LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL PRIĖMIMO Į VALSTYBINES PROFESINES MOKYKLAS TVARKOS APRAŠO

 

2005 m. vasario 8 d. Nr. ISAK-190

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo (Žin., 1991, Nr. 23-593; 2003, Nr. 63-2853; 2004, Nr. 103-3755) 29 straipsnio 2 dalimi, Lietuvos Respublikos profesinio mokymo įstatymo (Žin., 1997, Nr. 98-2478) 25 straipsnio 2 dalimi bei remdamasis Priėmimo į valstybinę ir savivaldybės bendrojo lavinimo, profesinę mokyklą bendrųjų kriterijų sąrašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2004 m. birželio 25 d. įsakymu Nr. ISAK-1019 (Žin., 2004, Nr. 103-3809):

1. Tvirtinu Priėmimo į valstybines profesines mokyklas tvarkos aprašą (pridedama).

2. Įpareigoju profesinių mokyklų, vykdančių mokymą pagal pirminio profesinio mokymo programas, pagrindinio ugdymo programos antrąją dalį ir vidurinio ugdymo programą, vadovus informuoti vietos savivaldybės, kurios teritorijoje yra profesinė mokykla, administraciją apie mokinių priėmimą.

 

 

ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS                                                     REMIGIJUS MOTUZAS


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo

ministro

2005 m. vasario 8 d. įsakymu Nr. ISAK-190

 

PRIĖMIMO Į VALSTYBINES PROFESINES MOKYKLAS TVARKOS APRAŠAS

 

1. Priėmimo į valstybines profesines mokyklas (toliau – mokyklos) tvarkos aprašas (toliau – aprašas) reglamentuoja profesinių mokyklų, kurių steigėja yra Švietimo ir mokslo ministerija, vykdomas formaliojo švietimo programas, mokinių prašymų priėmimo vietą, pradžią, pabaigą, prašymų registravimo, mokinių priėmimo per mokslo metus tvarką bei priėmimo kriterijus.

2. Mokyklose vykdomos pirminio profesinio mokymo, pagrindinio ugdymo antrosios dalies ir vidurinio ugdymo programos.

3. Mokinių priėmimą į mokyklą organizuoja ir vykdo mokinių priėmimo komisija, tvirtinama mokyklos direktoriaus įsakymu.

4. Mokinių priėmimo komisijos posėdžiai, kuriuose svarstomi stojančiųjų prašymai, vyksta ne rečiau kaip kas 14 dienų. Konkrečios posėdžių datos nustatomos mokyklos direktoriaus įsakymu.

5. Prašymai mokyklose priimami nuo gegužės 20 iki rugsėjo 1 dienos. Prašymų priėmimas pratęsiamas tik tose mokyklose ir tik pagal tą programą, jeigu yra laisvų vietų.

6. Dokumentus priima, registruoja tam tikslui skirtame žurnale ir įvertina dokumentų priėmimo komisija.

7. Stojantieji į mokyklas dokumentų priėmimo komisijai pateikia šiuos dokumentus:

7.1. prašymą, kuriame nurodoma pasirinkta mokymo programa ir pakopa;

7.2. įgyto išsilavinimo pažymėjimą ar mokymosi pasiekimų pažymėjimą;

7.3. sveikatos pažymėjimą (086/a forma);

7.4. dvi fotonuotraukas (3x4 cm);

7.5. pasą arba gimimo liudijimą (pateikia komisijai asmeniškai);

7.6. šauktinio liudijimą arba karo prievolininko statusą liudijantį dokumentą;

7.7. baigusieji adaptuotą pagrindinio ugdymo programą pateikia pagrindinio ugdymo pasiekimų pažymėjimą bei pažymą apie 10 klasės bendrojo lavinimo dalyko(-ų) programos(-ų) adaptavimą bei mokymosi pasiekimus (ko išmoko);

7.8. stojantieji, pareiškę ketinimus mokytis profesinėje mokykloje po rugsėjo 1 dienos, be aprašo 7.1–7.7 punktuose nurodytų dokumentų, privalo pateikti mokyklos direktoriui savivaldybės administracijos švietimo padalinio pagal gyvenamąją vietą pažymą apie tai, kad nesimoko bendrojo lavinimo mokykloje;

8. Stojantieji, pateikę aprašo 7.1–7.8 punktuose nurodytus dokumentus, informuojami apie jų prašymų svarstymo laiką.

9. Į mokyklą priimami ne jaunesni kaip 14 metų asmenys iš visos šalies teritorijos.

10. Į mokyklas priimami Lietuvos Respublikos piliečiai, užsieniečiai, turintys teisę nuolat gyventi ar laikinai apsigyventi Lietuvos Respublikoje, nelydimi nepilnamečiai užsieniečiai, neatsižvelgiant į jų buvimo Lietuvos Respublikos teritorijoje teisėtumą, ir nepilnamečiai užsieniečiai, gavę laikinąją apsaugą Lietuvos Respublikoje. Kitų valstybių piliečiai priimami pagal Lietuvos Respublikos tarpvalstybinius susitarimus.

11. Į profesinę mokyklą pirmumo teise priimami vaikai, turintys rūpintojus, vaikai, atlikę teismo skirtas bausmes, našlaičiai, taip pat asmenys, turintys aukštesnius mokymosi pasiekimus. Specialiųjų poreikių asmenys iki dvidešimt vienerių metų turi pateikti pedagoginės psichologinės tarnybos pažymas. Asmens specialieji poreikiai turi leisti jam mokytis pagal atitinkamą profesinio mokymo programą ir dirbti pagal įgytą profesinę kvalifikaciją.

12. Į specializuotą profesinio mokymo įstaigą nuteistiems, atliekantiems arešto, terminuoto laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmes, taip pat suimtiems asmenims mokytis pagal profesinio mokymo programą priimami asmenys, pateikę pažymas dėl sveikatos būklės tinkamumo siūlomai profesinio mokymo programai ir gavę bausmę vykdančios institucijos vadovo leidimą.

13. Priėmimas organizuojamas į I, II, III, IV pagrindinio profesinio mokymo pakopų programas.

14. Į I pakopą priimami asmenys, nebaigę pagrindinio ugdymo programos ir siekiantys įgyti profesinę kvalifikaciją arba profesinę kvalifikaciją ir pagrindinį išsilavinimą.

Mokymosi trukmė siekiantiesiems įgyti tik profesinę kvalifikaciją – 2 metai; siekiantiesiems profesinės kvalifikacijos ir pagrindinio išsilavinimo – 3 metai.

15. Į II pakopą priimami:

15.1. asmenys turintys pagrindinį išsilavinimą;

15.2. asmenys, turintys septynmečio mokslo pažymėjimą, aštuonmečio mokslo pažymėjimą, nepilno vidurinio mokslo pažymėjimą, devynmečio mokslo pažymėjimą, 1993 ir 1994 metais išduotą pažymėjimą arba 1995–1999 metais išduotą pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą;

15.3. asmenys, turintys pagrindinio ugdymo programos baigiamosios klasės ne daugiau kaip dviejų mokomųjų dalykų nepatenkinamus metinius įvertinimus ar neatestuoti ne daugiau kaip iš dviejų dalykų (jiems mokymosi metu sudaromos sąlygos įgyti pagrindinį išsilavinimą);

15.4. asmenys, baigę adaptuotą pagrindinio ugdymo programą.

Mokymosi trukmė – 2 metai.

16. Į III pakopą priimami asmenys, turintys pagrindinį išsilavinimą.

17. Asmenys, baigę adaptuotą pagrindinio ugdymo programą ir pateikę pagrindinio ugdymo pasiekimų pažymėjimą bei pažymą apie 10 klasės dalykų programų adaptavimą ir mokymosi pasiekimus (ko išmoko), priimami mokytis pagal adaptuotą vidurinio ugdymo programą.

18. Mokykloje direktoriaus įsakymu tvirtinamas bendrojo lavinimo dalykų, kurie sudaro prielaidas mokytis pagal konkrečią III pakopos profesinio mokymo programą ir siekti įgyti profesinę kvalifikaciją asmenims, baigusiems adaptuotą pagrindinio ugdymo programą, sąrašas.

Mokymosi trukmė – 3 metai.

19. Asmenims, norintiems mokytis tik pagal vidurinio ugdymo programas, mokymosi trukmė – 2 metai. Ją baigusiesiems ir norintiesiems įgyti profesinę kvalifikaciją – 1 metai.

20. Į IV pakopą priimami asmenys, turintys vidurinį išsilavinimą arba turintys Mokymosi pasiekimų pažymėjimą, liudijantį apie mokymąsi pagal vidurinio ugdymo programą.

Mokymosi trukmė – 1–2 metai.

21. Asmenys priimami mokinių priėmimo komisijos sprendimu, atsižvelgus į jų išsilavinimą ar mokymosi pasiekimus pagal pagrindinio/adaptuoto pagrindinio arba vidurinio ugdymo programą patvirtinančius dokumentus, sveikatos būklę, motyvaciją, specifinių gebėjimų tinkamumą pasirinktai programai.

22. Stojančiųjų specifiniai gebėjimai tikrinami užduotimis, testais, individualiu pokalbiu.

23. Mokinių priėmimo komisijos sprendimas įrašomas posėdžio protokole.

24. Apie mokinių priėmimo komisijos sprendimą stojantieji informuojami raštu. Jeigu asmuo nepriimamas mokytis į pasirinktą profesinio mokymo programą, nepriėmimo argumentai išdėstomi raštu, o pateikti dokumentai grąžinami po mokinių priėmimo komisijos posėdžio.

25. Mokinių priėmimas į mokyklą tvirtinamas mokyklos direktoriaus įsakymu ir mokymo sutartimi, kuri sudaroma iki pirmosios mokymosi dienos.

26. Asmuo, priimtas į mokyklą, bet per 10 dienų nuo mokymosi pradžios be pateisinamos priežasties nepradėjęs lankyti pamokų, mokyklos direktoriaus įsakymu išbraukiamas iš mokinių sąrašų. Apie tai asmuo arba jo tėvai/rūpintojai informuojami raštu.

27. Mokiniai per mokslo metus priimami į laisvas vietas mokyklos vadovo sprendimu.

______________