LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRO 2005 M. SPALIO 12 D. ĮSAKYMO NR. 1V-329 „DĖL LEIDIMŲ LAIKINAI GYVENTI LIETUVOS RESPUBLIKOJE UŽSIENIEČIAMS IŠDAVIMO BEI FIKTYVIOS SANTUOKOS SUDARYMO ĮVERTINIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2007 m. birželio 28 d. Nr. 1V-242

Vilnius

 

 

Pakeičiu Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2005 m. spalio 12 d. įsakymą Nr. 1V-329 „Dėl Leidimų laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje užsieniečiams išdavimo bei fiktyvios santuokos sudarymo įvertinimo taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2005, Nr. 126-4509):

1. Įrašau antraštėje po žodžių „fiktyvios santuokos sudarymo“ žodžius „fiktyvios registruotos partnerystės ir fiktyvaus įvaikinimo“.

2. Įrašau preambulėje po oficialaus paskelbimo šaltinio „2004, Nr. 73-2539“ oficialų paskelbimo šaltinį „2006, Nr. 137-5199“.

3. Įrašau 1 punkte po žodžių „fiktyvios santuokos sudarymo“ žodžius „fiktyvios registruotos partnerystės ir fiktyvaus įvaikinimo“.

4. Nurodytuoju įsakymu patvirtintose Leidimų laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje užsieniečiams išdavimo bei fiktyvios santuokos sudarymo įvertinimo taisyklėse:

4.1. Įrašau pavadinime po žodžių „fiktyvios santuokos sudarymo“ žodžius „fiktyvios registruotos partnerystės ir fiktyvaus įvaikinimo“.

4.2. Įrašau 1 punkte po žodžių „fiktyvios santuokos sudarymo“ žodžius „fiktyvios registruotos partnerystės ir fiktyvaus įvaikinimo“.

4.3. Išdėstau 4 punktą taip:

4. Užsienietis, kuris dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo kreipiasi pirmą kartą, prašymą dėl tokio leidimo išdavimo konsulinei įstaigai, o būdamas Lietuvos Respublikoje teisėtai – migracijos tarnybai arba Migracijos departamentui turi pateikti asmeniškai, išskyrus Taisyklių 7–9 punktuose nurodytus atvejus.

Užsieniečio šeimos narių, kurie atvyksta šeimos susijungimo tikslu, prašymus išduoti leidimus laikinai gyventi konsulinei įstaigai, migracijos tarnybai arba Migracijos departamentui gali pateikti užsienietis arba vienas iš jo pilnamečių šeimos narių.“

4.4. Pripažįstu netekusiu galios 5 punktą.

4.5. Įrašau 6 punkte vietoj skaičių „8 ir 9“ skaičius „7–9“.

4.6. Įrašau 13.3 punkte po žodžio „lėšų“ žodžius „ir (ar) gauna reguliarių pajamų, kurių pakanka“.

4.7. Įrašau 13.4 punkte vietoj žodžių „įregistruota teisės aktų nustatyta tvarka, arba įstatymų“ žodžius „yra nustatyta tvarka įregistruota, arba pateikia teisės aktų“.

4.8. Išdėstau 13.5 punktą taip:

13.5. sveikatos draudimą patvirtinantį dokumentą, galiojantį užsieniečio buvimo Lietuvos Respublikoje laikotarpiu arba dokumentą, patvirtinantį, kad jis Lietuvos Respublikos įstatymų numatytais atvejais yra apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu, arba Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytais atvejais ir tvarka patvirtintą Lietuvos Respublikoje gyvenančio Lietuvos Respublikos piliečio arba užsieniečio įsipareigojimą apmokėti išlaidas už gyvenimo Lietuvos Respublikoje laikotarpiu jam suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas. Šiuos dokumentus užsienietis gali pateikti kreipdamasis dėl leidimo laikinai gyventi įforminimo;“.

4.9. Papildau šiuo 13.6 punktu:

13.6. dokumentą, patvirtinantį sumokėtą teisės aktų nustatyto dydžio valstybės rinkliavą arba konsulinį mokestį už dokumentų išduoti leidimą laikinai gyventi tvarkymą.“

4.10. Įrašau 17.1 punkte po žodžių „pagal Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo“ oficialų paskelbimo šaltinį „(Žin. 2002, Nr. 95-4087)“.

4.11. Papildau šiuo 17.31 punktu:

17.3.1 jeigu Lietuvos Respublikoje gyvena nepilnamečio užsieniečio tėvai (įtėviai) ar vienas iš jų arba vieno iš jų, globojančio nepilnametį užsienietį, sutuoktinis, kuris turi leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje, – tėvų (įtėvių) ar vieno iš jų leidimas gyventi Lietuvos Respublikoje arba vieno iš jų, globojančio nepilnametį užsienietį, sutuoktinio leidimas gyventi Lietuvos Respublikoje, šeiminius ryšius su atvykstančiu užsieniečiu patvirtinantys dokumentai, santuoką patvirtinantis dokumentas, nustatytos formos kvietimas užsieniečiui atvykti gyventi į Lietuvos Respubliką;“.

4.12. Papildau šiuo 17.41 punktu:

17.4.1 jeigu Lietuvos Respublikoje gyvena užsieniečio vaikas (įvaikis), kuriam suteiktas pabėgėlio statusas ir išduotas Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimas gyventi Europos Bendrijoje (toliau – leidimas nuolat gyventi), – vaiko (įvaikio) leidimas nuolat gyventi, šeiminius ryšius su atvykstančiu užsieniečiu patvirtinantys dokumentai;“.

4.13. Išdėstau 17.5 punktą taip:

17.5. jeigu Lietuvos Respublikoje gyvena užsieniečio sutuoktinis arba asmuo, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis ir kuris yra Lietuvos Respublikos pilietis arba užsienietis, turintis leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje, – sutuoktinio arba asmens, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantis dokumentas arba leidimas gyventi Lietuvos Respublikoje, santuoką patvirtinantis dokumentas arba registruotos partnerystės sutartis, nustatytos formos kvietimas užsieniečiui atvykti gyventi į Lietuvos Respubliką;“.

4.14. Papildau šiuo 17.51 punktu:

17.51. jeigu jis yra užsieniečio, turinčio leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje, pirmos eilės tiesiosios aukštutinės linijos giminaitis, – užsieniečio leidimas gyventi Lietuvos Respublikoje, dokumentai, patvirtinantys, kad atvykstantis užsienietis yra pirmos eilės tiesiosios aukštutinės linijos giminaitis ir kad jis yra išlaikomas ne mažiau kaip vienerius metus ir negalintis pasinaudoti kitų šeimos narių, gyvenančių užsienio valstybėje, parama, nustatytos formos kvietimas užsieniečiui atvykti gyventi į Lietuvos Respubliką;“.

4.15. Išdėstau 17.6 punktą taip:

17.6. jeigu Lietuvos Respublikoje gyvena užsieniečio tėvai (įtėviai), kurie yra nedarbingi dėl senatvės pensijos amžiaus arba neįgalumo ir turi leidimą nuolat gyventi, – tėvų (įtėvių) leidimai nuolat gyventi, šeiminius ryšius su atvykstančiu užsieniečiu patvirtinantys dokumentai, dokumentai, patvirtinantys, kad tėvai (įtėviai) nedarbingi dėl senatvės pensijos amžiaus arba neįgalumo, nustatytos formos kvietimas užsieniečiui atvykti gyventi į Lietuvos Respubliką;“.

4.16. Papildau šiuo 17.61 punktu:

17.61. jeigu atsiranda itin sunkių aplinkybių, susijusių su santuokos ar registruotos partnerystės sutarties nutraukimu arba šeimos nario mirtimi, – santuokos ar registruotos partnerystės sutarties nutraukimą arba šeimos nario mirtį patvirtinantis dokumentas, dokumentai, įrodantys, kad dėl santuokos ar registruotos partnerystės sutarties nutraukimo arba šeimos nario mirties atsirado itin sunkių aplinkybių (užsieniečiui gyvenimo Lietuvos Respublikoje laikotarpiu gimė ar turi gimti vaikas arba jis globoja ar rūpinasi buvusio sutuoktinio ar asmens, su kuriuo buvo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, nepilnamečiais vaikais (įvaikiais), arba jis yra senyvo amžiaus ir silpnos sveikatos ar neturi nuolatinės gyvenamosios vietos savo kilmės valstybėje ir pan.), leidimas laikinai gyventi, jei jis buvo išduotas šeimos susijungimo pagrindu;“.

4.17. Išdėstau 17.8 punktą taip:

17.8. Įstatymo 44 straipsnio 1 dalies 2 punkte nurodytu atveju:

17.8.1. priimančios (kviečiančios) Lietuvos Respublikoje įregistruotos įmonės, įstaigos ar organizacijos tarpininkavimo raštas, Europos Sąjungos valstybės narės kompetentingos įstaigos išduota pažyma, patvirtinanti, kad užsienietis yra apdraustas socialiniu draudimu, ir siunčiančios užsienietį įmonės, įstaigos ar organizacijos raštas, patvirtinantis teisėtą jo darbą Lietuvos Respublikoje, – kai užsienietis yra kitos valstybės pilietis, teisėtai dirbantis Europos Sąjungos valstybėje narėje, darbdavio atsiųstas laikinai dirbti į Lietuvos Respubliką ir turi Europos Sąjungos valstybės narės kompetentingos įstaigos išduotą pažymą, patvirtinančią, kad asmuo yra apdraustas socialiniu draudimu, arba

17.8.2. priimančio (kviečiančio) Lietuvos Respublikos juridinio asmens tarpininkavimo raštas ir sporto veiklos sutartis (kontraktas) – kai užsienietis yra profesionalusis sportininkas ar treneris, sudaręs sporto veiklos sutartį (kontraktą) (Lietuvos Respublikos kūno kultūros ir sporto įstatymo (Žin., 1996, Nr. 9-215) 30 straipsnis), arba

17.8.3. priimančios (kviečiančios) Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų institucijos tarpininkavimo raštas ir darbo sutartis – kai užsienietis atvyksta į Lietuvos Respubliką vykdyti pagal darbo sutartį mokslinių tyrimų arba dirbti pedagoginį darbą mokslo ir studijų institucijose;“.

4.18. Įrašau 17.10 punkte po žodžių „organizacijos vadovas ar įgaliotas atstovas“ žodžius „vykdyti vadovo pareigas“.

4.19. Įrašau 17.12 punkte vietoj žodžių „mokytis į švietimo įstaigą“ žodžius „studijuoti į aukštojo mokslo įstaigos dienines nuosekliąsias studijas“.

4.20. Papildau šiuo 17.121 punktu:

17.121. jeigu užsienietis priimtas mokytis į švietimo įstaigą pagal vidurinio ugdymo programą – dokumentai, patvirtinantys, kad užsienietis priimtas mokytis į švietimo įstaigą pagal vidurinio ugdymo programą, ir šios įstaigos tarpininkavimo raštas;“.

4.21. Papildau šiuo 17.122 punktu:

17.122. jeigu užsienietis, nurodytas Taisyklių 17.12 ar 17.121 punkte, yra nepilnametis – tėvų (įtėvių) sutikimas dėl numatomo buvimo (studijų ar mokymosi) Lietuvos Respublikoje;“.

4.22. Įrašau 17.14 punkte vietoj žodžio „kvalifikaciją“ žodį „kvalifikacijos“.

4.23. Įrašau 17.15 punkte vietoj žodžių „įtrauktas į profesinių mokymų dalyvių sąrašą“ žodžius „pakviestas į profesinius mokymus“.

4.24. Pripažįstu netekusiu galios 17.16 punktą.

4.25. Papildau šiuo 17.21 punktu:

17.21. jeigu užsieniečiui leidžiama pasilikti gyventi Lietuvos Respublikoje, kadangi jis yra ar buvo prekybos žmonėmis auka ir bendradarbiauja su ikiteisminio tyrimo įstaiga arba teismu kovojant su prekyba žmonėmis ar su nusikaltimais, susijusiais su prekyba žmonėmis, – ikiteisminio tyrimo įstaigos arba teismo tarpininkavimo raštas.“

4.26. Išdėstau 18 punktą taip:

18. Įstatymo 43 straipsnio 1 dalies 2, 5 ir 6 punktuose nurodyti užsieniečiai, atvykstantys pas užsienietį, gavusį leidimą laikinai gyventi, pateikia migracijos tarnybai, konsulinei įstaigai ar Migracijos departamentui prašymą, Taisyklių 13 ir 17 punktuose nurodytus dokumentus ir dokumentus, patvirtinančius, kad užsienietis, pas kurį jie atvyksta gyventi kaip šeimos nariai, pastaruosius 2 metus gyvena Lietuvoje, turi leidimą laikinai gyventi, ir dokumentus, nurodytus Taisyklių 181 punkte, patvirtinančius, kad jis turi pagrįstas perspektyvas įgyti teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje.

Jei užsieniečio šeimos nariai, kurie atvyksta šeimos susijungimo tikslu, negali pateikti Taisyklių 13.3–13.5 punktuose nurodytų dokumentų, tai pateikia užsieniečio, pas kurį jie atvyksta gyventi kaip šeimos nariai, laisvos formos įsipareigojimą garantuoti savo šeimos narių pragyvenimo lėšas Lietuvoje, suteikti jiems gyvenamąją patalpą leidimų laikinai gyventi galiojimo laikotarpiu ir apmokėti išlaidas už sveikatos draudimą patvirtinančių dokumentų išdavimą. Minėtas įsipareigojimas turi būti patvirtintas notarine tvarka arba šį įsipareigojimą priimančio įgalioto migracijos tarnybos valstybės tarnautojo. Užsieniečio šeimos nariai kartu su įsipareigojimu privalo pateikti dokumentus, patvirtinančius, kad užsienietis turi sau ir savo šeimos nariams lėšų ir (ar) reguliarių pajamų, kurių Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatyta tvarka pakanka pragyventi Lietuvos Respublikoje, ir kad jis turi sau ir savo šeimos nariams gyvenamąją patalpą Lietuvos Respublikoje.“

4.27. Papildau šiuo 181 punktu:

181. Dokumentai, patvirtinantys, kad užsienietis turi pagrįstas perspektyvas įgyti teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, yra:

181.1. teisės į Lietuvos Respublikos pilietybę išsaugojimo pažymėjimas arba užsieniečio lietuvių kilmę įrodantys dokumentai – kai užsienietis išsaugojo teisę į Lietuvos Respublikos pilietybę Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo nustatyta tvarka arba jis yra lietuvių kilmės asmuo;

181.2. šeiminius ryšius patvirtinantys dokumentai – kai Lietuvos Respublikoje gyvena užsieniečio tėvai arba vienas iš jų, kurie yra Lietuvos Respublikos piliečiai arba kurie yra nedarbingi dėl senatvės pensijos amžiaus ar neįgalumo ir turi leidimą nuolat gyventi, arba Lietuvos Respublikoje gyvena užsieniečio vaikas, kuris yra Lietuvos Respublikos pilietis;

181.3. santuoką patvirtinantis dokumentas arba registruotos partnerystės sutartis – kai Lietuvos Respublikoje gyvena užsieniečio sutuoktinis arba asmuo, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, ir kuris yra Lietuvos Respublikos pilietis arba užsienietis, turintis leidimą nuolat gyventi;

181.4. dokumentai, patvirtinantys, kad užsienietis yra Lietuvos Respublikoje įregistruotos įmonės, įstaigos ar organizacijos savininkas arba bendraturtis, kuriam priklauso ne mažesnė kaip 10 procentų įmonės įstatinio kapitalo ar balsavimo teisių dalis, ir kad užsieniečio buvimas Lietuvos Respublikoje yra būtinas siekiant įmonės, įstaigos, organizacijos tikslų bei vykdant veiklą, arba dokumentai, patvirtinantys, kad jis yra minėtos įmonės, įstaigos ar organizacijos vadovas ar įgaliotas atstovas vykdyti vadovo pareigas ir kad pagrindinis jo atvykimo į Lietuvos Respubliką ir buvimo joje tikslas yra darbas įmonėje, įstaigoje ar organizacijoje, – kai užsienietis užsiima teisėta veikla Lietuvos Respublikoje.“

4.28. Išdėstau 23 punktą taip:

23. Tarpininkavimo rašte nurodomi šie duomenys: užsieniečio, kuriam reikia leidimo laikinai gyventi, vardas, pavardė, gimimo data ir vieta, pilietybė, apsigyvenimo Lietuvos Respublikoje tikslas ir laikas, numatoma užsieniečio gyvenamoji vieta Lietuvos Respublikoje ir lėšos ar reguliarios pajamos, iš kurių užsienietis ketina gyventi buvimo Lietuvos Respublikoje laikotarpiu.

Užsienietį kviečianti aukštojo mokslo įstaiga tarpininkavimo rašte nurodo, ar užsienietis turi pakankamai lėšų studijoms ir grįžimo kelionės išlaidoms apmokėti.“

4.29. Išdėstau 24 punkto antrąją pastraipą taip:

„Užsienio valstybių išduoti dokumentai turi būti legalizuoti ar patvirtinti pažyma (Apostille) Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka, išskyrus atvejus, kai pagal Lietuvos Respublikos tarptautines sutartis ar Europos Sąjungos teisės aktus dokumentas yra atleistas nuo legalizavimo ar tvirtinimo pažyma (Apostille).“

4.30. Išdėstau 28 punktą taip:

28. Prašymą nagrinėja Migracijos departamento įgaliotas valstybės tarnautojas, o atitinkamą sprendimą priima Migracijos departamento direktorius ar jo įgaliotas valstybės tarnautojas. Prašymas išduoti užsieniečiui leidimą laikinai gyventi turi būti išnagrinėtas ir sprendimas dėl jo priimtas ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo jo pateikimo migracijos tarnybai, konsulinei įstaigai ar Migracijos departamentui dienos, o prašymas pakeisti leidimą laikinai gyventi ir sprendimas dėl jo – ne vėliau kaip per 2 mėnesius nuo jo pateikimo migracijos tarnybai, konsulinei įstaigai ar Migracijos departamentui dienos.

Kai užsienietis turi Europos Sąjungos valstybės narės išduotą ilgalaikio gyventojo leidimą gyventi, prašymas išduoti užsieniečiui leidimą laikinai gyventi turi būti išnagrinėtas ir sprendimas dėl jo priimtas ne vėliau kaip per 4 mėnesius nuo jo pateikimo migracijos tarnybai, konsulinei įstaigai ar Migracijos departamentui dienos.“

4.31. Papildau šiuo 281 punktu:

281. Jeigu prašymo nagrinėjimo laikotarpiu nustatoma, kad dėl objektyvių priežasčių reikia pratęsti prašymo išduoti leidimą laikinai gyventi nagrinėjimo terminą, įgaliotas Migracijos departamento valstybės tarnautojas surašo išvadą, o Migracijos departamento direktorius ar jo įgaliotas valstybės tarnautojas, vadovaudamasis teisės aktų normomis ir atsižvelgdamas į nustatytas faktines aplinkybes, priima sprendimą pratęsti prašymo išduoti leidimą laikinai gyventi nagrinėjimo terminą, bet ne ilgesniam kaip 3 mėnesių laikotarpiui. Sprendime nurodomas terminas, kuriam pratęsiamas prašymo išduoti leidimą laikinai gyventi nagrinėjimo terminas.

Apie priimtą sprendimą pratęsti prašymo išduoti leidimą laikinai gyventi nagrinėjimo terminą užsieniečiui per 3 darbo dienas nuo minėto sprendimo priėmimo siunčiamas pranešimas, o jei prašymas buvo pateiktas konsulinei įstaigai, jis siunčiamas šiai įstaigai. Konsulinė įstaiga apie priimtą sprendimą informuoja užsienietį.

Pranešime nurodoma sprendimo priėmimo data, terminas, kuriam pratęstas prašymo išduoti leidimą laikinai gyventi nagrinėjimas bei kita informacija.“

4.32. Įrašau 30.1 punkte po žodžių „Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos įsteigtuose“ žodžius „Įtariamų, kaltinamų ir teistų asmenų bei Ieškomų asmenų, neatpažintų lavonų ir nežinomų bejėgių asmenų“.

4.33. Įrašau IV skyriaus pavadinime po žodžio „santuokų“ žodžius „fiktyvių registruotų partnerysčių ir fiktyvių įvaikinimų“.

4.34. Išdėstau 32 punktą taip:

32. Jeigu leidimas laikinai gyventi užsieniečiui išduodamas pagal Įstatymo 43 straipsnio 1 dalies 5 punktą, įgaliotas Migracijos departamento valstybės tarnautojas turi įvertinti ir nustatyti, ar yra rimtas pagrindas manyti, kad sudaryta santuoka arba registruota partnerystė yra fiktyvi. Turi būti vertinamos santuokos arba registruotos partnerystės, sudarytos per 5 metų laikotarpį prieš prašymo pateikimą ir keliančios pagrįstų įtarimų.“

4.35. Išdėstau 33 punktą taip:

33. Veiksniai, kurie gali duoti pagrindą manyti, kad santuoka arba registruota partnerystė yra fiktyvi:

33.1. susituokus arba sudarius registruotos partnerystės sutartį negyvenama kartu;

33.2. nevykdomos sutuoktinių arba asmenų, sudariusių registruotos partnerystės sutartį, pareigos;

33.3. sutuoktiniai arba asmenys, sudarę registruotos partnerystės sutartį, netvarko bendro ūkio;

33.4. sutuoktiniai iki santuokos arba asmenys iki registruotos partnerystės sutarties sudarymo niekada anksčiau nebuvo susitikę;

33.5. sutuoktiniai arba asmenys, sudarę registruotos partnerystės sutartį, apie save, apie pirmąjį susitikimą arba apie kitas su jais susijusias aplinkybes pateikia prieštaringus duomenis;

33.6. sutuoktiniai arba asmenys, sudarę registruotos partnerystės sutartį, nekalba abiem suprantama kalba;

33.7. santuokai arba registruotos partnerystės sutarčiai sudaryti buvo sumokėti pinigai (išskyrus kraičio forma duotus pinigus, jeigu tuokiasi piliečiai tų šalių, kuriose kraičio davimas yra įprastas dalykas);

33.8. yra įrodymų, kad vienas ar abu sutuoktiniai praeityje buvo sudarę fiktyvių santuokų arba kad vienas ar abu asmenys, sudarę registruotos partnerystės sutartį, praeityje buvo sudarę fiktyvių registruotų partnerysčių;

33.9. yra kitų požymių, kad vienas ar abu sutuoktiniai yra sudarę fiktyvią santuoką arba vienas ar abu asmenys, sudarę registruotos partnerystės sutartį, yra sudarę fiktyvią registruotą partnerystę.“

4.36. Įrašau 34 punkte po žodžių „santuoka“ žodžius „arba registruota partnerystė“ ir po žodžių „dėl santuokos fiktyvumo“ žodžius „arba dėl registruotos partnerystės fiktyvumo“.

4.37. Įrašau 34.1 punkte po žodžio „sutuoktinius“ žodžius „arba asmenis, sudariusius registruotos partnerystės sutartį“.

4.38. Įrašau 34.5 punkte po žodžio „santuoka“ žodžius „arba registruota partnerystė“.

4.39. Išdėstau 35 punktą taip:

35. Apklausą atlieka įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas arba Migracijos departamento valstybės tarnautojas, kai sutuoktiniai arba asmenys, sudarę registruotos partnerystės sutartį, yra Lietuvos Respublikoje, arba konsulinės įstaigos pareigūnas, kai užsienietis yra užsienyje:

35.1. sutuoktinis(-iai) arba asmuo (asmenys), sudaręs(-ę) registruotos partnerystės sutartį, iškviečiamas(-i) ir apklausiamas(-i) raštu: jie užpildo Migracijos departamento ar migracijos tarnybos parengtus apklausos lapus, kuriuose abiems pateikiami tie patys klausimai, atsakę į klausimus, nurodo savo vardą, pavardę ir pildymo datą;

35.2. gali būti apklausti vieno iš sutuoktinių arba vieno iš asmenų, sudariusių registruotos partnerystės sutartį, gyvenančio Lietuvos Respublikoje, kaimynai. Apklausęs kaimynus įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas surašo pažymą.“

4.40. Išdėstau 36 punktą taip:

36. Sutuoktiniams arba asmenims, sudariusiems registruotos partnerystės sutartį, atsisakius būti apklaustiems ir užpildyti apklausos lapus arba kaimynams atsisakius pateikti informaciją apie užsieniečio santuoką arba registruotą partnerystę, surašoma pažyma. Sutuoktinių arba asmenų, sudariusių registruotos partnerystės sutartį, atsisakymas būti apklaustiems yra rimtas pagrindas manyti, kad sudaryta santuoka arba registruota partnerystė yra fiktyvi.“

4.41. Įrašau 39 punkte po žodžio „santuoka“ žodžius „arba registruota partnerystė“.

4.42. Papildau šiuo 391 punktu:

391. Jeigu leidimas laikinai gyventi užsieniečiui išduodamas pagal Įstatymo 43 straipsnio 1 dalies 3 punktą, tai įgaliotas Migracijos departamento valstybės tarnautojas, gavęs pranešimą iš valstybės institucijų, kad vaikas buvo įvaikintas neturint tikslo sukurti šeimos teisinius santykius, tik siekiant užsieniečiui gauti leidimą laikinai gyventi, įvertina pateiktą informaciją ir surašo išvadą. Migracijos departamento direktorius ar jo įgaliotas valstybės tarnautojas, vadovaudamasis teisės aktų normomis ir atsižvelgdamas į nustatytas faktines aplinkybes, priima sprendimą, nurodytą Taisyklių 40.1 ar 40.2 punkte.“

4.43. Įrašau 44 punkte vietoj žodžių „išduoti arba pakeisti leidimą laikinai gyventi priėmimo dienos“ žodį „priėmimo“.

4.44. Įrašau 56 punkte po žodžio „Taisyklių“ skaičių „281“.

4.45. Išdėstau 57 punktą taip:

57. Užsieniečiui, dėl kurio priimtas sprendimas išduoti leidimą laikinai gyventi, konsulinė įstaiga, vadovaudamasi Dokumentų vizai gauti pateikimo, vizos išdavimo, taip pat ir vizos išdavimo pasienio kontrolės punktuose, buvimo Lietuvos Respublikoje turint vizą laiko pratęsimo, vizos panaikinimo, kelionių organizatorių ir kelionių agentūrų akreditavimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro 2004 m. rugsėjo 2 d. įsakymu Nr. 1V-280/V-109 (Žin., 2004, Nr. 136-4961; 2006, Nr. 18-634), prireikus išduoda vienkartinę ilgalaikę vizą atvykti į Lietuvos Respubliką. Ši nuostata netaikoma Taisyklių 5 punkte nurodytiems užsieniečiams, esantiems Lietuvos Respublikos teisėtai.“

4.46. Įrašau 61.3 punkte po oficialaus paskelbimo šaltinio „2002, Nr. 119-5362“ oficialų paskelbimo šaltinį „2006, Nr. 93-3657“.

4.47. Išdėstau 61.4 punktą taip:

61.4. sveikatos draudimą patvirtinantį dokumentą, galiojantį buvimo Lietuvos Respublikos laikotarpiu (sutikrinti), ir jo kopiją arba dokumentą, patvirtinantį, kad jis Lietuvos Respublikos įstatymų numatytais atvejais yra apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu, arba Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytais atvejais ir tvarka patvirtintą Lietuvos Respublikos piliečio arba užsieniečio įsipareigojimą apmokėti išlaidas už gyvenimo Lietuvos Respublikoje laikotarpiu jam suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas, jeigu užsienietis jo nebuvo pateikęs kartu su prašymu;“.

4.48. Įrašau 61.5 punkte po žodžio „rinkliavą“ žodžius „už leidimo laikinai gyventi išdavimą“.

4.49. Išdėstau 80.6 punktą taip:

80.6. jei sprendimas išduoti leidimą laikinai gyventi priimtas Įstatymo 46 straipsnio 1 dalies 1 punkte numatytu pagrindu, prašymo įforminti leidimą 19 eilutėje įrašyti žodžius „BE TEISĖS DIRBTI“;“.

4.50. Įrašau 81 punkte vietoj žodžio „patvirtintą“ žodį „patvirtintas“, po žodžių „prašymo įforminti leidimą, kuriame įrašyti nauji užsieniečio duomenys“ – žodžius „bei dokumentų, įrodančių duomenų pasikeitimą“, vietoj žodžių „kopiją“ – žodžius „kopijas“, vietoj žodžių „siunčiama patvirtinta“ – žodžius „siunčiamos patvirtintos“, po žodžių „prašymo įforminti leidimą, kuriame pažymėti nesutampantys duomenys“ – „bei dokumentų, patvirtinančių šeiminės padėties pasikeitimą“.

4.51. Išbraukiu 90.1 punkte žodžius „arba uždėti spaudą „ANULIUOTA“ užsieniečio kelionės dokumente, leidimo laikinai gyventi mašininio nuskaitymo zonoje“.

4.52. Pripažįstu netekusiu galios 90.3 punktą.

4.53. Išdėstau 94.3 punktą taip:

94.3. specialiu prietaisu pažymėti kaip negaliojantį užsieniečio pateiktą leidimą laikinai gyventi, jeigu sprendimas per 14 dienų nuo sprendimo užsieniečiui įteikimo dienos neapskundžiamas;“.

4.54. Įrašau 94.6 punkte po žodžio „padaryti“ žodžius „teisės aktų nustatyta tvarka“.

4.55. Išbraukiu 100 punkte žodžius „Lietuvos Respublikoje“.

4.56. Išdėstau 112 punktą taip:

112. Bylos sudaromos ir tvarkomos vadovaujantis Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos archyvų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus 2001 m. gruodžio 28 d. įsakymu Nr. 88 (Žin., 2002, Nr. 5-211; 2005, Nr. 132-4773).“

4.57. Įrašau 1–8 priedų žymoje po žodžių „fiktyvios santuokos sudarymo“ žodžius „fiktyvios registruotos partnerystės ir fiktyvaus įvaikinimo“.

4.58. Pripažįstu netekusiu galios 9 priedą.

4.59. Įrašau 10 ir 11 priedų žymoje po žodžių „fiktyvios santuokos sudarymo“ žodžius „fiktyvios registruotos partnerystės ir fiktyvaus įvaikinimo“.

 

 

 

VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS                                                               RAIMONDAS ŠUKYS

 

 

 

SUDERINTA

SUDERINTA

Lietuvos archyvų departamento prie

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

Lietuvos Respublikos

užsienio reikalų ministras

2007-05-31 raštu Nr. (6.2) V4-588

Petras Vaitiekūnas

 

2007 m. birželio 29 d.