Lietuvos Respublikos Vyriausybė

NUTARIMAS

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2006 M. GEGUŽĖS 12 D. NUTARIMO NR. 452 „DĖL transporto priemones vairuojančių ir KITŲ ASMENŲ neblaivumo (girtumo) AR APSVAIGIMO NUSTATYMO taisyklių patvirtinimo“ PAKEITIMO

 

2008 m. gruodžio 3 d. Nr. 1281

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. gegužės 12 d. nutarimą Nr. 452 „Dėl Transporto priemones vairuojančių ir kitų asmenų neblaivumo (girtumo) ar apsvaigimo nustatymo taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2006, Nr. 56-2000; 2008, Nr. 3-99):

1. Išdėstyti preambulę taip:

„Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo (Žin., 1995, Nr. 44-1073; 2004, Nr. 47-1548; 2007, Nr. 77-3041) 26 straipsniu, Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (Žin., 1985, Nr. 1-1; 2002, Nr. 124-5623) 2701 straipsnio 2 dalimi, Lietuvos Respublikos narkologinės priežiūros įstatymo (Žin., 1997, Nr. 30-711) 14 straipsnio 2 dalimi ir Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo (Žin., 2000, Nr. 92-2883; 2007, Nr. 128-5213) 13 straipsnio 6 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:“.

2. Nurodytuoju nutarimu patvirtintose Transporto priemones vairuojančių ir kitų asmenų neblaivumo (girtumo) ar apsvaigimo nustatymo taisyklėse:

2.1. 2 punkte:

2.1.1. Išdėstyti trečiąją pastraipą taip :

Kiti asmenys – administracinėn atsakomybėn traukiami asmenys, kurie, vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (Žin., 1985, Nr. 1-1; 2002, Nr. 124-5623) 2701 straipsniu, siunčiami neblaivumui (girtumui) arba apsvaigimui nuo narkotinių ar psichotropinių medžiagų nustatyti, laisvės atėmimo vietose laikomi asmenys, asmenys, ikiteisminio tyrimo įstaigų, prokuratūros pareigūnų, teismo, darbdavio ir kitų įstatymų įgaliotų subjektų siunčiami neblaivumui (girtumui) arba apsvaigimui nuo narkotinių ar psichotropinių medžiagų nustatyti, kariai, taip pat krašto apsaugos sistemos institucijų darbuotojai, dirbantys aplinkoje, veikiamoje pavojingų veiksnių, ar su potencialiai pavojingais įrenginiais, kuriems neblaivumas (girtumas) arba apsvaigimas nuo narkotinių ar psichotropinių medžiagų nustatomas atliekant tikrinimą ar bendros asmens būklės įvertinimą, išskyrus transporto priemonių vairuotojus ir darbuotojus, vairuojančius juridinio asmens transporto priemones.“

2.1.2. Išbraukti penktojoje pastraipoje žodžius „Europos Sąjungos teisės aktuose“.

2.1.3. Išdėstyti šeštąją pastraipą taip:

Tikrinimas – policijos ar karo policijos pareigūnų, darbdavių ar darbdavių įgaliotų asmenų, karinių vienetų vadų ar jų įgaliotų asmenų veiksmai, kai specialiosiomis techninėmis priemonėmis, kurių metrologinė patikra atlikta teisės aktų nustatyta tvarka, nustatoma, ar transporto priemonės vairuotojas, karys, taip pat krašto apsaugos sistemos institucijų darbuotojas, dirbantis aplinkoje, veikiamoje pavojingų veiksnių, ar dirbantis su potencialiai pavojingais įrenginiais, yra neblaivus (girtas).“

2.2. Išdėstyti 15 punktą taip:

„15. Darbuotojų, vairuojančių juridinio asmens transporto priemones, tikrinimo ir medicininės apžiūros organizavimo tvarka nustatoma juridinio asmens vadovo įsakymu.“

2.3. Išdėstyti 16 punktą taip:

„16. Darbdavys arba darbdavio atstovas privalo organizuoti savo darbuotojų, vairuojančių juridinio asmens transporto priemones, medicininę apžiūrą arba atlikti tikrinimą likus ne daugiau kaip 30 minučių iki reiso pradžios. Kiti darbuotojų, vairuojančių juridinio asmens transporto priemones, medicininės apžiūros arba tikrinimo terminai nustatomi medicininės apžiūros organizavimo tvarkos arba tikrinimo atlikimo tvarkos aprašuose.

Medicininę apžiūrą atlikti gali juridinio asmens turimi asmens sveikatos priežiūros specialistai. Jeigu juridinis asmuo neturi dirbančių asmens sveikatos priežiūros specialistų, darbdavys siunčia darbuotoją, vairuojantį juridinio asmens transporto priemonę, į asmens sveikatos priežiūros įstaigą atlikti medicininės apžiūros.

Tikrinimą gali atlikti darbdavys arba jo įgaliotas (-i) asmuo (-ys).“

2.4. Išdėstyti 17 punktą taip:

„17. Jeigu darbuotojas, vairuojantis juridinio asmens transporto priemonę, atsisako darbdavio asmens sveikatos priežiūros specialistų atliekamos medicininės apžiūros, darbdavio ar jo įgalioto (-ų) asmens (-ų) atliekamo tikrinimo ar nesutinka su medicininės apžiūros ar tikrinimo rezultatais, ne vėliau kaip per valandą nuo tokios apžiūros ar tokio tikrinimo atlikimo arba atsisakymo atlikti medicininę apžiūrą ar tikrinimą momento jis gali pats kreiptis į pageidaujamą asmens sveikatos priežiūros įstaigą, prašydamas jo lėšomis atlikti medicininę apžiūrą.“

2.5. Papildyti 22 punktą šia trečiąja pastraipa:

„Karių, taip pat krašto apsaugos sistemos institucijų darbuotojų, dirbančių aplinkoje, veikiamoje pavojingų veiksnių, ar dirbančių su potencialiai pavojingais įrenginiais, neblaivumą (girtumą) arba apsvaigimą nuo psichiką veikiančių medžiagų nustato karo policijos pareigūnai, karinių vienetų vadai ar jų įgalioti asmenys krašto apsaugos ministro nustatyta tvarka atlikdami karių ir darbuotojų tikrinimą ar bendros asmens būklės įvertinimą pagal sveikatos apsaugos ministro patvirtintą metodiką.“

 

 

 

L. E. MINISTRO PIRMININKO PAREIGAS                                GEDIMINAS KIRKILAS

 

 

 

L. E. VIDAUS REIKALŲ MINISTRO PAREIGAS                  REGIMANTAS ČIUPAILA