LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO

Į S A K Y M A S

 

Dėl lietuvos respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2004 m. rugsėjo 29 d. įsakymo Nr. a1-225 „dėl teisės aktų, būtinų lietuvos respublikos socialinių įmonių įstatymui įgyvendinti, patvirtinimo“ pakeitimo

 

2012 m. kovo 9 d. Nr. A1-137

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2004 m. rugsėjo 29 d. įsakymą Nr. A1-225 „Dėl teisės aktų, būtinų Lietuvos Respublikos socialinių įmonių įstatymui įgyvendinti, patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 149-5434; 2005, Nr. 79-2882; Nr. 94-3512; 2007, Nr. 34-1262; 2008, Nr. 15-527; 2009, Nr. 55-2179; 2011, Nr. 95-4467):

1. Įrašau preambulėje po oficialaus paskelbimo šaltinio „Žin., 2004, Nr. 107-3991“ oficialaus paskelbimo šaltinį „2012, Nr. 23-1062“.

2. Išdėstau 2 punktą taip:

2. Socialinėse įmonėse įdarbinamų asmenų tikslinėms grupėms priklausančių darbuotojų dalies nuo vidutinio sąrašuose esančių darbuotojų skaičiaus apskaičiavimo tvarkos aprašą;“.

3. Išdėstau 3 punktą taip:

3. Socialinių įmonių veiklos (verslo) plano struktūrą ir šio plano vertinimo kriterijų sąrašą;“.

4. Išdėstau 4 punktą taip:

4. Tikslinėms asmenų grupėms priklausančių asmenų socialinių įgūdžių lavinimo ir socialinės integracijos priemonių plano struktūrą ir šio plano vertinimo kriterijų sąrašą.“

5. Pripažįstu netekusiu galios 5 punktą.

6. Nurodytu įsakymu patvirtintame Socialinės įmonės statuso suteikimo juridiniams asmenims tvarkos apraše:

6.1. Įrašau 2 punkte po oficialaus paskelbimo šaltinio „Žin., 2004, Nr. 96-3519“ oficialaus paskelbimo šaltinį „2011, Nr. 155-7352“.

6.2. Išdėstau 3 punkto pirmąją pastraipą taip:

3. Socialinės įmonės statusas gali būti suteiktas Lietuvos Respublikoje įsteigtai įmonei ar kitoje Europos ekonominės erdvės valstybėje įsteigtai įmonei ar jos filialui, išskyrus valstybės ir savivaldybių institucijas, viešąsias įstaigas, profesines sąjungas, religines bendruomenes (bendrijas) bei asociacijas. Juridinis asmuo, kuriam suteiktas socialinės įmonės statusas, turi atitikti visas šias sąlygas:“.

6.3. Išdėstau 3.2 punktą taip:

3.2. darbuotojai, priklausantys Įstatymo 4 straipsnio 1 dalyje nurodytoms socialinėse įmonėse įdarbinamų asmenų tikslinėms grupėms, sudaro ne mažiau kaip 40 procentų metinio vidutinio sąrašuose esančių darbuotojų skaičiaus, ir tikslinėms asmenų grupėms priklausančių darbuotojų skaičius yra ne mažesnis kaip keturi; arba“.

6.4. Išdėstau 3.3 punktą taip:

3.3. neįgaliųjų socialinėse įmonėse darbuotojai, priklausantys neįgaliųjų tikslinei grupei, sudaro ne mažiau kaip 50 procentų jos metinio vidutinio sąrašuose esančių darbuotojų skaičiaus. Neįgalieji, kuriems nustatytas sunkus ar vidutinis neįgalumo lygis arba neviršijantis 40 procentų darbingumo lygis arba didelių ar vidutinių specialiųjų poreikių lygis, sudaro ne mažiau kaip 40 procentų metinio vidutinio sąrašuose esančių darbuotojų skaičiaus, ir Įstatymo 4 straipsnio 1 dalies 1 punkte nurodytai tikslinei asmenų grupei priklausančių darbuotojų skaičius yra ne mažesnis kaip keturi. Į metinį vidutinį darbuotojų skaičių įtraukiami neįgalūs darbuotojai, dirbantys ne mažiau kaip 80 darbo valandų per mėnesį.“

6.5. Išdėstau 3.4 punktą taip:

3.4. Lietuvos Respublikoje įsteigto juridinio asmens steigimo dokumentuose (įstatuose, steigimo sandoryje ar bendruosiuose nuostatuose) yra nurodyta šio juridinio asmens veikla, susijusi su tikslinėms grupėms priklausančių asmenų įdarbinimu, jų darbinių ir socialinių įgūdžių lavinimu bei socialine integracija (Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus, patvirtinto Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus 2002 m. gruodžio 16 d. įsakymu Nr. 252 (Žin., 2002, Nr. 126-5744), 85.32 sekcija), o kitoje Europos ekonominės erdvės valstybėje įsteigta įmonė ar jos filialas yra pateikę atitinkamus dokumentus, įrodančius, kad Europos ekonominės erdvės valstybėje, kurioje jie yra įsteigti, teisės aktais jiems suteikta tokia teisė;“.

6.6. Išdėstau 3.5 punktą taip:

3.5. nevykdo veiklos, įtrauktos į Socialinių įmonių neremtinų veiklos rūšių sąrašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. lapkričio 29 d. nutarimu Nr. 1501 (Žin., 2004, Nr. 173-6399), arba iš tokios veiklos gautos pajamos daugiau kaip šešis mėnesius iš eilės per einamųjų metų laikotarpį sudaro ne daugiau kaip 20 procentų šio juridinio asmens pajamų, taip pat nevykdo laikinojo įdarbinimo veiklos.“

6.7. Išdėstau 4 punktą taip:

4. Juridinių asmenų, siekiančių įgyti socialinės įmonės statusą (toliau – pareiškėjas), prašymai priimami teritorinėse darbo biržose, kurių teritorijoje socialinės įmonės vykdo veiklą, nuo einamųjų kalendorinių metų sausio 1 dienos iki rugsėjo 30 dienos. Pareiškėjai teritorinėms darbo biržoms teikia tiesiogiai arba registruotu paštu užpildytą nustatytos formos prašymą (1 priedas) suteikti socialinės įmonės statusą bei šiuos dokumentus:

4.1. pažymą apie darbuotojų skaičių (2 priedas);

4.2. pažymą apie per praėjusius metus gautas pajamas (4 priedas);

4.3. veiklos (verslo) planą;

4.4. tikslinėms asmenų grupėms priklausančių asmenų socialinių įgūdžių lavinimo ir socialinės integracijos priemonių planą;

4.5. praėjusių finansinių metų įmonės finansinių ataskaitų rinkinį;

4.6. paskutinio ketvirčio Valstybinio socialinio draudimo ir sveikatos draudimo fondo lėšų finansinę ataskaitą F4;

4.7. pažymą iš teritorinės valstybinės mokesčių inspekcijos, kad įmonė neturi mokestinės nepriemokos Lietuvos Respublikos valstybės biudžetui, savivaldybių biudžetams ar fondams, į kuriuos mokamus mokesčius administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos (išskyrus tuos atvejus, kai įmonei mokesčių, delspinigių, baudų mokėjimas atidėtas Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka arba dėl šių mokesčių, delspinigių, baudų vyksta mokestinis ginčas);

4.8. jeigu buvo atliktas paskutinių finansinių metų auditas, jo ataskaitų ir išvadų dėl įmonės veiklos tęstinumo kopijas;

4.9. turto nuosavybės ar valdymo teisę ne mažiau kaip trejus metus nuo numatomos darbo vietos įsteigimo (pritaikymo) patvirtinančių dokumentų kopijas. Šių dokumentų kopijos teikiamos tuo atveju, jeigu įmonė, naudodamasi valstybės pagalba, numato įsteigti (pritaikyti) darbo vietas ir šis turtas užtikrina tokios darbo vietos įsteigimą (pritaikymą).“

6.8. Išdėstau 5 punktą taip:

5. Pareiškėjas prašymo teikimo dieną turi atitikti socialinei įmonei keliamą reikalavimą dėl tikslinėms asmenų grupėms priklausančių darbuotojų skaičiaus. Tikslinėms grupėms priklausančių darbuotojų dalis nuo vidutinio sąrašuose esančių darbuotojų skaičiaus apskaičiuojama socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatyta tvarka.“

6.9. Išdėstau 6 punktą taip:

6. Veiklos (verslo) planas (toliau – verslo planas) turi būti sudarytas ne trumpesniam kaip trejų metų laikotarpiui ir atitikti socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatytą veiklos (verslo) plano struktūrą. Verslo plane turi būti pateikti duomenys, leidžiantys spręsti, ar įmonė atitinka šio tvarkos aprašo 3 punkte nurodytus reikalavimus. Verslo plane numatytos veiklos gali būti keičiamos ne anksčiau kaip po 3 metų nuo socialinės įmonės statuso suteikimo dienos.“

6.10. Išdėstau 9 punktą taip:

9. Jeigu teritorinė darbo birža nustato, kad pateikti visi šio tvarkos aprašo 4 punkte nurodyti dokumentai, juose pateikta visa reikalinga informacija ir ši informacija pagal teritorinės darbo biržos turimus duomenis yra teisinga, ne vėliau kaip per 10 dienų nuo visų dokumentų gavimo dienos juos perduoda Lietuvos darbo biržai prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Lietuvos darbo birža). Jeigu teritorinė darbo birža nustato, kad pateikti ne visi šio tvarkos aprašo 4 punkte nurodyti dokumentai arba juose pateikta ne visa reikalinga informacija ar informacija pagal teritorinės darbo biržos turimus duomenis nėra teisinga, ji kreipiasi į pareiškėją, nurodydama, kokius trūkstamus dokumentus bei informaciją jis privalo pateikti per jos nustatytą terminą.“

6.11. Išdėstau 11 punktą taip:

11. Komisijos sudėtį, suderinęs su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, tvirtina ir jos darbo reglamentą nustato Lietuvos darbo biržos direktorius. Lietuvos darbo biržos direktorius negali būti komisijos narys.“

6.12. Išdėstau 13.7 punktą taip:

13.7. su prašymu suteikti socialinės įmonės statusą kreipiasi pareiškėjas, kuriam anksčiau Įstatymo 11 straipsnio 1 dalies 4 ir 5 punktuose nurodytais pagrindais panaikintas socialinės įmonės statusas, jeigu nuo sprendimo panaikinti socialinės įmonės statusą priėmimo dienos praėjo mažiau kaip vieni metai.“

6.13. Pripažįstu netekusiu galios 13.8 punktą.

6.14. Išdėstau 16 punktą taip:

16. Apie priimtą sprendimą dėl socialinės įmonės statuso suteikimo arba nesuteikimo Lietuvos darbo birža ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo raštu praneša pareiškėjui. Jei atsisakoma suteikti socialinės įmonės statusą, sprendime išdėstomi atsisakymo motyvai, teisės aktų normos, nurodoma sprendimo nesuteikti socialinės įmonės statuso apskundimo tvarka.“

6.15. Išdėstau 17 punktą taip:

17. Atsisakius suteikti socialinės įmonės statusą, tas pats pareiškėjas gali iš naujo kreiptis dėl jo suteikimo ne anksčiau kaip po trijų mėnesių nuo dienos, kurią buvo priimtas sprendimas nesuteikti socialinės įmonės statuso, išskyrus šio tvarkos aprašo 13.1 punkte nurodytą atvejį, atsižvelgiant į šio tvarkos aprašo 4 punkte nurodytus prašymų suteikti socialinės įmonės statusą priėmimo terminus. Šio tvarkos aprašo 13.1 punkte nurodytu atveju pareiškėjas iš naujo gali kreiptis su prašymu suteikti socialinės įmonės statusą, pateikdamas visus reikalingus dokumentus, atsižvelgdamas į šio tvarkos aprašo 4 punkte nurodytus prašymų suteikti socialinės įmonės statusą priėmimo terminus.“

6.16. Išdėstau 18 punktą taip:

18. Socialinės įmonės statusas paprastai suteikiamas neterminuotam laikui, kol pareiškėjas atitinka šio tvarkos aprašo 3 punkte nustatytas sąlygas. Lietuvos darbo biržos direktorius motyvuotu sprendimu gali suteikti socialinės įmonės statusą terminuotam laikotarpiui, bet ne trumpesniam kaip 3 metai. Pasibaigus šiam laikotarpiui, socialinės įmonės statusas pareiškėjui gali būti suteikiamas Įstatymo nustatyta tvarka.“

6.17. Išdėstau 21 punktą taip:

21. Socialinės įmonės statusas juridiniams asmenims, turintiems šį statusą, gali būti panaikinamas esant bent vienam iš šių pagrindų:

21.1. juridinis asmuo pateikia prašymą panaikinti jam suteiktą socialinės įmonės statusą;

21.2. juridiniam asmeniui iškeliama bankroto byla, priimamas sprendimas jį likviduoti ar reorganizuoti;

21.3. socialinė įmonė daugiau kaip šešis mėnesius iš eilės per einamųjų metų laikotarpį neatitiko bent vienos šio tvarkos aprašo 3 punkte nustatytos sąlygos;

21.4. socialinė įmonė nesilaikė įsipareigojimų pagal sutartį dėl subsidijų išmokėjimo ir panaudojimo tvarkos;

21.5. paaiškėjo, kad socialinė įmonė piktnaudžiavo savo socialinės įmonės statusu ar vykdė nesąžiningą konkurenciją, ar netinkamai naudojo pagalbai skirtas lėšas, ar nepateikė jų panaudojimo ataskaitos, ar kitaip pažeidė jos veiklą reglamentuojančius teisės aktus.“

6.18. Išdėstau 22 punktą taip:

22. Teritorinė darbo birža, išnagrinėjusi socialinės įmonės pateiktus dokumentus (ataskaitas, pažymas), arba Lietuvos darbo biržos direktoriaus įgaliotas valstybės tarnautojas ar darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį, atlikdamas socialinės įmonės veiklos priežiūrą arba iš socialinės įmonės pranešimų, nurodytų šio tvarkos aprašo 24 punkte, nustatęs, jog yra rimtas pagrindas manyti, kad yra šio tvarkos aprašo 21.3–21.5 punktuose nurodyti socialinės įmonės statuso panaikinimo pagrindai, perduoda visus turimus dokumentus Lietuvos darbo biržai.“

6.19. Išdėstau 23 punktą taip:

23. Tuo atveju, jei nustatoma, kad socialinė įmonė neatitiko bent vienos iš šio tvarkos aprašo 3 punkte nurodytų sąlygų daugiau kaip šešis mėnesius iš eilės per einamųjų metų laikotarpį, teritorinė darbo birža turi pareikalauti iš socialinės įmonės motyvuotų paaiškinimų, kodėl nėra laikomasi šių sąlygų ir kokių veiksmų bus imtasi, kad atitiktų šias sąlygas.“

6.20. Išdėstau 24 punktą taip:

24. Socialinė įmonė privalo raštu pranešti teritorinei darbo biržai apie visus pagrindus, kuriems atsiradus gali būti panaikinamas socialinės įmonės statusas, per 15 dienų nuo tų pagrindų atsiradimo dienos.“

6.21. Išdėstau 25 punktą taip:

25. Socialinės įmonės valdymo organas apie socialinei įmonei iškeltą bankroto bylą ar priimtą sprendimą ją likviduoti ar reorganizuoti privalo raštu pranešti Lietuvos darbo biržai ne vėliau kaip per 3 dienas nuo bankroto bylos iškėlimo ar sprendimo dėl jos reorganizavimo ar likvidavimo priėmimo dienos.“

6.22. Išdėstau 28 punktą taip:

28. Komisija motyvuotą rekomendaciją panaikinti ar nenaikinti socialinės įmonės statuso turi priimti per 5 darbo dienas nuo pranešimo apie atsiradusį pagrindą naikinti socialinės įmonės statusą gavimo dienos. Lietuvos darbo birža sprendimą panaikinti ar nenaikinti socialinės įmonės statuso priima ne vėliau kaip per 15 darbo dienų nuo Komisijos motyvuotos rekomendacijos pateikimo dienos. Sprendimas įforminamas Lietuvos darbo biržos direktoriaus įsakymu.“

6.23. Išdėstau 29 punktą taip:

29. Apie priimtą sprendimą panaikinti ar nenaikinti socialinės įmonės statuso Lietuvos darbo birža ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo praneša socialinei įmonei ir ne vėliau kaip per 5 darbo dienas – Juridinių asmenų registrui.“

6.24. Išdėstau 38.2 punktą taip:

38.2. kai neįgaliųjų socialinė įmonė daugiau kaip šešis mėnesius iš eilės per einamųjų metų laikotarpį neatitiko šio tvarkos aprašo 3.3 punkte nurodytų sąlygų.“

6.25. Išdėstau 39 punktą taip:

39. Teritorinė darbo birža, gavusi neįgaliųjų socialinės įmonės prašymą panaikinti jai neįgaliųjų socialinės įmonės statusą arba išnagrinėjusi socialinės įmonės pateiktus dokumentus (ataskaitas, pažymas), arba Lietuvos darbo biržos direktoriaus įgaliotas valstybės tarnautojas ar darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį, atlikdamas veiklos priežiūrą arba iš neįgaliųjų socialinės įmonės pranešimų, nurodytų šio tvarkos aprašo 37 punkte, nustatęs, kad reikia spręsti klausimą dėl statuso panaikinimo šio tvarkos aprašo 38.2 punkte nurodytu pagrindu, perduoda visus turimus dokumentus Lietuvos darbo biržai.“

6.26. Išdėstau 43.2 punktą taip:

43.2. kas ketvirtį iki kito ketvirčio pirmojo mėnesio 25 dienos:

43.2.1. Valstybinio socialinio draudimo ir sveikatos draudimo fondo lėšų finansinę ataskaitą F4;

43.2.2. pažymą iš teritorinės valstybinės mokesčių inspekcijos, kad socialinė įmonė neturi mokestinės nepriemokos Lietuvos Respublikos valstybės biudžetui, savivaldybių biudžetams ar fondams, į kuriuos mokamus mokesčius administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija (išskyrus tuos atvejus, kai įmonei mokesčių, delspinigių, baudų mokėjimas atidėtas Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka arba dėl šių mokesčių, delspinigių, baudų vyksta mokestinis ginčas);

43.2.3. pagal Tikslinėms asmenų grupėms priklausančių asmenų socialinių įgūdžių lavinimo bei socialinės integracijos priemonių plano struktūrą parengtą Tikslinėms asmenų grupėms priklausančių asmenų socialinių įgūdžių lavinimo bei socialinės integracijos priemonių plano vykdymo ketvirčio ataskaitą.“

6.27. Išdėstau 43.3 punktą taip:

43.3. kasmet, metams pasibaigus, iki kitų metų kovo 1 d.:

43.3.1. pažymą apie per praėjusius metus gautas pajamas;

43.3.2. pagal tikslinėms asmenų grupėms priklausančių asmenų poreikius patikslintą ir Tikslinėms asmenų grupėms priklausančių asmenų socialinių įgūdžių lavinimo bei socialinės integracijos priemonių plano struktūrą parengtą metinį Tikslinėms asmenų grupėms priklausančių asmenų socialinių įgūdžių lavinimo bei socialinės integracijos priemonių planą ir praėjusių metų Tikslinėms asmenų grupėms priklausančių asmenų socialinių įgūdžių lavinimo bei socialinės integracijos priemonių plano vykdymo ataskaitą.“

6.28. Papildau šiuo 431 punktu:

431. Socialinė įmonė kas ketvirtį, iki kito ketvirčio pirmojo mėnesio 25 dienos, privalo Lietuvos darbo biržai pateikti iš visų šaltinių gautos ir panaudotos valstybės pagalbos ataskaitą socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatyta teikimo tvarka.

Socialinė įmonė kasmet, metams pasibaigus, iki kitų metų kovo 1 d., privalo Lietuvos darbo biržai pateikti metinę iš visų šaltinių gautos ir panaudotos valstybės pagalbos ataskaitą socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatyta teikimo tvarka.“

6.29. Išdėstau 44 punktą taip:

44. Išnagrinėjusi ir įvertinusi pateiktus dokumentus, teritorinė darbo birža turi teisę nurodyti socialinei įmonei per nustatytą terminą pateikti papildomą informaciją ir (arba) Lietuvos darbo biržos direktoriaus įgaliotas valstybės tarnautojas ar darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį, nuspręsti atlikti socialinės įmonės veiklos priežiūrą.“

6.30. Išdėstau 45 punktą taip:

45. Socialinių įmonių veiklos priežiūra vykdoma Viešojo administravimo įstatymo (Žin.,1999, Nr. 60-1945; 2006, Nr. 77-2975) ketvirtajame skirsnyje nustatyta tvarka.“

6.31. Išbraukiu 1 priede žodžius „(prašant suteikti statusą terminuotam laikai, rašomas paaiškinimas)“.

6.32. Papildau 2 priedo lentelę nauja devinta eilute (buvusias lentelės devintą–tryliktą eilutes atitinkamai laikau dešimta–keturiolikta eilutėmis) :

Neįgalieji, kuriems nustatytas lengvas neįgalumo lygis

 

 

 

 

 

 

7. Nurodytu įsakymu patvirtintame Socialinėse įmonėse įdarbinamų asmenų tikslinėms grupėms priklausančių darbuotojų dalies nuo vidutinio sąrašuose esančių darbuotojų skaičiaus apskaičiavimo tvarkos apraše:

7.1. Išdėstau pavadinimą taip:

SOCIALINĖSE ĮMONĖSE ĮDARBINAMŲ ASMENŲ TIKSLINĖMS GRUPĖMS PRIKLAUSANČIŲ DARBUOTOJŲ DALIES NUO VIDUTINIO SĄRAŠUOSE ESANČIŲ DARBUOTOJŲ SKAIČIAUS APSKAIČIAVIMO TVARKOS APRAŠAS

7.2. Išdėstau 1 punktą taip:

1. Socialinėse įmonėse įdarbinamų asmenų tikslinėms grupėms priklausančių darbuotojų dalies nuo vidutinio sąrašuose esančių darbuotojų skaičiaus apskaičiavimo tvarkos aprašas (toliau – aprašas) nustato Socialinių įmonių įstatymo (Žin., 2004, Nr. 96-3519; 2011, Nr. 155-7352) (toliau – Įstatymas) 4 straipsnio 1 dalyje nurodytoms socialinėse įmonėse įdarbinamų asmenų tikslinėms grupėms (toliau – tikslinės grupės) priklausančių darbuotojų sąrašo sudarymo, jų skaičiaus ir dalies nuo vidutinio sąrašuose esančių darbuotojų skaičiaus socialinėje įmonėje apskaičiavimo tvarką.“

7.3. Išbraukiu 2.1 punkte po žodžių „neįgalumo lygį“ žodžius „ar invalidumo grupę“.

7.4. Išdėstau 4.4 punktą taip:

4.4. asmens pirmojo įsidarbinimo socialinėje įmonėje data, darbovietė (jei tikslinei grupei priklausantis asmuo buvo bent vieną kartą įsidarbinęs socialinėje įmonėje iki pažymos išdavimo momento).“

7.5. Išdėstau 5 punktą taip:

5. Asmuo turi pateikti darbdaviui teritorinės darbo biržos išduotą pažymą ne vėliau kaip per 15 dienų nuo jos išdavimo dienos, o neįgaliojo statusą patvirtinantį dokumentą – priėmimo į darbą dieną arba per 15 dienų nuo jo išdavimo (pratęsimo) dienos.“

7.6. Išdėstau 6 punktą taip:

6. Neįgaliojo statusą patvirtinančio dokumento kopijos ir teritorinės darbo biržos išduotos pažymos nustatyta tvarka saugomos įmonėje kartu su darbo sutartimis.“

7.7. Išdėstau 8 punktą taip:

8. Įstatymo 4 straipsnio 1 dalies 1 punkte nurodyti asmenys gali būti priskiriami šiai tikslinei grupei visą jų neįgalumo laikotarpį. Įstatymo 4 straipsnio 1 dalies 2–6 punktuose nurodyti asmenys priskiriami atitinkamoms tikslinėms grupėms ir jų įdarbinimas remiamas valstybės dar vienus metus po to, kai pirmą kartą įsidarbino socialinėje įmonėje, neatsižvelgiant į tai, ar jie buvo bent vieną kartą atleisti iš darbo socialinėje įmonėje, ar ne.“

7.8. Išdėstau 9 punktą taip:

9. Apskaičiuojant vidutinį atitinkamo laikotarpio sąrašuose esančių darbuotojų skaičių, neturi reikšmės, ar šie darbuotojai socialinėje įmonėje dirba visą darbo laiką, sutrumpintą ar ne visą darbo laiką. Į metinį neįgaliųjų socialinės įmonės vidutinį darbuotojų skaičių įtraukiami neįgalūs darbuotojai, dirbantys ne mažiau kaip 80 darbo valandų per mėnesį.“

7.9. Išdėstau 14 punktą taip:

14. Darbuotojas įtraukiamas į tikslinėms grupėms priklausančių darbuotojų sąrašą nuo jo pirmosios įsidarbinimo dienos. Jeigu jau dirbančiam asmeniui nustatomas arba pakeičiamas neįgalumo lygis, darbingumo lygis ar specialiųjų poreikių lygis arba jis panaikinamas, toks darbuotojas įtraukiamas į atitinkamą tikslinėms grupėms priklausančių darbuotojų sąrašą arba išbraukiamas iš tikslinėms asmenų grupėms priklausančių asmenų sąrašo nuo neįgalumo lygio, darbingumo lygio ar specialiųjų poreikių lygio nustatymo ar panaikinimo dienos.“

8. Išdėstau nurodytu įsakymu patvirtinto Socialinių įmonių veiklos (verslo) plano struktūros ir šio plano vertinimo kriterijų sąrašo pavadinimą taip:

SOCIALINIŲ ĮMONIŲ VEIKLOS (VERSLO) PLANO STRUKTŪRA IR ŠIO PLANO VERTINIMO KRITERIJŲ SĄRAŠAS

9. Nurodytu įsakymu patvirtintame Tikslinėms asmenų grupėms priklausančių asmenų socialinių įgūdžių lavinimo bei socialinės integracijos priemonių plano struktūros ir šio plano vertinimo kriterijų sąraše:

9.1. Išdėstau pavadinimą taip:

TIKSLINĖMS ASMENŲ GRUPĖMS PRIKLAUSANČIŲ ASMENŲ SOCIALINIŲ ĮGŪDŽIŲ LAVINIMO BEI SOCIALINĖS INTEGRACIJOS PRIEMONIŲ PLANO STRUKTŪRA IR ŠIO PLANO VERTINIMO KRITERIJŲ SĄRAŠAS

9.2. Įrašau I skirsnio pavadinime po žodžio „TIKSLINĖMS“ žodį „ASMENŲ“.

9.3. Įrašau 1 punkte po žodžio „Tikslinėms“ žodį „asmenų“.

9.4. Įrašau 1.4 punkte po žodžio „tikslinėms“ žodį „asmenų“.

9.5. Įrašau 1.5 punkte po žodžio „tikslinėms“ žodį „asmenų“.

9.6. Įrašau 1.6 punkte po žodžio „tikslinėms“ žodį „asmenų“.

9.7. Išdėstau 1.9 punktą taip:

1.9. plane numatytų priemonių vykdymo terminai (ne rečiau kaip kas ketvirtį), periodiškumas, atnaujinimo reikalingumas;“.

 

 

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministras                          Donatas Jankauskas