LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS 2004 M. SAUSIO 6 D. ĮSAKYMO NR. A1-4 „DĖL TEISĖS AKTŲ, NUMATYTŲ LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBĖS ĮMONĖS IGNALINOS ATOMINĖS ELEKTRINĖS DARBUOTOJŲ PAPILDOMŲ UŽIMTUMO IR SOCIALINIŲ GARANTIJŲ ĮSTATYME, PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2005 m. kovo 22 d. Nr. A1-82

Vilnius

 

 

Pakeičiu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2004 m. sausio 6 d. įsakymą Nr. A1-4 „Dėl teisės aktų, numatytų Lietuvos Respublikos valstybės įmonės Ignalinos atominės elektrinės darbuotojų papildomų užimtumo ir socialinių garantijų įstatyme, patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 13-396):

1. Nurodytuoju įsakymu patvirtintoje Individualių planų sudarymo tvarkoje:

1.1. išdėstau 16 punktą taip:

16. Atleistas iš darbo darbuotojas, kuris buvo įdarbintas kompensuojamoje darbo vietoje ir jo darbo sutartis nutraukta nepraėjus dvejiems metams nuo jos pasirašymo dienos dėl priežasčių, nurodytų Darbo kodekso 128 ir 129 straipsniuose, turi teisę kreiptis į teritorinę darbo biržą dėl individualaus plano pakeitimo, siekiant patikslinti šios tvarkos 7 ir 8 punktuose nurodytas priemones.“;

1.2. papildau nurodytąją tvarką šia nauja VI dalimi (ankstesnę VI dalį laikau VII dalimi, o ankstesnius 20 ir 21 punktus – 28 ir 29 punktais):

 

VI. ĮDARBINIMAS Į KOMPENSUOJAMĄSIAS DARBO VIETAS

 

20. Teritorinė darbo birža siunčia atleistus iš darbo darbuotojus, įsiregistravusius teritorinėje darbo biržoje ir atitinkančius reikalavimus darbui, įsteigtoje kompensuojamojoje darbo vietoje įsidarbinti.

21. Darbdaviai, steigiantys kompensuojamąsias darbo vietas, į kurias pagal individualius planus įdarbinami atleisti iš darbo darbuotojai, ir pageidaujantys gauti kompensaciją, pateikia prašymą teritorinei darbo biržai skirti šią kompensaciją. Prie prašymo pridedami šie dokumentai:

21.1. juridinio asmens registravimo pažymėjimo kopija;

21.2. juridinio asmens steigimo dokumentų kopijos;

21.3. praėjusių metų finansinės atskaitomybės dokumentai;

21.4. paskutinio ketvirčio Valstybinio socialinio draudimo ir sveikatos draudimo fondo lėšų finansinės ataskaitos kopija;

21.5. Valstybinės mokesčių inspekcijos pažyma apie atsiskaitymus su valstybės ir savivaldybių biudžetais;

21.6. jeigu buvo atliktas paskutinių finansinių metų auditas, jo ataskaitų ir išvadų dėl įmonės veiklos tęstinumo kopijos.

22. Darbdaviams, įsteigusiems kompensuojamąsias darbo vietas ir įdarbinusiems atleistus iš darbo darbuotojus, už kiekvieną įsteigtą darbo vietą teritorinė darbo birža išmoka 24 Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų minimalių mėnesinių algų (toliau – MMA) dydžio kompensaciją šia tvarka:

22.1. per 5 darbo dienas perveda 12 MMA dydžio kompensaciją, gavusi darbdavio pažymą apie darbuotojo įdarbinimą pagal neterminuotą sutartį bei šios sutarties kopiją;

22.2. po 12 mėnesių nuo darbo sutarties su atleistu darbuotoju įsigaliojimo dienos perveda kas mėnesį 12 mėnesių įdarbintųjų darbo laikotarpyje po 1 MMA dydžio kompensaciją per 5 darbo dienas nuo dokumentų, patvirtinančių darbuotojo praeitą mėnesį dirbtą darbo laiką ir išmokėtą darbo užmokestį, pateikimo.

23. Darbdaviai, nutraukę darbo sutartį su įdarbintu atleistu iš darbo darbuotoju, privalo pranešti teritorinei darbo biržai ir priimti kitą jos siunčiamą atleistą iš darbo darbuotoją.

24. Darbdavys, atleidęs įdarbintą pagal šią tvarką darbuotoją nepraėjus 12 mėnesių nuo jo įdarbinimo, privalo grąžinti teritorinei darbo biržai jam išmokėtą kompensaciją už tos darbo vietos įsteigimą per 30 kalendorinių dienų nuo darbuotojo atleidimo.

25. Kompensacijų mokėjimo pasibaigimas negali būti darbuotojo, įdarbinto pagal šią tvarką, atleidimo iš darbo priežastis.

26. Teritorinė darbo birža gali organizuoti profesinio mokymo kursus atleistiems iš darbo darbuotojams, siekiant jiems padėti įsigyti profesinę kvalifikaciją, reikalingą darbui kompensuojamojoje darbo vietoje.

27. Teritorinės darbo biržos vykdo įdarbintų atleistų iš darbo darbuotojų bei darbdaviams išmokėtų kompensacijų apskaitą.“.

2. Išdėstau nurodytuoju įsakymu patvirtintos Papildomos išeitinės išmokos mokėjimo tvarkos 12 punktą taip:

12. Papildoma išeitinė išmoka neskiriama, jei atleisto iš darbo darbuotojo individualiame plane yra nurodytas pagrindinis tikslas – įsidarbinimas nuolatiniam darbui ir priemonė – įsidarbinimas kompensuojamojoje darbo vietoje.“.

3. Nurodytuoju įsakymu patvirtintoje Priešpensinės bedarbio išmokos mokėjimo tvarkoje:

3.1. išdėstau 8 punktą taip:

8. Jei priešpensinės bedarbio išmokos gavėjui nėra taikomos aktyvios darbo rinkos politikos priemonės, jis privalo laikytis Bedarbių registravimo darbo biržose ir individualių planų sudarymo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2005 m. vasario 22 d. įsakymu Nr. A1-53 (Žin., 2005, Nr. 29-915), 31.2, 31.4–31.6 punktų reikalavimų, o taikant minėtas priemones – laikytis nurodytųjų taisyklių 31 punkto reikalavimų. Nevykdant šio punkto reikalavimų priešpensinės bedarbio išmokos mokėjimas nutraukiamas.“;

3.2. išdėstau 9 punktą taip:

9. Asmuo, turintis teisę gauti priešpensinę bedarbio išmoką ir nedarbo draudimo išmoką pagal Nedarbo socialinio draudimo įstatymą (Žin., 2004, Nr. 4-26), turi pasirinkti vieną iš šių išmokų.“.

 

 

 

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRĖ                           VILIJA BLINKEVIČIŪTĖ