LIETUVOS RESPUBLIKOS

Į S T A T Y M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS ĮSTATYMO „DĖL PILIEČIŲ NUOSAVYBĖS TEISIŲ Į IŠLIKUSĮ NEKILNOJAMĄJĮ TURTĄ ATSTATYMO TVARKOS IR SĄLYGŲ“ PAPILDYMO IR PAKEITIMO

 

1992 m. gegužės 7 d. Nr. I-2566

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba nutaria:

Papildyti ir pakeisti Lietuvos Respublikos įstatymą „Dėl piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atstatymo tvarkos ir sąlygų“ (Žin., 1991, Nr. 21-545; 1992, Nr. 7-155):

1. 4 straipsnio septintąją dalį išdėstyti taip:

„Grąžintas arba vietoj jo suteiktas žemės sklypas turi būti naudojamas pagal tikslinę paskirtį.“

2. 4 straipsnio aštuntąją dalį pripažinti netekusia galios.

3. 4 straipsnį papildyti devintąja dalimi:

„Šio įstatymo 2 straipsnyje nurodytiems asmenims prie vienkiemių bei kaimo gyvenviečių asmeniniam ūkiui skirtuose neprivatizuojamos žemės plotuose sklypai iki 3 ha grąžinami nuosavybėn natūra arba ekvivalentine natūra.“

4. 5 straipsnio 2 punktą išdėstyti taip:

2) tais atvejais, kai buvusio savininko žemės sklypas iki 1991 m. rugpjūčio 1 d. buvo priskirtas miestų ar miesto tipo gyvenviečių plėtimo teritorijoms – suteikiant neatlygintinai Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyto dydžio ir nustatyta tvarka žemės sklypą toje teritorijoje;“.

5. 6 straipsnio pirmąją dalį išdėstyti taip:

„Šio įstatymo 2 straipsnyje nurodytiems asmenims nuosavybės teisė į miško plotus atstatoma pagal nustatyta tvarka sudarytus atitinkamos teritorijos žemės reformos žemėtvarkos projektus. Turėto dydžio miško plotas Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka grąžinamas buvusioje arba kitoje vietoje ar vietovėje. Vienam buvusiam savininkui grąžinama iki 25 ha miško (įskaitant apželdintus ar savaime apžėlusius plotus). Jeigu asmenims priklausomoje susigrąžinti žemėje miškai buvo paversti kitomis naudmenomis, šių asmenų pageidavimu, miško plotai suteikiami (kompensuojami) kitoje vietoje, bet ne didesni kaip 25 hektarų.“

6. 6 straipsnio antrąją dalį išdėstyti taip:

„Miško sklypas, į kurį atstatyta nuosavybės teisė, turi būti tvarkomas, naudojamas ir atkuriamas pagal miškotvarkos projektą.“

7. 8 straipsnio antrąją dalį papildyti 5 punktu:

5) kai valstybiniam ar visuomeniniam butų fondui priklausantis gyvenamasis namas su priklausiniais (išskyrus savininko parduotus) yra grąžinamoje žemės ūkio paskirties ar miško žemėje.“

8. 10 straipsnį papildyti antrąja dalimi:

„Prašymus dėl nuosavybės teisių atstatymo į gyvenamuosius namus su priklausiniais, esančiais žemės ūkio paskirties ar miško žemėje, ir į mišką piliečiai pateikia iki 1992 m. gegužės 31 dienos.“

9. 12 straipsnio 3 punktą išdėstyti taip:

3) pagal galiojusius įstatymus suteikta ūkininkui, taip pat užimta sodybinių sklypų, tarnybinių žemės dalų bei suteikta prie nuosavybės teise priklausančių gyvenamųjų namų ir kitų pastatų (sodybų) kaimo vietovėje;“.

10. 12 straipsnio 9 punkto pirmąją dalį išdėstyti taip:

9) sklype yra gamybinių žemės ūkio įmonių pastatų, be kurių negalimas technologinis komplektas ir jiems eksploatuoti yra reikalingi minimalūs žemės plotai pagal Žemės ūkio ministerijos nustatytus normatyvus.“

11. 13 straipsnį išdėstyti taip:

„Miškai iš šio įstatymo 2 straipsnyje nurodytų asmenų išperkami šio įstatymo 16 straipsnyje nustatytais išpirkimo (kompensavimo) būdais, jeigu jie yra priskirti:

1) valstybiniams rezervatams, nacionalinių ir regioninių parkų rezervatų zonoms;

2) kurortų sanitarinės apsaugos I ir II zonoms;

3) miestų miškams ir miško parkams;

4) miško genetiniams rezervatams, miško medelynams ir sėklininkystės plantacijoms;

5) Baltijos jūros ir Kuršių marių apsauginėms juostoms iki 7 km pločio, ypač vertingiems rekreaciniams prie vandens telkinių ar gyvenviečių esantiems miškams, miškų mokslinio tyrimo ir mokymo bei selekcinės sėklininkystės objektams, kurių sąrašus tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybė;

6) urėdijų ir nacionalinių parkų miškams, esantiems didesniuose kaip 80 ha masyvuose, jeigu savininkai ten negyvena.“

12. 19 straipsnį papildyti tokia trečiąja dalimi:

„Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimu, piliečių prašymų dėl nuosavybės teisės atstatymo nagrinėjimo terminai gali būti pratęsiami.“

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

AUKŠČIAUSIOSIOS TARYBOS PIRMININKAS                        VYTAUTAS LANDSBERGIS

______________