LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO

ĮSAKYMAS

 

DĖL VAIKŲ IR PAAUGLIŲ SPECIALIOSIOS PSICHIATRIJOS PASLAUGŲ TEIKIMO REIKALAVIMŲ APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2010 m. sausio 19 d. Nr. V-36

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (Žin., 2000, Nr. 89-2741; 2006, Nr. 141-5401) 98 straipsnio 1 dalies 2 punkto ir 3 dalimi:

1. Tvirtinu Vaikų ir paauglių specialiosios psichiatrijos paslaugų teikimo reikalavimų aprašą (pridedama).

2. Nustatau, kad vaikų ir paauglių specialiosios psichiatrijos paslaugų vieno lovadienio kaina (balais) prilyginama specialiosios psichiatrijos vieno lovadienio kainai (balais), nustatytai Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2008 m. gegužės 16 d. įsakymu Nr. V-466 „Dėl Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis apmokamų stacionarinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų ir bazinių kainų sąrašo patvirtinimo“ (Žin., 2008, Nr. 59-2244).

4. Pavedu kontroliuoti įsakymo vykdymą viceministrui pagal administruojamą sritį.

 

 

 

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS                                                   ALGIS ČAPLIKAS


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos sveikatos

apsaugos ministro 2010 m. sausio 19 d.

įsakymu Nr. V-36

 

VAIKŲ IR PAAUGLIŲ SPECIALIOSIOS PSICHIATRIJOS PASLAUGŲ TEIKIMO REIKALAVIMŲ APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Vaikų ir paauglių specialiosios psichiatrijos paslaugų teikimo reikalavimų aprašas (toliau – Aprašas) nustato vaikų ir paauglių specialiosios psichiatrijos paslaugų teikimo reikalavimus, taikant priverčiamąsias medicinos priemones vaikams ir paaugliams stacionaro sąlygomis.

2. Asmens sveikatos priežiūros įstaiga privalo turėti asmens sveikatos priežiūros įstaigos licenciją, suteikiančią teisę teikti specialiosios psichiatrijos paslaugas.

3. Vaikų ir paauglių specialiosios psichiatrijos paslaugos teikiamos tik specializuotoje psichikos sveikatos priežiūros įstaigoje, turinčioje vaikų ir paauglių psichiatrijos skyrių arba poskyrį (toliau – skyrius).

4. Vaikų ir paauglių specialiosios psichiatrijos stacionarinės paslaugos teikiamos vaikams nuo 14 iki 18 metų.

5. Šiame Apraše vartojamos sąvokos atitinka sąvokas, apibrėžtas Vaikų ir paauglių psichiatrijos ir psichoterapijos paslaugų organizavimo principuose, patvirtintuose Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. gruodžio 14 d. įsakymu Nr. 730 „Dėl Vaikų ir paauglių psichiatrijos ir psichoterapijos paslaugų organizavimo principų, aprašymo ir teikimo reikalavimų“ (Žin., 2000, Nr. 109-3489).

 

II. SPECIALIOSIOS PSICHIATRIJOS PASLAUGŲ TEIKIMO REIKALAVIMAI

 

6. Specialiosios psichiatrijos stacionarinės paslaugos teikiamos vaikų ir paauglių psichiatrijos skyriuje vaikams ir paaugliams, kurie teismo pripažinti nepakaltinamais ar ribotai pakaltinamais, taip pat vaikams ir paaugliams, kuriems po nusikalstamos veikos padarymo ar bausmės paskyrimo sutriko psichika ir dėl to jie negali suvokti savo veiksmų esmės ar jų valdyti ir teismas jiems skyrė priverčiamąsias medicinos priemones specializuotoje psichiatrijos ligoninėje bendro, sustiprinto arba griežto stebėjimo sąlygomis.

7. Specializuotos vaikų ir paauglių psichiatrijos skyrius yra prie specializuotos psichiatrijos ligoninės, kurioje užtikrinamos bendro, sustiprinto ir griežto stebėjimo sąlygos, arba prie psichiatrijos ligoninės, kurioje užtikrintos specializuotos bendro stebėjimo sąlygos.

8. Specializuotame vaikų ir paauglių psichiatrijos skyriuje gydymo metu turi būti nustatomas socialinių įgūdžių lygis ir nusikalstamos veikos pasikartojimo tikimybė. Skyriuje besigydantiems vaikams ir paaugliams turi būti sukurta aplinkos terapija, padedanti saugiai jaustis, mokytis suvokti elgesio pasekmes ir sąmoningai rinktis elgesio būdus bei įsisavinti įgūdžius, būtinus atstatyti socialinę kompetenciją.

9. Specializuotos vaikų ir paauglių psichiatrijos skyriuje turi būti ne daugiau kaip 8 lovos. Priverčiamųjų medicinos priemonių pobūdį, jų rūšies pakeitimą arba panaikinimą, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (Žin., 2000, Nr. 89-2741) 98 straipsnio ir Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (Žin., 2002, Nr. 37-1341) XXIX skyriaus nuostatomis, nustato teismas savo nutartimi.

10. Darbas skyriuje organizuojamas komandiniu principu. Komandą sudaro: gydytojas vaikų ir paauglių psichiatras – komandos koordinatorius, medicinos psichologas, psichikos sveikatos slaugytojas ir socialinis arba vaikų priežiūros darbuotojas.

 

III. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

11. Už pacientui padarytą žalą asmens sveikatos priežiūros įstaiga atsako Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

 

_________________

part_a09ef414d7c64970b1073b8b24af5e6e_end