LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL PASIŽYMĖJUSIŲ SPORTININKŲ IR JŲ TRENERIŲ MATERIALINIO SKATINIMO

 

2000 m. rugpjūčio 16 d. Nr. 927

Vilnius

 

Siekdama skatinti Lietuvos sportininkus ir jų trenerius, pasižymėjusius olimpinėse žaidynėse, pasaulio ir Europos čempionatuose, sporto žaidimų Europos taurių varžybose, taip pat sudaryti sportininkams sąlygas rengtis svarbiausioms tarptautinėms varžyboms, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti pridedamus:

1.1. piniginių prizų, skiriamų sportininkams, pasiekusiems gerų rezultatų olimpinėse žaidynėse, pasaulio ir Europos čempionatuose, sporto žaidimų Europos taurių varžybose, ir jų treneriams, dydžius ir skyrimo tvarką;

1.2. atlyginimų pasižymėjusiems olimpinių sporto šakų (rungčių) sportininkams, kurie rengiasi svarbiausioms tarptautinėms sporto varžyboms, dydžius.

2. Nustatyti, kad lėšos 1 punkte nurodytoms reikmėms skiriamos iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto bendrųjų asignavimų, numatytų Kūno kultūros ir sporto departamentui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės sveikatingumo ir sporto programoms.

3. Pripažinti netekusiu galios Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 m. liepos 29 d. nutarimą Nr. 660 „Dėl pasižymėjusių sportininkų ir jų trenerių materialinio skatinimo“ (Žin., 1994, Nr. 60-1186).

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                                        ANDRIUS KUBILIUS

 

 

 

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRĖ,

PAVADUOJANTI FINANSŲ MINISTRĄ                                                     IRENA DEGUTIENĖ


Patvirtinta

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2000 m. rugpjūčio 16 d. nutarimu Nr. 927

 

PINIGINIŲ PRIZŲ, SKIRIAMŲ SPORTININKAMS, PASIEKUSIEMS GERŲ REZULTATŲ OLIMPINĖSE ŽAIDYNĖSE, PASAULIO IR EUROPOS ČEMPIONATUOSE, SPORTO ŽAIDIMŲ EUROPOS TAURIŲ VARŽYBOSE, ir JŲ TRENERIAMS, DYDŽIAI ir skyrimo tvarka

 

Sporto varžybų pavadinimas

Iškovota vieta ir piniginio prizo dydis (tūkst. litų)

pirmoji

antroji

trečioji

ketvirtoji

penktoji

šeštoji

septintoji

aštuntoji

Olimpinėse sporto šakose (olimpinėse rungtyse)

 

 

 

 

 

 

 

 

Olimpinės žaidynės

400

200

150

80

60

40

30

20

Pasaulio čempionatas

80

50

30

20

15

10

-

-

Europos čempionatas

40

20

15

-

-

-

-

-

Eurolyga (krepšinis), Europos šalių čempionų taurė (rankinis, futbolas)

30

15

-

-

-

-

-

-

Europos šalių čempionų taurė (žolės riedulys), Europos šalių taurių taurė (krepšinis, rankinis, futbolas)

20

10

-

-

-

-

-

-

Koračo taurė (vyrų krepšinis), Ronketi taurė (moterų krepšinis), EHF taurė (rankinis), UEFA taurė (futbolas), Europos šalių taurių taurė (žolės riedulys)

15

8

-

-

-

-

-

-

Olimpinių sporto šakų neolimpinėse rungtyse, neolimpinėse sporto šakose ir neįgaliųjų sporte (parolimpinių ir kurčiųjų žaidynių sporto šakose bei rungtyse)

 

 

 

 

 

 

 

 

Pasaulio žaidynės: aviacijos sporto šakų žaidynės

20

10

8

-

-

-

-

-

Pasaulio čempionatas

10

8

6

-

-

-

-

-

Europos čempionatas

6

4

2

-

-

-

-

-

Parolimpinės, kurčiųjų žaidynės

40

20

15

-

-

-

-

-

Pasaulio neįgaliųjų čempionatai

8

5

3

-

-

-

-

-

Europos neįgaliųjų čempionatai

4

2

1,5

-

-

-

-

-

Specialiosios olimpinės žaidynės

4

2

1

-

-

-

-

-

 

1. Lentelėje nurodyti maksimalūs piniginiai prizai skiriami:

1.1. olimpinių sporto šakų olimpinių individualių ir komandinių rungčių, sportinių žaidimų sportininkams nepriklausomai nuo varžovų skaičiaus;

1.2. olimpinių sporto šakų neolimpinių rungčių ir neolimpinių sporto šakų sportininkams, jeigu sporto varžybose dalyvauja ne mažiau kaip 24 varžovai, atstovaujantys ne mažiau kaip 12 valstybių;

1.3. neįgaliesiems sportininkams, kai tarptautinės neįgaliųjų sporto organizacijos neapriboja komandų ir dalyvių skaičiaus, piniginiai prizai skiriami, jeigu varžybose dalyvauja ne mažiau kaip 12 komandų ar varžovų. Jeigu komandų ar dalyvių yra mažiau, piniginis prizas mažinamas tokiomis proporcijomis, kiek komandų, sportininkų trūksta iki 12 (1/12 – jeigu trūksta vienos komandos ar sportininko, 1/6 – jeigu trūksta dviejų ir t. t.);

1.4. neįgaliesiems sportininkams, kai tarptautinės neįgaliųjų sporto organizacijos apriboja komandų ir dalyvių skaičių, piniginiai prizai skiriami, jeigu varžybose dalyvauja organizatorių nustatytas maksimalus komandų ar dalyvių skaičius. Jeigu komandų ar dalyvių yra mažiau, nei nustato tarptautinės neįgaliųjų sporto organizacijos, piniginis prizas mažinamas tokiomis proporcijomis, kiek komandų, sportininkų trūksta iki nustatytojo skaičiaus.

2. Treneriams skiriami 50 procentų sportininko gauto piniginio prizo dydžio piniginiai prizai. Jiems piniginiai prizai skiriami tik už didžiausią sportininko laimėjimą tose pačiose varžybose. Jeigu tose pačiose varžybose keli trenerio auklėtiniai laimi piniginius prizus, jų treneriui tenka du perpus mažesni piniginiai prizai.

Jeigu sportininką rengia keli treneriai, piniginis prizas dalijamas lygiomis dalimis.

Neakivaizdinių varžybų, modelių sporto šakų varžybų piniginiai prizai sportininkų treneriams neskiriami.

3. Olimpinių sporto šakų sportininko gydytojui, masažuotojui, kiekvienam mokslinės grupės nariui skiriami prizai, kurių bendra suma atitinka 25 procentus sportininko gauto piniginio prizo.

4. Skiriant piniginius prizus sportinių žaidimų ir komandinių rungčių atitinkamas vietas laimėjusiems sportininkams, vienas piniginis prizas dauginamas iš oficialaus komandos, rungties sportininkų skaičiaus ir gauta suma paskirstoma komandos nariams (sportininkams, treneriams, gydytojams, masažuotojui, mokslinės grupės nariams).

Piniginiais prizais vertinamos tik tos komandinės rungtys, kurių varžybų rezultatai nėra suminė individualių rungčių rezultatų išraiška (t. y. už kuriuos sportininkas nėra gavęs piniginio prizo).

5. Tarptautinės sporto federacijų generalinės asamblėjos (GAISF) nepripažintų neolimpinių sporto šakų komandoms ar sportininkams skiriami piniginiai prizai 50 procentų mažesni nei pripažintųjų.

6. Jeigu pasaulio, Europos čempionatai rengiami dažniau nei kas dveji metai, piniginiai prizai mažinami du kartus.

7. Piniginius prizus skiria ir nustatytąja tvarka įteisina Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

______________


Patvirtinta

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2000 m. rugpjūčio 16 d. nutarimu Nr. 927

 

Atlyginimų pasižymėjusiems olimpinių sporto šakų (rungčių) sportininkams, kurie rengiasi svarbiausioms tarptautinėms sporto varžyboms, dydžiai

 

Sporto varžybų, kuriose sportininkas, komanda užėmė tam tikrą vietą, pavadinimas

Sportininkų, komandų skaičius, kuriam leidžiama sporto varžybose atstovauti valstybei vienoje rungtyje

Bazinės mėnesinės algos dydžiai (koeficientais)

5-6

6,1-9

9,1-18

Sportininkų, komandų užimtos vietos

Olimpinės žaidynės

vienam sportininkui

9-12

7-8

1-6

 

dviem ir daugiau sportininkų, komandai

13-16

9-12

1-8

Pasaulio čempionatas

vienam sportininkui

7-8

4-6

1-3

 

dviem ir daugiau sportininkų, komandai

9-12

5-8

1-4

Europos čempionatas

vienam sportininkui

5-6

3-4

1-2

 

dviem ir daugiau sportininkų, komandai

7-8

4-6

1-3

Pasaulio jaunimo pirmenybės, Universiada

vienam ir daugiau sportininkų, komandai

5-6

2-4

1

Europos jaunimo, pasaulio jaunių pirmenybės

vienam ir daugiau sportininkų, komandai

4-8

1-3

-

Europos jaunių pirmenybės

vienam ir daugiau sportininkų, komandai

3-6

1-2

-

 

Pastabos:

1. Olimpinio rezervo sportininkams, kurių perspektyvinės mokslinės charakteristikos atitinka sporto šakos reikalavimus, Lietuvos sportininkų rengimo tarybos teikimu gali būti nustatomas bazinės mėnesinės algos koeficientas 2–4.

2. Jeigu varžybose dalyvavo mažiau kaip 24 (įskaitant ir atrankos varžybas) varžovai, sportininkams, iškovojusiems atitinkamas vietas, taikomas mažesnis bazinės mėnesinės algos dydžio koeficientas.

3. Jeigu sportininkas tais pačiais metais keliose sporto varžybose pasiekia rezultatą, suteikiantį jam teisę gauti atlyginimą, jam mokama už didžiausią rezultatą.

4. Atlyginimai sportininkams mokami vienerius metus nuo to laiko, kai sudaroma sporto veiklos sutartis (kontraktas).

5. Atlyginimus sportininkams nustato Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

6. Sporto veiklos sutartis (kontraktus) su sportininkais sudaro Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės Olimpinis sporto centras Lietuvos Respublikos įstatymų numatyta tvarka.

7. Sportininkams, dėl nepateisinamų priežasčių atsisakiusiems ginti Lietuvos garbę olimpinėse žaidynėse, pasaulio ir Europos čempionatuose, taip pat diskvalifikuotiems sportininkams atlyginimai nemokami.

______________