LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL MINIMALIŲ REIKALAVIMŲ, KELIAMŲ AUGALŲ, AUGALINĖS KILMĖS PRODUKTŲ IR KITŲ OBJEKTŲ, KURIEMS BŪTINA FITOSANITARINĖ KONTROLĖ, ĮVEŽIMO PUNKTAMS, SĄRAŠO PATVIRTINIMO

 

2003 m. birželio 30 d. Nr. 3D-265

Vilnius

 

Remdamasis 1998 m. balandžio 15 d. Komisijos Direktyva 98/22/EB, nustatančia minimalias augalų, augalinių produktų ir kitų iš trečiųjų šalių įvežamų produktų fitosanitarinių patikrinimų, atliekamų Bendrijoje ne jų paskirties vietoje, bet kituose tikrinimo punktuose, sąlygas:

1. Tvirtinu Minimalių reikalavimų, keliamų augalų, augalinės kilmės produktų ir kitų objektų, kuriems būtina fitosanitarinė kontrolė, įvežimo punktams, sąrašą (pridedama).

2. Pavedu Valstybinei augalų apsaugos tarnybai užtikrinti minimalių reikalavimų, keliamų augalų, augalinės kilmės produktų ir kitų objektų, kuriems būtina fitosanitarinė kontrolė, įvežimo punktams, laikymąsi.

3. Įpareigoju Valstybinę augalų apsaugos tarnybą Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka apie šį žemės ūkio ministro įsakymą ir kitus su Minimalių reikalavimų, keliamų augalų, augalinės kilmės produktų ir kitų objektų, kuriems būtina fitosanitarinė kontrolė, įvežimo punktams, sąrašu susijusius teisės aktus pranešti Europos Komisijai.

 

 

 

ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS                                                                   JERONIMAS KRAUJELIS

 


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro

2003 m. birželio 30 d. įsakymu Nr. 3D-265

 

MINIMALIŲ REIKALAVIMŲ, KELIAMŲ AUGALŲ, AUGALINĖS KILMĖS PRODUKTŲ IR KITŲ OBJEKTŲ, KURIEMS BŪTINA FITOSANITARINĖ KONTROLĖ, ĮVEŽIMO PUNKTAMS, SĄRAŠAS

 

Augalų, augalinės kilmės produktų ir kitų objektų, kuriems būtina fitosanitarinė kontrolė, įvežimo punktų sąraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro ir finansų ministro 2002 m. rugsėjo 27 d. įsakymu Nr. 383/307 (Žin., 2002, Nr. 95-4138), išvardytiems įvežimo punktams privaloma turėti:

1. Lietuvos Respublikos, Europos Sąjungos fitosanitarinių teisės aktų rinkinius ir/ar jų elektroninius ekvivalentus.

2. Kontaktinius Valstybinės augalų apsaugos tarnybos fitosanitarinių tyrimų laboratorijos darbuotojų sąrašus su adresais ir telefonų numeriais.

3. Informaciją apie oficialiai sulaikytas ir fitosanitarinių tyrimų laboratorijoje patikrintas augalų, augalinių produktų ir kitų objektų, įvežamų iš trečiųjų šalių, siuntas.

4. Patalpas personalo poilsiui ir asmens higienos palaikymui.

5. Susisiekimo įrangą (telefonus, fakso aparatus, elektroninį paštą).

6. Dokumentų dauginimo įrangą.

7. Tinkamą įrangą ir patalpas tikrinamo krovinio iškrovimui ir pakrovimui bet kuriuo metų ir paros laiku.

8. Tinkamą tikrinimui vietą, stalus.

9. Vizualinio patikrinimo įrangą, įrangą, skirtą dezinfekuoti patalpas, ir fitosanitarinio tikrinimo metu naudotą įrangą, įrangą, skirtą pavyzdžių paėmimui, paruošimui, plombavimui, užantspaudavimui, siunčiant tolimesniems tyrimams Valstybinės augalų apsaugos tarnybos fitosanitarinių tyrimų laboratorijoje.

10. Medžiagas, skirtas pavyzdžių paėmimui ir supakavimui, siunčiant tolesniems tyrimams Valstybinės augalų apsaugos tarnybos fitosanitarinių tyrimų laboratorijoje.

11. Kompiuterinę ir programinę įrangą efektyviam augalų, augalinės kilmės produktų ir kitų objektų, kuriems būtina fitosanitarinė kontrolė, patikrinimui atlikti.

______________