LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2002 M. BALANDŽIO 15 D. NUTARIMO NR. 530 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBINIO SOCIALINIO DRAUDIMO FONDO BIUDŽETO SUDARYMO IR VYKDYMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2002 m. lapkričio 22 d. Nr. 1842

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto sudarymo ir vykdymo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. balandžio 15 d. nutarimu Nr. 530 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto sudarymo ir vykdymo taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2002, Nr. 41-1535):

1. Išdėstyti 2 punkto antrąją pastraipą taip:

„Įmokų (mokesčių) mokėtojais registruojami šie subjektai: Lietuvos įmonės, įstaigos, organizacijos, jų filialai ir atstovybės, įregistruoti įstatymų nustatyta tvarka; užsienio vienetai, vykdantys veiklą per filialus ar kitas nuolatines buveines Lietuvos Respublikos teritorijoje, užsienio vienetai, kurių atstovybės yra Lietuvos Respublikoje; Lietuvoje įsteigtos užsienio valstybių diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos, įdarbinusios Lietuvos Respublikos piliečius ar nuolatinius Lietuvos gyventojus, taip pat Lietuvoje reziduojantys užsienio diplomatai ir konsulinių įstaigų nariai, įdarbinę Lietuvos Respublikos piliečius ar nuolatinius Lietuvos gyventojus; advokato(-ų) kontoros; individualios (personalinės) įmonės, privalančios mokėti valstybinio socialinio draudimo įmokas už jų savininkus ir/ar nuomininkus, advokatai, advokatų padėjėjai, notarai, patentus įsigiję asmenys, privalantys mokėti valstybinio socialinio draudimo įmokas už save, tikrosios ūkinės bendrijos, privalančios mokėti valstybinio socialinio draudimo įmokas už narius, komanditinės ūkinės bendrijos, privalančios mokėti valstybinio socialinio draudimo įmokas už tikruosius narius, ūkininkai, privalantys mokėti šias įmokas už save ir jų ūkių narius (toliau vadinama – savarankiškai dirbantys asmenys), fiziniai asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka privalo mokėti valstybinio socialinio draudimo įmokas“.

2. Išdėstyti 13 punkto pirmąją ir antrąją pastraipas taip:

13. Fondo biudžeto veiklos sąnaudas sudaro Valstybinio socialinio draudimo fondo įstaigų valstybės tarnautojų ir darbuotojų darbo apmokėjimo, valstybės tarnautojų ir darbuotojų valstybinio socialinio draudimo, prekių ir paslaugų įsigijimo, ilgalaikio turto nusidėvėjimo sąnaudos, ilgalaikio turto likutinės vertės dalis, viršijanti pajamas, gautas pardavus ilgalaikį turtą, kitos sąnaudos (sumokėtos palūkanos, delspinigiai už laiku nepervestas lėšas draudėjams pašalpoms mokėti, nekilnojamojo turto ir žemės nuomos mokesčiai), taip pat sąnaudos, susijusios su draudimo nuo nedarbo, sveikatos draudimo įmokų administravimu ir su išmokų, finansuojamų iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, mokėjimu. Draudimo nuo nedarbo, privalomojo sveikatos draudimo ir išmokų, finansuojamų iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, atitinkamų dalių vykdymo išlaidų kompensacijos aptariamos atskiruose susitarimuose su atitinkamas išmokas administruojančiomis institucijomis.

Valstybinio socialinio draudimo fondo įstaigų valstybės tarnautojų ir darbuotojų skaičiaus, darbo apmokėjimo schemas ir valstybinio socialinio draudimo organizavimo išlaidų normatyvus tvirtina Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba, gavusi Valstybinio socialinio draudimo fondo tarybos išvadą“.

3. Išdėstyti 16 punktą taip:

16. Visi draudėjai (mokesčių mokėtojai) privalo registruotis teritorinėse mokesčių inspekcijose Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo nustatyta tvarka.

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos ir teritorinės valstybinės mokesčių inspekcijos teikia Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai ir jos teritoriniams skyriams informaciją apie įregistruotus draudėjus kaip įmokų mokėtojus. Informacijos pateikimo tvarką nustato Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos, suderinusi su Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba“.

4. Išdėstyti 17 punkto pirmąją pastraipą taip:

17. Valstybinio socialinio draudimo įmokos apskaičiuojamos ir mokamos nuo tos dienos, kurią darbuotojams pradedamas skaičiuoti atlyginimas už darbą nepriklausomai nuo draudėjų kaip įmokų mokėtojų įregistravimo teritorinėse valstybinėse mokesčių inspekcijose datos. Įmokas į fondo biudžetą moka:“.

5. Išdėstyti 17.4 punktą taip:

17.4. savarankiškai dirbantys asmenys ir fiziniai asmenys, už kuriuos įstatymų nustatyta tvarka privaloma mokėti valstybinio socialinio draudimo įmokas. Šie draudėjai, išskyrus patentus įsigijusius asmenis ir ūkininkus, valstybinio socialinio draudimo įmokas moka nuo jų įregistravimo Juridinių asmenų registre dienos arba įrašymo atitinkamuose sąrašuose dienos. Ūkininkai už save ir už dirbančius ūkyje jų ūkių narius valstybinio socialinio draudimo įmokas moka nuo ūkio įregistravimo Ūkininkų ūkių registre dienos. Patentus įsigyjantys asmenys valstybinio socialinio draudimo įmokas sumoka nuo patento įsigijimo dienos. Šie draudėjai valstybinio socialinio draudimo įmokas moka patys.

Už savarankiškai dirbančius asmenis, išskyrus patentus įsigijusius asmenis ir ūkininkus, mokamos Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto rodiklių patvirtinimo įstatyme nustatyto dydžio valstybinio socialinio draudimo įmokos bazinei pensijai ir papildomai pensijos daliai gauti.

Savarankiškai dirbantis asmuo, kuris yra įregistravęs Juridinių asmenų registre kelias individualias (personalines) įmones arba įregistravęs individualios (personalinės) įmonės filialus, ar yra tikrosios ūkinės bendrijos narys ar komanditinės ūkinės bendrijos tikrasis narys, privalo mokėti valstybinio socialinio draudimo įmokas bazinei pensijai gauti kaip vienos individualios (personalinės) įmonės savininkas. Fizinis asmuo, kuris yra kelių tikrųjų ar komanditinių ūkinių bendrijų narys ar tikrasis narys, privalo mokėti šias įmokas bazinei pensijai gauti kaip vienos tikrosios ar komanditinės ūkinės bendrijos narys ar tikrasis narys.

Patentus įsigiję asmenys valstybinio socialinio draudimo įmokas moka valstybinio socialinio draudimo bazinei pensijai gauti.

Ūkininkai už save ir jų ūkių narius valstybinio socialinio draudimo įmokas moka valstybinio socialinio draudimo bazinei pensijai gauti. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka pripažinti ekonomiškai silpnų ūkių ūkininkai, drausdami save ir jų ūkių narius, turi teisę mokėti Lietuvos Respublikos Seimo nustatytą valstybinio socialinio draudimo įmokos dalį. Kita valstybinio socialinio draudimo įmokos dalis dengiama Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Ekonomiškai silpno ūkio ūkininkas, įsigijęs patentą, patento galiojimo laikotarpiu gali nemokėti valstybinio socialinio draudimo įmokų bazinei pensijai gauti kaip asmuo, dirbantis pagal patentą, jeigu jis moka įmokas kaip ūkininkas;“.

6. Išdėstyti 18.2 ir 18.3 punktus taip:

18.2. pašalpų ir premijų, skiriamų Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir savivaldybių institucijų sprendimais, pašalpų, mokamų iš labdaros fondų ir labdaros organizacijų lėšų (išskyrus pašalpas, mokamas šių fondų ir organizacijų darbuotojams), taip pat Lietuvos mokslų akademijos savo nariams mokamų mėnesinių išmokų už Mokslų akademijos nario vardą;

18.3. įmonių, įstaigų ir organizacijų vienkartinių pašalpų, mokamų mirus valstybės tarnautojui ar darbuotojui. Įmonių, įstaigų ir organizacijų vienkartinių pašalpų, mokamų mirus valstybės tarnautojo ar darbuotojo sutuoktiniui, vaikams (įvaikiams), tėvams (įtėviams), taip pat stichinių nelaimių, gaisrų ir sprogimų atvejais, sumos ne didesnės kaip 5 minimalios mėnesinės algos;“.

7. Išdėstyti 20 punktą taip:

20. Draudėjai, skaičiuodami atlyginimo už darbą sumas, apskaičiuoja valstybinio socialinio draudimo įmokas šių taisyklių 17.1–17.3 punktuose nustatyta tvarka ir sumoka jas į fondo biudžetą ne vėliau kaip paskutinę darbo dieną prieš kito mėnesio 15 dieną. Valstybės ir savivaldybės institucijos ir įstaigos apskaičiuotas valstybinio socialinio draudimo įmokas turi sumokėti tą dieną, kurią iš Lietuvos Respublikos kredito įstaigų gauna lėšas praėjusio mėnesio atlyginimams išmokėti, bet ne vėliau kaip paskutinę darbo dieną prieš kito mėnesio 15 dieną. Mokėjimo pavedimai pateikiami Lietuvos Respublikos kredito įstaigoms už visą atitinkamo laikotarpio valstybinio socialinio draudimo įmokų sumą, kad ir kiek lėšų būtų draudėjo sąskaitoje.

Žemės ūkio bendrovės, žemės ūkio kooperatinės bendrovės (kooperatyvai) ir ūkininkai už samdomus darbuotojus įmokas į fondo biudžetą gali sumokėti iš anksto pasirašytose draudėjo ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritorinio skyriaus sutartyse aptartu laiku. Kalendoriniais metais gali būti pasirašyta tik atsiskaitymo už einamuosius kalendorinius metus sutartis. Pasirašytos sutarties neįvykdęs draudėjas praranda galimybę pasirašyti sutartį ateinančiais metais, o už pavėluotą įmokų sumokėjimą skaičiuojami delspinigiai šių taisyklių 22 punkte nustatyta tvarka.

Savarankiškai dirbančių asmenų, išskyrus patentus įsigijusius asmenis, ūkininkus ir asmenis, nurodytus Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatymo 34 straipsnio 4 dalies 1–7 punktuose, valstybinio socialinio draudimo įmokos valstybinio socialinio draudimo bazinei pensijai gauti mokamos kartą per ketvirtį. Šios įmokos turi būti sumokėtos ne vėliau kaip paskutinę darbo dieną prieš to ketvirčio paskutinio mėnesio 15 dieną. Savarankiškai dirbančių asmenų, nurodytų Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatymo 34 straipsnio 4 dalies 1–7 punktuose, įmokos valstybinio socialinio draudimo bazinei pensijai gauti gali būti mokamos tokiais pat terminais ir periodiškumu. Praradus sąlygą, suteikiančią teisę nemokėti valstybinio socialinio draudimo įmokų bazinei pensijai, įmokos bazinei pensijai gauti už laikotarpį nuo šios sąlygos praradimo dienos turi būti mokamos minėtais terminais ir periodiškumu.

Savarankiškai dirbančių asmenų, išskyrus patentus įsigijusius asmenis ir ūkininkus, mokamos įmokos papildomai pensijos daliai gauti tik tuo atveju, jeigu individualių (personalinių) įmonių savininkų, individualių (personalinių) įmonių nuomininkų, advokatų, advokatų padėjėjų, tikrųjų ūkinių bendrijų narių, komanditinių ūkinių bendrijų tikrųjų narių pajamų metinė suma, apskaičiuota iš apmokestinamojo pelno, apskaičiuoto pagal Lietuvos Respublikos pelno mokesčio įstatymą, atėmus mokestinių metų pelno mokesčio sumą, o notarų – pajamų metinė suma, apskaičiuota iš apmokestinamųjų pajamų, apskaičiuotų pagal Lietuvos Respublikos fizinių asmenų pajamų mokesčio laikinąjį įstatymą, atėmus mokestinių metų fizinių asmenų pajamų mokesčio sumą (toliau vadinama – pajamų metinė suma), yra lygi arba didesnė už 12 minimalių mėnesinių algų.

Valstybiniam socialiniam draudimui deklaruota pajamų metinė suma, nuo kurios mokamos įmokos papildomai pensijos daliai gauti, negali būti mažesnė už 12 minimalių mėnesinių algų sumą.

Savarankiškai dirbančių asmenų, išskyrus patentus įsigijusius asmenis ir ūkininkus, įmokos papildomai pensijos daliai gauti gali būti mokamos nuo jų pačių pasirinktos ir valstybiniam socialiniam draudimui deklaruotos pajamų sumos avansu, tokiais pat terminais ir periodiškumu, kurie nustatyti apdraustiesiems, mokantiems įmokas bazinei pensijai gauti. Mokant avansu įmokas papildomai pensijos daliai gauti, turi būti mokamos ir įmokos valstybinio socialinio draudimo bazinei pensijai gauti.

Pajamų metinė suma apskaičiuojama pasibaigus mokestiniams metams pagal metinę pajamų (pelno) mokesčio deklaraciją.

Jeigu savarankiškai dirbančių asmenų, išskyrus patentus įsigijusius asmenis ir ūkininkus, pajamų metinė suma lygi arba didesnė už 12 minimalių mėnesinių algų, o valstybiniam socialiniam draudimui deklaruotų pajamų suma, nuo kurios per mokestinius metus savarankiškai dirbantys asmenys (išskyrus patentus įsigijusius asmenis ir ūkininkus) avansu sumokėjo įmokas papildomai pensijos daliai gauti, yra mažesnė už 12 minimalių mėnesinių algų, šie asmenys privalo papildomai sumokėti valstybinio socialinio draudimo įmokas nuo jų pačių pasirinktos valstybiniam socialiniam draudimui deklaruojamų pajamų metinės sumos (kuri negali būti mažesnė negu 12 minimalių mėnesinių algų) ir valstybiniam socialiniam draudimui per mokestinius metus deklaruotų pajamų skirtumo. Įmokas jie privalo sumokėti iki metinės pajamų (pelno) mokesčio deklaracijos pateikimo Valstybinei mokesčių inspekcijai termino paskutinės dienos. Pavėlavus sumokėti įmokas (įmokų skirtumą) iki nurodyto termino, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritoriniai skyriai skaičiuoja delspinigius ir išieško įsiskolinimus įstatymų nustatyta tvarka.

Savarankiškai dirbančių asmenų, išskyrus patentus įsigijusius asmenis ir ūkininkus, valstybinio socialinio draudimo įmokos papildomai pensijos daliai gauti įskaitomos už tuos metus, už kuriuos šie asmenys draudžiasi.

Jeigu nustatoma, kad savarankiškai dirbantis asmuo, išskyrus patentus įsigijusius asmenis ir ūkininkus, per metus sumokėjo įmokas papildomai pensijos daliai gauti nuo sumos, didesnės už pajamų sumą, nuo kurios privalėjo mokėti, valstybiniam socialiniam draudimui deklaruota pajamų suma, nuo kurios sumokėtos įmokos, gali būti įskaityta kaip šio asmens draudžiamosios pajamos, o permokėta įmokų suma asmens pageidavimu įskaitoma kitam mokėjimo laikotarpiui (įmokoms bazinei pensijai arba papildomai pensijos daliai gauti) arba grąžinama mokėtojui.

Įmokos neperskaičiuojamos ir negrąžinamos tais atvejais, kai savarankiškai dirbantiems asmenims (išskyrus patentus įsigijusius asmenis ir ūkininkus), įvertinus jų sumokėtas valstybinio socialinio draudimo įmokas, buvo paskirtos valstybinio socialinio draudimo pensijos.

Pajamų metinės sumos perskaičiuojamos proporcingai veiklą vykdytų mėnesių skaičiui tais atvejais, kai savarankiškai dirbantys asmenys (išskyrus patentus įsigijusius asmenis ir ūkininkus) vykdė veiklą ne visus mokestinius metus.

Tais atvejais, kai kelių savininkų (bendrasavininkių) individuali (personalinė) įmonė ar ūkinė bendrija, turinti kelis tikruosius narius ar narius, pateikia metinę pajamų (pelno) mokesčio deklaraciją, draudėjas Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritoriniam skyriui turi nurodyti pajamų metinių sumų paskirstymą kiekvienam asmeniui atskirai.

Tais atvejais, kai savarankiškai dirbantys asmenys (išskyrus patentus įsigijusius asmenis ir ūkininkus) pateikia kelias metines pajamų (pelno) mokesčio deklaracijas, asmens metinė pajamų suma apskaičiuojama bendrai iš visų pateiktų metinių pajamų (pelno) mokesčio deklaracijų.

Valstybiniam socialiniam draudimui deklaruojamų pajamų deklaravimo ir apskaitos formas ir šių pajamų sutikrinimo su metinėje pajamų (pelno) mokesčio deklaracijoje nurodytomis pajamomis tvarką nustato Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba, suderinusi su Valstybine mokesčių inspekcija.

Asmenys, dirbantys pagal patentus, įsigytus trumpiau kaip 3 mėnesiams, valstybinio socialinio draudimo įmokas moka už visą patento galiojimo laiką per 5 darbo dienas nuo patento įsigijimo ar jo galiojimo laiko pratęsimo. Asmenys, dirbantys pagal patentus, įsigytus ketvirčiui ar ilgesniam laikotarpiui, valstybinio socialinio draudimo įmokas moka per laikotarpį, nustatytą savarankiškai dirbantiems asmenims. Pasikeitus bazinės pensijos dydžiui per patento galiojimo laikotarpį, įmokos perskaičiuojamos ir sumokamos per mėnesį nuo bazinės pensijos dydžio pasikeitimo dienos.

Ūkininkai už save ir jų ūkių narius gali mokėti einamąsias įmokas jiems patogiu laiku ir periodais, bet ne vėliau kaip paskutinę darbo dieną prieš lapkričio 15 dieną.

Įregistravus ūkininko ūkį po lapkričio 15 dienos, ūkininkai už save ir jų ūkių narius įmokas už einamuosius metus sumoka ne vėliau kaip einamųjų metų paskutinę darbo dieną.

Savarankiškai dirbančių asmenų valstybinio socialinio draudimo įmokų galima nemokėti (tas laikotarpis bus neįskaitytas į valstybinio socialinio draudimo stažą) tik tuo atveju, kai individualių (personalinių) įmonių savininkų, individualių (personalinių) įmonių nuomininkų, advokatų, advokatų padėjėjų, tikrųjų ūkinių bendrijų narių, komanditinių ūkinių bendrijų tikrųjų narių ir notarų pajamų metinė suma yra mažesnė už 12 minimalių mėnesinių algų ir šie asmenys yra Valstybinio socialinio draudimo fondo pensininkai; I ar II grupės invalidai nuo vaikystės, gaunantys šalpos (socialinę) pensiją; sukakę senatvės pensijos amžių ir gauna šalpos (socialinę) pensiją arba kompensaciją pagal Lietuvos Respublikos šalpos (socialinių) pensijų įstatymą; gauna valstybinio socialinio draudimo pensiją iš tos šalies, su kuria Lietuvos Respublika yra sudariusi tarptautinę sutartį, ir ta sutartis yra įsigaliojusi; yra laisvės atėmimo vietose; įregistravę likviduojamos individualios (personalinės) įmonės ar ūkinės bendrijos statusą Juridinių asmenų registre, o visi įmonės ar ūkinės bendrijos darbuotojai atleisti iš darbo; draudžiami valstybiniu socialiniu draudimu pagal Lietuvos Respublikos įstatymus. Įsigiję patentus asmenys ir ūkininkai už save ir jų ūkių narius įmokų gali nemokėti (tas laikotarpis bus neįskaitytas į valstybinio socialinio draudimo stažą) tuo atveju, jeigu jie yra Valstybinio socialinio draudimo fondo pensininkai; I ar II grupės invalidai nuo vaikystės, gaunantys šalpos (socialinę) pensiją; sukakę senatvės pensijos amžių ir gauna šalpos (socialinę) pensiją arba kompensaciją pagal Lietuvos Respublikos šalpos (socialinių) pensijų įstatymą; gauna valstybinio socialinio draudimo pensiją iš tos šalies, su kuria Lietuvos Respublika yra sudariusi tarptautinę sutartį, ir ta sutartis yra įsigaliojusi; yra laisvės atėmimo vietose; draudžiami valstybiniu socialiniu draudimu pagal Lietuvos Respublikos įstatymus; turi būtinąjį stažą valstybinio socialinio draudimo senatvės pensijai gauti arba yra sukakę senatvės pensijos amžių pagal Lietuvos Respublikos pensijų įstatymus. Jeigu šių asmenų, išskyrus patentus įsigijusius asmenis ir ūkininkus, pajamų metinė suma lygi arba didesnė už 12 minimalių mėnesinių algų, šie asmenys privalo sumokėti valstybinio socialinio draudimo įmokas bazinei pensijai ir papildomai pensijos daliai gauti iki metinės pajamų (pelno) mokesčio deklaracijos pateikimo Valstybinei mokesčių inspekcijai termino paskutinės dienos. Jeigu savarankiškai dirbantys asmenys, kurie gali būti atleisti nuo valstybinio socialinio draudimo įmokų mokėjimo, per mokestinius metus moka valstybinio socialinio draudimo įmokas, o pagal metinę pajamų (pelno) mokesčio deklaraciją nustatoma, kad jų pajamų metinė suma yra mažesnė už 12 minimalių mėnesinių algų sumą, permokėtos įmokos gali būti grąžinamos (sumokėtos įmokos negrąžinamos iki pajamų (pelno) mokesčio deklaracijos už mokestinius metus pateikimo) arba asmens pageidavimu įskaitomos kaip įmokos visai pensijai.

Įmokų mokėtojai mokėjimo dokumentuose privalo nurodyti valstybinio socialinio draudimo įmokų kodus. Įmokų kodų sąrašą parengia ir tvirtina Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba. Už įmokos kodo įrašo teisingumą atsako mokėjimo dokumentą pildantis asmuo. Jeigu mokėjimo dokumente nurodytas įmokos kodas neatitinka įmokos pavadinimo, pirmenybė teikiama įmokos kodui.

Lietuvos Respublikos kredito įstaigos, gavusios mokėjimo dokumentą, pagal įmokos gavėjo – Lietuvos Respublikos kredito įstaigos kodą ir sąskaitos numerį privalo patikrinti, ar mokėjimo dokumente būtina nurodyti įmokos kodą. Jeigu įmokos kodas būtinas, bet jis nenurodytas, arba jeigu nurodytas kodas, kurio nėra įmokų kodų sąraše, mokėjimo dokumentas grąžinamas pateikėjui.

Valstybinio socialinio draudimo įmoka grąžinama asmeniui arba įskaitoma būsimajam laikotarpiui tais atvejais, kai vietos mokesčio administratorius pateikia duomenis apie patento mokesčio grąžinimą arba įskaitymą.

Sprendimą dėl valstybinio socialinio draudimo įmokų grąžinimo arba įskaitymo priima Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritorinio skyriaus vedėjas, gavęs apdraustojo prašymą ir apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos miesto (rajono) skyriaus sprendimo dėl patento mokesčio grąžinimo arba įskaitymo kopiją.

Jeigu patento galiojimo laikotarpiu pasikeičia asmens draudimo sąlygos (asmuo atleistas iš darbo, jam pasibaigia invalidumo terminas, nutraukiama ar pasibaigia valstybinio savanoriškojo socialinio pensijų draudimo sutartis), asmuo privalo apie tai pranešti Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritoriniam skyriui ir sumokėti įsiskolinimą už likusį patento galiojimo laiką per 5 darbo dienas. Permokėtos valstybinio socialinio draudimo įmokų sumos įskaitomos kitam laikotarpiui arba grąžinamos“.

8. Išdėstyti 28 punkto antrąją pastraipą taip:

„Atidarydama ūkio subjekto sąskaitas, Lietuvos Respublikos kredito įstaiga privalo išreikalauti pateikti jai pažymą apie ūkio subjekto įregistravimą teritorinėje valstybinėje mokesčių inspekcijoje, o uždarydama sąskaitas, – pažymą apie tai, kad ūkio subjektas neskolingas Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui“.

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                             ALGIRDAS BRAZAUSKAS

 

 

 

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRĖ                           VILIJA BLINKEVIČIŪTĖ