LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBINĖS MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBOS DIREKTORIAUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL GYVŪNINIŲ PRODUKTŲ, ĮVEŽAMŲ Į LIETUVOS RESPUBLIKĄ, VETERINARINIO TIKRINIMO TVARKOS PATVIRTINIMO

 

2001 m. rugsėjo 5 d. Nr. 365

Vilnius

 

 

Vykdydamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. vasario 22 d. nutarimą Nr. 192 „Dėl Lietuvos pasirengimo narystei Europos Sąjungoje programos (Nacionalinė ACQUIS priėmimo programa) teisės derinimo priemonių ir ACQUIS įgyvendinimo priemonių 2001 m. planų patvirtinimo“ (Žin., 2001, Nr. 18-554):

1. Tvirtinu Gyvūninių produktų, įvežamų į Lietuvos Respubliką, veterinarinio tikrinimo tvarką.

2. Nustatau, kad Gyvūninių produktų, įvežamų į Lietuvos Respubliką, veterinarinio tikrinimo tvarka įsigalioja nuo 2002 m. sausio 1 d.

 

 

 

DIREKTORIAUS PAVADUOTOJAS

L. E. DIREKTORIAUS PAREIGAS                                                                   JONAS BUROKAS


PATVIRTINTA

Valstybinės maisto ir veterinarijos

tarnybos direktoriaus

2001 m. rugsėjo 5 d. įsakymu Nr. 365

 

GYVŪNINIŲ PRODUKTŲ, ĮVEŽAMŲ Į LIETUVOS RESPUBLIKĄ, VETERINARINIO TIKRINIMO TVARKA

 

Gyvūninių produktų, įvežamų į Lietuvos Respubliką, veterinarinio tikrinimo tvarka (toliau – tvarka) parengta vadovaujantis Lietuvos Respublikos veterinarijos įstatymu (Žin., 1992, Nr. 2-15), Lietuvos Respublikos maisto įstatymu (Žin., 2000, Nr. 32-893) ir atsižvelgiant į Europos Sąjungos direktyvos 97/78/EB bei nutarimų 93/13/EB ir 93/14/EB reikalavimus.

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Tvarkos tikslas – užtikrinti gyvūninių produktų (toliau – produktų), importuojamų į Lietuvos Respubliką ir gabenamų per jos teritoriją tranzitu, veterinarinių tikrinimų vykdymą, kad nebūtų įvežti produktai, galintys pakenkti žmonių sveikatai arba tapti gyvūnų ligų plitimo priežastimi.

2. Šioje tvarkoje vartojamos sąvokos:

Produktai – gyvūninės maisto ir ne maisto prekės bei negyvūninės veterinarijos kontroliuojamos prekės (1 priedas).

Importas – produktų įvežimas į Lietuvos Respublikos muitų teritoriją, deklaruojant jas išleidimo laisvai cirkuliuoti, muitinės prižiūrimo perdirbimo arba laikinojo įvežimo perdirbti muitinės procedūroms atlikti.

Tranzitas – produktų gabenimas per Lietuvos Respublikos muitų teritoriją deklaruojant juos muitinio sandėliavimo arba muitinio tranzito muitinės procedūroms atlikti.

Pasienio veterinarijos postas – Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos įgaliota įstaiga, veikianti Lietuvos Respublikos valstybės sienos pasienio kontrolės punkte, įrengta ir patvirtinta Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pagal galiojančius reikalavimus vykdyti produktų, gabenamų iš užsienio, veterinarinius tikrinimus.

Veterinarijos sertifikatas – nustatytos formos veterinarijos dokumentas, išduodamas importuojamiems produktams, kuriame pateikiama informacija apie gyvūnų užkrečiamųjų ligų situaciją eksportuojančioje šalyje ir patvirtinama, kad šie produktai atitinka veterinarijos sanitarijos ir maisto saugos reikalavimus.

Siunta – vieno siuntėjo užsienyje vienam gavėjui Lietuvos Respublikoje gabenami produktai, pakrauti vienoje išsiuntimo vietoje, turintys veterinarijos sertifikatą bei produktų transportavimo dokumentą ir gabenami ta pačia transporto priemone.

Veterinarinis tikrinimas – valstybinių veterinarijos gydytojų atliekamas produktų dokumentų, atitikties ir fizinis tikrinimas, siekiant apsaugoti valstybę nuo nesaugių ir nekokybiškų produktų patekimo bei pavojingų gyvūnų užkrečiamųjų ligų.

Dokumentų tikrinimas – veterinarijos sertifikatų ir kitų produktų siuntą lydinčių dokumentų tikrinimas.

Atitikties tikrinimas – vizualinis įvežamų produktų siuntos tikrinimas, ar produktų ženklinimo rekvizituose pateikta informacija atitinka lydinčiuose dokumentuose pateiktą informaciją.

Fizinis tikrinimas – produktų būklės tikrinimas atsižvelgiant į jų įpakavimo ir temperatūros režimą, mėginių atrinkimą fiziniams tyrimams atlikti arba, jeigu reikalinga, mėginių siuntimą laboratorinei ekspertizei atlikti.

Asmuo, atsakingas už siuntą – asmuo, specialiai įgaliotas arba savo veiksmais prisiėmęs atsakomybę už įvežamų į Lietuvos Respublikos muitų teritoriją produktų gabenimą.

3. Kiekviena produktų siunta, įvežama į Lietuvos Respublikos teritoriją, turi būti pasienio veterinarijos poste patikrinta vadovaujantis šioje tvarkoje išdėstytais reikalavimais. Tikrinimą atlieka pasienio veterinarijos posto valstybinis veterinarijos gydytojas.

4. Veterinarinis tikrinimas turi būti atliktas Lietuvos Respublikos valstybės sienos pasienio kontrolės punkte veikiančiuose pasienio veterinarijos postuose, kurių skaičių ir vietą tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybė. Pasienio veterinarijos postas turi atitikti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nustatytus reikalavimus (2 priedas). Pasienio veterinarijos postų sąrašas nurodytas 3 priede.

5. Jeigu šioje tvarkoje numatyti produktai buvo įvežti be patikrinimo pasienio veterinarijos poste, jie turi būti sunaikinti arba grąžinti siuntėjui.

 

II. IMPORTUOJAMŲ PRODUKTŲ TIKRINIMO TVARKA

 

6. Į Lietuvos Respubliką leidžiama importuoti produktus, kurie atitinka Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatytus veterinarijos, nekenksmingumo, kokybės ir kitus privalomuosius reikalavimus. Už įvežtų produktų atitikimą privalomiesiems reikalavimams ir jų kokybę atsako jų importuotojai teisės aktų nustatyta tvarka. Šių reikalavimų atitiktį tikrina pasienio veterinarijos postų ir teritorinės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos valstybiniai veterinarijos gydytojai. Produktus galima importuoti į Lietuvos Respublikos teritoriją tik gavus Pasienio ir transporto valstybinės veterinarijos tarnybos leidimą iš šalių, kurios yra įtrauktos į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patvirtintą šalių, iš kurių leidžiamas produktų importas, sąrašą.

7. Asmenys, atsakingi už įvežamų produktų siuntos gabenimą, privalo iš anksto pateikti informaciją pasienio veterinarijos postui apie įvežamus produktus ir atvykimo laiką ne vėliau kaip 24 val. prieš atvykimą ir užpildyti Veterinarinio patikrinimo sertifikato (4 priedas) pirmąją dalį.

8. Dokumentas turi būti užpildytas lietuvių ir pasirinktinai anglų, vokiečių arba rusų kalbomis.

9. Įvežamų į Lietuvos Respublikos teritoriją produktų, kuriuos tikrina Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, sąrašą tvirtina Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ir apie tai informuoja Muitinės departamentą prie Finansų ministerijos.

10. Produktų, skirtų žmonių maistui, importuotojai registruojami, importuotojų pažymėjimai išduodami bei jų galiojimas nutraukiamas laikantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nustatytos tvarkos. Registracija būtina tiems ūkio subjektams, kurie maisto prekes importuos į Lietuvos Respubliką išleidimo laisvai cirkuliuoti, muitinės prižiūrimo perdirbimo bei laikinojo įvežimo perdirbti muitinės procedūroms atlikti.

11. Kiekvieną produktų siuntą, įvežamą į Lietuvos Respubliką, privalo lydėti veterinarijos sertifikato originalas, kurio formą tvirtina Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Jis užpildomas pasirinktinai lietuvių, anglų, vokiečių, rusų kalbomis. Veterinarijos sertifikato originalas paliekamas pasienio veterinarijos poste, o pasienio veterinarijos poste vietoje produktų siuntai yra išduodamas Veterinarinio patikrinimo sertifikatas, kuris lydi produktų siuntą į paskirties vietą.

12. Produktų siuntai muitinės pareigūnas gali atlikti muitinės procedūras po to, kai jai buvo atliktas veterinarinis tikrinimas pasienio veterinarijos poste.

13. Veterinarinio tikrinimo metu pasienio veterinarijos posto valstybinis veterinarijos gydytojas atlieka produktų siuntos dokumentų, atitikties ir fizinį patikrinimus.

14. Kiekvienai produktų siuntai, importuojamai į Lietuvos Respubliką, turi būti atliktas dokumentų ir atitikties tikrinimas. Fizinis produktų siuntos tikrinimas (5 priedas) atliekamas, kai anksčiau atliktų dokumentų ir atitikties patikrinimų metu nustatomi nukrypimai arba kai atliekamas periodinis tikrinimas.

15. Transporto priemonės atidaromos dalyvaujant Muitinės departamento prie Finansų ministerijos atstovui. Jei tikrinimas atliekamas ne dėl veterinarinių priežasčių, jame taip pat privalo dalyvauti pasienio veterinarijos posto valstybinis veterinarijos gydytojas.

16. Veterinarinio tikrinimo metu pasienio veterinarijos posto valstybinis veterinarijos gydytojas naudojasi kompiuterinės informavimo sistemos duomenų baze bei įveda tikrinimo metu surinktą informaciją apie produktų siuntą į kompiuterinę duomenų bazę bei informuoja paskirties teritorinę valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą.

17. Dokumentų patikrinimo metu nustatoma, ar veterinarijos sertifikatas atitinka reikalavimus ir tinkamai užpildytas – įrašyti visi reikalingi duomenys, ar juose pateikti duomenys atitinka iš anksto pateiktą informaciją apie produktų siuntą.

18. Atitikties patikrinimo metu nustatoma, ar:

18.1. transporto priemonė užantspauduota muitinės arba veterinarijos plomba ir ar jos numeris atitinka nurodytą veterinarijos sertifikate;

18.2. temperatūra transporto priemonėje atitinka reikalavimus;

18.3. transporto priemonė yra sandari;

18.4. prekių pakuotė suženklinta, ar suženklinta Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka;

18.5. duomenys atitinka veterinarijos sertifikate pateiktus duomenis.

19. Fizinio patikrinimo metu nustatoma, ar produktai atitinka Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatytus reikalavimus ir tinkami naudoti, kaip nurodyta veterinarijos sertifikate. Fizinių patikrinimų dažnumą nustato Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ir patikrinimą atliekantis pasienio veterinarijos posto valstybinis veterinarijos gydytojas, atsižvelgdamas į eksportuotojo reputaciją, ankstesnių atliktų patikrinimų rezultatus ir kitus faktorius.

20. Jei transporto priemonė buvo atidaryta atliekant atitikties patikrinimą ir imant mėginius pažeidžiama produkto pakuotė, pasienio veterinarijos posto valstybinis veterinarijos gydytojas užsandarina atidarytą prekių pakuotę lipnia juosta, užklijuoja nustatytos formos lipduką, užrašo pavardę, užantspauduoja ir pasirašo, įrašo naują plombos numerį į veterinarijos sertifikatą, surašo mėginių paėmimo protokolą.

21. Atlikus produktų siuntos veterinarinį patikrinimą užpildomas Veterinarinio patikrinimo sertifikatas, kuris lydi produktų siuntą į paskirties vietą. Jeigu produktų siunta yra išskirstoma, Veterinarinio patikrinimo sertifikatas turi būti išrašomas kiekvienai siuntai.

22. Už atliktus patikrinimus krovinio savininkas arba už siuntą atsakingas asmuo turi sumokėti Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

23. Kai pasienio veterinarijos posto valstybinis veterinarijos gydytojas iš produktų siuntos paima mėginius laboratoriniam tyrimui, siunta turi būti laikoma pasienio veterinarijos poste (transporto priemonėje arba importo – eksporto terminale). Krovinys sulaikomas, kol bus atlikti laboratoriniai tyrimai, bet ne ilgiau kaip numatyta Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 1999 m. rugpjūčio 9 d. įsakyme Nr. 4-198 „Dėl mėsos ir jos produktų įvežimo“ (Žin., 1999, Nr. 68-2192).

 

III. PRODUKTŲ, TRANSPORTUOJAMŲ LAIVAIS IR LĖKTUVAIS, TIKRINIMO TVARKA

 

24. Produktams, įvežamiems į Lietuvos Respubliką laivais ar lėktuvais, veterinarinis tikrinimas gali būti atliekamas ne įvežimo pasienio veterinarijos poste, bet paskirties vietoje, jeigu paskirties vietoje (uoste ar oro uoste) yra pasienio veterinarijos postas.

25. Jei produktai yra perkraunami iš vieno laivo ar lėktuvo į kitą tame pačiame uoste ar oro uoste, atsakingas už siuntą asmuo privalo apie tai pranešti pasienio veterinarijos posto valstybiniam veterinarijos gydytojui.

26. Pasienio veterinarijos posto valstybinis veterinarijos gydytojas atlieka tik produktų siuntos dokumentų patikrinimą, jeigu produktai buvo tiesiogiai perkrauti arba jie stovėjo iškrauti ne ilgiau kaip 12 val. oro uoste ar 7 paras jūrų uoste. Jeigu produktai buvo iškrauti ilgesnį laiką, pasienio veterinarijos posto veterinarijos gydytojas privalo atlikti dokumentų patikrinimą. Atitikties ir fizinis tikrinimas perkraunamiems produktams atliekamas, jeigu po iškrovimo jie buvo sandėliuojami ilgiau nei 24 val. oro uoste ir 20 parų jūrų uoste.

 

IV. TRANZITU GABENAMŲ PRODUKTŲ TIKRINIMO TVARKA

 

27. Gabenti produktus per Lietuvos Respublikos teritoriją galima tik gavus pasienio veterinarijos posto valstybinio veterinarijos gydytojo leidimą – Veterinarinio patikrinimo sertifikatą.

28. Leidimas išduodamas, jeigu produktai atgabenami iš šalies, kurios produktams nėra taikomi draudimai įvežti juos į Lietuvos Respublikos teritoriją; už leidimo išdavimą imamas nustatyto dydžio mokestis.

29. Tranzitu per Lietuvos Respubliką gabenami produktai tikrinami įvežant ir išvežant iš Lietuvos Respublikos teritorijos pasienio veterinarijos postuose.

30. Produktus privalo lydėti sertifikavimo reikalavimus atitinkantis veterinarijos sertifikatas.

31. Transporto priemonė turi atitikti nustatytus reikalavimus ir joje turi būti palaikoma reikiama temperatūra. Produktų gabenimo tranzitu per Lietuvos Respubliką terminus nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. gruodžio 22 d. nutarimas Nr. 1610 „Dėl muitinio tranzito procedūros atlikimo tvarkos patvirtinimo“ (Žin., 1996, Nr. 1-12). Su tam tikromis išimtimis gyvūninės prekės, gabenamos automobiliais taikant muitinio tranzito procedūrą, turi būti pristatytos į paskirties įstaigą ne vėliau kaip praėjus 4 paroms nuo procedūros pradžios įforminimo išvykimo įstaigoje (neskaitant poilsio ir švenčių dienų). Jeigu prekės taikant muitinio tranzito procedūrą gabenamos kitų rūšių transporto priemonėmis, jos turi būti pristatytos į paskirties įstaigą ne vėliau kaip praėjus 5 paroms nuo procedūros pradžios įforminimo išvykimo įstaigoje (neskaitant poilsio ir švenčių dienų).

32. Dokumentų tikrinimo metu patikrinama, ar produktų siunta vežama su originaliu veterinarijos sertifikatu, ar jame įrašyti visi reikalingi duomenys, ar transporto priemonės numeris atitinka nurodytą sertifikate, ar nepažeista plomba. Jei randama neatitikimų, atliekamas produktų atitikties tikrinimas.

33. Jei produktų patikrinimo metu (įvažiavimo ar išvažiavimo pasienio veterinarijos poste) pasienio veterinarijos posto valstybinis veterinarijos gydytojas pastebi pažeidimų, jis turi imtis priemonių, nurodytų IX skyriuje.

34. Pasienio veterinarijos posto valstybinis veterinarijos gydytojas produktus gabenančiai transporto priemonei išduoda Veterinarinio patikrinimo sertifikatą, kuriame nurodo privalomą išvykimo iš Lietuvos Respublikos pasienio veterinarijos postą.

35. Muitinės pareigūnai formina produktų tranzito procedūrą po to, kai pasienio veterinarijos posto valstybinis veterinarijos gydytojas išduoda Veterinarinio patikrinimo sertifikatą.

36. Pasienio veterinarijos posto valstybinis veterinarijos gydytojas Veterinarinio patikrinimo sertifikato duomenis kompiuteriniu ryšiu perduoda Pasienio ir transporto valstybinei veterinarijos tarnybai ir pasienio veterinarijos postui, per kurį prekės privalo išvykti iš Lietuvos Respublikos.

37. Išvažiavimo pasienio veterinarijos posto valstybinis veterinarijos gydytojas patikrina, ar įvažiavimo pasienio veterinarijos poste krovinys buvo patikrintas ir ar atvyko su Veterinarinio patikrinimo sertifikatu, ar transporto priemonės numeris ir plombos numeris atitinka nurodytus dokumentuose, ar transporto priemonė sandari ir ar nepažeistas temperatūros režimas.

38. Jei tikrinimo metu nenustatoma pažeidimų, veterinarinio patikrinimo sertifikate nurodoma išvykimo data, laikas, sertifikatas tvirtinamas pasienio veterinarijos posto valstybinio veterinarijos gydytojo parašu ir antspaudu; viena veterinarinio patikrinimo sertifikato kopija pateikiama muitinei, išvykimo duomenys įvedami į kompiuterį ir įregistruojami žurnale. Kita veterinarinio patikrinimo sertifikato kopija paliekama pasienio veterinarijos poste, kur saugoma 3 metus.

39. Muitinės darbuotojai užbaigia forminti tranzito procedūrą gavę pasienio veterinarijos posto valstybinio veterinarijos gydytojo patvirtintą Veterinarinio patikrinimo sertifikato kopiją.

40. Jei įvežant nebuvo atliktas tikrinimas, jis atliekamas išvykimo pasienio veterinarijos poste, kurio metu nustatoma, dėl kokių priežasčių produktų siunta pateko į Lietuvos Respublikos teritoriją be veterinarinio patikrinimo.

 

V. PRODUKTŲ, ĮVEŽAMŲ Į LAISVAS EKONOMINES ZONAS, IMPORTO-EKSPORTO TERMINALUS IR MUITINĖS SANDĖLIUS, TIKRINIMO TVARKA

 

41. Produktams, įvežamiems į laisvas ekonomines zonas, importo-eksporto terminalus ir muitinės sandėlius, pasienio veterinarijos poste atliekamas dokumentų ir atitikties tikrinimas. Fizinis tikrinimas atliekamas, jei anksčiau minėtų tikrinimų metu buvo nustatyta neatitikimų ar trūkumų ir produktai gali būti pavojingi žmonių sveikatai ar išplatinti užkrečiamas gyvūnų ligas.

42. Produktai gali būti įvežti iš šalių, kurios yra įtrauktos į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patvirtintus šalių, iš kurių leidžiamas produktų įvežimas, sąrašus.

43. Produktus turi lydėti veterinarijos sertifikato originalas.

44. Transporto priemonė turi būti sandari ir užtikrinti tinkamą temperatūros režimą produktų gabenimo metu.

45. Produktų siunta užplombuota nepažeista plomba, kurios numeris nurodytas lydinčiuose dokumentuose.

46. Jei produktų siuntos patikrinimo metu nenustatoma pažeidimų, pasienio veterinarijos posto valstybinis veterinarijos gydytojas išduoda Veterinarinio patikrinimo sertifikatą, kuriame nurodo vietą, kurioje produktų siunta bus sandėliuojama. Atlikęs veterinarinį tikrinimą, pasienio veterinarijos posto valstybinis veterinarijos gydytojas Veterinarinio patikrinimo sertifikate įrašo išvadą apie produktų panaudojimą (naudoti be apribojimų, netinka žmonių maistui, skirtas techniniam apdorojimui, skirta farmacijos reikmėms ir kt.).

47. Produktų siunta gali būti gabenama į laisvas ekonomines zonas, importo-eksporto terminalus ir muitinės sandėlius, jeigu yra užtikrinti šie reikalavimai:

47.1. asmuo, atsakingas už siuntą, pateikė pasienio veterinarijos posto valstybiniam veterinarijos gydytojui patvirtinančius dokumentus, kad paskirties vietoje siunta bus priimta sandėliuoti;

47.2. bus transportuojama be perkrovimų transporto priemonėje iki produktų siuntos paskirties vietos;

47.3. produktai gabenami su Veterinarinio patikrinimo sertifikatu, o jeigu siunta gabenama į skirtingus sandėlius – su patvirtintomis šio sertifikato kopijomis.

48. Tikrinimo metu nustačius, kad produktų siunta vyksta pažeidžiant anksčiau minėtus reikalavimus, siunta grąžinama, nurodant grąžinimo priežastį, o Veterinarinio patikrinimo sertifikatas pripažįstamas netekusiu galios. Išlaidas, susidariusias atliekant patikrinimą, apmoka krovinio savininkas ar jo įgaliotas asmuo.

49. Numatytas grąžinti krovinys gali būti įvežtas į sandėlius, jei yra šalies siuntėjos valstybinės institucijos sutikimas priimti krovinį, kuriame užtikrintas jo saugojimas atskirai nuo kokybiškų produktų. Kiekvienu atveju sprendimas priimamas atsižvelgiant į konkrečius rizikos faktorius.

50. Sandėlių, kurie gali būti naudojami kaip importo-eksporto terminalai, muitinės sandėliai ar sandėliai laisvose ekonominėse zonose, kuriuose galima saugoti produktus, sąrašą sudaro ir tvirtina Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

51. Patvirtinti sandėliai turi atitikti šiuos reikalavimus:

51.1. sandėliai turi turėti uždaras patalpas su muitinės kontrole;

51.2. turi užtikrinti sąlygas produktus sandėliuoti;

51.3. sandėliuose turi būti užtikrinta veterinarinė produktų saugojimo kontrolė;

51.4. sandėliuose turi būti vykdoma kasdieninė įvežamų ir išvežamų produktų registracija ir apskaita;

51.5. jie turi sandėliavimo ar šaldymo patalpas produktams, kurie neatitinka veterinarijos sanitarijos reikalavimų, sandėliuoti;

51.6. turi būti patalpos veterinarijos personalui veterinariniams patikrinimams atlikti.

52. Produktai gali būti išgabenti iš sandėlių tik eksportuojant juos į kitą valstybę arba į laivų aprūpinimo sandėlius, taip pat gabenant sunaikinti į utilizacijos įmonę, gavus sandėlių pasienio veterinarijos posto valstybinio veterinarijos gydytojo leidimą ir jam kontroliuojant.

53. Produktai, sandėliuojami laivų aprūpinimo sandėliuose, gali būti išgabenami tik į laivus, vykstančius tarptautiniais maršrutais.

54. Produktams, kurie sandėliuojami laisvose ekonominėse zonose, importo-eksporto terminaluose ir muitinės sandėliuose, taikomi šie reikalavimai:

54.1. produktai turi būti sandėliuojami atskirai nuo produktų, kurie gali būti išleisti laisvai cirkuliuoti (importo procedūros įforminimui);

54.2. produktai negali būti tvarkomi, išskyrus tiek, kiek tai yra būtina pačiam sandėliavimui.

 

VI. AUGALINIŲ PRODUKTŲ TIKRINIMO TVARKA

 

55. Įvežamų augalinių produktų, įtrauktų į Valstybinės veterinarijos tarnybos ir Muitinės departamento prie Finansų ministerijos 1997 m. sausio 15 d. įsakymu Nr. 18/4-4 „Dėl veterinarijos tarnybos priežiūrai priklausančių prekių įvežimo į Lietuvos Respubliką bei gabenimo tranzitu per Lietuvos Respubliką kontrolės sugriežtinimo“ (Žin., 1997, Nr. 5-85) patvirtintą prekių kodų sąrašą, veterinarinis tikrinimas atliekamas vadovaujantis Valstybinės maisto veterinarijos tarnybos direktoriaus 1999 m. vasario 3 d. įsakymu Nr. 4-35 „Dėl įvežamų pašarų, jų žaliavų, pašarinių priedų kontrolės“.

56. Augalinius produktus leidžiama įvežti į Lietuvos Respubliką iš šalių, kurios įtrauktos į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patvirtintą šalių, iš kurių leidžiamas augalinių produktų importas ir tranzitas, sąrašą. Ši informacija skelbiama „Valstybės žiniose“.

 

VII. ŠVIEŽIŲ ŽUVŲ TIKRINIMO TVARKA

 

57. Šviežias žuvis, sugautas ne Lietuvos Respublikos laivais, ir žuvų produktus, iškraunant juos Lietuvos Respublikos uostuose, vadovaujantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2000 m. gruodžio15 d. įsakymu Nr. 376 „Dėl veterinarijos reikalavimų žvejybos laivams“ (Žin., 2001, Nr. 16-517), leidžiama importuoti ne per pasienio veterinarijos postus, jeigu laivams buvo atlikta valstybinė veterinarinė kontrolė ir suteiktas valstybinės veterinarinės priežiūros numeris.

58. Nesilaikant šios tvarkos 3 punkto, sušaldyto tuno veterinarinį patikrinimą gali atlikti artimiausio pasienio veterinarijos posto veterinarijos gydytojas paskirties perdirbimo įmonėje, jeigu perdirbimo įmonė yra ne toliau kaip 75 km nuo pasienio veterinarijos posto.

 

VIII. EKSPORTUOJAMŲ KROVINIŲ GRĄŽINIMAS

 

59. Pasienio ir transporto valstybinė veterinarijos tarnyba gali leisti grąžinti eksportuotą produkciją per pasienio veterinarijos postą, jeigu jos nepriėmė užsienio valstybė.

60. Grąžinamą produkciją turi lydėti veterinarinio sertifikato originalas arba oficialaus asmens patvirtintas jo nuorašas, kuriame pateikiamos išsamios grąžinimo priežastys ir garantijos, kad sąlygos, reikalingos produktams saugoti, buvo vykdomos, nurodoma, kad minimi produktai nebuvo kaip nors liesti, transporto priemonės užplombuotos, pridėtas vežėjo sertifikatas, nurodantis, kad produktai nebuvo iškrauti.

61. Pasienio veterinarijos poste atliekamas nurodytų produktų dokumentų ir atitikties tikrinimas, o esant reikalui – ir fizinis tikrinimas.

62. Pasienio veterinarijos postas informuoja apie grąžinamus produktus teritorinę valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, kuri nurodo krovinio savininkui, kokius veiksmus reikia atlikti su grąžintais produktais.

 

IX. ĮVEŽAMŲ KROVINIŲ GRĄŽINIMAS

 

63. Produktai, kurie neatitinka Lietuvos Respublikos veterinarijos sanitarijos, higienos reikalavimų importui ir tranzitui, neatitinkantys šalies gavėjos ar kitų tranzito šalių reikalavimų, negali būti įvežti į Lietuvos Respubliką.

64. Produktai gali būti grąžinami todėl, kad nėra leidimo įvežti, nėra originalaus veterinarijos sertifikato ar jis nepristatomas laiku, sertifikate nurodytos sąlygos neatitinka reikalavimų, identifikuojant randama neatitikimų, transporto priemonė netinkamai paruošta, krovinys sugedęs, atšilęs ir pan., jei krovinio nepriima gavėjas (importo ir tranzito atveju) ar kita tranzito šalis, jei krovinys nebuvo įleistas per kitą pasienio veterinarijos postą.

65. Grąžinant krovinį, surašomas pranešimas, kuriame nurodomi krovinio duomenys, grąžinimo priežastis, data. Pasirašo pasienio veterinarijos posto valstybinis veterinarijos gydytojas ir už krovinį atsakingas asmuo. Kopijos perduodamos muitinei ir už krovinį atsakingam asmeniui. Veterinarijos sertifikato visi lapai ir kopijos sužymimi spaudu „Įvežimas į Lietuvos Respublikos teritoriją draudžiamas“.

 

X. PRODUKTAI, KURIEMS NETAIKOMI ŠIOS TVARKOS REIKALAVIMAI

 

66. Tvarkoje nustatyti reikalavimai netaikomi:

66.1. kai produktai yra gabenami kaip keleivio asmeninio bagažo dalis arba siunčiami paštu kaip smulki siunta ir yra skirti asmeniniam naudojimui, jų svoris neviršija 1 kg ir jeigu produktai yra kilę iš valstybės, kuri yra sąraše, sudarytame pagal Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimus, ir iš kurių produktų importas nėra uždraustas. Tai netaikoma šviežiai mėsai ir subproduktams (kodai pagal KPN 02.01-02.09), kurių įvežimas į Lietuvos Respublikos teritoriją yra draudžiamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. kovo 6 d. nutarimu Nr. 199 „Dėl muitų režimo keleiviams, vykstantiems per Lietuvos Respublikos valstybės sieną, nustatymo“ (Žin., 1997, Nr. 21-511);

66.2. kai produktai yra transporto priemonėje, kuri vyksta tarptautiniu maršrutu, ir yra skirti įgulos ir keleivių maistui. Šie produktai ar jų atliekos negali būti iškrauti Lietuvos Respublikos teritorijoje, o iškrovus turi būti sunaikinami. Muitinės priežiūroje leidžiama perkrauti produktus iš vienos transporto priemonės į kitą, vykstančias tarptautiniais maršrutais. Produktai, esantys transporto priemonėse, kurios vyksta tarptautiniais maršrutais ir kurios yra skirtos šių transporto priemonių personalui ar keleiviams vartoti, nėra tikrinami pagal anksčiau minėtą tvarką, jei jie nėra iškraunami Lietuvos Respublikos teritorijoje. Jei šių produktų likučiai iškraunami iš transporto priemonės, jie sunaikinami Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nustatyta tvarka;

66.3. ne maistui skirtiems produktams ir žaliavoms, kurių svoris yra iki 1 kg, ir kurie yra termiškai apdoroti hermetinėse talpose, gabenami kaip keleivio asmeninio bagažo dalis arba siunčiami paštu kaip nedidelė siunta ir skirti asmeniniam naudojimui;

66.4. kaip prekybos pavyzdžiams siunčiamiems produktams arba skirtiems parodoms ar tyrimų tikslams, kai juos lydi oficialus tai patvirtinantis dokumentas. Pasibaigus parodai ar tyrimams, šie produktai, išskyrus tą kiekį, kuris buvo naudojamas analizei, yra naikinami arba yra grąžinami siuntėjui. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba užtikrina, kad minėti produktai negalėtų būti panaudojami kitu tikslu negu tie, dėl kurių jie buvo importuojami.

67. Produktų gabenimo tvarką bei keleiviams per valstybės sieną asmeniniu bagažu įvežamų leistinų produktų kiekius ir svorį nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. kovo 6 d. nutarimas Nr. 199 „Dėl muito režimo keleiviams, vykstantiems per Lietuvos Respublikos valstybės sieną, nustatymo“ (Žin., 1997, Nr. 21-511).

______________


Gyvūninių produktų, įvežamų

į Lietuvos Respubliką, veterinarinio

tikrinimo tvarkos 1 priedas

 

GYVŪNINIŲ PRODUKTŲ, KURIEMS PRIVALOMAS VETERINARINIS PATIKRINIMAS, SĄRAŠAS PAGAL KOMBINUOTĄJĄ PREKIŲ NOMENKLATŪRĄ (KPN)

 

Skirsnis

Prekės kodas

Kombinuotosios prekių nomenklatūros

skirsnių ir prekių pavadinimai

Mėsa ir valgomieji mėsos subproduktai

 

 

 

 

 

 

02

02.01.

Jautiena, šviežia arba šaldyta

02.02.

Jautiena, užšaldyta

02.03.

Kiauliena, šviežia, šaldyta arba užšaldyta

02.04.

Aviena arba ožkiena, šviežia, šaldyta arba užšaldyta

02.05.

Arkliena, asilų, mulų arba arklėnų mėsa, šviežia, šaldyta arba užšaldyta

02.06.

Jautienos, kiaulienos, avienos, ožkienos, arklienos, asilų, mulų arba arklėnų valgomi subproduktai, švieži, šaldyti arba užšaldyti

02.07.

Naminių paukščių, nurodytų 01.05. pozicijoje, mėsa ir valgomi subproduktai, švieži, šaldyti arba užšaldyti

02.08.

Kita mėsa ir valgomieji mėsos subproduktai, švieži, šaldyti arba užšaldyti

02.09.

Kiauliniai riebalai be liesos mėsos ir naminių paukščių taukai, nelydyti ir kitu būdu neekstrahuoti, švieži, šaldyti arba užšaldyti, sūdyti, užpilti sūrymu, džiovinti arba rūkyti

02.10.

Mėsa ir valgomieji mėsos subproduktai, sūdyti, užpilti sūrymu, džiovinti arba rūkyti; valgomieji mėsos arba mėsos subproduktų miltai ir rupiniai

Žuvys ir vėžiagyviai, moliuskai ir kiti vandens bestuburiai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

03

03.01.

Gyva žuvis

03.02.

Šviežios arba šaldytos žuvys, išskyrus žuvų filė ir kitą žuvų mėsą, klasifikuojamą 03.04. pozicijoje

03.03.

Užšaldytos žuvys, išskyrus žuvų filė ir kitą žuvų mėsą, klasifikuojamą 03.04. pozicijoje

03.04.

Žuvų filė ir kita žuvų mėsa (malta arba nemalta), šviežia, šaldyta arba užšaldyta

03.05.

Vytintos žuvys, sūdytos arba užpiltos sūrymu, rūkytos žuvys, virtos ar keptos arba nevirtos ir nekeptos prieš rūkymą arba rūkymo proceso metu; žuvų miltai, rupiniai ir granulės, tinkami (-os) žmonių maistui

03.06.

Vėžiagyviai, su kiautais arba be kiautų, gyvi, švieži, šaldyti, užšaldyti, vytinti, sūdyti arba užpilti sūrymu; vėžiagyviai su kiautais, virti vandenyje arba garuose, šaldyti arba nešaldyti, užšaldyti arba neužšaldyti, vytinti arba nevytinti, sūdyti ar užpilti sūrymu arba nesūdyti ir neužpilti sūrymu; vėžiagyvių miltai, rupiniai ar granulės, tinkami (-os)

žmonių maistui

03.07.

Moliuskai su geldelėmis arba be geldelių, gyvi, švieži, šaldyti, užšaldyti, nešaldyti, vytinti, sūdyti ar užpilti sūrymu; kiti vandens bestuburiai, išskyrus vėžiagyvius ir moliuskus, gyvi, švieži, šaldyti, užšaldyti, vytinti, sūdyti ar užpilti sūrymu; vandens bestuburiai, išskyrus vėžiagyvius, miltai, rupiniai ir granulės, tinkami (-os)

žmonių maistui

Pienas ir pieno produktai; paukščių kiaušiniai; natūralus medus;

gyvūniniai maisto produktai

 

 

 

 

 

 

 

 

04

04.01.

Nekoncentruotas pienas ir grietinėlė be cukraus ir kitų saldžiųjų medžiagų

04.02.

Pienas ir grietinėlė, koncentruoti arba su cukraus ar kitų saldžiųjų medžiagų priedais

04.03.

Pasukos, rūgpienis ir grietinė, jogurtas, kefyras ir kitoks fermentuotas arba raugintas pienas ir grietinėlė, koncentruoti arba nekoncentruoti, su cukraus ar kitų saldžiųjų medžiagų priedais, taip pat vaisių, riešutų ar kakavos priedais arba be jų

04.04.

Išrūgos, koncentruotos arba nekoncentruotos, su cukraus ar kitų saldžiųjų medžiagų priedais arba be jų, produktai iš natūralių pieno komponentų, į kuriuos pridėta arba nepridėta cukraus ar kitų saldiklių, nenurodyti kitoje vietoje

04.05.

Sviestas ir kiti pieno riebalai ir aliejai; pieno pastos

04.06.

Sūriai ir varškė

04.07.

Paukščių kiaušiniai su lukštu, švieži, konservuoti arba virti

04.08.

Paukščių kiaušiniai be lukštų ir kiaušinių tryniai, švieži, džiovinti, virti vandenyje arba garuose, formuoti, užšaldyti arba konservuoti su cukraus ar kitų saldžiųjų medžiagų priedais arba be jų

04.09.

Natūralus medus

04.10.

Gyvūniniai maisto produktai, nenurodyti kitoje vietoje

Gyvūniniai produktai, nenurodyti kitoje vietoje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

05

05.02.

Kiaulių arba šernų šeriai ir plaukai; barsukų plaukai ir kiti plaukai, naudojami šepečiams ir teptukams gaminti; šių šerių arba plaukų atliekos

05.03.

Ašutai ir ašutų atliekos, suformuoti arba nesuformuoti į sluoksną, su pagrindu arba be pagrindo

05.04.

Gyvūnų (išskyrus žuvis) žarnos, pūslės ir skrandžiai, sveiki arba jų gabalai, švieži, šaldyti, užšaldyti, sūdyti, užpilti sūrymu, džiovinti arba rūkyti

05.05.

Paukščių odos ir kitos jų kūno dalys su plunksnomis arba pūkais; plunksnos ir plunksnų dalys (su pakirptais arba nepakirptais kraštais) bei pūkai; toliau neapdoroti, išskyrus jų išvalymą, dezinfekavimą arba paruošimą saugoti; plunksnų arba plunksnų dalių milteliai ir atliekos

05.06.

Kaulai ir ragų šerdys, neapdoroti (-os), be riebalų, grubiai apdoroti (-os) (bet neišpjauti (-os)

pagal formą, apdoroti (-os) rūgštimi ar deželatinizuoti; šių produktų milteliai ir atliekos

05.07.

Dramblio kaulas, vėžių šarvai ir banginių ūsai, banginių ūsų šeriai, ragai, elnių ragai, kanopos, nagai ir paukščių snapai, apdoroti arba grubiai apdoroti, bei neišpjauti pagal formą; šių produktų milteliai ir atliekos

05.08.

Koralai ir panašios medžiagos, neapdorotos arba grubiai apdorotos, bet neapdorotos kitu būdu; moliuskų geldelės, vėžiagyvių arba dygiaodžių kiautai, sepijų skeleto plokštelės,

neapdorotos (-i) arba grubiai apdorotos (-i), bet neišpjautos pagal formą, jų milteliai ir atliekos

05.09.

Gyvūninės gamtinės pintys

05.10.

Pilkoji ambra, bebrų muskusas, cibetas ir muskusas, ispaniniai vabalai; tulžis, liaukos ir kiti gyvūniniai produktai, naudojami farmacijos preparatų gamybai, švieži, šaldyti ar užšaldyti

05.11.

Gyvūniniai produktai, nenurodyti kitoje vietoje, nugaišę gyvūnai, klasifikuojami 1 arba 3 skirsniuose, netinkami žmonių maistui

Javai

10

10.01.-

10.08.

Grūdinės kultūros, skirtos gyvulių pašarams

Malybos produkcija; salyklas; krakmolas; inulinas; kviečių glitimas

11

11.01.-

11.09.

Malybos produkcija, skirta gyvulių pašarams

Aliejinių kultūrų sėklos ir vaisiai; įvairūs grūdai, sėklos ir vaisiai; augalai, naudojami pramonėje

ir medicinoje; šiaudai ir pašarai

 

 

 

12

12.01.-

12.08.

Aliejinių kultūrų sėklos ir vaisiai; įvairūs grūdai, sėklos ir vaisiai; augalai; šiaudai ir pašarai, skirti gyvūnų pašarams

12.13.

Javų šiaudai ir pelai, neapdoroti, kapoti arba nekapoti, susmulkinti arba nesusmulkinti, presuoti arba nepresuoti, granuliuoti arba negranuliuoti

12.14.

Šakniavaisiniai griežčiai, pašariniai runkeliai, pašariniai šakniavaisiai, šienas, liucerna, dobilai, bandvikiai, pašariniai kopūstai, lubinai, vikiai ir panašūs pašariniai produktai, granuliuoti arba negranuliuoti

Gyvūniniai ir augaliniai riebalai ir aliejus bei jų skilimo produktai;

paruošti maistiniai riebalai; gyvūninis arba augalinis vaškas

 

 

 

 

 

15

15.01.

Kiauliniai riebalai (įskaitant kiaulinius riebalus) ir naminių paukščių taukai, išskyrus klasifikuojamus 02.09. arba 15.03. pozicijose

15.02.

Galvijų, avių arba ožkų taukai, išskyrus klasifikuojamus 15.03. pozicijoje

15.03.

Kiaulių taukų sterinas, kiaulių taukų aliejus, oleostearinas, oleinas ir lajinis aliejus, neemulsuoti, nesumaišyti arba neapdoroti kitu būdu

15.04.

Žuvų arba jūros žinduolių taukai, aliejai ir jų frakcijos, nerafinuoti arba rafinuoti, bet chemiškai nemodifikuoti

15.05.

Avių prakaitiniai riebalai ir iš jų gaunamos riebiosios medžiagos (įskaitant lanoliną)

15.06.

Kiti gyvūniniai taukai, aliejai ir jų frakcijos, nerafinuoti arba rafinuoti, bet chemiškai nemodifikuoti

15.16.10.

Gyvūniniai riebalai ir aliejai, jų frakcijos

15.21.

Augalinis vaškas (išskyrus trigliceridus), bičių vaškas, kitas vabzdžių vaškas ir spermacetas, nerafinuoti arba rafinuoti, dažyti arba nedažyti

Gaminiai iš mėsos, žuvų arba vėžiagyvių, moliuskų arba kitų bestuburių

 

 

 

16

16.01.

Dešros ir panašūs produktai iš mėsos, mėsinių subproduktų arba kraujo

16.02.

Kiti gaminiai arba konservai iš mėsos, mėsinių subproduktų arba kraujo.

16.03.

Mėsos, žuvų arba vėžiagyvių, moliuskų arba kitų vandens bestuburių ekstraktai ir syvai

16.04.

Paruoštos arba konservuotos žuvys; ikrai ir ikrų pakaitalai, pagaminti iš žuvų ikrelių

16.05.

Vėžiagyviai, moliuskai ir kiti vandens bestuburiai, paruošti arba konservuoti

Įvairūs maisto produktai

 

21

21.02.20.19.0-

21.02.20.90.0

Neaktyviosios mielės, kiti negyvi vienaląsčiai mikroorganizmai

21.05.

Grietininiai ir kiti valgomieji ledai su kakava arba be jos

Maisto pramonės liekanos ir atliekos; paruošti pašarai gyvūnams

 

 

 

 

 

 

 

23

23.01.

Miltai, rupiniai ir granulės iš mėsos arba mėsinių subproduktų, žuvų arba vėžiagyvių, moliuskų arba kitų vandens bestuburių, netinkami žmonių maistui; taukų likučiai

23.02.

Sėlenos, išsijos ir kitos sijojimo, malimo arba kito javų arba ankštinių augalų apdorojimo liekanos, granuliuotos arba negranuliuotos

23.03.

Krakmolo gamybos liekanos ir panašios liekanos, cukrinių runkelių nucukrinta masė, cukranendrių išspaudos ir kitos cukraus gamybos atliekos, žlugtai ir kitos alaus arba alkoholinių gėrimų gamybos atliekos, granuliuotos arba negranuliuotos

23.04.

Išspaudos ir kitos kietos sojos, pupelių aliejaus ekstrakcijos liekanos, maltos arba nemaltos, granuliuotos arba negranuliuotos

23.05.

Išspaudos ir kitos kietos žemės riešutų (arachių) aliejaus ekstrakcijos liekanos, maltos arba nemaltos, granuliuotos arba negranuliuotos

23.06.

Išspaudos ir kitos kietos augalinių riebalų arba augalinio aliejų ekstrakcijos liekanos, maltos arba nemaltos, granuliuotos arba negranuliuotos

23.08.

Augalinės medžiagos ir augalinės atliekos, augalinės liekanos ir šalutiniai produktai, granuliuoti arba negranuliuoti, naudojami gyvūnų pašarams, nenurodyti kitoje vietoje

23.09.

Produktai, naudojami gyvūnų pašarams

Albumininės medžiagos; modifikuoti krakmolai; klijai;

fermentai (enzimai)

 

 

35

35.01.10.

Kazeinas, kazeinatai ir kiti kazeino dariniai

35.02.

Albuminai, albuminatai ir kiti albuminų dariniai

35.03.

Želatina ir želatinos dariniai; žuvų klijai; kiti gyvūniniai klijai, išskyrus kazeininius klijus, klasifikuojamus 35.01. pozicijoje

35.04.

Peptonai ir jų dariniai; kitos baltyminės medžiagos ir jų dariniai, nenurodyti kitoje vietoje; odos milteliai, chrominiai arba nechrominiai

Žaliaminės odos (išskyrus kailius) ir išdirbta oda

 

 

 

41

41.01.

Žaliaminės galvijų odos ir arklenos (šviežios arba sūdytos, džiovintos, kalkintos, pikeliuotos arba kitu būdu konservuotos, bet neraugintos, neišdirbtos į pargamentą ir toliau neapdorotos), be plaukų arba su plaukais, skeltinės arba neskeltinės

41.02.

Žaliaminės avių arba ėriukų odos (šviežios arba sūdytos, džiovintos, kalkintos, pikeliuotos arba kitu būdu konservuotos, bet neraugintos, neišdirbtos į pargamentą ir toliau neapdorotos), su vilna arba be vilnos, skeltinės arba neskeltinės

41.03.

Kitos žaliaminės odos (šviežios arba sūdytos, džiovintos, kalkintos, pikeliuotos arba kitu būdu konservuotos, bet neraugintos, neišdirbtos į pargamentą ir toliau neapdorotos), be plaukų arba su plaukais, skeltinės arba neskeltinės

Kailiai ir dirbtiniai kailiai; jų dirbiniai

43

43.01.

Neapdoroti kailiai (įskaitant galvenas, uodegas, kojenas ir kitas dalis arba atraižas, tinkamas naudoti kailininkystėje), išskyrus žaliamines odas, klasifikuojamas 41.01., 41.02. arba 41.03. pozicijoje

Vilna, švelniavilnių arba šiurkščiavilnių gyvūnų plaukai;

ašutų verpalai ir audiniai

 

 

 

51

51.01.

Nekaršta ir nešukuota vilna

51.02.

Nekaršti ir nešukuoti švelniavilnių arba šiurkščiavilnių gyvūnų plaukai

51.03.

Vilnos, švelniavilnių ar šiurkščiavilnių gyvūnų plaukų atliekos, įskaitant verpalų atliekas, bet neįskaitant išplaušintas žaliavas

51.04.

Vilnos arba švelniavilnių arba šiurkščiavilnių gyvulių plaukų išplaušinta žaliava

______________


Gyvūninių produktų, įvežamų

į Lietuvos Respubliką, veterinarinio

tikrinimo tvarkos 2 priedas

 

PASIENIO VETERINARIJOS POSTŲ ĮRENGIMO REIKALAVIMAI

 

Pasienio veterinarijos postas turi atitikti šiuos reikalavimus:

- įrengtas pasienio kontrolės punkte;

- įrengtas muitinės teritorijoje, kad būtų galima atlikti muitinės formalumus;

- turėti pakankamą kiekį veterinarijos specialistų ir reikiamą apmokytą personalą, galintį atlikti reikalingus veterinarinius patikrinimus;

- turėti patalpas, tinkančias personalo darbui vykdant veterinarijos tikrinimus;

- turėti patalpas ir šaldytuvus produkcijos saugojimui;

- turėti priemones, reikalingas veterinariniam tikrinimui atlikti;

- turėti reikiamas ryšio priemones informacijos pasikeitimui su kitais pasienio veterinarijos postais;

- turėti visus reikiamus dokumentus, reglamentuojančius pasienio veterinarijos posto darbą.

______________


Gyvūninių produktų, įvežamų

į Lietuvos Respubliką, veterinarinio

tikrinimo tvarkos 3 priedas

 

PASIENIO IR TRANSPORTO VALSTYBINĖS VETERINARIJOS TARNYBOS

PASIENIO VETERINARIJOS POSTŲ SĄRAŠAS

 

Eil.

Nr.

Pasienio veterinarijos posto pavadinimas

Adresas, telefonas

Veiklos vieta

1.

Klaipėdos pasienio veterinarijos postas

Naujoji uosto g. 17,

LT-5840 Klaipėda,

tel. (8 26) 41 03 53,

faks. (8 26) 39 97 51

Būtingės pasienio kontrolės punktas, tel. (8 26) 4 56 69

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto Vitės pasienio kontrolės punktas,

tel. (8 26) 39 94 49

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto

Smeltės pasienio kontrolės punktas, tel. (8 26) 34 05 87

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto

Marių pasienio kontrolės punktas

2.

Kuršių pasienio veterinarijos postas

Perkėlos g. 10, LT-5800 Klaipėda,

tel./faks.: (8 26) 35 51 77,

(8 26) 39 37 77

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto terminalo pasienio kontrolės punktas, Minijos g. 180, Klaipėda, tel. (8 26) 35 51 11

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto

Tarptautinės jūrų perkėlos pasienio kontrolės punktas,

Perkėlos g. 10, Klaipėda, tel. (8 26) 35 51 77

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto Konteinerių terminalo

pasienio kontrolės punktas, tel. (8 26) 39 37 57

3.

Kauno pasienio veterinarijos postas

Gedimino g. 13, LT-3000 Kaunas,

tel. (8 27) 32 22 29,

faks. (8 27) 32 21 86

Karmėlavos oro uosto pasienio kontrolės punktas,

tel. /faks. (8 27) 54 19 09

4.

Kalvarijos pasienio veterinarijos postas

Marijampolės ryšių punktas,

LT- 4520 Marijampolės r.,

tel./faks. (8 243) 9 24 32

Kalvarijos kelio pasienio kontrolės punktas,

tel. (8 243) 9 24 32

5.

Kybartų pasienio veterinarijos postas

Basanavičiaus g. 4-11,

LT- 4290 Vilkaviškio r.,

tel./faks. (8 242) 3 05 09

Kybartų kelio pasienio kontrolės punktas, tel./faks. (8 242) 3 05 09

Kybartų geležinkelio pasienio kontrolės punktas,

tel./faks. (8 242) 5 96 74

6.

Kalvių pasienio veterinarijos postas

Joniškio r., tel. (8 296) 4 18 05

Kalvių kelio pasienio kontrolės punktas, tel. (8 296) 4 18 05

7.

Druskininkų pasienio veterinarijos postas

Druskininkai,

tel./faks. (8 233) 5 12 14

Raigardo kelio pasienio kontrolės punktas, tel./faks. (8 233) 5 12 14

8.

Lazdijų pasienio veterinarijos postas

Lazdijų r., tel./faks. (8 268) 5 23 96

Lazdijų kelio pasienio kontrolės punktas, tel./faks. (8 286) 5 23 96

9.

Medininkų pasienio veterinarijos postas

Medininkų paštas, LT- 4022 Vilniaus r.,

tel. (8 22) 31 20 37,

tel./faks. (8 22) 59 73 30

Medininkų kelio pasienio kontrolės punktas,

tel. (8 22) 31 20 37, tel./faks. (8 22) 59 73 30

10.

Lavoriškių-Adutiškio pasienio veterinarijos postas

Vilniaus r., tel./faks. (8 22) 49 49 81

Lavoriškių kelio pasienio kontrolės punktas,

tel./faks. (8 22) 49 49 81

Adutiškio kelio pasienio kontrolės punktas, tel. (8 217) 5 95 09

11.

Panemunės-Pagėgių pasienio veterinarijos postas

Donelaičio g. 5, Panemunė, Šilutės r.

tel./faks. (8 241) 4 32 69

Panemunės kelio pasienio kontrolės punktas,

tel./faks. (8 241) 4 23 69

Pagėgių geležinkelio pasienio kontrolės punktas, tel. (8 287) 4 34 09

12.

Saločių pasienio veterinarijos postas

Pasvalio r., tel./faks. (8 271) 3 44 50

Saločių kelio pasienio kontrolės punktas, tel./faks. (8 271) 3 44 50

13.

Šalčininkų pasienio veterinarijos postas

Šalčininkų r., tel./faks. (8 250) 5 24 69

Šalčininkų kelio pasienio kontrolės punktas,

tel./faks. (8 250) 52469

14.

Šešokų-Mockavos pasienio veterinarijos postas

Lazdijų r., tel./faks.: (8 286) 4 73 07,

(8 286) 4 73 08

Šeštokų geležinkelio pasienio kontrolės punktas,

tel./faks. (8 286) 4 73 08

15.

Šiaulių pasienio veterinarijos postas

Dvaro g. 43a, LT- 4000 Šiauliai,

tel./faks. (8 21) 43 39 31

Zoknių oro uosto pasienio kontrolės punktas, tel. (8 21) 39 80 19

Radviliškio geležinkelio pasienio kontrolės punktas,

tel. (8 292) 9 85 67

16.

Vilniaus oro uosto pasienio veterinarijos postas

Rodūnios kelias 2, 2023 Vilnius,

tel./faks. (8 22) 73 90 42

Vilniaus oro uosto pasienio kontrolės punktas,

tel./faks. (8 22) 73 90 42

17.

Zarasų pasienio veterinarijos postas

Zarasų r.,

tel./faks. (8 270) 5 36 09

Smėlynės kelio pasienio kontrolės punktas, tel./faks. (8 270) 5 36 09

Obelių kelio pasienio kontrolės punktas, tel./faks. (8 278) 7 57 12

18.

Vilniaus, Vaidotų, Kenos geležinkelio ir pašto pervežimo centro pasienio veterinarijos postas

Eišiškių pl. 100, Vilniaus r.,

tel./faks. (8 22) 23 92 05

Vaidotų geležinkelio stoties pasienio kontrolės punktas,

tel./faks. (8 22) 23 92 05

Kenos geležinkelio pasienio kontrolės punktas, tel. (8 22) 49 56 08

Pašto pervežimo centras, Rodūnios kelias 19, Vilnius,

tel./faks. (8 22) 30 68 24

______________


Gyvūninių produktų, įvežamų

į Lietuvos Respubliką, veterinarinio

tikrinimo tvarkos 4 priedas

 

VETERINARINIO PATIKRINIMO SERTIFIKATAS

CERTIFICATE OF VETERINARY CHECKS

СЕРТИФИКАТ ВЕТЕРИНАРНОЙ ПРОВЕРКИ

 

I dalis/Part I/Часть I

Nr./No./

Informacija apie siuntą/Details of consignment/Информация о грузе

Pasienio veterinarijos postas

Border inspection post

Пограничный ветеринарный пост

Kilmės šalis

Country of origin

Страна производитель

Importuotojo pavadinimas

Name of the importer

Название импортера

Pakrovimo šalis

Country were consigned

Страна места погрузки товара

Importuotojo adresas

Address of the importer

Адрес импортера

Siuntėjas

Consignor

Отправитель

 

 

Paskirties šalis, įmonė, adresas

Destination (country, establishment, address)

Страна назначения, предприятие, адрес

Paskirties muitinė ir paskirties vieta

Customs purpose and point of destination

Таможня назначения, место назначения

 

Transporto priemonės

Means of transport

Вид транспорта

 

 

 

Plombos Nr.

Seal No.

№ пломбы......................................

Lėktuvo reiso Nr.

Air flight No.

№ рейса....................................................................................................................

Sunkvežimo Nr.

Vehicle No.

№ автотранспорта..............................................................................................

Vagono Nr.

Railway wagon No.

№ вагона..............................................................................................................

Laivo pavadinimas, konteinerio Nr.

Sea vessel name and container No.

Название судна, № контейнера.........................................................................

Prekė/Goods/Товар

KPN kodas

CN code

Код КНТ

Prekės pavadinimas

Nature of goods

Название товара

Apdorojimo būdas

Type of preservation

Способ обработки

Pakuočių skaičius

Number of packages

Количество упаковок

Svoris bruto

Gross weight

Вес бруто

Svoris neto

Net weight

Вес нето

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso/Total/Всего

 

 

 

 

Gyvūnai/Animals/Животные

KPN kodas

CN code

Код КНТ

Rūšis

Species

Вид

Paskirtis

Purpose

Назначение

Amžius

Age

Возраст

Lytis

Sex

Пол

Skaičius

Number of heads

Количество

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso/Total/Всего

 

 

 

 

 

Numatoma atvykimo data

Probable date of arrival

Дата прибытия

Veterinarijos sertifikato Nr.

Veterinary certificate No

№ ветеринарного сертификата...........................................................................................

Išdavimo data

Date of issue

Дата выдачи.............................................................................................................................

Išdavimo vieta

Place of issue

Место выдачи..........................................................................................................................

Išdavusi įstaiga

Issuing authority

Выдавшее учереждение........................................................................................................

 

 

Deklaruotojas/Declare/Декларовщик

Parašas/Signature/Подпись

 

Data/Date/Дата

 

 

 

 

 

 

II dalis/Part II/ Часть II

Sprendimas dėl siuntos/Decision on the consignment/Решение о грузе

 

Gyvūnų vežimo taisyklių reikalavimų laikomasi/the requirements of animal transportation rules are fulfilled/

требования перевозки животных выполнены

Įvežama laisvam naudojimui (importas)

Release for free use

Отправляеться для свободного пользования

Įvežti į Lietuvą prižiūrint muitinei (tranzitas)

Entry to Lithuania under customs surveillance

Ввозить в Литву при таможном контроле

 

Veisliniai ir produkciniai gyvūnai

Live animals for breeding and farming

Племеные и продукционные животные

 

Gyvūnai vežami tranzitu neperkraunant

Live animals in tranzit without unloading

Животные перевозимые транзитом без перегрузки

 

 

...................................................................................

(šalis/name of the country of destination/cтрана

назначения)

 

 

Gyvūnai skersti

Live animals for slaughter

Убойные животные

 

Kiti gyvūnai

Other animals

Другие животные

 

Tinka žmonių maistui

Fit for human consumption

Для пищи людей

 

Siunčiama neperkraunant į/consigned to another country without unloading/отправляеться в другую страну без перегрузки

.........................................……………......................

(šalis, įmonė/country and establishment/страна, предприятие)

 

Skirtas gyvūnų pašarui/destined for animal feed use/для кормления животных

 

...................................................................................

(šalis, įmonė/country and establishment/страна, предприятие)

 

Laikyti laisvosiose zonose ar sandėliuose/kept in free zones or free warehouses/складировать в свободных зонах и складах

...............................……………................................

(šalis, įmonė/country and establishment/страна, предприятие)

 

Skirta farmacijos reikmėms/destined for pharmaceutical use/для фармацевтического употребления

 

.............................................................……………..

(šalis, įmonė/country and establishment/страна, предприятие)

 

Laikyti muitinės sandėliuose/storage in customs warehouse/складировать в таможных складах

 

.........................................……………......................

(šalis, įmonė/country and establishment/страна, предприятие)

 

Netinka naudoti žmonių maistui ir gyvūnų pašarui/unfit for human consumption and animal feed use/не подлежит для пищи людей или для кормления животных

 

Įvežama į šalį laikantis specifinių reikalavimų/consigned with specific requirements/отправляеться в страну придерживаясь специальных требований

 

..................................……………….........................

(šalis, įmonė/country and establishment/страна, предприятие)

 

Skirtas techniniam apdorojimui (nurodyti)/destined to undergo other technical treatment (indicate)/для технической оброботки (указать)

 

...................................................……………............

 

 

Kitokia paskirtis (nurodyti)/other uses (indicate)/другие предназначения (указать)

 

...................................................................…….......

 

Importuoti draudžiama/Importation refused/Импорт запрещаеться

Priežastis/Reason/Причина

 

 

 

Pastabos/Remarks/Отметки

Atliktas patikrinimas/checks carried out/произведены проверки

Dokumentų/documentary/документов       taip/yes/да ne/no/нет

 

Atitikties/identity/соответствия                      taip/yes/да  ne/no/нет

 

Fizinis/physical/физические                             taip/yes/да  ne/no/нет

Laboratorinis tyrimas pasienyje

Laboratory test at the border                                        taip/yes/да              ne/no/нет

Лабораторные исследования на посту

Rezultatai

Results

Результаты......................................................................................................................................................................................

Mėginių paėmimo aktas (Nr.)

Laboratory test in process (ref. No.)

Акт взятия проб (№)......................................................................................................................................................................

Pasienio veterinarijos posto pavadinimas, antspaudas

Name of border inpsection post, official stamp

Название пограничного ветеринарного поста, печать

Data/date/дата

 

Valstybinis veterinarijos gydytojas/State veterinarian/Государственный ветеринарный врач

 

 

 

 

.........................................................………………..........................

(parašas ir vardinis spaudas/signature and name stamp/подпись и печать)

______________


Gyvūninių produktų, įvežamų

į Lietuvos Respubliką, veterinarinio

tikrinimo tvarkos 5 priedas

 

PRODUKTŲ FIZINIO TIKRINIMO REIKALAVIMAI

 

Fizinio produktų tikrinimo tikslas – užtikrinti, kad produktai atitiktų numatytą jiems paskirtį, nurodytą veterinariniame sertifikate.

Tikrinama taikant:

- organoleptinius metodus;

- paprastus fizinius ir cheminius tyrimus (perpjovimą, atšildymą, virimą ir t. t.);

- esant reikalui paimant mėginius, kurie tiriami laboratorijoje.

Nepriklausomai nuo produktų tipo atliekami:

- transporto priemonės būklės ir temperatūros režimo patikrinimas;

- atitikties patikrinimas;

- ženklinimo patikrinimas;

- įpakavimo patikrinimas.

Transporto priemonė turi būti visiškai iškrauta, jeigu:

- pakrauta taip, kad neįmanoma prieiti prie visų produktų rūšių;

- tikrinant paimtus pavyzdžius nustatomi trūkumai;

- veterinarijos specialistas įtaria esant trūkumų.

Baigus fizinį tikrinimą uždaromi ir suženklinami visi tikrinimo metu atidaryti paketai.

______________