lietuvos respublikos krašto apsaugos ministro

į s a k y m a s

 

DĖL PRIIMANČIOSIOS ŠALIES PARAMOS VALDYMO GRUPĖS DARBO REGLAMENTO PATVIRTINIMO

 

2012 m. rugsėjo 4 d. Nr. V-974

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos įstatymo (Žin., 1996, Nr. 116-2695; 2011, Nr. 72-3464) 7 straipsnio 3 dalies 5 punktu,

t v i r t i n u Priimančiosios šalies paramos valdymo grupės darbo reglamentą (pridedama).

 

 

Krašto apsaugos ministrė                                                  Rasa Juknevičienė

 

_________________

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro

2012 m. rugsėjo 4 d. įsakymu Nr. V-974

 

PRIIMANČIOSIOS ŠALIES PARAMOS VALDYMO GRUPĖS DARBO REGLAMENTAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Priimančiosios šalies paramos valdymo grupės darbo reglamentas (toliau – Reglamentas) nustato Priimančiosios šalies paramos valdymo grupės (toliau – PŠP valdymo grupė) uždavinius ir funkcijas, teises ir darbo organizavimą.

2. PŠP valdymo grupė – Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro sudaroma asmenų grupė, užtikrinanti priimančiosios šalies paramos (toliau – PŠP) teikimą.

3. Šiame reglamente vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos įstatyme (Žin., 1996, Nr. 116-2695; 2011, Nr. 72-3464) vartojamas sąvokas.

4. PŠP valdymo grupė yra atskaitinga Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministrui.

5. PŠP valdymo grupė savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Seimo priimtais teisės aktais, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, Lietuvos Respublikos Prezidento dekretais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko potvarkiais, Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro įsakymais, kitais teisės aktais bei šiuo reglamentu.

6. PŠP valdymo grupę patalpomis, technika ir kitomis priemonėmis aprūpina Lietuvos kariuomenė.

7. PŠP valdymo grupės veikla baigiasi įgyvendinus tikslus, dėl kurių PŠP valdymo grupė buvo sudaryta.

 

II. PRIIMANČIOSIOS ŠALIES PARAMOS VALDYMO GRUPĖS UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

 

8. PŠP valdymo grupės uždavinys – organizuoti ir koordinuoti PŠP teikimą.

9. PŠP valdymo grupė, įgyvendindama šio reglamento 8 punkte nustatytą uždavinį, atlieka šias funkcijas:

9.1. koordinuoja Lietuvos kariuomenės, civilinių mobilizacijos institucijų, ūkio mobilizacijos subjektų ir atvykstančių pajėgų veiksmus siekiant užtikrinti PŠP teikimą;

9.2. svarsto PŠP plano arba PŠP įsakymo įgyvendinimo arba keitimo klausimus;

9.3. svarsto mobilizacinių nurodymų civilinėms mobilizacijos institucijoms skyrimo tikslingumo klausimus;

9.4. vertina siunčiančiosios (-iųjų) šalies (-ių) pateiktus priimančiosios šalies paramos teikimo prašymus (angl. Host Nation Support Request, HNS REQ), bendrąsias (angl. Concept of Requirements, COR) ir detaliąsias poreikių paraiškas (angl. Statement of Requirements, SOR), egzistuojančius ar naujai rengiamus tarpusavio supratimo memorandumus (angl. Memorandum of Understanding, MOU), techninius susitarimus (angl. Technical Arrangement, TA) ar bendruosius įgyvendinimo susitarimus (angl. Joint Implementation Agreement, JIA), teikia rekomendacijas ir siūlymus dėl minėtų dokumentų taikymo arba pakeitimų PŠP koordinatoriui;

9.5. teikia siūlymus dėl atvykstančių pajėgų bendradarbiavimo, PŠP susitarimų rengimo ir PŠP planavimo gerinimo Lietuvos kariuomenės vadui, Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministrui;

9.6. prireikus, kreipiasi į Jungtinį priimančiosios šalies paramos koordinavimo komitetą (toliau – JPŠPKK) dėl siūlymo panaudoti valstybės rezervą ir (ar) civilinį mobilizacinio personalo rezervą teikti PŠP pateikimo Lietuvos Respublikos Vyriausybei;

9.7. organizuoja ir kontroliuoja JPŠPK sprendimų įgyvendinimą;

9.8. teikia JPŠPKK siūlymus dėl PŠP teikimo sistemos veiklos gerinimo (valstybės rezervo, Lietuvos kariuomenės materialinių išteklių atsargų kaupimo ir naudojimo, PŠP teikimo užduočių tikslinimo ar naujų užduočių skyrimo, civilinio mobilizacinio personalo rezervo naudojimo);

9.9. nagrinėja įvairius PŠP teikimo klausimus ir teikia siūlymus dėl PŠP valdymo grupės ir JPŠPKK siūlymų įgyvendinimo, PŠP galimybių katalogo keitimo Lietuvos kariuomenės vadui, Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministrui, Mobilizacijos departamentui prie Krašto apsaugos ministerijos ar kitoms PŠP teikiančioms institucijoms ir sprendžia klausimus dėl konkrečių PŠP teikimo veiksmų.

 

III. PRIIMANČIOSIOS ŠALIES PARAMOS VALDYMO GRUPĖS TEISĖS

 

10. Įgyvendindama jai pavestus uždavinius ir vykdydama nustatytas funkcijas, PŠP valdymo grupė turi teisę:

10.1. neatlygintinai gauti iš KAS institucijų ir jų padalinių, civilinių mobilizacijos institucijų, dalyvaujančių teikiant PŠP, dokumentus ir informaciją, kuri būtina PŠP valdymo grupės uždaviniams įgyvendinti ir funkcijoms vykdyti;

10.2. teikti siūlymus dėl PŠP teikimo Mobilizacijos departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktoriui, Lietuvos kariuomenės vadui, Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministrui ir JPŠPKK;

10.3. prireikus kviesti į posėdžius kitus asmenis (specialistus, ekspertus ir kt.).

 

IV. PRIIMANČIOSIOS ŠALIES PARAMOS VALDYMO GRUPĖS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

11. PŠP valdymo grupei vadovauja PŠP valdymo grupės vadovas.

12. Nesant PŠP valdymo grupės vadovo, PŠP valdymo grupės vadovą pavaduoja PŠP valdymo grupės vadovo pavaduotojas.

13. PŠP valdymo grupės vadovas:

13.1. organizuoja PŠP valdymo grupės veiklą;

13.2. šaukia PŠP valdymo grupės posėdžius;

13.3. nustato PŠP valdymo grupės posėdžių laiką ir vietą;

13.4. organizuoja posėdžių darbotvarkės sudarymą;

13.5. pirmininkauja PŠP valdymo grupės posėdžiams;

13.6. skiria PŠP valdymo grupės sekretorių;

13.7. skiria su PŠP valdymo grupės funkcijų įgyvendinimu susijusias užduotis PŠP valdymo grupės nariams;

14. PŠP valdymo grupės sekretorius yra skiriamas iš tos pačios institucijos, kaip ir PŠP valdymo grupės vadovas.

15. PŠP valdymo grupės sekretorius:

15.1. rengia PŠP valdymo grupės posėdžių darbotvarkę, teikia ją tvirtinti grupės vadovui, supažindina su ja PŠP valdymo grupės narius ir kitus posėdyje dalyvausiančius asmenis;

15.2. renka PŠP valdymo grupės posėdžiams medžiagą ir teikia ją PŠP valdymo grupės nariams;

15.3. protokoluoja PŠP valdymo grupės posėdžius, rengia protokolą, teikia jį pasirašyti, išsiunčia jį suinteresuotiems asmenims;

15.4. atlieka kitus PŠP valdymo grupės vadovo administracinius pavedimus, organizuojant PŠP valdymo grupės veiklą.

16. Pagrindinė PŠP valdymo grupės darbo forma – posėdžiai. PŠP valdymo grupės nariams apie posėdžio vietą, laiką pranešama ir posėdžio medžiaga pateikiama iki posėdžio likus ne mažiau kaip 3 darbo dienoms (įprasta tvarka) ar ne mažiau kaip 1 darbo dienai (skubos tvarka).

17. Kartu su kvietimu dalyvauti PŠP valdymo grupės posėdyje nariams pateikiama PŠP valdymo grupės posėdžio darbotvarkė ir esant būtinybei kita reikalinga medžiaga.

18. Posėdžiai laikomi įvykusiais, jeigu juose dalyvauja PŠP valdymo grupės vadovas arba jo pavaduotojas ir ne mažiau kaip pusė PŠP valdymo grupės narių.

19. PŠP valdymo grupė sprendimus priima posėdyje dalyvaujančiųjų balsų dauguma, o balsams pasiskirsčius po lygiai, galutinio sprendimo teisė suteikiama grupės vadovui. Kviestiniai PŠP valdymo grupės posėdžių dalyviai balsavimo teisės neturi.

20. Posėdyje negalintys dalyvauti PŠP valdymo grupės nariai ar vadovo pavaduotojas iš anksto informuoja PŠP valdymo grupės vadovą ir nurodo nedalyvavimo priežastį. Jie gali iš anksto raštu pareikšti savo nuomonę grupės vadovui.

21. PŠP valdymo grupės nariui dėl objektyvių priežasčių negalint dalyvauti posėdyje, institucijos ar įstaigos, kuriai atstovaujantis PŠP valdymo grupės narys negali dalyvauti posėdyje, vadovas gali paskirti PŠP valdymo grupės narį pavaduojantį asmenį dalyvauti PŠP valdymo grupės posėdyje. Pavaduojantis asmuo turi visas PŠP valdymo grupės nario teises ir pareigas.

22. PŠP valdymo grupės posėdžio darbotvarkė rengiama PŠP valdymo grupės vadovo sprendimu atsižvelgiant į JPŠPKK ir PŠP valdymo grupės narių siūlymus.

23. JPŠPKK ir PŠP valdymo grupės nariai siūlymus dėl PŠP valdymo grupės posėdžių darbotvarkės teikia PŠP valdymo grupės vadovui.

24. PŠP valdymo grupės posėdžiai yra protokoluojami. Protokole nurodoma posėdžio data, dalyvavę PŠP valdymo grupės nariai ir kviestieji posėdžio dalyviai, svarstyti klausimai, posėdžio dalyvių kalbų esmė, balsavimo rezultatai ir priimti sprendimai.

25. PŠP valdymo grupės posėdžių sprendimai įforminami protokolu, kurį pasirašo PŠP valdymo grupės vadovas. Protokolas teikiamas Lietuvos kariuomenės vadui ir kitiems suinteresuotiems asmenims. PŠP valdymo grupės sprendimus privalo vykdyti PŠP grupės nariai ir PŠP teikimo veiksmus atliekantys asmenys. Jei posėdyje buvo svarstomi klausimai, susiję su įslaptinta informacija ar jos naudojimu, protokolas turi būti įslaptinamas teisės aktų nustatyta tvarka.

26. PŠP valdymo grupė PŠP teikimą Lietuvos kariuomenėje koordinuoja ir kontroliuoja pasitelkdama Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo Jungtinį operacijų centrą (JOC).

27. PŠP valdymo grupės narių kalbos posėdžių metu viešai neskelbiamos.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

28. Asmenys, pažeidę šio Reglamento nuostatas, atsako teisės aktų nustatyta tvarka.

29. PŠP valdymo grupės posėdžių protokolai registruojami ir saugomi Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo Personalo ir administravimo valdybos J1 Administravimo skyriuje.

 

_________________