KŪNO KULTŪROS IR SPORTO DEPARTAMENTO

PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS GENERALINIO DIREKTORIAUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL TARPTAUTINIŲ SPORTO VARŽYBŲ ORGANIZAVIMO LIETUVOJE

 

2011 m. vasario 10 d. Nr. V-28

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos kūno kultūros ir sporto įstatymo (Žin., 1996, Nr. 9-215; 2008, Nr. 47-1752; 2009, Nr. 144-6346) 15 straipsnio 4 dalies 4 punktu, 43 straipsnio 7 dalimi, 44 straipsniu, Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. kovo 17 d. nutarimu Nr. 291 (Žin., 2010, Nr. 33-1568, Nr. 125-6404), 9.12 punktu ir atsižvelgdamas į Nacionalinės kūno kultūros ir sporto tarybos 2011 m. sausio 25 d. posėdžio protokolą Nr. 1:

1. Tvirtinu Tarptautinių sporto varžybų organizavimo Lietuvoje tvarkos aprašą (pridedamas).

2. Pripažįstu netekusiu galios Kūno kultūros ir sporto departamento generalinio direktoriaus 2006 m. vasario 27 d. įsakymą Nr. V-104 „Dėl tarptautinių sporto renginių, organizuojamų Lietuvoje“ (Žin., 2006, Nr. 27-923).

 

 

 

Generalinis direktorius                                                   Klemensas Rimšelis


 

PATVIRTINTA

Kūno kultūros ir sporto departamento

prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2011 m. vasario 10 d. įsakymu Nr. V-28

 

TARPTAUTINIŲ SPORTO VARŽYBŲ ORGANIZAVIMO LIETUVOJE TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Tarptautinių sporto varžybų organizavimo Lietuvoje tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato prašymų padavimo Kūno kultūros ir sporto departamentui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau – Kūno kultūros ir sporto departamentas) tvarką, prašymų nagrinėjimo kriterijus, leidimo organizuoti Lietuvoje tarptautinį renginį išdavimo tvarką.

2. Kūno kultūros ir sporto departamento leidimą organizuoti tarptautines sporto varžybas Lietuvoje privalo gauti:

2.1. pripažinta nacionalinė sporto (šakos) federacija, siekianti Lietuvoje organizuoti pasaulio ar Europos čempionato (įvairaus amžiaus ir lyties grupių) atrankos arba finalines varžybas;

2.2. kūno kultūros ir sporto organizacija, siekianti Lietuvoje organizuoti tarptautines sporto varžybas, kurioms organizuoti gali reikėti valstybės biudžeto lėšų.

3. Šio Aprašo 2 punkte nurodytas leidimas privalo būti gautas prieš teikiant tarptautinei organizacijai paraišką suteikti teisę Lietuvoje organizuoti tarptautines sporto varžybas.

 

II. PRAŠYMŲ LEISTI LIETUVOJE ORGANIZUOTI TARPTAUTINĮ SPORTO RENGINĮ TVARKA

 

4. Pripažinta nacionalinė sporto (šakos) federacija ar kūno kultūros ir sporto organizacija (toliau kartu – Organizacija), siekdama gauti leidimą, privalo Kūno kultūros ir sporto departamentui pateikti prašymą, kuriame turi būti nurodoma:

4.1. tarptautinių sporto varžybų pavadinimas, numatoma data ir vieta;

4.2. rungčių skaičius;

4.3. numatomas tarptautinėse sporto varžybose dalyvausiančių valstybių ir dalyvių skaičius.

5. Kartu su prašymu Kūno kultūros ir sporto departamentui pateikiama ši informacija ir dokumentai:

5.1. vietos savivaldybės, kurioje numatoma rengti tarptautines sporto varžybas, pritarimas tarptautinių sporto varžybų organizavimui;

5.2. detali informacija apie tarptautinėms sporto varžyboms tinkamas, tarptautinius standartus atitinkančias sporto bazes, įrangą ir inventorių, esančias numatomoje tarptautinių sporto varžybų vietoje;

5.3. preliminari tarptautinių sporto varžybų pajamų ir išlaidų sąmata;

5.4. informacija apie tarptautines tos sporto šakos varžybas, vykusias Lietuvoje;

5.5. informacija apie Lietuvos tos šakos sportininkų laimėjimus ir tarptautinėse sporto varžybose planuojamus pasiekti rezultatus.

6. Šio Aprašo 4 ir 5 punktuose nurodyti dokumentai Kūno kultūros ir sporto departamentui pateikiami likus ne mažiau kaip dvejiems kalendoriniams metams iki numatomų tarptautinių sporto varžybų organizavimo dienos, bet ne vėliau kaip iki einamųjų metų gegužės 1 dienos.

 

III. PRAŠYMŲ LEISTI LIETUVOJE ORGANIZUOTI TARPTAUTINĮ SPORTO RENGINĮ NAGRINĖJIMO KRITERIJAI

 

7. Kūno kultūros ir sporto departamentas, svarstydamas gautą prašymą ir prie jo pridėtus dokumentus, įvertina:

7.1. ar Lietuvoje yra tarptautinėms sporto varžyboms tinkama, tarptautinius standartus atitinkanti(-ios) sporto bazė(-ės), tarptautinius standartus atitinkanti įranga ir inventorius;

7.2. kiek reikės lėšų iš valstybės biudžeto tarptautinėms sporto varžybos organizuoti;

7.3. ar yra numatyti kiti tarptautinių sporto varžybų finansavimo šaltiniai;

7.4. kokias tarptautines sporto varžybas tais pačiais kalendoriniais metais numatyta (ar planuojama) organizuoti Lietuvoje;

7.5. kokios valstybės finansinės galimybės prisidėti prie tarptautinių sporto varžybų organizavimo;

7.6. ar Lietuvoje yra tos šakos sportininkų, pasiekusių gerų sportinių rezultatų olimpinėse žaidynėse, pasaulio ir(ar) Europos čempionatuose;

7.7. ar Lietuvoje buvo organizuotos tarptautinės tos pačios sporto šakos varžybos.

 

IV. LEIDIMO ORGANIZUOTI LIETUVOJE TARPTAUTINĮ RENGINĮ IŠDAVIMO TVARKA

 

8. Kūno kultūros ir sporto departamentas leidimą organizuoti tarptautines sporto varžybas išduoda gavęs Nacionalinės kūno kultūros ir sporto tarybos pritarimą. Nacionalinė kūno kultūros ir sporto taryba, priimdama sprendimą pritarti (nepritarti) prašymui išduoti leidimą organizuoti tarptautines sporto varžybas, įvertina, ar valstybė galės prisiimti atitinkamus finansinius įsipareigojimus.

9. Sprendimą dėl leidimo organizuoti tarptautines sporto varžybas išdavimo priima Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo šio Aprašo 8 punkte nurodyto pritarimo gavimo dienos.

10. Tik gavusi Kūno kultūros ir sporto departamento leidimą, Organizacija gali teikti tarptautinei organizacijai paraišką suteikti teisę tarptautines sporto varžybas organizuoti Lietuvoje.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

11. Apie tarptautinės organizacijos priimtą sprendimą Organizacija privalo informuoti Kūno kultūros ir sporto departamentą likus ne mažiau kaip vieniems kalendoriniams metams iki numatomų tarptautinių sporto varžybų organizavimo dienos, bet ne vėliau kaip iki einamųjų metų gegužės 1 dienos.

12. Ateinančių dvejų kalendorinių metų tarptautinių sporto varžybų planą kasmet tvirtina Kūno kultūros ir sporto departamentas.

13. Organizacijoms, nesilaikiusioms šiame Apraše nustatytos tvarkos, valstybės biudžeto lėšos tarptautinėms sporto varžyboms organizuoti neskiriamos.

_________________