LIETUVOS RESPUBLIKOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRO

 

Į S A K Y M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRO 2007 M. BALANDŽIO 24 D. ĮSAKYMO Nr. V-42 „DĖL VYSTOMOJO BENDRADARBIAVIMO IR PARAMOS DEMOKRATIJAI PROGRAMOS ĮGYVENDINIMO TVARKOS APRAŠO“ PAKEITIMO

 

2011 m. gruodžio 14 d. Nr. V-249

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos įgyvendinimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro 2007 m. balandžio 24 d. įsakymu Nr. V-42 „Dėl Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos įgyvendinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Informaciniai pranešimai, 2007, Nr. 61; Žin., 2009, Nr. 44-1721; 2011, Nr. 23-1113), ir išdėstau jį nauja redakcija (pridedama).

 

 

 

Užsienio reikalų ministras                                            Audronius Ažubalis


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro 2007 m. balandžio 24 d. įsakymu Nr. V-42

(Lietuvos Respublikos

užsienio reikalų ministro

2011 m. gruodžio 14 d. įsakymo

Nr. V-249 redakcija)

 

VYSTOMOJO BENDRADARBIAVIMO IR PARAMOS DEMOKRATIJAI PROGRAMOS ĮGYVENDINIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos įgyvendinimo tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) nustato Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos planavimo, projektų atrankos, jų vertinimo ir valdymo, diplomatinių atstovybių vystomojo bendradarbiavimo veiklos įgyvendinimo, projektų finansavimo, informavimo apie Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programą (toliau – Programa) tvarką. Šis Tvarkos aprašas nereglamentuoja skubios tarptautinės humanitarinės pagalbos skyrimo tvarkos.

2. Lietuvos Respublikos vystomojo bendradarbiavimo politika yra sudėtinė Lietuvos užsienio politikos dalis, grindžiama vertybėmis, principais ir nuostatomis, kylančiomis iš Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ir tarptautinėse organizacijose ar išdėstytomis Lietuvos Respublikos tarptautinėse sutartyse ir teisės aktuose.

3. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro (toliau – Ministras) 2006 m. lapkričio 30 d. įsakymu Nr. V-147 „Dėl Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai departamento steigimo“, už Lietuvos Respublikos vystomojo bendradarbiavimo politikos formavimą, įgyvendinimą ir koordinavimą, Lietuvos visuomenės informavimą apie vystomojo bendradarbiavimo politikos įgyvendinimą ir paramos šiai politikai užtikrinimą pagal savo kompetenciją yra atsakingas Užsienio reikalų ministerijos (toliau – Ministerija) Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai departamentas (toliau – Departamentas).

4. Tvarkos apraše vartojamos sąvokos:

Bendroji biudžeto parama – finansinė parama, pervedama į valstybės partnerės, vykdančios skurdo mažinimo programą, biudžetą.

Daugiašalė parama – Lietuvos Respublikos privalomieji ir savanoriški įnašai, įskaitant ir įnašus į Europos plėtros fondą ir dalį įmokų į ES biudžetą, ar dalyvavimas įgyvendinant projektus ir programas, kuriuos koordinuoja ir vykdo tarptautinės organizacijos ir institucijos.

Diplomatinių atstovybių vystomojo bendradarbiavimo veikla – Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių, atstovybių prie tarptautinių organizacijų, konsulinių įstaigų ir specialiųjų misijų įgyvendinama vystomojo bendradarbiavimo projektų atranka ir valdymas, vykdomi pagal šio Tvarkos aprašo nuostatas.

Dvišalė parama – iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansuojama parama valstybės partnerės vyriausybei, atsižvelgiant į jos poreikius.

Komisija – Ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos įgyvendinimo komisija, kuriai vadovauja užsienio reikalų viceministras. Komisijos veiklos uždaviniai ir funkcijos, darbo organizavimo tvarka, jos narių teisės ir pareigos nustatomi Komisijos nuostatose, tvirtinamuose Ministro įsakymu.

Loginė struktūra – projekto planavimo ir įgyvendinimo priemonė, kurią sudaro šie strateginiai elementai: projekto ilgalaikiai ir artimiausi tikslai; tikėtini rezultatai, įgyvendinus artimiausius tikslus; numatytos veiklos rūšys atitinkamiems rezultatams pasiekti, sąnaudos ir būtinos sąlygos projekto rezultatams pasiekti; svarbiausios interesų grupės; rizikos veiksniai ir būdai jų išvengti.

Parama demokratijai – vystomojo bendradarbiavimo politikos dalis, kuria siekiama paskatinti demokratizacijos procesų plėtrą valstybėje partnerėje, įtvirtinant joje gero valdymo principus, užtikrinant demokratinių vertybių sklaidą ir įstatymų viršenybę, ir taip prisidėti prie grėsmių Lietuvos Respublikos saugumui mažinimo.

Projektas – nekomercinė veikla, skirta Lietuvos Respublikos vystomojo bendradarbiavimo politikos tikslams valstybėje partnerėje arba Lietuvos Respublikos teritorijoje įgyvendinti, kai per nustatytą laikotarpį su nustatytais ištekliais pasiekiami numatyti rezultatai.

Projekto dokumentas – dokumentas, kuriame išdėstyta projekto loginė struktūra, projekto valdymas ir atsiskaitymas. Projekto dokumentas yra būtinas projekto įgyvendinimo sutarties priedas.

Projekto koncepcija – pirminis vystomojo bendradarbiavimo projektų konkurso dokumentas, būtinas norint toliau dalyvauti konkurse, kuriuo konkurso dalyvis (potencialus projekto vykdytojas) pristato savo projekto idėją, kokius tikslus ir rezultatus numatoma pasiekti, veiklos rūšis ir priemones Programos tikslams įgyvendinti.

Projekto paraiška – paraiškos teikėjo pagal šiame Apraše nustatytą formą parengtas dokumentas, kuris teikiamas svarstyti Komisijai.

Projekto vadovas – asmuo, projekto vykdytojo paskirtas atsakingu už projekto įgyvendinimą. Už jo veiksmus, jų poveikį projektui ar jų atitiktį projekto įgyvendinimo sutarties nuostatoms ir tikslams atsako projekto vykdytojas. Projekto vadovas nurodomas projekto įgyvendinimo sutartyje.

Projekto valdymas – projekto įgyvendinimo sistema, aiškiai apibrėžianti projekto dalyvių (valstybės partnerės institucijos, projekto vykdytojo ar jo partnerių, projekto vadovo, ekspertų ir kt.) funkcijas ir jų tarpusavio sąveiką: projekto finansavimą, įgyvendinimą, priežiūrą ir vertinimą.

Projekto vykdytojas – Lietuvos Respublikos ar užsienio valstybės juridinis ar fizinis asmuo, su kuriuo Ministerija sudaro projekto įgyvendinimo sutartį projekto dokumente numatytoms veiklos rūšims įgyvendinti.

Sektorinė biudžeto parama – finansinė parama valstybės partnerės biudžetui, nurodant lėšų panaudojimo sektorius.

Sutartis – projekto įgyvendinimo sutartis, kurią sudaro Ministerija ir projekto vykdytojas joje numatytiems Programos tikslams įgyvendinti.

Valstybė donorė – valstybė, teikianti paramą besivystančioms valstybėms.

Valstybė partnerė – paramą gaunanti besivystanti valstybė.

Vystomasis bendradarbiavimas – išsivysčiusių ir besivystančių šalių bendradarbiavimas, kai išsivysčiusios šalys remia tvarų ekonominį, socialinį ir aplinką tausojantį besivystančių šalių vystymąsi, jų pastangas mažinti skurdą ir integruotis į pasaulio ekonomiką.

Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programa – Lietuvos Respublikos vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programa yra Lietuvos Respublikos vystomojo bendradarbiavimo politikos dalis. Ji įgyvendinama iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto Ministerijai priskirtų asignavimų, finansuojant dvišalę ar daugiašalę paramą besivystančioms valstybėms.

Visuomenės švietimas ir informavimas – Lietuvos ir valstybių partnerių visuomenių švietimas ir informavimas apie Lietuvos vykdomą vystomąjį bendradarbiavimą valstybėse partnerėse.

5. Kitos šiame Tvarkos apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. sausio 12 d. nutarime Nr. 10 „Dėl Lietuvos Respublikos vystomojo bendradarbiavimo 2011–2012 m. politikos nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 2011, Nr. 6-220).

 

II. VYSTOMOJO BENDRADARBIAVIMO PROGRAMOS PLANAVIMAS

 

6. Vystomojo bendradarbiavimo programos planavimo sistemą sudaro tarpusavyje susiję vidutinės ir trumpos trukmės planavimo dokumentai, nustatyti Tvarkos aprašo 8 punkte, ir institucijos, atsakingos už planavimo dokumentų rengimą, tvirtinimą, įgyvendinimą, vertinimą ir atsiskaitymą už pasiektus rezultatus.

7. Vadovaujantis Strateginio planavimo metodika, patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. birželio 6 d. nutarimu Nr. 827 „Dėl strateginio planavimo metodikos patvirtinimo“ (Žin., 2002, Nr. 57-2312; 2010, Nr. 102-5279), gali būti rengiami šie strateginio planavimo dokumentai:

7.1. septynerių metų Lietuvos Respublikos vystomojo bendradarbiavimo plėtros programa (toliau – Plėtros programa), kurioje nustatomi vystomojo bendradarbiavimo strateginiai tikslai, uždaviniai ir vertinimo kriterijai, numatomos finansinio paskirstymo proporcijos, nurodomos institucijos, kurių bendradarbiavimas būtinas Plėtros programos tikslams ir uždaviniams įgyvendinti;

7.2. trejų metų Lietuvos Respublikos tarpinstitucinis vystomojo bendradarbiavimo planas, kurį tvirtina Vyriausybė ir kuris skirtas Plėtros programos horizontaliems tikslams ir uždaviniams koordinuoti ir veiksmingai įgyvendinti.

8. Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programai įgyvendinti rengiami šie planavimo dokumentai:

8.1. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programa, kuri yra trejų metų Ministerijos strateginio veiklos plano dalis;

8.2. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos metų gairės (toliau – Gairės), kuriose nustatomi biudžetiniams metams keliami tikslai, tikėtini rezultatai ir jiems pasiekti reikalingos priemonės, pateikiamas prioritetinių valstybių partnerių ir veiklos sektorių sąrašas, preliminariai paskirstomas biudžetas. Gaires svarsto Komisija ir teikia jas tvirtinti Ministrui.

9. Už planavimo dokumentų rengimą yra atsakingas Departamentas. Departamentas, rengdamas planavimo dokumentus, remiasi 7 punkte nurodytais strateginio planavimo dokumentais, konsultuojasi su vystomojo bendradarbiavimo politikos dalyviais, Ministerijos administracijos padaliniais, diplomatinėmis atstovybėmis. Parengtus planavimo dokumentus Departamentas teikia svarstyti Komisijai.

10. Lietuvos Respublikos vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programa yra įgyvendinama finansuojant vystomojo bendradarbiavimo projektus šiame Apraše nustatyta tvarka, taip pat taikant kitas programos įgyvendinimo priemones.

 

III. PROJEKTŲ ATRANKA, VALDYMAS IR VERTINIMAS

 

Kvietimas teikti projektų koncepcijas. Projektų koncepcijų teikimas.

Administracinis ir išsamus koncepcijų vertinimas

 

11. Vadovaudamasis Gairėmis, Departamentas rengia kvietimo teikti projektų koncepcijas tekstą (toliau – Kvietimas) ir teikia jį Komisijai. Komisija tvirtina Kvietimą ir jo paskelbimo datą.

12. Komisijos patvirtintas Kvietimas teikti projektų koncepcijas skelbiamas „Valstybės žinių“ priede „Informaciniai pranešimai“. Kvietimas, projekto koncepcijos forma (1 priedas), kita papildoma informacija taip pat skelbiami Ministerijos interneto tinklalapyje lietuvių ir anglų kalbomis. Kvietimas gali būti skelbiamas ir kitose visuomenės informavimo priemonėse.

13. Teikti projektų koncepcijas gali Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybės fiziniai ir juridiniai asmenys.

14. Projekto koncepcija lietuvių ar anglų kalbomis, parengta vadovaujantis Kvietime nurodytomis sąlygomis ir terminais, Departamentui siunčiama paštu arba pristatoma į Ministeriją tiesiogiai.

15. Koncepcija turi būti išsiųsta paštu (adresu: Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai departamentui, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, J. Tumo-Vaižganto g. 2, LT-01511 Vilnius) arba pristatyta į Ministeriją tiesiogiai ne vėliau kaip Kvietime nurodytą paskutinę koncepcijų teikimo dieną.

16. Koncepcijos gavimo paštu data laikoma dokumento išsiuntimo paštu data, kurią nurodo spaudas ant voko. Jei koncepcija pristatoma tiesiogiai į Ministeriją, jos gavimo data yra laikoma registracijos Ministerijos Dokumentų valdymo skyriuje data.

17. Gavęs koncepciją, Departamentas užregistruoja ją Departamento Koncepcijų registracijos žurnale, suteikdamas identifikavimo numerį ir nurodydamas koncepcijos gavimo laiką. Jei koncepcija gaunama paštu, vokas su spaudu, žyminčiu jos išsiuntimo datą, turi būti saugomas byloje kartu su koncepcija.

18. Departamentas atlieka administracinį koncepcijos vertinimą, vadovaudamasis administracinio vertinimo kriterijais (2 priedas).

19. Jei koncepcija išsiųsta ar pristatyta po Kvietime nurodytos paskutinės koncepcijų teikimo dienos, Departamentas privalo per penkias darbo dienas nuo koncepcijos gavimo dienos raštu informuoti teikėją, kad koncepcija nebus nagrinėjama.

20. Jei koncepcija neatitinka dalies administracinio vertinimo kriterijų, Departamentas privalo per dešimt darbo dienų nuo koncepcijos gavimo dienos raštu informuoti apie tai koncepcijos teikėją ir nurodyti terminą, iki kurio turi būti pašalinti koncepcijos trūkumai ar netikslumai.

21. Jeigu koncepcijos teikėjas iki nurodyto termino nepašalina trūkumų, Departamentas per penkias darbo dienas nuo termino trūkumams pašalinti pabaigos informuoja koncepcijos teikėją, kad koncepcija toliau nebus nagrinėjama.

22. Jei koncepcija atitinka visus administracinio vertinimo kriterijus, yra atliekamas išsamus koncepcijos vertinimas, vadovaujantis išsamaus koncepcijos vertinimo kriterijais (3 priedas). Vertinimą privalo atlikti ne mažiau kaip trys Ministerijos darbuotojai – du Departamento darbuotojai ir vienas suinteresuoto Ministerijos administracijos padalinio, kurio vadovas yra Komisijos narys, darbuotojas.

23. Atlikus išsamų koncepcijos vertinimą, Departamento darbuotojai apibendrina administracinio ir išsamaus vertinimo rezultatus. Šie rezultatai pateikiami koncepcijų vertinimo suvestinėje lentelėje. Informacija, kas atlieka išsamų koncepcijos vertinimą, yra konfidenciali ir gali būti atskleista tik Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

24. Įvertintas koncepcijas Departamentas teikia svarstyti Komisijai kartu su apibendrintais vertinimo rezultatais ir rekomendacija „pritarti“, „pritarti su išlygomis“ (nesusijusiomis su koncepcijos projekto idėjos performulavimu) arba „atmesti“ projekto koncepciją.

25. Atskirais atvejais, Komisijos sprendimu, gali būti sudaryta Darbo grupė koncepcijai svarstyti.

26. Darbo grupė apsvarsto koncepcijų projektus ir teikia rekomendacijas Komisijai. Darbo grupė gali rekomenduoti Komisijai pritarti koncepcijai, pritarti su išlygomis (nesusijusiomis su koncepcijos projekto idėjos performulavimu) arba koncepciją atmesti. Darbo grupės sprendimai protokoluojami.

27. Vadovaudamasi Gairėse ir kituose planavimo dokumentuose nustatytais prioritetais, atlikto vertinimo rezultatais ir Departamento ar Darbo grupės rekomendacijomis, Komisija priima galutinį sprendimą dėl projekto koncepcijos tinkamumo.

28. Jei Komisija priima sprendimą projekto koncepciją atmesti ar jai pritarti su išlyga, posėdžio protokole turi būti išvardytos tokio sprendimo priežastys.

 


Siūlymas teikti projektų paraiškas. Projektų paraiškų teikimas

 

29. Komisija, priėmusi sprendimą projekto koncepcijai pritarti arba pritarti su išlyga, paveda Departamentui siūlyti koncepcijos teikėjui parengti projekto paraišką (4 priedas).

30. Per penkias darbo dienas po Komisijos sprendimo Departamentas apie Komisijos sprendimą elektroniniu paštu privalo informuoti koncepcijos teikėją ir pasiūlyti jam ne vėliau kaip per 20 darbo dienų pateikti projekto paraišką, nurodydamas pateikimo būdą. Jeigu Komisija priėmė sprendimą koncepcijai pritarti su išlyga, Departamentas siūlo koncepcijos teikėjui teikti projekto paraišką, detaliai nurodydamas išlygos sąlygas.

31. Projekto paraiška turi būti išsiųsta paštu (adresu: Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai departamentui, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, J. Tumo-Vaižganto g. 2, LT-01511 Vilnius) arba pristatyta į Ministeriją tiesiogiai ne vėliau kaip Departamento pasiūlyme nurodytą paskutinę projekto paraiškos pateikimo dieną.

32. Projekto paraiškos gavimo data laikoma išsiuntimo paštu data, kurią nurodo spaudas ant voko. Jei paraiška yra pristatoma į Ministeriją, paraiškos gavimo data yra laikoma registracijos Ministerijos Dokumentų valdymo skyriuje data.

33. Gavęs projekto paraišką, Departamentas užregistruoja ją Projektų registracijos žurnale, suteikdamas identifikavimo numerį ir nurodydamas paraiškos gavimo datą. Jei paraiška gaunama paštu, vokas su spaudu, žyminčiu paraiškos išsiuntimo datą, turi būti saugomas byloje kartu su kitais paraiškos dokumentais.

34. Jei projekto paraiška pateikta praėjus nustatytam paraiškos pateikimo terminui, Departamentas privalo raštu per penkias darbo dienas nuo gavimo dienos informuoti paraiškos teikėją, kad paraiška nebus nagrinėjama.

35. Gavęs projekto paraišką, Departamentas įvertina jos atitikimą administraciniams vertinimo kriterijams, vadovaudamasis administracinio vertinimo kriterijais (2 priedas).

36. Jei pateikta projekto paraiška neatitinka dalies administracinio paraiškos vertinimo kriterijų, Departamentas privalo per dešimt darbo dienų nuo paraiškos gavimo dienos elektroniniu paštu informuoti teikėją, kokių administracinių vertinimo kriterijų paraiška neatitinka, ir nurodyti terminą, iki kurio trūkumai ar netikslumai turi būti pašalinti.

37. Jeigu paraiškos teikėjas iki nurodyto termino neištaiso trūkumų ar netikslumų, Departamentas apie tai informuoja Komisiją ir rekomenduoja atmesti projekto paraišką kaip neatitinkančią reikalavimų ir nesvarstytiną.

38. Jei paraiška atitinka administracinius vertinimo kriterijus, yra atliekamas išsamus projekto paraiškos vertinimas, vadovaujantis projekto paraiškos išsamaus vertinimo kriterijais (5 priedas). Vertinimą privalo atlikti ne mažiau kaip du Departamento darbuotojai. Informacija, kas atlieka projekto paraiškos išsamų vertinimą, yra konfidenciali ir gali būti atskleista tik Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

39. Atlikus išsamų projekto paraiškos vertinimą, Departamento darbuotojai apibendrina administracinio ir išsamaus vertinimo rezultatus. Šie rezultatai pateikiami paraiškų vertinimo suvestinėje lentelėje.

40. Departamentas teikia Komisijai svarstyti įvertintas paraiškas kartu su apibendrintais jų administracinio ir išsamaus vertinimo rezultatais ir rekomendacija: pritarti, pritarti su išlyga arba atmesti projekto paraišką.

 

Projektų paraiškų atranka

 

41. Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos teisės aktuose, Gairėse ir Ministerijos planavimo dokumentuose nustatytais prioritetais, atlikto išsamaus vertinimo rezultatais ir rekomendacijomis, Komisija priima galutinį sprendimą dėl projekto paraiškos tinkamumo.

42. Komisija priima šiuos sprendimus:

42.1. pritarti projekto paraiškai. Jei priimamas toks sprendimas, Departamentui yra pavedama parengti Sutarties projektą pagal šio Tvarkos aprašo ketvirto skirsnio reikalavimus, suderinti jį su projekto vykdytoju ir pateikti Sutartį pasirašyti;

42.2. pritarti projekto paraiškai su išlygomis (nesusijusiomis su projekto idėjos performulavimu). Jei priimamas toks sprendimas, Departamentui yra pavedama informuoti apie tai paraiškos teikėją;

42.3. atmesti paraišką. Jei priimamas toks sprendimas, Departamentui yra pavedama informuoti paraiškos teikėją apie tokio sprendimo priežastis.

43. Komisija pagal savo kompetenciją gali priimti kitus sprendimus, susijusius su paraiškos rengimu, projekto finansavimu, projekto dokumento formavimu ir Sutarties rengimu.

44. Komisijai priėmus sprendimą pritarti projekto paraiškai (su išlyga ar be jos) ir finansuoti projektą, Departamento direktorius raštu paskiria už Sutarties projekto rengimą atsakingą Departamento darbuotoją. Šis elektroniniu paštu informuoja paraiškos teikėją apie priimtą sprendimą ir nurodo projekto dokumento formavimo ir Sutarties rengimo sąlygas ir terminus.

45. Komisijai priėmus sprendimą pritarti projekto paraiškai su išlygomis, atsakingas už Sutarties projekto parengimą Departamento darbuotojas elektroniniu paštu informuoja projekto vykdytoją apie priimtą sprendimą ir pasiūlo paraiškos teikėjui papildyti ir pataisyti projekto paraišką, kurios pagrindu turi būti parengtas projekto dokumentas.

46. Jei paraiškos teikėjas atsisako papildyti ir pataisyti projekto paraišką, Departamentas apie tai informuoja Komisiją, pateikdamas susirašinėjimą su paraiškos teikėju.

47. Galutinį sprendimą atmesti/neatmesti nepapildytą ar nepataisytą projekto paraišką priima Komisija. Departamentas apie Komisijos sprendimą informuoja projekto paraiškos teikėją raštu per dešimt darbo dienų po Komisijos sprendimo priėmimo dienos.

48. Informacija, susijusi su projektų vertinimo ir sprendimų dėl finansavimo priėmimo procesais, yra konfidenciali, išskyrus Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatytus atvejus.

 

Reikalavimai sutarties turiniui

 

49. Priėmus sprendimą pritarti paraiškai, Ministerija ir projekto vykdytojas pasirašo Projekto įgyvendinimo sutartį, prie kurios yra pridedamas projekto dokumentas ir sąmata.

50. Sutartyje turi būti nustatyta:

50.1. sutarties objektas ir trukmė;

50.2. Ministerijos ir projekto vykdytojo teisės ir įsipareigojimai;

50.3. sutarties vertė, mokėjimų terminai ir tvarka;

50.4. ataskaitų pateikimo tvarka;

50.5. Ministerijos ir projekto vykdytojo atsakomybė;

50.6. kam priklausys vykdomo ar įvykdyto projekto rezultatų (pavyzdžiui, parengta medžiaga, studijų/mokymų moduliai, leidiniai ir kt.) visos autorių ir gretutinės turtinės teisės, remiantis Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu (Žin., 2003, Nr. 28-1125);

50.7. sutarties keitimo ir nutraukimo tvarka;

50.8. ginčų sprendimo tvarka;

50.9. sutartyje gali būti nustatytos ir kitos sąlygos.

 

Projekto valdymas

 

51. Projekto įgyvendinimo pradžia laikoma Projekto įgyvendinimo sutartyje nustatyta data arba Sutarties įsigaliojimo data. Išskirtiniais atvejais, Komisijos sprendimu sutartyje gali būti nustatyta, kad sutartis gali būti taikoma iki jos sudarymo atsiradusiems šalių santykiams.

52. Projekto įgyvendinimo pabaiga laikoma projekto įgyvendinimo Sutartyje nurodyta data arba Sutarties nutraukimo data, jei Sutartis nutraukiama nebaigus projekto arba kai projektas įvykdomas anksčiau numatyto termino.

53. Projektas laikomas baigtu, kai yra įvykdyti Sutarties šalių įsipareigojimai, pateikta ir patvirtinta galutinė (dalykinė ir finansinė) ataskaita, pasirašytas visų Sutartyje numatytų už Ministerijos skirtas lėšas atliktų darbų, įsigytos įrangos, priemonių ar kito materialiojo ir nematerialiojo turto perdavimo–priėmimo aktas (6 priedas) arba kitaip raštu patvirtinta, kad yra įvykdyti visi Sutarties šalių įsipareigojimai.

54. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu Departamentas vykdo nuolatinę projektų įgyvendinimo priežiūrą ir prireikus informuoja Komisiją apie projekto eigą.

55. Projekto vykdytojas yra atsakingas už efektyvios projekto vykdymo struktūros (projekto komandos) su aiškiai apibrėžtomis funkcijomis ir atsakomybe suformavimą. Projekto vykdytojas skiria projekto vadovą. Jis nurodomas Projekto įgyvendinimo sutartyje.

56. Komisijai nusprendus, gali būti sudaromas projekto priežiūros komitetas. Jo sudėtis priklauso nuo konkretaus projekto pobūdžio. Projekto priežiūros komitetą gali sudaryti Departamento, kitų projekto donorų (jei yra), projekto vykdytojo, projekto partnerių ir atitinkamų institucijų atstovai. Projekto vadovas negali būti projekto priežiūros komiteto nariu.

57. Projekto priežiūros komitetas vertinimus ir konkrečius pasiūlymus dėl projekto įgyvendinimo veiklos gerinimo pateikia projekto vadovui. Projekto vadovas privalo atsižvelgti į Priežiūros komiteto pasiūlymus ir iki nurodyto termino atsiskaityti komitetui už ištaisytus trūkumus.

58. Siekiant efektyvesnės, skaidresnės ir kuo didesnį poveikį turinčios projekto veiklos, projekto vykdytojo sprendimu gali būti įkurta patariamoji institucija – projekto patariamoji taryba. Ją paprastai sudaro kompetentingi įvairių interesų grupių (nevyriausybinių organizacijų, savivaldos, mokslo ir mokymo institucijų, verslo organizacijų ir pan.) įgalioti atstovai.

59. Projekto vykdytojas yra atsakingas už kokybišką ataskaitų parengimą ir jų pateikimą Departamentui laiku. Departamentas, prieš pasirašydamas darbų perdavimo–priėmimo aktą, patikrina, ar projekto vykdytojas pateikė visas išlaidas pagrindžiančius finansinės apskaitos dokumentus.

60. Projekto vykdytojas, laikydamasis Sutartyje nustatytų įsipareigojimų, privalo pagal Departamento pareikalavimą ir projekto dokumente pateiktą loginę struktūrą informuoti apie vykdomą veiklą, teikti projekto vykdymo ataskaitas (7 priedas). Jų pateikimo reguliarumas priklauso nuo projekto trukmės ir pobūdžio ir yra nurodomi sutartyje.

61. Teikiamos šios projekto vykdymo dalykinės ir finansinės ataskaitos:

61.1. tarpinė, jeigu tai numatyta Sutartyje;

61.2. galutinė.

62. Tarpinė projekto ataskaita paprastai teikiama Departamentui, praėjus pusei projekto vykdymo laikotarpio, jeigu Sutartyje nenurodyta kitaip.

63. Projekto vykdymo tarpinėje ataskaitoje turi būti pateikiamas bendras esamos situacijos aprašymas, vietos sąlygos, realios prielaidos ir rizikos, kiti vidiniai ir išoriniai veiksniai, darantys įtaką projekto veiklai, pasiekta pažanga, nurodomos kylančios problemos ir numatomos priemonės joms išspręsti, lėšų panaudojimas.

64. Jeigu vykdomas kelerius kalendorinius metus trunkantis projektas, tarpinė ataskaita teikiama einamųjų kalendorinių metų pabaigoje iki Sutartyje nustatytos datos.

65. Galutinė projekto vykdymo dalykinė ir finansinė ataskaita turi būti pateikta iki Sutartyje nurodytos datos, bet ne vėliau kaip iki kalendorinių metų gruodžio 1d.

66. Tarpinę ir galutinę ataskaitas sudaro dvi dalys: dalykinė ir finansinė.

67. Dalykinėje projekto vykdymo ataskaitos dalyje turi būti aptarti tokie aspektai:

67.1. aktualumas – ar gauti rezultatai atitinka Programos tikslus;

67.2. efektyvumas – ar mažiausiomis sąnaudomis buvo pasiekti visi ar dalis tikslų;

67.3. veiksmingumas – kaip buvo naudojami finansiniai ištekliai rezultatams pasiekti;

67.4. tvarumas – ar projekto rezultatai turės ilgalaikių teigiamų pasekmių;

67.5. poveikis – pozityvus ir negatyvus, pirminis ir antrinis, tiesioginis ir netiesioginis, numatytas ir nenumatytas;

67.6. „išmoktos pamokos“ – esminių projekto vykdymo aspektų nustatymas, kuris pagrįstų projekto tęstinumą ir/arba leistų suformuluoti ir pateikti naujo projekto koncepciją;

67.7. projekto trūkumai – nurodomos priežastys ir priimti sprendimai jiems pašalinti, rekomendacijos, kaip jų išvengti.

68. Projekto vykdytojas finansinę tarpinę ar galutinę ataskaitos dalį parengia, laikydamasis bendrųjų finansinės ataskaitos reikalavimų.

69. Gavęs tarpinę ar galutinę projekto vykdymo ataskaitą, Departamentas pateikia Komisijai projekto įvertinimą ir rekomendaciją dėl projekto vykdymo ataskaitos vertinimo ir tvirtinimo. Sprendimą dėl projekto įvykdymo įvertinimo priima Komisija. Jeigu projektas įgyvendinamas ilgiau nei vienerius metus, sprendimą dėl tolesnės projekto eigos priima Komisija.

70. Jei, projekto vykdytojo nuomone, projektą neatidėliotinai reikia keisti, sprendimai dėl to priimami tokiais būdais:

70.1. sutartyje numatoma galimybė leisti projekto vadovui atlikti neesminį projekto veiklos rūšių įgyvendinimo plano pakeitimą arba perkelti tam tikros dalies projekto biudžeto lėšas iš vienos biudžeto eilutės į kitą, bet ne daugiau kaip 10 proc. biudžeto eilutės vertės. Tokių priemonių taikymo priežastys turi būti aiškiai išdėstytos pateiktoje projekto ataskaitoje;

70.2. projekto vykdytojas elektroniniu paštu pateikia Departamentui prašymą atlikti esminius projekto veiklos rūšių įgyvendinimo plano arba projekto sąmatos pakeitimus, jeigu jie neviršija bendros projekto vertės ir jeigu pakeitimai būtini dėl pasikeitusių aplinkybių ir be jų baigti įgyvendinti projektą būtų neįmanoma. Departamentas apie tai informuoja Komisijos narį, atstovaujantį suinteresuotam Ministerijos administracijos padaliniui. Apsvarstęs prašymą, Departamentas pritaria, pritaria iš dalies arba atmeta pasiūlymą ir apie priimtą sprendimą informuoja projekto vykdytoją per penkias darbo dienas.

71. Jei yra sutaupytų lėšų arba atsiranda objektyvių priežasčių, dėl kurių nusikėlė projekte numatytų veiklos rūšių įgyvendinimo terminai, Departamentas, įvertinęs projekto vykdytojo prašymo pagrįstumą, teikia Komisijai siūlymą pratęsti projekto vykdymą. Tokiu atveju turi būti pasirašomas papildomas susitarimas prie pasirašytos projekto įgyvendinimo sutarties. Papildomame susitarime numatomos naujos veiklos rūšys (jei numatytos) ir naujų arba neatliktų veiklos rūšių nauji atlikimo terminai ir sąlygos.

72. Komisija, priėmusi sprendimą dėl projekto vykdymo pratęsimo, paveda Departamentui parengti papildomą susitarimą prie projekto įgyvendinimo sutarties. Departamentas per penkias darbo dienas nuo Komisijos sprendimo priėmimo dienos elektroniniu paštu informuoja apie tai projekto vykdytoją.

73. Komisijai patvirtinus projekto ataskaitą, per keturiolika darbo dienų, jei projekto įgyvendinimo sutartimi nenumatyta kitaip, privalo būti pasirašytas darbų perdavimo–priėmimo aktas (7 priedas).

74. Komisijos sprendimai gali būti skundžiami Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

 

Galutinis projekto vertinimas ir projektų kokybės užtikrinimas

 

75. Galutinį projekto vertinimą, remdamasis įvairia su projekto vykdymu susijusia medžiaga, pagal nustatytą formą (8 priedas) atlieka Departamentas.

76. Projekto vertinimo tikslai yra:

76.1. įvertinti projekto poveikį valstybei partnerei;

76.2. įvertinti projekto atitiktį Lietuvos Respublikos užsienio politikos tikslams;

76.3. įvertinti pasiektus projekto rezultatus;

76.4. įvertinti projekto poveikį tikslinėms grupėms;

76.5. nustatyti sėkmes ir nesėkmes, siekiant paskatinti projekto vykdytojus ištaisyti klaidas ir ateityje išvengti nesėkmių;

76.6. įvertinti projekto organizacinę struktūrą ir jos efektyvumą, siekiant pagerinti projektų valdymą ateityje;

76.7. įvertinti, ar buvo pasirinktos tinkamos veiklos rūšys projekto rezultatams pasiekti.

77. Vertinimo ataskaitose esančios informacijos platinimo ir naudojimo tikslingumą, apimtį ir būdus, viešumo ar slaptumo lygmenį nustato Komisija.

78. Gali būti atliekamas išorinis sudėtingų projektų vertinimas. Atlikti išorinį vertinimą gali būti kviečiamas kitos institucijos ekspertas arba samdomas fizinis ar juridinis asmuo Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka. Išorės vertintojų tikslus ir užduotis suformuluoja Komisija.

79. Jei yra vertinamas ilgalaikis įgyvendinto projekto poveikis, vertinimas paprastai atliekamas po 2–5 metų, įgyvendinus projektą.

80. Pagal savo pobūdį vertinimas gali būti formalus ir neformalus, su išvyka į projekto vykdymo vietą ir be jos, gali būti vertinama organizacinė projekto struktūra, atskiri projektai ar visa Programa, taip pat pačios vertinimo procedūros.

81. Vertinimo metu yra nagrinėjama įvairi tiesiogiai ir netiesiogiai su projektu susijusi medžiaga (ataskaitos ir kt. dokumentai), vykdomos apklausos, konsultuojamasi su ekspertais ir interesų grupėmis, atliekami tikslinių grupių tyrimai, atsitiktiniai matavimai ir panašiai.

82. Vertintojų surinkti duomenys analizuojami naudojant statistinius, kokybinius ir kiekybinius metodus, modelius, apytikrius skaičiavimus, ilgalaikių pasekmių ir poveikio prognozavimą, lyginimą su kontroliniais duomenimis arba analogais ir pan.

83. Remdamasi pateiktomis vertinimo ataskaitomis, Komisija priima sprendimus ir rekomendacijas dėl tolesnio projekto įgyvendinimo.

 

Kitos programos įgyvendinimo priemonės

 

84. Vadovaudamasis Gairėmis ir konsultuodamasis su vystomojo bendradarbiavimo politikos dalyviais, Ministerijos administracijos padaliniais ir diplomatinėmis atstovybėmis, Departamentas rengia pasiūlymus dėl kitų dvišalių ar daugiašalių Programos įgyvendinimo priemonių, tokių kaip bendroji ar sektorinė parama valstybės partnerės biudžetui, įnašai tarptautinėms organizacijoms ir fondams, valstybės partnerės institucijoms ar organizacijoms, taip pat Lietuvos fondams, vykdantiems ar koordinuojantiems vystomojo bendradarbiavimo veiklas. Sprendimą dėl jų tinkamumo ir įgyvendinimo priima Komisija.

85. Komisijai priėmus sprendimą dėl siūlomos Programos įgyvendinimo priemonės, Departamentas Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka rengia Ministerijos susitarimą su atitinkama tarptautine organizacija ar fondu, valstybės partnerės institucija ar organizacija, Lietuvos fondu. Susitarime nustatoma, kaip vystomojo bendradarbiavimo lėšų gavėjas informuoja apie jų gavimą ir atsiskaito už jų panaudojimą.

86. Gavęs informaciją (ataskaitą, jeigu tokia numatoma susitarimu) dėl programos lėšų panaudojimo, Departamentas supažindina su šia informacija Komisiją, kuri priima sprendimą dėl paramos įgyvendinimo įvertinimo.

 

IV. DIPLOMATINIŲ ATSTOVYBIŲ VYSTOMOJO BENDRADARBIAVIMO VEIKLA

 

87. Vadovaujantis patvirtintomis Gairėmis, Diplomatinių atstovybių vystomojo bendradarbiavimo veikla (toliau – Veikla) vykdoma siekiant suteikti Lietuvos Respublikos diplomatinėms atstovybėms, atstovybėms prie tarptautinių organizacijų, konsulinėms įstaigoms ir specialiosioms misijoms (toliau – Diplomatinės atstovybės) galimybę greitai reaguoti į trumpalaikius valstybių, kurioms Diplomatinės atstovybės yra akredituotos, poreikius vystomojo bendradarbiavimo politikos srityse.

88. Komisijos sprendimu Veiklą vykdo Diplomatinės atstovybės, akredituotos valstybėse, kurias Lietuvos Respublikos Vyriausybė yra numačiusi kaip prioritetines įgyvendinant Lietuvos Respublikos vystomąjį bendradarbiavimą.

89. Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos vystomojo bendradarbiavimo politikos tikslus, Komisijos sprendimu Veikla gali būti sustabdyta arba vykdoma ir kitose Diplomatinėse atstovybėse.

90. Diplomatinės atstovybės atlieka valstybės, kurioje/kuriai yra akredituotos, poreikių analizę (Veiklos planą) ir pateikia Departamentui iki Komisijos nustatytos datos. Atsižvelgdamas į diplomatinių atstovybių poreikius, Departamentas parengia ir teikia Komisijai tvirtinti kitų metų Diplomatinių atstovybių Veiklos biudžetą.

91. Diplomatinėse atstovybėse sudaroma Veiklos komisija. Ją rekomenduojama sudaryti iš trijų asmenų: Diplomatinės atstovybės vadovo, diplomato arba kito darbuotojo, Diplomatinėje atstovybėje paskirto atsakingu už vystomąjį bendradarbiavimą, ir darbuotojo, atsakingo už finansinę apskaitą. Komisijos sudėtį tvirtina Diplomatinės atstovybės vadovas. Rekomenduojama Diplomatinės atstovybės vadovą skirti Veiklos komisijos pirmininku.

92. Veiklos komisijos funkcijos, komisijos ir jos narių teisės ir pareigos darbo organizavimo tvarka nustatoma Diplomatinės atstovybės vystomojo bendradarbiavimo veiklos reglamente, tvirtinamame Diplomatinės atstovybės vadovo.

93. Veiklos komisija svarsto projektų paraiškas, priima sprendimą dėl jų tinkamumo. Su projektų vykdytojais pasirašytas sutartis finansuoja (vykdo apmokėjimą) Diplomatinė atstovybė. Jeigu projekto vykdytojas yra Lietuvos Respublikos fizinis ar juridinis asmuo, Diplomatinė atstovybė turi atidaryti banko atsiskaitomąją sąskaitą litais banke Lietuvoje ir per ją vykdyti mokėjimus projekto vykdytojui.

94. Veiklos komisijos sprendimai protokoluojami.

95. Diplomatas arba kitas Diplomatinės atstovybės darbuotojas, atsakingas už vystomąjį bendradarbiavimą, analizuoja projektų paraiškas, teikia Veiklos komisijai pasiūlymus dėl jų tinkamumo, koordinuoja susirašinėjimą, atsako už projektų vykdymo ataskaitas, projektų vykdymo priežiūrą ir vertinimą.

96. Veiklos komisija priima sprendimą dėl būdų, kuriais bus išplatinta informacija apie galimybę teikti projektų paraiškas Veiklos planui įgyvendinti.

97. Projektų paraiškas Veiklos planui įgyvendinti gali teikti:

97.1. Lietuvos Respublikos fiziniai ir juridiniai asmenys;

97.2. valstybės, kurioje/kuriai atstovybė yra akredituota, fiziniai ir juridiniai asmenys.

98. Projekto paraiška gali būti pateikta lietuvių, anglų arba valstybės, kurioje/kuriai atstovybė yra akredituota, kalba.

99. Veiklos komisija sprendimo atmesti projekto paraišką priežastis turi nurodyti protokole.

100. Apie Veiklos komisijos priimtą sprendimą paraiškos teikėjas elektroniniu paštu informuojamas per dešimt darbo dienų.

101. Veiklos komisijai priėmus sprendimą pritarti projekto paraiškai ir skirti finansavimą, su projekto vykdytoju pasirašoma sutartis.

102. Projekto vykdytojas projekto vykdymo metu, suderinęs raštu ar elektroniniu paštu su Veiklos komisija ir gavęs jos leidimą, gali atlikti projekto sąmatos pakeitimus, neviršijančius bendros projekto sąmatos.

103. Įgyvendinęs projektą, projekto vykdytojas per dvidešimt darbo dienų, bet ne vėliau kaip iki gruodžio 10 dienos, pateikia Diplomatinei atstovybei projekto vykdymo dalykinę ir finansinę ataskaitą. Dalykinėje ataskaitoje pateikiamas projekto veiklos rūšių ir rezultatų aprašymas, finansinėje – išlaidų suvestinė. Visos išlaidos turi būti pagrįstos pridedamomis sąskaitomis ar kitais išlaidas pagrindžiančiais dokumentais arba projekto vykdytojo pasirašytomis jų kopijomis.

104. Diplomatinė atstovybė kaupia ir sistemina informaciją apie Veiklos plano įgyvendinimą, t. y. projektų paraiškas, sprendimus dėl projekto tinkamumo ir finansavimo, sutarties pasirašymą, susirašinėjimą su projekto teikėjais, projekto vykdytojais ir projekto vykdymo ataskaitą, išlaidas pagrindžiančius dokumentus, Diplomatinės atstovybės parengtą Veiklos plano įgyvendinimo ataskaitą.

105. Veikla finansuojama ir už lėšų panaudojimą atsiskaitoma, vadovaujantis Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro 2005 m. sausio 18 d. įsakymu Nr. V-5 patvirtintose „Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų ir atstovybių prie tarptautinių organizacijų išlaidų sąmatos sudarymo, vykdymo ir finansų apskaitos taisyklėse“ nustatyta tikslinės paskirties lėšų finansavimo ir atsiskaitymo už jas tvarka.

106. Einamaisiais metais Diplomatinės atstovybės pateikia Departamentui dvi dalykines Veiklos ataskaitas: vieną iki liepos 15 d., kitą iki gruodžio 1d. Ataskaitose nurodomos iki to laiko panaudotos lėšos.

107. Diplomatinė atstovybė parengia ir iki kitų metų sausio 31 d. Departamentui pateikia dalykinę praėjusių metų Veiklos įgyvendinimo ataskaitą. Joje turi būti nurodyta: Veiklos tikslai ir pasiekti rezultatai; įvertinimas, kokią įtaką turėjo įvykdyti projektai valstybės (vietovės ar pan.) vystymuisi, dvišaliams santykiams; kaip Veikla prisidėjo prie atstovybės ir Lietuvos matomumo didinimo valstybėje; trumpai aprašomi sėkmingai įvykdyti projektai; nurodoma, kiek projektų paraiškų gauta, kiek iš jų patvirtinta, kiek atmesta, trumpai aprašomi tie patvirtinti projektai, kurie nepasiekė nustatytų tikslų, pateikiamos neefektyvumo priežastys; išryškėjus administraciniams Veiklos vykdymo trūkumams, išdėstomos problemos ir pateikiami pasiūlymai dėl jų sprendimo.

108. Diplomatinės atstovybės Veiklos ataskaitą, Departamentui rekomendavus, tvirtina Komisija.

 

V. PROGRAMOS FINANSAVIMO PRINCIPAI

 

Finansavimo prielaidos. Tinkamos ir netinkamos išlaidos

 

109. Vystomojo bendradarbiavimo projektų finansavimas ir finansinis atsiskaitymas vykdomas vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisės aktais.

110. Komisijos sprendimu dalis Programos lėšų skiriama projektams įgyvendinti, dalis – Departamentui Programai administruoti, taip pat kitoms Programos įgyvendinimo priemonėms finansuoti.

111. Iš Programos lėšų negali būti finansuojama: ginklai, karinė ir kita įranga, branduolinė technologija, neskirta taikiems tikslams, prabangos prekės, komercinė veikla, kita veikla, prieštaraujanti Lietuvos Respublikos užsienio politikos interesams.

112. Jeigu sudaroma ilgalaikė (paprastai ne ilgesniam nei trejų metų laikotarpiui) projekto įgyvendinimo sutartis, šalių susitarimu, pritarus Komisijai, gali būti pasirašomi papildomi susitarimai dėl finansavimo skyrimo kiekvienais metais. Komisijai pareikalavus, projekto vykdytojas privalo pateikti ir patikslintus kalendorinių metų veiklos tikslus, veiklos rūšis, sąmatą.

113. Iš asignavimų, skirtų Programos tikslams įgyvendinti, gali būti padengiamos tokios išlaidos, kurios:

113.1. skirtos valstybėms partnerėms, įtrauktoms į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos Vystomojo bendradarbiavimo komiteto (OECD DAC) valstybių paramos gavėjų sąrašą arba teikiamos per įnašus į tarptautines vystomojo bendradarbiavimo organizacijas arba per tarptautinių organizacijų vystomojo bendradarbiavimo struktūrinius padalinius;

113.2. skirtos finansuoti veiklai, kurią tarptautinės vystomojo bendradarbiavimo organizacijos ar Lietuvos užsienio politikos ir vystomojo bendradarbiavimo politikos dokumentai priskiria vystomajam bendradarbiavimui.

114. Projektų finansuotinomis išlaidomis gali būti pripažintos tik tos išlaidos, kurios:

114.1. atitinka sutarties sąlygas ir yra skirtos projekto tikslams ir uždaviniams įgyvendinti ir numatytos prie sutarties pridėtoje sąmatoje;

114.2. patirtos projekto įgyvendinimo metu;

114.3. atitinka tinkamo finansinio valdymo reikalavimus, ekonomiškumo ir išlaidų veiksmingumo santykio principus;

114.4. pagrįstos projekto vykdytojo apskaitos ir mokesčių dokumentais, kurie lengvai atpažįstami ir patikrinami.

115. Tinkamomis projekto išlaidomis yra laikomos:

115.1. projekto išlaidos, skirtos veiklos rūšims finansuoti (projekto ekspertų faktinis darbo užmokestis, socialinio draudimo įmokos ir kitos su darbo užmokesčiu susijusios išlaidos; komandiruočių/kelionių išlaidos, neviršijančios valstybei partnerei Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatytų dydžių; įrangos įsigijimo, jeigu tai yra projekto sudedamoji dalis; paslaugų, atitinkančių rinkos kainas (ekspertų samdymas, studijos, transporto paslaugos ir pan.), pirkimo išlaidos; pridėtinės vertės mokestis (PVM), kurio projekto vykdytojas negali susigrąžinti; labdaros, aukcionuose ir kitos projekto įgyvendinimo metu surinktos lėšos, jei jos numatytos projekto dokumente ir jų panaudojimas nustatytas sutartyje ir pan.);

115.2. projekto administravimo išlaidos (projektą vykdančių darbuotojų faktinis darbo užmokestis, jų socialinio draudimo įmokos ir kitos su darbo užmokesčiu susijusios išlaidos), kurių reikia projektui įgyvendinti;

115.3. projekto kitos išlaidos (biuro patalpų ir transporto nuomos ir išlaikymo, įrangos, mažaverčių biuro priemonių įsigijimo ir nuomos, ryšių išlaido ir pan.), kurių reikia projektui įgyvendinti. Kitos išlaidos negali viršyti 5 procentų Ministerijos finansuojamos projekto vertės;

115.4. projekto nenumatytosios išlaidos. Projekto nenumatytosiomis išlaidomis gali būti finansuojamos projekto Sutartyje nenumatytos veiklos rūšys, kurių, projekto vykdytojo manymu, reikia projektui įgyvendinti, arba jos suteiktų papildomą pridėtinę vertę projektui. Prieš panaudojant projekto nenumatytąsias išlaidas, būtina gauti už projekto priežiūrą atsakingo departamento darbuotojo leidimą (el. paštu), nebent Sutartis nurodytų kitaip. Nenumatytosios išlaidos negali viršyti 5 procentų Ministerijos finansuojamos projekto vertės;

115.5. išlaidos, susijusios su projekto viešinimo reikalavimais.

115.6. finansinių paslaugų išlaidos (įskaitant valiutos keitimo, sąskaitų aptarnavimo ir kitų banko operacijų išlaidas).

116. Netinkamomis projekto išlaidomis yra laikomos:

116.1. fizinio ar juridinio asmens skolos, netesybos (delspinigiai, piniginės baudos) ir atidėjimai nuostoliams ar skoloms apmokėti, nesusiję su sutartyje numatytomis veiklos rūšimis ir nenumatytos sąmatoje;

116.2. palūkanos, kurias sumokėjo projekto vykdytojas, pasinaudojęs suteiktu kreditu;

116.3. nekilnojamojo turto įsigijimas (išskyrus atvejus, kai tai yra projekto sudedamoji dalis);

116.4. ilgalaikio turto (mašinų ir įrengimų) įsigijimas ir kitos investicijos, įskaitant statybos darbus (išskyrus atvejus, kai tai yra projekto sudedamoji dalis);

116.5. sutartyje nenumatyti įnašai natūra vietoj numatyto finansavimo;

116.6. valstybės tarnautojų atlyginimai;

116.7. fizinių ar juridinių asmenų neatlygintinai suteiktos paslaugos (techninė pagalba, savanoriškas darbas);

116.8. išlaidos, kurios jau finansuojamos iš kitų šaltinių;

116.9. PVM, kurį projekto vykdytojas gali susigrąžinti.

117. Galutinį sprendimą dėl išlaidų netinkamumo priima Komisija. Netinkamomis pripažintų išlaidų Ministerija nepadengia.

 

Finansiniai reikalavimai projektams

 

118. Projekto vykdytojas, planuodamas projekto biudžetą ir pildydamas projekto paraišką, privalo nurodyti bendrą projekto vertę, kokią dalį prašoma finansuoti iš Ministerijos biudžeto, kokia yra/bus bendrojo finansavimo iš kitų šaltinių, jei jis numatytas, suma, koks, jeigu yra, paraiškos teikėjo finansinis indėlis arba indėlis natūra.

119. Jeigu ekspertams, kursų, mokymų vedėjams ir kitiems projekto dalyviams yra mokami dienpinigiai, negali būti padengiamos maitinimo išlaidos.

120. Dienpinigiai mokami ir nakvynių išlaidos padengiamos laikantis Lietuvos Respublikos teisės aktų patvirtintos tvarkos ir normų reikalavimų.

121. Projekto administravimo išlaidos yra padengiamos, jeigu tai yra būtina projekto vykdymo sąlyga ir jų panaudojimas tiesiogiai prisideda prie projekto tikslų įgyvendinimo. Projekto administravimo išlaidos negali viršyti 10 proc. Ministerijos finansuojamos projekto dalies vertės. Išskirtinais atvejais Komisija, Departamentui rekomendavus, gali nuspręsti kitaip.

122. Sąskaitos, tarp jų ir skirtos išankstiniam apmokėjimui, turi būti pasirašytos projekto vykdytojo darbuotojų, atsakingų už einamąją finansų kontrolę.

123. Palūkanos, gautos už projekto lėšų disponavimą banko sąskaitoje, turi būti grąžinamos Ministerijai.

124. Projekto sąmata turi būti sudaryta remiantis projekto logine struktūra ir atitikti projekto veiklos rūšis. Projekto sąmata sudaroma pagal 4 priede pateiktą formą. Negalima į sąmatą įtraukti veiklos rūšių, kurios nenumatytos projekto dokumente.

 

Finansinės ataskaitos reikalavimai

 

125. Projekto vykdytojas į projekto vykdymo ataskaitos finansinę dalį gali įtraukti tik tą finansinę veiklą, kuri, įgyvendinant projektą, faktiškai buvo vykdoma.

126. Finansinės išlaidos turi būti pateisinamos išlaidas pagrindžiančiais apskaitos dokumentais. Projekto vykdytojo buhalterinės apskaitos ir vidaus kontrolės tvarka turi leisti tiesiogiai palyginti deklaruojamas projekto veiklos išlaidas ir pajamas su atitinkamais apskaitos dokumentais ir juos pagrindžiančiais dokumentais. Veiklos rūšys, kurios negali būti pagrįstos apskaitos dokumentais, pagrindžiamos su jomis susijusių ūkinių/finansinių operacijų ir ūkinių įvykių apskaitos dokumentais.

127. Į finansinę ataskaitą negali būti įtrauktos išlaidos, kurios buvo patirtos kitu, nei numatyta sutartyje, projekto vykdymo laiku, išskyrus šio Tvarkos aprašo 51 punkte nurodytus atvejus.

128. Projektų vykdytojai, finansiškai atsiskaitydami už įgyvendintą projektą, privalo pateikti biudžeto išlaidų sąmatos vykdymo suvestinę ir buhalterinės apskaitos dokumentus (arba jų patvirtintas kopijas), pagrindžiančius lėšų panaudojimą, ir grąžinti nepanaudotų lėšų likutį iki einamųjų metų gruodžio 1d., jeigu Ministerija nenurodo kitaip.

 

VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

Visuomenės informavimas apie vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programą ir jos įgyvendinimą

 

129. Departamentas informaciją apie Programą ir jos įgyvendinimą skelbia Ministerijos interneto svetainėje (www.urm.lt) ir Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo interneto svetainėje (www.orangeprojects.lt).

130. Informacija apie projektą gali būti skelbiama tik pasirašius projekto įgyvendinimo sutartį, jeigu sutartis nenumato kitaip.

131. Projekto vykdytojas, naudodamas Ministerijos ir Programos logotipus ir nurodydamas, kad projektas finansuojamas iš Programos lėšų, taip pat kitais būdais užtikrina Ministerijos matomumą projekte.

132. Komisijos sprendimu informacija apie projektą, kurios paviešinimas galėtų turėti neigiamos įtakos jo vykdymui ar sukeltų nepageidaujamų pasekmių po jo įgyvendinimo, nėra skelbiama.

 

Koncepcijų ir projektų bylų formavimas

 

133. Kiekvienai Koncepcijai ir projektui yra formuojama atskira byla, kuri yra su koncepcijos paraiška ir projekto administravimu, koordinavimu ir įgyvendinimo priežiūra tiesiogiai susijusių ir pagal nustatytus ar pasirinktus požymius kartu sudėtų, sugrupuotų ir susistemintų dokumentų rinkinys.

134. Kiekvienai gautai koncepcijai ir paraiškai yra suteikiamas numeris, kurio struktūra yra tokia: pateikimo metai, koncepcijos ir paraiškos kodas (VI – vystomojo švietimo ir informavimo projektas, DA – Diplomatinių atstovybių vystomojo bendradarbiavimo veiklos projektas ir pan.), valstybės(-ių) partnerės(-ių) tarptautinė(-ės) santrumpa(-os), projekto numeris (pagal gavimo eiliškumą) ir, jei yra, projekto dokumentacijos įslaptinimo žyma (RN – riboto naudojimo), pavyzdžiui, 2011-DA-BY/UA-0005-RN.

135. Atmestos Koncepcijos ir projektų paraiškos formuojamos į bylas atskirai.

 

_________________


 

 

VBPD_LOGO_beuzraso(ženklas)

Užsienio reikalų ministerija

Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai departamentas

www.orangeprojects.lt

 

Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos

demokratijai  programos įgyvendinimo tvarkos

aprašo

1 priedas

 

Projekto koncepcijos forma

 

I. trumpa informacija apie projektą

 

Pateikimo data

 

Projekto pavadinimas

 

Numatoma projekto trukmė

Nuo 20__-__-__ iki 20__-__-__

Projekto tęstinumas (Nurodyti, ar šis projektas tęsia ankstesnes iniciatyvas, ar jis galėtų būti tęsiamas ir ateinančiais metais)

 

Valstybė(-ės) partnerė(-ės) (jei yra)

£[] Afganistano Islamo Respublika (Goro provincija)

£[] Baltarusijos Respublika

£[] Gruzija

£[] Moldovos Respublika

£[] Ukraina

£[] Kita (-os) (įrašyti)

Bendradarbiavimo sritys

£[] Parama geram valdymui, stiprinant administracinius vietos valdžios ir NVO gebėjimus

£[] Parama ekonominiam ir socialiniam vystimuisi, sveikatos apsaugai

£[] Parama kaimo plėtrai, ypač žemės ūkio produktyvumo didinimui

£[] Parama regionų vystymuisi

£[] Parama bendro istorinio ir kultūrinio paveldo puoselėjimui

£[] Parama demokratiniams judėjimams, ypač jaunimo iniciatyvoms, nepriklausomoms visuomenės informavimo priemonėms

£[] Parama pilietinei visuomenei

£[] Moterų socialinio ir ekonominio aktyvumo skatinimas

£[] Parama aplinkosaugos ir kovos su klimato kaita srityse

£[] Parama euro-integraciniams siekiams

£[] Administracinių ir institucinių gebėjimų stiprinimas europinei ir euroatlantinei integracijai remti

£[] kita (įrašyti)

Projekto esmė

(ne daugiau kaip 150 žodžių)

 

Situacijos analizė

(Projekto įgyvendinimo kontekstas: aplinkos, kuri turi įtakos projektui įgyvendinti, trumpas aprašymas valstybėje(-ėse) partnerėje(-ėse) arba kitoje(-ose) valstybėje(-se), kai projektas vykdomas ne valstybėje partnerėje. Ne daugiau kaip 200 žodžių)

 

Ilgalaikis tikslas

(Nurodyti, koks bus projekto indėlis į vystomojo bendradarbiavimo politikos, suformuluotos strateginio planavimo dokumentuose, įgyvendinimą. Ne daugiau kaip 50 žodžių)

 

Artimiausi (tarpiniai) tikslai (konkretūs, išmatuojami, tikslūs, apibrėžti laiko požiūriu)

(Nurodyti, kokie yra projekto artimiausi (tarpiniai) tikslai - padėtis, kurią norima pasiekti įgyvendinant projektą. Ne daugiau kaip 100 žodžių)

Pvz.:

1.

2. ir t. t.

Rezultatai pasiekus atitinkamus artimiausius tarpinius tikslus (konkretūs, išmatuojami ir apibrėžti laiko požiūriu)

(Nurodyti, kokie yra tikėtini rezultatai siekiant kiekvieno tarpinio tikslo. Ne daugiau kaip 100 žodžių)

Pvz.:

1.1

1.2 ir t. t. 

 

2.1

2.2 ir t. t.

Numatytos veiklos rūšys atitinkamiems rezultatams pasiekti

(Nurodyti, kokios veiklos rūšys yra būtinos kiekvienam konkrečiam rezultatui pasiekti ir trumpai jas apibūdinti. Ne daugiau kaip 200 žodžių)

Pvz.:

1.1.1

1.1.2 ir t. t.

 

1.2.1 ir t. t.

Tikslinė(-ės) grupė(-ės) (grupė/juridinis asmuo, pozityviai veikiamas įgyvendinant artimiausius (tarpinius) projekto tikslus)

 

Projekto viešinimas

(Nurodyti, kokios planuojamos projekto viešinimo priemonės. Ne daugiau kaip 100 žodžių)

 

Bendra projekto vertė, Lt

 

Prašoma suma iš URM, Lt

 

Kiti finansavimo šaltiniai (jei yra)

 

 

II. trumpa informacija apie projekto partnerius

 

1. Projekto koncepcijos teikėjas (potencialus projekto vykdytojas)

Juridinio asmens pavadinimas/

Vardas, pavardė (jei teikia fizinis asmuo)

 

Juridinio asmens kodas

 

Adresas

 

Interneto svetainė (jei yra)

 

Projekto vadovo duomenys

Vardas ir pavardė:

Telefonas:

Mobilusis telefonas:

Faksas: 

E. paštas: 

Kontaktinio asmens duomenys(jei kitas nei projekto vadovas)

Vardas ir pavardė:

Telefonas: 

Mobilusis telefonas:            

Faksas: 

E. paštas: 

 

2. Projekto vykdytojas šalyje partnerėje (jei yra)

(Esant keliems vykdytojams šalyje partnerėje, įterpti papildomas eilutes)

Juridinio asmens pavadinimas/   

Vardas, pavardė (jei teikia fizinis asmuo)

 

Juridinio asmens kodas

 

Adresas

 

Interneto svetainė (jei yra)

 

Kontaktinio asmens duomenys

Vardas ir pavardė:

 

Telefonas: 

Mobilusis telefonas:

 

Faksas:  

E. paštas:     

Numatomo projekto koordinatoriaus valstybėje partnerėje duomenys (jei kitas nei kontaktinis asmuo)

Vardas ir pavardė:

Telefonas:  

Mobilusis telefonas: 

Faksas:  

E. paštas:

 

3. Kiti projekto vykdytojai (jei yra)

(Kiti projekte dalyvaujantys finansuotojai, vykdytojai)

Juridinio asmens pavadinimas/   

Vardas, pavardė (jei teikia fizinis asmuo)

 

Juridinio asmens kodas

 

Adresas

 

Interneto svetainė (jei yra)

 

Kontaktinio asmens duomenys

Vardas ir pavardė:

 

Telefonas:  

Mobilusis telefonas: 

 

Faksas:  

E. paštas: 

 

III. projekto koncepcijos priedai

 

£[] projekto vadovo gyvenimo aprašymas ___ l.

£[] projekto koordinatoriaus(-ių) valstybėje(-ėse) partnerėje(-ėse) (jei yra) gyvenimo aprašymas(-ai) ___ l.

£[] projekto tarptautinių ir vietos (valstybėje partnerėje) ekspertų (jei yra) gyvenimo aprašymai ___ l.

£[] dokumentas, patvirtinantis koncepcijos teikėjo juridinį statusą, arba fizinio asmens paso kopija ___ l.

£[] įmonės ar organizacijos įstatų/nuostatų/statuto kopija (juridiniam asmeniui) ___ l.

£[] kita (įrašyti) ___ l.

Bendras projekto koncepcijos prieduose pateiktų dokumentų lapų skaičius: ___ l.

 

Projekto koncepciją pateikė:

 

Vardas, pavardė

(juridinio asmens vadovas / fizinis asmuo)

 

Parašas

 

 

Pareigos

 

 

Data

 

 

 

_________________

 

 

 

VBPD_LOGO_beuzraso(ženklas)

Užsienio reikalų ministerija

Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai departamentas

www.orangeprojects.lt

 

Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai 

programos įgyvendinimo tvarkos aprašo

2 priedas

 

Koncepcijos / Paraiškos atitikties administraciniams kriterijams vertinimas

Vertinimo data: 20__-__-__

 

Koncepcijos / Paraiškos Nr. ______________

Projekto pavadinimas:

 

Kriterijai

Taip

Ne

Pastabos

1.

Ar koncepcija/paraiška pateikta iki nustatyto termino?

£[]

£[]

 

2.

Ar koncepcija/paraiška pateikta elektroniniu paštu?

£[]

£[]

 

3.

Ar koncepcija/paraiška pateikta paštu?

£[]

£[]

 

4.

Ar koncepcija/paraiška užpildyta pagal visus kvietime paraiškoms teikti nurodytus reikalavimus?

£[]

£[]

 

5.

Ar yra pateikti visi privalomi priedai?

£[]

£[]

 

 

 

Išvada:

 

 

 

 

Vertinimą atlikusio asmens vardas, pavardė ir parašas: __________

 

_________________


 

VBPD_LOGO_beuzraso(ženklas)

Užsienio reikalų ministerija

Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai departamentas

www.orangeprojects.lt

 

Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai 

programos įgyvendinimo tvarkos aprašo

3 priedas

 

Koncepcijos išsamus vertinimas (0–100 balai)

Vertinimo data: 20__-__-__

 

Koncepcijos Nr. _______________

Projekto koncepcijos pavadinimas:

_________________________________

Kriterijai

TAIP

IŠ DALIES

NE

Neaktualu

Skiriami balai

Pastabos

Atitikties Lietuvos Respublikos

užsienio politikos prioritetams

 

 

 

_____  (0–30)

 

 

1.

Ar koncepcija susijusi su Lietuvos Respublikos Vystomojo bendradarbiavimo 20__ m. politikos gairėse nustatytomis prioritetinėmis šalimis?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

2.

Ar koncepcija prisideda prie Lietuvos užsienio politikos tikslų įgyvendinimo, užtikrina gerus Lietuvos santykius su valstybėmis partnerėmis, skatina Lietuvos aktyvumą, matomumą ir įtaką pasaulyje?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

3.

Ar išnaudojami Lietuvos geografiniai, istoriniai, kultūriniai, ekonominiai ir kiti ypatumai?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

4.

Ar koncepcija prisideda prie pastangų užtikrinti saugumą ir stabilumą valstybėse partnerėse, plėsti saugumo ir stabilumo zoną Europoje ir jos kaimynystėje?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

5.

Ar koncepcija prisideda prie valstybės(-ių) partnerės(-ių) bendradarbiavimo su Europos Sąjunga ir NATO ir remia jų siekį integruotis į šias organizacijas?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

6.

Ar koncepcija prisideda prie ES Rytų partnerystės politikos įgyvendinimo?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

7.

Ar koncepcija atveria naujas galimybes Lietuvos ūkio subjektams, sukuria palankią Lietuvos įmonių veiklos aplinką valstybėje(-ėse) partnerėje(-ėse)?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

8.

Ar koncepcija prisideda prie Lietuvai svarbaus istorijos ir kultūros paveldo išsaugojimo valstybėje partnerėje

(ten, kur aktualu)?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

9.

Ar koncepcija skatina ir remia lietuviškų mokyklų, kultūros/informacijos centrų steigimą valstybėse partnerėse, įtvirtina Lietuvą kaip  informacijos ir kultūros mainų centrą?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

10.

Ar koncepcija skatina Lietuvos ir  valstybės(-ių) partnerės(-ių) nevyriausybinio sektoriaus bendradarbiavimą ir plėtrą?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

Kriterijai

TAIP

IŠ DALIES

NE

Neaktualu

Skiriami balai

Pastabos

Atitikties Tūkstantmečio vystymosi tikslams

 

 

 

_____ (0–20)

 

 

1.

Ar koncepcija tiesiogiai susijusi su vienu (ar kelių) Tūkstantmečio vystymosi tikslų įgyvendinimu?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

2.

Ar valstybė partnerė įtraukta į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos Vystomojo bendradarbiavimo komiteto (OECD DAC) valstybių paramos gavėjų sąrašą

£[]

£[]

£[]

£[]

 

3.

Ar koncepcija prisideda prie darnaus vystymosi (aplinkosaugos, ekonominių ir socialinių plėtros veiksnių darnos) valstybėje(-ėse) partnerėje(-ėse)?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

4.

Ar numatytos darnią plėtrą skatinančios priemonės (didinančios ar saugančios kraštovaizdžio ir biologinę įvairovę, užtikrinančios racionalų gamtos išteklių naudojimą, mažinančios aplinkos taršą ir pan.)?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

5.

Ar atliktas koncepcijoje numatytos  veiklos poveikio aplinkai vertinimas (jei reikalinga)?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

6.

Ar koncepcija remia demokratinių reformų įgyvendinimą, visuomenės modernizavimą, įstatymo viršenybės ir gero valdymo stiprinimą valstybėje(-ėse) partnerėje(-ėse)?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

7.

Ar koncepcija prisideda prie žmogaus teisių, vaikų ir etninių mažumų teisių, lyčių lygybės užtikrinimo valstybėje(-ėse) partnerėje(-ėse)?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

Kriterijai

TAIP

IŠ DALIES

NE

Neaktualu

Skiriami balai

Pastabos

Poreikis valstybėje partnerėje

 

 

 

_____ (0–20)

 

 

1.

Ar koncepcija atitinka Lietuvos Respublikos Vystomojo bendradarbiavimo 20___ m. gairėse nurodytų valstybių partnerės prioritetines sritis?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

2.

Ar pateikta pakankama argumentacija dėl projekto vykdymo vietos pasirinkimo?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

3.

Ar numatomas koordinavimas ir bendradarbiavimas su kitais įgyvendinamais projektais valstybėje(-ėse) partnerėje(-ėse)?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

4.

Ar tinkamai atlikta valstybės partnerės situacijos analizė (problemų, tikslų analizė, pateikti alternatyvūs problemos(-ų) sprendimo būdai)?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

5.

Ar tinkamai apibrėžtos svarbiausios interesų ir tikslinė(-ės) grupė(-ės)?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

6.

Ar vykdytojui valstybėje(-ėse) partnerėje(-ėse) yra numatytas aktyvus vaidmuo įgyvendinant projektą? 

 

£[]

£[]

£[]

£[]

 

7.

Ar naudos gavėjui(-ams) numatytas aktyvus vaidmuo projekto įgyvendinimo metu?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

8.

Ar koncepcijos idėją palaiko  svarbiausios interesų grupės valstybėje(-ėse) partnerėje(-ėse)?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

Kriterijai

TAIP

IŠ DALIES

NE

Neaktualu

Skiriami balai

Pastabos

Projekto efektyvumas

 

 

 

______ (0–10)

 

 

1.

Ar koncepcijos ilgalaikis vystymo tikslas ir artimiausi tikslai svarbiausioms problemoms išspręsti yra tinkamai suformuluoti (konkretūs, išmatuojami ir apibrėžti laiko požiūriu)?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

2.

Ar suplanuoti rezultatai padės pasiekti numatytą ilgalaikio vystymo tikslą?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

3.

Ar suplanuoti rezultatai yra tinkamai suformuluoti (konkretūs, išmatuojami ir apibrėžti laiko požiūriu)?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

4.

Ar parinktos tinkamos veiklos rūšys atitinkamiems rezultatams pasiekti?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

5.

Ar numatytas koncepcijos įgyvendinimo laikotarpis yra pakankamas numatytoms veiklos rūšims įgyvendinti?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

Kriterijai

TAIP

IŠ DALIES

NE

Neaktualu

Skiriami balai

Pastabos

Projekto veiksmingumas

 

 

 

_______ (0–0)

 

 

1.

Ar koncepcijoje pateikta informacija ir dokumentai, pagrindžiantys projekto koncepcijos teikėjo (pagrindinio projekto vykdytojo) teisinį statusą?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

2.

Ar numatytas projekto vadovas (projekto lyderis) turi pakankamą vadovavimo panašiems projektams patirtį ir kompetenciją?

 

 

 

 

 

3.

Ar yra projekto partnerių, dalyvausiančių įgyvendinant projektą?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

4.

Ar pateikta bendra projekto vertė akivaizdžiai neviršija realios sumos, reikalingos numatytoms projekto veikloms įgyvendinti?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

5.

Ar yra koncepcijos teikėjo (pagrindinio projekto vykdytojo)  įnašas į projekto finansavimą?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

6.

Ar yra numatytas vykdytojo valstybėje(-ėse) partnerėje(-ėse) (jei yra) finansinis įnašas į projekto įgyvendinimą?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

7.

Ar yra numatytas kitų donorų įnašas į projekto finansavimą?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

Kriterijai

TAIP

IŠ DALIES

NE

Neaktualu

Skiriami balai

Pastabos

Projekto tęstinumas ir poveikis

 

 

 

_____ (0–10)

 

 

1.

Ar siūloma koncepcija yra (gali būti) tęstinė?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

2.

Ar koncepcijoje pateikti aiškūs ir svarūs argumentai, patvirtinantys tęstinumo poreikį ir būtinybę?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

3.

Ar koncepcijoje planuojamos konkrečios ir efektyvios priemonės, užtikrinančios projekto matomumą ir didinančios visuomenės informuotumą Lietuvoje ir/arba valstybėje(-ėse) partnerėje(-ėse)?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

4.

Ar valstybėje(-ėse) partnerėje(-ėse) bus užtikrintas pasiektų rezultatų perimamumas ir veiklos tęstinumas, ar pakankami valstybės(-ių) partnerės(-ių) instituciniai ir valdymo pajėgumai tęsti pradėtas planuojamos veiklos rūšis, naudoti ar stebėti įgyvendintus projekto rezultatus

£[]

£[]

£[]

£[]

 

Bendras koncepcijos įvertinimas

 

(0–100 balai): _____

Bendros pastabos:

 

 

 

 

 

 

Rekomendacija

 

 

 

 

 

 

 

 

Vertinimą atlikusio asmens (asmens vardas, pavardė ir parašas):

___________

________________

 

_________________

 

 

VBPD_LOGO_beuzraso(ženklas)

Užsienio reikalų ministerija

Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai departamentas

www.orangeprojects.lt

 

Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos

demokratijai programos įgyvendinimo tvarkos

aprašo

4 priedas

 

 

Suteikia ir pildo Užsienio reikalų ministerija

 

PROJEKTO PARAIŠKOS FORMA

Projekto numeris

 

 

1. Bendra informacija APIE PROJEKTĄ

 

1.1. Projekto pavadinimas

 

1.2. Numatoma projekto trukmė

Nuo 20__-__-__ iki 20__-__-__

1.3. Bendrojo finansavimo projekto pavadinimas

(Jei projektas yra didesnės apimties projekto dalis. Išsamesnė informacija yra teikiama 8.1-8.8 punktuose)  

 

£[] Bendrojo finansavimo projektas

 

Pavadinimas:

______________________________________

______________________________________

 

1.4. Bendrojo finansavimo projekto trukmė

Nuo 20__-__-__ iki 20__-__-__

1.5. Valstybė(-ės) partnerė(-ės) (jei yra)

£[] Afganistano Islamo Respublika (Goro provincija)

£[] Baltarusijos Respublika

£[] Gruzija

£[] Moldovos Respublika

£[] Ukraina

£[] Kita (-os) (įrašyti)

1.6. Bendradarbiavimo sritys

£[] Parama geram valdymui, stiprinant administracinius vietos valdžios ir NVO gebėjimus

£[] Parama ekonominiam ir socialiniam vystimuisi, sveikatos apsaugai

£[] Parama kaimo plėtrai, ypač žemės ūkio produktyvumo didinimui

£[] Parama regionų vystymuisi

£[] Parama bendro istorinio ir kultūrinio paveldo puoselėjimui

£[] Parama demokratiniams judėjimams, ypač jaunimo iniciatyvoms, nepriklausomoms visuomenės informavimo priemonėms

£[] Parama pilietinei visuomenei

£[] Moterų socialinio ir ekonominio aktyvumo skatinimas

£[] Parama aplinkosaugos ir kovos su klimato kaita srityse

£[] Parama euro-integraciniams siekiams

£[] Administracinių ir institucinių gebėjimų stiprinimas europinei ir euroatlantinei integracijai remti

£[] kita (įrašyti)

 

1.7. Projekto esmė

 

lietuvių kalba (ne daugiau kaip 10 sakinių):

 

 

 

anglų kalba (ne daugiau kaip 10 sakinių):

 

 

1.8. PROJEKTO PARTNERIAI

 

1.8.1. Paraiškos teikėjas (pagrindinis projekto vykdytojas)

 

Juridinio asmens pavadinimas

Vardas, pavardė (jei teikia fizinis asmuo)

 

Juridinio asmens kodas

 

Adresas

 

Interneto svetainė (jei yra)

 

Kontaktinio asmens duomenys

Vardas ir pavardė:

Telefonas:

Mobilusis telefonas:

Faksas:

E. paštas:

Numatomo projekto vadovo duomenys(jei kitas nei kontaktinis asmuo)

Vardas ir pavardė:

 

Telefonas:

Mobilusis telefonas:

Faksas:

E. paštas:

1.8.2. Projekto vykdytojas valstybėje partnerėje (jei yra)

(Esant keliems vykdytojams valstybėje partnerėje, įterpti papildomas eilutes)

 

 

Juridinio asmens pavadinimas

Vardas, pavardė (jei teikia fizinis asmuo)

 

 

Juridinio asmens kodas

 

 

Adresas

 

 

Interneto svetainė (jei yra)

 

 

Kontaktinio asmens duomenys

Vardas ir pavardė:

 

 

Telefonas:

Mobilusis telefonas:

 

Faksas:

E. paštas:

Numatomo projekto koordinatoriaus valstybėje partnerėje duomenys (jei kitas nei kontaktinis asmuo)

Vardas ir pavardė:

 

Telefonas:

Mobilusis telefonas:

Faksas:

E. paštas:

1.8.3. Kiti projekto vykdytojai (jei yra)

(Kiti projekte dalyvaujantys finansuotojai, vykdytojai)

 

 

Juridinio asmens pavadinimas

Vardas, pavardė (jei teikia fizinis asmuo)

 

 

Juridinio asmens kodas

 

 

Adresas

 

 

Interneto svetainė (jei yra)

 

 

Kontaktinio asmens duomenys

Vardas ir pavardė:

 

 

Telefonas:

Mobilusis telefonas:

 

Faksas:

E. paštas:

 

2. situacijos analizė

 

Problemos, rizikos veiksniai ir jų sprendimo būdai

(Nurodyti problemas, rizikos veiksnius, kurie gali turėti neigiamos įtakos galutiniam projekto rezultatui,ir būdus, kaip jų išvengti. Ne daugiau kaip 150 žodžių)

 

3. Projekto aprašymas

 

3.1. Ilgalaikis vystymo tikslas

(Nurodyti, koks bus projekto indėlis į vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai politikos, suformuluotos strateginio planavimo dokumentuose, įgyvendinimą. Ne daugiau kaip 30 žodžių)

 

3.2. Projekto tikslai (konkretūs, išmatuojami ir apibrėžti laiko požiūriu)

(Nurodyti, kokie yra projekto artimiausi (tarpiniai) tikslai – padėtis, kurią norima pasiekti įgyvendinant projektą. Ne daugiau kaip 100 žodžių)

 

Pvz.:

1.

2. ir t. t.

 

3.3. Tikslinė(-ės) grupė(-ės) grupė/juridinis asmuo, pozityviai veikiamas įgyvendinant artimiausius (tarpinius) projekto tikslus

(Nurodyti, kokia pagrindinė tikslinė projekto grupė, kodėl ji pasirinkta. Ne daugiau kaip 100 žodžių)

 

3.4. Numatomi projekto rezultatai (konkretūs, išmatuojami ir apibrėžti laiko požiūriu)

(Nurodykite, kokie yra tikėtini rezultatai siekiant kiekvieno konkretaus tikslo; ne daugiau 150 žodžių)

 

Pvz.:

1.1

1.2

1.3 ir t. t. 

 

2.1

2.2

2.3 ir t. t.

 

3.5. Numatytos veiklos rūšys atitinkamiems rezultatams pasiekti

(Nurodyti, kokios veiklos rūšys yra būtinos kiekvienam konkrečiam rezultatui pasiekti. Ne daugiau kaip 300 žodžių)

 

Pvz.:

1.1.1

1.1.2 ir t. t.

 

1.2.1 ir t. t.

 

1.3.1

1.3.2.

1.3.3. ir t. t.

 

2.1.1

2.1.2 ir t. t.

 

3.6. Sąnaudos projekto rezultatams pasiekti

(Pateikti apibendrintus duomenis, kokios yra preliminarios projekto komandos, projekto ekspertų, projekto partnerių darbo laiko sąnaudos (mėnesiais), kokios yra būtinos priemonės/įranga projekto rezultatams pasiekti. Ne daugiau kaip 200 žodžių)

 

 

 

3.7. Projekto veiklos rūšių įgyvendinimo planas 20___ metais

 

Mėnuo

NR.

VEIKLOS RŪŠYS

(nurodyti planuojamas pagrindines veiklos rūšis pagal numatomą įgyvendinimo laiką)

Atsakingas(-i) vykdytojas(-ai) (Fizinis ar juridinis asmuo)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pvz.:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. BENDRIEJI KLAUSIMAI

(Pateikite informaciją tik tais klausimais, kurie yra susiję su projekto įgyvendinimu)

 

4.1. Ar projektas prisideda prie Lietuvos Respublikos užsienio politikos tikslų įgyvendinimo?

 

4.2. Ar projektas prisideda prie Tūkstantmečio vystymosi tikslų įgyvendinimo?

 

 

£[] perpus sumažinti skurdą ir nepriteklių pasaulyje;

£[] užtikrinti visuotinį pradinį išsilavinimą;

£[] užtikrinti lygias moterų ir vyrų teises;

£[] dviem trečdaliais sumažinti vaikų iki 5 metų mirtingumą;

£[] trimis ketvirtadaliais sumažinti gimdyvių mirtingumą;

£[] sustabdyti ŽIV/AIDS ir kitų užkrečiamųjų ligų plitimą;

£[] užtikrinti darnų ekonominį ir aplinkos vystymąsi;

£[] plėtoti pasaulinę partnerystę vystymosi labui;

 

5. Projekto organizavimas ir valdymas

 

5.1. Vykdymo vieta

(Kur ir kodėl pasirinkta(-os) ši(šios) valstybė(-ės) partnerė(-ės)/ regionas/ miestas). Ne daugiau kaip 80 žodžių)

 

5.2. Projekto suderinamumas su kitais šiuo metu įgyvendinamais/ numatomais įgyvendinti projektais ir bendradarbiavimas su kitais donorais

(Informacija apie panašius projektus ir bendradarbiavimo galimybes, ne daugiau kaip 80 žodžių)

 

5.3. Projekto tęstinumas

(Nurodyti, ar šis projektas tęsia ankstesnes iniciatyvas, ar jis galėtų būti tęsiamas ir kitais metais, ar projekto veiklą palaiko valstybės (-ių) partnerės (-ių) svarbiausios tikslinės grupės (pateikti argumentus); ne daugiau kaip 80 žodžių)

 

5.4. Pagrindinės projekto vykdytojų ir partnerių funkcijos

(Ne daugiau kaip 80 žodžių)

 

5.5. Projekto vykdymo organizacinė struktūra

(Nurodyti preliminarią projekto komandos (projekto vadovas(-ai), asistentas(-ai), finansininkas ir pan.) sudėtį, Lietuvos  ir valstybės partnerės ekspertų skaičių, pagrindines jų funkcijas ir kitą susijusią informaciją. Ne daugiau kaip 150 žodžių)

 

5.6. Informacija apie paraiškos teikėją (pagrindinį projekto vykdytoją) bei projekto vadovą

(Trumpas veiklos aprašymas, materialiniai ir žmogiškieji ištekliai; Projekto vadovo vadovavimo panašiems projektams patirtis ir kompetencija. Ne daugiau kaip 150 žodžių)

 

5.7. Informacija apie projekto vykdytoją bei projekto koordinatorių (-ius) valstybėje (-ėse) partnerėje (-ėse)

(Trumpas veiklos aprašymas, materialiniai ir žmogiškieji ištekliai. Projekto koordinatoriaus(-ių) valstybėje(-ėse) partnerėje(-ėse) vadovavimo panašiems projektams patirtis ir kompetencija Ne daugiau kaip 150 žodžių)

 

5.8. Projekto ekspertų patirtis ir dalykinė kompetencija

(Jei numatyta. Ne daugiau kaip 150 žodžių)

 

5.9. Projekto matomumas ir pristatymas Lietuvoje ir valstybėje (-ėse) partnerėje (-ėse)

(Nurodyti, kaip projektas bus pristatytas Lietuvos ir valstybės partnerės visuomenei, konkrečioms tikslinėms grupėms, ar yra planuojama visuomenės informavimo kampanija. Ne daugiau kaip 100 žodžių)

 

 

 

5.10. Informacija apie svarbiausius (ne daugiau kaip 5) paraiškos teikėjo (pagrindinio projekto vykdytojo) įgyvendintus/ įgyvendinamus vystomojo bendradarbiavimo ir kitus tarptautinius projektus per pastaruosius trejus metus (jei yra)

 

Eil. Nr.

Projekto vykdymo laikotarpis

Projekto pavadinimas

Projekto vykdytojas(-ai) ir partneriai

Projektą finansavusi (-ios) institucija (-os)

1.

20_ - 20_

 

 

 

2.

20_ - 20_

 

 

 

3.

20_ - 20_

 

 

 

4.

20_ - 20_

 

 

 

5.

20_ - 20_

 

 

 

 

6. Projekto FINANSAVIMAS

 

6.1. Bendrai finansuojamo projekto vertė (jei projektas yra sudėtinė kito įgyvendinamo projekto dalis), Lt

(Nurodyti finansavimą kievienais biudžetiniais metais atskirai)

 

6.2. Bendra projekto vertė, Lt

 

6.2.1. Prašoma suma iš URM, Lt

 

6.2.2. Paraiškos teikėjo (pagrindinio projekto vykdytojo) finansinis įnašas, Lt

 

6.2.3. Projekto vykdytojo(-ų) valstybėje(-ėse) partnerėje(-ėse) finansinis įnašas, Lt

(Jei ne viena valstybė, nurodyti kiekvienos valstybės indėlį atskirai.Nurodyti, ar finansavimas yra jau užtikrintas, ar tik kreiptasi dėl finansavimo)

 

6.2.4. Kitų donorų (fizinių ir juridinių asmenų) finansiniai įnašai, Lt

(Nurodyti kiekvieno donoro indėlį atskirai. Nurodyti, ar finansavimas yra jau užtikrintas, ar tik kreiptasi į donorą dėl finansavimo)

 

6.2.5. Kitas indėlis į projektą, įskaitant darbo laiką, patalpas ir pan. (natūra)

(Nurodyti, kas, kokią ir kokio dydžio paramą suteikia)

 

 

Pastabos:

Projekto finansavimas, nurodytas 6.2.1–6.2.4 paraiškos punktuose, turi būti įtrauktas į bendrąją projekto vertę (6.2 punktas) ir pateiktas projekto sąmatoje (kiekvieno finansuotojo atskirai)

 

6.2.5 punkte nurodytas indėlis į projektą arba jo dalis įtraukiamas bendrąją projekto vertę  ir pateikiamas projekto sąmatoje tik tada, kai indėlį įmanoma įvertinti pinigais.

 

7. PROJEKTO SĄMATA PAGAL VEIKLOS RŪŠIS (rekomenduojama forma)

 

VEIKLA

Mato vienetas

Vienetų skaičius

Vieneto kaina, Lt

Bendra suma, Lt

Finansavimo šaltiniai

URM lėšos, Lt

Kitas finansavimas, Lt

(Nurodyti kiekvieno finansuotojo atskirai)

I. VEIKLOS RŪŠYS (Pateikti tiesiogiai su atskirų veiklos rūšių vykdymu susijusias išlaidas: honorarai ekspertams, apgyvendinimo, dienpinigių, kelionės, paslaugų, taip pat būtinos įrangos ir priemonių įsigijimo ar jų nuomos išlaidas)

(Veiklos rūšis formuluoti ir numeruoti taip , kaip ir 3.4 paraiškos skyriuje)

 

 

 

 

 

 

Pvz.:

 

 

 

 

 

 

1.1

 

 

 

 

 

 

1.1.1

 

 

 

 

 

 

1.1.2

 

 

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

 

1.2

 

 

 

 

 

 

1.2.1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.3

 

 

 

 

 

 

1.3.1

 

 

 

 

 

 

1.3.2

 

 

 

 

 

 

1.3.3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.1

 

 

 

 

 

 

2.1.1

 

 

 

 

 

 

2.1.2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IŠ VISO:

 

 

 

 

 

 

II. KITOS PROJEKTO VYKDYMO IŠLAIDOS (būtinos įgyvendinti projektą: biuro patalpų ir transporto nuomos bei išlaikymo, mažaverčių biuro priemonių įsigijimo ar jų nuomos, ryšių išlaidos ir kt.)

(Ne daugiau kaip 5 % visos URM projekto fiannsuojamos vertės)

 

 

 

 

 

 

1.

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

 

IŠ VISO:

 

 

 

 

 

 

III. Administravimo išlaidos (darbo užmokestis projekto vadovams Lietuvoje ir valstybėje (-ėse) partnerėje (-ėse), kitiems projekto komandos nariams)

(Ne daugiau kaip 10 % visos URM projekto fiannsuojamos vertės)

 

 

 

 

 

 

1.

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

 

IŠ VISO:

 

 

 

 

 

 

IV. Nenumatytos išlaidos

(Ne daugiau kaip 5 % visos URM skiriamos lėšų dalies)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IŠ viso:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. BENDRAI FINANSUOJAMO PROJEKTO APRAŠYMAS

(Pildoma tik tuomet, kai projektas yra bendrai finansuojamo projekto dalis, t.y. jei užpildyti 1.3 ir 1.4 punktai)

 

8.1. Ilgalaikis vystymo tikslas

(Nurodyti, koks yra bendrai finansupjamo projekto indėlis į Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai politikos, suformuluotos planavimo dokumentuose, įgyvendinimą. Ne daugiau kaip 30 žodžių)

 

8.2. Projekto tikslai (konkretūs, išmatuojami ir apibrėžti laiko požiūriu)

(Nurodyti, kokie yra bendrojo finansavimo projekto artimiausi (tarpiniai) tikslai – situacija, kurią norima pasiekti įgyvendinant visą bendrojo finansavimo projektą. Ne daugiau kaip 100 žodžių)

 

Pvz.:

1.

2. ir t. t.

 

8.3. Numatomi rezultatai (konkretūs, išmatuojami ir apibrėžti laiko požiūriu)

(Nurodykite, kokie yra tikėtini rezultatai siekiant kiekvieno konkretaus tikslo; ne daugiau kaip 150 žodžių)

 

Pvz.:

1.1

1.2

1.3  ir t. t.

 

2.1

2.2

2.3 ir t. t.

 

8.4. Tikslinė(-ės) grupė(-ės) visuomenės grupė, kuri bus pozityviai veikiama įgyvendinant bendrai finansuojamą projektą

(Nurodyti, kokia pagrindinė projekto tikslinė grupė, kodėl ji pasirinkta. Ne daugiau kaip 100 žodžių)

 

8.5. Trukmė ir pagrindiniai vykdymo etapai

(Ne daugiau kaip 100 žodžių)

 

8.6. Vykdymo vieta

(Pasirinktas(-os) valstybės partnerė(-ės)/ regionas/ miestas. Ne daugiau kaip 30 žodžių)

 

8.7. Bendrai finansuojamo projekto esmė

(Ne daugiau kaip 10 sakinių)

 

 

 

8.8. Bendrai finansuojamo projekto veiklos rūšių įgyvendinimo planas

(Pildoma tik tada, kai projektas yra bendrojo finansavimo projekto dalis)

 

METAI 1

METAI 2

METAI 3

NR.

REZULTATAI

(Veiklos rūšis ir rezultatus formuluoti ir numeruoti taip , kaip ir 8.3 paraiškos skyriuje)

K1

K2

K3

K4

K1

K2

K3

K4

K1

K2

K3

K4

Pvz.:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pastaba: K1 – pirmas metų ketvirtis; K2 – antras metų ketvirtis; K3 – trečias metų ketvirtis; K4- ketvirtas metų ketvirtis.

 

 

 

 

9. paraiškos priedai

 

£[] pagrindinio projekto vadovo (lyderio) gyvenimo aprašymas __ l.

£[] projekto koordinatoriaus(-ių) valstybėje(-ėse) partnerėje(-ėse) gyvenimo aprašymas(-ai) ___ l.

£[] projekto ekspertų (jei yra) gyvenimo aprašymai __ l.

£[] paraiškos teikėjo ir projekto vykdytojo valstybėje partnerėje bendradarbiavimo sutartis (jei yra) __ l.

£[] paraiškos teikėjo ir naudos gavėjo (-ų) valstybėje partnerėje bendradarbiavimo sutartis (jei yra) __ l.

£[] dokumentas, patvirtinantis paraiškos teikėjo juridinį statusą, arba fizinio asmens paso kopija __ l.

£[] įmonės ar organizacijos įstatų/nuostatų/statuto kopija (juridinio asmens) __ l.

£[] juridinio asmens praėjusių metų metinė finansinė ataskaita __ l.

£[] planuojamų veiklos rūšių programos (seminarų, kursų, mokymų programos, planai, kitų konkrečių veiklos rūšių detalūs aprašymai) (jei yra) __ l.

£[] numatomo(-ų) renginio(-ių) preliminarus dalyvių sąrašas (jei yra) __ l.

£[] kita (įrašyti) __ l.

Bendras paraiškos prieduose pateiktų dokumentų lapų skaičius: __ l.

 

_______________

Data

 

 

________________________________________________________

Paraišką teikiančio juridinio asmens vadovo ar fizinio asmens vardas, pavardė, parašas

 

________________________________________________________

Projekto vykdytojo (juridinio asmens) vyr. finansininko vardas, pavardė, parašas

 

_________________

 

 

VBPD_LOGO_beuzraso(ženklas)

Užsienio reikalų ministerija

Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai departamentas

www.orangeprojects.lt

 

Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai

programos įgyvendinimo tvarkos aprašo

5 priedas

 

Projekto paraiškos išsamus vertinimas
(0–100 balai)

Vertinimo data: 20__-__-__

 

Paraiškos Nr. _______________

Projekto pavadinimas:

_________________________________

Kriterijai

TAIP

IŠ DALIES

NE

Neaktualu

Skiriami balai

Pastabos

Projekto aktualumas

 

 

 

_____ (0–20)

 

 

1.

Ar projektas prisideda prie Lietuvos užsienio politikos tikslų įgyvendinimo, gerų Lietuvai santykių užtikrinimo, Lietuvos tapimo aktyvia, matoma pasaulyje ir įtakinga šiuolaikiška valstybe?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

2.

Ar projektas tiesiogiai skirtas įgyvendinti vieną (ar kelis) iš Tūkstantmečio vystimosi tikslų?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

3.

Ar išnaudojami Lietuvos geografiniai, istoriniai, kultūriniai, ekonominiai ir kiti ypatumai?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

4.

Ar projektas prisideda prie pastangų įveikti skurdą, kitas šiuolaikines globalias grėsmes?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

5.

Ar projektas prisideda prie pastangų užtikrinti saugumą ir stabilumą valstybėse partnerėse, plėsti saugumo ir stabilumo zoną Europoje ir jos kaimynystėje?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

6.

Ar projektas remia demokratinių reformų įgyvendinimo, visuomenės modernizavimo, įstatymo viršenybės ir gero valdymo stiprinimo valstybėje(-ėse) partnerėje(-ėse)?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

7.

Ar projektas prisideda prie ES kaimynystės politikos įgyvendinimo?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

8.

Ar projektas prisideda prie valstybės(-ių) partnerės(-ių) bendradarbiavimo su Europos Sąjunga ir NATO ir remia integracijos šiose organizacijose kursą?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

9.

Ar projektas prisideda prie darnaus vystymosi (aplinkosaugos, ekonominių ir socialinių plėtros veiksnių subalansuotumo) valstybėje(-ėse) partnerėje(-ėse)?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

10.

Ar projektas atveria naujas galimybes Lietuvos ūkio subjektams, sukuria palankią Lietuvos įmonių veiklos aplinką valstybėje(-ėse) partnerėje(-ėse)?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

Projekto efektyvumas ir veiksmingumas

 

 

 

_____ (0–30)

 

 

1.

Ar projekto ilgalaikis vystymo tikslas ir artimiausi tikslai svarbiausioms problemoms išspręsti yra tinkamai suformuluoti (konkretūs, išmatuojami ir apibrėžti laiko požiūriu)?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

2.

Ar suplanuoti projekto rezultatai padės pasiekti numatytą ilgalaikio vystymo tikslą?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

3.

Ar suplanuoti projekto rezultatai yra tinkamai suformuluoti (konkretūs, išmatuojami ir apibrėžti laiko požiūriu)?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

4.

Ar parinktos tinkamos veiklos rūšys atitinkamiems rezultatams pasiekti?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

5.

Ar numatomos veiklos rūšys ir projekto rezultatai yra išmatuojami?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

6.

Ar numatytas projekto įgyvendinimo laikotarpis yra pakankamas numatytoms veiklos rūšims įgyvendinti?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

7.

Ar paraiškoje pateiktas realus veiklos rūšių įgyvendinimo planas, atskirų veiklos rūšių įgyvendinimo laikas ir trukmė?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

8.

Ar numatyti projekto ekspertai turi pakankamą patirtį ir dalykinę kompetenciją?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

9.

Ar numatomas koordinavimas ir bendradarbiavimas su kitais įgyvendinamais projektais valstybėje(-ėse) partnerėje(-ėse)?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

10.

Ar užtikrinta, kad projektas nedubliuotų kitų tuo pat metu įgyvendinamų/numatomų įgyvendinti projektų valstybėje(-ėse) partnerėje(-ėse) ar Lietuvoje (jei projektas vykdomas Lietuvoje)?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

11.

Ar pateiktos ir tinkamai apskaičiuotos preliminarios sąnaudos projekto rezultatams pasiekti?

 

 

 

 

 

12.

Ar paraiškoje nurodyti svarbiausi rizikos veiksniai įgyvendinant projektą?

 

 

 

 

 

13.

Ar paraiškoje numatytos priemonės rizikos veiksniams sumažinti/išvengti ir alternatyvos, jei nepavyktų jų išvengti?

 

 

 

 

 

Projekto finansavimas

 

 

 

_____ (0–20)

 

 

1.

Ar pateikta bendra projekto vertė akivaizdžiai neviršija numatytoms projekto veikloms įgyvendinti reikalingos sumos?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

2.

Ar pateikta projekto sąmata pagal veiklos rūšis gerai suplanuota: aiški, pakankamai detali ir priimtina?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

3.

Ar projekto sąmatoje pateiktos išlaidos atitinka numatytas veiklos rūšis?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

4.

Ar projekto išlaidos tinkamai sugrupuotos ir neviršija nustatytų ribų?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

5.

Ar veiklos rūšių įgyvendinimo sąnaudos yra paskaičiuotos pagal realius įkainius?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

6.

Ar yra paraiškos teikėjo (pagrindinio projekto vykdytojo) bendrasis finansavimas?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

7.

Ar yra numatytas projekto vykdytojo valstybėje(-ėse) partnerėje(-ėse) (jei yra) finansinis įnašas?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

8.

Ar yra numatyti kitų donorų, projekto partnerių finansiniai įnašai?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

9.

Ar projekte planuojamas projekto partnerių indėlis natūra?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

Projekto tęstinumas ir poveikis

 

 

 

_____ (0–15)

 

 

1.

Ar siūlomas projektas yra (gali būti) tęstinis?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

2.

Ar projekte pateikti aiškūs ir svarūs argumentai, patvirtinantys tęstinumo poreikį ir/ar būtinybę?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

3.

Ar projekto vykdytojas valstybėje(-ėse) partnerėje(-ėse) aktyviai dalyvavo rengiant paraišką?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

4.

Ar projekto vykdytojui valstybėje (-ėse) partnerėje (-ėse) yra numatytas aktyvus jo vaidmuo įgyvendinant projektą?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

5.

Ar naudos gavėjui (-ams) numatytas aktyvus jo (jų) vaidmuo įgyvendinant projektą?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

6.

Ar numatomo projekto idėją palaiko svarbiausios interesų grupės valstybėje(-ėse) partnerėje (-ėse)?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

7.

Ar valstybėje(-ėse) partnerėje(-ėse) bus užtikrintas projekto rezultatų perimamumas ir veiklos tęstinumas, ar pakankami valstybės(-ių) partnerės(-ių) instituciniai ir valdymo pajėgumai tęsti pradėtas veiklos rūšis, naudoti įgyvendinto projekto rezultatus valstybėje(-ėse) partnerėje(-ėse) ar stebėti jų naudojimą?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

8.

Ar projektas papildo kitas vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai veiklos rūšis valstybėje (-ėse) partnerėje (-ėse), regione ar sektoriuje?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

Projekto organizavimas ir valdymas

 

 

 

_____ (0–10)

 

 

1.

Ar aiškiai ir tinkamai apibrėžtos teikiamo projekto vykdytojų ir partnerių funkcijos?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

2.

Ar projekto vykdytojo numatyta organizacinė struktūra yra tinkamai suformuota ir išaiškinta paraiškoje?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

3.

Ar pagrindinis projekto vykdytojas turi pakankamą patirtį ir kompetenciją vykdyti teikiamą projektą?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

4.

Ar projekto vykdytojas valstybėje (-ėse) partnerėje(-ėse) turi pakankamą patirtį ir kompetenciją vykdyti teikiamą projektą?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

5.

Ar numatytas projekto vadovas (projekto lyderis) turi pakankamą sėkmingo vadovavimo panašiems projektams patirtį ir kompetenciją?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

6.

Ar projekto koordinatorius(-iai) valstybėje(-ėse) partnerėje(-ėse) turi pakankamą sėkmingo vadovavimo panašiems projektams patirtį ir kompetenciją?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

7.

Ar projekto vykdytojas numato steigti Projekto priežiūros komitetą?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

8.

Ar numatyta įtraukti į projekto veiklą svarbiausias interesų grupes, pvz., įsteigiant Projekto patariamąją tarybą ar kitu(-ais) būdu(-ais)?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

Projekto viešinimas

 

 

 

_____ (0–5)

 

 

1.

Ar projekte planuojamos konkrečios ir efektyvios priemonės, užtikrinančios projekto matomumą Lietuvoje ir/arba valstybėje(-ėse) partnerėje(-ėse) ir skatinančios Lietuvos visuomenę palaikyti vystomąjį bendradarbiavimą ?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

2.

Ar projekte numatyta visuomenės informavimo kampanija (aiškiai suformuluoti tikslai, apibrėžtos tikslinės grupės ir „perduodama žinia“) Lietuvoje ir/arba valstybėje(-ėse) partnerėje(-ėse)?

£[]

£[]

£[]

£[]

 

Bendras projekto įvertinimas

 

(0–100 balai): _____

Bendros pastabos:

 

 

 

 

 

 

Rekomendacija

 

 

 

 

 

 

 

 

Vertinimą atlikusio asmens (asmens vardas, pavardė ir parašas):

_____________

________

 

_________________

 

 

VBPD_LOGO_beuzraso(ženklas)

Užsienio reikalų ministerija

Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai departamentas

www.orangeprojects.lt

 

Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos

demokratijai programos įgyvendinimo tvarkos

aprašo

6 priedas

 

DARBŲ PRIĖMIMO–PERDAVIMO AKTAS

 

Pagal (sutarties pavadinimas, sudarymo data) sutartį Nr. ....,

 

Vilnius, 20... m. ............ ... d.

 

(Organizacijos pavadinimas), atstovaujama (vardas, pavardė), veikiančio pagal (teisinis pagrindas, dokumento pavadinimas), (toliau – Vykdytojas) tvirtina, o Užsienio reikalų ministerija, atstovaujama (pareigos, vardas, pavardė), (toliau – Užsakovas), (toliau kartu vadinamos Šalimis) sutinka, kad visi numatyti projekto (projekto pavadinimas), kurį Vykdytojas vykdė remdamasis Šalių sudaryta sutartimi (sutarties pavadinimas, sudarymo data) (toliau – Sutartis), uždaviniai įgyvendinti ir tikslai pasiekti.

 

Šalys, remdamosi Šalių sudaryta sutartimi (sutarties pavadinimas, sudarymo data), sudarė šį darbų priėmimo–perdavimo aktą:

1. Vykdytojas perduoda, o Užsakovas priima projekto (projekto pavadinimas) įgyvendinimo galutinės ataskaitos finansinę ir dalykinę dalis.

2. Vykdytojas patvirtina, kad gautas iš Užsakovo lėšas panaudojo išimtinai projekto (projekto pavadinimas) tikslams ir uždaviniams įgyvendinti.

3. Už projekto (projekto pavadinimas) įgyvendinimą Užsakovas įsipareigoja pervesti Vykdytojui ....................... Lt (...................................... suma žodžiais) sumą Šalių sudarytoje Sutartyje (sutarties pavadinimas, sudarymo data) nustatyta tvarka (jei reikia).

4. Vykdytojas įsipareigoja pervesti Užsakovui projekto (projekto pavadinimas) įgyvendinimui nepanaudotas lėšas .............. Lt (................................ suma žodžiais) sumą Sutartyje (sutarties pavadinimas, sudarymo data) nustatyta tvarka (jei reikia).

5. Šis aktas sudarytas dviem egzemplioriais, kurie abu turi vienodą juridinę galią. Vienas egzempliorius pateikiamas Vykdytojui, kitas lieka Užsakovui.

 

Priedai:

Galutinė finansinė ataskaita

£[]

 

Galutinė dalykinė ataskaita

£[]

 

Išlaidų patvirtinančių dokumentų kopijos

£[]

 

Kita

£[]

 

Šalių adresai ir parašai:

Vykdytojas

Užsakovas

(Pavadinimas)

(Pavadinimas)

(Buveinės adresas)

(Buveinės adresas)

(Telefonas, faksas)

(Telefonas, faksas)

(Įmonės kodas)

(Įmonės kodas)

(PVM mokėtojo kodas)

(PVM mokėtojo kodas)

(Registras, kuriame kaupiami duomenys apie juridinį asmenį)

(Registras, kuriame kaupiami duomenys apie juridinį asmenį)

____________

Parašas

(Pareigos, vardas ir pavardė)

____________

Parašas

(Pareigos, vardas ir pavardė)

 

_________________

 

VBPD_LOGO_beuzraso(ženklas)

Užsienio reikalų ministerija

Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai departamentas

www.orangeprojects.lt

 


Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos

demokratijai programos įgyvendinimo tvarkos

aprašo

7 priedas

 

PROJEKTO VYKDYMO (TARPINĖ, GALUTINĖ) (pažymėti reikalingą)
ATASKAITA

 

 

Šalis partnerė:

Projekto vykdymo vieta:

Atsiskaitymo laikotarpis:

Projekto numeris:

(pildo URM)

Projekto pavadinimas:

 

 

Bendradarbiavimo sritis:

 

 

Projekto vykdymo pradžia:

Metai/mėnuo

Numatyta projekto vykdymo pabaiga:

Metai/mėnuo:

Bendras projekto biudžetas:_____________ Lt:

URM lėšos, skirtos projektui: __________ Lt:

URM pervesta lėšų dalis: _____________ %

Vykdytojo indėlis į projektą (jeigu yra):

Kitas finansavimas (jeigu yra):

 

 

Projekto vykdytojas/projekto vadovas (vardas, pavardė, adresas, el. paštas, telefonas):

 

Projekto vykdytojas šalyje partnerėje (vardas, pavardė, adresas, el. paštas, telefonas):

 

Trumpas projekto aprašymas (2– 3 sakiniai):

 

 

 

Projekto vadovas:

(vardas, pavardė, parašas, data)

 

 

Projekto vykdytojas:

(vadovo vardas, pavardė, parašas, data)

 

Projekto vykdymo ataskaitos išsiuntimo data (pildo URM):

20__-__-__

 

 

Projekto vykdymo ataskaitos gavimo URM data (pildo URM):

20__-__-__

 

 

PROJEKTO VYKDYMO (TARPINĖS, GALUTINĖS) ATASKAITOS TURINYS (PAAIŠKINIMAS)

 

1. Įžanga (ne daugiau kaip 1/3 puslapio)

Remiantis URM ir vykdytojo pasirašytos projekto įgyvendinimo sutarties 1 ir 2 priedais (projekto dokumentas ir sąmata), trumpai aprašomi atsiskaitomojo laikotarpio pagrindiniai tikslai, tikslinės grupės, suplanuotos veiklos rūšys, vykdymo grafikas, pasiekti rezultatai.

 

2. Projekto įgyvendinimo būklė atsiskaitomuoju laikotarpiu

Aprašoma projekto įgyvendinimo eiga nuo parengiamųjų darbų iki atsiskaitomojo laikotarpio pabaigos, t.y. aprašoma visų veiklos rūšių, kurios nurodytos projekto dokumente, įgyvendinimo eiga/būklė.

Nurodoma, kaip ir kuo remiantis yra atliekamas/atliktas projekto tikslų ir uždavinių vertinimas (ataskaitos, apklausos ir pan.).

Pateikiama informacija apie projekto valdymą: projekto vadovų atranka, projekto komandos formavimas, projekto Priežiūros komiteto, projekto Patariamojo komiteto formavimas ir veikla.

Nurodomi, kokie buvo pateikti reikalavimai ekspertams, nurodomi jų parinkimo motyvai ir atliekamo/atlikto darbo rezultatyvumas ir kt.

Nurodoma, kokios buvo įsigytos projekto dokumente nurodytos priemonės/medžiagos ir t.t.

 

3. Projekto įgyvendintų veiklos rūšių ir pasiektų rezultatų aptarimas

Lyginant su projekto įgyvendinimo sutarties 1 ir 2 prieduose nurodytomis veiklos rūšimis ir rezultatais bei numatytu grafiku aprašoma faktinė jų būklė atsiskaitymo momentu.

 

Rekomenduojama naudoti tokią lentelę:

 

Eilės Nr.

Veiklos rūšies pavadinimas

Pasiektų rezultatų aprašymas

Veiklos įvykdymo būklė, %

Įgyvendinimo terminas

Atsakingas asmuo (-ys)

Kiek lėšų panaudota iki atsiskaitymo datos lyginant su visomis (skirtomis projekto dokumente šiai veiklai) lėšomis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Projekto finansinė ataskaita

Pateikiami projekto įgyvendinimo finansiniai aspektai, paaiškinami bei argumentuojami projekto vykdymo laikotarpiu įvykdyti ar numatomi/siūlomi projekto biudžeto pakeitimai, palyginti su sutartyje pateikta projekto sąmata, pateikiami siūlymai dėl sutaupytų projekto lėšų panaudojimo (naujos arba išplėstos veiklos rūšys).

Nurodoma, ar yra/buvo užtikrinti kiti finansavimo šaltiniai (jei buvo numatytas projekto sąmatoje), ar buvo ir iš kur gautas papildomas nenumatytas sutartyje finansavimas. Jei numatyti projekto sąmatoje kiti finansiniai įnašai nebuvo gauti, nurodomos priežastys ir pasekmės projekto veiklos rūšims įgyvendinti.

Kartu su finansine ataskaita pateikiami išlaidas pagrindžiantys dokumentai turi būti sunumeruoti (numeracija privalo atitikti 1b lentelėje nurodytą numeraciją).

Jei išlaidas pagrindžiantis dokumentas yra ne lietuvių kalba arba finansinė operacija vykdyta kita nei litas valiuta, ant jo lietuvių ar anglų kalba turi būti nurodyta išlaidų rūšis (-ys), išlaidų suma litais ir mokėjimo dienos oficialus valiutos keitimo kursas; o jeigu valiuta keista banko įstaigoje, pridedamas valiutos keitimą patvirtinantis dokumentas.

Kiekviename išlaidas pagrindžiančiame dokumente turi būti nurodyta suma, padengiama iš URM lėšų. Jei iš URM projektui skirtų lėšų padengiama tik dalis išlaidų, nurodytų sąskaitoje ar kitame išlaidas pagrindžiančiame dokumente, ant jo turi būti pažymėta, kokia dalis apmokama iš URM skirtų lėšų.

 

Finansinės ataskaitos formos 1a,1b ir 1c yra pildomos ir pateikiamos (privaloma) su finansine projekto ataskaita.

 

Pastabos: 1c lentelė pildoma tik tuo atveju, jei projekto sąmatoje buvo numatytas bendrasis finansavimas (papildomas finansavimas iš kitų šaltinių).

Prie URM skirtų lėšų priskiriamos ir palūkanos, gautos už projekto įgyvendinimo metu banko sąskaitoje laikytas URM pervestas projektui lėšas.

 

5. Planai kitam projekto vykdymo atsiskaitymo laikotarpiui (išskyrus galutinę ataskaitą)

Aprašomi darbai ir uždaviniai, kuriuos numatoma atlikti per kitą projekto vykdymo atsiskaitymo laikotarpį.

 

6. Problemos, rizikos veiksniai

Remiantis projekto dokumente aprašytais rizikos veiksniais ir prielaidomis, pristatoma, kokios įtakos jie turėjo projekto eigai. Aprašomos problemos ir kliūtys, kurios neigiamai atsiliepia projekto vykdymui ir nurodoma, kaip jos sprendžiamos.

 

7. Išvados ir pasiūlymai

Pateikiamas vertinimas, kaip vyksta (-o) projektas, kaip įgyvendinami (-ti) projekto tikslai. Šioje dalyje galima pateikti pasiūlymus dėl projekto valdymo, veiklos rūšių ir biudžeto (jeigu tikslinga perskirstyti pinigus tarp biudžeto eilučių) koregavimo (pradinėje, tarpinėje ataskaitose).

 

8. Išmoktos pamokos (tik galutinėje ataskaitoje)

Įvertinami esminiai projekto vykdymo aspektai (išvados), nurodomi teigiama ir neigiama projekto įgyvendinimo patirtis, pasiūlomi būdai, ką ir kaip reiktų keisti ir kaip galima būtų spręsti kylančias problemas ateityje, vykdant panašius projektus, kaip padidinti projekto valdymo skaidrumą, efektyvumą ir pan.

 

Privalomi priedai:

1. Finansinės ataskaitos forma 1a.

2. Finansinės ataskaitos forma 1b.

3. Finansinės ataskaitos forma 1c (jei yra kiti finansavimo šaltiniai).

4. Projekto dokumente nurodytų veiklos rūšių įgyvendinimą patvirtinantys dokumentai (ataskaitų, leidinių, pranešimų spaudai kopijos, skaitmeninė tekstinė, garso ir vaizdo informacija ir pan.).

 

Papildomi priedai gali būti:

 

1. Ataskaitoje vartojamos santrumpos.

2. Priežiūros komitetų, patariamųjų tarybų ar kitų projekto valdymo institucijų posėdžių, susitikimų protokolų kopijos.

3. Projekto renginių programos, dalyvių sąrašai ir kita papildoma informacija.

4. Kitų leidinių, straipsnių, pranešimų spaudai kopijos.

5. Susirašinėjimo dokumentai projekto vykdymo klausimais.

6. Brėžiniai, fotografijos, kita iliustracinė medžiaga.

7. Kita susijusi skaitmeninė tekstinė, garso ir vaizdo informacija.

8. Kita.

 

BENDRI NURODYMAI

 

Projekto vykdymo ataskaitoje turi būti aptarti šie aspektai: aktualumas, efektyvumas, naudingumas, tvarumas ir poveikis.

Rašant dalykinę projekto vykdymo ataskaitos dalį, rekomenduotina palikti anksčiau teiktos projekto ataskaitos tekstą, papildant atitinkamas ataskaitos dalis.

Jei tam tikra numatyta projekte veikla jau yra visiškai įvykdyta, būtina tai nurodyti ataskaitoje. Jei tam tikra veikla dar nebuvo vykdyta atsiskaitomuoju laikotarpiu, tai turi būti pažymėta ataskaitoje.

Galutinėje projekto ataskaitoje turi būti aptartas visas projekto vykdymo laikotarpis.

 

Svarbu: projekto vykdymo ataskaitos yra pateikiamos elektroniniu paštu (išskyrus projekto išlaidas pagrindžiančių dokumentų kopijas) ir paštu (ataskaitų originalai su parašais ir projekto išlaidas pagrindžiančių dokumentų kopijos). Projekto vykdytojas turi pateikti ataskaitas URM ne vėliau, negu nurodyta projekto vykdymo sutartyje. Projekto ataskaitos gavimo data laikoma projekto ataskaitos originalų registracijos URM data.

 

Ataskaitoje rekomenduojama aptarti šiuos aspektus:

 

Kaip vyksta(-o) koordinavimas/bendradarbiavimas su kitais įgyvendinamais projektais šalyje(-yse) partnerėje(-ėse)?

Ar naudos gavėjas(-ai) buvo įtrauktas(-i) į projekto įgyvendinimą ir ar aktyviai dalyvavo jį įgyvendinant?

Ar projekto ekspertai turi(-ėjo) pakankamą kompetenciją, tinkamai atlieka(-o) projekte numatytas funkcijas?

Ar šalyje(-yse) partnerėje(-ėse) yra užtikrintas projekto rezultatų perimamumas ir veiklos tęstinumas, ar pakankami instituciniai ir valdymo pajėgumai tęsti pradėtas veiklos rūšis, naudoti/prižiūrėti ar stebėti įgyvendintus projekto rezultatus?

Ar projektas vyksta/vyko efektyviai visose projekto veiklos rūšių srityse?

Ar pasiekti (siekiami) visi numatyti projekto dokumento plane rezultatai?

Ar numatytiems rezultatams pasiekti įgyvendintos (įgyvendinamos) visos veiklos rūšys pagal projekto dokumente nurodytą planą?

Ar yra (buvo) sukurta tinkama projekto valdymo struktūra, ar aiškiai ir tinkamai apibrėžtos projekto vykdytojų ir partnerių funkcijos?

Ar yra (buvo) suformuotas (iš visų susijusių interesų grupių) ir veikia(-ė) Projekto patariamasis komitetas?

Ar medžiagos, įranga yra (buvo) įsigyjamos (įsigytos) skaidriai, racionaliai ir taip, kaip buvo numatyta projekto dokumente?

Ar paslaugos yra (buvo) įsigyjamos (įsigytos) skaidriai ir racionaliai ir taip, kaip buvo numatyta projekto dokumente?

Ar mokymai organizuoti (organizuojami) tinkamai ir taip, kaip numatyta projekto dokumente?

Ar kiti projekto renginiai organizuoti (organizuojami) tinkamai ir taip, kaip numatyta projekto dokumente?

Ar išoriniai veiksniai (prielaidos ir rizikos) nekelia (nekėlė) grėsmės projekto veiklai?

Ar buvo parinktos tinkamos alternatyvos rizikoms išvengti ar jas sumažinti?

Ar įgyvendinant projektą vyko (vyksta) visuomenės informavimo kampanija (aiškiai suformuluoti tikslai, apibrėžtos tikslinės grupės ir „kokia perduodama žinia“)? Kas konkrečiai padaryta?

Ar yra (buvo) politinis svarbiausių interesų grupių šalyje(-yse) partnerėje(-ėse) palaikymas projekto veiklai/pasiektiems rezultatams,?

Yra užtikrintas projekto matomumas?

Koks buvo projekto poveikis (teigiamas ir neigiamas, pirminis ir antrinis, tiesioginis ir netiesioginis, numatytas ir nenumatytas ir kt.)?

Ar yra aiškių ir svarių argumentų, patvirtinančių projekto tęstinumo poreikį ir/ar būtinybę? Kokie?

Kokios yra projekto vykdytojo/projekto vadovo parengtos „išmoktos pamokos“ (esminių projekto vykdymo aspektų įvertinimas, nurodama teigiama ir neigiama projekto įgyvendinimo patirtis, pasiūlomi būdai, kaip kylančias problemas galima būtų spręsti ateityje vykdant panašius projektus)?

Ar ataskaitoje tinkamai ir aiškiai suformuluotos ir išdėstytos išvados ir pasiūlymai kitam etapui (ar pagrįstas projekto tęstinumas ir/arba suformuluota ir pateikta naujo projekto idėja)?

Ar racionaliai naudojant projekto lėšas buvo įgyvendintos papildomos veiklos rūšys? Kokios?

Ar projekto vykdytojo, projekto vykdytojo šalyje(-yse) partnerėje(-ėse) arba/ ir kitų donorų bendrasis finansavimas (jei yra/ buvo) yra/ buvo toks, koks numatytas projekto įgyvendinimo sutartyje?

 

 

 

 

Projekto tarpinė, galutinė finansinė ataskaita

(Pabraukti tinkamą)

 

Projekto pavadinimas: _________________________________________________________

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 20__-__-__ – 20__-__-__

Atsiskaitomasis laikotarpis: 20__-___________

 

Finansinės ataskaitos forma 1a

 

PROJEKTO ĮGYVENDINIMUI URM SKIRTŲ LĖŠŲ PANAUDOJIMO BŪKLĖ

 

Veiklos rūšis

Turi atitikti projekto įgyvendinimo sutarties sąmatoje nurodytas veiklos rūšis

Planuotos išlaidos iš URM skirtų lėšų (pateikti taip, kaip buvo nurodyta projekto sąmatoje)

Faktinės išlaidos iš URM skirtų lėšų

Nuo projekto pradžios iki atsiskaitomojo laikotarpio pradžios, Lt

Per atsiskaitomąjį laikotarpį, Lt

Nuo projekto pradžios iki atsiskaitomojo laikotarpio pabaigos, Lt

Lėšų likutis, Lt

Jei faktinės išlaidos didesnės negu planuotos, likutis – neigiamas

Mato vienetas

Vienetų skaičius

Vieneto kaina, Lt

Bendra suma,

Lt

P1

P2

P3 (P1 x P2)

F1

F2

F3 (F1 + F2)

L (P3 – F3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

Pateikti pagal atskiras projekto biudžeto eilutes (taip, kaip yra projekto sąmatoje)

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

Finansinę ataskaitą teikiančio juridinio asmens vadovo ar fizinio asmens vardas, pavardė ir parašas: __________________

 

 

 

Projekto tarpinė, galutinė finansinė ataskaita

(Pabraukti tinkamą)

 

Projekto pavadinimas: _________________________________________________________

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 20__-__-__ – 20__-__-__

Atsiskaitomasis laikotarpis: 20__-___________

 

Finansinės ataskaitos forma 1b

 

DOKUMENTŲ SĄRAŠAS, PAGRINDŽIANTIS PROJEKTO ĮGYVENDINIMUI URM SKIRTŲ LĖŠŲ PANAUDOJIMĄ

 

Veiklos rūšis

Turi atitikti projekto įgyvendinimo sutarties sąmatoje nurodytas veiklos rūšis

Atsiskaitomuoju laikotarpiu panaudotų lėšų paskirtis

Tokia, kokia yra nurodyta išlaidas pagrindžiančiame dokumente

Pagrindžiančio dokumento (-ų) pavadinimas ir Nr.

Pagrindžiančio dokumento Nr. pagal priedų numeraciją

Faktinės išlaidos per atsiskaitomąjį laikotarpį

(F2 – tarpinėje ataskaitos,

F3 – galutinėje ataskaitoje)

Planuotos išlaidos iš URM lėšų (P3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

Pateikti pagal atskiras projekto biudžeto eilutes (taip, kaip yra projekto sąmatoje)

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

Finansinę ataskaitą teikiančio juridinio asmens vadovo ar fizinio asmens vardas, pavardė ir parašas: __________

 

Pastaba: 1c lentelė (pildoma tik tuo atveju, jei projekto sąmatoje buvo numatytas finansavimas iš kitų šaltinių)

 

 

 

Projekto tarpinė, galutinė finansinė ataskaita

(Pabraukti tinkamą)

 

Projekto pavadinimas: _________________________________________________________

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 20__-__-__ – 20__-__-__

Atsiskaitomasis laikotarpis: 20__-___________

 

Finansinės ataskaitos forma 1c

 

PROJEKTO ĮGYVENDINIMUI SKIRTŲ KITŲ FINANSINIŲ LĖŠŲ PANAUDOJIMO BŪKLĖ

 

Veiklos rūšis

Turi atitikti projekto įgyvendinimo sutarties sąmatoje nurodytas veiklos rūšis

Planuotos išlaidos iš kitų (ne URM) lėšų (pateikti taip, kaip buvo nurodyta projekto sąmatoje)

Faktinės išlaidos iš kitų (ne URM) lėšų

Nuo projekto pradžios iki atsiskaitomojo laikotarpio pradžios, Lt

 

Per atsiskaitomąjį laikotarpį, Lt

Nuo projekto pradžios iki atsiskaitomojo laikotarpio pabaigos, Lt

Lėšų likutis, Lt

Jei faktinės išlaidos didesnės negu planuotos, likutis – neigiamas

Mato vienetas

Vienetų skaičius

Vieneto kaina, Lt

Bendra suma,

Lt

P1

P2

P3 (P1 x P2)

F1

F2

F3 (F1 + F2)

L (P3 – F3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

Pateikti pagal atskiras projekto biudžeto eilutes (taip, kaip yra projekto sąmatoje)

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

Finansinę ataskaitą teikiančio juridinio asmens vadovo ar fizinio asmens vardas, pavardė ir parašas: _________

 

_________________


 

 

VBPD_LOGO_beuzraso(ženklas)

Užsienio reikalų ministerija

Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai departamentas

www.orangeprojects.lt

 

Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai

programos įgyvendinimo tvarkos aprašo

8 priedas

 

Galutinio projekto vertinimo forma*

*Vertinant projekto tarpinę ataskaitą pildomos tik I ir II dalys

Vertinimo data: 20__-__-__

 

I. Bendroji informacija

Projekto Nr. : _______________

 

Projekto pavadinimas: ______________

_________________________

_________________________

_________________________

__________

 

Valstybė partnerė: ___________

 

Projekto vykdymo vieta: ______

Projekto įgyvendinimo

sutarties Nr. :______________

Projekto pradžia: 20__-__-__ Projekto pabaiga: 20__-__-__

 

Ataskaitos pateikimo terminas: 20__-__-__

 

Ataskaitos pateikimo data: 20__-__-__

Bendradarbiavimo sritys:

£[] Geras valdymas ir įstatymo viršenybė

£[] Demokratijos stiprinimas ir žmogaus teisės

£[] Socialinė apsauga ir tvari plėtra (darnus vystymasis)

£[] Švietimas

£[] Kultūrinių ryšių stiprinimas, kultūros paveldo apsauga

£[] Visuomenės informavimas

£[] Kita ................

Projekto vykdytojas:

 

Projekto vykdytojas valstybėje partnerėje:

 

Bendras projekto biudžetas, Lt:

 

URM lėšos, skirtos projektui, Lt:

 

Projekto vykdytojui pervestos lėšos, Lt arba %:

 

Projekto vykdytojo panaudotos lėšos, baigus projektą, Lt:

 

Projekto vykdytojui pervedamas lėšų likutis, baigus projektą, Lt:

 

Projekto vykdytojo grąžinamos lėšos baigus projektą, Lt

 


II. Ataskaitos vertinimas

Vertinimas (pažymėti tinkamą)

 

TAIP

IŠ DALIES

NE

Neaktualu

Pastabos

Ataskaita pateikta iki nustatyto termino

£[]

 

£[]

 

 

Ataskaitoje (dalykinėje ir finansinėje dalyse) yra pateikti visi privalomi dokumentai

£[]

 

£[]

 

 

Dalykinė ataskaita parengta išsamiai, skaidriai ir laikantis Tvarkos aprašo ir Departamento reikalavimų

£[]

£[]

£[]

£[]

 

Ataskaitoje aptartas projekto poveikis (teigiamas ir neigiamas, pirminis ir antrinis, tiesioginis ir netiesioginis, numatytas ir nenumatytas, ir kt.)

£[]

£[]

£[]

£[]

 

Ataskaitoje pateikti aiškūs ir svarūs argumentai, patvirtinantys projekto tęstinumo poreikį ir/ar būtinybę

£[]

£[]

£[]

£[]

 

Ataskaitoje pateiktos projekto vykdytojo/ projekto vadovo parengtos „išmoktos pamokos“ (esminių projekto vykdymo aspektų įvertinimas (išvados), nurodant teigiamą ir neigiamą projekto įgyvendinimo patirtį, pasiūlant būdus, kaip galima būtų spręsti kylančias problemas ateityje vykdant panašius projektus)

£[]

£[]

£[]

£[]

 

Ataskaitoje tinkamai ir aiškiai suformuluotos ir išdėstytos išvados ir pasiūlymai kitam etapui (pagrįstas projekto tęstinumas ir/arba suformuluota ir pateikta naujo projekto idėja)

£[]

£[]

£[]

£[]

 

Finansinė ataskaita parengta pagal Departamento nustatytas formas ir rekomendacijas

£[]

£[]

£[]

£[]

 

Finansiniai dokumentai sutvarkyti tinkamai, išlaidos atitinka projekto biudžetą (veiklos rūšis)

£[]

£[]

£[]

£[]

 

Projekto įgyvendinimo sąnaudos atitinka realius įkainius

£[]

£[]

£[]

£[]

 

Projekto vykdytojo, projekto vykdytojo valstybėje(-ėse) partnerėje(-ėse) arba/ ir kitų donorų finansinis indėlis į projektą buvo toks, koks numatytas projekto įgyvendinimo sutartyje

£[]

£[]

£[]

£[]

 

Projekto vykdytojas įvykdė visus papildomas projekto įgyvendinimo sutartyje numatytus įsipareigojimus

£[]

£[]

£[]

£[]

 

Būtina skubiai koreguoti projekto įgyvendinimo planą:

£[]

 

£[]

 

 

Būtina atlikti projekto išorinį vertinimą:

£[]

 

£[]

 

 

Pastabos dėl neigiamų vertinimų (jei yra):

 

 

 

 

 

 

Bendros pastabos apie ataskaitą:

 

 

 

 

 

 

Atsakingo už projektą asmens bendras ataskaitos vertinimas:

 

________________________

vardas, pavardė ir parašas

£[] patvirtinti ataskaitą ir tęsti projektą kaip suplanuota

£[] reikia koreguoti įgyvendinimo planą

£[] stabdyti projektą

£[] patvirtinti galutinę ataskaitą

£[] grąžinti ataskaitą projekto vykdytojui papildyti/ pataisyti

Papildymų/pataisų pateikimo terminas: 20__-__-__

Papildymų/pataisų pateikimo data: 20__-__-__

£[] kitas sprendimas

_______________________________________________________________________

 

Departamento padalinio vadovo sprendimas/rekomendacija dėl projekto ataskaitos

 

________________________

vardas, pavardė ir parašas

£[] patvirtinti ataskaitą ir tęsti projektą kaip suplanuota

£[] reikia koreguoti įgyvendinimo planą

£[] stabdyti projektą

£[] patvirtinti galutinę ataskaitą

£[] grąžinti ataskaitą projekto vykdytojui papildyti/ pataisyti

Papildymų/ pataisų pateikimo terminas: 20__-__-__

Papildymų/ pataisų pateikimo data: 20__-__-__

£[] kitas sprendimas

_______________________________________________________________________

 

Departamento direktoriaus sprendimas dėl projekto ataskaitos ir rekomendacija komisijai:

 

________________________

vardas, pavardė ir parašas

£[] patvirtinti ataskaitą ir tęsti projektą kaip suplanuota

£[] reikia koreguoti įgyvendinimo planą

£[] stabdyti projektą

£[] patvirtinti galutinę ataskaitą

£[] grąžinti ataskaitą projekto vykdytojui papildyti/ pataisyti

Papildymų/pataisų pateikimo terminas: 20__-__-__

Papildymų/pataisų pateikimo data: 20__-__-__

£[] kitas sprendimas

________________________________________________________________________

 

III. Projekto vertinimas

Vertinimas (pažymėti tinkamą)

 

Vertinimo informacijos šaltiniai pažymėti tinkamą (-us)

Projekto ataskaita (-os)

£[]

 

Projekto vykdytojo, partnerių, už projekto priežiūrą atsakingo asmens ir kitų suinteresuotų šalių susirašinėjimas

£[]

 

Projekto dalyvių nuomonių apklausa

£[]

 

Projekto tikslinės grupės tyrimas

£[]

 

Tiesioginis vertinimas vietoje

£[]

 

Konsultacija su išorės ekspertais

£[]

 

Informacija apie projektą, gauta iš Lietuvos atstovybės valstybėje partnerėje

£[]

 

Kiti informacijos šaltiniai (įrašyti) ______

 

 

 

 

TAIP

IŠ DALIES

NE

Neaktualu

Pastabos

 

Projekto efektyvumas ir veiksmingumas

Skiriami balai __ (0–40)

 

 

 

 

 

Projekto trumpalaikiai tikslai yra pasiekti

£[]

£[]

£[]

£[]

 

 

Projekto rezultatai yra pasiekti

£[]

£[]

£[]

£[]

 

 

Projekto rezultatai yra išmatuojami

£[]

£[]

£[]

£[]

 

 

Pasiekti visi numatyti pagal planą projekto tikslai ir rezultatai

£[]

£[]

£[]

£[]

 

 

Įgyvendintos visos veiklos rūšys pagal projekto dokumente nurodytą planą numatytiems rezultatams pasiekti

£[]

£[]

£[]

£[]

 

 

Medžiagos, įranga įsigytos skaidriai, racionaliai ir taip, kaip buvo numatyta projekto dokumente

£[]

£[]

£[]

£[]

 

 

Subrangovai ir paslaugos įsigytos skaidriai, racionaliai ir taip, kaip buvo numatyta projekto dokumente

£[]

£[]

£[]

£[]

 

 

Projekto renginiai organizuoti tinkamai ir taip, kaip numatyta projekto dokumente

£[]

£[]

£[]

£[]

 

 

Projekto ekspertai buvo tie patys, kurie numatyti sutartyje, turėjo pakankamą kompetenciją, tinkamai atliko projekte numatytas funkcijas

£[]

£[]

£[]

£[]

 

 

Išoriniai veiksniai (prielaidos ir rizikos) nekėlė grėsmės projekto veiklai arba buvo parinktos tinkamos alternatyvos

£[]

£[]

£[]

£[]

 

 

Projekto finansavimas

Skiriami balai __ (0–20)

 

 

 

 

 

Projekto finansiniai dokumentai tvarkyti tinkamai, išlaidos atitiko projekto biudžetą (veiklos rūšis)

£[]

£[]

£[]

£[]

 

 

Projekto įgyvendinimo sąnaudos atitiko realius įkainius

£[]

£[]

£[]

£[]

 

 

Projekto vykdytojo finansinis indėlis į projektą buvo toks, koks numatytas projekto įgyvendinimo sutartyje

£[]

£[]

£[]

£[]

 

 

Projekto vykdytojo valstybėje(-ėse) partnerėje(-ėse) finansinis indėlis į projektą buvo toks, koks numatytas projekto įgyvendinimo sutartyje

£[]

£[]

£[]

£[]

 

 

Kitų donorų finansinis indėlis į projektą buvo toks, koks numatytas projekto įgyvendinimo sutartyje

£[]

£[]

£[]

£[]

 

 

Racionaliai naudojant projekto lėšas buvo įgyvendintos papildomos veiklos rūšys

£[]

£[]

£[]

£[]

 

 

Projekto vykdytojas pritraukė papildomų lėšų projektui įgyvendinti

£[]

£[]

£[]

£[]

 

 

Projekto tęstinumas ir poveikis

Skiriami balai __ (0–20)

 

 

 

 

 

Projektas išlieka aktualus ir atitinka vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos prioritetus

£[]

£[]

£[]

£[]

 

 

Vyko koordinavimas/ bendradarbiavimas su kitais tuo metu įgyvendinamais projektais valstybėje(-ėse) partnerėje(-ėse)

£[]

£[]

£[]

£[]

 

 

Naudos gavėjas(-ai) buvo įtrauktas(-i) ir aktyviai dalyvavo įgyvendinant projektą

£[]

£[]

£[]

£[]

 

 

Svarbiausios interesų grupės valstybėje(-ėse) partnerėje(-ėse) politiškai palaikė projekto veiklą ir tikslus

£[]

£[]

£[]

£[]

 

 

Buvo užtikrintas projekto matomumas

£[]

£[]

£[]

£[]

 

 

Valstybėje(-ėse) partnerėje(-ėse) yra užtikrintas projekto rezultatų perimamumas ir veiklos tęstinumas, yra pakankami instituciniai ir valdymo pajėgumai tęsti pradėtas veiklos rūšis, naudoti/ prižiūrėti ar stebėti įgyvendintus projekto rezultatus

£[]

£[]

£[]

£[]

 

 

Projekto organizavimas ir valdymas

Skiriami balai __ (0–20)

 

 

 

 

 

Projekto vykdytojas yra patikimas, turi pakankamą kompetenciją, tinkamai atliko sutartyje numatytus įsipareigojimus,

£[]

£[]

£[]

£[]

 

 

Projekto vykdytojas bendradarbiavo su Departamentu, laiku teikė ataskaitas ir informavo apie projekto veiklą

£[]

£[]

£[]

£[]

 

 

Projekto vykdytojas šalyje partnerėje (jei yra) yra patikimas, turi pakankamą kompetenciją, tinkamai atliko jam skirtas funkcijas ir aktyviai dalyvavo įgyvendinant projektą

£[]

£[]

£[]

£[]

 

 

Sukurta tinkama projekto valdymo struktūra, aiškiai ir tinkamai apibrėžtos projekto vykdytojų ir partnerių funkcijos

£[]

£[]

£[]

£[]

 

 

Projekto vadovas sėkmingai vadovavo projektui

£[]

£[]

£[]

£[]

 

 

Projekto vadovas valstybėje partnerėje sėkmingai vadovavo projektui

£[]

£[]

£[]

£[]

 

 

Tinkamai suformuotas (iš visų susijusių interesų grupių) ir veikė Projekto patariamasis komitetas ir/ar priežiūros komitetas

 

 

 

 

 

 

IV. Projekto vertinimo suvestinė (balai)

 

 

 

 

 

 

Projekto veiksmingumas

 

_____

Projekto finansavimas

 

 

_____

Projekto tęstinumas ir poveikis

 

____

Projekto organizavimas ir valdymas

 

_____

Iš viso

 

 

______

 

 

Pagrindiniai projekto uždavinius atitinkantys faktai (rezultatai)

 

 

 

Vertintojo išvados

 

 

 

 

Rekomendacijos, kaip pagerinti projektų valdymą ateityje

 

 

Išmoktos pamokos

 

 

Atsakingo už projektą asmens galutinis projekto vertinimas:

 

________________________

vardas, pavardė ir parašas

£[] nekartoti ir nepratęsti projekto

£[] leisti kartoti ar pratęsti projektą tik tuo atveju, jei iš naujo bus atlikta projekto struktūros analizė ir įgyvendinti Komisijos pasiūlyti pakeitimai

£[] leisti kartoti ar pratęsti projektą

£[] kitas sprendimas __________________________________________________________________________

 

 

Departamento padalinio vadovo galutinis projekto vertinimas:

 

________________________

vardas, pavardė ir parašas

£[] nekartoti ir nepratęsti projekto

£[] leisti kartoti ar pratęsti projektą tik tuo atveju, jei iš naujo bus atlikta projekto struktūros analizė ir įgyvendinti Komisijos pasiūlyti pakeitimai

£[] leisti kartoti ar pratęsti projektą

£[] kitas sprendimas __________________________________________________________________________

 

 

Departamento direktoriaus galutinis projekto vertinimas ir rekomendacija komisijai:

 

________________________

vardas, pavardė ir parašas

£[] nekartoti ir nepratęsti projekto

£[] leisti kartoti ar pratęsti projektą tik tuo atveju, jei iš naujo bus atlikta projekto struktūros analizė ir įgyvendinti Komisijos pasiūlyti pakeitimai

£[] leisti kartoti ar pratęsti projektą

£[] kitas sprendimas __________________________________________________________________________

 

 

 

_________________