LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL SAVIVALDYBIŲ SKOLINIMOSI TVARKOS PATVIRTINIMO

 

2001 m. sausio 31 d. Nr. 110

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros įstatymo (Žin., 1990, Nr. 24-596; 2000, Nr. 61-1826) 10 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti Savivaldybių skolinimosi tvarką (pridedama).

2. Pripažinti netekusiais galios:

2.1. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. balandžio 28 d. nutarimą Nr. 511 „Dėl Savivaldybių naudojimosi bankų kreditais, paskolų ėmimo ir teikimo tvarkos patvirtinimo“ (Žin., 1998, Nr. 41-1109);

2.2. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. birželio 9 d. nutarimą Nr. 743 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. balandžio 28 d. nutarimo Nr. 511 „Dėl Savivaldybių naudojimosi bankų kreditais, paskolų ėmimo ir teikimo tvarkos patvirtinimo“ dalinio pakeitimo“ (Žin., 1999, Nr. 52-1682);

2.3. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. gruodžio 9 d. nutarimą Nr. 1381 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. balandžio 28 d. nutarimo Nr. 511 „Dėl Savivaldybių naudojimosi bankų kreditais, paskolų ėmimo ir teikimo tvarkos patvirtinimo“ dalinio pakeitimo“ (Žin., 1999, Nr. 106-3076).

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                                                    Rolandas Paksas

 

Finansų ministras                                                                                                            Jonas Lionginas

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2001 m. sausio 31 d. nutarimu Nr. 110

 

SAVIVALDYBIŲ SKOLINIMOSI TVARKA

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Savivaldybė savo tarybos sprendimu gali skolintis šiais tikslais:

1.1. Valstybės investicijų programoje numatytiems projektams finansuoti;

1.2. savivaldybės investiciniams projektams finansuoti;

1.3. laikinam pajamų trūkumui padengti, kai nepakanka šiam tikslui savivaldybės biudžeto apyvartos lėšų.

2. Savivaldybių skolinimosi limitus nustato Lietuvos Respublikos Seimas, tvirtindamas kitų metų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymą.

3. Į savivaldybės skolą įskaitomos trumpalaikės (kurių grąžinimo terminas baigiasi tais pačiais biudžetiniais metais) ir ilgalaikės (kurių trukmė ilgesnė kaip vieneri metai ir grąžinimo terminas baigiasi ne tais pačiais biudžetiniais metais) jos skolos iš visų skolinimosi šaltinių, kuriuos sudaro:

3.1. savivaldybės gautos ir negrąžintos paskolos;

3.2. savivaldybės įmonės ar akcinės bendrovės (kai bendrovės akcijos, priklausančios savivaldybei, suteikia ne mažiau kaip 2/3 balsų) gautos ir negrąžintos paskolos, dėl kurių savivaldybė prisiėmė įsipareigojimus pagal garantijas.

4. Į metinį savivaldybės grynojo skolinimosi limitą įskaitomos:

4.1. savivaldybės einamaisiais metais gautos paskolos, atėmus einamaisiais metais grąžintas lėšas;

4.2. einamaisiais metais savivaldybės įmonės ar akcinės bendrovės (kai bendrovės akcijos, priklausančios savivaldybei, suteikia ne mažiau kaip 2/3 balsų) gautos paskolos, dėl kurių savivaldybė prisiėmė įsipareigojimus pagal garantijas, atėmus einamaisiais metais jų grąžintas lėšas.

5. Į metinį trumpalaikio skolinimosi limitą įskaitomos einamaisiais metais savivaldybės gautos trumpalaikės paskolos, atėmus einamaisiais metais grąžintas trumpalaikes paskolas.

 

II. PASKOLŲ GAVIMO TVARKA

 

6. Savivaldybė savo tarybos sprendimu gali skolintis tiesiogiai iš vidaus ir užsienio kreditorių.

7. Savivaldybė savo tarybos sprendimu gali imti paskolas iš valstybės vardu gaunamų vidaus ir užsienio paskolų lėšų, taip pat gali imti vidaus ir užsienio paskolas su valstybės garantija, vadovaudamasi teisės aktais, reglamentuojančiais vidaus ir užsienio paskolų, gaunamų valstybės vardu arba su valstybės garantija, suteikimo tvarką.

8. Imdama tiek trumpalaikę, tiek ilgalaikę paskolą, savivaldybė vadovaujasi Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu (Žin., 1996, Nr. 84-2000; 1999, Nr. 56-1809).

9. Savivaldybė gali imti ilgalaikes paskolas arba teikti garantijas dėl paskolų, naudojamų tik investiciniams projektams finansuoti.

10. Savivaldybė gali imti trumpalaikes paskolas biudžetiniais metais laikinam pajamų trūkumui padengti, kai nepakanka šiam tikslui savivaldybės biudžeto apyvartinių lėšų.

11. Savivaldybės biudžeto asignavimų valdytojai savo vardu negali skolintis lėšų ir prisiimti skolinių įsipareigojimų.

12. Savivaldybė prisiimtų turtinių įsipareigojimų pagal paskolų sutartis ir garantijas vykdymą užtikrina savo biudžeto lėšomis.

13. Savivaldybė savo tarybos sprendimu turi teisę perskolinti gautas ilgalaikes paskolas arba prisiimti turtinius įsipareigojimus pagal garantijas dėl savivaldybės įmonei ar akcinei bendrovei (kai bendrovės akcijos, priklausančios savivaldybei, suteikia ne mažiau kaip 2/3 balsų) teikiamos ilgalaikės paskolos, tačiau neviršydama nustatytų savivaldybės skolos ir metinio grynojo skolinimosi limitų, išskyrus šios tvarkos 14 punkte numatytus atvejus. Perskolindama gautas ilgalaikes paskolas, savivaldybė sudaro su savivaldybės įmone ar akcine bendrove paskolos sutartį, kuria ši įmonė ar bendrovė įsipareigoja grąžinti paskolą savivaldybei.

14. Kai akcinės bendrovės akcijos nuosavybės teise priklauso kelioms savivaldybėms (bendras savivaldybėms priklausančių šios bendrovės akcijų kiekis suteikia ne mažiau kaip 2/3 balsų) ir jos teikia bendrą paskolą akcinei bendrovei, kiekvienos savivaldybės teikiamos paskolos dalis turi būti proporcinga turimam akcijų kiekiui šioje bendrovėje.

15. Savivaldybė turi pateikti skolinimosi limitų panaudojimo ir skolos būklės ataskaitas Finansų ministerijai šios ministerijos nustatyta tvarka.

______________