LIETUVOS RESPUBLIKOS

UŽSIENIO VALIUTOS LIETUVOS RESPUBLIKOJE

Į S T A T Y M A S

 

1993 m. liepos 7 d. Nr. I-202

Vilnius

 

1 straipsnis. Užsienio valiutos sąvoka

Užsienio valiuta – tai bet kurios užsienio valstybės ar užsienio valstybių bendrai naudojama valiuta.

 

2 straipsnis. Užsienio valiutos laikymas

Lietuvos Respublikos juridiniai ir fiziniai asmenys turi teisę atidaryti užsienio valiutos sąskaitas Lietuvos Respublikos ir užsienio bankuose.

Lietuvos Respublikos juridiniai asmenys ir ūkiniai subjektai, neturintys juridinio asmens teisių, gali atidaryti sąskaitas užsienio valstybių bankuose, gavę Lietuvos banko leidimą.

Užsienio valstybių juridiniai ir fiziniai asmenys turi teisę užsienio valiutą laikyti Lietuvos Respublikos bankuose.

 

3 straipsnis. Užsienio valiutos naudojimas

Užsienio valiuta gali būti naudojama tik mokėjimams ir atsiskaitymams su užsienio valstybių juridiniais ir fiziniais asmenimis, esančiais ne Lietuvos Respublikoje.

Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių juridiniai ir fiziniai asmenys lėšas iš savo valiutinių sąskaitų ir indėlių bankuose, taip pat palūkanas už juos gali paimti užsienio valiuta arba litais pagal banko tą dieną nustatytą kursą.

Operacijas užsienio valiuta (pirkimą, pardavimą, keitimą, paskolų teikimą ir kitas) atlieka tik bankai, turintys Lietuvos banko leidimą.

Operacijų užsienio valiuta atlikimo tvarką nustato Lietuvos bankas.

 

4 straipsnis. Užsienio paskolos

Tarpvalstybinės, tarpbankinės sutartys bei sutartys su tarptautinėmis kredito įstaigomis ir organizacijomis dėl užsienio paskolų gavimo arba paskolų suteikimo į užsienį turi būti įregistruotos Lietuvos Respublikos finansų ministerijoje.

Tokia pat tvarka taikoma sutartims dėl paskolų užsienio valiuta, kurių grąžinimą garantuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybė ar Lietuvos bankas.

Užsienio paskolų sutarčių registravimo, paskolų paskirstymo ir grąžinimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir Lietuvos bankas.

 

5 straipsnis. Kapitalo įvežimas ir išvežimas

Užsienio kapitalo, investuojamo Lietuvos Respublikoje, įvežimą, taip pat šio kapitalo, gauto pelno ir dividendų išvežimą nustato Užsienio investicijų Lietuvos Respublikoje įstatymas.

 

6 straipsnis. Lito kursas tvarkant apskaitą

Visos įmonės, įstaigos, organizacijos ir bankai privalo tvarkyti apskaitą pagal Lietuvos banko skelbiamą oficialų lito kursą užsienio valiutos atžvilgiu.

 

7 straipsnis. Atsakomybė už įstatymo pažeidimą

Asmenys už užsienio valiutos naudojimo, operacijų, įvežimo ir išvežimo tvarkos pažeidimus atsako pagal Lietuvos Respublikos įstatymus.

 

8 straipsnis. Baigiamieji nuostatai

Visų nuosavybės formų įmonės, įstaigos, organizacijos, bankai, draudimo organizacijos perrašo į litus įstatinio kapitalo dalį, turimą užsienio valiuta, taip pat akcijas, dividendus, tantjemas, draudimo atlyginimą, draudimo sumas ir kitas išmokas 1993 m. rugpjūčio 1 dienos duomenimis pagal Lietuvos banko nustatytą oficialų kursą arba kita Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka.

Piniginiai įsipareigojimai užsienio valiuta, kurie turi būti vykdomi Lietuvoje ir jų terminas baigiasi po 1993 m. rugpjūčio 1 dienos, išskyrus bankų įsipareigojimus išmokėti iš valiutinių sąskaitų indėlius, taip pat palūkanas už juos ir įsipareigojimus bankams dėl užsienio valiuta išduotų paskolų grąžinimo, įvykdomi litais pagal Lietuvos banko nustatytą oficialų kursą.

 

9 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas

Įstatymas įsigalioja 1993 m. rugpjūčio 1 dieną.

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS                                                       ALGIRDAS BRAZAUSKAS

______________