LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL UŽSIENYJE ĮGYTŲ KVALIFIKACIJŲ VERTINIMO IR PRIPAŽINIMO APELIACINĖS KOMISIJOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2003 m. balandžio 4 d. Nr. 440

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. gruodžio 23 d. nutarimu Nr. 1460 „Dėl Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl Europos Tarybos ir UNESCO kvalifikacijų, susijusių su aukštuoju mokslu, pripažinimo Europos regiono valstybėse konvencijos ratifikavimo“ įgyvendinimo“ (Žin., 1999, Nr. 110-3231) 2.3.1 punktu,

1. Tvirtinu Užsienyje įgytų kvalifikacijų vertinimo ir pripažinimo apeliacinės komisijos nuostatus.

2. Pripažįstu netekusiu galios Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2000 m. vasario 17 d. įsakymą Nr. 141 „Dėl Užsienyje įgytų kvalifikacijų vertinimo ir pripažinimo apeliacinės komisijos nuostatų patvirtinimo“.

 

 

ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS                                            ALGIRDAS MONKEVIČIUS

______________

 


Patvirtinta

Lietuvos Respublikos

švietimo ir mokslo ministro

2003 m. balandžio 4 d. įsakymu Nr. 440

 

UŽSIENYJE ĮGYTŲ KVALIFIKACIJŲ VERTINIMO IR PRIPAŽINIMO APELIACINĖS KOMISIJOS NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šie nuostatai reglamentuoja užsienyje įgytų kvalifikacijų (diplomų, brandos atestatų ir kitų išsilavinimo pažymėjimų) vertinimo ir pripažinimo apeliacinės komisijos (toliau – komisija) kompetenciją bei darbo organizavimo tvarką, pareiškėjų apeliacijų pateikimo, nagrinėjimo, sprendimų priėmimo ir jų apskundimo tvarką.

2. Komisija yra švietimo ir mokslo ministro sudaroma ir tvirtinama nuolatinė tarpžinybinė institucija, kuri nagrinėja apeliacijas dėl institucijų, vykdančių užsienyje įgytų kvalifikacijų vertinimą ir pripažinimą, priimtų sprendimų. Komisija neturi juridinio asmens teisių.

3. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, kitais teisės aktais bei šiais nuostatais.

4. Komisija sudaroma iš Švietimo ir mokslo ministerijos, Studijų kokybės vertinimo centro, suinteresuotų ministerijų, mokslo ir studijų įstaigų ir švietimo įstaigų atstovų.

5. Komisija ne rečiau kaip kartą per metus švietimo ir mokslo ministrui teikia ataskaitą apie savo veiklą.

6. Komisiją techniškai ir ūkiškai aptarnauja Švietimo ir mokslo ministerija.

 

II. KOMISIJOS FUNKCIJOS IR TEISĖS

 

7. Įgyvendindama savo pagrindinį uždavinį – nagrinėti apeliacijas dėl institucijų, vykdančių užsienyje įgytų kvalifikacijų vertinimą ir pripažinimą, priimtų sprendimų, komisija:

7.1. priima apeliacijas dėl skundžiamų sprendimų;

7.2. nagrinėja užregistruotas apeliacijas, prireikus pasikvietusi atitinkamų sričių specialistus;

7.3. priima sprendimus dėl apeliacijose išdėstytų reikalavimų;

7.4. teikia suinteresuotoms šalims informaciją apie priimtus sprendimus.

8. Komisija, vykdydama savo funkcijas, turi teisę:

8.1. kreiptis į kompetentingas institucijas ir nustatyta tvarka gauti iš jų išvadas, pasiūlymus ir kitą reikiamą informaciją, reikalingą sprendimui priimti;

8.2. pasitelkti atitinkamų sričių specialistus (ekspertus);

8.3. kviesti į posėdžius iš anksto suderintu laiku Švietimo ir mokslo ministerijos ir jos reguliavimo sričiai priklausančių įstaigų, kitų ministerijų, mokslo ir studijų įstaigų, švietimo įstaigų atstovus;

8.4. sujungti tapačias apeliacijas ir nagrinėti jas kaip vieną;

8.5. priimti sprendimus dėl apeliacijose išdėstytų reikalavimų.

 

III. KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

9. Komisiją sudaro švietimo ir mokslo ministras iš ne daugiau kaip 11 asmenų. Komisijos narių kadencija neribojama.

10. Komisijos pirmininką, jo pavaduotoją ir atsakingąjį sekretorių skiria švietimo ir mokslo ministras. Komisijos atsakingasis sekretorius yra Švietimo ir mokslo ministerijos Mokslo ir studijų departamento darbuotojas. Atsakingasis sekretorius nėra komisijos narys.

11. Komisijos darbo forma yra posėdžiai, kurie rengiami pagal poreikį – atsižvelgiant į pateiktas apeliacijas ir į jų nagrinėjimo terminus.

12. Komisijos posėdžius šaukia ir jiems vadovauja komisijos pirmininkas. Posėdis taip pat gali būti sušauktas 2/3 komisijos narių reikalavimu.

13. Apie posėdį komisijos nariams pranešama ne vėliau kaip prieš 3 kalendorines dienas iki posėdžio. Kartu jiems pateikiamos gautos apeliacijos bei su jomis susijusi medžiaga.

14. Komisijos sprendimas dėl apeliacijoje keliamų reikalavimų priimamas balsų dauguma. Jei balsai pasidalija po lygiai, lemia komisijos pirmininko balsas. Sprendimas teisėtas, jeigu už juos balsuoja ne mažiau kaip 2/3 visų komisijos narių.

15. Komisijos sprendimas įforminamas posėdžio protokolu, kurį pasirašo komisijos pirmininkas ir atsakingasis sekretorius.

 

IV. APELIACIJŲ NAGRINĖJIMO TVARKA

 

16. Apeliacija komisijai pateikiama raštiška forma per tą instituciją, kurios sprendimas skundžiamas. Pastaroji institucija, užregistravusi pateiktą apeliaciją, per 3 darbo dienas turi ją pateikti komisijos pirmininkui.

17. Komisija gautą apeliaciją turi išnagrinėti ir priimti sprendimą per vieną mėnesį nuo jos gavimo.

18. Apie komisijos posėdžio laiką ir vietą pranešama apeliaciją pateikusiam asmeniui, taip pat institucijoms, kurių sprendimai skundžiami. Šios institucijos turi teisę susipažinti su apeliacijomis ir kitais dokumentais iki komisijos posėdžio.

19. Pareiškėjo bei institucijos, kurios sprendimas skundžiamas, atstovo neatvykimas į komisijos posėdį, jeigu jiems apie posėdį buvo tinkamai pranešta, nėra kliūtis nagrinėti apeliaciją ir priimti sprendimą.

20. Komisija gali pareikalauti iš pareiškėjo pateikti papildomų dokumentų. Laikas, per kurį pareiškėjas įpareigotas pateikti papildomus dokumentus komisijai, į apeliacijos nagrinėjimo laiką neįskaitomas.

21. Apeliacija komisijoje laikoma išnagrinėta, kai jos atžvilgiu priimamas sprendimas ir raštu atsakoma pareiškėjui.

22. Komisija, išnagrinėjusi apeliaciją, priima vieną iš šių sprendimų:

22.1. patenkinti apeliaciją ir priimti užsienyje įgytų kvalifikacijų vertinimą ir (ar) pripažinimą vykdančią instituciją įpareigojantį sprendimą;

22.2. nepatenkinti apeliacijos.

23. Apie priimtą sprendimą informuojamas pareiškėjas ir institucija, kurios sprendimas skundžiamas, o jeigu reikia, mokslo ir studijų įstaigos, švietimo įstaigos, kitos institucijos bei įstaigos.

24. Pareiškėjas komisijos sprendimą per mėnesį nuo jo gavimo gali apskųsti administraciniam teismui.

______________