LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1994 M. LAPKRIČIO 18 D. NUTARIMO NR. 1156 „DĖL VALSTYBINIŲ SOCIALINIO DRAUDIMO PENSIJŲ SKYRIMO IR MOKĖJIMO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2004 m. sausio 27 d. Nr. 80

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymu (Žin., 1994, Nr. 59-1153), Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Valstybinių socialinio draudimo pensijų skyrimo ir mokėjimo nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 m. lapkričio 18 d. nutarimu Nr. 1156 „Dėl Valstybinių socialinio draudimo pensijų skyrimo ir mokėjimo nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 1994, Nr. 91-1781; 1995, Nr. 101-2257; 2000, Nr. 37-1037; 2001, Nr. 62-2274; 2002, Nr. 38-1375; 2003, Nr. 34-1430):

1. Išdėstyti 2.4 punktą taip:

2.4. profesinės karo tarnybos kariai ir Antrajame operatyvinių tarnybų departamente prie Krašto apsaugos ministerijos civilinę krašto apsaugos tarnybą atliekantys statutiniai tarnautojai;“.

2. Išdėstyti 2.6 ir 2.7 punktus taip:

2.6. nedirbantys valstybės tarnautojų ir profesinės karo tarnybos karių sutuoktiniai – tuo laikotarpiu, kai jie gyvena užsienyje kartu su valstybės tarnautoju ar su profesinės karo tarnybos kariu, dirbančiu ar atliekančiu karo tarnybą Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje, konsulinėje įstaigoje, Lietuvos Respublikos atstovybėje prie tarptautinės organizacijos;

2.7. individualių įmonių savininkai, individualių įmonių nuomininkai, tikrųjų ūkinių bendrijų nariai, komanditinių ūkinių bendrijų tikrieji nariai, taip pat asmenys, kurie verčiasi individualia veikla, išskyrus individualią veiklą, kuria verčiamasi turint verslo liudijimą;“.

3. Pripažinti netekusiu galios 2.8 punktą.

4. Išdėstyti 2.9 punktą taip:

2.9. asmenys, kurie verčiasi individualia veikla turėdami verslo liudijimą;“.

5. Išdėstyti 50 punkto pirmąją pastraipą taip:

50. Socialinio draudimo skyriai turi teisę reikalauti iš draudėjų, pavienių asmenų ir valstybinių archyvų sistemos įstaigų ar savivaldybių archyvų dokumentų, kurių reikia pensijai skirti ir mokėti, taip pat tikrinti, ar dokumentai išduoti pagrįstai. Socialinio draudimo skyriai privalo pareikalauti nurodytųjų dokumentų, jeigu asmuo dėl svarbių priežasčių neturi galimybės jų pateikti. Socialinio draudimo skyriaus vedėjas (arba jo pavaduotojas) ar jo įgaliotas šio skyriaus valstybės tarnautojas nustato, ar priežastys svarbios.“.

6. Išdėstyti 53 punktą taip:

53. Pensijos skiriamos socialinio draudimo skyriaus vedėjo (arba jo pavaduotojo) ar jo įgalioto šio skyriaus valstybės tarnautojo sprendimu.“.

7. Išdėstyti 54 punkto antrąją pastraipą taip:

„Paskyrus pensiją, pensininko prašymu jo pateiktų dokumentų originalai gali būti grąžinami pažymėjus juose apie pensijos paskyrimą. Pensijų bylose paliekami grąžinamų dokumentų originalų nuorašai, patvirtinti socialinio draudimo skyriaus vedėjo (arba jo pavaduotojo) ar jo įgalioto šio skyriaus valstybės tarnautojo.“.

8. Išdėstyti 58 punktą taip:

58. Socialinio draudimo skyriaus vedėjas (arba jo pavaduotojas) ar jo įgaliotas šio skyriaus valstybės tarnautojas nusprendžia, ar pateisinamomis laikytinos priežastys, dėl kurių pensijos gavėjas pavėluotai kreipiasi dėl pensijos mokėjimo pratęsimo ar atnaujinimo pagal Pensijų įstatymo 39 straipsnio ketvirtąją dalį. Šios priežastys nurodomos atitinkamame sprendime.“.

9. Išdėstyti 73 punkto antrąją pastraipą taip:

„Prireikus įgaliojimą gali tvirtinti socialinio draudimo skyriaus vedėjas (arba jo pavaduotojas) ar jo įgaliotas šio skyriaus valstybės tarnautojas.“.

10. Išdėstyti 75 punkto pirmąją – trečiąją pastraipas taip:

75. Išskaitos iš pensijų galimos:

remiantis teismo sprendimais, nutartimis, nutarimais ir nuosprendžiais dėl turto išieškojimo, notarų vykdomaisiais įrašais bei kitais sprendimais ir nutarimais, kurie pagal Lietuvos Respublikos įstatymus vykdomi kaip teismų sprendimai;

Pensijų įstatymo 42 straipsnio 2 dalyje nustatytais atvejais – remiantis socialinio draudimo skyriaus vedėjo (arba jo pavaduotojo) ar jo įgalioto šio skyriaus valstybės tarnautojo sprendimais – ne daugiau kaip 20 procentų pensijos per mėnesį.“.

11. Išdėstyti 76 punktą taip:

76. Pagal Pensijų įstatymo 43 straipsnį socialinio draudimo skyriaus vedėjo (arba jo pavaduotojo) ar jo įgalioto šio skyriaus valstybės tarnautojo sprendimai pensijų klausimais gali būti apskųsti Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai bet kuriuo metu, nenustatant terminų.“.

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                             Algirdas Brazauskas

 

 

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė                           Vilija Blinkevičiūtė