LIETUVOS RESPUBLIKOS

REFERENDUMO ĮSTATYMO 11, 231 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO IR PAPILDYMO

Į S T A T Y M A S

 

1999 m. vasario 9 d. Nr. VIII-1048

Vilnius

 

 

(Žin., 1989, Nr. 33-445; 1994, Nr. 47-870, Nr. 89-1716)

 

1 straipsnis. 11 straipsnio 2 dalies pakeitimas

Pakeisti 11 straipsnio 2 dalies paskutinįjį sakinį ir šią dalį išdėstyti taip:

„Jeigu randa dokumentuose neesminių trūkumų ar trūksta labai nedaug (iki 0,5 procento) piliečių parašų, Vyriausioji rinkimų komisija apie tai praneša iniciatyvinei grupei ir nustato iki penkiolikos dienų terminą šiems trūkumams pašalinti. Jeigu per nustatytą laiką šie trūkumai pašalinami, reikalavimas dėl referendumo paskelbimo toliau nagrinėjamas bendra tvarka. Jeigu pažeistas iniciatyvos teisės įgyvendinimo terminas, nesurinktas reikiamas skaičius Lietuvos Respublikos piliečių parašų arba jeigu pateiktuose dokumentuose nustatyta rimtų įstatymo pažeidimų (suklastoti piliečių parašai ar pažeistas savanoriškumo principas renkant parašus), Vyriausioji rinkimų komisija motyvuotu sprendimu atmeta reikalavimą paskelbti referendumą ir praneša apie tai iniciatyvinei grupei bei Lietuvos Respublikos Seimui. Šį sprendimą piliečių iniciatyvinė grupė turi teisę per vieną mėnesį apskųsti Aukštesniajam administraciniam teismui.“

 

2 straipsnis. 231 straipsnio pakeitimas ir papildymas

1. Pakeisti 231 straipsnio 1 dalies 3 punktą ir jį išdėstyti taip:

3) Vyriausiosios rinkimų komisijos – Aukštesniajam administraciniam teismui.“

2. Papildyti 231 straipsnį nauja 2 dalimi, buvusią 2 dalį laikyti 3 dalimi, pakeisti jos trečiąjį sakinį ir šias dalis išdėstyti taip:

„Pilietis, politinės partijos, politinės ar visuomeninės organizacijos atstovas, nesutikdamas su apylinkės referendumo komisijos sprendimu, priimtu pagal jo skundą dėl rinkėjų sąraše padarytų klaidų, dėl kurių pilietis negali įgyvendinti savo teisės dalyvauti referendume (neteisingai įrašytas į sąrašą arba išbrauktas iš sąrašo, taip pat kai sąraše netiksliai nurodyti duomenys apie rinkėją), gali apylinkės referendumo komisijos sprendimą apskųsti atitinkamos apygardos administraciniam teismui.

Šie skundai turi būti išnagrinėti ne vėliau kaip per 48 valandas nuo skundo padavimo. Į šį terminą įskaitomos ir ne darbo dienos. Teismo sprendimas įsiteisėja nuo paskelbimo.“

 

3 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas

Šis įstatymas įsigalioja nuo 1999 m. gegužės 1 d.

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

 

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS                                                                  VALDAS ADAMKUS