LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRO

 

Į S A K Y M A S

DĖL INTEGRALIŲ ŠVIETIMO IR MOKSLO INFORMACINIŲ SISTEMŲ IR REGISTRŲ KŪRIMO KOORDINAVIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2007 m. vasario 8 d. Nr. ISAK-190

Vilnius

 

Įgyvendindama Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006-2008 metų programos įgyvendinimo priemonių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. spalio 17 d. nutarimu Nr. 1020 (Žin., 2006, Nr. 112-4273), 155 punktą ir vadovaudamasi Integralių švietimo ir mokslo informacinių sistemų kūrimo strategijos įgyvendinimo veiksmų plano 2006-2008 metais, patvirtinto Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2005 m. gruodžio 22 d. įsakymu Nr. ISAK-2617 (Žin., 2006, Nr. 2-25), 1.2.2 punktu:

1. Tvirtinu Integralių švietimo ir mokslo informacinių sistemų ir registrų kūrimo koordinavimo taisykles (pridedama).

2. Šis įsakymas įsigalioja nuo 2007 m. kovo 1 d.

 

 

ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRĖ                                                            ROMA ŽAKAITIENĖ

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo

ministro 2007 m. vasario 8 d. įsakymu

Nr. ISAK-190

 

INTEGRALIŲ ŠVIETIMO IR MOKSLO INFORMACINIŲ SISTEMŲ IR REGISTRŲ KŪRIMO KOORDINAVIMO TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Integralių švietimo ir mokslo informacinių sistemų ir registrų kūrimo koordinavimo taisyklės (toliau – Taisyklės) reglamentuoja valstybės, žinybinių, tarpinstitucinių ir lokalių švietimo ir mokslo informacinių sistemų ir valstybės, šakinių, tarpinstitucinių ir lokalių registrų kūrimo inicijavimą, jų rengimo aprobavimą, nuostatų, duomenų saugos nuostatų, duomenų saugos politiką įgyvendinančių dokumentų, specifikacijų rengimą, derinimą, tvirtinimą ir registravimą, programinės įrangos kūrimą ir bandymus, diegimą ir priėmimą eksploatacijai, reorganizavimą, kūrimo finansavimą. Šios Taisyklės taikomos visoms švietimo įstaigoms bei mokslo ir studijų institucijoms (toliau – švietimo ir mokslo institucijos), Švietimo ir mokslo ministerijai (toliau – Ministerija), kitoms Ministerijos įsteigtoms įstaigoms, kurios teisės aktų nustatyta tvarka paskirtos švietimo ir mokslo informacinių sistemų ar registrų tvarkymo įstaigomis ar tvarkytojais.

2. Šių Taisyklių tikslas – nustatyti vienodą valstybės, žinybinių, tarpinstitucinių ir lokalių švietimo ir mokslo informacinių sistemų ir valstybės, šakinių, tarpinstitucinių ir lokalių registrų kūrimo bei įteisinimo tvarką, siekiant sudaryti prielaidas kurti integralias švietimo ir mokslo informacines sistemas ir išvengti panašias funkcijas atliekančių informacinių sistemų ir registrų kūrimo Ministerijoje, jos įsteigtose įstaigose bei švietimo ir mokslo institucijose.

3. Šiose Taisyklėse vartojamos sąvokos:

Informacinės sistemos ar registro kūrėjas – švietimo ir mokslo institucija ar kita Ministerijos įsteigta įstaiga, kurianti integralią švietimo ir mokslo informacinę sistemą ar registrą.

Informacinės sistemos ar registro kūrimo aprobavimas – paraiškos kurti integralią švietimo ir mokslo informacinę sistemą ar registrą nagrinėjimas ir leidimo jį rengti išdavimas.

Informacinės sistemos ar registro kūrimo inicijavimas – paraiškos kurti integralią švietimo ir mokslo informacinę sistemą ar registrą pateikimas.

Lokali švietimo ir mokslo informacinė sistema – Ministerijos įsteigtai įstaigai ar švietimo ir mokslo institucijai teisės aktų nustatytoms funkcijoms atlikti reikiamos informacijos apdorojimo procesus (duomenų ir dokumentų tvarkymo, skaičiavimo, bendravimo nuotoliniu būdu ir t. t.) vykdanti sistema, kuri veikia informacinių technologijų pagrindu.

Lokalus švietimo ir mokslo registras – teisinių, organizacinių, technologinių priemonių visuma, skirta registruoti Ministerijos įsteigtos įstaigos ar švietimo ir mokslo institucijos sprendimu nustatytus registro objektus ir tvarkyti registro objektų registravimo duomenis.

Tarpinstitucinį švietimo ir mokslo informacinė sistema – Ministerijos įsteigtoms įstaigoms ar švietimo ir mokslo institucijoms teisės aktų nustatytoms funkcijoms atlikti reikiamos informacijos apdorojimo procesus (duomenų ir dokumentų tvarkymo, skaičiavimo, bendravimo nuotoliniu būdu ir t. t.) vykdanti sistema, kuri veikia informacinių technologijų pagrindu.

Tarpinstitucinis švietimo ir mokslo registras – teisinių, organizacinių, technologinių priemonių visuma, skirta registruoti ne mažiau kaip dviejų švietimo ir mokslo institucijų sprendimu nustatytus registro objektus ir tvarkyti registro objektų registravimo duomenis.

Žinybinė švietimo ir mokslo informacinė sistema – Ministerijai teisės aktų nustatytoms funkcijoms atlikti reikiamos informacijos apdorojimo procesus (duomenų ir dokumentų tvarkymo, skaičiavimo, bendravimo nuotoliniu būdu ir t. t.) vykdanti sistema, kuri veikia informacinių technologijų pagrindu.

Šakinis švietimo ir mokslo registras – teisinių, organizacinių, technologinių priemonių visuma, skirta registruoti Ministerijos sprendimu nustatytus registro objektus ir tvarkyti registro objektų registravimo duomenis.

4. Kitos šiose Taisyklėse vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos valstybės registrų įstatyme (Žin., 1996, Nr. 86-2043; 2004, Nr. 124-4488), Valstybės informacinių sistemų steigimo ir įteisinimo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. balandžio 19 d. nutarimu Nr. 451 (Žin., 2004, Nr. 58-2061) ir Integralių švietimo ir mokslo informacinių sistemų kūrimo strategijoje, patvirtintoje Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2005 m. gruodžio 22 d. įsakymu Nr. ISAK-2617 (Žin., 2006, Nr. 2-25), vartojamas sąvokas.

5. Kuriant ir įteisinant švietimo ir mokslo informacines sistemas ir registrus vadovaujamasi Lietuvos Respublikos valstybės registrų įstatymu, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 1332 „Dėl Valstybės registrų integralios sistemos kūrimo strategijos patvirtinimo“ (Žin., 2002, Nr. 83-3599), Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. balandžio 19 d. nutarimu Nr. 451 „Dėl Valstybės informacinių sistemų steigimo ir įteisinimo taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 58-2061), Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. rugsėjo 4 d. nutarimu Nr. 952 „Dėl duomenų saugos valstybės ir savivaldybių informacinėse sistemose“ (Žin., 1997, Nr. 83-2075; 2003, Nr. 2-45), Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. kovo 3 d. nutarimu Nr. 247 „Dėl Tarptautinių ir nacionalinių klasifikatorių tvarkymo ir naudojimo valstybės registruose ir informacinėse sistemose“ (Žin., 2005, Nr. 32-1047), Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktoriaus 2004 m. spalio 15 d įsakymu Nr. T-131 „Dėl valstybės informacinių sistemų kūrimo metodinių dokumentų patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 155-5679) ir kitais norminiais teisės aktais.

 

II. ŠVIETIMO IR MOKSLO INFORMACINIŲ SISTEMŲ IR REGISTRŲ KŪRIMO INICIJAVIMAS IR STEIGIMAS

 

I. VALSTYBĖS IR ŽINYBINIŲ ŠVIETIMO IR MOKSLO INFORMACINIŲ SISTEMŲ KŪRIMO INICIJAVIMAS IR STEIGIMAS

 

6. Valstybės švietimo ir mokslo informacinės sistemos kūrėjas gali būti Ministerijos įsteigta įstaiga, žinybinės – taip pat ir švietimo ir mokslo institucija.

7. Inicijuodamas valstybės ar žinybinės švietimo ir mokslo informacinės sistemos kūrimą, informacinės sistemos kūrėjas pateikia Ministerijai paraišką švietimo ir mokslo informacinei sistemai kurti (1 priedas). Kūrėjas gali pateikti galimybių studiją, investicinį projektą, kitus kūrimą motyvuojančius dokumentus.

8. Ministerija, pasitelkusi ekspertus, paraišką išnagrinėja per 60 dienų nuo paraiškos pateikimo dienos ir Ministerijos raštu leidžia pradėti kurti valstybės ar žinybinę švietimo ir mokslo informacinę sistemą arba motyvuotai pagrindžia atsisakymą. Duomenis apie paraišką kurti švietimo ir mokslo informacinę sistemą, Ministerijos rašto datą ir numerį į Informacinių sistemų, registrų ir klasifikatorių apskaitos informacinę sistemą (toliau – Apskaitos sistema) įrašo Švietimo informacinių technologijų centras (toliau – Centras).

9. Ministerijai aprobavus valstybės ar žinybinės švietimo ir mokslo informacinės sistemos kūrimą, jos kūrėjas rengia švietimo ir mokslo informacinės sistemos nuostatų projektą.

10. Valstybės ar žinybinės švietimo ir mokslo informacinės sistemos nuostatų projektą švietimo ir mokslo informacinės sistemos steigėjas derina su Informacinės visuomenės plėtros komitetu prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau – Komitetas), Vidaus reikalų ministerija, kitomis institucijomis, kurios švietimo ir mokslo informacinės sistemos nuostatų projekte yra nurodytos kaip duomenų teikėjai, ir Valstybine duomenų apsaugos inspekcija (toliau – Inspekcija), jei kuriamoje švietimo ir mokslo informacinėje sistemoje bus tvarkomi asmens duomenys. Vidaus reikalų ministerijai kartu su švietimo ir mokslo informacinės sistemos nuostatų projektu teikiamas ir švietimo ir mokslo informacinės sistemos duomenų saugos nuostatų projektas.

11. Valstybės ar žinybinės švietimo ir mokslo informacinės sistemos nuostatus ir duomenų saugos nuostatus, suderintus su šių Taisyklių 10 punkte išvardytomis institucijomis, jos steigėjo vadovas tvirtina įsakymu ir per 5 darbo dienas pateikia Komitetui švietimo ir mokslo informacinės sistemos nuostatų kopiją ir prašymą šiuos nuostatus įregistruoti. Valstybės ar žinybinė švietimo ir mokslo informacinė sistema laikoma įsteigta, kai jos steigėjas patvirtina informacinės sistemos nuostatus.

12. Informacinės sistemos kūrėjas per 5 darbo dienas nuo valstybės ar žinybinės švietimo ir mokslo informacinės sistemos įsteigimo dienos į Apskaitos sistemą tiesiogiai teikia švietimo ir mokslo informacinės sistemos nuostatų pavadinimą, nuostatus patvirtinusios institucijos pavadinimą, tvirtinimo dokumento pavadinimą, numerį ir datą, švietimo ir mokslo informacinės sistemos duomenų saugos nuostatų pavadinimą, duomenų saugos nuostatus patvirtinusios institucijos pavadinimą, tvirtinimo dokumento pavadinimą, numerį ir datą, elektroninius švietimo ir mokslo informacinės sistemos nuostatų ir švietimo ir mokslo informacinės sistemos duomenų saugos nuostatų dokumentus.

 

II. VALSTYBĖS IR ŠAKINIŲ ŠVIETIMO IR MOKSLO REGISTRŲ KŪRIMO INICIJAVIMAS IR STEIGIMAS

 

13. Valstybės švietimo ir mokslo registro kūrėjas gali būti Ministerijos įsteigta įstaiga.

14. Inicijuodamas valstybės švietimo ir mokslo registro kūrimą, registro kūrėjas pateikia Ministerijai paraišką švietimo ir mokslo registrui kurti (1 priedas).

15. Ministerija, pasitelkusi ekspertus, paraišką išnagrinėja per 60 dienų nuo paraiškos pateikimo dienos ir Ministerijos raštu leidžia pradėti kurti valstybės švietimo ir mokslo registrą arba motyvuotai pagrindžia atsisakymą. Duomenis apie paraišką kurti švietimo ir mokslo registrą, Ministerijos rašto datą ir numerį į Apskaitos sistemą įrašo Centras.

16. Aprobavus valstybės švietimo ir mokslo registro kūrimą, Ministerija rengia Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo dėl valstybės švietimo ir mokslo registro steigimo, registro nuostatų pavirtinimo ir registro veiklos pradžios projektą. Be Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo reglamento, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 m. rugpjūčio 11 d. nutarimu Nr. 728 (Žin., 1994, Nr. 63-1238), nustatyta tvarka Vyriausybei pateikiamų dokumentų, papildomai pateikiamas registro kūrimo ir įsteigimo kalendorinis darbų grafikas ir išlaidų sąmata.

17. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo projektas derinamas su Komitetu, registro nuostatų projekte nurodytų susijusių registrų vadovaujančiosiomis tvarkymo įstaigomis ir Inspekcija, jeigu registre bus tvarkomi asmens duomenys, taip pat kitomis valstybės institucijomis ir įstaigomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo reglamento nustatyta tvarka.

18. Valstybės švietimo ir mokslo registras laikomas įsteigtu įsigaliojus Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimui dėl jo įsteigimo.

19. Šakinio švietimo ir mokslo registro kūrėjas gali būti Ministerijos įsteigta įstaiga ar švietimo ir mokslo institucija.

20. Inicijuodamas šakinio švietimo ir mokslo registro kūrimą, registro kūrėjas pateikia Ministerijai paraišką švietimo ir mokslo registrui kurti (1 priedas).

21. Ministerija, pasitelkusi ekspertus, paraišką išnagrinėja per 60 dienų nuo paraiškos pateikimo dienos ir Ministerijos raštu leidžia pradėti kurti šakinį švietimo ir mokslo registrą arba motyvuotai pagrindžia atsisakymą. Duomenis apie paraišką kurti šakinį švietimo ir mokslo registrą, Ministerijos rašto datą ir numerį į Apskaitos sistemą įrašo Centras.

22. Aprobavus šakinio švietimo ir mokslo registro kūrimą, registro kūrėjas rengia švietimo ir mokslo ministro įsakymo dėl šakinio švietimo ir mokslo registro steigimo, nuostatų patvirtinimo ir veiklos pradžios projektą. Prie įsakymo projekto pridedama šakinio švietimo ir mokslo registro nuostatų projektas, registro kūrimo kalendorinis darbų grafikas ir išlaidų sąmata.

23. Šakinio švietimo ir mokslo registro nuostatų projektą jo kūrėjas derina su Komitetu, registro nuostatų projekte nurodytų susijusių registrų vadovaujančiosiomis tvarkymo įstaigomis ir Inspekcija, jeigu registre tvarkomi asmens duomenys, taip pat kitomis valstybės institucijomis ir įstaigomis, kurios yra tiesiogiai susijusios su registro tvarkymu.

24. Šakinis švietimo ir mokslo registras laikomas įsteigtu įsigaliojus švietimo ir mokslo ministro įsakymui dėl jo įsteigimo.

25. Įsteigus valstybės ar šakinį švietimo ir mokslo registrą, registro kūrėjas per 5 darbo dienas pateikia registro duomenis Komitetui jo nustatyta tvarka ir į Apskaitos sistemą tiesiogiai teikia valstybės ar šakinio švietimo ir mokslo registro nuostatų pavadinimą, nuostatus patvirtinusios institucijos pavadinimą, tvirtinimo dokumento pavadinimą, numerį ir datą, elektroninį švietimo ir mokslo registro nuostatų dokumentą.

26. Įsteigus valstybės ar šakinį švietimo ir mokslo registrą, registro kūrėjas rengia duomenų saugos nuostatus, suderina juos su Vidaus reikalų ministerija ir teikia švietimo ir mokslo ministrui tvirtinti įsakymu.

27. Švietimo ir mokslo registro kūrėjas per 5 darbo dienas nuo valstybės ar šakinio švietimo ir mokslo registro duomenų saugos nuostatų patvirtinimo dienos į Apskaitos sistemą tiesiogiai teikia valstybės ar šakinio švietimo ir mokslo registro duomenų saugos nuostatų pavadinimą, duomenų saugos nuostatus patvirtinusios institucijos pavadinimą, tvirtinimo dokumento pavadinimą, numerį ir datą, elektroninį švietimo ir mokslo registro duomenų saugos nuostatų dokumentą.

 

III. TARPINSTITUCINIŲ IR LOKALIŲ ŠVIETIMO IR MOKSLO INFORMACINIŲ SISTEMŲ IR REGISTRŲ KŪRIMO INICIJAVIMAS IR STEIGIMAS

 

28. Tarpinstitucinės ar lokalios švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro kūrėjas gali būti Ministerijos įsteigta įstaiga ar švietimo ir mokslo institucija.

29. Inicijuodamas tarpinstitucinės švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro kūrimą, informacinės sistemos ar registro kūrėjas pateikia Ministerijai paraišką švietimo ir mokslo informacinei sistemai ar registrui kurti (1 priedas). Kūrėjas gali pateikti galimybių studiją, investicinį projektą, kitus kūrimą motyvuojančius dokumentus.

30. Ministerija, pasitelkusi ekspertus, paraišką išnagrinėja per 60 dienų nuo paraiškos pateikimo dienos ir Ministerijos raštu leidžia pradėti kurti tarpinstitucinę švietimo ir mokslo informacinę sistemą ar registrą arba motyvuotai pagrindžia atsisakymą. Duomenis apie paraišką kurti tarpinstitucinę švietimo ir mokslo informacinę sistemą ar registrą, Ministerijos rašto datą ir numerį į Apskaitos sistemą įrašo Centras.

31. Tarpinstitucinės ar lokalios švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro nuostatus rengia informacinės sistemos ar registro kūrėjas. Tarpinstitucinės ar lokalios švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro kūrėjas nuostatų projektą derina su institucijomis, kurios nuostatų projekte yra nurodytos kaip duomenų teikėjai, ir Inspekcija, jei informacinėje sistemoje ar registre bus tvarkomi asmens duomenys.

32. Tarpinstitucinė ar lokali švietimo ir mokslo informacinė sistema ar registras laikomi įsteigti, kai jos kūrėjo vadovas patvirtina informacinės sistemos ar registro nuostatus.

33. Įsteigus tarpinstitucinę ar lokalią švietimo ir mokslo informacinę sistemą ar registrą, informacinės sistemos ar registro kūrėjas rengia informacinės sistemos ar registro duomenų saugos nuostatų projektą, jį derina su institucijomis, kurios nuostatų projekte yra nurodytos kaip duomenų teikėjai. Suderintus tarpinstitucinės ar lokalios švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro duomenų saugos nuostatus tvirtina informacinės sistemos ar registro kūrėjo vadovas.

34. Įsteigus tarpinstitucinę ar lokalią švietimo ir mokslo informacinę sistemą ar registrą, informacinės sistemos ar registro kūrėjas per 5 darbo dienas į Apskaitos sistemą tiesiogiai teikia informacinės sistemos ar registro nuostatų pavadinimą, nuostatus patvirtinusios institucijos pavadinimą, tvirtinimo dokumento pavadinimą, numerį ir datą, elektroninį registro nuostatų dokumentą.

35. Tarpinstitucinės ar lokalios švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro kūrėjas per 5 darbo dienas nuo informacinės sistemos ar registro duomenų saugos nuostatų patvirtinimo dienos į Apskaitos sistemą tiesiogiai teikia informacinės sistemos ar registro duomenų saugos nuostatų pavadinimą, duomenų saugos nuostatus patvirtinusios institucijos pavadinimą, tvirtinimo dokumento pavadinimą, numerį ir datą.

 

III. ŠVIETIMO IR MOKSLO INFORMACINIŲ SISTEMŲ IR REGISTRŲ KŪRIMAS

 

36. Švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro kūrimą organizuoja informacinės sistemos ar registro kūrėjas pagal informacinės sistemos ar registro kūrimo planą. Švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro kūrimo planą tvirtina:

36.1. valstybės ar žinybinės informacinės sistemos, valstybės ar šakinio registro – švietimo ir mokslo ministras ar jo įgaliotos institucijos vadovas;

36.2. tarpinstitucinės informacinės sistemos ar registro – institucijų, kuriančių tarpinstitucinę informacinę sistemą ar registrą, vadovai ar jų įgaliotos institucijos vadovas;

36.3. lokalios informacinės sistemos ar registro – institucijos, kuriančios lokalią informacinę sistemą ar registrą, vadovas.

37. Švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro kūrimo planas turi numatyti visų projektinių bei eksploatacinių dokumentų parengimą, derinimą ir tvirtinimą, lėšų poreikį. Dokumentų derinimo ir tvirtinimo tvarka, atsižvelgiant į kuriamos informacinės sistemos ar registro lygmenis, nurodyta šių Taisyklių III ir IV skyriuose.

38. Atskirų švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro kūrimo etapų įgyvendinimą gali vykdyti informacinės sistemos ar registro kūrėjo specialistai ar kiti paslaugų teikėjai.

39. Švietimo ir mokslo informacinių sistemų ir registrų kūrimas apima:

39.1. informacinės sistemos ar registro specifikavimą;

39.2. informacinės sistemos ar registro projektavimą;

39.3. informacinės sistemos ar registro bandymų programos ir metodikos rengimą;

39.4. taikomosios programinės įrangos ir dokumentų rengimą;

39.5. kompiuterinės įrangos, reikalingos informacinei sistemai ar registrui funkcionuoti, įsigijimą;

39.6. sisteminės programinės įrangos, reikalingos informacinei sistemai ar registrui funkcionuoti, įsigijimą;

39.7. programinės įrangos bandymus;

39.8. programinės įrangos priėmimą.

40. Švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro specifikavimas apima:

40.1. informacinės sistemos ar registro specifikacijos rengimą;

40.2. informacinės sistemos ar registro specifikacijos derinimą;

40.3. informacinės sistemos ar registro specifikacijos tvirtinimą;

40.4. informacinės sistemos ar registro specifikacijos registravimą.

41. Švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro specifikacijos sudėtis ir struktūra turi atitikti Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktoriaus 2004 m. spalio 15 d. įsakymu Nr. T-131 „Dėl valstybės informacinių sistemų kūrimo metodinių dokumentų patvirtinimo“ patvirtintus reikalavimus.

42. Kuriant valstybės švietimo ir mokslo informacinę sistemą ar registrą:

42.1. informacinės sistemos ar registro specifikaciją rengia Ministerijos įgaliota institucija;

42.2. informacinės sistemos ar registro specifikaciją Ministerija ar jos įgaliota institucija derina su duomenų teikėjais, duomenų tvarkytojais, susijusiomis institucijomis, Ministerijos administracijos padaliniais ir Komitetu;

42.3. suderintą informacinės sistemos ar registro specifikaciją tvirtina švietimo ir mokslo ministras;

42.4. patvirtintą informacinės sistemos ar registro specifikaciją Ministerija ar jos įgaliota institucija teikia Komitetui registruoti;

42.5. duomenis apie patvirtintą ir Komitete įregistruotą specifikaciją į Apskaitos sistemą tiesiogiai teikia Ministerijos įgaliota institucija, kuriai buvo pavesta parengti specifikaciją.

43. Kuriant žinybinę švietimo ir mokslo informacinę sistemą ar šakinį registrą:

43.1. informacinės sistemos ar registro specifikaciją rengia Ministerijos įgaliota institucija;

43.2. informacinės sistemos ar registro specifikaciją Ministerija ar jos įgaliota institucija derina su duomenų teikėjais, duomenų tvarkytojais, susijusiomis institucijomis, Ministerijos administracijos padaliniais ir Komitetu;

43.3. suderintą informacinės sistemos ar registro specifikaciją tvirtina švietimo ir mokslo ministras ar jo įgaliotos institucijos vadovas;

43.4. patvirtintą informacinės sistemos ar registro specifikaciją Ministerijos įgaliota institucija teikia Komitetui registruoti;

43.5. duomenis apie patvirtintą ir Komitete įregistruotą specifikaciją į Apskaitos sistemą tiesiogiai teikia Ministerijos įgaliota institucija, kuriai buvo pavesta parengti specifikaciją.

44. Kuriant tarpinstitucinę švietimo ir mokslo informacinę sistemą ar registrą:

44.1. informacinės sistemos ar registro specifikaciją rengia tarpinstitucinės informacinės sistemos ar registro kūrėjai;

44.2. informacinės sistemos ar registro specifikaciją tarpinstitucinės informacinės sistemos ar registro kūrėjų įgaliota institucija derina su duomenų teikėjais, duomenų tvarkytojais, susijusiomis institucijomis ir Ministerija;

44.3. suderintą informacinės sistemos ar registro specifikaciją tvirtina tarpinstitucinės informacinės sistemos ar registro kūrėjų vadovai ar jų įgaliotos institucijos vadovas;

44.4. duomenis apie patvirtintą specifikaciją į Apskaitos sistemą tiesiogiai teikia tarpinstitucinės informacinės sistemos ar registro kūrėjų įgaliota institucija.

45. Kuriant lokalią švietimo ir mokslo informacinę sistemą ar registrą:

45.1. informacinės sistemos ar registro specifikaciją rengia informacinės sistemos ar registro kūrėjas;

45.2. informacinės sistemos ar registro specifikaciją su duomenų teikėjais derina informacinės sistemos ar registro kūrėjas;

45.3. suderintą informacinės sistemos ar registro specifikaciją tvirtina informacinės sistemos ar registro kūrėjo vadovas;

45.4. duomenis apie patvirtintą specifikaciją į Apskaitos sistemą tiesiogiai teikia lokalios informacinės sistemos ar registro kūrėjas.

46. Švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro projektavimas apima:

46.1. informacinės sistemos ar registro projekto rengimą;

46.2. informacinės sistemos ar registro projekto derinimą;

46.3. informacinės sistemos ar registro projekto tvirtinimą.

47. Kuriant valstybės ar žinybinę švietimo ir mokslo informacinę sistemą, valstybės ar šakinį registrą:

47.1. informacinės sistemos ar registro projektą rengia Ministerijos įgaliota institucija;

47.2. informacinės sistemos ar registro projektą jį parengusi institucija derina su duomenų teikėjais, duomenų tvarkytojais, susijusiomis institucijomis ir Ministerija;

47.3. suderintą informacinės sistemos ar registro projektą tvirtina švietimo ir mokslo ministras ar jo įgaliotos institucijos vadovas;

47.4. duomenis apie patvirtintą projektą į Apskaitos sistemą tiesiogiai teikia Ministerijos įgaliota institucija.

48. Kuriant tarpinstitucinę švietimo ir mokslo informacinę sistemą ar registrą:

48.1. informacinės sistemos ar registro projektą rengia tarpinstitucinės informacinės sistemos ar registro kūrėjų įgaliota institucija;

48.2. informacinės sistemos ar registro projektą tarpinstitucinės informacinės sistemos ar registro kūrėjų įgaliota institucija derina su duomenų teikėjais, duomenų tvarkytojais ir su susijusiomis institucijomis;

48.3. suderintą informacinės sistemos ar registro projektą tvirtina tarpinstitucinės informacinės sistemos ar registro kūrėjų įgaliotos institucijos vadovas;

48.4. duomenis apie patvirtintą projektą į Apskaitos sistemą tiesiogiai teikia tarpinstitucinės informacinės sistemos ar registro kūrėjų įgaliota institucija.

49. Kuriant lokalią švietimo ir mokslo informacinę sistemą ar registrą:

49.1. informacinės sistemos ar registro projektą rengia lokalios informacinės sistemos ar registro kūrėjas;

49.2. informacinės sistemos ar registro projektą lokalios informacinės sistemos ar registro kūrėjas derina su duomenų teikėjais;

49.3. suderintą informacinės sistemos ar registro projektą tvirtina lokalios informacinės sistemos ar registro kūrėjo vadovas;

49.4. duomenis apie patvirtintą projektą į Apskaitos sistemą tiesiogiai teikia lokalios informacinės sistemos ar registro kūrėjas.

50. Švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro bandymų programos ir metodikos rengimas apima:

50.1. informacinės sistemos ar registro bandymų programos ir metodikos rengimą;

50.2. informacinės sistemos ar registro bandymų programos ir metodikos tvirtinimą.

51. Kuriant valstybės ar žinybinę švietimo ir mokslo informacinę sistemą, valstybės ar šakinį registrą:

51.1. informacinės sistemos ar registro bandymų programą ir metodiką rengia Ministerijos įgaliota institucija;

51.2. informacinės sistemos ar registro bandymų programą ir metodiką tvirtina švietimo ir mokslo ministras ar jo įgaliotos institucijos vadovas.

52. Kuriant tarpinstitucinę švietimo ir mokslo informacinę sistemą ar registrą:

52.1. informacinės sistemos ar registro bandymų programą ir metodiką rengia tarpinstitucinės informacinės sistemos ar registro kūrėjų įgaliota institucija;

52.2. informacinės sistemos ar registro bandymų programą ir metodiką tvirtina tarpinstitucinės informacinės sistemos ar registro kūrėjų įgaliotos institucijos vadovas.

53. Kuriant lokalią švietimo ir mokslo informacinę sistemą ar registrą:

53.1. informacinės sistemos ar registro bandymų programą ir metodiką rengia lokalios informacinės sistemos ar registro kūrėjas;

53.2. informacinės sistemos ar registro bandymų programą ir metodiką tvirtina lokalios informacinės sistemos ar registro kūrėjo vadovas.

54. Valstybės, žinybinės, tarpinstitucinės ar lokalios švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar valstybės, šakinio, tarpinstitucinio ar lokalaus registro taikomoji programinė įranga kuriama ar adaptuojama pagal reikalavimus, nustatytus kuriamos informacinės sistemos ar registro specifikacijoje ir projekte.

55. Valstybės ir žinybinės švietimo ir mokslo informacinės sistemos, valstybės ar šakinio registro taikomąją programinę įrangą kuria ar jos kūrimą organizuoja Ministerijos įgaliota institucija.

56. Tarpinstitucinės švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro taikomąją programinę įrangą kuria ar jos kūrimą organizuoja tarpinstitucinės informacinės sistemos ar registro kūrėjų įgaliota institucija.

57. Lokalios švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro taikomąją programinę įrangą kuria ar jos kūrimą organizuoja lokalios informacinės sistemos ar registro kūrėjas.

58. Kompiuterinės ir sisteminės programinės įrangos, reikalingos švietimo ir mokslo informacinei sistemai ar registrui funkcionuoti, įsigijimą organizuoja informacinės sistemos ar registro kūrėjas ar kūrėjų įgaliota institucija pagal informacinės sistemos ar registro specifikaciją, projektą ir kūrimo planą.

59. Švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro taikomosios programinės įrangos naudojimo ir priėmimo eksploatacijai dokumentų rengimas apima:

59.1. programinės įrangos dokumentų rengimą;

59.2. programinės įrangos dokumentų derinimą;

59.3. programinės įrangos dokumentų tvirtinimą.

60. Valstybės, žinybinės, tarpinstitucinės ar lokalios švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar valstybės, šakinio, tarpinstitucinio ar lokalaus registro programinės įrangos dokumentus rengia ir su duomenų teikėjais ir tvarkytojais derina informacinės sistemos ar registro taikomosios programinės įrangos kūrėjas.

61. Suderintus valstybės, žinybinės, tarpinstitucinės ar lokalios švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar valstybės, šakinio, tarpinstitucinio ar lokalaus registro programinės įrangos dokumentus tvirtina informacinės sistemos ar registro kūrėjo ar kūrėjų įgaliotos institucijos vadovas.

62. Švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro kūrėjas sudaro sąlygas informacinės sistemos ar registro taikomosios programinės įrangos kūrėjui instaliuoti sukurtą programinę įrangą informacinės sistemos ar registro kūrėjo nurodytose vietose ir atlikti bandymus pagal patvirtintą bandymų programą ir metodiką.

63. Valstybės švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro taikomosios programinės įrangos bandymus atlieka programinės įrangos bandymų komisija, kurios sudėtį tvirtina švietimo ir mokslo ministras. Programinės įrangos bandymų aktą pasirašo programinės įrangos bandymų komisija, aktą tvirtina švietimo ir mokslo ministras ar jo įgaliotas asmuo.

64. Žinybinės švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar šakinio registro taikomosios programinės įrangos bandymus atlieka programinės įrangos bandymų komisija, kurios sudėtį tvirtina švietimo ir mokslo ministras ar jo įgaliotos institucijos vadovas. Programinės įrangos bandymų aktą pasirašo programinės įrangos bandymų komisija, aktą tvirtina švietimo ir mokslo ministras ar jo įgaliotos institucijos vadovas.

65. Tarpinstitucinės švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro taikomosios programinės įrangos bandymus atlieka programinės įrangos bandymų komisija, kurios sudėtį tvirtina tarpinstitucinės informacinės sistemos ar registro kūrėjų įgaliotos institucijos vadovas. Programinės įrangos bandymų aktą pasirašo programinės įrangos bandymų komisija, aktą tvirtina tarpinstitucinės informacinės sistemos ar registro kūrėjų įgaliotos institucijos vadovas.

66. Lokalios švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro taikomosios programinės įrangos bandymus atlieka programinės įrangos bandymų komisija, kurios sudėtį tvirtina informacinės sistemos ar registro kūrėjo vadovas. Programinės įrangos bandymų aktą pasirašo programinės įrangos bandymų komisija, aktą tvirtina informacinės sistemos ar registro kūrėjo vadovas.

67. Priimta švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro taikomoji programinė įranga perduodama bandomajai eksploatacijai.

 

IV. ŠVIETIMO IR MOKSLO INFORMACINIŲ SISTEMŲ IR REGISTRŲ DIEGIMAS

 

68. Švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro diegimas apima:

68.1. informacinės sistemos ar registro dokumentų komplekto sudarymą;

68.2. informacinės sistemos ar registro bandomąją eksploataciją;

68.3. informacinės sistemos ar registro trūkumų šalinimą;

68.4. informacinės sistemos ar registro priėmimą eksploatuoti.

69. Diegiant informacinę sistemą ar registrą keliose institucijose (tiražuojant), visi šių Taisyklių 68 punkte išvardyti etapai vykdomi kiekvienoje institucijoje.

70. Švietimo ir mokslo informacinei sistemai ar registrui diegti reikalingų dokumentų komplektas susideda iš:

70.1. informacinės sistemos ar registro specifikacijos;

70.2. informacinės sistemos ar registro duomenų saugos nuostatų;

70.3. informacinės sistemos ar registro techninės bazės ir kompiuterių tinklo aprašymo;

70.4. informacinės sistemos ar registro taikomųjų programų ir duomenų bazių aprašymo;

70.5. informacinės sistemos procesų ar registro tvarkymo procedūrų aprašymo;

70.6. informacinės sistemos ar registro tvarkytojų ir vartotojų pareigybių sąrašo ir jų aprašymų;

70.7. informacinės sistemos ar registro tvarkytojų ir vartotojų mokymo plano, programos ir metodinės medžiagos;

70.8. informacinės sistemos ar registro bandomosios eksploatacijos plano;

70.9. informacinės sistemos ar registro rizikos valdymo ataskaitos.

71. Informacinės sistemos ar registro kūrėjo ir institucijos, diegiančios informacinę sistemą ar registrą, susitarimu šių Taisyklių 70 punkte išvardytų dokumentų sąrašas gali būti praplėstas.

72. Valstybės ar žinybinės švietimo ir mokslo informacinės sistemos, valstybės ar šakinio registro diegimo dokumentų komplektą formuoja Ministerijos įgaliota institucija ir informacinės sistemos ar registro taikomosios programinės įrangos kūrėjas.

73. Tarpinstitucinės švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro diegimo dokumentų komplektą formuoja tarpinstitucinės informacinės sistemos ar registro kūrėjų įgaliota institucija ir informacinės sistemos ar registro taikomosios programinės įrangos kūrėjas.

74. Lokalios švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro diegimo dokumentų komplektą formuoja informacinės sistemos ar registro kūrėjas ir informacinės sistemos ar registro taikomosios programinės įrangos kūrėjas.

75. Švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro bandomosios eksploatacijos planas nustato informacinės sistemos ar registro eksploatacijos tvarką, jos komponentų parengimą darbui, duomenų mainus ir konvertavimą, vykdomų procesų, funkcijų ir informacijos srautų pertvarkymą, atsakingų asmenų paskyrimą ir kita.

76. Valstybės ar žinybinės švietimo ir mokslo informacinės sistemos, valstybės ar šakinio registro bandomosios eksploatacijos planą rengia Ministerijos įgaliota institucija ir informacinės sistemos ar registro taikomosios programinės įrangos kūrėjas. Jeigu valstybės ar žinybinė švietimo ir mokslo informacinė sistema, valstybės ar šakinis registras diegiami keliose institucijose, bandomosios eksploatacijos planas derinamas su institucijomis, kuriose bus diegiama informacinė sistema ar registras.

77. Tarpinstitucinės švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro bandomosios eksploatacijos planą rengia tarpinstitucinės informacinės sistemos ar registro kūrėjų įgaliota institucija ir informacinės sistemos ar registro taikomosios programinės įrangos kūrėjas.

78. Valstybės ar žinybinės švietimo ir mokslo informacinės sistemos, valstybės ar šakinio registro bandomosios eksploatacijos planą tvirtina Ministerijos įgaliotos institucijos vadovas.

79. Tarpinstitucinės švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro bandomosios eksploatacijos planą tvirtina tarpinstitucinės informacinės sistemos ar registro kūrėjų įgaliotos institucijos vadovas.

80. Lokalios švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro bandomosios eksploatacijos planą tvirtina informacinės sistemos ar registro kūrėjo vadovas.

81. Švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro bandomosios eksploatacijos darbams įvertinti sudaroma bandomosios eksploatacijos vertinimo komisija. Į komisijos sudėtį įtraukiami suinteresuotų institucijų atstovai.

82. Valstybės ar žinybinės švietimo ir mokslo informacinės sistemos, valstybės ar šakinio registro bandomosios eksploatacijos vertinimo komisijos sudėtį tvirtina Ministerijos įgaliotos institucijos vadovas.

83. Tarpinstitucinės švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro bandomosios eksploatacijos vertinimo komisijos sudėtį tvirtina tarpinstitucinės informacinės sistemos ar registro kūrėjų įgaliotos institucijos vadovas.

84. Lokalios švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro bandomosios eksploatacijos vertinimo komisijos sudėtį tvirtina informacinės sistemos ar registro kūrėjo vadovas.

85. Švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro bandomosios eksploatacijos vertinimo komisija pasirašo švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro bandomosios eksploatacijos vertinimo aktą.

86. Jeigu švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro bandomosios eksploatacijos vertinimo akte yra nurodomi informacinės sistemos ar registro trūkumai, informacinės sistemos ar registro kūrėjas perduoda aktą informacinės sistemos ar registro taikomosios programinės įrangos kūrėjui, nurodydamas terminą trūkumams pašalinti.

87. Baigus švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro diegimą ir informacinės sistemos ar registro bandomosios eksploatacijos vertinimo komisijai pasirašius informacinės sistemos ar registro bandomosios eksploatacijos vertinimo aktą, sudaroma informacinės sistemos ar registro priėmimo komisija. Į komisijos sudėtį įtraukiami suinteresuotų institucijų atstovai.

88. Valstybės ar žinybinės švietimo ir mokslo informacinės sistemos, valstybės ar šakinio registro priėmimo komisijos sudėtį tvirtina švietimo ir mokslo ministras ar Ministerijos įgaliotos institucijos vadovas.

89. Tarpinstitucinės švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro priėmimo komisijos sudėtį tvirtina tarpinstitucinės informacinės sistemos ar registro kūrėjų įgaliotos institucijos vadovas.

90. Lokalios švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro priėmimo komisijos sudėtį tvirtina informacinės sistemos ar registro kūrėjo vadovas.

91. Švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro priėmimo komisija vertina informacinės sistemos ar registro tinkamumą ir pasirašo informacinės sistemos ar registro priėmimo ir tinkamumo eksploatuoti aktą (2 priedas).

92. Valstybės ar žinybinės švietimo ir mokslo informacinės sistemos, valstybės ar šakinio registro priėmimo ir tinkamumo eksploatuoti aktą tvirtina švietimo ir mokslo ministras.

93. Tarpinstitucinės švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro priėmimo ir tinkamumo eksploatuoti aktą tvirtina tarpinstitucinės informacinės sistemos ar registro kūrėjų įgaliotos institucijos vadovas.

94. Lokalios švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro priėmimo ir tinkamumo eksploatuoti aktą tvirtina informacinės sistemos ar registro kūrėjo vadovas.

95. Patvirtintą valstybės ar žinybinės švietimo ir mokslo informacinės sistemos, valstybės ar šakinio registro priėmimo ir tinkamumo eksploatuoti akto kopiją Ministerijos įgaliota institucija per 5 darbo dienas teikia Komitetui ir informacinės sistemos ar registro priėmimo ir tinkamumo eksploatuoti akto duomenis tiesiogiai teikia į Apskaitos sistemą.

96. Patvirtinto tarpinstitucinės švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro priėmimo ir tinkamumo eksploatuoti akto duomenis tarpinstitucinės informacinės sistemos ar registro kūrėjų įgaliota institucija per 5 darbo dienas tiesiogiai teikia į Apskaitos sistemą.

97. Patvirtinto lokalios švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro priėmimo ir tinkamumo eksploatuoti akto duomenis informacinės sistemos ar registro kūrėjas per 5 darbo dienas tiesiogiai teikia į Apskaitos sistemą.

98. Švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro, kuriame tvarkomi asmens duomenys, priėmimo ir tinkamumo eksploatuoti akto kopiją informacinės sistemos ar registro kūrėjas ar kūrėjų įgaliota institucija pateikia Inspekcijai.

99. Švietimo ir mokslo registras laikomas sukurtu ir švietimo ir mokslo informacinė sistema įteisinta patvirtinus jos priėmimo ir tinkamumo eksploatuoti aktą.

100. Sprendimą reorganizuoti valstybės ar žinybinę švietimo ir mokslo informacinę sistemą priima švietimo ir mokslo ministras.

101. Prireikus reorganizuoti valstybės registrą, Ministerija rengia Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo dėl registro reorganizavimo ir registro nuostatų pakeitimo projektą.

102. Sprendimą reorganizuoti valstybės švietimo ir mokslo registrą priima Lietuvos Respublikos Vyriausybė, šakinį – švietimo ir mokslo ministras.

103. Priėmus sprendimą reorganizuoti valstybės ar šakinį švietimo ir mokslo registrą, Ministerija ar jos įgaliota institucija per 5 darbo dienas pateikia duomenis apie registro reorganizavimą Komitetui jo nustatyta tvarka.

104. Valstybės ar šakinio švietimo ir mokslo registro reorganizavimo dokumentai rengiami ir derinami vadovaujantis šių Taisyklių II, III ir IV skyrių nuostatomis.

105. Priėmus sprendimą reorganizuoti valstybės ar žinybinę švietimo ir mokslo informacinę sistemą, valstybės ar šakinį registrą, Ministerijos įgaliota institucija per 5 darbo dienas į Apskaitos sistemą tiesiogiai teikia teisės aktą dėl informacinės sistemos ar registro reorganizavimo priėmusios institucijos pavadinimą, teisės akto pavadinimą, numerį ir datą, numatomą informacinės sistemos ar registro reorganizavimo datą.

106. Sprendimą reorganizuoti tarpinstitucinę ar lokalią švietimo ir mokslo informacinę sistemą ar registrą priima informacinės sistemos ar registro valdytojai.

107. Tarpinstitucinės ar lokalios švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro valdytojas, priėmęs sprendimą dėl informacinės sistemos ar registro reorganizavimo, per 5 darbo dienas į Apskaitos sistemą tiesiogiai teikia teisės aktą dėl informacinės sistemos ar registro reorganizavimo priėmusios institucijos pavadinimą, teisės akto pavadinimą, numerį ir datą, numatomą informacinės sistemos ar registro reorganizavimo datą.

 

V. ŠVIETIMO IR MOKSLO INFORMACINIŲ SISTEMŲ IR REGISTRŲ KŪRIMO FINANSAVIMAS

 

108. Integralių valstybės ir žinybinių švietimo ir mokslo informacinių sistemų, valstybės ir šakinių registrų kūrimas finansuojamas iš valstybės biudžeto skirtų, taip pat kitų teisėtai gautų lėšų.

109. Integralioms valstybės ir žinybinėms švietimo ir mokslo informacinėms sistemoms, valstybės ir šakiniams registrams kurti gali būti skiriama lėšų iš Ministerijai numatytų valstybės biudžeto asignavimų švietimo ir mokslo ministro nustatyta tvarka.

110. Lokalių ir tarpinstitucinių švietimo ir mokslo informacinių sistemų ir registrų kūrimas finansuojamas švietimo ir mokslo institucijai, inicijavusiai lokalios informacinės sistemos ar registro kūrimą, ar švietimo ir mokslo institucijoms, kurios naudos tarpinstitucinę informacinę sistemą ar registrą, valstybės biudžeto ar savivaldybių biudžetų skirtomis, taip pat kitomis teisėtai gautomis lėšomis.

111. Integralių švietimo ir mokslo informacinių sistemų ir registrų kūrimas finansuojamas švietimo ir mokslo ministro nustatyta tvarka pagal integralių švietimo ir mokslo informacinių sistemų ir registrų kūrimo, modernizavimo ir palaikymo finansavimo modelį.

______________


Integralių švietimo ir mokslo

informacinių sistemų ir registrų kūrimo

koordinavimo taisyklių

1 priedas

 

(Paraiškos kurti švietimo ir mokslo informacinę sistemą ar registrą forma)

 

PARAIŠKA ŠVIETIMO IR MOKSLO INFORMACINEI SISTEMAI AR REGISTRUI KURTI

 

data, Nr.

 

Duomenys apie pareiškėją:

 

Eil. Nr.

Pareiškėjo atributas

Atributo reikšmė

1.

Švietimo ir mokslo institucijos pavadinimas

 

2.

Švietimo ir mokslo institucijos adresas

 

3.

Švietimo ir mokslo institucijos

kontaktinio asmens:

vardas

pavardė

telefono numeris

elektroninio pašto adresas

 

 

Planuojamos kurti švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro trumpas aprašas:

 

Eil. Nr.

Informacinės sistemos ar registro aprašo atributo pavadinimas

Aprašo atributo charakteristika, turinys

4.

Informacinės sistemos ar registro pavadinimas lietuvių kalba

Tekstinis laukas iki 200 simbolių. Informacinės sistemos ar registro pavadinimą siūlo informacinės sistemos ar registro kūrėjas

5.

Informacinės sistemos ar registro pavadinimas anglų kalba

Tekstinis laukas iki 200 simbolių

6.

Informacinės sistemos ar registro pavadinimo lietuvių kalba abėcėlinė santrumpa

Tekstinis laukas iki 12 simbolių. Trumpa, lengvai skaitoma ir įsimenama santrumpa

7.

Informacinės sistemos ar registro steigimo/kūrimo tikslas

Tekstinis laukas iki 200 simbolių

8.

Informacinės sistemos ar registro paskirtis

 

9.

Informacinės sistemos ar registro tipas

 

10.

Informacinės sistemos ar registro nuostatų tvirtinimo data

 

11.

Informacinės sistemos ar registro duomenų saugos nuostatų tvirtinimo data

 

12.

Informacinės sistemos ar registro sukūrimo numatomas terminas

Data, iki kurios numatoma sukurti informacinę sistemą ar registrą

13.

Informacinės sistemos ar registro numatomo rengėjo pavadinimas

 

14.

Kiti duomenys apie informacinės sistemos ar registro numatomą rengėją:

adresas

interneto svetainė

kontaktinio asmens:

vardas

pavardė

telefono numeris

elektroninio pašto adresas

 

 

_____________________                    ______________                                                             

pareiškėjo pareigų pavadinimas                                     parašas                                                vardas ir pavardė

__________________

data

______________


Integralių švietimo ir mokslo

informacinių sistemų ir registrų kūrimo

koordinavimo taisyklių

2 priedas

 

(Švietimo ir mokslo informacinės sistemos ar registro priėmimo ir tinkamumo eksploatuoti akto forma)

 

ŠVIETIMO IR MOKSLO INFORMACINĖS SISTEMOS (REGISTRO) PRIĖMIMO IR TINKAMUMO EKSPLOATUOTI AKTAS

 

_______________________________________________

(dokumento sudarytojo pavadinimas)

 

TVIRTINU_________________________

(parašas)

A. V.

___________________________________

(pareigos, v., pavardė)

200__m._______________________ ___d.

 

Įdiegtos

(pavadinimas)

_______________________________________  informacinės sistemos (registro) priėmimo ir

tinkamumo eksploatuoti

 

AKTAS

 

200              m.                             d.

_________________________________________

(vietovė, adresas)

 

Priėmimo komisija, paskirta ____________________________________________________

 

(institucijos pavadinimas, įsakymo, potvarkio data ir Nr.)

šios sudėties:

__________________________________________________________________________

(v., pavardė) (darbovietė)

_________________________________________ (komisijos pirmininkas).

(pareigos)

______________________________________________________ ,

(v., pavardė)                                  (pareigos)

_______________________________________ ,

(v., pavardė)                                (pareigos)

_______________________________________ .

(v., pavardė)                                (pareigos)

 

vadovaudamasi informacinės sistemos (registro) specifikacija, projektu, bandomosios eksploatacijos planu ir kitais dokumentais, išnagrinėjo pateiktos priimti

 

(visas informacinės sistemos ar registro pavadinimas)

funkcionavimą, patikrino diegti parengtą dokumentaciją ir nustatė:

 

1. Informacinė sistema (registras) atitinka pateiktą specifikaciją, patvirtintą

ir įregistruotą.

 

2. Kūrimas vyko pagal informacinės sistemos (registro) projektą, patvirtintą______________

 

3. Informacinė sistema (registras) atitinka jai keliamus reikalavimus ir pateiktą dokumentaciją ir yra tinkama eksploatuoti.

 

Komisijos pirmininkas

(parašas)                                                        (vardas, pavardė)

Nariai

(parašas)                                                         (vardas, pavardė)

 

(parašas)                                                         (vardas, pavardė)

 

(parašas)                                                         (vardas, pavardė)

______________