KŪNO KULTŪROS IR SPORTO DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS GENERALINIS DIREKTORIUS

 

Į S A K Y M A S

DĖL TARPTAUTINIŲ SPORTO RENGINIŲ, ORGANIZUOJAMŲ LIETUVOJE

 

2006 m. vasario 27 d. Nr. V-104

Vilnius

 

 

Atsižvelgdamas į tai, kad Lietuvoje kasmet organizuojama nemažai įvairių tarptautinių sporto varžybų ir kitų renginių, ir vadovaudamasis Kūno kultūros ir sporto komisijos 2005 m. gruodžio 15 d. nutarimu Nr. KN-2 „Dėl tarptautinių sporto renginių Lietuvoje“,

nustatau:

1. Rengti tarptautinius sporto renginius gali tik tos organizacijos, kurios turi tarptautinius standartus atitinkančią sporto bazę, įrangą ir inventorių; kuriose yra tarptautiniam renginiui organizuoti tinkamą kvalifikaciją ir patirtį turinčių specialistų, kurios nurodė visus renginio finansavimo šaltinius, pateikė pajamų ir išlaidų sąmatas; kurių kolektyvinis valdymo organas, priėmęs sprendimą surengti tarptautinį renginį, turi miesto ar rajono, kur vyks renginys, savivaldybės pritarimą. Prioritetą rengti tarptautines varžybas Lietuvoje turi tos sporto šakos, kurių sportininkai olimpinėse žaidynėse, pasaulio ir Europos čempionatuose yra iškovoję prizinių vietų ir gali sėkmingai dalyvauti numatytuose renginiuose.

2. Teikti paraiškas Kultūros ir sporto rėmimo fondui lėšoms gauti (išskyrus dalyvių ir oficialių atstovų išlaikymui) gali federacijos, kurios Lietuvoje siekia surengti pasaulio ir Europos čempionatų (įvairaus amžiaus ir lyties grupių) atrankos arba finalines varžybas.

3. Papildomo finansavimo apimtį:

3.1. Lietuvos sporto (šakų) federacijos, kurių kitų metų plėtotės programoms skiriama daugiau nei 300,0 tūkst. Lt, gali gauti papildomai – 20 proc. tos sumos;

3.2. Lietuvos sporto (šakų) federacijos, kurių kitų metų plėtotės programoms skiriama 100,0–300,0 tūkst. Lt, gali gauti papildomai 30 proc. tos sumos;

3.3. Lietuvos sporto (šakų) federacijos, kurių kitų metų plėtotės programoms skiriama mažiau nei 100,0 tūkst. Lt, gali gauti papildomai 40 proc. tos sumos.

4. Strateginės sporto šakos, rengiančios tarptautinį renginį, gali gauti papildomą finansavimą sporto bazės renovacijai, įrangai ir inventoriui įsigyti. Šios organizacijos paraiškas Kultūros ir sporto rėmimo fondui privalo pateikti likus ne mažiau kaip dvejiems metams iki renginio vykdymo datos, paraiškos turi būti pateikiamos iki einamųjų metų gegužės 1 d.

5. Draugiškos arba tradicinės kalendorinės tarptautinės sporto varžybos turi būti finansuojamos panaudojant atitinkamų sporto organizacijų programų plėtrai skirtas lėšas.

6. Tarptautiniams kompleksiniams renginiams (žaidynėms, universiadoms ir pan.) seminarams, konferencijoms, simpoziumams ir pan. organizuoti organizacijos turi numatyti lėšas atitinkamose programose (kompleksinių renginių, sporto mokslo, medicinos, tarptautinių ryšių ir pan.).

7. Tos pačios sporto šakos pasaulio ir Europos čempionatai gali būti organizuojami Lietuvoje ir finansuojami iš biudžeto lėšų ne dažniau kaip kas dveji metai.

8. Šalies sporto organizacijoms, kurios nesilaikys šio įsakymo reikalavimų, biudžetinės lėšos tarptautiniams renginiams Lietuvoje organizuoti nebus skiriamos.

8. Ateinančių metų tarptautinių sporto renginių Lietuvoje planas kasmet teikiamas tvirtinti Kūno kultūros ir sporto komisijai einamųjų metų IV ketvirtį.

 

 

 

GENERALINIS DIREKTORIUS                                                             ALGIRDAS RASLANAS