LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ĮSTAIGŲ DOKUMENTŲ SAUGOJIMO TVARKOS

 

2000 m. lapkričio 9 d. Nr. 640

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo 16 straipsnio 2 dalimi (Žin., 1994, Nr. 63-1231; 1998, Nr. 112-3099),

1. Tvirtinu Sveikatos priežiūros įstaigų dokumentų saugojimo tvarką (pridedama).

2. Laikau netekusiu galios Sveikatos apsaugos ministerijos 1997 03 07 įsakymą Nr. 98 „Dėl sveikatos priežiūros įstaigų dokumentų saugojimo“ (Žin., 1997, Nr. 26-610).

 

 

L. E. SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO PAREIGAS                     RAIMUNDAS ALEKNA

______________

 

 


PATVIRTINTA

sveikatos apsaugos ministro

2000 m. lapkričio 9 d. įsakymu Nr. 640

 

SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ĮSTAIGŲ DOKUMENTŲ

SAUGOJIMO TVARKA

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Sveikatos priežiūros įstaigų dokumentų saugojimo tvarka parengta vadovaujantis Lietuvos Respublikos archyvų įstatymu (Žin., 1995, Nr. 107-2389), Lietuvos valstybinio archyvų fondo nuostatais (Žin., 1996, Nr. 46-1127), Lietuvos archyvų departamento 1997 08 15 įsakymu Nr. 38 „Dėl bendrųjų dokumentų saugojimo terminų“ (Žin., 1997, Nr. 78-2006), sveikatos apsaugos ministro 1999 11 29 įsakymu Nr. 515 „Dėl sveikatos priežiūros įstaigų veiklos apskaitos ir atskaitomybės tvarkos“ (Žin., 1999, Nr. 103-2972) bei kitais teisės aktais ir norminiais dokumentais.

2. Ši dokumentų saugojimo tvarka nustato bylų formavimo, dokumentų vertės nustatymo, bylų perdavimo saugoti, dokumentų saugojimo tvarką sveikatos priežiūros įstaigose.

 

II. BYLŲ FORMAVIMAS

 

3. Dokumentai, įvykdžius jų užduotis ar susipažinus su jais, suskirstomi ir segami į bylas pagal suderintą su įstaigos steigėju ar atitinkamu valstybiniu archyvu bylų nomenklatūrą, kurią tvirtina įstaigos vadovas arba jo įgaliotas asmuo.

4. Įstaigos bylų nomenklatūra – tai susistemintas vedamų bylų (dokumentų) antraščių sąrašas, kuriame įrašytos kiekvieno įstaigos skyriaus vedamų bylų antraštės, nurodyti jų saugojimo terminai.

5. Bylų antraštės turi būti konkrečios ir aiškios, nurodančios dokumentų rūšį ir turinį. Susirašinėjimo bylų antraštėse nurodoma, su kuo ir kokiais klausimais susirašinėjama.

6. Įstaigos skyriai privalo kasmet iki gruodžio 1 d. parengti ir pateikti raštinei atitinkamus bylų nomenklatūros dalių projektus. Raštinė parengia įstaigos bylų nomenklatūrą ir suderina su įstaigos ekspertų komisija, kurios sudėtį nustato įstaigos vadovas arba jo įgaliotas asmuo. Kartą per 5 metus ir esant pasikeitimų bylų nomenklatūra derinama su atitinkamu valstybės archyvu arba steigėju.

7. Jeigu bylų nomenklatūra kitiems metams parengiama be pakeitimų, atitinkanti ankstesnių metų suderintą bylų nomenklatūrą, ji tvirtinama įstaigos vadovo (jo įgalioto asmens), o valstybės archyvas ar steigėjas informuojamas, kad bylų nomenklatūra nepasikeitė.

8. Nuolatinio, ilgo ir laikino saugojimo dokumentai į bylas grupuojami atskirai.

9. Į bylas segami dokumentai, kurių užduotys jau įvykdytos.

10. Į bylas segami vienerių metų dokumentai, išskyrus asmens bylas, ligos istorijas.

11. Asmens kortelės, darbuotojų asmens sąskaitų kortelės sisteminamos abėcėlės tvarka. Į asmens bylas segami: prašymas priimti į darbą ar dalyvauti konkurse darbo vietai užimti, konkurso dokumentai, darbo sutartis, kadrų įskaitos anketa, mokslo baigimo dokumentų kopijos, įsakymo dėl priėmimo į darbą kopija, prašymas perkelti į kitą darbą arba atleisti iš darbo, įsakymų apie tarnybos eigą kopijos bei kiti dokumentai. Lapai bylose numeruojami. Komandiruočių, atostogų įsakymai bei kiti laikino saugojimo dokumentai į asmens bylas nesegami.

 

III. DOKUMENTŲ VERTĖS NUSTATYMAS

 

12. Perduodant dokumentus į įstaigos archyvą, atliekama jų vertės ekspertizė, tikslinami saugojimo terminai.

13. Nuolatinio ir ilgo saugojimo bylos sutvarkomos ir įforminamos: pertvarkomos dokumentų chronologine tvarka (bylos pradedamos anksčiausiu dokumentu, baigiamos – vėliausiu) ir pagal sąrašą perduodamos į įstaigos archyvą.

14. Perduodamų bylų sąrašą, kuriame nurodomos bylų antraštės, lapų skaičius, perduodamų bylų skaičius ir kt., rengia ir bylas perduoda į įstaigos archyvą atsakingi už raštvedybą skyrių darbuotojai.

15. Sąrašas rengiamas dviem egzemplioriais: vienas lieka skyriuje, antras – archyve.

16. Archyvo darbuotojas tikrina bylas (ar byla tinkamai suformuota, dokumentai susisteminti, sunumeruoti lapai, surašytas bylos baigiamojo įrašo lapas, užpildytas titulinis lapas). Neteisingai sutvarkytos ir įformintos bylos grąžinamos į skyrių trūkumams ištaisyti.

17. Dokumentų vertės ekspertizei organizuoti ir atlikti sudaromos nuolat veikiančios ekspertų komisijos (EK) iš įstaigos specialistų.

EK nuostatus tvirtina įstaigos vadovas ar jo įgaliotas asmuo. Įstaigų EK posėdžiai protokoluojami.

Mažose įstaigose (iki 10 darbuotojų) EK nesudaroma. Jos funkcijas atlieka darbuotojai, atsakingi už raštvedybą.

18. Dokumentų vertės ekspertizė atliekama vadovaujantis bylų nomenklatūra, bendrųjų dokumentų bei specialiųjų dokumentų saugojimo terminų rodyklėmis ir teisės aktais bei kitais norminiais dokumentais, kuriuose yra nurodytas dokumentų saugojimo terminas.

19. Nuolatinio ir ilgo saugojimo bylos surašomos į apyrašus, kurie turi būti derinami su atitinkamu valstybiniu archyvu arba steigėju, ir tvirtinami įstaigos vadovo arba jo įgalioto asmens. Laikino saugojimo bylų dokumentų apyrašai nesudaromi, bylų apskaita vedama pagal bylų nomenklatūrą.

 

IV. DOKUMENTŲ SAUGOJIMAS

 

20. Vadovaujantis Lietuvos archyvų departamento 1997 07 07 įsakymu Nr. 35 patvirtintais Reikalavimais dokumentų saugykloms, archyviniai dokumentai turi būti saugomi tam tikslui pritaikytose patalpose (Žin., 1997, Nr. 68-1728).

21. Įformintos bylos nuoseklia eilės tvarka dedamos į dėžutes su etiketėmis. Jose užrašomas fondo numeris ir pavadinimas, apyrašo numeris, dėžutėje esančių bylų numeriai ir metai, saugojimo laikas.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

22. Keičiantis įstaigos archyvo darbuotojui arba asmeniui, atsakingam už archyvą, bylos perduodamos ir priimamos pagal aktą, tvirtinamą įstaigos vadovo.

23. Jei įstaiga likviduojama, jos nuolatinio, ilgo ir laikino saugojimo bylos perduodamos tolesniam saugojimui Lietuvos Respublikos archyvų įstatymo nustatyta tvarka.

 

SUDERINTA

Lietuvos archyvų departamento

generalinis direktorius

V. Grigoraitis

2000 m. lapkričio 9 d.

______________