VALSTYBĖS DOKUMENTŲ TECHNOLOGINĖS APSAUGOS TARNYBOS

PRIE FINANSŲ MINISTERIJOS DIREKTORIAUS

ĮSAKYMAS

 

dėl saugiųjų dokumentų ir saugiųjų dokumentų blankų gamybinių patalpų apsaugos reikalavimų patvirtinimo

 

2010 m. rugpjūčio 31 d. Nr. 1-131

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. rugsėjo 9 d. nutarimo Nr. 1141 „Dėl Lietuvos Respublikos saugiųjų dokumentų ir saugiųjų dokumentų blankų gamybos įstatymo įgyvendinimo“ (Žin., 2003, Nr. 87-3934; 2010, Nr. 65-3251) 2 punktu:

1. Tvirtinu Saugiųjų dokumentų ir saugiųjų dokumentų blankų gamybinių patalpų apsaugos reikalavimus (pridedama).

2. Nustatau, kad:

2.1. saugiųjų dokumentų ir saugiųjų dokumentų blankų gamybos licencijų turėtojų (toliau – licencijų turėtojai) ar įmonių, siekiančių gauti saugiųjų dokumentų ir saugiųjų dokumentų blankų gamybos licenciją, kurių saugiųjų dokumentų ir saugiųjų dokumentų blankų gamybinės patalpos (toliau – gamybinės patalpos) įrengtos ir iki šio įsakymo įsigaliojimo Lietuvos policijos generalinio komisaro įgaliota policijos įstaiga išdavė pažymą apie tai, kad jos atitinka Vertybinių popierių, dokumentų blankų, banderolių, oficialių žymėjimo ženklų gamybinių patalpų apsaugos reikalavimus, patvirtintus Lietuvos policijos generalinio komisaro 2003 m. lapkričio 7 d. įsakymu Nr. V-575 (Žin., 2003, Nr. 109-4907), atitinka šiuo įsakymu patvirtintus Saugiųjų dokumentų ir saugiųjų dokumentų blankų gamybinių patalpų apsaugos reikalavimus;

2.2. atliekant po šio įsakymo įsigaliojimo licencijų turėtojų gamybinių patalpų, kurios buvo įrengtos vadovaujantis Vertybinių popierių, dokumentų blankų, banderolių, oficialių žymėjimo ženklų gamybinių patalpų apsaugos reikalavimais, patikrinimus, numatytus Saugiųjų dokumentų ir saugiųjų dokumentų blankų gamybos licencijavimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. gruodžio 16 d. nutarimu Nr. 1615 (Žin., 2003, Nr. 119-5432; 2008, Nr. 120-4562), 48.4 punkte, taikomi šiuo įsakymu patvirtinti Saugiųjų dokumentų ir saugiųjų dokumentų blankų gamybinių patalpų apsaugos reikalavimai.

3. Šis įsakymas įsigalioja nuo 2010 m. rugsėjo 1 d.

 

 

Direktorius                                                                         Vaclovas Juknevičius

 

SUDERINTA

Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

2010-08-30 raštu Nr. 5-S-5105

 

_________________


PATVIRTINTA

Valstybės dokumentų technologinės

apsaugos tarnybos prie Finansų

ministerijos direktoriaus

2010 m. rugpjūčio 31 d.

įsakymu Nr. 1-131

 

SAUGIŲJŲ DOKUMENTŲ IR SAUGIŲJŲ DOKUMENTŲ BLANKŲ Gamybinių patalpų apsaugos reikalavimai

 

I. bendroji dalis

 

1. Saugiųjų dokumentų ir saugiųjų dokumentų blankų gamybinių patalpų apsaugos reikalavimai (toliau – šie reikalavimai) nustato saugiųjų dokumentų ir saugiųjų dokumentų blankų gamybinių patalpų (toliau – gamybinės patalpos) apsaugos reikalavimus įmonėse, turinčiose saugiųjų dokumentų ir saugiųjų dokumentų blankų gamybos licencijas ar siekiančiose jas gauti.

2. Bendruosius statybinius, priešgaisrinius ir higieninius gamybinių patalpų reikalavimus nustato kiti teisės aktai.

3. Šiuose reikalavimuose vartojamos sąvokos:

Gamybinių patalpų apsaugos tarnyba – įmonės padalinys ar asmuo, nustatyta tvarka gavęs licenciją teikti asmens ir turto apsaugos paslaugas, kurių pagrindinė funkcija – užtikrinti, kontroliuoti ir nuolatos prižiūrėti gamybinių patalpų apsaugos sistemos funkcionavimą, arba pagal sutartį samdomi saugos tarnybos darbuotojai.

Saugos tarnyba juridinis asmuo ar užsienio juridinio asmens filialas, nustatyta tvarka gavęs licenciją teikti asmens ir turto apsaugos paslaugas.

Fizinė apsauga – fizinių, mechaninių ir elektroninių apsaugos priemonių ir metodų visuma, skirta apsaugoti pagamintus saugiuosius dokumentus ir saugiuosius dokumentų blankus, specialiąsias saugiųjų dokumentų ir saugiųjų dokumentų blankų gamybos medžiagas, fotoplėveles, spaudos formas, ruošinius ar įslaptintą informaciją nuo pagrobimo, sunaikinimo, neteisėto patekimo į saugomas patalpas ar teritoriją, neteisėto susipažinimo su šiose vietose saugoma įslaptinta informacija.

Įeigos kontrolės sistema – įrenginys (ar jų grupė), kuris identifikuoja asmenį surenkant kodą arba iš tam tikrų informacijos laikmenų nuskaitant koduotą informaciją, arba identifikuoja asmenį pagal jo individualius antropometrinius parametrus (akies rainelę, papiliarinius raštus ir kt.) bei suteikia galimybę jam patekti į tam tikras patalpas arba jos nesuteikia.

Laikmena – materialus objektas duomenims laikyti (dokumentas, diskelis, kasetė, magnetinė juosta ir kt.).

Skaitytuvas – įrenginys, nuskaitantis koduotą informaciją ar individualius asmens antropometrinius parametrus (akies rainelę, papiliarinius raštus ir kt.) bei nuskaitytą informaciją siunčiantis kitiems įrenginiams.

Apsauginė signalizacija – tam tikrų tarpusavyje sujungtų prietaisų visuma, registruojanti ir informuojanti apie įsilaužimą, bandymą įsilaužti, užpuolimą bei gaisrą.

Apsauginė įsilaužimo signalizacija – objekto signalizacijos priemonių, kurios automatiškai nustato ir fiksuoja įsilaužimą bei informaciją apie tai perduoda į centralizuoto arba vietinio stebėjimo pultą, visuma. Apsauginė įsilaužimo signalizacija sudaryta iš pirmo ir antro apsaugos ruožų.

Apsauginė užpuolimo signalizacija – objekto kitų signalizacijos priemonių (pavojaus mygtukų), kurias įjungus nustatomas ir fiksuojamas užpuolimas bei informacija apie tai perduodama į centralizuoto arba vietinio stebėjimo pultą, visuma.

Objekto apsaugos pultas – prietaisas, kuris formuoja, kontroliuoja ir valdo kitas objekto signalizacijos priemones bei perduoda informaciją apie jų būklę kitoms sistemoms.

Pirmasis apsaugos ruožas – signalizacijos priemonių, kuriomis blokuojamas saugomo objekto perimetras: vartai, durys, langai, angos, atitvėrimo konstrukcijos, visuma.

Antrasis apsaugos ruožas – signalizacijos priemonių, kuriomis blokuojama saugomo objekto patalpos erdvė, visuma.

Centralizuoto stebėjimo pultas – saugos tarnybos patalpoje sumontuotas prietaisas, priimantis saugomų objektų apsaugos pultų pranešimus laidinėmis ir belaidėmis ryšio linijomis, formuojantis šviesos ir garso signalus savo indikatoriuose arba periferiniuose įrenginiuose.

Vietinio stebėjimo pultas – gamybinių patalpų apsaugos tarnybos patalpoje sumontuotas prietaisas, priimantis saugomo objekto (saugomų objektų skaičius negali būti didesnis negu vienas) apsaugos pultų pranešimus laidinėmis ir belaidėmis ryšio linijomis, formuojantis šviesos ir garso signalus savo indikatoriuose arba periferiniuose įrenginiuose.

Judesio jutiklis – prietaisas (mikrobangų, infraraudonųjų spindulių pasyvusis ar aktyvusis, ultragarso ir kt.), registruojantis ir formuojantis atitinkamą signalą apie įsilaužimą ar bandymą įsilaužti į patalpas.

Stiklo dūžio jutiklis – prietaisas, registruojantis akustines bangas, atitinkančias dūžtančio stiklo garsą, ir formuojantis atitinkamą signalą.

Seisminis jutiklis – prietaisas, registruojantis mechaninius virpesius ir formuojantis atitinkamą signalą.

Magnetokontaktinis jutiklis – ant varstomųjų konstrukcijų montuojamas magnetu valdomas jungiklis.

Plokštelinė spyna – spyna, kurioje sklendės judesys sukeliamas raktu su stačiakampio formos iškilimais ir įdubimais, tiesiogiai arba per papildomus spynos elementus veikiant spynos sklendę.

Šerdelinė spyna – spyna, kurioje sklendės judesys sukeliamas raktu su trapecijos arba kūgio formos įdubimais, per spynos šerdį veikiant spynos sklendę.

Kitos šiuose reikalavimuose vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos saugiųjų dokumentų ir saugiųjų dokumentų blankų gamybos įstatyme (Žin., 2003, Nr. 61-2758; 2007, Nr. 125-5094), Saugiųjų dokumentų ir saugiųjų dokumentų blankų gamybos licencijavimo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. gruodžio 16 d. nutarimu Nr. 1615 (Žin., 2003, Nr. 119-5432; 2008, Nr. 120-4562), bei Darbo uždarojo režimo sąlygomis taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos finansų ministro 2003 m. lapkričio 6 d. įsakymu Nr. 1K-269 (Žin., 2003, Nr. 108-4840; 2009, Nr. 51-2043), vartojamas sąvokas.

 

II. gamybinių patalpų techninio įtvirtinimo reikalavimai

 

4. Gamybinės patalpos turi būti atskirame pastate arba atskiroje, izoliuotoje nuo kitų šalia esančių patalpų, pastato dalyje. Jų pertvaros turi būti ne plonesnės kaip 250 mm, gelžbetoninės, mūrinės arba iš analogiško stiprumo medžiagos.

5. Gamybinių patalpų perdengimai turi būti ne plonesni kaip 220 mm, gelžbetoniniai arba iš analogiško stiprumo medžiagos.

6. Pertvaros, lubos ir grindys, neatitinkančios 4 ir 5 punkto reikalavimų, turi būti sutvirtintos metalinėmis grotomis, pagamintomis iš ne plonesnių kaip 16 mm skersmens plieninių strypų, juos sukryžiuojant ir suvirinant kryžiavimo ir sujungimo taškuose. Grotų langeliai turi būti ne didesni kaip 150x150 mm, strypų galai ne mažiau kaip 80 mm gylio įtvirtinti į lubas, grindis ir sienas bei užbetonuoti.

7. Gaminių laikymo patalpos durys turi atitikti šių reikalavimų priedo 1 punkto reikalavimus.

8. Specialiųjų medžiagų, fotoplėvelių, spaudos formų, ruošinių, broko, tuščios specialiųjų dažų taros saugojimo patalpų durys turi atitikti šių reikalavimų priedo 2 punkto reikalavimus.

9. Patalpų, kuriose gaminami saugieji dokumentai ir saugieji dokumentų blankai, bei kitų su gamyba susijusių patalpų, išskyrus nurodytų 7 ir 8 punktuose, įėjimo durys turi atitikti šių reikalavimų priedo 3 punkto reikalavimus.

10. Jeigu pagal įmonės darbo specifiką yra įrengtas įvažiavimas į gamybines patalpas ir išvažiavimas iš jų, 9 punkte nurodytų durų vietoje gali būti įrengti fiksuojamieji profiliuoti apsauginiai žaliuziniai vartai (toliau – žaliuziniai vartai).

11. Gamybinių patalpų, išskyrus gaminių laikymo patalpas, langai turi būti dvigubo stiklo. Ant langų iš vidinės patalpų pusės turi būti įrengtos grotos, pagamintos iš ne plonesnių kaip 12 mm skersmens plieninių sukryžiuotų ir suvirintų kryžiavimo ir sujungimo taškuose strypų. Grotų langeliai turi atitikti 6 punkto reikalavimus. Jeigu įrengtos darinėjamos grotos, jos turi būti rakinamos ne mažiau kaip trijose vietose. Lankstai turi būti neišardomi.

Vidinių grotų vietoje gali būti įrengtos apsauginės fiksuojamosios žaliuzės (toliau – apsauginės žaliuzės).

Gaminių laikymo patalpos turi būti be langų.

12. Ventiliacijos ar kitos gamybos technologiniam procesui numatytos angos turi būti grotuotos, jei anga didesnė nei 180x180 mm. Grotos įrengiamos pagal 6 punkto reikalavimus. Tokių angų kraštai sutvirtinami ne mažesniu kaip 5 mm storio ir 40 mm pločio plieniniu kampuočiu.

13. Medžiagos turi būti saugomos atskiroje patalpoje metalinėse spintose, pagamintose iš ne plonesnio kaip 3 mm plieninio lakšto. Spintose turi būti įtaisytos šerdelinės spynos, turinčios 100 000 skirtybių skaičių ir atsparios 10 min. gręžimui, arba joms pagal atsparumą analogiški seifinio tipo mechanizmai su diskiniu simetrišku raktu, rakinančiu dviem kryptimis, arba seifinio tipo raktu. Tokios spintos turi būti pritvirtintos prie patalpos sienų ir grindų ne mažiau kaip 3 vietose.

Medžiagos gali būti laikomos metaliniuose stelažuose, jeigu patalpa, kurioje jos saugomos, atitinka gaminių laikymo patalpoms nustatytus reikalavimus.

 

iIi. gamybinių patalpų apsauginės signalizacijos sistemų įrengimo reikalavimai

 

14. Gamybinėse patalpose turi būti įrengta ne mažiau kaip dviejų ruožų apsauginė įsilaužimo signalizacija, įjungta į gamybinių patalpų apsaugos tarnybos vietinio stebėjimo pultą bei saugos tarnybos centralizuoto stebėjimo pultą.

15. Aliarmo signalas perduodamas į saugos tarnybos centralizuoto stebėjimo pultą telefono linija ir radijo bangomis. Privalu turėti telefono linijos pažeidimų kontrolės įrenginį.

16. Pirmajame apsaugos ruože atskirais apsauginės signalizacijos spinduliais turi būti blokuojamos varstomosios konstrukcijų dalys (durys, langai, žaliuziniai vartai, apsauginės žaliuzės), angos bei statybinės gamybinių patalpų konstrukcijos (sienos, lubos, grindys):

16.1. įėjimo durų ir kitų varstomųjų konstrukcijų, per kurias galima patekti į saugomas patalpas (krovininių liftų šachtų durelės ar kt.), langų, žaliuzinių vartų atidarymas, apsauginės žaliuzės, stiklo išėmimas, apsauginių žaliuzių atidarymas – magnetokontaktiniais jutikliais;

16.2. įėjimo durų ir kitų varstomųjų konstrukcijų, per kurias galima patekti į saugomas patalpas (krovininių liftų šachtų durelės ar kt.), žaliuzinių vartų išlaužimas, langų stiklo išėmimas – pasyviaisiais infraraudonųjų spindulių (toliau – PIR) jutikliais su užuolaidos tipo jautrumo sritimi;

16.3. langų stiklų išdaužimas – stiklo dūžio jutikliais;

16.4. ventiliacijos kanalai, kurių anga didesnė nei 180x180 mm, – dvigubo veikimo PIR jutikliais su užuolaidos tipo jautrumo sritimi arba signalinėmis grotelėmis. Grotelės gaminamos iš 6–10 mm skersmens vamzdelių, juos sukryžiuojant. Grotelių tankis turi būti ne didesnis kaip 100x100 mm, vamzdeliai sukryžiavimo taškuose suvirinami. Signalinės grotelės nejudamai pritvirtinamos prie blokuojamosios angos sienelės. Grotelių vamzdeliais tiesiami signaliniai laidai;

16.5. gaminių laikymo patalpų statybinės konstrukcijos (sienos, lubos, grindys) blokuojamos seisminiais jutikliais.

17. Antrajame apsaugos ruože judesio jutikliais blokuojama patalpų erdvė. Atskirų patalpų jutikliai turi būti jungiami į atskirus apsauginės įsilaužimo signalizacijos spindulius. Apsauginės signalizacijos jutiklių tipas, kiekis bei jų išdėstymas nustatomas projektuojant gamybinių patalpų apsauginę signalizaciją.

18. Gamybinėse patalpose turi būti įrengta apsauginė užpuolimo signalizacija, įjungta į gamybinių patalpų apsaugos tarnybos vietinio stebėjimo pultą bei saugos tarnybos centralizuoto stebėjimo pultą. Apsauginė užpuolimo signalizacija (pavojaus mygtukai) montuojama visose patalpose, kuriose gaminami bei saugomi saugieji dokumentai ir saugieji dokumentų blankai, bei gamybinių patalpų apsaugos tarnybos poste.

Gamybinių patalpų apsauginė užpuolimo signalizacija įjungiama atskiru apsauginės signalizacijos spinduliu.

19. Apsauginės įsilaužimo bei užpuolimo signalizacijos priemonės turi turėti sabotažinius kontaktus, sujungtus į atskirą apsauginės signalizacijos spindulį.

20. Gamybinių patalpų apsauginės įsilaužimo bei užpuolimo signalizacijos vietinio stebėjimo pultas montuojamas gamybinių patalpų apsaugos tarnybos poste.

21. Apsauginė įsilaužimo bei užpuolimo signalizacija turi turėti garso ir šviesos signalizatorius. Tokių signalizatorių tipas, kiekis bei jų išdėstymas nustatomas projektuojant gamybinių patalpų apsauginę signalizaciją.

 

IV. gamybinių patalpų ĮEIGOS KONTROLĖS SISTEMos reikalavimai

 

22. Įėjimas į gamybines patalpas turi būti valdomas kompiuterizuota įeigos kontrolės sistema. Joje turi būti nustatyti įėjimo į gamybines patalpas, gaminių ar medžiagų laikymo patalpas bei patalpas, susijusias su saugiųjų dokumentų ir saugiųjų dokumentų blankų gaminimu, bei išėjimo iš šių patalpų apribojimai tam tikroms darbuotojų grupėms. Įėjimas (išėjimas) į visas minėtas patalpas įeigos kontrolės sistemos turi būti kontroliuojamas atskirai. Sistemos vaizduoklyje turi būti stebimas kontroliuojamų įėjimų (valdomų durų) išdėstymas bei funkcionavimas, taip pat turi būti numatytas kontroliuojamų įėjimų (valdomų durų) kompiuterinis atidarymo ir uždarymo valdymas.

23. Įeigos kontrolės sistemos valdymo blokas montuojamas gamybinių patalpų apsaugos tarnybos poste.

24. Transporto priemonių ar savaeigių vežimėlių kroviniams gabenti įvažiavimas ir žmonių įėjimas į gamybines patalpas turi būti atskiri.

25. Įeigos kontrolės sistemos skaitytuvai turi būti įrengti prie 22 punkte nurodytų patalpų įėjimo durų iš išorinės ir vidinės patalpų pusių.

26. Įeigos kontrolės sistemoje turi būti registruojamas įėjusio / išėjusio asmens leidimo numeris, asmens įėjimo / išėjimo vieta, laikas (data, valanda, minutė). Šie duomenys turi būti saugomi kompiuterinėje laikmenoje ne trumpiau kaip 31 parą.

27. Transporto priemonių ar savaeigių vežimėlių kroviniams gabenti įvažiavimas ir išvažiavimas (žaliuzinių vartų atidarymas ir uždarymas) turi būti valdomas iš gamybinių patalpų apsaugos tarnybos posto. Žaliuzinių vartų valdymo blokas turi būti sujungtas su įeigos kontrolės sistema. Įeigos kontrolės sistemoje turi būti užregistruoti įvažiuojančios į gamybines patalpas transporto priemonės identifikavimo ir vairuotojo asmeniniai duomenys, įvažiavimo į saugomą teritoriją bei išvažiavimo iš jos laikas (data, valanda, minutė). Šie duomenys turi būti saugomi kompiuterinėje laikmenoje ne trumpiau kaip 31 parą.

28. Visus 26 ir 27 punkte nustatytus įeigos kontrolės sistemos registruojamus duomenis, įrašytus laikmenoje, būtina saugoti ne trumpiau kaip vienerius metus.

 

V. GAMYBINIŲ PATALPŲ VAIZDO STEBĖJIMO SISTEMos reikalavimai

 

29. Gamybinėse patalpose turi būti įrengta vaizdo stebėjimo sistema, užtikrinanti įėjimo (išėjimo) ir įvažiavimo (išvažiavimo) į gamybines patalpas bei gaminių laikymo patalpas, medžiagų laikymo patalpų bei patalpų, susijusių su saugiųjų dokumentų ir saugiųjų dokumentų blankų gamyba, durų ir prieigų prie jų bei gamybinio proceso stebėjimą.

Vaizdo stebėjimo sistema turi fiksuoti į gamybines patalpas įeinančius (išeinančius) žmones bei įvažiuojančių (išvažiuojančių) transporto priemonių identifikacinius ženklus.

30. Vaizdo stebėjimo vaizduokliai montuojami gamybinių patalpų apsaugos tarnybos poste.

31. Vaizdo stebėjimo kamerų parenkama tiek, kad užtikrintų patikimą gamybinių patalpų stebėjimą. Jų kiekis, tipas ir montavimo vieta nustatomi projekto rengimo metu.

32. Vaizdo stebėjimo sistema privalo turėti įrenginį, realiu laiku įrašantį vaizdo kamerų perduodamus tuo metu stebimus vaizdus. Įrašai saugomi ne trumpiau kaip 31 parą.

 

VI. gamybinių patalpų APsaugos TARNYBA

 

33. Gamybinių patalpų saugą turi užtikrinti ginkluoti apsaugos darbuotojai.

34. Gamybinių patalpų apsaugos tarnybos postas įrengiamas atskiroje patalpoje greta įėjimo į gamybines patalpas arba patalpos, susijusios su įėjimu į gamybines patalpas, dalyje. Gamybinių patalpų apsaugos tarnybos postas, įrengtas patalpos, susijusios su įėjimu į gamybines patalpas, dalyje, turi būti apsaugotas apsauginėmis atitveriančiomis konstrukcijomis. Įėjimo į gamybinių patalpų apsaugos tarnybos postą durys turi būti valdomos kompiuterizuota įeigos kontrolės sistema.

35. Jeigu gamybinėse patalpose numatytas transporto priemonių ar savaeigių vežimėlių kroviniams gabenti įvažiavimas, tuo atveju, jeigu gamybinių patalpų apsaugos tarnybos postas negali vienu metu užtikrinti įėjimo į gamybines patalpas ir įvažiavimo apsaugos, greta jų įrengiamas papildomas gamybinių patalpų apsaugos tarnybos postas.

36. Gamybinių patalpų apsaugos tarnybos darbuotojai privalo būti aprūpinti radijo ryšio priemonėmis.

37. Gamybinių patalpų apsaugos tarnybos poste turi būti įrengtas laidinis ir mobilusis telefono ryšys.

 

VII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

38. Gamybinėse patalpose apsauginės signalizacijos, vaizdo stebėjimo ir įeigos kontrolės sistemas gali projektuoti bei įrengti tik įmonės, turinčios tokiems darbams atitinkamų valstybės įstaigų išduotus atestatus. Su šiomis įmonėmis turi būti pasirašytos sutartys, jog informacija, susijusi su gamybinių patalpų apsauginės signalizacijos, vaizdo stebėjimu ir įeigos kontrolės sistemų projektavimu ir įrengimu, nebus atskleista tretiesiems asmenims, išskyrus policijos ar kitų įgaliotų įstaigų pareigūnus, kurie vertina, kaip gamybinės patalpos atitinka reikalavimus, bei vykdo kontrolės funkcijas.

39. Apsauginės signalizacijos, vaizdo stebėjimo ir įeigos kontrolės sistemos turi būti projektuojamos ir įrengiamos vadovaujantis statybos taisyklėmis, naudojant tik sertifikuotus ar aprobuotus elementus ir įrangą.

40. Apsauginės signalizacijos, vaizdo stebėjimo ir įeigos kontrolės sistemų projektai turi būti suderinti su Policijos departamentu prie Vidaus reikalų ministerijos.

41. Apsauginės signalizacijos, vaizdo stebėjimo ir įeigos kontrolės sistemos turi turėti rezervinį maitinimo šaltinį, kuris, nutraukus elektros srovės tiekimą, užtikrintų nenutrūkstamą šių sistemų funkcionavimą ne mažiau kaip 24 val.

42. Įmonė, pageidaujanti gauti gamybinių patalpų įvertinimą dėl jų atitikties šiems reikalavimams, turi pateikti Valstybės dokumentų technologinės apsaugos tarnybai prie Finansų ministerijos (toliau – Tarnyba) šiuos dokumentus ir duomenis:

42.1. prašymą atlikti gamybinių patalpų įvertinimą, kuriame nurodoma:

42.1.1. įmonės teisinė forma, įmonės, jos filialo ar struktūrinio padalinio pavadinimas ir kodas, buveinė, telefono ir fakso numeriai;

42.1.2. turimos saugiųjų dokumentų ir saugiųjų dokumentų blankų gamybos licencijos numeris, išdavimo data arba nurodoma, kad siekiama gauti saugiųjų dokumentų ir saugiųjų dokumentų blankų gamybos licenciją;

42.1.3. gamybinių patalpų adresas;

42.1.4. įmonės (įmonės filialo) administracijos vadovo pareigos, vardas ir pavardė, asmens kodas;

42.1.5. asmens, įgalioto pateikti dokumentus ir paimti gamybinių patalpų įvertinimo aktą, vardas, pavardė, asmens kodas;

42.2. gamybinių patalpų statybos projektų dokumentus ir paslėptų darbų aktus;

42.3. gamintojų išduotus durų, seifų, apsauginių žaliuzių ir žaliuzinių vartų pasus;

42.4. apsauginės įsilaužimo ir užpuolimo signalizacijos, vaizdo stebėjimo ir įeigos kontrolės sistemų projektą, suderintą su Policijos departamentu prie Vidaus reikalų ministerijos.

43. Jeigu pateikti visi reikiami dokumentai ir jie yra tinkamai įforminti, Tarnyboje ne vėliau kaip per 5 darbo dienas sudaroma komisija, kuri turi įvertinti, ar gamybinės patalpos atitinka šiuos reikalavimus. Komisija sudaroma iš ne mažiau kaip 3 asmenų, į kurios sudėtį įtraukiami Tarnybos, Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ar jo įgaliotų specializuotų policijos įstaigų atstovai. Komisijos pirmininkas – Tarnybos atstovas. Komisijos darbą organizuoja Tarnyba.

44. Įmonės administracija privalo sudaryti tinkamas sąlygas Komisijai atlikti gamybinių patalpų įvertinimą.

45. Komisija ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo prašymo pateikimo ir visų reikiamų dokumentų pateikimo dienos, dalyvaujant įmonės, kuri įrengė apsauginę ir įsilaužimo signalizaciją, vaizdo stebėjimo ir įeigos kontrolės sistemas, apžiūri gamybines patalpas, išbando apsauginę ir užpuolimo signalizacijas, patikrina vaizdo ir įeigos kontrolės sistemas ir įvertina, ar gamybinės patalpos atitinka šiuos reikalavimus bei apsauginės ir užpuolimo signalizacijos, vaizdo stebėjimo ir įeigos kontrolės sistemų projektą, suderintą su Policijos departamentu prie Vidaus reikalų ministerijos. Komisija, atlikusi gamybinių patalpų įvertinimą, apie tai surašo aktą 3 egzemplioriais. Jeigu tikrinimo metu buvo nustatyta trūkumų, jie turi būti nurodyti akte, taip pat turi būti nustatytas terminas jiems pašalinti. Vienas akto egzempliorius perduodamas Policijos departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos, antrasis – įmonei, pateikusiai prašymą įvertinti gamybines patalpas, trečiasis – Tarnybai. Pakartotinė patalpų (sandėlių) apžiūra atliekama ir naujas aktas surašomas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo tos dienos, kai Komisija iš įmonės gauna rašytinį pranešimą apie trūkumų pašalinimą.

 

_________________

 

 

Saugiųjų dokumentų ir saugiųjų dokumentų blankų gamybinių patalpų apsaugos reikalavimų

priedas

 

durims nustatyti reikalavimai

 

Eil. Nr.

Stakta

Staktos tvirtinimas

Varčios karkasas ir užpildas

Išorinė varčios pusė

Vidinė varčios pusė

Vyriai (lankstai)

Spyna (spynos)

Mechanizmas

1

Stakta gaminama iš profilinio plieno (vamzdinis profilis – ne mažesnis kaip 80x 40 mm, sienelės storis – 3 mm).

Stakta tvirtinama ne mažiau kaip aštuoniuose taškuose ne mažesnio kaip 14 mm skersmens metaliniais strypais arba ne mažesnio kaip 12 mm skersmens ir 150 mm ilgio mūrvinėmis. Tarpas tarp staktos ir sienos po strypų įstatymo visu perimetru turi būti užliejamas cemento skiedinio mišiniu.

Varčios konstrukcija turi būti pagaminta iš profilinio plieno (vamzdinis profilis – ne mažesnis negu 20x40 mm, sienelės storis – ne mažesnis negu 2 mm). Vamzdinis profilis dedamas pagal visą karkaso perimetrą, taip pat spynos montavimo vieta turi būti sustiprinta vamzdinio profilio (ne mažesnio kaip 20x40 mm) dėžute pagal visą spynos perimetrą, durų plokštumoje. Esant didesniam negu 800 mm varčios pločiui, turi būti montuojamas papildomas statramstis per visą varčios aukštį. Tarpas tarp varčios ir staktos negali būti didesnis negu 6 mm. Akmens vatos užpildas turi būti ne mažesnio kaip 40 mm storio.

Iš išorinės varčios pusės ant vamzdinių profilių turi būti dedamas plieninis lakštas, kurio storis – ne mažesnis kaip 2 mm, privirinimo žingsnis prie varčios karkaso turi būti ne mažesnis negu 150 mm. Lakštas – ne mažiau kaip 12 mm turi dengti tarpą tarp staktos ir varčios. Ant plieno lakšto galimos įvairios apdailos.

Iš vidinės varčios rėmelio pusės turi būti pritvirtintas plieninis lakštas, kurio storis – ne mažesnis kaip 2 mm. Ant plieno lakšto galimos įvairios apdailos.

Vyrių pusėje turi būti ne mažiau kaip keturi ne mažesnio kaip 12 mm skersmens ir 20 mm ilgio metaliniai stacionarūs kaiščiai.

Duryse turi būti ne mažiau kaip dvi spynos: pagrindinė spyna – plokštelinė, kurioje yra ne mažiau kaip 6 plokštelės (paslaptys). Plokštelinių raktų kombinacijų skaičius – ne mažesnis kaip 500 000; papildoma spyna – plokštelinė arba šerdelinė su legiruoto plieno šerdies apsauga nuo gręžimo ir laužimo.

Turi būti seifinis mechanizmas, kuriuo durys rakinamos ne mažiau kaip trimis kryptimis.

2

Stakta gaminama iš profilinio plieno (vamzdinis profilis – ne mažesnis kaip 80 x 40 mm, sienelės storis – 3 mm).

Stakta tvirtinama ne mažiau kaip šešiuose taškuose ne mažesnio kaip 14 mm skersmens metaliniais strypais arba varžtais, arba ne mažesnio kaip 12 mm skersmens ir 150 mm ilgio mūrvinėmis. Tarpas tarp staktos ir sienos po strypų įstatymo turi būti užliejamas cemento skiedinio mišiniu.

Varčios konstrukcija turi būti pagaminta iš profilinio plieno (vamzdinis profilis – ne mažesnis negu 20x28 mm, sienelės storis – ne mažesnis negu 1,5 mm). Vamzdinis profilis dedamas pagal visą karkaso perimetrą, taip pat spynos montavimo vieta turi būti sustiprinta vamzdinio profilio (ne mažesnio kaip 20x28 mm) dėžute pagal visą spynos perimetrą, durų plokštumoje. Esant didesniam negu 800 mm varčios pločiui, turi būti montuojamas papildomas statramstis per visą varčios aukštį. Tarpas tarp varčios ir staktos negali būti didesnis negu 6 mm. Akmens vatos užpildas turi būti ne mažesnio kaip 28 mm storio.

Iš išorinės varčios pusės ant vamzdinių profilių turi būti dedamas plieninis lakštas, kurio storis – ne mažesnis kaip 1,5 mm. Lakštas – ne mažiau kaip 12 mm turi dengti tarpą tarp staktos ir varčios. Ant plieno lakšto galimos įvairios apdailos.

Iš vidinės varčios rėmelio pusės turi būti pritvirtintas plieninis lakštas, kurio storis – ne mažesnis kaip 1,5 mm. Ant plieno lakšto galimos įvairios apdailos.

Vyrių pusėje turi būti ne mažiau kaip trys ne mažesnio kaip 12 mm skersmens ir 15 mm ilgio metaliniai stacionarūs kaiščiai.

Duryse turi būti ne mažiau kaip dvi spynos: pagrindinė spyna – plokštelinė, kurioje yra ne mažiau kaip 6 plokštelės (paslaptys). Plokštelinių raktų kombinacijų skaičius – ne mažesnis kaip 100 000; papildoma spyna – šerdelinė su šerdies apsauga nuo gręžimo ir laužimo.

3

Stakta gaminama iš profilinio plieno arba lankstyto lakštinio plieno, kurių sienelių storis – ne mažesnis kaip 2 mm.

Stakta tvirtinama ne mažiau kaip šešiuose taškuose ne mažesnio kaip 10 mm skersmens ir 150 mm ilgio metaliniais strypais arba varžtais. Tarpas tarp staktos ir sienos po strypų įstatymo turi būti užliejamas cemento mišiniu arba montažinėmis putomis.

Varčios konstrukcija turi būti pagaminta iš profiliuoto plieno arba lankstyto plieno lakšto, kurių sienelių storis – ne mažesnis kaip 1,5 mm. Varčios konstrukcija turi būti pagal visą varčios perimetrą bei papildomi standinimai vidinėje varčios dalyje. Varčios storis turi būti ne mažesnis kaip 28 mm. Galimi įvairūs termoizoliaciniai varčios užpildai.

Iš išorinės varčios pusės ant metalinės konstrukcijos turi būti dedamas plieninis lakštas, kurio storis – ne mažesnis kaip 1,5 mm. Lakštas – ne mažiau kaip 12 mm turi dengti tarpą tarp staktos ir varčios.

Iš vidinės varčios pusės ant metalinės konstrukcijos pritvirtintas plieninis lakštas, kurio storis – ne mažesnis kaip 1 mm. Ant plieno lakšto galimos įvairios apdailos.

Vyrių pusėje turi būti ne mažiau kaip du ne mažesnio kaip 12 mm skersmens ir 15 mm ilgio metaliniai stacionarūs kaiščiai.

Duryse turi būti ne mažiau kaip du užraktai arba spynos: pagrindinis užraktas – plokštelinis, kuriame yra ne mažiau kaip 6 plokštelės (paslaptys). Plokštelinių raktų kombinacijų skaičius – ne mažesnis kaip 100 000; papildomas užraktas – šerdelinis.

 

_________________