LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO 2006 M. BALANDŽIO 5 D. ĮSAKYMO NR. A1-92 „DĖL SOCIALINIŲ DARBUOTOJŲ IR SOCIALINIŲ DARBUOTOJŲ PADĖJĖJŲ KVALIFIKACINIŲ REIKALAVIMŲ, SOCIALINIŲ DARBUOTOJŲ IR SOCIALINIŲ DARBUOTOJŲ PADĖJĖJŲ PROFESINĖS KVALIFIKACIJOS KĖLIMO TVARKOS BEI SOCIALINIŲ DARBUOTOJŲ ATESTACIJOS TVARKOS APRAŠŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2007 m. gegužės 8 d. Nr. A1-123

Vilnius

 

 

Pakeičiu socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymą Nr. A1-92 „Dėl Socialinių darbuotojų ir socialinių darbuotojų padėjėjų kvalifikacinių reikalavimų, Socialinių darbuotojų ir socialinių darbuotojų padėjėjų profesinės kvalifikacijos kėlimo tvarkos bei Socialinių darbuotojų atestacijos tvarkos aprašų patvirtinimo“ (Žin., 2006, Nr. 43-1569, Nr. 79-2123, Nr. 86-3375):

1. Nurodytuoju įsakymu patvirtintuose Socialinių darbuotojų ir socialinių darbuotojų padėjėjų kvalifikaciniuose reikalavimuose:

1.1. Išdėstau 5.1.1 punktą taip:

„5.1.1. turintis kitą aukštąjį socialinių mokslų studijų srities išsilavinimą ir įgijęs socialinio darbuotojo profesinę kvalifikaciją, kuri jam buvo suteikta išklausius ne mažiau kaip 40 kreditų socialinio darbo dalykų socialinius darbuotojus rengiančioje aukštojoje mokykloje;“.

1.2. Išdėstau 5.1.2 punktą taip:

„5.1.2. turintis aukštąjį ne socialinių mokslų studijų srities išsilavinimą ir įgijęs socialinio darbuotojo profesinę kvalifikaciją, kuri jam buvo suteikta išklausius ne mažiau kaip 60 kreditų socialinio darbo dalykų socialinius darbuotojus rengiančioje aukštojoje mokykloje.“

1.3. Išdėstau 27.4.4 punktą taip:

„27.4.4. planuoti ir teikti socialinę priežiūrą socialinės rizikos šeimoms, ugdant ir palaikant suaugusių šeimos narių socialinius įgūdžius;“.

1.4. Papildau 27.4.10 ir 27.4.11 punktais:

„27.4.10. teikti siūlymus savivaldybės administracijos direktoriui apriboti socialinės paramos teikimą ar keisti ją socialinėmis paslaugomis toms socialinės rizikos šeimoms, kurios trukdo planuoti ir vykdyti socialinę priežiūrą, naudoja gaunamą finansinę paramą neatsižvelgdamos į šeimos interesus ir ne pagal paskirtį;

27.4.11. kreiptis į teisėsaugos institucijas pagalbos, siekiant užtikrinti, kad nebūtų trukdoma planuoti ir vykdyti socialinę priežiūrą socialinės rizikos šeimoje.“

2. Nurodytuoju įsakymu patvirtintame Socialinių darbuotojų ir socialinių darbuotojų padėjėjų profesinės kvalifikacijos kėlimo tvarkos apraše:

2.1. Išdėstau 10 punktą taip:

„10. Socialinių darbuotojų teoriniai ir praktiniai mokymai vykdomi pagal Lietuvos darbo rinkos mokymo tarnybos direktoriaus patvirtintas, raštu suderintas su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, socialinių darbuotojų kvalifikacijos kėlimo programas. Reikalavimus šių programų atrankai nustato šios Tvarkos VI skyrius.“

2.2. Išdėstau 45 punktą taip:

„45. Atrinktas socialinių darbuotojų kvalifikacijos kėlimo programas ir socialinio darbo metodinius centrus, raštu suderintus su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, savo įsakymu tvirtina Lietuvos darbo rinkos mokymo tarnybos direktorius. Patvirtinta socialinių darbuotojų kvalifikacijos kėlimo programa galioja 3 metus. Socialinio darbo metodinio centro statusas suteikiamas 3 metams.“

2.3. Pripažįstu netekusiu galios 48 punktą.

 

 

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė                                                                       Vilija Blinkevičiūtė