LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS SKLYPŲ PERLEIDIMO IR NUOMOS UŽSIENIO VALSTYBIŲ DIPLOMATINĖMS ATSTOVYBĖMS IR KONSULINĖMS ĮSTAIGOMS TVARKOS BEI SĄLYGŲ ĮSTATYMO ĮGYVENDINIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

1993 m. kovo 18 d. Nr. 182

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos įstatymu „Dėl žemės sklypų pardavimo ir nuomojimo tvarkos bei sąlygų užsienio valstybių diplomatinėms ir konsulinėms įstaigoms“ (Žin., 1993, Nr. 6-114), Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl žemės sklypų pardavimo ir nuomojimo tvarkos bei sąlygų užsienio valstybių diplomatinėms ir konsulinėms įstaigoms“ įgyvendinimo tvarką (pridedama).

2. Įpareigoti Teisingumo ministeriją iki 1993 m. balandžio 1 d. parengti ir patvirtinti žemės sklypo pirkimo-pardavimo sutarties bei žemės sklypo nuomos sutarties formas.

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                                   BRONISLOVAS LUBYS

 

 

 

STATYBOS IR URBANISTIKOS MINISTRAS                                           ALGIRDAS VAPŠYS

 


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1993 m. kovo 18 d. nutarimu Nr. 182

 

Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl žemės sklypų pardavimo ir nuomojimo tvarkos bei sąlygų užsienio valstybių diplomatinėms ir konsulinėms įstaigoms“ įgyvendinimo tvarka

 

Bendroji dalis

 

1. Pagal Lietuvos Respublikos įstatymą „Dėl žemės sklypų pardavimo ir nuomojimo tvarkos bei sąlygų užsienio valstybių diplomatinėms ir konsulinėms įstaigoms“ užsienio valstybėms – jų diplomatinėms ir konsulinėms įstaigoms įkurti ir jų priklausiniams statyti – žemės sklypai gali būti parduodami, išnuomojami arba iškeičiami į lygiaverčius žemės sklypus užsienio valstybėse.

2. Žemės sklypai parduodami ir nuomojami pagal užsienio valstybių diplomatinių bei konsulinių įstaigų ir jų priklausinių sklypų teritorinio lokalizavimo schemas, taip pat pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintus diplomatinių ir konsulinių įstaigų pastatams statyti skirtų žemės sklypų planus.

Miestų (rajonų) valdybos, kurių teritorijoje numatoma įkurti užsienio valstybių diplomatines bei konsulines įstaigas, turi sudaryti šių įstaigų ir jų priklausinių sklypų teritorinio lokalizavimo schemas, parengti pagal jas diplomatinių ir konsulinių įstaigų pastatams statyti skirtų žemės sklypų planus ir, suderinusios su Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos departamentu, Lietuvos Respublikos kultūros paveldo inspekcija, Lietuvos Respublikos statybos ir urbanistikos ministerija, pateikti juos tvirtinti Lietuvos Respublikos Vyriausybei.

 

Žemės sklypų pardavimas ir apsikeitimas sklypais

 

3. Žemės sklypus užsienio valstybėms gali parduoti tik aukštesniosios pakopos savivaldybės Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos departamento ir Lietuvos Respublikos kultūros paveldo inspekcijos sutikimu. Laikomasi šios tvarkos:

3.1. miesto (rajono) valdyba, norėdama parduoti sklypą, pateikia šios tvarkos 3 punkte nurodytoms institucijoms parduodamo sklypo planą, be to, nurodo parduodamo sklypo kainą ir kitas susitarimo sąlygas;

3.2. gavus sutikimą žemės sklypo pardavimas įforminamas pagal Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos patvirtintą žemės sklypo pirkimo-pardavimo sutarties formą;

3.3. žemės sklypo pirkimo-pardavimo sutartis įforminama dviem kalbomis ir surašoma dviem egzemplioriais. Sutartį pasirašo aukštesniosios pakopos savivaldybės įgaliotas atstovas ir užsienio valstybės ambasados ar konsulinės įstaigos įgaliotas asmuo.

Žemės sklypo pirkimo-pardavimo sutartis įsigalioja patvirtinta notaro.

4. Apsikeitimo žemės sklypais susitarimai įforminami vyriausybių sutartimis, pasikeičiant atitinkamomis notomis.

Apsikeitimo žemės sklypais sutartį iš Lietuvos Respublikos pusės rengia Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija ir kartu su aukštesniosios pakopos savivaldybe teikia pasiūlymus Lietuvos Respublikos Vyriausybei.

Apsikeitus žemės sklypais, nuosavybės teisė į sklypą pereina atitinkamai valstybei.

5. Užsienio valstybė, įsigijusi nuosavybės teise žemės sklypą, gali jį perleisti nekeisdama paskirties kitai valstybei tik Lietuvos Respublikos Vyriausybės sutikimu.

Užsienio valstybė, norėdama perleisti žemės sklypą kitai valstybei, apie tai informuoja Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją, kuri šią informaciją kartu su savo išvadomis ir pasiūlymais pateikia Lietuvos Respublikos Vyriausybei.

 

Žemės sklypų nuoma

 

6. Žemės sklypai užsienio valstybių diplomatinėms ir konsulinėms įstaigoms gali būti išnuomojami sutartyje numatytam laikotarpiui, bet ne ilgesniam kaip 99 metai. Nuomojant sklypus, laikomasi šių reikalavimų:

6.1. žemės sklypus užsienio valstybių diplomatinėms ir konsulinėms įstaigoms išnuomoja aukštesniosios pakopos savivaldybės Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos teikimu;

6.2. žemės sklypas nuomojimui įforminamas pagal Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos patvirtintą žemės sklypo nuomos sutarties formą;

6.3. žemės sklypo nuomos sutartis įforminama dviem kalbomis ir surašoma dviem egzemplioriais. Sutartį pasirašo aukštesniosios pakopos savivaldybės įgaliotas atstovas ir užsienio valstybės ambasados ar konsulinės įstaigos įgaliotas asmuo.

Sutartis įsigalioja patvirtinta notaro.

7. Diplomatinei ar konsulinei įstaigai nutraukus savo veiklą, nutraukiama ir žemės sklypo nuomos sutartis.

 

Parduodamų žemės sklypų kaina ir nuomos mokestis

 

8. Parduodamų žemės sklypų kaina ir nuomos mokestis bei sąlygos nustatomos šalių susitarimu laikantis šių reikalavimų:

8.1. žemės sklypų pradinė pardavimo kaina bei nuomos mokestis nustatomi vadovaujantis Lietuvos Respublikos statybos ir urbanistikos ministerijos patvirtinta Užsienio ambasadų bei konsulinių įstaigų teritorijų žemės vertės nustatymo metodika;

8.2. už perkamą žemės sklypą ir nuomojamą žemę užsienio valstybės atsiskaito konvertuojama valiuta;

8.3. lėšos už parduotus ir nuomojamus žemės sklypus paskirstomos taip: 70 procentų gautų lėšų pervedama į Lietuvos valstybės biudžetą ir 30 procentų – į savivaldybės biudžetą.

______________