LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL SPECIALIOSIOS SIENOS PERĖJIMO TVARKOS PATVIRTINIMO

 

1998 m. birželio 15 d. Nr. 716

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos kariuomenės vienetų dalyvavimo tarptautinėse operacijose ir pratybose, taip pat tarptautinių pratybų rengimo Lietuvos teritorijoje įstatymo (Žin., 1994, Nr. 58-1133; 1998, Nr. 17-399) 8 straipsnio 7 dalimi ir 9 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Patvirtinti Specialiąją sienos perėjimo tvarką (pridedama).

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                              GEDIMINAS VAGNORIUS

 

 

 

KRAŠTO APSAUGOS MINISTRAS                                               ČESLOVAS STANKEVIČIUS

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos

Vyriausybės

1998 m. birželio 15 d.

nutarimu Nr. 716

 

SPECIALIOJI SIENOS PERĖJIMO TVARKA

 

1. Specialioji sienos perėjimo tvarka (toliau vadinama – ši tvarka) parengta pagal Lietuvos Respublikos kariuomenės vienetų dalyvavimo tarptautinėse operacijose ir pratybose, taip pat tarptautinių pratybų rengimo Lietuvos teritorijoje įstatymo (Žin., 1998, Nr. 17-399) ir Lietuvos Respublikos Valstybių Šiaurės Atlanto sutarties dalyvių ir kitų valstybių, dalyvaujančių programoje „Partnerystė taikos labui“, susitarimo dėl jų karinių pajėgų statuso ir šio susitarimo papildomo protokolo ratifikavimo įstatymo (Žin., 1996, Nr. 48-1143) nuostatas.

2. Ši tvarka reglamentuoja paprastesnes Lietuvos valstybės sienos perėjimo procedūras, kai įstatymų nustatyta tvarka leista vykti į kitų valstybių teritorijose vykstančias tarptautines operacijas arba į Lietuvos Respublikoje ar kitų valstybių teritorijose vykstančias tarptautines pratybas bei vykdant pasirengimo tokioms pratyboms arba operacijoms užduotis, ir taikoma:

2.1. Lietuvos kariuomenės vienetams ir jiems priskirtiems krašto apsaugos sistemoje dirbantiems civiliams darbuotojams;

2.2. kitų valstybių kariuomenių vienetams ir jiems priskirtiems karinėse pajėgose dirbantiems civiliams darbuotojams;

2.3. bendrai su kitomis valstybėmis įsteigtų dalinių kariniams vienetams ir jiems priskirtiems karinėse pajėgose dirbantiems civiliams darbuotojams.

3. Įstatymų numatytais atvejais Krašto apsaugos ministerija ne vėliau kaip prieš parą iki Lietuvos valstybės sienos kirtimo privalo pateikti Pasienio policijos departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos bei Muitinės departamentui prie Finansų ministerijos savo išleistų įsakymų, leidžiančių kariuomenių vienetams ir jiems priskirtiems karinėse pajėgose dirbantiems civiliams darbuotojams vykti į tarptautines pratybas Lietuvos Respublikoje ar kitų valstybių teritorijose arba į užsienio valstybėse vykstančias tarptautines operacijas, nuorašus.

4. Pereinant valstybės sieną, pateikiami kelionės dokumentai šia tvarka:

4.1. kariuomenių ir kariniai vienetai pateikia kelionės įsakymą;

4.2. kariuomenių ir karinių vienetų kariai pateikia kario pažymėjimus (kario liudijimus, kario knygeles);

4.3. kariuomenių ir kariniams vienetams priskirti karinių pajėgų civiliai darbuotojai pateikia pasus, taip pat dokumentus, liudijančius jų priklausomybę ar priskyrimą kariuomenės vienetui (jeigu tai nėra nurodyta kelionės įsakyme);

4.4. transporto priemonių vairuotojai papildomai pateikia vairuotojo pažymėjimus.

5. Kelionės įsakymą išleidžia:

5.1. vykstantiems Lietuvos kariuomenės vienetams – kariuomenės vadas pagal krašto apsaugos ministro nustatytą kelionės įsakymo formą;

5.2. vykstantiems kitų valstybių kariuomenių ar bendrai su kitomis valstybėmis įsteigtiems kariniams vienetams – siunčiančiosios valstybės ar Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos atitinkamos institucijos tam įgaliotas vadas.

6. Lietuvos valstybės sienos kontrolės institucijos privalo suteikti galimybę šios tvarkos 2 punkte nurodytiems kariuomenių ir kariniams vienetams bei jiems priskirtiems karinėse pajėgose dirbantiems civiliams darbuotojams pereiti valstybės sieną pirmumo tvarka.

7. Šios tvarkos 2 punkte nurodyti kariuomenių ir kariniai vienetai gali:

7.1. nelicencijuodami, nedeklaruodami ir nemokėdami mokesčių, įsivežti ar išsivežti savo ginkluotę, amuniciją ir karinę įrangą (nurodydami tai kelionės įsakymo priede);

7.2. nedeklaruodami ir nemokėdami mokesčių, įsivežti (Lietuvos kariuomenės vienetai – išsivežti) maisto ir kitokių atsargų (nurodydami tai kelionės įsakymo priede) tiek, kiek yra būtina kariams ir aptarnaujančiajam personalui išlaikyti buvimo kitos valstybės teritorijoje laikotarpiu;

7.3. nemokėdami mokesčių, naudotis Lietuvos Respublikos keliais, valstybiniais oro ir jūrų uostais, taip pat oro erdve.

8. Vežami ginklai ir šaudmenys turi būti sudėti į dėžes, užrakinti ir užantspauduoti.

9. Pareikalavus valstybės sienos kontrolės institucijų pareigūnams, kariuomenių vienetų vežami kroviniai turi būti pateikti apžiūrai.

10. Kariuomenių ir kariniams vienetams bei jiems priskirtiems karinėse pajėgose dirbantiems civiliams darbuotojams pereinant Lietuvos valstybės sieną, valstybės sienos kontrolės institucijų pareigūnams iškilusius klausimus sprendžia Krašto apsaugos ministerijos įgalioti atstovai.

______________