LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2002 M. BIRŽELIO 6 D. NUTARIMO NR. 827 „DĖL STRATEGINIO PLANAVIMO METODIKOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2004 m. liepos 16 d. Nr. 902

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Pakeisti Strateginio planavimo metodiką, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. birželio 6 d. nutarimu Nr. 827 „Dėl Strateginio planavimo metodikos patvirtinimo“ (Žin., 2002, Nr. 57-2312):

1.1. Išdėstyti 2 punktą taip:

2. Šioje metodikoje vartojamos sąvokos:

Valstybės ilgalaikės raidos strategija – Lietuvos Respublikos Seimo (toliau vadinama – Seimas) patvirtintas ilgalaikis strateginio planavimo dokumentas, kuriame išdėstyta valstybės geopolitinės padėties analizė, ilgalaikiai prioritetai ir suderinta visų sektorių ilgalaikės plėtros vizija.

Ilgalaikė ūkio plėtros strategija – Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau vadinama – Vyriausybė) patvirtintas strateginio planavimo dokumentas, kuriame apibendrintos visų ūkio šakų (sektorių) strategijos ir numatytos prioritetinės ūkio plėtros kryptys.

Lietuvos Respublikos teritorijos bendrasis planasSeimo patvirtintas planavimo dokumentas, kuriame atsispindi visų sektorių ilgalaikės plėtros teritorinė projekcija.

Nacionalinė darnaus vystymosi strategijaVyriausybės patvirtintas ilgalaikis strateginis planavimo dokumentas, kuriame pagal darnaus vystymosi prioritetus ir principus suformuluota valstybės darnaus vystymosi vizija ir misija, numatyti darnaus vystymosi tikslai, uždaviniai, jų įgyvendinimo priemonės ir rodikliai.

Bendrasis programavimo dokumentas (toliau vadinama – BPD) – Lietuvos Respublikos parengtas ir Europos Komisijos patvirtintas strateginis dokumentas, kuriame išdėstyti Europos Sąjungos (toliau vadinama – ES) struktūrinių fondų ir valstybės narės veiksmų tikslai, plėtros strategija, nurodyti ES struktūrinių fondų ir kitų finansavimo šaltinių įnašai.

Viešojo administravimo institucija (toliau vadinama – institucija) – viešojo administravimo subjektas, vykdantis teisės aktų nustatytas valstybės ar savivaldybės funkcijas.

Įstaiga prie ministerijos – Vyriausybės įsteigtas prie ministerijos departamentas, kontrolės ar apskaitos funkcijas atliekanti tarnyba, agentūra, inspekcija ar kita įstaiga, kurios vadovas yra valstybės biudžeto asignavimų valdytojas.

Strateginis planavimas – formalizuota sistema, užtikrinanti viso strateginio valdymo proceso, kurio metu nustatomos veiklos kryptys ir būdai, kaip efektyviausiai panaudoti turimus ir planuojamus gauti finansinius, materialinius ir darbo išteklius misijai vykdyti, numatytiems tikslams pasiekti, realizavimą, taip pat veiklos stebėsena ir atsiskaitymas už rezultatus.

Ūkio šaka (sektorius) – valdymo sritis (sritys), už kurią (kurias) atsakingas atitinkamas ministras arba Vyriausybės priskirtos atitinkamos valdymo srities institucijos vadovas.

Strateginis veiklos planasdetalus institucijos veiklos planavimo dokumentas, kuriame, atsižvelgiant į aplinkos analizę, suformuluota institucijos misija, strateginiai tikslai, aprašomos institucijos vykdomos programos ir numatomi asignavimai joms įgyvendinti.

Sutrumpintas strateginis veiklos planas – dokumentas, kuriame glaustai aprašoma ministerijos (kartu su įstaigomis prie ministerijos), Vyriausybės įstaigos arba apskrities viršininko administracijos misija, tikslai, vykdomos programos, šių programų tikslai ir siektini rezultatai.

Vyriausybės prioritetiniai strateginiai tikslai (toliau vadinama – Vyriausybės prioritetai) – Vyriausybės nustatytos svarbiausios atitinkamo laikotarpio veiklos kryptys arba pagrindiniai tikslai.

Institucijos misija – institucijos vadovo suformuluota institucijos paskirtis ir įsipareigojimai, atspindintys su institucija susijusius esamus ir numatomus visuomenės poreikius, ir naudojama tolesniuose institucijos strateginio veiklos plano rengimo etapuose.

Strateginiai tikslai – siektini veiklos rezultatai, susiję su atitinkamais poreikiais, sąlygomis ir galimybėmis.

Aplinkos analizė (PEST analizė) – ūkio šakos (sektoriaus) arba institucijos politinių, ekonominių, socialinių ir technologinių (PEST) aplinkos veiksnių įvertinimas.

Išteklių analizė – ūkio šakos (sektoriaus) arba institucijos turimų žmonių, finansinių ir materialinių išteklių sudėties, struktūros ir vaidmens analizė.

SSGG analizė – analizė, apibendrinanti ir sujungianti išvien aplinkos ir išteklių analizės rezultatus, suklasifikuojanti strategiją lemiančius veiksnius į keturias grupes: stiprybes, silpnybes, galimybes ir grėsmes (SSGG).

Programa – strateginio veiklos plano dalis, kurioje nustatyti programos tikslai, uždaviniai, priemonės (projektai), vertinimo kriterijai ir numatomi asignavimai.

Tarpinstitucinė programa – Vyriausybės patvirtinta programa, kurią įgyvendinant dalyvauja kelios institucijos.

Uždavinys – per nustatytą laikotarpį pasiekiamas ir įvertinamas atitinkamos veiklos rezultatas.

Priemonė (projektas) (toliau vadinama – priemonė) – užsibrėžto uždavinio įgyvendinimo būdas (veiksmai), kuriam naudojami žmogiškieji, finansiniai ir materialiniai ištekliai.

Vertinimo kriterijus rodiklis, suteikiantis informaciją apie institucijos strateginio tikslo (ar ūkio šakos (sektoriaus) strategijos tikslo), programos tikslo ar uždavinio įgyvendinimą.

Produkto kriterijus – uždavinio įgyvendinimo vertinimo kriterijus, t. y. materialinis ar intelektinis produktas ir/ar paslaugos, kurie atsiranda tikslingai naudojant išteklius, skirtus uždaviniui įgyvendinti.

Rezultato kriterijus – programos tikslo pasiekimo vertinimo kriterijus – nauda, kurią, įgyvendinus programą, patiria tiesioginiai programos naudos gavėjai.

Efekto kriterijus – institucijos strateginio tikslo arba ūkio šakos (sektoriaus) strategijos tikslo pasiekimo vertinimo kriterijus – nauda, kurią, įgyvendinant atitinkamą tikslą, patiria ne tik tiesioginiai programos naudos gavėjai, bet ir kitos grupės.“.

1.2. Išdėstyti 4 punktą taip:

4. Strateginio planavimo sistemoje svarbiausias ilgalaikis strateginio planavimo dokumentas yra Valstybės ilgalaikės raidos strategija. Ši strategija atspindi ilgalaikę valstybės raidos viziją, yra rengiama Vyriausybės nustatytais terminais.“.

1.3. Išdėstyti 5 punktą taip:

5. Į strateginio planavimo sistemą taip pat įeina Lietuvos ūkio (ekonomikos) plėtros iki 2015 m. ilgalaikė strategija, Nacionalinė darnaus vystymosi strategija, Lietuvos Respublikos teritorijos bendrasis planas ir kiti ilgalaikiai strateginio planavimo dokumentai.“.

1.4. Išdėstyti 6 punktą taip:

6. Strateginio planavimo sistemos vidutinės trukmės strateginio planavimo dokumentai skirstomi į sektorinius ir tarpsektorinius. Sektorių strategijos nustato atitinkamo sektoriaus vidutinio laikotarpio plėtrą. Vienas iš svarbiausių vidutinės trukmės tarpsektorinių strateginio planavimo dokumentų yra BPD. BPD numatyti prioritetai ir suplanuotos priemonės turi būti įgyvendinami juos integruojant į atitinkamas Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto (toliau vadinama – valstybės biudžetas; biudžetas) asignavimų valdytojų programas.“.

1.5. Išdėstyti 7 punktą taip:

7. Asignavimų valdytojai rengia strateginius veiklos planus. Institucijų strateginiuose veiklos planuose išdėstoma institucijų misija, strateginiai tikslai ir programos, kuriose nurodomi siektini rezultatai, planuojami finansiniai ir kiti ištekliai. Institucijų strateginiai veiklos planai rengiami atsižvelgiant į Vyriausybės programą ir Vyriausybės prioritetus, Valstybės ilgalaikės raidos strategijos, atitinkamos ūkio šakos (sektoriaus) plėtros strategijos, BPD ir kitų su institucijos veikla susijusių planavimo dokumentų nuostatas. Institucijų strateginių veiklos planų rengimo procesas susijęs su biudžeto rengimu ir metiniu strateginio planavimo ciklu.

Strateginis veiklos planas, kol jis nėra patvirtintas (šios Metodikos 59 punkte nustatyta tvarka), yra laikomas projektu, o formose 1a ir 1b bei lentelėse nurodyti asignavimai suprantami kaip poreikis.“.

1.6. Išdėstyti 8 punktą taip:

8. Rengiant institucijų strateginius veiklos planus, taip pat vadovaujamasi atitinkamo laikotarpio makroekonominėmis ūkio plėtros prognozėmis ir fiskaliniais rodikliais.“

1.7. Išdėstyti 9 punktą taip:

9. Kasmetinis biudžeto planavimo procesas prasideda Vyriausybės prioritetų nustatymu. Kiekvienų metų pradžioje Vyriausybė prireikus iš naujo svarsto savo prioritetus ir juos tikslina. Vyriausybės prioritetai nustatomi atsižvelgiant į Vyriausybės programos ir Valstybės ilgalaikės raidos strategijos nuostatas. Vyriausybės prioritetais vadovaujasi institucijos, rengdamos ar tikslindamos savo programas. Paprastai nustatomos ne daugiau kaip 5 Vyriausybės prioritetinės veiklos kryptys arba tikslai.“.

1.8. Įrašyti 11 punkte vietoj žodžio „išlaidos“ žodį „asignavimai“ ir vietoj žodžio „išlaidų“ – žodį „asignavimų“.

1.9. Įrašyti 12 punkto pirmojoje pastraipoje vietoj žodžio „išlaidas“ žodį „lėšas“.

1.10. Išdėstyti 18 punktą taip:

18. Toliau analizuojamos visos svarbiausios nacionalinės (Vyriausybės, apskričių, savivaldybių) ir tarptautinės (ES, tarptautinių finansinių institucijų) vykdomos ir įgyvendintos programos. Šios programos įvertinamos pagal produkto, rezultato, efekto kriterijus.“.

1.11. Išdėstyti 19 punktą taip:

19. Informacija apie programų įvertinimą apibendrinama pagal šios Metodikos 2 priedo 2 lentelę „Informacija apie vykdytas programas ir jų įvertinimas.“.

1.12. Išdėstyti 24 punktą taip:

„24. Rengdama strateginį veiklos planą, institucija išanalizuoja ir įvertina aplinką bei išteklius, suformuluoja misiją ir numato savo veiklos tikslus ir jų siekimo būdus. Institucijos veikla planuojama atsižvelgiant į Vyriausybės programą ir Vyriausybės prioritetus, Valstybės ilgalaikės raidos strategijos, atitinkamos ūkio šakos (sektoriaus) plėtros strategijos, BPD ir kitų su institucijos veikla susijusių planavimo dokumentų nuostatas. Institucija turi numatyti, kaip kuo optimaliau panaudoti turimus ir planuojamus gauti finansinius, materialinius ir darbo išteklius misijai vykdyti ir užsibrėžtiems tikslams pasiekti.“.

1.13. Išdėstyti 35 punktą taip:

35. Institucijos strateginiai tikslai turi būti derinami su ūkio šakos (sektoriaus) strateginiais tikslais, Valstybės ilgalaikės raidos strategijos, Vyriausybės programos ir BPD tikslais. Institucijai rekomenduojama formuluoti iki 5 tikslų. Institucija, nustačiusi (patikslinusi) strateginius tikslus, suformuluoja jų pasiekimo vertinimo kriterijus (efekto kriterijus).“.

1.14. Išdėstyti 36 punktą taip:

36. Strateginiams tikslams įgyvendinti rengiamos programos. Institucija įvertina, ar tikslinga tęsti jau vykdomas programas, ir nusprendžia, ar nereikia rengti naujų.

Programos skirstomos į tarpinstitucines (horizontalias) ir institucines (vertikalias). Lėšos institucinei programai vykdyti numatomos vienam asignavimų valdytojui. Šios programos tikslai siejami tik su viena valdymo sritimi. Rengiant ir įgyvendinant tarpinstitucines programas, dalyvauja kelios institucijos (toliau vadinama – dalyvaujančios institucijos), todėl ir lėšos numatomos keliems asignavimų valdytojams.“.

1.15. Išdėstyti 37 punktą taip:

37. Tarpinstitucinės programos rengimo ir įgyvendinimo koordinavimas:

37.1. tarpinstitucinės programos rengimą ir įgyvendinimą koordinuoja Vyriausybės įgaliota institucija, su kuria kitos dalyvaujančios institucijos turi derinti bendrą veiklą. Derinimo metu turi būti susitarta dėl bendrų programos tikslų, kas įgyvendins atitinkamus uždavinius ir vykdys priemones;

37.2. Vyriausybės tvirtinamoje tarpinstitucinėje programoje pateikiama: aplinkos analizė, programos tikslai, pagrindiniai uždaviniai, laukiami rezultatai, vertinimo kriterijai ir priemonių planas, kuriame nurodytos programos tikslų įgyvendinimo priemonės, terminai, vykdytojai, lėšų poreikis ir finansavimo šaltiniai;

37.3. Vyriausybei patvirtinus tarpinstitucinę programą, koordinuojanti institucija numato šios programos stebėsenos ir atsiskaitymo tvarką. Tarpinstitucinės programos įgyvendinime dalyvaujančios institucijos vykdytinas priemones numato savo strateginiuose veiklos planuose (papildo jau vykdomas programas);

37.4. tarpinstitucinėje programoje dalyvaujanti institucija, rengdama strateginį veiklos planą, pildo formą, nurodytą šios Metodikos 3 priede „Informacija apie dalyvavimą tarpinstitucinėje programoje“, prideda ją prie savo strateginio veiklos plano, o kopiją pateikia koordinuojančiai institucijai;

37.5. tarpinstitucinę programą koordinuojanti institucija, gavusi iš dalyvaujančių institucijų informaciją, užpildo formą, nurodytą šios Metodikos 4 priede „Informacija apie tarpinstitucinės programos vykdymo koordinavimą“, ir prideda ją prie savo strateginio veiklos plano.“.

1.16. Išdėstyti 38.4 punktą taip:

38.4. vertinimo kriterijai;“.

1.17. Išdėstyti 40.1 punktą taip:

40.1. jis nurodo bent vieną pagrindinį rezultatą, kuris turi būti pasiektas;“.

1.18. Išdėstyti 42 punkto pirmąją pastraipą taip:

42. Kad būtų galima įvertinti programos ir jos uždavinių vykdymą, suformuluojami rezultato ir produkto vertinimo kriterijai. Vertinimo kriterijai turi:“.

1.19. Išdėstyti 43 punktą taip:

43. Vertinimo kriterijai suteikia informaciją apie institucijos strateginių tikslų ir programų įgyvendinimo rezultatus. Institucijų metinėse veiklos ataskaitose turi būti nurodytos faktinės efekto, rezultato ir produkto kriterijų reikšmės. Asignavimų valdytojai gali pasitelkti mokslo ir studijų ar kitų institucijų atstovus vertinimo kriterijams parengti.“.

1.20. Papildyti šiuo 49.10 punktu:

49.10. suformuluoja (tikslina) efekto vertinimo kriterijus.“.

1.21. Išdėstyti 50.3 punktą taip:

50.3. nustato produkto ir rezultato vertinimo kriterijus;“.

1.22. Įrašyti 54 punkte vietoj žodžio „išlaidų“ žodį „asignavimų“.

1.23. Įrašyti 58 punkte vietoj žodžių „apskričių viršininkų administracijos“ žodžius „apskričių viršininkai“ ir vietoj žodžių „apskrities viršininko administracijos“ – žodžius „apskrities viršininko“.

1.24. Išdėstyti 59 punktą taip:

59. Vyriausybė biudžetinių metų pradžioje pritaria ministerijų ir Vyriausybės įstaigų sutrumpintiems strateginiams veiklos planams. Vyriausybei pritarus sutrumpintiems ministerijų strateginiams veiklos planams, ministrai turi patvirtinti ministerijų ir įstaigų prie ministerijų strateginius veiklos planus. Vyriausybės įstaigų vadovai patvirtina savo įstaigų strateginius veiklos planus. Vyriausybei priėmus nutarimą dėl einamųjų metų asignavimų paskirstymo pagal programas, apskrities viršininkas tvirtina savo strateginį veiklos planą bei sutrumpintą strateginį veiklos planą. Kiti asignavimų valdytojai patvirtina savo ir pavaldžių biudžetinių įstaigų strateginius veiklos planus. Strateginiai veiklos planai tvirtinami atitinkamo vadovo leidžiamu teisės aktu.

Vyriausybės kanceliarija Vyriausybės nustatytais terminais paskelbia ministerijų (Vyriausybei nusprendus – ir kitų institucijų) sutrumpintus strateginius veiklos planus Vyriausybės interneto tinklalapyje, o ministerijos ir Vyriausybės įstaigos – strateginius veiklos planus savo tinklalapiuose, išskyrus tą informaciją, kuri yra neskelbtina teisės aktų nustatyta tvarka. Apskrities viršininkas patvirtintą sutrumpintą strateginį veiklos planą paskelbia savo tinklalapyje.

Jeigu einamaisiais biudžetiniais metais Vyriausybė priima sprendimą dėl asignavimų perskirstymo tarp programų, institucijos vadovas privalo savo sprendimu patvirtinti atitinkamų strateginio veiklos plano dalių pakeitimus nurodydamas, kuriuo Vyriausybės nutarimu vadovaujantis atlikti pakeitimai. Vyriausybės kanceliarijai pateikiami sutrumpinto strateginio veiklos plano pakeitimai. Padaryti pakeitimai turi atsispindėti ir interneto tinklalapyje skelbiamoje informacijoje.“.

1.25. Išdėstyti 62 punktą taip:

62. Vyriausybė teisės aktų nustatytais terminais kasmet turi atsiskaityti Seimui už praėjusių metų veiklą, todėl ji privalo stebėti, kaip institucijos įgyvendina savo strateginius veiklos planus, kaip vykdo Vyriausybės programą. Ministrai, Vyriausybės įstaigų vadovai ir apskričių viršininkai Vyriausybės nustatytais terminais ir tvarka pateikia jai metines veiklos ataskaitas. Vyriausybės nustatytais terminais ministerijos ir Vyriausybės įstaigos turi paskelbti savo interneto tinklalapiuose atitinkamų metų veiklos ataskaitas.“.

1.26. Išdėstyti nurodytos Metodikos 1 priedą, 2 priedo 2 lentelę ir 3–8 priedus nauja redakcija (pridedama).

2. Nustatyti, kad šio nutarimo nuostatomis institucijos turi vadovautis rengdamos 2005–2007 metų strateginius veiklos planus, išskyrus šio nutarimo nuostatas, reglamentuojančias efekto ir rezultato kriterijų nustatymą, kuriomis institucijos turi vadovautis rengdamos 2006–2008 metų strateginius veiklos planus.

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                                              Algirdas Brazauskas

 

 

 

Finansų ministras                                                                                                   Algirdas Butkevičius

 

 

Strateginio planavimo metodikos

1 priedas

 

PRINCIPINIS STRATEGINIO PLANAVIMO SISTEMOS MODELIS

 

 

______________

 

 

 

Strateginio planavimo metodikos

2 priedas

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2004 m. liepos 16 d. nutarimo

Nr. 902 redakcija)

 

2 LENTELĖ. INFORMACIJA APIE VYKDYTAS PROGRAMAS IR JŲ ĮVERTINIMAS

 

 

Vykdytos programos pavadinimas

Dokumento, pagal kurį buvo vykdoma programa, pavadinimas, data, numeris, programos įgyvendinimo pradžia ir pabaiga (metai)

Pagrindiniai programos uždaviniai

Produkto kriterijus

Rezultato kriterijus

Efekto kriterijus

Programos biudžetas,

tūkst. litų

iš viso

iš jų Lietuvos dalis

iš jų kitos lėšos

I. Nacionalinės programos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II. Tarptautinės programos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

______________

 

 

Strateginio planavimo metodikos

3 priedas

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2004 m. liepos 16 d. nutarimo Nr. 902

redakcija)

 

INFORMACIJA APIE DALYVAVIMĄ TARPINSTITUCINĖJE PROGRAMOJE

 

(tarpinstitucinės programos pavadinimas, Vyriausybės prioritetas)

 

 

 

tarpinstitucinės programos įgyvendinimą koordinuojanti institucija, jos asignavimų valdytojo kodas

 

(tarpinstitucinėje programoje dalyvaujanti institucija, jos asignavimų valdytojo kodas)

 

Tarpinstitucinės programos tikslas ir jo kodas

Dalyvaujančios institucijos atitinkamos programos elementai

Dalyvaujančios institucijos atitinkamos programos elementų kodai ir pavadinimai

Siekiami rezultatai (vertinimo kriterijų planuojamos reikšmės)

Institucijos n-ųjų metų asignavimai (tūkst. litų)

iš viso

išlaidoms

turtui įsigyti

iš viso

iš jų darbo užmokesčiui

 

 

kodas

pavadinimas

 

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 

Uždavinys

 

 

X

X

X

X

X

 

Priemonės

 

 

X

 

 

 

 

 

Vertinimo kriterijai

 

 

 

X

X

X

X

Iš viso tarpinstitucinės programos tikslui

 

 

 

 

Iš viso dalyvavimui vykdant tarpinstitucinę programą

 

 

 

 

 

(Dalyvaujančios institucijos vadovo                     (Parašas)           (Vardas ir pavardė)

ar jo įgalioto asmens pareigų pavadinimas)

 

______________

 

 

Strateginio planavimo metodikos

4 priedas

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2004 m. liepos 16 d. nutarimo Nr. 902

redakcija)

 

INFORMACIJA APIE TARPINSTITUCINĖS PROGRAMOS VYKDYMO KOORDINAVIMĄ

 

(tarpinstitucinės programos pavadinimas, Vyriausybės prioritetas)

 

 

 

(tarpinstitucinės programos įgyvendinimą koordinuojanti institucija, jos asignavimų valdytojo kodas)

 

Tarpinstitucinės programos tikslas ir jo kodas

Dalyvaujančių institucijų atitinkamų programų elementai

Dalyvaujančių institucijų, jų atitinkamų programų elementų kodai ir pavadinimai

Siekiami rezultatai (vertinimo kriterijų planuojamos reikšmės)

n-ųjų metų asignavimai (tūkst. litų)

iš viso

išlaidoms

turtui įsigyti

iš viso

iš jų darbo užmokesčiui

 

 

kodas

pavadinimas

 

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 

Institucija

 

 

X

X

X

X

X

 

Uždavinys

 

 

X

X

X

X

X

 

Priemonės

 

 

X

 

 

 

 

 

Vertinimo kriterijai

 

 

 

X

X

X

X

Iš viso tarpinstitucinės programos tikslui

 

 

 

 

Iš viso tarpinstitucinei programai

 

 

 

 

 

(Koordinuojančios institucijos vadovo                         (Parašas)                        (Vardas ir pavardė)

ar jo įgalioto asmens pareigų pavadinimas)

______________

 

 

 

Strateginio planavimo metodikos

5 priedas

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2004 m. liepos 16 d. nutarimo Nr. 902

redakcija)

 

PATVIRTINTA

___________________________________

(asignavimų valdytojo pavadinimas)

_________          __________________________Nr. _____

     (data)                            (dokumento rūšies pavadinimas)

 

1a forma

_______________________________________________

(institucijos pavadinimas)

 

n – (n+2)-ųjų METŲ strateginis veiklos planas

 

Asignavimų valdytojo kodas

 

Aplinkos ir išteklių analizė

 

Institucijos misija

 

Institucijos strateginiai tikslai

Kodas

Institucijos strateginio tikslo pavadinimas

01

 

Tikslo aprašymas

02

 

Tikslo aprašymas

Asignavimai ir numatomi finansavimo šaltiniai

(tūkst. litų)

 

Ekonominės klasifikacijos grupės

Asignavimai n–1-iesiems metams

Asignavimai biudžetiniams

n-iesiems metams

Projektas n+1-iesiems metams

Projektas n+2-iesiems metams

 

bazinis biudžetas

pakeitimai/naujas

iš viso

 

1. Iš viso asignavimų

 

 

 

 

 

 

 

išlaidoms

 

 

 

 

 

 

 

iš jų darbo

užmokesčiui

 

 

 

 

 

 

 

turtui įsigyti

 

 

 

 

 

 

 

2. Finansavimo šaltiniai

 

 

 

 

 

 

 

2.1. Lietuvos Respublikos valstybės biudžetas

 

 

 

 

 

 

 

iš jo:

bendrojo finansavimo lėšos

 

 

 

 

 

 

 

ES lėšos

 

 

 

 

 

 

 

kitos specialiųjų programų lėšos

 

 

 

 

 

 

 

2.2. Kiti šaltiniai

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Kita svarbi informacija

Pagrindiniai rodikliai

 

Įstaigos

Teikiama programų

Etatai (skaičius vienetais)

 

 

 

 

 

 

Strateginio veiklos plano priedai

 

1b forma. Programos(-ų) aprašymas(-ai).

1 lentelė. (n–1)–(n+2)-ųjų metų asignavimų valdytojų tikslų, programų, programų tikslų, uždavinių ir priemonių klasifikatorius.

2 lentelė. (n–1)-n-ųjų metų programų, programų tikslų, uždavinių ir priemonių asignavimų suvestinė.

3 lentelė. (n–1)–(n+2)-ųjų metų programų asignavimų suvestinė.

4 lentelė. Vertinimo kriterijų suvestinė.

______________

 

 

 


1a formos pildymas

 

1. Skiltyje „Asignavimų valdytojo kodas“ pateikiamas Finansų ministerijos suteiktas institucijai kodas. Į kodą turi būti įtrauktas ministerijos kodas, departamento kodas ir asignavimų valdytojo, kaip biudžetinės įstaigos, kodas (pvz., Švietimo ir mokslo ministerija – 229000326).

2. Skiltyje „Aplinkos ir išteklių analizė“ pateikiama analizė, atlikta vadovaujantis šios Metodikos 27–32 punktais.

3. Skiltyje „Institucijos misija“ turi būti suformuluota misija.

4. Lentelėje „Institucijos strateginiai tikslai“ institucijos strateginio tikslo kodas turi atitikti šio priedo 1 lentelės „(n–1)–(n+2)-ųjų metų asignavimų valdytojų tikslų, programų, programų tikslų, uždavinių ir priemonių klasifikatorius“ skilties „Asignavimų valdytojo tikslo kodas“ kodą. Aprašant institucijos strateginius tikslus būtina nurodyti ir efekto kriterijus, kuriais bus vertinamas strateginio tikslo pasiekimas.

5. Lentelėje „Asignavimai ir numatomi finansavimo šaltiniai“ pateikiami duomenys apie institucijos esamas lėšas ir finansavimo šaltinius, nurodomi asignavimai n–1-iesiems metams, asignavimai n-iesiems metams ir artimiausiems dvejiems metams. Skiltyje „Asignavimai n–1-iesiems metams“ nurodomi einamiesiems metams patvirtinti asignavimai.

6. Poskiltyje „bazinis biudžetas“ nurodomi asignavimai, patvirtinti n–1-aisiais metais vykdomoms programoms ir perskaičiuoti kitais n-aisiais metais tęstinoms programoms atsižvelgiant į programas ir priemones, kurių siūloma atsisakyti (netęstinos programos), ir į numatomą valstybės išteklių taupymą. Poskiltyje „pakeitimai/naujas“ nurodomi asignavimai, kurie planuojami patvirtintiems strateginiams Vyriausybės n-ųjų metų tikslams/prioritetams įgyvendinti, išplečiamoms programoms, funkcijoms ir užduotims vykdyti. Poskilčio „iš viso“ pastraipoje „Lietuvos Respublikos valstybės biudžetas“ nurodyta suma neturi viršyti Finansų ministerijos nurodytos maksimalaus asignavimų limito sumos.

7. Skiltyje „Kita svarbi informacija“ būtina nurodyti, ar strateginių tikslų įgyvendinime dalyvaus savivaldybės ir koks numatomas jų finansinis indėlis. Taip pat būtina nurodyti specialiosioms programoms skirtas ir praėjusiais biudžetiniais metais nepanaudotas asignavimų sumas.

8. Lentelėje „Pagrindiniai rodikliai“ nurodoma, kiek yra pavaldžių įstaigų, kiek pateikiama vertinti/numatoma vykdyti programų, kiek turima etatų. Bendras etatų skaičius negali būti didesnis už Vyriausybės nustatytą didžiausią leistiną šioms institucijoms etatų skaičių.

9. Iki strateginio veiklos plano patvirtinimo formos pabaigoje vizuoja institucijos vadovas ar jo įgaliotas asmuo (nurodomos pareigos, vardas ir pavardė, pildymo data).

10. Rekomenduojama, kad forma būtų lakoniška – neviršytų 5 (ministerijoms – 7) puslapių.

 

1 Lentelė. (n–1)–(n+2)-ųjų METŲ ASIGNAVIMŲ VALDYTOJŲ TIKSLŲ, PROGRAMŲ, PROGRAMŲ TIKSLŲ, UŽDAVINIŲ IR PRIEMONIŲ KLASIFIKATORIUS

 

 

 

 

 

 

 

 

(asignavimų valdytojas)

 

 

 

 

 

 

 

Asignavimų valdytojo kodas

Asignavimų valdytojo tikslo kodas

Programos kodas

Programos tikslo kodas

Uždavinio kodas

Priemonės kodas

Pavadinimas

Požymis

Vyriausybės prioritetas

tarpinstitucinė programa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

______________

 

 


1 LENTELĖS PILDYMAS

 

1. Skiltyje „Asignavimų valdytojo kodas“ rašomas kodas, kurį institucijai suteikė Finansų ministerija pagal asignavimų valdytojų sąrašą (koduojama kaip 1a formoje).

2. Skiltyse „Asignavimų valdytojo tikslo kodas“, „Programos kodas“, „Programos tikslo kodas“, „Uždavinio kodas“, „Priemonių kodas“ nurodomi atitinkami kodai.

3. Skiltyje „Pavadinimas“ įrašomi asignavimų valdytojo tikslų, programų, programų tikslų, uždavinių ir priemonių pavadinimai.

4. Skiltyje „Požymis“ nurodomas programos, uždavinio ir priemonės ryšys su Vyriausybės prioritetais ir/arba su tarpinstitucinės programos vykdymu. Vyriausybės prioritetai žymimi skaičiais, atitinkančiais patvirtinto prioriteto numerį. Tarpinstitucinėms programoms kodus suteikia Finansų ministerija. Jeigu programa, uždavinys ar priemonė susijusi su kelių prioritetų įgyvendinimu, šioje skiltyje nurodoma ne daugiau kaip 2 prioritetai.

5. Iki strateginio veiklos plano patvirtinimo formos pabaigoje vizuoja institucijos vadovas ar jo įgaliotas asmuo (nurodomos pareigos, vardas ir pavardė, pildymo data).

 

2 LENTELĖ. (n–1)–n-ųjų metų PROGRAMŲ, PROGRAMŲ TIKSLŲ, UŽDAVINIŲ IR PRIEMONIŲ ASIGNAVIMŲ SUVESTINĖ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kodas

 

(asignavimų valdytojas)

 

 

 

(tūkst. litų)

Asignavimų valdytojo tikslo kodas

Programos kodas

Programos tikslo kodas

Uždavinio kodas

Priemonės kodas

Funkcinės klasifikacijos kodas

Patvirtinti (n–1)-ųjų metų asignavimai

 

n-ųjų metų asignavimai

Priimta Finansų ministerijos

 

iš jų

 

iš jų

 

iš jų

iš viso

 

išlaidoms

turtui įsigyti

iš viso

išlaidoms

turtui įsigyti

iš viso

išlaidoms

turtui įsigyti

iš viso

iš jų darbo užmokesčiui

iš viso

iš jų darbo užmokesčiui

iš viso

iš jų darbo užmokesčiui

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso priemonei

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso priemonei

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso uždaviniui

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso priemonei

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso uždaviniui

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso programos tikslui

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso priemonei

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso uždaviniui

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso priemonei

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso uždaviniui

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso programos tikslui

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso programai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

______________

 

 

 


2 LENTELĖS PILDYMAS

 

1. Skiltyse „Asignavimų valdytojo tikslo kodas“, „Programos kodas“, „Programos tikslo kodas“, „Uždavinio kodas“, „Priemonės kodas“ įrašyti kodai turi atitikti 1 lentelės kodus.

2. Skiltyje „Funkcinės klasifikacijos kodas“ įrašomas programos priemonės išlaidų klasifikacijos pagal valstybės funkcijas kodas.

3. Skiltyje „Patvirtinti (n–1)-ųjų metų asignavimai“ įrašomi patvirtinti einamųjų metų asignavimai. Atskirai nurodomos asignavimų sumos išlaidoms (iš jų darbo užmokesčiui) ir turtui įsigyti. Programų asignavimai detalizuojami pagal programų tikslus, uždavinius ir priemones.

4. Skiltyje „n-ųjų metų asignavimai“ įrašomi planuojamųjų metų asignavimai, kurių suma išlaidoms turi atitikti Finansų ministerijos praneštą asignavimų valdytojams sumą. Programų asignavimai detalizuojami pagal programų tikslus, uždavinius ir priemones.

5. Skiltį „Priimta Finansų ministerijos“ pildo Finansų ministerija.

6. Iki strateginio veiklos plano patvirtinimo formos pabaigoje vizuoja institucijos vadovas ar jo įgaliotas asmuo (nurodomos pareigos, vardas ir pavardė, pildymo data).

 

3 LENTELĖ. (n–1) – (n+2)-ųjų METŲ PROGRAMŲ ASIGNAVIMŲ SUVESTINĖ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kodas

 

 

 

 

(asignavimų valdytojas)

 

 

(tūkst. litų)

Asignavimų valdyto-jo tikslo kodas

Programos kodas

Programos pavadinimas

Funkcinės klasifikacijos kodas

Patvirtinti (n–1)-ųjų metų asignavimai

n-ųjų metų asignavimai

Numatomi (n+1)-ųjų metų asignavimai

Numatomi (n+2)-ųjų metų asignavimai

 

iš jų

 

iš jų

iš viso

iš jų

 

iš jų

iš viso

išlaidoms

turtui įsigyti

iš viso

išlaidoms

turtui įsigyti

išlaidoms

turtui įsigyti

iš viso

išlaidoms

turtui įsigyti

iš viso

iš jų darbo užmokesčiui

iš viso

iš jų darbo užmokesčiui

iš viso

iš jų darbo užmokesčiui

iš viso

iš jų darbo užmokesčiui

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso

x

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

______________

 

 

 

 

 


3 LENTELĖS PILDYMAS

 

1. Skiltyse „Asignavimų valdytojo tikslo kodas“, „Programos kodas“ įrašyti kodai turi atitikti 1 lentelės kodus.

2. Skiltyje „Programos pavadinimas“ įrašomas kiekvienos programos pavadinimas.

3. Skiltyje „Funkcinės klasifikacijos kodas“ pagal asignavimų valdytojo programų išlaidų funkcinę klasifikaciją įrašomi asignavimų valdytojų einamųjų ir kiekvienų planuojamų metų programų asignavimai.

4. Kitose skiltyse atskirai nurodomos asignavimų sumos išlaidoms (iš jų darbo užmokesčiui) ir turtui įsigyti. Šioje lentelėje atitinkami kodai ir asignavimų sumos turi atitikti 1 ir 2 lentelių rodiklius.

5. Planuojamų metų prioritetai kapitalo investicijoms turi atitikti asignavimų valdytojo programų prioritetus. Institucijos, teikdamos paraiškas dėl Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų investicijų projektams įgyvendinti, kartu pateikia skaičiavimus, kiek papildomai reikės asignavimų turtui įsigyti arba kiek jų bus sutaupyta įgyvendinus investicijų projektą.

6. Iki strateginio veiklos plano patvirtinimo formos pabaigoje vizuoja institucijos vadovas ar jo įgaliotas asmuo (nurodomos pareigos, vardas ir pavardė, pildymo data).

 


 

4 LENTELĖ. VERTINIMO KRITERIJŲ SUVESTINĖ

 

Kodas

 

 

(asignavimų valdytojas)

 

 

 

 

Kodas

 

 

(institucijos strateginio tikslo pavadinimas)

 

 

 

 

Programos, skirtos šiam strateginiam tikslui įgyvendinti (nurodyti programų pavadinimus ir jų kodus)

Institucijos strateginio tikslo kodas

Programos kodas

Programos tikslo kodas

Uždavinio kodas

 

Vertinimo kriterijus

Vertinimo kriterijaus kodas

(n–1) metų planas

n-ųjų metų planas

(n+1)- ųjų metų planas

(n+2)- ųjų metų planas

(n+x)- ųjų metų planas

01

 

 

 

Efekto:

1.

2..

......

 

E-01-01

E-01-02

.........

 

 

 

 

 

 

 

 

01

 

01

 

02

 

Rezultato:

1.

......

1.

.....

 

R-01-01-01

.........

R-01-02-01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

01

 

 

02

 

 

 

 

01

02

 

01

02

 

Produkto:

 

1.

1.

....

1.

1.

...

 

 

P-01-01-01-01

P-01-01-02-01

….

P-01-02-01-01

P-01-02-02-01

 

 

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

______________


4 LENTELĖS PILDYMAS

 

1. Šioje lentelėje pateikiami efekto, rezultato ir produkto vertinimo kriterijai. Kiekvienam institucijos strateginiam tikslui pildoma atskira lentelė. Nurodžius institucijos strateginį tikslą, išvardijamos programos, skirtos šiam strateginiam tikslui įgyvendinti.

2. Skiltyse „Institucijos strateginio tikslo kodas“, „Programos kodas“, „Programos tikslo kodas“, „Uždavinio kodas“ įrašyti kodai turi atitikti 1 lentelės kodus.

3. Skiltyje „Vertinimo kriterijus“ nurodomi vertinimo kriterijų pavadinimai, o gretimoje skiltyje – jų kodai. Kodai sudaromi taip:

3.1. Efekto kriterijaus kodą sudaro raidė „E“, institucijos strateginio tikslo kodas, efekto kriterijai didėjančia eilės tvarka pradedant skaitmeniu 01 (atskiriama brūkšneliais). Kiekvienam strateginiam tikslui suformuluojamas bent vienas efekto kriterijus.

3.2. Rezultato kriterijaus kodą sudaro raidė „R“, programos kodas, programos tikslo kodas, rezultato kriterijai didėjančia eilės tvarka pradedant skaitmeniu 01 (atskiriama brūkšneliais). Kiekvienam programos tikslui suformuluojamas bent vienas rezultato kriterijus.

3.3. Produkto kriterijaus kodą sudaro raidė „P“, programos kodas, programos tikslo kodas, uždavinio kodas, produkto kriterijai didėjančia eilės tvarka pradedant skaitmeniu 01 (atskiriama brūkšneliais). Kiekvienam uždaviniui suformuluojamas bent vienas produkto kriterijus.

3.4. Pirmiausia pateikiami pirmosios programos rezultato ir produkto kriterijai, po to analogiškai – kitų programų rezultato ir produkto kriterijai.

4. Skiltyse „(n–1)-ųjų metų planas“, „n-ųjų metų planas“, „(n+1)-ųjų metų planas“, „(n+2)-ųjų metų planas“ atitinkamai nurodomi einamųjų metų ir kiekvienų planuojamųjų metų vertinimo kriterijai.

Skiltyje „(n+x)-ųjų metų planas“ nurodomas efekto (prireikus – rezultato) kriterijus. „X“ priklauso nuo strateginio tikslo (programos tikslo) įgyvendinimo laikotarpio.

5. Iki strateginio veiklos plano patvirtinimo formos pabaigoje vizuoja institucijos vadovas ar jo įgaliotas asmuo (nurodomos pareigos, vardas ir pavardė, pildymo data).

 

 

1b forma

(programos pavadinimas)

 

PROGRAMOS APRAŠYMAS

Biudžetiniai metai

n-ieji

Asignavimų valdytojas

 

Kodas

 

 

Programos kodas

 

 

Programos parengimo argumentai

 

 

Vyriausybės prioritetas (-ai)

 

Kodas

 

Kodas

Programos tikslo pavadinimas

01

 

Tikslo įgyvendinimo aprašymas

(aprašomi uždaviniai, priemonės, rezultato ir produkto kriterijai)

 

02

 

Tikslo įgyvendinimo aprašymas

(aprašomi uždaviniai, priemonės, rezultato ir produkto kriterijai)

 

Numatomas programos įgyvendinimo rezultatas

 

Asignavimai ir numatomi finansavimo šaltiniai (tūkst. litų)

 

Ekonominės klasifikacijos grupės

Asignavimai n–1-iesiems metams

Asignavimai biudžetiniams n-iesiems metams

Projektas n+1-iesiems metams

Projektas n+2-iesiems metams

bazinis biudžetas

pakeitimai/ naujas

iš viso

1. Iš viso asignavimų

 

 

 

 

 

 

išlaidoms

 

 

 

 

 

 

iš jų darbo užmokesčiui

 

 

 

 

 

 

turtui įsigyti

 

 

 

 

 

 

2. Finansavimo šaltiniai

 

 

 

 

 

 

2.1. Lietuvos Respublikos valstybės biudžetas

 

 

 

 

 

 

iš jo:

bendrojo finansavimo lėšos

 

 

 

 

 

 

ES lėšos

 

 

 

 

 

 

kitos specialiųjų programų lėšos

 

 

 

 

 

 

2.2. Kiti šaltiniai

 

 

 

 

 

 

Etatų skaičius programai

 

 

 

 

 

 

 

Galimi programos vykdymo ir finansavimo variantai

Susiję įstatymai ar kiti svarbūs teisės aktai

Patvirtintos Vyriausybės programos įgyvendinimo priemonės, susijusios su aprašoma programa

Kita svarbi informacija

______________

 

 

 


1b formos PILDYMAS

 

1. Ši forma pildoma atskirai pagal kiekvieną programą.

2. Atitinkamose skiltyse nurodomi biudžetiniai metai, asignavimų valdytojas ir jam suteiktas Finansų ministerijoje kodas (koduojama kaip 1a formoje).

3. Skiltyje „Programos kodas“ įrašomas programos kodas (koduojama kaip 1 lentelėje).

4. Skiltyje „Programos parengimo argumentai“ nurodoma, koks institucijos strateginis tikslas įgyvendinamas pagal šią programą, ar ji tęstinė, kiek metų numatoma ją vykdyti. Taip pat rekomenduojama įvertinti, kaip ši programa padės įgyvendinti Vyriausybės prioritetus.

5. Skiltyje „Vyriausybės prioritetas (-ai)“ nurodoma, su kuriais (vienu ar keliais) Vyriausybės patvirtintais prioritetiniais strateginiais tikslais (prioritetais) programa siejama (prioritetai koduojami Vyriausybės sprendime nurodyta tvarka).

6. Skilties „Programos aprašymas“ poskilčiuose ir tolesnėse pastraipose pateikiami programos tikslų pavadinimai, jų kodai (koduojama kaip 1a formoje). Aprašant kiekvieno programos tikslo įgyvendinimą, išvardijami šiam tikslui siekti užsibrėžti kitų metų uždaviniai, aprašomos priemonės, nurodomi rezultato ir produkto vertinimo kriterijai.

7. Skiltyje „Numatomas programos įgyvendinimo rezultatas“ būtina nurodyti, kokios naudos visuomenei tikimasi įgyvendinus programą.

8. Į lentelę „Asignavimai ir numatomi finansavimo šaltiniai“ įrašomi duomenys apie asignavimus šiai programai. Nurodant asignavimus, reikia pateikti detalią informaciją, kaip ir 1a formos lentelėje „Asignavimai ir numatomi finansavimo šaltiniai“, tik duomenys pateikiami ne visos institucijos mastu, o pagal atskiras programas.

9. Eilutėje „Etatų skaičius programai“ nurodomas etatų skaičius programai vykdyti

n–1-aisiais metais, n-aisiais metais, n+1 ir n+2-aisiais metais (mokymo įstaigos etatų skaičių programai teikia kartu su pedagoginių normų skaičiumi).

10. Skiltyje „Galimi programos vykdymo ir finansavimo variantai“ reikia įvertinti programos vykdymo, finansavimo šaltinių variantus (pvz., privatizavimas, decentralizavimas ir panašiai), taip pat savus išteklius ir kitus finansavimo šaltinius, nurodyti, ar yra galimybių įgyvendinti programos tikslus mažesnėmis sąnaudomis.

11. Skiltyje „Susiję įstatymai ar kiti svarbūs teisės aktai“ siūloma nurodyti susijusius įstatymus ir teisės aktus (jeigu jų esama), turėjusius arba turėsiančius įtakos programos parengimui, vykdymui, užbaigimui.

12. Po skilties „Susiję įstatymai ar kiti svarbūs teisės aktai“ ministerijos ir Vyriausybės įstaigos prireikus pildo lentelę „Patvirtintos Vyriausybės programos įgyvendinimo priemonės, susijusios su aprašoma programa“. Nurodomos priemonės, kurios bus vykdomos n-aisiais metais, taip pat jų įvykdymo terminai (jeigu galima – ketvirčiais).

13. Skiltyje „Kita svarbi informacija“ reikia pateikti informaciją, kuri padeda pagrįsti šios programos būtinumą ar pirmumą kitų programų atžvilgiu. Rekomenduojama aprašyti programos integralumą su kitomis institucijos programomis ir tarpinstituciniu (horizontaliu) lygmeniu. Jeigu programos priemonės vykdomos įgyvendinant tarpinstitucinę programą, pridedama pagal šios Metodikos 3 priedą „Informacija apie dalyvavimą tarpinstitucinėje programoje“ užpildyta lentelė.

Būtina nurodyti, ar įgyvendinant programos tikslus dalyvaus savivaldybės, koks numatomas jų finansinis indėlis. Taip pat būtina nurodyti specialiosioms programoms skirtas ir praėjusiais biudžetiniais metais nepanaudotas asignavimų sumas.

14. Iki strateginio veiklos plano patvirtinimo formos pabaigoje vizuoja institucijos vadovas arba jo įgaliotas asmuo (nurodoma pareigos, vardas ir pavardė), taip pat už programos koordinavimą atsakingas asmuo (nurodoma pareigos, vardas ir pavardė, telefonas, užpildymo data).

15. Rekomenduojama, kad forma būtų lakoniška – neviršytų 7 puslapių.

______________

 

 

 

Strateginio planavimo metodikos

6 priedas

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2004 m. liepos 16 d. nutarimo Nr. 902

redakcija)

 

 

Pritarta

Lietuvos Respublikos Vyriausybės*

200_ ___________d. nutarimu Nr.

 

 

______________________________________

(institucijos pavadinimas)

 

 

n – (n+2)-ųjų METŲ SUTRUMPINTAS strateginis

veiklos planas

 

 

 

I. INSTITUCIJOS VADOVO ĮŽANGINIS ŽODIS

 

Įžanginiame žodyje institucijos vadovas trumpai apibūdina savo institucijos veiklos sritį, svarbiausius pokyčius, pasiektus rezultatus, prioritetines kryptis.

Prie įžanginio žodžio pridedama institucijos vadovo nuotrauka.

Pabaigoje nurodoma institucijos vadovo pareigos, parašas, vardas ir pavardė, data.

 

II. S1 FORMA „Institucijos misija ir strateginiai tikslai“ ir jos pildymas

III. S2 forma „Institucijos vykdomų programų trumpas aprašymas“ ir jos pildymas

IV. S3 forma „Institucijos vykdomų programų finansinis planas (n-ieji metai)“ ir jos pildymas

V. S4 forma „n-aisiais metais planuojamos reformos (esminio pakeitimo) trumpas aprašymas“ ir jos pildymas

______________


S1 forma

 

INSTITUCIJOS MISIJA, STRATEGINIAI TIKSLAI IR EFEKTO KRITERIJAI

 

Institucijos misija

Institucijos strateginiai tikslai

1.

2.

3. Ir t. t.

Efekto kriterijai

 

Įstaigos misija

Įstaigos strateginiai tikslai

1.

2.

3. Ir t. t.

Efekto kriterijai

 

 

S1 FORMOS PILDYMAS

 

1. S1 formą pildo ministerijos (ir įstaigos prie ministerijų), Vyriausybės įstaigos, apskričių viršininkai.

2. Eilutėje „Institucijos misija“ pateikiama ministerijos, Vyriausybės įstaigos ar apskrities viršininko misijos formuluotė (misijos formuluotė neturi skirtis nuo strateginiame veiklos plane pateiktos formuluotės).

3. Eilutėje „Institucijos strateginiai tikslai“ nurodomi ministerijos, Vyriausybės įstaigos ar apskrities viršininko strateginiai tikslai (tikslų formuluotės neturi skirtis nuo strateginiame veiklos plane pateiktų formuluočių).

4. Eilutėje „Įstaigos misija“ pateikiama institucijai pavaldžios įstaigos (jeigu ji yra) misijos formuluotė.

5. Eilutėje „Įstaigos strateginiai tikslai“ nurodomi institucijai pavaldžios įstaigos (jeigu ji yra) strateginiai tikslai.

6. Eilutėje „Efekto kriterijai“ rekomenduojama efekto kriterijaus kitimo tendencijas pavaizduoti diagrama, atspindint strateginio veiklos plano 4 lentelėje efekto kriterijaus reikšmes nuo n-1-ųjų iki (n+x)-ųjų metų. Nesant galimybės pavaizduoti diagrama, rekomenduojama efekto kriterijus išvardyti.


S2 forma

 

INSTITUCIJOS VYKDOMŲ PROGRAMŲ TRUMPAS APRAŠYMAS

 

Programa

Tikslai

Laukiami rezultatai

1.     ……………………….

(Programą vykdys ……..)

 

 

1.

 

1.

2.

3. Ir t. t.

 

2.    

2. Ir t. t.

 

1.

2.

3. Ir t. t.

 

3.     ……………………….

(Programą vykdys ……..)

 

 

1.

 

1.

2.

3. Ir t. t.

 

4.    

2. Ir t. t.

 

1.

2.

3. Ir t. t.

 

 

S2 FORMOS PILDYMAS

 

1. Skiltyje „Programa“ pateikiami visų vykdomų programų pavadinimai – pirmiausia institucijos programų, tada esančių prie institucijos įstaigų (prie programos pavadinimo nurodoma, kas vykdys programą).

2. Skiltyje „Tikslai“ nurodomi programų tikslai.

3. Skiltyje „Laukiami rezultatai“ nurodomi siektini programos rezultatai n-aisiais biudžetiniais metais. Šioje skiltyje nurodomi siektini rezultatai turi atspindėti šios Metodikos 5 priedo 4 lentelėje nurodytus rezultato vertinimo kriterijus, aktualius visuomenei.

 

S3 forma

 

ASIGNAVIMŲ VALDYTOJO VYKDOMŲ PROGRAMŲ

FINANSINIS PLANAS (n-ieji metai)

 

Programų pavadinimai

Lėšos, tūkst. litų

Etatai

Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimai

kitos lėšos (nurodomi šaltiniai)

 

iš viso

iš jų ES lėšos

I. ASIGNAVIMŲ VALDYTOJAS ____________________________________________________

(nurodyti)

1.

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

Iš viso asignavimų valdytojo programoms

 

 

 

 

II. ASIGNAVIMŲ VALDYTOJAS ___________________________________________________

(nurodyti)

5.

 

 

 

 

6.

 

 

 

 

Iš viso asignavimų valdytojo programoms

 

 

 

 

 

Ir t. t.

 

 

 

 

Kita svarbi informacija

 

 

 

 

 

S3 FORMOS PILDYMAS

 

1. Kiekviename skyriuje „Asignavimų valdytojas“ (tokių skyrių gali būti tiek, kiek reikia) nurodomas asignavimų valdytojo pavadinimas – pirmiausia institucijos, tada prie jos esančių įstaigų (jeigu jų yra).

2. Skiltyje „Programų pavadinimai“ nurodomi institucijos ir prie jos esančių įstaigų (jeigu jų yra) vykdomų programų pavadinimai.

3. Skiltyje „Lėšos, tūkst. litų“ nurodomi šie duomenys: poskiltyje „Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimai“ nurodomi Lietuvos Respublikos n-ųjų metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatyme numatyti asignavimai. Jeigu programa finansuojama iš kitų šaltinių (pvz., Privatizavimo fondo, skolintų lėšų), šių lėšų sumos nurodomos poskiltyje „kitos lėšos“.

4. Skiltyje „Etatai“ nurodomas etatų skaičius kiekvienai programai. Bendras institucijos etatų skaičius negali būti didesnis už Vyriausybės nustatytą didžiausią leistiną šiai institucijai etatų skaičių.

5. Eilutėje „Iš viso asignavimų valdytojo programoms“ nurodomos visoms asignavimų valdytojo programoms patvirtintos lėšos ir patvirtinti etatai.

6. Eilutėje „Kita svarbi informacija“ būtina nurodyti, ar įgyvendinant programų tikslus dalyvaus savivaldybės, koks numatomas jų finansinis indėlis.


S4 forma

 

n-AISiais METAIS PLANUOJAMOS REFORMOS (ESMINIO PAKEITIMO) TRUMPAS APRAŠYMAS

 

Planuojamos reformos (esminio pakeitimo) tikslas

Priežastys, sąlygojančios reformos būtinumą

Ryšys su Vyriausybės patvirtintais prioritetais ir kitais prisiimtais įsipareigojimais

Reformos trukmė ir pagrindiniai uždaviniai

Pagrindinės priemonės reformai vykdyti

Reformos poveikis (politinis, ekonominis, finansinis, žmogiškiesiems ištekliams)

 

S4 FORMOS PILDYMAS

 

1. Nauja reforma – numatomi esminiai valdymo srities reguliavimo pakeitimai, kuriems įgyvendinti būtina parengti naujus teisės aktų projektus (pakeisti galiojančius teisės aktus) arba parengti naują programą (ar iš esmės pakeisti vykdomas programas). S4 forma pildoma kiekvienai naujai reformai.

2. Eilutėje „Planuojamos reformos (esminio pakeitimo) tikslas“ nurodomas n-aisiais metais planuojamos vykdyti naujos reformos tikslas, esmė, jos ryšys su institucijos vykdomomis programomis.

3. Eilutėje „Priežastys, sąlygojančios reformos būtinumą“ nurodomos pagrindinės priežastys, kurios sąlygojo naujos reformos numatymą n-aisiais metais, ir galimi padariniai, jeigu planuojama reforma nebūtų vykdoma.

4. Eilutėje „Ryšys su Vyriausybės patvirtintais prioritetais ir kitais prisiimtais įsipareigojimais“ trumpai aprašoma, kokius Vyriausybės patvirtintus prioritetus ar kitus įsipareigojimus ir kaip padės įgyvendinti siūloma nauja reforma.

5. Eilutėje „Reformos trukmė ir pagrindiniai uždaviniai“ nurodoma naujos reformos įgyvendinimo trukmė ir kiekvieniems reformos metams numatyti pagrindiniai uždaviniai.

6. Eilutėje „Pagrindinės priemonės reformai vykdyti“ trumpai nurodomos pagrindinės priemonės, kurių reikia šiai reformai įgyvendinti (įskaitant ir rengtinus naujus arba keistinus galiojančius teisės aktus) n-aisiais metais.

7. Eilutėje „Reformos poveikis (politinis, ekonominis, finansinis, žmogiškiesiems ištekliams)“ nurodomas galimas teigiamas arba neigiamas reformos poveikis valstybės arba savivaldybių bei kitų institucijų veiklai, ekonominei plėtrai, aplinkosaugai, tam tikriems regionams arba savivaldybėms, socialinėms grupėms, krašto apsaugai, užsienio politikai ir panašiai. Nurodoma, kaip reforma padės racionaliau naudoti (taupyti) lėšas.

______________

 

 

 

Strateginio planavimo metodikos

7 priedas

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2004 m. liepos 16 d. nutarimo Nr. 902

redakcija)

 

INFORMACIJA APIE TARPINSTITUCINĖS PROGRAMOS PRIEMONIŲ VYKDYMĄ PER ___________ ATASKAITINĮ LAIKOTARPĮ

 

(tarpinstitucinės programos pavadinimas, Vyriausybės prioritetas)

 

 

 

(tarpinstitucinės programos įgyvendinimą koordinuojanti institucija, jos kodas)

 

(tarpinstitucinėje programoje dalyvaujanti institucija, jos kodas)

 

Tarpinstitucinės programos tikslas ir jo kodas

Dalyvaujančios institucijos atitinkamų programų elementai

Dalyvaujančios institucijos atitinkamų programų elementų kodai ir pavadinimai

Vertinimo kriterijų

Dalyvaujančios institucijos panaudoti asignavimai per ataskaitinį laikotarpį (tūkst. litų)

 

planuotosios reikšmės

faktinės reikšmės

iš viso

išlaidoms

turtui įsigyti

 

iš viso

iš jų darbo užmokesčiui

kodas

pavadinimas

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 

 

Uždavinys

 

 

X

X

X

X

X

X

 

 

Priemonės

 

 

X

X

 

 

 

 

 

 

Vertinimo kriterijai

 

 

 

 

X

X

X

X

 

Iš viso tarpinstitucinės programos tikslui

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso dalyvavimui tarpinstitucinės programos vykdyme

 

 

 

 

 

 

 

(Dalyvaujančios institucijos vadovo                    (Parašas)                           (Vardas ir pavardė)

ar jo įgalioto asmens pareigų pavadinimas)

______________

 

 

 

 

Strateginio planavimo metodikos

8 priedas

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2004 m. liepos 16 d. nutarimo Nr. 902

redakcija)

 

KOORDINUOJANČIOS INSTITUCIJOS INFORMACIJA APIE TARPINSTITUCINĖS PROGRAMOS ĮGYVENDINIMĄ PAGAL GAUTĄ INFORMACIJĄ PER ________________ ATASKAITINĮ LAIKOTARPĮ

 

(tarpinstitucinės programos pavadinimas, Vyriausybės prioritetas)

 

 

 

(tarpinstitucinės programos įgyvendinimą koordinuojanti institucija, jos kodas)

 

Tarpinstitucinės programos tikslas ir jo kodas

Dalyvaujančios institucijos atitinkamų programų elementai

Dalyvaujančios institucijos atitinkamų programų elementų kodai ir pavadinimai

Vertinimo kriterijų

Panaudoti asignavimai per ataskaitinį laikotarpį (tūkst. litų)

planuotosios reikšmės

faktinės reikšmės

iš viso

išlaidoms

turtui įsigyti

iš viso

iš jų darbo užmokesčiui

 

 

kodas

pavadinimas

 

 

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 

Institucija

 

 

X

X

X

X

X

X

 

Uždavinys

 

 

X

X

X

X

X

X

 

Priemonės

 

 

X

X

 

 

 

 

 

Vertinimo kriterijai

 

 

 

 

X

X

X

X

Iš viso tarpinstitucinės programos tikslui

 

 

 

 

Iš viso tarpinstitucinei programai

 

 

 

 

 

(Koordinuojančios institucijos vadovo                    (Parašas)                     (Vardas ir pavardė)

ar jo įgalioto asmens pareigų pavadinimas)

______________

 

 

 

 



* Apskričių viršininkų sutrumpintus strateginius veiklos planus tvirtina apskričių viršininkai.