LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL PASIRENGIMO DERYBOMS DĖL NARYSTĖS EUROPOS SĄJUNGOJE DELEGACIJOS REORGANIZAVIMO Į DERYBŲ DĖL NARYSTĖS EUROPOS SĄJUNGOJE DELEGACIJĄ

 

1999 m. gruodžio 23 d. Nr. 1459

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Reorganizuoti Pasirengimo deryboms dėl narystės Europos Sąjungoje delegaciją į Derybų dėl narystės Europos Sąjungoje delegaciją.

2. Nustatyti, kad Derybų dėl narystės Europos Sąjungoje delegaciją sudaro:

užsienio reikalų ministras (delegacijos vadovas);

vyriausiasis derybininkas (delegacijos vadovo pavaduotojas);

Europos komiteto prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinis direktorius (vyriausiojo derybininko pavaduotojas);

Lietuvos Respublikos nuolatinės misijos prie Europos Sąjungos vadovas (vyriausiojo derybininko pavaduotojas);

Užsienio reikalų ministerijos Europos integracijos departamento direktorius (delegacijos sekretorius);

Europos teisės departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinis direktorius;

darbo grupių derybinei pozicijai derybose dėl narytės Europos Sąjungoje rengti vadovai, patvirtinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. balandžio 27 d. nutarimu Nr. 475 „Dėl Lietuvos Respublikos derybinės pozicijos derybose dėl narystės Europos Sąjungoje rengimo tvarkos“ (Žin., 1999, Nr. 38-1167).

3. Siūlyti Respublikos Prezidentui skirti Derybų dėl narystės Europos Sąjungoje delegacijos vyriausiąjį derybininką Lietuvos Respublikos Vyriausybės teikimu.

4. Pavesti užsienio reikalų ministrui, atsižvelgiant į konkretaus derybų susitikimo darbotvarkę, sudaryti jame dalyvaujančią Lietuvos Respublikos delegaciją iš Derybų dėl narystės Europos Sąjungoje delegacijos narių, prireikus – ir iš kitų ministerijų, Vyriausybės įstaigų, kitų valstybės institucijų pareigūnų (suderinus su šių institucijų vadovais).

5. Patvirtinti Derybų dėl narystės Europos Sąjungoje delegacijos veiklos reglamentą (pridedama).

6. Pripažinti netekusiais galios:

6.1. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. kovo 3 d. nutarimą Nr. 190 „Dėl Pasirengimo deryboms dėl narystės Europos Sąjungoje delegacijos sudarymo ir jos reglamento patvirtinimo“ (Žin., 1997, Nr. 20-473);

6.2. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. birželio 12 d. nutarimą Nr. 596 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. kovo 3 d. nutarimo Nr. 190 „Dėl Pasirengimo deryboms dėl narystės Europos Sąjungoje delegacijos sudarymo ir jos reglamento patvirtinimo“ dalinio pakeitimo“ (Žin., 1997, Nr. 57-1301).

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                                                   Andrius Kubilius

 

 

 

Užsienio reikalų ministras                                                                                         Algirdas Saudargas

 

Patvirtinta

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1999 m. gruodžio 23 d. nutarimu Nr. 1459

 

DERYBŲ DĖL NARYSTĖS EUROPOS SĄJUNGOJE DELEGACIJOS
VEIKLOS REGLAMENTAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Derybų dėl narystės Europos Sąjungoje delegacija (toliau vadinama – derybų delegacija, delegacija) yra Lietuvos Respublikos Vyriausybės sudaroma laikinoji tarpžinybinė institucija, atstovaujanti Lietuvos Respublikai derybose dėl narystės Europos Sąjungoje (toliau vadinama – derybos).

2. Derybų delegacija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos įstatymais, kitais Lietuvos Respublikos Seimo priimtais teisės aktais, Respublikos Prezidento dekretais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Ministro Pirmininko potvarkiais, kitais teisės aktais, taip pat šiuo reglamentu.

3. Svarbiausios derybų delegacijos funkcijos yra šios:

3.1. vesti derybas dėl Lietuvos Respublikos narystės Europos Sąjungoje;

3.2. svarstyti Lietuvos Respublikos derybinės pozicijos projektus, koordinuoti jų rengimą ir teikti Vyriausybinei Europos integracijos komisijai išvadas bei pasiūlymus dėl jų;

3.3. palaikyti santykius su Europos Komisija, kitomis Europos Sąjungos institucijomis bei šalių Europos Sąjungos narių ir šalių kandidačių į nares atitinkamomis institucijomis Lietuvos derybų dėl narystės Europos Sąjungoje klausimais.

4. Derybų delegacija atskaitinga Lietuvos Respublikos Vyriausybei.

Derybų delegacijos vadovas arba jo pavedimu kitas derybų delegacijos narys reguliariai teikia ataskaitą Respublikos Prezidentui, Lietuvos Respublikos Vyriausybei, Vyriausybinei Europos integracijos komisijai ir Lietuvos Respublikos Seimo Europos reikalų komitetui, taip pat informuoja šį komitetą apie derybinių pozicijų projektus, kuriems pritarė Vyriausybinė Europos integracijos komisija.

5. Derybų delegacija turi teisę gauti iš ministerijų, Vyriausybės įstaigų ir kitų valstybės institucijų informaciją su delegacijos veikla susijusiais klausimais.

 

II. DERYBŲ DELEGACIJOS VEIKLOS ORGANIZAVIMAS

 

6. Derybų delegacijos veiklos formos yra posėdžiai ir derybų susitikimai (derantis su Europos Sąjungos institucijomis). Delegacijos posėdžius kviečia delegacijos vadovas ar jo pavaduotojas.

7. Derybų delegacijos išvados ir rekomendacijos priimamos bendru sutarimu. Posėdžio protokole nurodomos ir atskiros nuomonės, jeigu jų yra.

8. Derybų delegacijos sprendimai įforminami delegacijos posėdžių protokolais, kuriuos pasirašo delegacijos vadovas (arba jo pavaduotojas) bei sekretorius.

9. Prireikus derybų delegacija dalyvauti posėdžiuose, derybiniuose susitikimuose bei laikinoms užduotims atlikti gali pasitelkti ekspertais darbo grupių derybinei pozicijai derybose dėl narystės Europos Sąjungoje rengti (toliau vadinama – darbo grupės derybinei pozicijai rengti) narius, taip pat kitus ministerijų, Vyriausybės įstaigų, kitų valstybės institucijų pareigūnus, akademinių institucijų, visuomeninių bei verslo organizacijų atstovus.

10. Derybų delegacijos vadovas:

10.1. atsako už efektyvų delegacijos veiklos organizavimą;

10.2. vadovauja Lietuvos Respublikos delegacijai atitinkamuose derybų susitikimuose;

10.3. turi teisę duoti delegacijos nariams privalomus vykdyti nurodymus delegacijos veiklos klausimais.

11. Jeigu derybų delegacijos vadovas laikinai negali eiti savo pareigų, šias pareigas jo pavedimu laikinai eina delegacijos vadovo pavaduotojas.

12. Vyriausiasis derybininkas:

12.1. organizuoja ir koordinuoja derybų procesą, įskaitant derybinių pozicijų rengimą;

12.2. derasi su Europos Sąjunga ir šalimis jos narėmis dėl Lietuvos Respublikos narystės Europos Sąjungoje sąlygų, koordinuoja Lietuvos Respublikos stojimo į Europos Sąjungą sutarties rengimą;

12.3. atsako už delegacijos posėdžių organizavimą.

13. Derybų delegacijos sekretorius:

13.1. vadovauja derybų delegacijos sekretoriatui, rengiančiam delegacijos posėdžių medžiagą, protokoluoja delegacijos posėdžius ir kartu su posėdžių pirmininku pasirašo protokolus, atsako už delegacijos dokumentų tvarkymą bei saugojimą;

13.2. vykdo delegacijos vadovo pavedimus posėdžių rengimo bei kitais su delegacijos veikla susijusiais klausimais.

14. Derybų delegacijos sekretoriato funkcijas vykdo Užsienio reikalų ministerijos Europos integracijos departamentas.

15. Derybų delegacijos nariai:

15.1. delegacijos posėdžiuose atstovauja atitinkamai institucijai ar darbo grupei derybinei pozicijai rengti;

15.2. turi teisę iš anksto susipažinti su delegacijos posėdžiui pateikiamais dokumentais;

15.3. kiekvienu delegacijos posėdyje svarstomu klausimu turi teisę pareikšti atskirąją nuomonę, įrašomą delegacijos posėdžio protokole;

15.4. turi teisę siūlyti delegacijos vadovui klausimus, svarstytinus delegacijos posėdyje.

16. Derybų delegacijos vadovas, vyriausiasis derybininkas, vyriausiojo derybininko pavaduotojai ir delegacijos sekretorius veikia kaip delegacijos koordinacinė grupė, kuri prireikus sprendžia neatidėliotinus delegacijos veiklos klausimus.

17. Derybų delegacijos nariai kviečiami į posėdžius delegacijos vadovo rašytiniu kvietimu. Prieš 5 darbo dienas iki posėdžio visiems delegacijos nariams turi būti pateikiama posėdžio darbotvarkė ir kita posėdžio medžiaga raštu. Prireikus skubiai surengti delegacijos posėdį, delegacijos nariai gali būti pakviesti žodžiu. Delegacijos nariai savo pastabas ir pasiūlymus dėl gautos medžiagos gali raštu pateikti delegacijos sekretoriatui prieš posėdį.

18. Derybų delegacijos posėdyje svarstomi iš anksto parengti klausimai. Delegacijos vadovo pasiūlymu delegacija posėdyje gali nagrinėti iš anksto neįtrauktus į jo darbotvarkę klausimus, jeigu tam neprieštarauja dauguma delegacijos narių.

19. Delegacijos posėdžiuose patariamojo balso teise gali dalyvauti:

19.1. Lietuvos Respublikos Seimo Užsienio reikalų ir Europos reikalų komitetų nariai;

19.2. Respublikos Prezidentūros kanceliarijos ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos atstovai.

20. Delegacijos posėdžiuose taip pat gali dalyvauti:

20.1. derybų delegacijos narius lydintys asmenys;

20.2. kiti delegacijos vadovo pakviesti asmenys.

21. Derybų delegaciją ūkiškai ir techniškai aptarnauja Užsienio reikalų ministerija.

______________