LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS IR

LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL VAIKŲ MOKYMO GYDYMO ĮSTAIGOSE TVARKOS PATVIRTINIMO

 

2004 m. vasario 2 d. Nr. ISAK-132/V-36

Vilnius

 

Įgyvendindami Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo (Žin., 1991, Nr. 23-593; 2003, Nr. 63-2853) 35 straipsnio 1 dalį,

tvirtiname Vaikų mokymo gydymo įstaigose tvarką (pridedama).

 

 

ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS                                            ALGIRDAS MONKEVIČIUS

 

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS                                                            JUOZAS OLEKAS

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo

ministro ir Lietuvos Respublikos sveikatos

apsaugos ministro

2004 m. vasario 2 d.

įsakymu Nr. ISAK-132/V-36

 

VAIKŲ MOKYMO GYDYMO ĮSTAIGOSE TVARKA

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Vaikų mokymo gydymo įstaigose tvarka (toliau – Tvarka) reglamentuoja bendrojo lavinimo mokyklų mokinių, gydomų gydymo įstaigose, privalomojo mokymo organizavimą pagal pradinio ir pagrindinio ugdymo programas, finansavimą, mokymo apskaitą ir apmokėjimą mokytojams už darbą.

2. Vaikų mokymas gydymo įstaigose organizuojamas vadovaujantis Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos bendrosiomis programomis ir išsilavinimo standartais bei švietimo ir mokslo ministro patvirtintais Bendrojo lavinimo mokyklų bendraisiais ugdymo planais, kitais teisės aktais ir šia Tvarka.

3. Vaikams, gydomiems gydymo įstaigose, atsižvelgiant į jų sveikatos būklę, užtikrinamos lygios mokymosi galimybės, laiduojamas švietimo prieinamumas, privalomojo švietimo tęstinumas.

4. Ligoninės mokykla – vaikams mokyti gydymo įstaigoje įsteigta mokykla.

5. Priskirta mokykla – bendrojo lavinimo mokykla, organizuojanti vaikų, gydomų savivaldybės teritorijoje esančiose gydymo įstaigose, mokymą.

 

II. MOKYMO ORGANIZAVIMAS

 

6. Gydymo įstaigose vaikų mokymas organizuojamas pagal pradinio ir pagrindinio ugdymo programas.

7. Vaikų mokymą gydymo įstaigoje organizuoja ligoninės mokykla, priskirta mokykla ar bendrojo lavinimo mokykla, kurioje vaikas mokėsi prieš patekdamas į gydymo įstaigą.

8. Jei gydymo įstaigoje nėra įsteigtos ligoninės mokyklos, savivaldybės, kurios teritorijoje yra gydymo įstaiga, sprendimu besigydančių vaikų mokymą gali organizuoti:

8.1. priskirta mokykla;

8.2. bendrojo lavinimo mokykla, kurioje vaikas mokėsi prieš patekdamas į gydymo įstaigą, pagal Moksleivių mokymo namuose organizavimo tvarką.

9. Gydymo įstaigoje, ligoninės mokykloje, priskirtoje mokykloje ar bendrojo lavinimo mokykloje, kurioje vaikas mokėsi prieš patekdamas į gydymo įstaigą, turi būti paskirti atsakingi asmenys už mokymo organizavimą. Šiuos asmenis skiria įstaigų vadovai.

10. Mokymas pradedamas organizuoti gavus gydančio gydytojo ir skyriaus, kuriame gydomas vaikas, vedėjo raštišką leidimą. Mokomi vaikai, kurių numatoma gydymo kurso trukmė (vaikas gali būti gydomas su pertraukomis, trumpam laikui išleidžiant į namus, bet jis nelanko mokyklos) ilgesnė kaip 21 diena.

11. Mokymo proceso organizavimas, mokytojų darbo tvarka, vaikų elgesio taisyklės, naudojimosi patalpomis, turtu ir inventoriumi tvarka ir kt. apibrėžiami ligoninės mokyklos, priskirtos mokyklos ar bendrojo lavinimo mokyklos, kurioje vaikas mokėsi prieš patekdamas į gydymo įstaigą, darbo tvarkos taisyklėse.

12. Tinkamą mokymo (-osi) aplinką užtikrina gydymo įstaiga.

13. Už vaikų mokymą atsako ligoninės mokyklos, priskirtos mokyklos ar bendrojo lavinimo mokyklos, kurioje vaikas mokėsi prieš patekdamas į gydymo įstaigą, vadovas.

14. Mokytojas, atsižvelgęs į vaiko fizines ir psichines galias, individualizuoja ugdymo turinį, prireikus rengia adaptuotas ar modifikuotas programas.

15. Vaiko dienos pamokų krūvis, maksimalus valandų skaičius per savaitę, pamokos, pertraukos trukmė ir kt. nustatomi vadovaujantis Bendrojo lavinimo mokyklų bendraisiais ugdymo planais.

16. Mokymas organizuojamas pagal tvarkaraštį, sudarytą atsižvelgiant į vaiko gydymo režimą. Tvarkaraštį, suderinęs su gydymo įstaigos skyriaus, kuriame gydomas vaikas, vedėju, tvirtina mokyklos direktorius.

17. Pradinio ugdymo programos dalykus moko vienas pedagogas, pagrindinio ugdymo programos – dalykų mokytojai.

18. Mokymas organizuojamas grupėmis, kurias sudaro ne mažiau kaip 2 tos pačios klasės vaikai. Vaikai gali būti mokomi individualiai pagal „Namuose besigydančių moksleivių ugdymo planą“, jei individualų ugdymą besigydančiam vaikui rekomenduoja gydytojai dėl ligos ypatybių arba jei yra po vieną lietuvių ir nelietuvių mokyklos tos pačios klasės mokinį.

19. Vaikai naudojasi mokyklos, kurioje mokėsi prieš atvykdami į gydymo įstaigą, vadovėliais.

 

III. FINANSAVIMAS, MOKYMO APSKAITA IR APMOKĖJIMAS UŽ DARBĄ

 

20. Ligoninės mokykla, priskirta mokykla ar bendrojo lavinimo mokykla, kurioje vaikas mokėsi prieš patekdamas į gydymo įstaigą, mokinio krepšelį skaičiuoja vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtinta Moksleivio krepšelio ir sutartinių moksleivių apskaičiavimo metodika.

21. Mokymo apskaita vykdoma tam skirtame Savarankiško mokymosi, mokymo namuose ir gydymo įstaigose dienyne.

22. Išvykstančiam iš gydymo įstaigos vaikui išduodama laisvos formos pažyma apie mokymosi rezultatus, patvirtinta mokyklos direktoriaus.

23. Mokytojui už darbą mokama įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

______________