LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTRAS IR

LIETUVOS RESPUBLIKOS ŪKIO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL SUSISIEKIMO MINISTRO IR ŪKIO MINISTRO 2001 M. GEGUŽĖS 30 D. ĮSAKYMO NR. 184/183 „DĖL ELEKTROMAGNETINIO SUDERINAMUMO TECHNINIO REGLAMENTO PATVIRTINIMO“ DALINIO PAKEITIMO

 

2001 m. birželio 14 d. Nr. 201/193

Vilnius

 

Iš dalies pakeičiame Elektromagnetinio suderinamumo techninį reglamentą, patvirtintą susisiekimo ministro ir ūkio ministro 2001 m. gegužės 30 d. įsakymu Nr. 184/183 „Dėl Elektromagnetinio suderinamumo techninio reglamento patvirtinimo“ (Žin., 2001, Nr. 47-1637) ir išdėstome 11, 24, 25, 27, 28, 29, 32, 36 ir 40 punktus, 26, 35 ir 39 punktų pirmąsias pastraipas ir 26 punkto 4 papunktį taip:

11. Šis Reglamentas taikomas aparatūrai, kuri gali sukelti elektromagnetinius trikdžius arba kurios veikimui įtakos gali turėti elektromagnetiniai trikdžiai. Šis Reglamentas privalomas visiems asmenims, pateikiantiems aparatūrą į Lietuvos Respublikos rinką ar eksploatuoti galutiniam vartotojui, t. y. aparatūros gamintojui, gamintojo įgaliotajam atstovui Lietuvos Respublikoje arba Europos Sąjungoje (toliau – įgaliotasis atstovas) bei importuotojui.

24. Aparatūros gamintojas, jo įgaliotasis atstovas ar importuotojas, pateikiantys aparatūrą į Lietuvos Respublikos rinką ar eksploatuoti galutiniam vartotojui, yra atsakingi už šio Reglamento reikalavimų laikymąsi bei už šiame Reglamente nustatytų aparatūros atitikties įvertinimo procedūrų atlikimą.

25. Jei aparatūra, išskyrus radijo ryšių siunčiamąją aparatūrą, sukonstruota ir pagaminta laikantis šio Reglamento 21 punkte nurodytų standartų reikalavimų, jos atitiktis esminiams EMS reikalavimams patvirtinama EB atitikties deklaracija. Deklaraciją pagal šio Reglamento 1 priede nurodytus reikalavimus privalo parengti gamintojas ar jo įgaliotasis atstovas, atlikę reikalingus aparatūros bandymus.

26. Kai aparatūra, išskyrus radijo ryšių siunčiamąją aparatūrą, sukonstruota bei pagaminta netaikant ar nevisiškai taikant šio Reglamento 21 punkte nurodytų standartų reikalavimus arba pagamintai aparatūrai šio Reglamento 21 punkte nurodytų standartų apskritai nėra, tuomet gamintojas arba jo įgaliotasis atstovas privalo parengti, o importuotojas turėti valstybine kalba pateikiamos į Lietuvos Respublikos rinką aparatūros techninių dokumentų bylą. Bylą sudaro:

26.4. EB atitikties deklaracija, patvirtinanti aparatūros atitiktį šio Reglamento reikalavimams, kuri parengta gamintojo ar jo įgaliotojo atstovo pagal šio Reglamento 1 priede nurodytus reikalavimus.

27. Radijo ryšio siunčiamosios aparatūros, kaip apibrėžta Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos konvencijoje, atitiktis esminiams EMS reikalavimams turi būti patvirtinta paskelbtosios (notifikuotos) atitikties įvertinimo įstaigos išduotu aparatūros EB tipo tyrimo sertifikatu bei gamintojo ar jo įgaliotojo atstovo pagal šio Reglamento I priede nurodytus reikalavimus parengta EB atitikties deklaracija, kuri patvirtina aparatūros atitiktį tipui, kuriam išduotas EB tipo tyrimo sertifikatas.

28. EB atitikties deklaracija, techninių dokumentų byla ar EB tipo tyrimo sertifikatas, nurodyti šio Reglamento 25–27 punktuose, turi būti saugomi gamintojo, jo įgaliotojo atstovo ir importuotojo ne trumpiau kaip 10 metų nuo paskutinio aparatūros pateikimo į Lietuvos Respublikos rinką datos ir pareikalavus turi būti pateikiami valstybinei rinkos priežiūros institucijai.

29. Aparatūra, atitinkanti šio Reglamento 25–27 punktų reikalavimus, prieš ją pateikiant į rinką ar eksploatuoti galutiniam vartotojui, turi būti gamintojo ar jo įgaliotojo atstovo pažymėta CE žymeniu pagal šio Reglamento 2 priede nurodytus reikalavimus.

32. Iki Lietuvos Respublika ratifikuos „Europos Sutarties, steigiančios asociaciją tarp Europos Bendrijų bei jų valstybių narių, iš vienos pusės, ir Lietuvos Respublikos, iš kitos pusės, protokolą dėl pramonės gaminių atitikties įvertinimo ir pripažinimo“ ir iki Lietuvos Respublikoje bus paskirtos šio Reglamento 26 ir 27 punktuose numatytos atitikties įvertinimo įstaigos, šiuose Reglamento punktuose nurodytos aparatūros atitiktis šio Reglamento reikalavimams gali būti patvirtinta akredituotų atitinkamai EMS sričiai Lietuvos Respublikos atitikties įvertinimo įstaigų išduotu atitikties sertifikatu. Tokia aparatūra turi būti gamintojo, jo įgaliotojo atstovo ar importuotojo pažymėta atitikties sertifikavimo ženklu pagal Lietuvos standartą LST 1212-92.

35. Jei Inspekcija nustato, kad pateikta į rinką aparatūra neatitinka šio Reglamento 4 priede nurodytų pagrindinių EMS reikalavimų, tuomet ji nustatyta tvarka turi priimti sprendimą dėl tokios aparatūros uždraudimo teikti į rinką ir jos pašalinimo iš rinkos. Apie tokį sprendimą Inspekcija turi pranešti aparatūros gamintojui, jo įgaliotajam atstovui ar importuotojui, taip pat ir Europos Komisijai. Pranešime turi būti nurodytos taikomų priemonių priežastys:

36. Kai nustatoma, kad aparatūra neteisingai ar netinkamai pažymėta CE žymeniu, Inspekcija turi įpareigoti gamintoją, jo įgaliotąjį atstovą ar importuotoją iki nustatytos datos užtikrinti aparatūros CE žymėjimo reikalavimų atitikimą. Jeigu iki nurodytos datos įpareigojimas neįvykdomas, Inspekcija turi nustatyta tvarka apriboti arba uždrausti pateikti minėtą aparatūrą į rinką arba taikyti šio Reglamento 35 punkte nurodytą pašalinimo iš rinkos procedūrą.

39. Gamintojas, jo įgaliotasis atstovas ir importuotojas privalo:

40. Gamintojas, jo įgaliotasis atstovas ir importuotojas, o jeigu jų negalima nustatyti, pardavėjas, pažeidę šio Reglamento reikalavimus, atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.“

 

 

 

SUSISIEKIMO MINISTRAS                                                                  DAILIS BARAKAUSKAS

 

ŪKIO MINISTRAS                                                                                 EUGENIJUS GENTVILAS