LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO

Į S A K Y M A S

 

DĖL ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO 2007 m. BALANDŽIO 6 d. ĮSAKYMO Nr. 3D-151 „DĖL LIETUVOS KAIMO PLĖTROS 2007–2013 METŲ PROGRAMOS PRIEMONIŲ „IŠMOKOS ŪKININKAMS VIETOVĖSE, KURIOSE YRA KLIŪČIŲ, IŠSKYRUS KALNUOTAS VIETOVES“, „NATURA 2000 IŠMOKOS IR SU DIREKTYVA 2000/60/EB SUSIJUSIOS IŠMOKOS“ IR „NATURA 2000 IŠMOKOS“ ĮGYVENDINIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2012 m. liepos 31 d. Nr. 3D-635

Vilnius

 

P a k e i č i u Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonių „Išmokos ūkininkams vietovėse, kuriose yra kliūčių, išskyrus kalnuotas vietoves“, „Natura 2000 išmokos ir su direktyva 2000/60/EB susijusios išmokos“ ir „Natura 2000 išmokos“ įgyvendinimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2007 m. balandžio 6 d. įsakymu Nr. 3D-151 „Dėl Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonių „Išmokos ūkininkams vietovėse, kuriose yra kliūčių, išskyrus kalnuotas vietoves“, „Natura 2000 išmokos ir su direktyva 2000/60/EB susijusios išmokos“ ir „Natura 2000 išmokos“ įgyvendinimo taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2007, Nr. 41-1560; 2012, Nr. 40-1976):

1. Įrašau II skyriuje vietoj sutrumpinimo „Centras“ sutrumpinimą „ŽŪIKVC“.

2. Išdėstau II skyriuje „Tyčinio neteisingo deklaravimo“ sąvoką taip:

Tyčinis neteisingas deklaravimas atvejai, kai pareiškėjas:

a) deklaruoja plotą, kuriame neužsiima žemės ūkio veikla;

b) prašo išmokų už akivaizdžiai apleistas, nedirbamas ir neprižiūrimas (apaugusias medžiais, krūmais, piktžolėmis) žemės ūkio naudmenas;

c) vietoj ganyklų arba pievų (iki 5 metų) ar daugiamečių ganyklų arba pievų (5 metų ir daugiau) deklaruoja kitas Žemės ūkio naudmenų klasifikatoriuje (Paramos už žemės ūkio naudmenų ir kitus plotus paraiškos ir tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklių 2 priedas) nurodytas naudmenas. Šiuo atveju tyčinio neteisingo deklaravimo sąvoka taikoma tik tada, kai pareiškėjas prašo paramos pagal priemonę MPŪV.

Visais šiais atvejais tyčiniu neteisingu deklaravimu laikoma, kai žemės ūkio naudmenos ar miškas neteisingai deklaruoti visame deklaruotame lauko plote ir kai bendras neteisingai deklaruotų laukų plotas sudaro daugiau kaip 10 proc. paramos paraiškoje deklaruoto ploto.

3. Išdėstau 5.3 punkto antrąjį sakinį taip:

„Ši nuostata gali būti netaikoma įstaigoms, kurių veikla yra finansuojama iš valstybės ar savivaldybės biudžeto, juridiniams asmenims, kuriems Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka yra atidėti mokesčių ar socialinio draudimo įmokų mokėjimo terminai;“.

4. Išdėstau 5.5.1 punktą taip:

5.5.1. pareiškėjas privalo deklaruoti žemės ūkio naudmenas ir pasėlius arba iki deklaravimo metų pabaigos pateikti Agentūrai dokumentus, kuriais įrodomas ūkininkavimo faktas, ir nurodyti paraiškos nepateikimo priežastį. Agentūra gali priimti sprendimą administraciniu būdu patikrinti pareiškėjų ūkininkavimo faktą;“.

5. Išdėstau 5.5.4 punktą taip:

5.5.4. pareiškėjas, turintis pievų ir ganyklų, kurias deklaruoja pagal Paramos už žemės ūkio naudmenų ir kitus plotus paraiškos ir tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklių nuostatas, privalo turėti taisyklių 1 priede pateikiamų bent 0,5 SG/ha pievų ir ganyklų (skaičiuojamas vidurkis per kalendorinius metus pagal Ūkinių gyvūnų registre valdytojo ir (ar) partnerio vardu esančius 2011 metų duomenis).“

6. Išdėstau 5.5.5 punktą taip:

5.5.5. Ūkinių gyvūnų laikymo vieta turi būti registruota mažiau palankioje ūkininkauti arba (ir) gretimoje vietovėje. Pastarosioms yra priskiriamos vietovės pagal šių taisyklių 2 priede nurodytą sąrašą.“

7. Išdėstau 5.6.5 punktą taip:

5.6.5. parama pagal priemonę Natura 2000 žemės ūkyje už žemės ūkio naudmenų plotus, kuriuose iš šių taisyklių 5.6.3 punkte išvardytų draudimų taikomas tik vienintelis draudimas, neleidžiantis sausinti ar kitaip keisti hidrologinio režimo, teikiama tik tuo atveju, jeigu žemės ūkio naudmenų plotuose nėra anksčiau įrengtų sausinimo sistemų arba jeigu anksčiau įrengtos sausinimo sistemos yra nurašytos ir nefunkcionuojančios.“

8. Išdėstau 5.6.7 punktą taip:

5.6.7. jei valdoje vykdomi tręšimo darbai, ūkiai, tręšiantys mėšlu ir (ar) srutomis daugiau kaip 50 ha žemės ūkio naudmenų per kalendorinius metus, privalo turėti ir įgyvendinti tręšimo planus, nurodytus Mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimų apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos aplinkos ministro ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2005 m. liepos 14 d. įsakymu Nr. D1-367/3D-342 (Žin., 2005, Nr. 92-3434; 2011, Nr. 118-5583);“.

9. Išdėstau 5.6.8 punktą taip:

5.6.8. ūkiai, tręšiantys mėšlu iki 50 ha žemės ūkio naudmenų per kalendorinius metus, ūkiai, valdoje naudojantys mineralines trąšas, ir ūkiai, valdoje naudojantys neprofesionaliajam naudojimui skirtus augalų apsaugos produktus, privalo pildyti Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonės „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ programų „Kraštovaizdžio tvarkymas“, „Ekologinis ūkininkavimas“, „Tausojanti aplinką vaisių ir daržovių auginimo sistema“ ir „Rizikos“ vandens telkinių būklės gerinimas“ įgyvendinimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2007 m. balandžio 6 d. įsakymu Nr. 3D-152 (Žin., 2007, Nr. 41-1561; 2012, Nr. 40-1975) (toliau – AGRO taisyklės), 6 priede nurodytą Trąšų naudojimo ir augalų apsaugos produktų, skirtų neprofesionaliajam naudojimui, apskaitos žurnalą (žurnalas gali būti pildomas ir saugomas elektroninėje laikmenoje);“. “

10. Išdėstau 5.6.10 punktą taip:

5.6.10. reikalavimai, nurodyti 5.6.6 ir 5.6.8 punktuose, taikomi pareiškėjams, kurie valdose privalo laikytis 5.6.3.5 punkte nurodytų papildomų apribojimų, ir šiuose punktuose nurodyti dokumentai privalo būti saugomi visą įsipareigojimų laikotarpį. Agentūros vykdomų patikrų ūkyje metu pareiškėjas ir (arba) paramos gavėjas šiuos dokumentus privalo pateikti Agentūros darbuotojui bei aplinkos apsaugą kontroliuojančiai institucijai paprašius.“

11. Išdėstau 12.1.3 punktą taip:

12.1.3. deklaruojamų plotų kadastro žemėlapius (žemės sklypų planus), jeigu pareiškėjas juos turi. Minėti dokumentai naudojami tik apytiksliai nustatant deklaruojamų plotų vietą;“.

12. Išdėstau 12.1.4 punktą taip:

12.1.4. jei pareiškėjo nurodytoje vietoje jau yra įbraižyti kito pareiškėjo laukai ir nepavyksta išspręsti dvigubo deklaravimo, pareiškėjas pateikia žemės nuosavybės ar valdymo teisės patvirtinimo dokumentus kartu su kadastro žemėlapiais (žemės sklypų planais). Minėtų dokumentų pateikimo faktas pažymimas Paramos už žemės ūkio naudmenų ir kitus plotus paraiškos ir tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklių 1 priede nurodytos paraiškos II skyriaus lentelėje;“.

13. Išdėstau 12.2 punktą taip:

12.2. pareiškėjas, turintis techninių galimybių naudotis elektronine bankininkyste, nuo paraiškų teikimo pradžios iki einamųjų metų birželio 15 d. gali prisijungti prie PPIS (http://paseliai.vic.lt) ir pats užpildyti paraiškos elektroninę formą (įvesti Paramos už žemės ūkio naudmenų ir kitus plotus paraiškos ir tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklių 1 priede nurodytus elektroninius paraiškos duomenis bei juos patvirtinti);“.

14. Įrašau 12.3 punkte vietoj žodžio „pasėlių“ žodį „kitus“.

15. Išbraukiu 12.4 punkte žodį „pasėlių“.

16. Išdėstau 12.5 punktą taip:

12.5. seniūnijos darbuotojui išspausdinus Paramos už žemės ūkio naudmenų ir kitus plotus paraiškos ir tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklių 1 priede nurodytos paraiškos formą, užpildytą pagal pareiškėjo pateiktus duomenis ir pagal Paramos už žemės ūkio naudmenų ir kitus plotus paraiškos ir tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklių 2 priede nurodytą pildymo instrukciją, pareiškėjas patikrina paraiškos duomenis ir patvirtina jų teisingumą savo parašu, pasirašydamas paraiškoje. Pareiškėjo ir seniūnijos darbuotojo parašais patvirtintas paraiškos egzempliorius lieka pareiškėjui. Pareiškėjui parašu patvirtinus paraiškos duomenų teisingumą, PPIS patvirtinami paraiškos duomenys, sudaromas ir išspausdinamas paraiškos registracijos dokumentas (kuris yra paraiškos dalis), kurį pasirašo pareiškėjas bei seniūnijos darbuotojas. Paraiškos registracijos dokumente pateikiamas iš paraiškos duomenų sudarytas šešioliktainis (keturiasdešimties skaitmenų) skaitmenų kodas, kuriuo yra užkoduoti paraiškos duomenys. Pareiškėjui bei seniūnijos darbuotojui pasirašius paraiškos registracijos dokumentą, paraiška laikoma pateikta;“.

17. Išdėstau 12.6 punktą taip:

12.6. jeigu pareiškėjas turi techninių galimybių naudotis elektronine bankininkyste, jis gali pats prisijungti prie PPIS ir užpildyti Paramos už žemės ūkio naudmenų ir kitus plotus paraiškos ir tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklių 1 priede pateiktos paraiškos elektroninę formą ir įbraižyti deklaruojamus žemės ūkio naudmenų, kitus ar miško plotus. Tokiu atveju elektroninę paraišką užpildęs pareiškėjas privalo pasirašyti ją elektroniniu parašu arba išsispausdinti paraiškos registracijos dokumentą, jį pasirašyti ir per 10 darbo dienų išsiųsti ŽŪIKVC (adresu V. Kudirkos g. 18-1, Vilnius) paštu arba skenuotą jo kopiją elektroniniu paštu (adresu e-ibraizymas@vic.lt). Jeigu pareiškėjas parašu patvirtinto paraiškos registracijos dokumento nepateikė ŽŪIKVC (vėliausiai iki einamųjų metų rugpjūčio 15 d.), Agentūra paraišką atmeta;“.

18. Išdėstau 12.8 punktą taip:

12.8. jeigu nuo ankstesnio valdos duomenų atnaujinimo iki paraiškos pateikimo dienos pareiškėjo žemės ūkio valdoje neįvyko pokyčių, pareiškėjas, pildydamas paraiškos formą, atnaujina valdos duomenis seniūnijoje. Jei valdoje įvyko pokyčių, pareiškėjas su šių pokyčių įrodymo dokumentais turi kreiptis į seniūnijos darbuotoją, kuris atnaujins valdos duomenis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registro informacinėje sistemoje teisės aktų nustatyta tvarka;“.

19. Išdėstau 13 punkto trečiąjį sakinį taip:

„Tokiais atvejais pareiškėjas ar jo įpėdinis per 10 darbo dienų nuo tos dienos, kai sužinojo arba galėjo sužinoti apie nuo pareiškėjo valios nepriklausančias aplinkybes, kartu su paraiška pateikia prašymą priimti pavėluotą paraišką ir vėlavimo priežasties pagrindimo dokumentus.“

20. Išdėstau 14 punktą taip:

14. Pasikeitus deklaruotiems duomenims po paraiškos pateikimo, pareiškėjas iki einamųjų metų liepos 10 d.:

14.1. gali seniūnijos darbuotojui pateikti prašymą pakeisti paraiškos duomenis (tokiu atveju pareiškėjas pasirašo Prašymo pakeisti paramos už žemės ūkio naudmenų ir kitus plotus paraiškos duomenis registracijos dokumentą, kurio forma pateikta Paramos už žemės ūkio naudmenų ir kitus plotus paraiškos ir tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklių 6 priede) arba pakeisti juos pats, prisijungęs prie PPIS (tokiu atveju pastarąjį prašymą elektroniniu būdu užpildęs pareiškėjas privalo pasirašyti jį elektroniniu parašu arba išsispausdinti, pasirašyti ir per 10 darbo dienų (vėliausiai iki einamųjų metų rugpjūčio 15 d.) išsiųsti ŽŪIKVC (adresu V. Kudirkos g. 18-1, Vilnius) paštu arba skenuotą jo variantą elektroniniu paštu (adresu e-ibraizymas@vic.lt). Pareiškėjui parašu patvirtinto prašymo pakeisti paraiškos duomenis registracijos dokumento nepateikus ŽŪIKVC, prašymas pakeisti paraiškos duomenis atmetamas);

14.2. gali taisyti įbraižytų laukų grafinį vaizdą (netikslaus deklaruojamų laukų įbraižymo atveju), jei toks taisymas galimas nekeičiant Paramos už žemės ūkio naudmenų ir kitus plotus paraiškos ir tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklių 1 priede pateiktos paraiškos 2 lapo lentelės duomenų (įbraižytų laukų ploto). Prašymų pakeisti paraiškos duomenis registracijos dokumentai, pateikti einamaisiais metais nuo birželio 16 d. iki liepos 10 d., laikomi pavėluotai pateiktais ir už kiekvieną pavėluotą darbo dieną paramos suma už tą lauką, kurio duomenys keičiami, mažinama 1 proc. (išskyrus minėtus atvejus, kai pareiškėjai taiso įbraižytų laukų grafinį vaizdą, jei toks taisymas galimas be paraiškos 2 lapo lentelės duomenų (įbraižytų laukų ploto) keitimo) pagal taisyklių 12.1.4 punkte nurodytą tvarką.

Jeigu prieš tai, kai pareiškėjas pateikia prašymo pakeisti paraiškos duomenis registracijos dokumentą (arba prieš tai, kai pareiškėjas pakeičia juos pats, prisijungęs prie PPIS), Agentūra buvo informavusi pareiškėją apie ketinimą atlikti patikrą vietoje ar pranešusi apie paraiškoje aptiktas klaidas, kaip tai numatyta šių taisyklių 20 punkte, pareiškėjui taikomos sankcijos, numatytos šių taisyklių 33.3 ir 33.6 punktuose.“

21. Išdėstau 24 punktą taip:

24. ŽŪIKVC:

24.1. vykdo Paramos už žemės ūkio naudmenų ir kitus plotus paraiškos ir tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklėse nurodytas funkcijas;

24.2. atlieka sutartinių gyvulių perskaičiavimo funkciją. Sutartinių gyvulių skaičiavimų duomenys turi būti perduoti Agentūrai iki einamųjų metų spalio 1 d.“

22. Išdėstau 25 punktą taip:

25. Agentūra vykdo Paramos už žemės ūkio naudmenų ir kitus plotus paraiškos ir tiesioginių išmokų administravimo ir kontrolės taisyklėse nurodytas funkcijas.“

23. Išdėstau 26 punkto antrąją pastraipą taip:

„Jei žemės ūkio naudmenų ir (ar) kitų plotų nedeklaravęs, tačiau jų nuosavybės ar valdymo teisę turintis asmuo praneša apie pareiškėją, kuris neteisėtai deklaravo jo valdomus plotus, parama už šiuos plotus pareiškėjui bus mokama tik tuo atveju, jeigu jis pateiks šių žemės plotų dirbimo (žemės ūkio veiklos, kuri įrodoma pagal žemės ūkio produkcijos realizavimo, seniūnijos išduotą pažymą bei kitus minėtos veiklos fakto patvirtinimo dokumentus) bei žemės valdymo teisės (nuosavybės, nuomos ar kitais pagrindais) patvirtinimo dokumentus. Agentūra, remdamasi žemės sklypo planu ir nuosavybės dokumentais, nustatys, ar pareiškėjas teisėtai deklaruoja minėtus plotus. Pareiškėjui, įrodžiusiam žemės ūkio veiklos faktą ir žemės valdymo teisę, o Agentūrai pagal žemės valdymo teisės patvirtinimo dokumentus nustačius deklaravimo teisėtumą, išmokos bus mokamos, jei pareiškėjas tą teisę įrodė iki išmokų mokėjimo pabaigos. Už paramai deklaruotus plotus, kuriuose pareiškėjas neužsiėmė žemės ūkio veikla, taikomos nuostatos dėl tyčinio neteisingo deklaravimo.“

24. Išdėstau 30 punktą taip:

30. Pagal priemonę MPŪV iki 150 ha plotas remiamas 100 proc., nuo 151 ha iki 250 ha – 85 proc., nuo 251 ha iki 500 ha – 70 proc., nuo 501 ha – 50 proc. Apskaičiuojant remiamą MPŪV plotą, pirmiausia remiami didelio nepalankumo vietovėse esantys plotai, o tik vėliau – mažo nepalankumo.“

25. Papildau šiuo nauju 37.3 punktu:

37.3. valdos perdavėjas neturi įsiskolinimų Agentūrai, Lietuvos Respublikos valstybės biudžetui, Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui (netaikoma perdavėjams, kuriems Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka yra atidėti socialinio draudimo įmokų ir (arba) mokesčių mokėjimo terminai).“

26. Išdėstau 44 punktą taip:

44. Už tinkamą PPIS veikimą, paraiškų priėmimo darbų organizavimą, paraiškų registracijos dokumentų priėmimą ir perdavimą Agentūrai atsako ŽŪIKVC.“

27. Išdėstau 46 punktą taip:

46. Už nuotolinę patikrą bei jos rezultatų pateikimą Agentūrai atsako ŽŪIKV.“

28. Išdėstau 52 punktą taip:

52. ŽŪIKVC konkrečių darbuotojų veiksmus (neveikimą) pareiškėjas gali apskųsti ŽŪIKVC direktoriui raštu per 15 darbo dienų nuo tos dienos, kai jis sužinojo ar turėjo sužinoti apie tokius veiksmus (neveikimą).“

29. Išdėstau 53 punktą taip:

53. Agentūros ir ŽŪIKVC sprendimai arba veiksmai (neveikimas) gali būti skundžiami Vyriausiajai administracinių ginčų komisijai arba Vilniaus apygardos administraciniam teismui Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.“

30. Išdėstau priedo žymą taip:

„Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonių „Išmokos ūkininkams vietovėse, kuriose yra kliūčių, išskyrus kalnuotas vietoves“, „Natura 2000 išmokos ir su direktyva 2000/60/EB susijusios išmokos“ ir „Natura 2000 išmokos“ įgyvendinimo taisyklių 1 priedas“.

31. Papildau šiuo 2 priedu (pridedama).

 

 

Žemės ūkio ministras                                                           Kazys Starkevičius

 

Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų

programos priemonių „Išmokos ūkininkams

vietovėse, kuriose yra kliūčių, išskyrus

kalnuotas vietoves“, „Natura 2000 išmokos ir

su direktyva 2000/60/EB susijusios išmokos“

ir „Natura 2000 išmokos“ įgyvendinimo taisyklių

2 priedas

 

SĄRAŠAS VIETOVIŲ,

ESANČIŲ GRETA MAŽIAU PALANKIŲ ŪKININKAUTI VIETOVIŲ

 

Savivaldybės pavadinimas

Vietovės pavadinimas

Akmenės rajono

Naujosios Akmenės kaimiškoji seniūnija

 

Papilės seniūnija

Alytaus rajono

Alovės seniūnija

 

Butrimonių seniūnija

 

Miroslavo seniūnija

 

Nemunaičio seniūnija

 

Pivašiūnų seniūnija

 

Simno seniūnija

Biržų rajono

Biržų miesto seniūnija

 

Papilio seniūnija

 

Vabalninko seniūnija

Druskininkų

Druskininkų miestas

Jonavos rajono

Bukonių seniūnija

 

Jonavos miesto seniūnija

 

Kulvos seniūnija

 

Ruklos seniūnija

 

Šilų seniūnija

 

Užusalių seniūnija

Joniškio rajono

Gaižaičių seniūnija

Jurbarko rajono

Eržvilko seniūnija

 

Jurbarkų seniūnija

 

Smalininkų seniūnija

Kaišiadorių rajono

Kaišiadorių apylinkės seniūnija

 

Kaišiadorių miesto seniūnija

 

Pravieniškių seniūnija

 

Rumšiškių seniūnija

 

Žaslių seniūnija

 

Žiežmarių apylinkės seniūnija

Kalvarijos rajono

Akmenynų seniūnija

 

Kalvarijos seniūnija

 

Liubavo seniūnija

 

Sangrūdos seniūnija

Kauno rajono

Alšėnų seniūnija

 

Batniavos seniūnija

 

Ežerėlio seniūnija

 

Kačerginės seniūnija

 

Kulautuvos seniūnija

 

Raudondvario seniūnija

 

Ringaudų seniūnija

 

Taurakiemio seniūnija

 

Vilkijos apylinkių seniūnija

 

Vilkijos seniūnija

Kazlų Rūdos

Kazlų Rūdos seniūnija

Kėdainių rajono

Šėtos seniūnija

Kelmės rajono

Kelmės apylinkių seniūnija

 

Kukečių seniūnija

 

Liolių seniūnija

 

Tytuvėnų apylinkių seniūnija

Klaipėdos miesto

Klaipėdos miestas

Klaipėdos rajono

Agluonėnų seniūnija

 

Dauparų-Kvietinių seniūnija

 

Endriejavo seniūnija

 

Gargždų seniūnija

 

Judrėnų seniūnija

 

Sendvario seniūnija

 

Veiviržėnų seniūnija

 

Vėžaičių seniūnija

Kretingos rajono

Imbarės seniūnija

 

Kartenos seniūnija

 

Kūlupėnų seniūnija

 

Žalgirio seniūnija

Kupiškio rajono

Alizavos seniūnija

 

Noriūnų seniūnija

 

Skapiškio seniūnija

 

Subačiaus seniūnija

 

Šimonių seniūnija

Marijampolės

Liudvinavo seniūnija

Mažeikių rajono

Šerkšnėnų seniūnija

 

Tirkšlių seniūnija

 

Viekšnių seniūnija

 

Židikų seniūnija

Pakruojo rajono

Klovainių seniūnija

 

Rozalimo seniūnija

Panevėžio rajono

Miežiškių seniūnija

 

Naujamiesčio seniūnija

 

Paįstrio seniūnija

 

Panevėžio seniūnija

 

Raguvos seniūnija

 

Ramygalos seniūnija

 

Vadoklių seniūnija

Pasvalio rajono

Daujėnų seniūnija

 

Joniškėlio seniūnija

 

Pasvalio miesto seniūnija

 

Pumpėnų seniūnija

 

Pušaloto seniūnija

 

Saločių seniūnija

 

Vaškų seniūnija

Prienų rajono

Ašmintos seniūnija

 

Jiezno seniūnija

 

Pakuonio seniūnija

Radviliškio rajono

Baisogalos seniūnija

 

Grinkiškio seniūnija

 

Pakalniškių seniūnija

 

Radviliškio seniūnija

 

Šaukoto seniūnija

 

Sidabravo seniūnija

 

Tyrulių seniūnija

Raseinių rajono

Nemakščių seniūnija

 

Pagojukų seniūnija

 

Raseinių seniūnija

 

Viduklės seniūnija

Šakių rajono

Barzdų seniūnija

 

Griškabūdžio seniūnija

 

Kriūkų seniūnija

 

Lukšių seniūnija

Šiaulių rajono

Bubių seniūnija

 

Kuršėnų kaimiškoji seniūnija

 

Raudėnų seniūnija

 

Šakynos seniūnija

Šilalės rajono

Didkiemio seniūnija

 

Pajūrio seniūnija

 

Šilalės miesto seniūnija

Skuodo rajono

Mosėdžio seniūnija

 

Šačių seniūnija

 

Ylakių seniūnija

Tauragės rajono

Mažonų seniūnija

 

Skaudvilės seniūnija

 

Tauragės miesto seniūnija

 

Tauragės seniūnija

Vilkaviškio rajono

Bartninkų seniūnija

 

Kybartų seniūnija

 

Pajevonio seniūnija

Vilniaus miesto

Grigiškių seniūnija

 

Panerių seniūnija

Vilniaus rajono

Bezdonių seniūnija

 

Kalvelių seniūnija

 

Lavoriškių seniūnija

 

Maišiagalos seniūnija

 

Marijampolio seniūnija

 

Nemenčinės seniūnija

 

Paberžės seniūnija

 

Pagirių seniūnija

 

Rukainių seniūnija

 

Sudervės seniūnija

 

Zujūnų seniūnija

Visagino

Visagino savivaldybė

 

_________________