LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL VALSTYBINĖS TARPTAUTINIŲ STUDIJŲ KOMISIJOS SUDĖTIES IR NUOSTATŲ TVIRTINIMO

 

1996 m. lapkričio 13 d. Nr. 1319

Vilnius

 

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti šią Valstybinę tarptautinių studijų komisiją:

komisijos pirmininkas – švietimo ir mokslo ministras;

komisijos pirmininko pavaduotojas – Lietuvos mokslo tarybos pirmininkas;

komisijos atsakingasis sekretorius – Švietimo ir mokslo ministerijos įgaliotas atstovas;

komisijos nariai:

Kultūros ministerijos įgaliotas sekretorius;

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įgaliotas sekretorius;

Švietimo ir mokslo ministerijos įgaliotas sekretorius;

Užsienio reikalų ministerijos įgaliotas sekretorius;

Lietuvos mokslų akademijos prezidentas;

Lietuvos aukštųjų mokyklų rektorių konferencijos įgaliotas rektorius;

Lietuvos valstybinių mokslo institutų direktorių konferencijos įgaliotas direktorius;

Studijų kokybės vertinimo centro įgaliotas atstovas.

2. Pavesti Švietimo ir mokslo ministerijai per 2 mėnesius paskelbti personalinę Valstybinės tarptautinių studijų komisijos sudėtį.

3. Patvirtinti Valstybinės tarptautinių studijų komisijos nuostatus (pridedama).

4. Pripažinti netekusiais galios:

4.1. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. kovo 12 d. nutarimą Nr. 158 „Dėl Lietuvos Respublikos piliečių studijų ir stažuočių užsienyje ir užsieniečių studijų ir stažuočių Lietuvoje“ (Žin., 1992, Nr. 17-462);

4.2. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 m. rugsėjo 24 d. nutarimą Nr. 880 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. kovo 12 d. nutarimo Nr. 158 dalinio pakeitimo“ (Žin., 1994, Nr. 75-1414).

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                      MINDAUGAS STANKEVIČIUS

 

 

 

ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS                                         VLADISLAVAS DOMARKAS

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1996 m. lapkričio 13 d. nutarimu Nr. 1319

 

Valstybinės tarptautinių studijų komisijos nuostatai

 

Bendroji dalis

 

1. Valstybinė tarptautinių studijų komisija (toliau vadinama – komisija) svarsto Lietuvos Respublikos piliečių (toliau vadinama – piliečiai, asmenys) studijų, mokslinių stažuočių užsienio valstybių mokslo ir studijų institucijose bei užsienio valstybių piliečių studijų ir mokslinių stažuočių Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų institucijose, taip pat Lietuvos Respublikos studentų, dėstytojų, mokslininkų akademinio mobilumo ir finansavimo tarptautiniuose renginiuose klausimus. Komisija dirba visuomeniniais pagrindais, darbo forma – posėdžiai.

 

Komisijos teisės

 

2. Komisija turi teisę:

2.1. priimti sprendimus dėl valstybinių stipendijų skyrimo Lietuvos Respublikos piliečių studijoms ir mokslinėms stažuotėms užsienyje, užsienio piliečių studijoms ir mokslinėms stažuotėms Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų institucijose Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka;

2.2. priimti sprendimus dėl išmokų skyrimo pagal patvirtintus atitinkamus nuostatus Lietuvos Respublikos mokslininkams dalyvauti tarptautiniuose renginiuose;

2.3. priimti sprendimus dėl stipendijų ir kitokios finansinės paramos skyrimo, kaip numatyta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. rugsėjo 3 d. nutarime Nr. 647 „Dėl paramos užsienio lietuvių studijoms Lietuvoje“ (Žin., 1992, Nr. 29(1)-877):

2.3.1. užsienio valstybių piliečių lituanistikos studijoms;

2.3.2. užsienio lietuvių studijoms Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų institucijose;

2.4. priimti sprendimus dėl finansinės paramos užsienio valstybių baltistikos ar lituanistikos centrams ar užsienio aukštųjų mokyklų baltistikos ar lituanistikos katedroms, grupėms;

2.5. atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos ūkio raidą, švietimo bei mokslo prioritetus ir specialistų poreikį, nustatyti prioritetus valstybinėms stipendijoms, kurias ji skiria piliečių studijoms ir mokslinėms stažuotėms užsienyje;

2.6. Lietuvos Respublikai vykdant sutartis ar gavus užsienio valstybių vyriausybinių ir kitų institucijų pasiūlymus dėl stipendijų studijoms ar mokslinėms stažuotėms užsienio valstybių mokslo ar studijų institucijose, taip pat Švietimo ir mokslo ministerijai paskelbus konkursus, atrinkti kandidatus;

2.7. svarstyti klausimus ir teikti išvadas bei pasiūlymus dėl esamų ir numatomų pasirašyti tarpvalstybinių susitarimų mokslo ir studijų srityse, taip pat dvišalių bei daugiašalių akademinių mainų programų įgyvendinimo ir finansavimo, spręsti kitus su akademiniu mobilumu susijusius klausimus;

2.8. priimti sprendimus dėl studijų užsienyje sutarties nutraukimo bei valstybinės stipendijos mokėjimo sustabdymo.

 

Komisijos darbo organizavimas

 

3. Komisijos pareigybinę sudėtį Švietimo ir mokslo ministerijos teikimu tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

4. Komisijos personalinę sudėtį paskelbia Švietimo ir mokslo ministerija.

5. Komisiją sudaro 11 narių, atstovaujančių juos įgaliojusioms institucijoms. Kiekviena į komisijos pareigybinę sudėtį įtraukta valstybės institucija įgalioja savo atstovus dalyvauti šios komisijos veikloje arba juos pakeičia, apie tai raštu informavusi Švietimo ir mokslo ministeriją.

6. Komisijos sprendimai, įforminti posėdžių protokolais, kuriuos pasirašo komisijos pirmininkas ir atsakingasis sekretorius, ne vėliau kaip per 10 dienų įteikiami Švietimo ir mokslo ministerijai. Komisijos priimtų sprendimų pagrindu rengiami švietimo ir mokslo ministro įsakymai.

7. Komisija posėdžiauja ne rečiau kaip kartą per mėnesį.

8. Komisijos posėdžiui vadovauja pirmininkas, posėdžių protokolus pasirašo komisijos pirmininkas ir atsakingasis sekretorius, pirmininko nesant – pirmininko pavaduotojas ir atsakingasis sekretorius.

9. Komisijos reikalus tvarko, medžiagą komisijos posėdžiams bei posėdžių protokolus rengia komisijos atsakingasis sekretorius, turintis komisijos nario teises. Atsakingasis sekretorius, suderinęs su komisijos pirmininku, iš anksto informuoja komisijos narius apie įvyksiantį posėdį ir darbotvarkę, išsiųsdamas jiems komisijos posėdžio medžiagą. Pasiūlymus dėl posėdžio darbotvarkės gali teikti visi komisijos nariai.

10. Posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė komisijos narių. Sprendimai priimami atviru balsavimu, paprasta posėdyje dalyvaujančių narių balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, sprendžiamasis balsas – komisijos pirmininko.

11. Prireikus į komisijos posėdžius patariamojo balso teise gali būti kviečiami ekspertai, galintys pristatyti ar argumentuotai pakomentuoti svarstomą klausimą.

12. Rengiant konkursus dėl valstybinių stipendijų studijoms, mokslinėms stažuotėms užsienyje skyrimo, pasikalbėti su komisijos nariais kviečiami visi konkursui dokumentus pateikę kandidatai.

13. Komisijos posėdžiuose nesvarstomi asmenų, pateikusių ne visus konkursų sąlygose reikalaujamus dokumentus, prašymai.

14. Su komisijos sprendimu pretendentai supažindinami pasibaigus komisijos posėdžiui, o protokolo išrašai suinteresuotiems asmenims išsiunčiami per 10 dienų.

15. Asmuo, nepatenkintas komisijos sprendimu, turi teisę per mėnesį po įvykusio posėdžio raštu (atsiųsdamas skundą ar nepasitenkinimo laišką) kreiptis į švietimo ir mokslo ministrą – Valstybinės tarptautinių studijų komisijos pirmininką.

16. Komisijos pirmininkas, pripažinęs skundo motyvus pagrįstais, teikia komisijai persvarstyti asmens prašymą.

17. Su piliečiais, kuriems paskiriama valstybinė stipendija studijoms užsienyje, Švietimo ir mokslo ministerijos įgalioti asmenys pasirašo studijų užsienyje sutartį.

______________