LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1994 M. KOVO 7 D. NUTARIMO NR. 154 „DĖL SEZONINIO DARBO“ PAKEITIMO

 

2002 m. gruodžio 17 d. Nr. 1984

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos darbo kodekso (Žin., 2002, Nr. 64-2569) 112 straipsnio 2 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 m. kovo 7 d. nutarimą Nr. 154 „Dėl sezoninio darbo“ (Žin., 1994, Nr. 19-313; 1999, Nr. 11-261, Nr. 81-2400):

1.1. Įrašyti preambulėje vietoj žodžių „sutarties įstatymo 1 straipsnio 4“ žodžius „kodekso (Žin., 2002, Nr. 64-2569) 112 straipsnio 2“.

1.2. Išdėstyti 1 punktą taip:

1. Sezoninės darbo sutarties sudarymo, pakeitimo ir nutraukimo, taip pat darbo ir poilsio laiko ir darbo apmokėjimo ypatybes“.

1.3. Nurodytuoju nutarimu patvirtintose Sezoninės darbo sutarties sudarymo, pakeitimo ir nutraukimo, taip pat darbo ir poilsio laiko ir darbo apmokėjimo ypatybėse:

1.3.1. Išdėstyti 1, 2 ir 3 punktus taip:

1. Sezoninė darbo sutartis sudaroma sezoniniams darbams atlikti. Sezoniniais vadinami darbai, kurie dėl gamtinių ir klimato sąlygų dirbami ne visus metus, o tam tikrais periodais (sezonais), ne ilgesniais kaip aštuoni mėnesiai (vienas po kito einančių dvylikos mėnesių laikotarpiu), ir yra įtraukti į sezoninių darbų sąrašą.

2. Sezoninėje darbo sutartyje, be kitų sutarties sąlygų, turi būti nurodyta ir tai, jog darbuotojas priimtas dirbti sulygtą sezoninį darbą pagal atitinkamą profesiją, specialybę, kvalifikaciją, taip pat nurodytas sutarties terminas.

3. Dirbant sezoninius darbus, gali būti taikoma suminė darbo laiko apskaita.

Darbuotojų, dirbančių pagal sezonines darbo sutartis, darbo grafikai turi būti skelbiami prieš savaitę iki jų įsigaliojimo“.

1.3.2. Išdėstyti 4 punkto antrąją pastraipą taip:

„Darbuotojams, kurie pasibaigus jų sezoninės darbo sutarties terminui pratęsia darbo sutartį kitam sezonui, nenutraukdami darbo santykių, kasmetinės atostogos suteikiamos tarpsezoniniu laikotarpiu, nepažeidžiant Lietuvos Respublikos darbo kodekso reikalavimo jas suteikti tais pačiais darbo metais“.

1.3.3. Išdėstyti 5 punkto antrąją pastraipą taip:

„Jeigu darbo sutartis nutraukiama sezonui pasibaigus ir tarpsezoniniu laikotarpiu su tuo pačiu darbdaviu sudaroma nauja sezoninė darbo sutartis, už laiką nuo naujos darbo sutarties sudarymo iki sezono pradžios apmokama šio punkto pirmojoje pastraipoje nurodyta tvarka“.

1.3.4. Išdėstyti 6 punkto pirmąją pastraipą taip:

6. Sezoninė darbo sutartis gali būti pakeista ir gali pasibaigti Lietuvos Respublikos darbo kodekso III dalies XII skyriaus trečiojo skirsnio „Darbo sutarties vykdymas“ ir ketvirtojo skirsnio „Darbo sutarties pasibaigimas“ nustatyta tvarka“.

1.4. Nurodytuoju nutarimu patvirtintą sezoninių darbų sąrašą papildyti šiuo 26 punktu:

26. Juodųjų metalų laužo ir atliekų perdirbimas lauke ir nešildomose patalpose“.

2. Šis nutarimas įsigalioja nuo 2003 m. sausio 1 dienos.

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                             ALGIRDAS BRAZAUSKAS

 

 

 

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRĖ                           VILIJA BLINKEVIČIŪTĖ