LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRO 2002 M. SPALIO 21 D. ĮSAKYMO NR. 1763 „DĖL BRANDOS EGZAMINŲ, ĮSKAITŲ BEI PAGRINDINIO UGDYMO PASIEKIMŲ PATIKRINIMO ORGANIZAVIMO IR VYKDYMO“ PAKEITIMO

 

2002 m. gruodžio 16 d. Nr. 2034

Vilnius

 

Pakeičiu Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarką, patvirtintą Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2002 m. spalio 21 d. įsakymu Nr. 1763 „Dėl brandos egzaminų, įskaitų bei pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo organizavimo ir vykdymo“ (Žin., 2002, Nr. 102-4577) ir išdėstau 22, 24, 31.4, 32, 33, 43, 44, 69, 69.1, 75.9, 75.10, 118 ir 125 punktus taip:

22. Kandidatas ir išorinis kandidatas, pageidaujantis gauti brandos atestatą, privalo išlaikyti 4 vidurinio ugdymo programos individualaus ugdymo plano dalykų brandos egzaminus: privalomąjį lietuvių kalbos (gimtosios kalbos – lietuvių mokyklose, valstybinės kalbos – nelietuvių mokyklose) ir tris pasirenkamuosius egzaminus. Kandidato, išorinio kandidato pageidavimu 1994 ir vėlesniais metais išlaikyti brandos egzaminai įskaitomi.

24. Kandidatas, išorinis kandidatas einamaisiais metais gali rinktis ir laikyti ne daugiau kaip 5 pasirenkamuosius brandos egzaminus. Jeigu kandidatas renkasi 4 ar 5 pasirenkamuosius brandos egzaminus, 1 ar 2 iš jų gali būti ne jo individualaus ugdymo plano dalykų egzaminai. Kandidatas, išlaikęs daugiau kaip 3 pasirenkamuosius egzaminus (įskaitant ir išlaikytuosius ankstesniais metais), raštu informuoja mokyklos direktorių, kurių pasirenkamųjų egzaminų įvertinimai įrašytini brandos atestato priede.

31.4. kandidatas, likvidavęs nepatenkinamą mokomojo dalyko metinį įvertinimą iki birželio 15 d.;

32. Kandidatui, baigusiam vidurinio ugdymo mokomojo dalyko programą ir turinčiam patenkinamą to mokomojo dalyko metinį įvertinimą, brandos egzaminą leidžiama laikyti mokyklos direktoriaus įsakymu.

33. Kandidatui, turinčiam nepatenkinamą to dalyko metinį įvertinimą, šio dalyko brandos egzamino laikyti neleidžiama.

43. Kandidatas, negalintis laikyti brandos egzaminų dėl ligos, mokyklos direktoriui pateikia prašymą dėl atleidimo nuo brandos egzaminų. Kartu su prašymu kandidatas turi pateikti sveikatos priežiūros įstaigos gydytojų konsultavimo komisijos (GKK) pažymą, patvirtintą šios komisijos antspaudu. Pažymoje nurodomas ligos TLK-10 kodas iš sveikatos apsaugos ir švietimo ir mokslo ministrų patvirtinto ligų, galinčių būti pagrindu atleisti asmenis nuo brandos egzaminų, sąrašo.

44. Kurčiasis, neprigirdintysis (vidutinis, žymus, labai žymus neprigirdėjimas) kandidatas, pasirinkęs užsienio kalbos brandos egzaminą ir turintis negalią patvirtinantį dokumentą, nelaiko pasirinkto egzamino klausymo dalies. Jei mokykloje nėra galiojančių negalią patvirtinančių dokumentų, jis pateikia mokyklos direktoriui sveikatos priežiūros įstaigos gydytojo otolaringologo išduotą pažymą apie klausos sutrikimą ir klausos toninę audiogramą. Informaciją apie tokius specialiųjų poreikių kandidatus mokyklos direktorius bendra tvarka pateikia Nacionaliniam egzaminų centrui.

69. Valstybinio brandos egzamino vykdymo grupės sudėtį tvirtina savivaldybės meras arba jo įgaliotas savivaldybės administracijos švietimo padalinio vadovas. Ne vėliau kaip prieš savaitę iki egzamino dienos grupės narį skiria jo darbdavys tvarkomuoju dokumentu. Mokyklinio brandos egzamino vykdymo grupės sudėtį: a) tvirtina savivaldybės administracijos švietimo padalinio vadovas, skiria grupės nario darbdavys įsakymu (potvarkiu), kai egzaminą centre laiko 2 ir daugiau mokyklų kandidatai; b) skiria mokyklos direktorius įsakymu, kai egzaminą centre laiko vienos mokyklos kandidatai. Įsakyme (potvarkyje) nurodoma grupės nario darbovietė, pareigos, kokio mokomojo dalyko specialistas jis yra.

69.1. Valstybinio brandos egzamino vyresniuoju vykdytoju skiriamas švietimo padalinio specialistas ar mokyklos, kurios moksleiviai valstybinio brandos egzamino tame centre nelaiko, direktorius (direktoriaus pavaduotojas ugdymui), ne egzaminuojamo dalyko specialistas.

75.9. egzamino metu kontroliuoja egzamino eigą, vykdytojų darbą, sprendžia iškilusias problemas. Jei trūksta egzamino užduočių, suderinęs su savivaldybės administracijos specialistu, atsakančiu už egzaminų organizavimo ir vykdymo koordinavimą, trūkstamą užduočių skaičių kopijuoja arba gauna iš kito to dalyko egzamino centro;

75.10. užtikrina, kad visos panaudotos ir nepanaudotos egzamino užduotys ar jų kopijos egzamino metu būtų egzamino patalpoje;

118. Mokyklinių brandos egzaminų apeliacines komisijas bazinėje mokykloje tvirtina savivaldybės meras arba jo įgaliotas savivaldybės administracijos švietimo padalinio vadovas. Komisijos pirmininku skiriamas bazinės mokyklos direktorius arba jo pavaduotojas ugdymui (teoriniam mokymui), nariais (ne mažiau kaip 3) – švietimo padalinio specialistai, prityrę mokytojai – to dalyko specialistai.

125. Egzaminų vykdymą egzaminų centruose prižiūri mokyklos steigėjo bei savivaldybės administracijos švietimo padalinio vadovo įgalioti specialistai, apskrities viršininko administracijos Valstybinės švietimo priežiūros skyriaus (tarnybos), Nacionalinio egzaminų centro, Švietimo ir mokslo ministerijos specialistai, neturintys privačių interesų (suinteresuotumo konkretaus kandidato egzamino rezultatu) prižiūrimame egzamino centre.“

 

 

 

 

ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS                                            ALGIRDAS MONKEVIČIUS