LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO

 

Į S A K Y M A S

DĖL INFORMACIJOS APIE ŽEMĖS ŪKIO NAUDMENAS IR PASĖLIUS TEIKIMO, APDOROJIMO IR VALSTYBĖS PARAMOS ADMINISTRAVIMO TVARKOS 2002 METAIS

 

2002 m. kovo 21 d. Nr. 97

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. kovo 16 d. nutarimu Nr. 300 „Dėl įgaliojimų suteikimo“ (Žin., 2001, Nr. 24-797),

tvirtinu Informacijos apie žemės ūkio naudmenas ir pasėlius teikimo, apdorojimo ir valstybės paramos administravimo 2002 m. tvarką (pridedama).

 

 

 

ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS                                                                   JERONIMAS KRAUJELIS


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro

2002 m. kovo 21 d. įsakymu Nr. 97

 

INFORMACIJOS APIE ŽEMĖS ŪKIO NAUDMENAS IR PASĖLIUS TEIKIMO, APDOROJIMO IR VALSTYBĖS PARAMOS ADMINISTRAVIMO 2002 M. TVARKA

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Žemės ūkio naudmenų ir pasėlių apskaitos tikslas – sukaupti informaciją apie žemės ūkio subjektų ir kitų žemės ūkio paskirties žemės naudotojų (toliau – subjektai) turimą žemės ūkio paskirties žemę ir pasėlių plotus. Šia informacija bus naudojamasi administruojant paramą žemės ūkio produkcijos gamybai, taikant kitas žemės ūkio gamybos administravimo priemones, taip pat statistikos reikmėms. Informacija kaupiama centrinėje duomenų bazėje.

2. Informacijos kaupimą ir apdorojimą centrinėje duomenų bazėje organizuoja viešoji įstaiga Kaimo verslo plėtros ir informacijos centras. Įsteigus valstybės įmonę Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrą (Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. vasario 6 d nutarimas Nr. 178 „Dėl valstybės įmonės Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro steigimo“ (Žin., 2002, Nr. 15-571) šioje tvarkoje numatytas funkcijas vykdys pastaroji įstaiga (toliau – Centras).

3. Žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaracija kartu yra ir subjekto paraiška valstybės paramai gauti.

4. Nustatyta tvarka įregistruoti subjektai, pretenduojantys gauti valstybės paramą, privalo tvarkyti buhalterinę apskaitą teisės aktų nustatyta tvarka.

 

II. INFORMACIJOS TEIKIMO IR APDOROJIMO TVARKA

 

5. Subjektai, pageidaujantys gauti valstybės paramą už einamųjų metų derliui pasėtų kultūrinių augalų, verslinių sodų ir uogynų (kartu su įveistais pavasarį) ir daugiamečių kultūrinių augalų plotus, teikia Žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaraciją – žemės ūkio produkcijos gamintojo paraišką valstybės paramai gauti (toliau – paraiška), jeigu pagal atitinkamą žemės ūkio rėmimo programą ar kitus teisės aktus tokios informacijos reikalaujama.

6. Paraiška pildoma nustatyto pavyzdžio formoje (1 priedas).

7. Jeigu to paties subjekto žemė yra keliose seniūnijose, pildomos kiekvienai seniūnijai atskiros paraiškos.

8. Subjektai, pretenduojantys gauti valstybės paramą, privalo deklaruojamus žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus kartu su rajonų žemėtvarkos skyrių įgaliotų žemėtvarkos specialistų seniūnijose (toliau – žemėtvarkos specialistų) pagalba įbraižyti kadastro vietovių žemėnaudų planuose ir kartu su paraiškomis žemėtvarkos skyrių darbuotojams seniūnijose pateikti turimus dokumentus:

8.1. pasą arba kitą asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;

8.2. Nekilnojamojo turto registro pažymėjimą apie įregistruotus žemės sklypus;

8.3. žemės nuomos, subnuomos ar panaudos sutartis;

8.4. Žemėtvarkos skyriaus paruoštą pažymą dėl asmeninio ūkio žemės sklypo suteikimo ir naudojimo;

8.5. įmonės (ūkininko ūkio) įregistravimo pažymėjimą;

8.6. tikslius bankinius rekvizitus: banko pavadinimą, kodą, atsiskaitomosios sąskaitos numerį (privaloma).

9. Žemėtvarkos specialistai:

9.1. konsultuoja subjektus paraiškų pildymo klausimais bei subjektams paprašius padeda jas užpildyti;

9.2. patikrina, registruoja pateiktus žemės valdymo teisę patvirtinančius dokumentus ir kartografinėje medžiagoje pažymi subjektų deklaruojamų sklypų ribas pagal Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos patvirtintą tvarką;

9.3. patikrina, ar paraiška užpildyta teisingai pagal paaiškinimų (2 priedas) 1–13 punktų reikalavimus;

9.4. subjektui nurodžius naudojamos žemės bei rugių ir grikių pasėlių ploto dydį ir vietą, pagal žemės vertinimo planus bei žemės ūkio ministro 2002 m. sausio 7 d. įsakymu Nr. 4 „Dėl mažiau palankių ūkininkauti vietovių patvirtinimo“ (Žin., 2002, Nr. 6-246) nustatytas mažiau palankias ūkininkauti vietoves užpildo paraiškos 4.00, 4.02 ir 4.10 eilučių rodiklius. Šių eilučių rodiklių teisingumas patvirtinamas žemėtvarkos specialisto parašu;

9.5. kadastro vietovių žemėnaudų planai su įbraižytomis deklaruojamų sklypų ribomis ir Žemės valdymo teisę patvirtinančių dokumentų registracijos žurnalai iki liepos 8 dienos perduodami savivaldybėms.

10. Subjektai užpildytas ir žemėtvarkos specialistų seniūnijose patikrintas paraiškas nuo gegužės 1 d. iki birželio 15 d. pateikia savivaldybėms pagal naudojamos žemės vietą. Paraiškų pirmieji lapai saugomi savivaldybėse. Antrieji paraiškų lapai savivaldybės specialistų iki birželio 26 d. perduodami Centrui ir naudojami duomenų perkėlimo į kompiuterinių duomenų laikmenas teisingumo patikrai; tretieji paraiškos lapai grąžinami informaciją pateikusiam subjektui.

11. Savivaldybės:

11.1. priima paraiškas ir patikrina, ar jos užpildytos laikantis paaiškinimuose keliamų reikalavimų;

11.2. registruoja paraiškas paraiškų registracijos žurnale;

11.3. perkelia paraiškų duomenis į kompiuterinių duomenų laikmenas ir iki birželio 25 d. perduoda juos į centrinę duomenų bazę;

11.4. teritorinėms statistikos įstaigoms iki birželio 25 d. pateikia paraiškų suvestines. Iškilus neaiškumams dėl duomenų apie žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus, sudaro sąlygas teritorinėms statistikos įstaigoms susipažinti su subjektų pateiktomis paraiškomis;

11.5. atspausdina, sulygina su žemėtvarkos skyriaus Žemės valdymo teisę patvirtinančių dokumentų registracijos žurnalo duomenimis ir iki liepos 11 dienos Centrui pateikia savivaldybės patvirtintą ataskaitą apie duomenis duomenų bazėje.

12. Subjektai, pavėlavę pateikti paraiškas iki birželio 15 d. dėl pateisinamos priežasties (žemės naudotojo ar jo šeimos nario mirtis, sunki liga, išvykimas iš šalies ir kiti pan. atvejai), privalo per 5 darbo dienas po nenumatyto įvykio, bet ne vėliau kaip iki liepos 5 d. savivaldybei pateikti užpildytą ir žemėtvarkos specialistų seniūnijose patikrintą paraišką, prašymą ją priimti bei pateisinantį dokumentą. Savivaldybė priima rašytinį sprendimą dėl pavėluotai pateiktų paraiškų priėmimo. Priimtų paraiškų antrieji egzemplioriai per 3 dienas nuo jų priėmimo, bet ne vėliau kaip iki liepos 8 dienos perduodami Centrui.

13. Jei deklaruoti pasėliai žūsta nuo šalnų ir sausrų ar kitų gamtos reiškinių arba subjektas dėl kitų priežasčių pakeičia deklaruotų pasėlių struktūrą iki birželio 15 dienos, jis privalo pakeisti paraiškos duomenis, pateikdamas savivaldybei prašymą su nurodyta pakeitimo priežastimi ir naujai užpildytą paraišką. Savivaldybė, remdamasi naujai pateiktos paraiškos duomenimis, pakoreguoja duomenis kompiuterinėse laikmenose. Prašymas paraiškos duomenims pakeisti kartu su naujai užpildyta paraiška saugomas savivaldybėje.

14. Centras iš savivaldybės gautus duomenis sujungia centrinėje duomenų bazėje, vykdo į kompiuterines laikmenas perkeliamų duomenų identiškumo pateiktiesiems paraiškose patikrą (patikrina ne mažiau kaip 20 proc. pateiktų duomenų), klaidingų duomenų taisymą, teikia pageidaujamą informaciją Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Agentūra) ir kitoms institucijoms teisės aktų nustatyta tvarka.

15. Pagal Agentūros parengtą ir direktoriaus įsakymu patvirtintą bei iki balandžio 1 d. pateiktą Žemės ūkio subjektų atrinkimo patikrai vietoje metodiką Centras sudaro subjektų sąrašą patikrai vietoje atlikti ir iki liepos 12 d. kartu su žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo atitikties kontrolės formomis (toliau – kontrolės formos) pateikia savivaldybėms ir Agentūrai.

16. Patikrą vietoje pagal Agentūros parengtas ir direktoriaus įsakymu patvirtintas procedūras atlieka savivaldybės. Kontrolinę savivaldybių atliktų darbų patikrą vykdo Agentūra. Patikros vietoje atliekamos nuo liepos 15 d. iki rugsėjo 2 d. Patikroje gali dalyvauti Centro atstovai.

17. Patikros vietoje metu užpildomos žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo atitikties kontrolės formos, kurių originalai iki rugsėjo 5 dienos pateikiami Centrui. Patvirtintos kontrolės formų kopijos saugomos savivaldybėje. Trečioji kontrolės formų kopija perduodama subjektui.

18. Centras perkelia kontrolės formų duomenis į kompiuterinių duomenų laikmenas ir iki spalio 15 d. pateikia juos savivaldybėms kompiuterinėse laikmenose ir Centro direktoriaus pasirašytoje popierinėje formoje. Centro pateikti duomenys savivaldybėse negali būti koreguojami.

19. Savivaldybės, gavusios iš Centro duomenis, apskaičiuoja galutinę paramos sumą ir iki lapkričio 1 d. Agentūrai pateikia 3 priede nurodytą informaciją popierinėje formoje ir 4 priede nurodytą informaciją kompiuterinėje laikmenoje. Duomenys turi sutapti.

20. Agentūra, gavusi iš savivaldybių duomenis, dar kartą patikrina išmokų apskaičiavimą.

21. Agentūra Žemės ūkio ministerijos Ekonomikos ir finansų departamento Finansų skyriui teikia pažymą apie lėšų poreikį išmokoms išmokėti.

22. Žemės ūkio ministerijos Ekonomikos ir finansų departamento Apskaitos skyrius, gavęs iš Finansų skyriaus raštišką išvadą, teikia paraišką Finansų ministerijai dėl lėšų pervedimo Agentūrai.

23. Agentūra, gavusi lėšas, per 5 dienas teikia pavedimą bankui jas pervesti subjektams.

 

III. PARAMOS APSKAIČIAVIMAS

 

24. Jeigu patikrinus paraiškoje pateiktus duomenis nustatoma, kad žemės ūkio naudmenų arba remiamos augalų rūšies plotas yra:

24.1. faktiškai didesnis nei nurodytas paraiškoje – valstybės parama apskaičiuojama už paraiškoje nurodytą plotą;

24.2. nurodytas didesnis nei iki 3 proc., bet ne daugiau kaip 2 ha (imtinai) – valstybės parama apskaičiuojama už faktinį plotą;

24.3. nurodytas didesnis nei 3 proc. arba 2 ha, tačiau ne didesnis nei 20 proc., – valstybės parama apskaičiuojama už paraiškoje nurodytą plotą, sumažintą dvigubo nustatyto skirtumo dalimi;

24.4. nurodytas didesnis nei 20 proc. – valstybės parama už žemės ūkio naudmenų plotą arba tą augalų rūšį einamaisiais metais išvis neteikiama.

25. Šios 24 punkte nurodytos priemonės netaikomos, jeigu subjektas įrodo, kad ploto dydį neteisingai nustatė atsakingas asmuo.

 

IV. ATSAKOMYBĖ

 

26. Už paraiškose pateiktos informacijos teisingumą atsako ją pateikę subjektai.

27. Už paraiškas pildančių subjektų konsultavimą bei kitų šios tvarkos 9 punkte nurodytų darbų atlikimą atsakingi žemėtvarkos specialistai seniūnijose.

28. Už paraiškų priėmimą, teisingą paraiškose pateiktos informacijos perkėlimą į kompiuterinių duomenų laikmenas, duomenų bei paraiškos antrojo lapo pateikimą Centrui, teisingą paramos dydžio apskaičiavimą bei duomenų, reikalingų valstybės paramai išmokėti, pateikimą Agentūrai nustatytais terminais atsakingos savivaldybės.

29. Už informacijos kaupimo centrinėje duomenų bazėje organizavimą, duomenų apibendrinimą, teisingą duomenų pataisymą duomenų bazėje ir jų pateikimą nustatytais terminais savivaldybėms, techninės galimybės užtikrinimą savivaldybėms pateikti Agentūrai 3 priede nurodytą informaciją popierinėje formoje ir 4 priede nurodytą informaciją kompiuterinėje laikmenoje, paraiškų formų ir kontrolės formų atspausdinimą ir platinimą, reikalingų kompiuterinių programų instaliavimą ir savivaldybių darbuotojų dirbti su jomis apmokymą ir konsultavimą atsako Centras.

30. Už kokybišką, savalaikį patikros vietoje atlikimą, patikros vietoje rezultatus ir jų pateikimą nustatytais terminais Centrui atsakingos savivaldybės.

31. Už lėšų išmokėjimą paramos gavėjams ir teisingą išmokėtų lėšų apskaitą atsako Agentūra.

32. Subjektai, gavę išmokas neteisėtai arba asmenys, prisidėję prie neteisėtų išmokų gavimo (sąmoningai patvirtino klaidingus duomenis), atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

33. Subjektai, nepateikę paraiškų einamaisiais metais, netenka teisės į valstybės paramą, jeigu pagal atitinkamą žemės ūkio rėmimo programą ar kitus teisės aktus tokios informacijos reikalaujama.

 

SUDERINTA

Statistikos departamento

prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės

generalinis direktorius

Algirdas Šemeta

2002 03 18

______________

 

Informacijos apie žemės ūkio naudmenas ir

pasėlius teikimo, apdorojimo ir valstybės

paramos administravimo tvarkos

1 priedas

 

2002 m. ________________d. Nr. _______

(Savivaldybei pateikimo data ir įregistravimo numeris)

_________________________ _______________ _____________________________

                                                                                (savivaldybės specialistas)                       (parašas)                                   (vardas ir pavardė)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                           Asmens (įmonės) kodas           Žemės naudotojo vardas, pavardė arba įmonės pavadinimas                                  Ūkininko kodas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Savivaldybė (pagal gyvenamąją vietą) Seniūnija (pagal gyvenamąją vietą) Kaimas, miestelis i r kt. (pagal gyvenamąją vietą) Telefonas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            Adresas (gatvė, namo Nr., buto Nr.)                                             Banko sąskaita                    Banko kodas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Banko pavadinimas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Savivaldybė (pagal naudojamos žemės vietą)            Seniūnija (pagal naudojamos žemės vietą)

 

ŽEMĖS ŪKIO NAUDMENŲ IR PASĖLIŲ DEKLARACIJA – ŽEMĖS ŪKIO PRODUKCIJOS GAMINTOJO PARAIŠKA VALSTYBĖS PARAMAI GAUTI

 

 

 

X

Ūkio kategorijos žymėjimo pavyzdys

 

 

Registruotas ūkininko ūkis

 

 

Fizinio asmens ūkis

 

 

Žemės ūkio bendrovė

 

 

Žemės ūkio kooperatyvas

 

 

Mokslo – mokymo įstaiga

 

 

Kiti naudotojai

 

 

Buhalterinė apskaita tvarkoma

 

Kodas

 

Plotas, ha

 

Kodas

Rodikliai

Plotas, ha

 

1.01

Bendras žemės plotas

 

 

2.100

Ankštinių (išskyrus vikius) – varpinių javų mišiniai grūdams

 

 

1.11

 

Nuosava žemė

 

 

2.18

Linai pluoštui

 

 

1.21

Nuomojama iš valstybės žemė

 

 

2.19

Linai sėmenims

 

 

1.22

Nuomojama iš privačių asmenų žemė

 

 

2.22

Cukriniai runkeliai (pramonei)

 

 

1.02

Žemės ūkio naudmenų plotas

 

 

2.23

Žieminiai rapsai

 

 

1.101

Apleista, nenaudojama žemė (dirvonai)

 

 

 

2.24

Vasariniai rapsai

 

 

1.03

Ariama žemė (įskaitant kultūrines ganyklas)

 

 

2.29

Vaistiniai ir eteriniai – aliejiniai augalai (mėtos, kmynai ir kt.)

 

 

1.05

Juodieji pūdymai

 

 

2.30

Kiti techniniai augalai (tabakas, apyniai ir kt.)

 

 

1.100

Sideraciniai pūdymai

 

 

2.36

Bulvės

 

 

4.00

Mažo našumo (įvertinta 32 ir mažesniu žemės našumo balu) arba mažiau palanki ūkininkauti žemė

 

 

2.37

Atviro grunto (lauko) daržovės (be sėklojų ir pasodų)

 

 

2.80

Pasėlių plotas

 

 

2.54

Daržovių sėklojai ir pasodai

 

 

 

2.01

Žieminiai kviečiai grūdams

 

 

 

 

2.55

Pašariniai šakniavaisiai (be sėklojų ir pasodų)

 

 

2.02

Žieminiai rugiai grūdams (išskyrus rugius mažo našumo arba mažiau palankiose ūkininkauti žemėse)

 

 

2.56

Pašarinių šakniavaisių sėklojai ir pasodai

 

 

 

4.02

Žieminiai rugiai mažo našumo arba mažiau palankioje ūkininkauti žemėje

 

 

2.57

Kukurūzai žaliajai masei

 

 

2.03

Žieminiai kvietrugiai grūdams

 

 

2.59

Vienmetės žolės ganymui ir pašarui (mišiniai žaliam pašarui ir kt.)

 

 

2.04

Žieminiai miežiai grūdams

 

 

2.64

Daugiametės žolės (įskaitant kultūrines ganyklas)

 

 

2.05

Vasariniai kviečiai grūdams

 

 

2.102

Daugiametės ankštinės žolės sėklai

 

 

2.06

Vasariniai miežiai grūdams

 

 

2.103

Daugiametės varpinės žolės sėklai

 

 

2.07

Vasariniai kvietrugiai grūdams

 

 

2.104

Vienmetės žolės sėklai

 

 

2.08

Avižos grūdams

 

 

2.33

Vaismedžių, vaiskrūmių, dekoratyvinių ir kt. augalų sodinukai

 

 

2.09

Kiti varpiniai javai, įskaitant varpinių javų mišinius grūdams

 

 

xxx

Kiti žemės ūkio augalai ()

 

 

2.10

Grikiai (išskyrus grikius mažo našumo arba mažiau palankiose ūkininkauti žemėse)

 

 

2.88

Uždaro grunto daržovės

 

 

4.10

Grikiai mažo našumo arba mažiau palankioje ūkininkauti žemėje

 

 

1.104

Sodai (įskaitant pavasarį įveistus)- iš viso

 

 

2.17

Kukurūzai grūdams

 

 

1.106

iš jų intensyviai prižiūrimi versliniai sodai

 

 

2.11

Žirniai grūdams

 

 

1.108

iš jų jauni iki 5 metų amžiaus intensyviai prižiūrimi versliniai sodai

 

 

2.12

Pupos grūdams

 

 

1.105

Uogynai (įskaitant pavasarį įveistus)- iš viso

 

 

2.13

Vikiai ir jų mišiniai grūdams

 

 

 

1.107

iš jų intensyviai prižiūrimi versliniai uogynai

 

 

2.14

Lubinai grūdams

 

 

1.109

iš jų braškių ir aviečių intensyviai prižiūrimi versliniai uogynai

 

 

2.15

Kiti ankštiniai javai (sojos, seradelės, peliuškos ir kt.) grūdams

 

 

1.07

Pievos ir natūralios ganyklos

 

 

Pateikiu teisingą informaciją ir prašau skirti valstybės paramą.                                                  ____                      

                                                                                                                                                                              (parašas)  (žemės naudotojo arba įgalioto asmens vardas, pavardė)

Bendras deklaruotas plotas neviršija ploto, pagrįsto nuosavybės ir/arba nuomos dokumentais, plotas mažo našumo

arba mažiau ūkininkauti palankiose žemėse nurodytas teisingai.           _______________________                      

                                                                                                                                                                              (parašas)              (žemėtvarkos specialisto seniūnijoje vardas, pavardė)                                                                                                                                  

 

Informaciją į savivaldybės duomenų bazę įtraukė                                                               ______________________

                                                                                                                                                     (parašas)                                                    (vardas, pavardė)

______________

 

Informacijos apie žemės ūkio naudmenas ir

pasėlius teikimo, apdorojimo ir valstybės

paramos administravimo tvarkos

2 priedas

 

PAAIŠKINIMAI, KAIP PILDYTI ŽEMĖS ŪKIO NAUDMENŲ IR PASĖLIŲ DEKLARACIJĄ – ŽEMĖS ŪKIO PRODUKCIJOS GAMINTOJO VALSTYBĖS PARAMAI GAUTI

 

1. Eilutėje „Asmens (Įmonės) kodas“ įrašomas fizinio asmens asmens kodas, juridinio asmens – įmonės kodas.

2. Eilutėje „Žemės naudotojo vardas, pavardė arba įmonės pavadinimas“ žemės naudotojas įrašo savo vardą ir pavardę didžiosiomis raidėmis po vieną raidę kiekviename langelyje. Jeigu žemės naudotojas yra juridinis asmuo – įrašomas įmonės pavadinimas.

3. Jeigu žemės naudotojas yra ūkininkas, įregistravęs savo ūkį įstatymų nustatyta tvarka, eilutėje „Ūkininko kodas“ įrašomas ūkininko ūkio kodas.

4. Eilutėje „Savivaldybė“, „Seniūnija“ (pagal gyvenamąją vietą), „Kaimas, miestelis ir kt.“, „Adresas (gatvė, namo ir buto Nr.)“ įrašomi duomenys apie žemės savininko (naudotojo) gyvenamąją vietą arba juridinio asmens registracijos vietą.

5. Eilutėje „Savivaldybė“, „Seniūnija“ (pagal naudojamos žemės vietą) įrašomi savivaldybės ir seniūnijos, kurių teritorijoje yra naudojama žemė, pavadinimai. Jeigu to paties naudotojo žemė yra keliose seniūnijose, kiekvienai seniūnijai pildoma atskira deklaracija (paraiška).

6. Ženklu „X“ pažymima atitinkama ūkio kategorija.

7. Lentelės skiltyje „Plotas, ha“ šimtųjų dalių tikslumu nurodomi visų išvardytų kultūrinių augalų plotai hektarais.

8. Bendras žemės plotas (seniūnijoje) (1.01) turi būti lygus nuosavos (1.11) bei nuomojamos (1.21 ir 1.22) žemės plotų sumai.

9. Eilutėje „Žemės ūkio naudmenų plotas“ (1.02) įrašoma ariamos žemės (1.03), sodų (1.104), uogynų (1.105), uždaro grunto daržovių (2.88), pievų ir natūralių ganyklų (1.07) bei apleistos, nenaudojamos žemės (dirvonų) (1.101) plotų suma.

10. Ariamos žemės plotas (1.03) turi būti lygus pasėlių ploto (2.80) ir juodųjų pūdymų (1.05) plotų sumai.

11. Eilutėje „Apleista, nenaudojama žemė (dirvonai)“ (1.101) įrašomas daugiau nei vienerius metus nedirbamos ir einamaisiais metais neplanuojamos įdirbti žemės plotas.

12. Eilutėje „Mažo našumo žemė“ įrašomas mažo našumo naudmenų plotas, joms priskiriami plotai, kurie įvertinti 32 ir mažesniu žemės našumo balu bei žemės ūkio ministro 2002 m. sausio 7 d. įsakymu Nr. 4 nustatytos mažiau palankios ūkininkauti vietovės. Šią eilutę pagal žemės vertinimo duomenis ir šiame punkte nurodytą ministro įsakymą užpildo žemėtvarkos specialistas seniūnijoje.

13. Pasėlių plotas (2.80) turi būti lygus bendrai visų ariamojoje žemėje auginamų kultūrinių augalų plotų sumai

(2.01+2.02+4.02+2.03+2.04+2.05+2.06+2.07+2.08+2.09+2.10+4.10+2.17+2.11+2.12+2.13+2.14+2.15+ +2.100+2.18+2.19+2.22+2.23+2.24+2.29+2.30+2.36+2.37+2.54+2.55+2.56+2.57+2.59+2.64+ +2.102+2.103+2.104+2.33+1.100+xxx).

14. Kultūrinių augalų, kurių pavadinimų lentelėje nėra ir jie nepriklauso nei vienai išvardytai augalų grupei, plotas įrašomas eilutėje „Kiti žemės ūkio augalai“ (skliausteliuose įrašomas augalų pavadinimas). Jei tokių augalų yra keletas, minėtoje eilutėje rašoma jų plotų suma.

15. Eilutėje 1.106 „Iš jų intensyviai prižiūrimi versliniai sodai“ įrašomi tie verslinių sodų plotai, kurių pomedžiuose laikomas herbicidinis pūdymas, tarpueiliuose juodasis pūdymas arba intensyviai šienaujama veja, nuolatos genimi, purškiami prieš ligas ir kenkėjus bei tręšiami.

16. Eilutėje 1.108 „iš jų jauni iki 5 metų amžiaus intensyviai prižiūrimi versliniai sodai“ įrašomi tie jaunų intensyvių verslinių vaismedžių sodų plotai, kuriuose pasodinta 1000 ir daugiau vaismedžių sodinukų hektare.

17. Eilutėje 1.107 „Iš jų intensyviai prižiūrimi versliniai uogynai“ įrašomi serbentų, aronijos, braškių ir aviečių uogynų plotai, kurių pokrūmiuose laikomas herbicidinis pūdymas arba piktžolės išravėtos, tarpueiliuose juodas pūdymas arba intensyviai šienaujama veja, purškiami prieš ligas ir kenkėjus, tręšiami bei genimi.

18. Eilutėje „Žemės naudotojo arba įgalioto asmens vardas, pavardė“ ūkio savininkas ar žemės ūkio įmonės vadovas rašo savo vardą ir pavardę didžiosiomis raidėmis ir pasirašo.

19. Eilutėje „Bendras deklaruotas plotas neviršija ploto, pagrįsto nuosavybės ir/arba nuomos dokumentais, plotas mažo našumo arba mažiau palankiose ūkininkauti žemėse nurodytas teisingai“ bendro žemės ploto pagrįstumą dokumentais patikrinęs, deklaraciją (paraišką) seniūnijoje įregistravęs žemėtvarkos specialistas deda savo asmeninį spaudą, kuriame yra vardas ir pavardė, arba parašo savo vardą, pavardę didžiosiomis raidėmis ir pasirašo.

20. Eilutėje „Informaciją į savivaldybės duomenų bazę įtraukė“ savo vardą ir pavardę įrašo į kompiuterinę programą duomenis įtraukęs asmuo, asmeniškai atsakingas už jų identiškumą pateiktiesiems deklaracijoje (paraiškoje).

______________

 

Informacijos apie žemės ūkio naudmenas ir

pasėlius teikimo, apdorojimo ir valstybės

paramos administravimo tvarkos

3 priedas

 

(Pažymos formos pavyzdys)

____________________ SAVIVALDYBĖ (KODAS |__|__|)

 

 

PAŽYMA

APIE TIESIOGINIŲ IŠMOKŲ POREIKĮ UŽ 2002 M.

__________Nr._________

                                                                                                                                              (data)

 

Išmokos kodas |__|__|__|__|

 

Eil. Nr.

Asmens kodas/

įmonės kodas

Asmens

vardas

Asmens pavardė/įmonės pavadinimas

Banko kodas

Atsiskaitomosios sąskaitos Nr.

Mato vienetas

Kiekis, nuo kurio apskaičiuojama išmokų suma

Išmokos dydis,

Lt

Išmokos suma, Lt

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pažyma teikiama Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos.

 

 

Patvirtinta savivaldybės                                                                                                                                                    

                                          A. V.                                     (parašas)                                                                                 (vardas ir pavardė)

______________

 

Informacijos apie žemės ūkio naudmenas ir

pasėlius teikimo, apdorojimo ir valstybės

paramos administravimo tvarkos

4 priedas

 

SAVIVALDYBIŲ NACIONALINEI MOKĖJIMO AGENTŪRAI TEIKIAMŲ DUOMENŲ KOMPIUTERINĖSE LAIKMENOSE STRUKTŪRA

 

1.         Teikiamų duomenų įrašo struktūra turi būti tokia:

 

Nr.

Skilties pavadinimas

1.

Eilės Nr.

2.

Asmens / Įmonės kodas

3.

Asmens vardas

4.

Asmens pavardė / Įmonės pavadinimas

5.

Banko kodas

6.

Atsiskaitomosios sąskaitos Nr.

7.

Mato vienetas

8.

Kiekis, nuo kurio apskaičiuojama išmokos suma

9.

Išmokos dydis

10.

Išmokos suma

11.

Savivaldybės kodas

12.

Išmokos kodas

 

2.         Visi pirmame punkte išvardyti duomenys turi būti pateikti vienoje tekstinio formato byloje, kurioje vieno įrašo laukai turi būti atskirti tabuliacijos ženklu.

3.         Kaimo verslo plėtros ir informacijos centras (Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras) Agentūrai pateikia tą bankų klasifikatorių, koks bus naudojamas savivaldybėse įvedant deklaracijų-paraiškų duomenis.

______________


 

Informacijos apie žemės ūkio naudmenas ir

pasėlius teikimo, apdorojimo ir valstybės

paramos administravimo tvarkos

5 priedas

 

3 IR 4 PRIEDŲ PILDYMO PAAIŠKINIMAI

 

1.         Skiltys 2, 3, 4, 5, 6, 8 užpildomos remiantis paraiškos formoje pateiktais duomenimis ir Kaimo verslo plėtros ir informacijos centro (Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro) (toliau – Centras) pateiktais duomenimis.

2.         Skiltis 5 („Banko kodas“) turi atitikti kodus, esančius bankų klasifikatoriuje, kurį savivaldybėms pateikia Centras.

3.         Skiltys 7 („Mato vienetas“) ir 9 („Išmokos dydis“) turi būti pildomos pagal šioje tvarkoje pateiktus duomenis.

4.         Skiltis 10 („Išmokos suma“) gaunama sudauginus skilčių 8 („Kiekis, nuo kurio apskaičiuojama išmokos suma“) bei 9 („Išmokos dydis“) reikšmes.

5.         Skiltis 11 („Savivaldybės kodas“) turi atitikti Nekilnojamojo turto kadastro valstybės įmonės sudaromame Lietuvos Respublikos teritorijos administracinių vienetų ir gyvenamųjų vietovių valstybės registre esančius savivaldybių kodus. Turi būti įrašomas tos savivaldybės kodas, kurioje yra Agentūrai duomenis teikianti savivaldybė.

6.         Skiltis 12 („Išmokos kodas“) turi būti pildoma pagal atitinkamose tiesioginių išmokų mokėjimo tvarkose pateiktus kodus.

______________