LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL NEPRIKLAUSOMOS VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ GINČŲ NAGRINĖJIMO KOMISIJOS VEIKLĄ REGLAMENTUOJANČIŲ TEISĖS AKTŲ PATVIRTINIMO

 

1999 m. gruodžio 24 d. Nr. 1467

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo (Žin., 1996, Nr. 84-2000; 1999, Nr. 56-1809) 40 straipsnio 1 ir 5 dalimis bei 41 straipsnio 7 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti pridedamus:

1.1. Nepriklausomos viešųjų pirkimų ginčų nagrinėjimo komisijos nuostatus;

1.2. Skundų nagrinėjimo bei Nepriklausomos viešųjų pirkimų ginčų nagrinėjimo komisijos narių nušalinimo nuo ginčų nagrinėjimo sąlygas ir tvarką;

1.3. Skundų nagrinėjimo Nepriklausomoje viešųjų pirkimų ginčų nagrinėjimo komisijoje išlaidų apmokėjimo tvarką.

2. Šis nutarimas įsigalioja nuo 2000 m. sausio 1 dienos.

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                        Andrius Kubilius

 

Ūkio ministras                                                                                Valentinas Milaknis

______________


Patvirtinta

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1999 m. gruodžio 24 d. nutarimu Nr. 1467

 

NEPRIKLAUSOMOS VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ GINČŲ NAGRINĖJIMO KOMISIJOS NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Nepriklausoma viešųjų pirkimų ginčų nagrinėjimo komisija (toliau vadinama – Nepriklausoma komisija) nagrinėja Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatyme (toliau vadinama – Viešųjų pirkimų įstatymas) nustatyta tvarka pateiktus tiekėjų (rangovų) skundus dėl perkančiosios organizacijos sprendimų ar veiksmų, kuriuos atlikdama ji nesilaikė Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimų ir pažeidė tiekėjo (rangovo) teises ar teisėtus interesus.

2. Nepriklausoma komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Viešųjų pirkimų įstatymu, kitais įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, kitais teisės aktais bei šiais nuostatais.

3. Viešųjų pirkimų tarnyba prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau vadinama – Viešųjų pirkimų tarnyba) organizuoja skundų nagrinėjimą Nepriklausomoje komisijoje, teikia informaciją, kurios reikia skundams nagrinėti, bei techniškai aptarnauja šią komisiją: suteikia jai įrengtas darbo vietas, posėdžių salę, aprūpina organizacine technika.

 

II. NEPRIKLAUSOMOS KOMISIJOS FUNKCIJOS

 

4. Nepriklausoma komisija:

4.1. nagrinėja tiekėjų (rangovų) skundus dėl perkančiosios organizacijos sprendimų ar veiksmų, kuriais pažeidžiamos tiekėjo (rangovo) teisės ar teisėti interesai;

4.2. priima sprendimus, kurie yra privalomi tiekėjui (rangovui) ir perkančiajai organizacijai.

 

III. NEPRIKLAUSOMOS KOMISIJOS TEISĖS IR PAREIGOS

 

5. Nepriklausoma komisija, įgyvendindama jai pavestas funkcijas, turi teisę:

5.1. kreiptis į Viešųjų pirkimų tarnybą dėl skundo nagrinėjimo termino pratęsimo;

5.2. išnagrinėjusi skundą, jo nepatenkinti ir atmesti, arba skundą patenkinti ir įpareigoti perkančiąją organizaciją panaikinti arba pakeisti sprendimus ar veiksmus, kuriais buvo pažeistos tiekėjo (rangovo) teisės ar teisėti interesai, arba nutraukti pirkimo procedūras.

6. Nepriklausoma komisija, vykdydama jai pavestas funkcijas, privalo:

6.1. išnagrinėti tiekėjo (rangovo) skundą nešališkai, objektyviai, laikydamasi įstatymo nustatytų terminų, ir priimti sprendimą;

6.2. neatskleisti valstybinių, tarnybinių, komercinių–gamybinių, profesinių ar banko paslapčių;

6.3. išnagrinėjusi skundą, jo nagrinėjimo dokumentus ne vėliau kaip per 3 dienas perduoti Viešųjų pirkimų tarnybai.

 

IV. NEPRIKLAUSOMOS KOMISIJOS SUDARYMAS IR SUDĖTIS

 

7. Nepriklausoma komisija skundui nagrinėti sudaroma iš 3 narių.

8. Po vieną narį iš Viešųjų pirkimų tarnybos sudaryto ir patvirtinto Nepriklausomos komisijos narių sąrašo pasirenka tiekėjas (rangovas), perkančioji organizacija ir Viešųjų pirkimų tarnyba. Tiekėjas (rangovas) ir perkančioji organizacija, pasirinkdami narį iš sąrašo, gali nurodyti, kuris narys turėtų nagrinėti skundą, jeigu paaiškėja, kad pasirinktas narys negali dalyvauti nagrinėjant skundą. Pakaitinių narių skaičius neribojamas.

9. Viešųjų pirkimų tarnyba, gavusi skundą, ne vėliau kaip kitą darbo dieną kreipiasi į perkančiąją organizaciją, pranešdama, jog gautas skundas, ir pasiūlydama per 3 dienas pasirinkti Nepriklausomos komisijos narį. Jeigu perkančioji organizacija per 3 dienas nuo Viešųjų pirkimų tarnybos kreipimosi dienos to nepadaro, Nepriklausomos komisijos narį perkančiajai organizacijai paskiria Viešųjų pirkimų tarnyba.

10. Nepriklausomos komisijos pirmininkas ir narys vienu metu negali dalyvauti nagrinėjant daugiau kaip vieną skundą.

11. Nepriklausoma komisija sudaroma ne vėliau kaip per 5 dienas nuo skundo gavimo dienos, kartu paskiriamas pirmininkas ir sekretorius. Nepriklausomos komisijos pirmininką iš tiekėjo (rangovo), perkančiosios organizacijos ir Viešųjų pirkimų tarnybos pasirinktų narių skiria Viešųjų pirkimų tarnyba. Sekretoriumi skiriamas Viešųjų pirkimų tarnybos darbuotojas šios tarnybos direktoriaus įsakymu.

 

V. NEPRIKLAUSOMOS KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

12. Nepriklausomos komisijos veiklos forma yra posėdis.

13. Nepriklausomos komisijos posėdžiui vadovauja pirmininkas.

14. Nepriklausomos komisijos sprendimai priimami balsų dauguma ir įforminami raštu. Sprendimą privalo pasirašyti Nepriklausomos komisijos pirmininkas ir visi nariai.

15. Nepriklausomos komisijos posėdžiai protokoluojami. Protokolą pasirašo Nepriklausomos komisijos pirmininkas ir posėdžio sekretorius.

______________


Patvirtinta

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1999 m. gruodžio 24 d. nutarimu Nr. 1467

 

Skundų nagrinėjimo bei Nepriklausomos viešųjų pirkimų ginčų nagrinėjimo komisijos narių nušalinimo nuo ginčų nagrinėjimo sąlygOs ir tvarkA

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Skundų nagrinėjimo bei Nepriklausomos viešųjų pirkimų ginčų nagrinėjimo komisijos narių nušalinimo nuo ginčų nagrinėjimo sąlygos ir tvarka (toliau vadinama – šios sąlygos ir tvarka) reglamentuoja tiekėjų (rangovų) skundų dėl perkančiosios organizacijos sprendimų ar veiksmų, kuriais pažeidžiamos tiekėjo (rangovo) teisės ar teisėti interesai, pateikimą, nagrinėjimą Nepriklausomoje viešųjų pirkimų ginčų nagrinėjimo komisijoje (toliau vadinama – Nepriklausoma komisija) ir sprendimų priėmimą, šios komisijos narių nušalinimo sąlygas ir tvarką.

 

II. Skundo pateikimo ir nagrinėjimo terminai

 

2. Skundas pateikiamas per 10 dienų nuo tos dienos, kai tiekėjas (rangovas) sužinojo arba turėjo sužinoti, jog pažeistos jo teisės ar teisėti interesai, arba per 5 dienas nuo perkančiosios organizacijos sprendimo dėl pretenzijos išnagrinėjimo gavimo, o jeigu šio sprendimo negauta – per 5 dienas nuo Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo (toliau vadinama – Viešųjų pirkimų įstatymas) 37 straipsnyje nustatyto termino, skirto pretenzijai išnagrinėti, pabaigos, bet ne vėliau kaip iki Viešojo pirkimo komisijos sprendimo dėl laimėjusio pasiūlymo priėmimo. Tiekėjas (rangovas) turi teisę paduoti skundą ir nepateikęs pretenzijos perkančiajai organizacijai.

3. Skundas pateikiamas Viešųjų pirkimų tarnybai prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau vadinama – Viešųjų pirkimų tarnyba). Tiekėjai (rangovai) skundus pateikia patys (per kurjerį) arba siunčia paštu. Skundas laikomas pateiktu tą dieną, kai jį gauna Viešųjų pirkimų tarnyba.

4. Skundai registruojami Viešųjų pirkimų tarnybos sekretoriate. Gautų paštu skundų vokai pridedami prie dokumentų, kad būtų galima nustatyti jų išsiuntimo ar gavimo datą.

5. Nepriklausoma komisija turi išnagrinėti skundą ne vėliau kaip per 20 dienų nuo jo gavimo Viešųjų pirkimų tarnyboje dienos. Skundo nagrinėjimo terminą ne daugiau kaip 20 dienų gali pratęsti Viešųjų pirkimų tarnyba, gavusi motyvuotą Nepriklausomos komisijos prašymą.

 

III. Skundo forma ir turinys

 

6. Skundą tiekėjas (rangovas) pateikia raštu. Skunde turi būti nurodyta:

6.1. tiekėjo (rangovo) pavadinimas, adresas, kodas;

6.2. perkančiosios organizacijos, kurios sprendimai ar veiksmai vykdant viešąjį pirkimą skundžiami, pavadinimas, adresas, kodas;

6.3. neteisėti perkančiosios organizacijos sprendimai ar veiksmai ir jų neteisėtumą pagrindžiantys teisės aktai ar aplinkybės;

6.4. tiekėjo (rangovo) reikalavimai;

6.5. tiekėjo (rangovo) pasirinkto Nepriklausomos komisijos nario vardas ir pavardė.

7. Skundas turi būti pasirašytas tiekėjo (rangovo) arba jo įgalioto atstovo.

8. Prie skundo pridedamas tiekėjo (rangovo) atstovo įgaliojimas ar kitas įgalinimus atstovauti įmonei, įstaigai, organizacijai patvirtinantis dokumentas bei skundą pagrindžiantys dokumentai.

 

IV. Atsisakymas priimti skundą IR Skundų sujungimas

 

9. Viešųjų pirkimų tarnyba atsisako priimti skundą, jeigu:

9.1. skundo nagrinėjimas nepriskirtas Nepriklausomos komisijos kompetencijai;

9.2. skundas pateikiamas praleidus terminą, nustatytą jam pateikti;

9.3. skundas pateikiamas Viešojo pirkimo komisijai jau priėmus sprendimą dėl laimėjusio pasiūlymo;

9.4. tiekėjas (rangovas) skundžia perkančiosios organizacijos veiksmus ar sprendimus, dėl kurių Nepriklausoma komisija jau priėmė sprendimą, arba buvo priimtas tiekėjo (rangovo) skundo atsisakymas;

9.5. skundą paduoda atstovas, neturintis įgaliojimų.

10. Apie atsisakymą priimti skundą tiekėjui (rangovui) pranešama ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo atitinkamo sprendimo priėmimo dienos ir nurodomos atsisakymo priimti skundą priežastys.

11. Jeigu skundas neatitinka šių sąlygų ir tvarkos 6 punkto reikalavimų, arba skundą paduoda atstovas, neturintis įgaliojimų, Viešųjų pirkimų tarnyba grąžina skundą, nurodydama trūkumus ir nustatydama terminą, iki kurio jie turi būti ištaisyti. Jeigu iki nustatyto termino trūkumai ištaisomi, laikoma, kad skundas paduotas pradinio jo pateikimo Viešųjų pirkimų tarnybai dieną. Kitaip laikoma, kad skundas nepaduotas.

12. Jeigu skundą paduoda vienas tiekėjas (rangovas), kitų tiekėjų (rangovų) skundus dėl tų pačių perkančiosios organizacijos sprendimų ar veiksmų Viešųjų pirkimų tarnyba turi teisę sujungti su pirmuoju. Apie tai pranešama skundą pateikusiam tiekėjui (rangovui) bei kitiems skundų pateikėjams.

V. Nepriklausomos komisijos nario pareigos

 

13. Nepriklausomos komisijos narys, dalyvaujantis nagrinėjant skundą, privalo:

13.1. asmeniškai susipažinti su medžiaga, pateikta skundui nagrinėti;

13.2. dalyvauti Nepriklausomos komisijos posėdžiuose;

13.3. ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki posėdžio dienos informuoti Viešųjų pirkimų tarnybos direktorių bei Nepriklausomos komisijos pirmininką apie aplinkybes, dėl kurių jis negali dalyvauti nagrinėjant skundą;

13.4. neatskleisti valstybinių, tarnybinių, komercinių–gamybinių, profesinių ar banko paslapčių.

 

VI. Nepriklausomos komisijos posėdžio laikas ir vieta

 

14. Nepriklausomos komisijos posėdžių laiką, suderinęs su nariais ir Viešųjų pirkimų tarnyba, paskiria jos pirmininkas.

15. Nepriklausomos komisijos posėdžiai vyksta Viešųjų pirkimų tarnybos paskirtoje patalpoje.

 

VII. Parengiamasis posėdis

 

16. Prieš nagrinėjant skundą iš esmės, šaukiamas parengiamasis posėdis.

17. Parengiamasis posėdis yra uždaras, jame dalyvauja tik Nepriklausomos komisijos nariai ir posėdžio sekretorius.

18. Parengiamajame posėdyje sprendžiami šie klausimai:

18.1. svarstoma, ar skundui nagrinėti reikia papildomos medžiagos. Užsienio valstybėse išduoti dokumentai, kuriuos perkančioji organizacija arba tiekėjas (rangovas) pateikia papildomai, turi būti legalizuoti teisės aktų nustatyta tvarka;

18.2. svarstoma, ar reikia ekspertų išvados;

18.3. nagrinėjami tiekėjo (rangovo) ir perkančiosios organizacijos prašymai;

18.4. paskiriama posėdžio, kuriame iš esmės bus nagrinėjamas skundas, data;

18.5. aptariama, kurie asmenys, išskyrus tiekėjo (rangovo) ir perkančiosios organizacijos atstovus, turi dalyvauti skundo nagrinėjimo iš esmės posėdyje.

19. Ekspertus Nepriklausomos komisijos siūlymu kviečia bei informaciją skundus nagrinėjančiai Nepriklausomai komisijai rengia ir teikia Viešųjų pirkimų tarnyba.

 

VIII. Nepriklausomos komisijos pirmininko IR nariŲ nušalinimo pagrindai

 

20. Nepriklausomos komisijos pirmininkas ar narys negali dalyvauti nagrinėjant skundą, jeigu jis:

20.1. susijęs artimos giminystės ar svainystės ryšiais su tiekėju (rangovu) arba jo atstovu, perkančiosios organizacijos atstovu arba kitais skundą nagrinėjančiais Nepriklausomos komisijos nariais, posėdžio sekretoriumi arba ekspertu. Asmenys, susiję su Nepriklausomos komisijos pirmininku ar nariais artimos giminystės ar svainystės ryšiais, yra Nepriklausomos komisijos pirmininko ar nario tėvai, įtėviai, broliai, seserys ir jų vaikai, seneliai, sutuoktiniai, vaikai, įvaikiai, jų sutuoktiniai ir jų vaikai, taip pat sutuoktinių tėvai, broliai, seserys ir jų vaikai;

20.2. susijęs darbo ar kitokiais sutartiniais santykiais su tiekėju (rangovu) arba perkančiąja organizacija, arba nuo šių santykių pasikeitimo praėjo mažiau kaip vieneri metai;

20.3. yra tiekėjo (rangovo) arba perkančiosios organizacijos atstovas;

20.4. pats arba asmenys, susiję su juo artimos giminystės ar svainystės ryšiais, yra tiesiogiai ar netiesiogiai suinteresuoti skundo nagrinėjimo baigtimi arba yra kitokių aplinkybių, verčiančių abejoti jo nešališkumu.

 

IX. Nepriklausomos komisijos pirmininko IR nariŲ nušalinimo tvarka, kito komisijos nario paskyrimas

 

21. Esant aplinkybėms, nurodytoms šių sąlygų ir tvarkos 20 punkte, Nepriklausomos komisijos pirmininkas ar narys kreipiasi su rašytiniu prašymu nušalinti jį nuo skundo nagrinėjimo. Tais pačiais pagrindais nušalinimą jiems gali pareikšti tiekėjas (rangovas), perkančioji organizacija bei Viešųjų pirkimų tarnyba.

22. Nušalinimas turi būti motyvuotas ir pareikštas raštu iki skundo nagrinėjimo iš esmės posėdžio pradžios. Vėliau pareikšti nušalinimą galima tik tais atvejais, kai pareiškiantis nušalinimą asmuo apie nušalinimo pagrindą sužinojo pradėjus iš esmės nagrinėti skundą.

23. Nepriklausomos komisijos nario nušalinimo klausimas ne vėliau kaip kitą darbo dieną po prašymo nušalinti gavimo išsprendžiamas Nepriklausomos komisijos pirmininko sprendimu, o dėl pirmininko – Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus įsakymu. Sprendimas dėl nušalinimo yra galutinis ir neskundžiamas.

24. Tiekėjo (rangovo) ar perkančiosios organizacijos pasirinkto komisijos nario nušalinimo atveju vietoj jo Nepriklausomos komisijos pirmininkas kviečia kitą asmenį, nurodytą pasirenkant Nepriklausomos komisijos narius (eilės tvarka). Jeigu tiekėjas (rangovas) ar perkančioji organizacija pakaitinių narių nebuvo nurodę, siūloma pasirinkti kitą narį iš Viešųjų pirkimų tarnybos sudaryto ir patvirtinto sąrašo. Jeigu nušalinamas Viešųjų pirkimų tarnybos paskirtas narys, kitą narį iš sąrašo parenka Viešųjų pirkimų tarnyba. Pradėjusiam nagrinėti skundą asmeniui, paskirtam vietoj nušalinto Nepriklausomos komisijos pirmininko ar nario, pateikiamos skundo ir su jo nagrinėjimu susijusių dokumentų kopijos, be to, informuojama apie skundo nagrinėjimo eigą iki jo darbo Nepriklausomoje komisijoje pradžios.

 

X. skundo Atsisakymas

 

25. Iki skundo nagrinėjimo iš esmės posėdžio dienos tiekėjas (rangovas) gali atsisakyti jo, pateikdamas Viešųjų pirkimų tarnybai rašytinį pareiškimą. Kol skundas neperduotas nagrinėti Nepriklausomai komisijai, jo atsisakymo klausimą sprendžia Viešųjų pirkimų tarnybos direktorius, o kai skundas jau perduotas Nepriklausomai komisijai, – ši komisija. Atsisakymo klausimas išsprendžiamas ne vėliau kaip per 2 darbo dienas nuo pareiškimo gavimo. Viešųjų pirkimų tarnyba ir Nepriklausoma komisija atsisakymo gali ir nepriimti, jeigu skundą būtina išnagrinėti paisant viešųjų interesų. Rašytinis tiekėjo (rangovo) pareiškimas, jog atsisakoma skundo, patvirtintas įgalioto atstovo parašu, pridedamas prie skundo nagrinėjimo dokumentų.

 

XI. Pranešimas apie posėdžio laiką ir vietą

 

26. Nepriklausomos komisijos sekretorius raštu praneša posėdžio laiką ir vietą Nepriklausomos komisijos nariams, tiekėjui (rangovui), perkančiajai organizacijai ir kitiems asmenims, kviečiamiems dalyvauti iš esmės nagrinėjant skundą.

27. Nepriklausomos komisijos narys, negalintis atvykti į posėdį, privalo iš anksto apie tai pranešti Nepriklausomos komisijos pirmininkui. Posėdžio datą ne daugiau kaip 3 dienoms gali atidėti Nepriklausomos komisijos pirmininkas. Jeigu posėdyje negali dalyvauti Nepriklausomos komisijos pirmininkas, jis apie tai praneša Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriui. Šiuo atveju posėdį ne daugiau kaip 3 dienoms atideda Viešųjų pirkimų tarnybos direktorius.

28. Jeigu į posėdį neatvyksta tiekėjo (rangovo) ar perkančiosios organizacijos atstovas, skundas nagrinėjamas tik tuo atveju, kai yra duomenų, jog tiekėjui (rangovui) ar perkančiajai organizacijai laiku pranešta, kur ir kada bus nagrinėjamas skundas.

 

XII. Posėdžio viešumas IR JO KALBA

 

29. Skundai Nepriklausomos komisijos posėdyje nagrinėjami viešai. Motyvuotu Nepriklausomos komisijos nutarimu posėdis gali būti uždaras, kai nagrinėjant skundą viešai gali būti atskleista valstybinė, tarnybinė, komercinė-gamybinė, profesinė, banko paslaptis.

30. Uždarame posėdyje gali dalyvauti tik tiekėjo (rangovo) bei perkančiosios organizacijos atstovai, taip pat ekspertai bei vertėjai.

31. Nepriklausomos komisijos posėdis vyksta lietuvių kalba. Kviečiamas į posėdį asmuo, nemokantis lietuvių kalbos, atvyksta su vertėju.

32. Jeigu Nepriklausomai komisijai pateikiamo dokumento originalas sudarytas užsienio kalba, turi būti pateiktas oficialus jo vertimas į lietuvių kalbą.

 

XIII. Nepriklausomos komisijos pirmininko įgaliojimai

 

33. Posėdžiui vadovauja Nepriklausomos komisijos pirmininkas. Nepriklausomos komisijos pirmininkas:

33.1. skelbia posėdžio pradžią;

33.2. nustato į posėdį atvykusių asmenų, dalyvaujančių nagrinėjant skundą, tapatybę, patikrina atstovų įgaliojimus;

33.3. suteikia asmenims, dalyvaujantiems nagrinėjant skundą, teisę pareikšti savo nuomonę, užduoda jiems klausimų;

33.4. įspėja, o kai nepaisoma įspėjimo, nutraukia asmens, dalyvaujančio nagrinėjant skundą, kalbą, jeigu tai nesusiję su skundo nagrinėjimu;

33.5. įspėja, o kai nepaisoma įspėjimo, pašalina iš posėdžio salės asmenį, pažeidžiantį posėdžio tvarką;

33.6. skelbia posėdžio pertraukas;

33.7. pasirašo posėdžio protokolą;

33.8. skelbia posėdžio pabaigą;

33.9. skelbia sprendimą;

33.10. išnagrinėjus skundą, ne vėliau kaip per 3 dienas pateikia Viešųjų pirkimų tarnybai Nepriklausomos komisijos narių kelionės bei gyvenamųjų patalpų nuomos išlaidas patvirtinančius dokumentus.

 

XIV. Nepriklausomos komisijos nario neatvykimas į posėdį

 

34. Nepriklausomos komisijos nariui neatvykus į posėdį, posėdis atidedamas. Tai pažymima protokole.

35. Jeigu paaiškėja, kad Nepriklausomos komisijos narys neatvyko į posėdį be svarbių priežasčių pakartotinai, jis gali būti išbrauktas iš šios komisijos narių sąrašo.

 

XV. Posėdžio eiga

 

36. Nepriklausomos komisijos pirmininkas pradeda posėdį paskelbdamas, koks skundas nagrinėjamas, kas atvyko į posėdį, ir suteikia tiekėjo (rangovo) atstovui teisę kalbėti.

37. Po tiekėjo (rangovo) atstovo kalba perkančiosios organizacijos atstovas, paskui – ekspertas. Nepriklausomos komisijos nariai turi teisę pateikti jiems klausimų.

38. Jeigu posėdyje nedalyvauja tiekėjo (rangovo) ar perkančiosios organizacijos atstovas, skundas nagrinėjamas remiantis rašytine medžiaga.

39. Išklausius asmenų, dalyvaujančių nagrinėjant skundą, paaiškinimus bei išnagrinėjus visus dokumentus, Nepriklausomos komisijos pirmininkas baigia posėdį ir paprašo posėdyje dalyvaujančių asmenų išeiti iš salės bei praneša sprendimo paskelbimo laiką.

40. Jeigu skundas sudėtingas ir per vieną posėdį jo išnagrinėti negalima, Nepriklausomos komisijos pirmininkas gali nuspręsti rengti keletą posėdžių.

 

XVI. Posėdžio protokolas

 

41. Posėdžio metu rašomas posėdžio protokolas. Protokolą rašo posėdžio sekretorius.

42. Posėdžio protokole nurodoma:

42.1. posėdžio data ir vieta, jo pradžios ir pabaigos laikas;

42.2. Nepriklausomos komisijos narių, posėdžio sekretoriaus, eksperto, tiekėjo (rangovo) arba jo atstovo bei perkančiosios organizacijos atstovo vardas ir pavardė, tiekėjo (rangovo) ir perkančiosios organizacijos pavadinimas, adresas, kodas;

42.3. skundo esmė;

42.4. tiekėjo (rangovo) reikalavimai;

42.5. informacija apie posėdyje dalyvaujančių asmenų atvykimą ar jų neatvykimo priežastis;

42.6. jeigu posėdis atidedamas – jo atidėjimo priežastys;

42.7. tiekėjo (rangovo) ir perkančiosios organizacijos atstovų paaiškinimai, eksperto išvada, Nepriklausomos komisijos narių klausimai bei atsakymai į juos;

42.8. priimto sprendimo esmė (žinios apie tiekėjo (rangovo) reikalavimų patenkinimą).

Protokolas pasirašomas jo surašymo dieną. Protokolą pasirašo Nepriklausomos komisijos pirmininkas ir posėdžio sekretorius.

Tiekėjas (rangovas) arba jo atstovas bei perkančiosios organizacijos atstovas turi teisę susipažinti su protokolu ir gauti jo nuorašus.

 

XVII. Sprendimų rūšys

 

43. Nepriklausoma komisija, išnagrinėjusi skundą, priima vieną iš šių sprendimų:

43.1. skundo nepatenkinti ir jį atmesti;

43.2. skundą patenkinti ir įpareigoti perkančiąją organizaciją panaikinti arba pakeisti sprendimus ar veiksmus;

43.3. skundą patenkinti ir nutraukti pirkimo procedūras.

 

XVIII. Sprendimo priėmimas

 

44. Priimtame sprendime įrašomi šių sąlygų ir tvarkos 49.1–49.4 ir 49.9–49.11 punktuose nurodyti duomenys, ir sprendimas paskelbiamas jo priėmimo dieną. Kita sprendimo dalis surašoma per 3 dienas ir turi atitikti šių sąlygų ir tvarkos 49.5–49.8 punktų reikalavimus.

45. Priimant sprendimą, posėdžių salėje gali būti tik Nepriklausomos komisijos pirmininkas ir nariai, nagrinėję skundą.

46. Sprendimas priimamas balsų dauguma.

47. Sprendimą surašo Nepriklausomos komisijos pirmininkas arba vienas iš Nepriklausomos komisijos narių.

 

XIX. Sprendimo forma ir turinys

 

48. Sprendimas išdėstomas raštu ir pasirašomas skundą nagrinėjusių Nepriklausomos komisijos pirmininko bei narių.

49. Sprendime nurodoma:

49.1. sprendimo priėmimo data ir vieta;

49.2. sprendimą priėmusių komisijos narių, taip pat posėdžio sekretoriaus vardai ir pavardės, tiekėjo (rangovo) ir perkančiosios organizacijos pavadinimas, adresas, kodas, jų atstovų vardai, pavardės, asmens kodai;

49.3. skundo turinys;

49.4. tiekėjo (rangovo) reikalavimai;

49.5. asmenų, dalyvaujančių nagrinėjant skundą, paaiškinimai;

49.6. nustatytos faktinės aplinkybės;

49.7. aplinkybės, kuriomis grindžiamas Nepriklausomos komisijos sprendimas;

49.8. teisės aktai, kuriais vadovavosi komisija, priimdama sprendimą;

49.9. Nepriklausomos komisijos sprendimas;

49.10. nurodymas apie skundo nagrinėjimo išlaidų paskirstymą. Jeigu paaiškėja, kad perkančioji organizacija pažeidė teisėtus tiekėjo (rangovo) interesus, ji turi atlyginti tiekėjo (rangovo) turėtas skundo nagrinėjimo išlaidas;

49.11. tiekėjo (rangovo) ir perkančiosios organizacijos teisė apskųsti Nepriklausomos komisijos sprendimą teismui.

 

XX. Sprendimo pATEIKImas VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ TARNYBAI

 

50. Sprendimą ir visą su skundo nagrinėjimu susijusią medžiagą ne vėliau kaip per 3 dienas po sprendimo priėmimo Nepriklausomos komisijos pirmininkas perduoda Viešųjų pirkimų tarnybai.

 

XXI. Pranešimas apie sprendimo priėmimą

 

51. Sprendimo nuorašus ne vėliau kaip kitą darbo dieną po jo surašymo Viešųjų pirkimų tarnyba išsiunčia tiekėjui (rangovui), perkančiajai organizacijai, prireikus – perkančiosios organizacijos steigėjui arba valstybės akcijų turėtojui.

 

XXII. SPRENDIMO VYKDYMO KONTROLĖ

 

52. Apie Nepriklausomos komisijos sprendimo vykdymą perkančioji organizacija ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo sprendimo gavimo praneša Viešųjų pirkimų tarnybai.

 

XXIII. SPRENDIMO APSKUNDIMAS

 

53. Nepriklausomos komisijos sprendimą tiekėjas (rangovas) arba perkančioji organizacija turi teisę įstatymų nustatyta tvarka apskųsti teismui. Nepriklausomai komisijai teisme atstovauja šios komisijos pirmininkas, o jo nesant – vienas iš komisijos narių. Jeigu nėra pirmininko, Nepriklausomos komisijos narį paskiria Viešųjų pirkimų tarnyba.

Teisme atstovaujantis Nepriklausomos komisijos pirmininkas ar narys turi teisę iš Viešųjų pirkimų tarnybos gauti reikiamą teisinę pagalbą.

______________


Patvirtinta

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1999 m. gruodžio 24 d. nutarimu Nr. 1467

 

SKUNDŲ NAGRINĖJIMO NEPRIKLAUSOMOJE VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ GINČŲ NAGRINĖJIMO KOMISIJOJE IŠLAIDŲ APMOKĖJIMO TVARKA

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Ši tvarka reglamentuoja išlaidų už tiekėjų (rangovų) skundų nagrinėjimą Nepriklausomoje viešųjų pirkimų ginčų nagrinėjimo komisijoje (toliau vadinama – Nepriklausoma komisija) apmokėjimą.

 

II. SKUNDO NAGRINĖJIMO IŠLAIDŲ APSKAIČIAVIMAS IR PADENGIMAS

 

2. Skundo nagrinėjimo išlaidoms priskiriama:

2.1. Nepriklausomos komisijos pirmininkui ir nariams už skundo nagrinėjimą išmokėtos sumos, taip pat priskaičiuotos privalomosios valstybinio socialinio draudimo įmokos. Nepriklausomos komisijos pirmininkui ir nariams – viešojo administravimo valstybės tarnautojams atlyginimas už skundo nagrinėjimą nemokamas.

2.2. Nepriklausomos komisijos pirmininko ir narių turėtų skundo nagrinėjimo metu gyvenamųjų patalpų nuomos, kelionės išlaidos bei dienpinigiai;

2.3. ekspertams sumokėtas atlyginimas. Ekspertams mokama už ekspertizę, taip pat atlyginamos jų turėtų skundo nagrinėjimo metu gyvenamųjų patalpų nuomos, kelionės išlaidos, išmokami dienpinigiai ir padengiamas pagrindinėje darbovietėje negautas vidutinis darbo užmokestis už laiką, sugaištą dėl iškvietimo į Nepriklausomos komisijos posėdį.

3. Nepriklausomos komisijos pirmininko, narių bei ekspertų turėtų skundo nagrinėjimo metu gyvenamųjų patalpų nuomos, kelionės išlaidos ir dienpinigiai apskaičiuojami pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 m. sausio 23 d. nutarimo Nr. 120 „Dėl tarnybinių komandiruočių Lietuvos Respublikos teritorijoje“ (Žin., 1996, Nr. 9-225) nuostatas.

Pateikus faktines išlaidas patvirtinančius dokumentus, gyvenamųjų patalpų nuomos išlaidos vienam asmeniui atlyginamos neviršijant 80 litų už parą.

Dokumentai, liudijantys Nepriklausomos komisijos pirmininko, narių bei ekspertų kelionės išlaidas iki skundo nagrinėjimo vietos, yra pagrindas apmokėti kelionės išlaidas atgal.

Kelionės ir gyvenamųjų patalpų nuomos išlaidas patvirtinančius dokumentus Nepriklausomos komisijos nariai pateikia Nepriklausomos komisijos pirmininkui. Išnagrinėjus skundą ir priėmus sprendimą, Nepriklausomos komisijos pirmininkas ne vėliau kaip per 3 dienas šiuos dokumentus perduoda Viešųjų pirkimų tarnybai.

4. Paduodamas skundą, tiekėjas (rangovas) į Viešųjų pirkimų tarnybos atskirą einamąją sąskaitą „Pavedimų lėšos“ sumoka 3000 litų skundo nagrinėjimo išlaidoms padengti. Ši suma turi būti sumokėta prieš paduodant skundą arba iki Nepriklausomos komisijos sudarymo.

5. Šios tvarkos 3 punkto antrojoje pastraipoje bei 4 punkte nurodytos sumos indeksuojamos atsižvelgiant į infliacijos lygį Lietuvos Respublikoje.

 

III. TIEKĖJO (RANGOVO) IR PERKANČIOSIOS ORGANIZACIJOS TURĖTŲ SKUNDO NAGRINĖJIMO IŠLAIDŲ ATLYGINIMAS

 

6. Jeigu Nepriklausoma komisija skundą patenkina, perkančioji organizacija ne vėliau kaip per 14 dienų po sprendimo priėmimo atlygina tiekėjui (rangovui) jo turėtas skundo nagrinėjimo išlaidas.

7. Viešųjų pirkimų tarnyba ne vėliau kaip per 7 dienas nuo sprendimo priėmimo grąžina tiekėjui (rangovui) faktiškai nepanaudotą įmokos likutį ir išduoda skundo nagrinėjimo išlaidas patvirtinančią pažymą.

Jeigu paaiškėja, kad tiekėjo (rangovo) sumokėtų lėšų neužtenka skundo nagrinėjimo išlaidoms padengti, Nepriklausoma komisija nustato terminą (ne trumpesnį kaip 3 dienos), per kurį tiekėjas (rangovas) turi sumokėti trūkstamą sumą.

 

IV. LĖŠŲ, MOKĖTINŲ NEPRIKLAUSOMOS KOMISIJOS PIRMININKUI, NARIAMS IR EKSPERTAMS, IŠMOKĖJIMAS

 

8. Šios tvarkos 2 punkte nurodytas sumas Nepriklausomos komisijos pirmininkui, nariams ir ekspertams išmoka Viešųjų pirkimų tarnyba iš atskiroje einamojoje sąskaitoje „Pavedimų lėšos“ esančių lėšų.

9. Sumas, mokėtinas Nepriklausomos komisijos pirmininkui, nariams ir ekspertams, Viešųjų pirkimų tarnyba išmoka po to, kai Nepriklausoma komisija išnagrinėja skundą ir priima sprendimą.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

10. Jeigu tiekėjas (rangovas) atsisako skundo, tačiau Nepriklausoma komisija nusprendžia atsisakymo nepriimti, skundo nagrinėjimo išlaidos paskirstomos bendra tvarka. Jeigu atsisakymas priimamas, tiekėjui (rangovui) grąžinamas faktiškai nepanaudotas įmokos likutis.

______________