BIRŽŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL BIRŽŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIAUS 2013 M. LIEPOS 17 D. ĮSAKYMO NR. A-535 „DĖL GYVŪNŲ LAIKYMO BIRŽŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TERITORIJOS GYVENAMOSIOSE VIETOVĖSE TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2017 m. balandžio 20 d. Nr. A-338

Biržai

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi ir atsižvelgdamas į Biržų rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos 2017 m. kovo 13 d. Biržų rajono savivaldybės vietinių rinkliavų valdymo patikrinimo ataskaitą Nr. K14-2,

p a k e i č i u Gyvūnų laikymo Biržų rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisykles, patvirtintas Biržų rajono savivaldybės administracijos 2013 m. liepos 17 d. įsakymu Nr. A-535 „Dėl Gyvūnų laikymo Biržų rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklių patvirtinimo“:

1.   Pakeičiu 55 punktą ir jį išdėstau taip:

55. Voljerai ar kiti gyvūnams laikyti skirti nesudėtingi statiniai statomi vadovaujantis reikalavimais, nustatytais Statybos techninio reglamento STR 1.01.03:2017 „Statinių klasifikavimas“, patvirtinto Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2016 m. spalio 27 d. įsakymu Nr. D1–713 „Dėl statybos techninio reglamento STR 1.01.03:2017 „Statinių klasifikavimas“ patvirtinimo“, VI skyriuje.“.

2.   Pakeičiu 56 punktą ir jį išdėstau taip:

56. Individualioje valdoje gyvūnų laikymo statiniai, kuriems nereikia leidimo ir projekto (mažų gyvūnų ir paukščių narvai, karvelidės, voljerai, būdos ir kt.), turi būti statomi ne arčiau kaip 2 m iki gretimo sklypo ribos ir ne arčiau kaip 15 m nuo gretimo namo. Mažesniu atstumu šie statiniai gali būti statomi tik turint gretimo žemės sklypo savininko ar naudotojo sutikimą.“.

3.    Pakeičiu 78 punktą ir jį išdėstau taip:

78. Bendrojo naudojimo patalpose gyvūnai (išskyrus šunis), atsižvelgiant į veislės ar rūšies ypatumus, nešami specialiuose narveliuose, kuprinėse, ant rankų arba vedami su pavadėliu.“.

4.    Pakeičiu 79 punktą ir jį išdėstau taip:

79. Pavojingi ir koviniai šunys bei kovinių ir pavojingų šunų mišrūnai bendrojo naudojimo patalpose, viešosiose vietose vedžiojami (vedami) laikant už pavadėlio ir su antsnukiu. Kiti šunys bendrojo naudojimo patalpose, viešosiose vietose vedžiojami (vedami) laikant už pavadėlio ir su antsnukiu ar be jo. Šunį vedantis asmuo privalo užtikrinti, kad šuo nekels grėsmės žmonėms ir kitiems gyvūnams. Jei šalia yra žmonių ar gyvūnų, pavadėlis turi būti sutrumpinamas tiek, kad šuo nekeltų grėsmės žmonėms ir kitiems gyvūnams.“.

5.    Pakeičiu 80 punktą ir jį išdėstau taip:

80. Bute, privačiame name, kur gyvena kelios šeimos, leidžiama laikyti gyvūnus tik turint raštišką visų jame gyvenančių pilnamečių asmenų sutikimą.“.

6.    Pakeičiu 92 punktą ir jį išdėstau taip:

92. Draudžiama bešeimininkius ir bepriežiūrius gyvūnus laikyti, šerti (išskyrus Savivaldybės administracijos patvirtintose šėrimo vietose), leisti veistis įstaigų, organizacijų, visų nuosavybės formų bei paskirties įmonių patalpose ir kiemuose, daugiabučių namų bendrojo naudojimo patalpose, kiemuose, garažuose ar jų teritorijose. Už neleistiną bešeimininkių ir bepriežiūrių gyvūnų laikymą (veisimą) patalpose (rūsiuose, laiptinėse ir kt.), kiemuose, garažuose ar jų teritorijose atsako ir gyvūnų surinkimo, aplinkos kenksmingumo pašalinimo (deratizacijos, dezinsekcijos, dezinfekcijos) išlaidas apmoka fiziniai ir juridiniai asmenys, kurių patalpose, teritorijose bešeimininkiai ir bepriežiūriai gyvūnai laikomi ir veisiami.“.

7.    Pakeičiu 99 punktą ir jį išdėstau taip:

99. Gyvūnų savininkai privalo registruoti gyvūnus Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo bei kitų gyvūnų registravimą reglamentuojančių teisės aktų nustatyta tvarka.“.

8.    Pripažįstu netekusiais galios 86, 100‒103 punktus.

 

 

 

Administracijos direktoriaus pavaduotojas,

pavaduojantis Administracijos direktorių                                         Audris Mukas