LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO

2002 M. KOVO 8 D. ĮSAKYMO NR. 112 „DĖL RECEPTŲ RAŠYMO IR VAISTINIŲ PREPARATŲ, MEDICINOS PRIEMONIŲ (MEDICINOS PRIETAISŲ) IR KOMPENSUOJAMŲJŲ MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONIŲ IŠDAVIMO (PARDAVIMO) VAISTINĖSE GYVENTOJAMS IR POPIERINIŲ RECEPTŲ SAUGOJIMO, IŠDAVUS (PARDAVUS) VAISTINIUS PREPARATUS, MEDICINOS PRIEMONES (MEDICINOS PRIETAISUS) IR KOMPENSUOJAMĄSIAS MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONES VAISTINĖJE, TAISYKLIŲ PATVIRTINIMOPAKEITIMO

 

2022 m. rugsėjo 30 d. Nr. V-1504

Vilnius

 

P a k e i č i u Receptų rašymo ir vaistinių preparatų, medicinos priemonių (medicinos prietaisų) ir kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių išdavimo (pardavimo) vaistinėse gyventojams ir popierinių receptų saugojimo, išdavus (pardavus) vaistinius preparatus, medicinos priemones (medicinos prietaisus) ir kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones vaistinėje, taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. kovo 8 d. įsakymu Nr. 112 „Dėl Receptų rašymo ir vaistinių preparatų, medicinos priemonių (medicinos prietaisų) ir kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių išdavimo (pardavimo) vaistinėse gyventojams ir popierinių receptų saugojimo, išdavus (pardavus) vaistinius preparatus, medicinos priemones (medicinos prietaisus) ir kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones vaistinėje, taisyklių patvirtinimo“:

1. Pakeičiu 3.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

3.2. Elektroninis receptas – Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos (toliau – ESPBI IS) priemonėmis sudarytas ir patvirtintas receptas, pasirašytas teisinę galią turinčiu elektroniniu parašu arba patvirtintas elektroniniu spaudu.“

2. Pakeičiu 3.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

3.3. Elektroninis vaistinio preparato, medicinos priemonės (medicinos prietaiso) ir kompensuojamosios medicinos pagalbos priemonės išdavimo (pardavimo) dokumentas (toliau – išdavimo (pardavimo) dokumentas) – ESPBI IS priemonėmis sudarytas ir patvirtintas dokumentas, kuriuo patvirtinamas vaistinio preparato, medicinos pagalbos priemonės (medicinos prietaiso) ar kompensuojamosios medicinos pagalbos priemonės išdavimas (pardavimas), pasirašytas teisinę galią turinčiu elektroniniu parašu arba patvirtintas elektroniniu spaudu.“

3. Pakeičiu 7 punktą ir jį išdėstau taip:

7. Draudžiama ambulatoriškai besigydantiems pacientams receptuose išrašyti vaistinių preparatų, kurie leidžiami vartoti tik stacionare.“

4. Papildau 71 punktu:

71. Draudžiama receptuose išrašyti vaistinių preparatų:

71.1. kurių sudėtyje yra sintetinės kilmės vaistinių medžiagų, priklausančių opioidų grupei, kai jie skiriami pagal indikacijas pakaitiniam gydymui, išskyrus sudėtinius vaistinius preparatus, kurių veikliųjų medžiagų bendriniai pavadinimai yra buprenorfinas ir naloksonas, išrašomus vadovaujantis Pakaitinio gydymo skyrimo ir taikymo priklausomybei nuo opioidų gydyti tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. rugpjūčio 6 d. įsakymu Nr. V-653 „Dėl Pakaitinio gydymo skyrimo ir taikymo priklausomybei nuo opioidų gydyti ir Pakaitinių opioidinių vaistinių preparatų išrašymo, išdavimo, laikymo ir apskaitos asmens sveikatos priežiūros įstaigose tvarkos aprašų patvirtinimo“ (toliau  Pakaitinio gydymo skyrimo ir taikymo priklausomybei nuo opioidų gydyti tvarkos aprašas);

71.2. skirtų inhaliacinei ar intraveninei narkozei, kurių veikliosios medžiagos yra eteris, etomidatas, halotanas, izofluranas, ketamino hidrochloridas, metoheksitalis, natrio oksibutiratas, propofolis, remifentanilio hidrochlorias, sevofluranas, tiopentalio natrio druska ir natrio karbonatas.“

5. Pakeičiu 28.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

28.2. vartojamų ambulatoriškai neinjekcinių ir neinfuzinių vaistinių preparatų – ne ilgesniam kaip 30 dienų kursui, išskyrus:

28.2.1. vaistinius preparatus, kurių veikliosios medžiagos bendrinis pavadinimas yra metadonas, ‒ jų leidžiama išrašyti ne ilgesniam kaip 45 dienų kursui;

28.2.2. sudėtinius vaistinius preparatus, kurių veikliųjų medžiagų bendriniai pavadinimai yra buprenorfinas ir naloksonas, – jie išrašomi vadovaujantis Pakaitinio gydymo skyrimo ir taikymo priklausomybei nuo opioidų gydyti tvarkos aprašu.

6. Pakeičiu 86 punktą ir jį išdėstau taip:

86. Elektroniniai receptai netaisomi. Pastebėjus neteisingus duomenis, pvz., susijusius su recepto išrašymu, po elektroninio recepto pasirašymo elektroniniu parašu arba jo patvirtinimo elektroniniu spaudu, jis panaikinamas, nurodant, dėl kokių priežasčių jis naikinamas, ir išrašomas naujas, išskyrus atvejus, kai pagal jį vaistai, kompensuojamosios MPP ar medicinos priemonės  (medicinos prietaisai) jau išduoti (parduoti). Sveikatos priežiūros specialistas asmeniškai atsako už jo sudarytus, patvirtintus ir elektroniniu spaudu patvirtintus arba asmeniniu teisinę galią turinčiu elektroniniu parašu pasirašytus elektroninius receptus.

 

 

 

Sveikatos apsaugos ministras                                                                                     Arūnas Dulkys