Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

nutarimas

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2004 M. RUGPJŪČIO 17 D. NUTARIMO NR. 966 „DĖL PRAMONINIŲ AVARIJŲ PREVENCIJOS, LIKVIDAVIMO IR TYRIMO NUOSTATŲ IR PAVOJINGŲJŲ MEDŽIAGŲ IR MIŠINIŲ SĄRAŠO, JŲ KVALIFIKACINIŲ KIEKIŲ NUSTATYMO IR CHEMINIŲ MEDŽIAGŲ BEI MIŠINIŲ PRISKYRIMO PAVOJINGOSIOMS MEDŽIAGOMS KRITERIJŲ APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2020 m. spalio 28 d. Nr. 1216

Vilnius

 

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. rugpjūčio 17 d. nutarimą Nr. 966 „Dėl Pramoninių avarijų prevencijos, likvidavimo ir tyrimo nuostatų ir Pavojingųjų medžiagų ir mišinių sąrašo, jų kvalifikacinių kiekių nustatymo ir cheminių medžiagų bei mišinių priskyrimo pavojingosioms medžiagoms kriterijų aprašo patvirtinimo“:

1. Pakeisti preambulę ir ją išdėstyti taip:

„Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinės saugos įstatymo 2 straipsnio 25 dalimi ir 29 straipsniu ir įgyvendindama 2012 m. liepos 4 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 2012/18/ES dėl didelių, su pavojingomis cheminėmis medžiagomis susijusių avarijų pavojaus kontrolės, iš dalies keičiančią ir vėliau panaikinančią Tarybos direktyvą 96/82/EB, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:“

2. Pakeisti 2.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:

2.3. šio nutarimo 2.1.1 ir 2.1.2 papunkčių nuostatos netaikomos, jeigu veiklos vykdytojas iki šio nutarimo įsigaliojimo dienos jau yra pateikęs pranešimą apie pavojingąjį objektą, parengęs pavojingojo objekto avarijų prevencijos planą, pateikęs pavojingojo objekto saugos ataskaitą, patvirtinęs vidaus avarinį planą ir pateikęs informaciją, būtiną išorės avariniam planui parengti, ir jeigu šiuose dokumentuose nurodyta informacija atitinka šiuo nutarimu patvirtintų Pramoninių avarijų prevencijos, likvidavimo ir tyrimo nuostatų atitinkamai 9, 14, 19 punktų ir V skyriaus reikalavimus ir nėra pasikeitusi.“

3. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintus Pramoninių avarijų prevencijos, likvidavimo ir tyrimo nuostatus:

3.1. Pakeisti 47 punktą ir jį išdėstyti taip:

47. Esant tikimybei, kad įvykus aukštesniojo lygio pavojingajame objekte avarijai jos neigiami padariniai galėtų išplisti į gretimas valstybes, kompetentinga institucija privalo pateikti toms valstybėms, kurioms gresia pavojus, pakankamai informacijos, kad jos galėtų parengti tinkamus išorės avarinius planus, vykdyti teritorijų planavimą ir teikti informaciją visuomenei. Nuostatų 34 punkte nurodytu atveju kompetentinga institucija apie savivaldybės, kurioje yra pavojingasis objektas arba kurioje galėtų išplisti pavojingojo objekto avarijos padariniai, administracijos direktoriaus sprendimą nerengti išorės avarinio plano praneša ir gretimai valstybei, kurioje būtų juntami neigiami padariniai, jeigu tame pavojingajame objekte įvyktų avarija.“

3.2. Pakeisti 64 punktą ir jį išdėstyti taip:

64. Valstybės priežiūros ir kontrolės institucijos, savivaldybės, kurioje yra pavojingasis objektas, administracijos direktorius, sudarydami jų planuojamų tikrinti ūkio subjektų sąrašus ir remdamiesi rizikos vertinimu, atliekamu vadovaujantis jų teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintomis rizikos vertinimo metodikomis su nustatytais vertinimo kriterijais, o nesant patvirtintų rizikos vertinimo metodikų pagal kompetenciją vertindami, kaip ūkio subjektas (numatomas tikrinti pavojingasis objektas) laikėsi tikrinamos srities teisės aktų reikalavimų (pavojingajame objekte per pastaruosius trejus metus (kasmet) nebuvo nustatyta tikrinamos srities teisės aktų pažeidimų, neįvyko tikrinamos srities teisės aktais reglamentuojamų avarijų, incidentų, sutrikimų ar nelaimingų atsitikimų), gali priimti sprendimą praleisti aukštesniojo lygio pavojingojo objekto patikrinimą pagal grafiką einamaisiais metais, tačiau ne dažniau kaip kartą kas trejus metus. Apie tokį sprendimą valstybės priežiūros ir kontrolės institucija, savivaldybės, kurioje yra pavojingasis objektas, administracijos direktorius raštu praneša kompetentingai institucijai derindami atitinkamų metų pavojingųjų objektų patikrinimų grafiką.“

3.3. Pakeisti 67 punktą ir jį išdėstyti taip:

67. Neplaniniai patikrinimai atliekami kuo skubiau, siekiant ištirti skundus dėl Nuostatų reikalavimų nesilaikymo, vos neįvykusias avarijas (nenumatytus ir nelauktus įvykius, kurie tik dėl atsitiktinumo, avarinių valdymo sistemų suveikimo ar skubių veiksmų neperėjo į avariją), ekstremaliuosius įvykius, įvykius, susijusius su pavojingosiomis medžiagomis ir sukėlusius pavojų pavojingojo objekto darbuotojų gyvybei, ir Nuostatų reikalavimų nesilaikymo faktus.“

3.4. Pakeisti 68 punktą ir jį išdėstyti taip:

68. Po kiekvieno patikrinimo pagal grafiką valstybės priežiūros ir kontrolės institucijos ir savivaldybės, kurioje yra pavojingasis objektas, administracijos direktoriaus paskirti savivaldybės administracijos darbuotojai Lietuvos Respublikos pavojingųjų objektų patikrinimų programoje, patvirtintoje kompetentingos institucijos vadovo, nustatytais terminais ir tvarka pateikia kompetentingai institucijai pagal kompetenciją parengtus pavojingojo objekto patikrinimo rezultatus įforminančius dokumentus kartu su veiklos vykdytojui skirtų individualių administracinių aktų kopijomis. Jų pagrindu kompetentinga institucija parengia bendrą pavojingojo objekto patikrinimo ataskaitą ir ją pateikia veiklos vykdytojui ne vėliau kaip per 2 mėnesius po pavojingojo objekto patikrinimo. Bendroje patikrinimo ataskaitoje nurodomi teisės aktų reikalavimų pažeidimai ir šių pažeidimų ištaisymo terminai, kurie negali būti ilgesni nei iki kito planinio patikrinimo. Po Nuostatų 59.2 papunktyje nurodyto pavojingojo objekto patikrinimo valstybės priežiūros ir kontrolės institucijos ar savivaldybės, kurioje yra pavojingasis objektas, administracijos direktoriaus paskirti savivaldybės administracijos darbuotojai kompetentingai institucijai pateikia tik veiklos vykdytojui skirtų individualių administracinių aktų kopijas.“

3.5. Pakeisti 1 priedo 2.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:

2.1. pavojingojo objekto ir jo aplinkos aprašymas, įskaitant informaciją apie geografinę vietą, meteorologines, geologines, hidrografines sąlygas ir, jeigu reikia, jos istorijos apibūdinimą;“.

4. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintą Pavojingųjų medžiagų ir mišinių sąrašą, jų kvalifikacinių kiekių nustatymo ir cheminių medžiagų bei mišinių priskyrimo pavojingosioms medžiagoms kriterijų aprašą:

4.1. Pakeisti 3 punktą ir jį išdėstyti taip:

3. Cheminės medžiagos ir mišiniai klasifikuojami pagal 2008 m. gruodžio 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1272/2008 dėl cheminių medžiagų ir mišinių klasifikavimo, ženklinimo ir pakavimo, iš dalies keičiantį ir panaikinantį direktyvas 67/548/EEB bei 1999/45/EB ir iš dalies keičiantį Reglamentą (EB) Nr. 1907/2006 su visais pakeitimais.“

4.2. Pakeisti 8 punkto 1 lentelės 2.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:

 

„2.1.

2.1.1.

 

2.1.2.

 

2.1.3.

 

P1a. SPROGMENYS (žr. Aprašo 13 punktą):

nestabilieji sprogmenys;

arba 1.1, 1.2, 1.3, 1.5, arba 1.6 poklasių sprogmenys;

arba cheminės medžiagos, arba mišiniai, turintys sprogstamųjų savybių pagal 2008 m. gegužės 30 d. Komisijos reglamente (EB) Nr. 440/2008, nustatančiame bandymų metodus pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1907/2006 dėl cheminių medžiagų registracijos, įvertinimo, autorizacijos ir apribojimų (REACH) su visais pakeitimais (žr. Aprašo 14 punktą), pateiktą A.14 metodą ir nepriklausantys pavojingumo klasėms „Organiniai peroksidai“ arba „Savaime reaguojančios medžiagos ir mišiniai“

10

50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.3. Pakeisti 19.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:

19.1. nuo 15,75 procento (žr. Aprašo 25.1 papunktį) iki 24,5 procento (žr. Aprašo 25.2 papunktį) svorio ir kuriose yra ne daugiau kaip 0,4 procento bendro sprogiųjų ar organinių medžiagų kiekio arba kurios atitinka 2003 m. spalio 13 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 2003/2003 dėl trąšų su visais pakeitimais, III priedo 2 skyriaus reikalavimus;“.

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                      Saulius Skvernelis

 

 

 

Vidaus reikalų ministrė                                                                   Rita Tamašunienė