VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS

TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL VILNIAUS MIESTO SPORTO KLUBŲ PROJEKTŲ ĮGYVENDINIMO 2019–2021 METAIS PROGRAMOS PATVIRTINIMO

 

2018 m. gruodžio 5 d. Nr. 1-1847

Vilnius

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 29 punktu ir Lietuvos Respublikos kūno kultūros ir sporto įstatymo 12 straipsnio 1 ir 2 dalimis, Vilniaus miesto savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

Patvirtinti Vilniaus miesto sporto klubų projektų įgyvendinimo 2019–2021 metais programą (pridedama).

 

 

 

Meras                                                                                                                 Remigijus Šimašius

 

PATVIRTINTA

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos

2018 m. gruodžio 5 d.

sprendimu Nr. 1-1847

 

Vilniaus miesto sporto klubų projektų įgyvendinimo 2019–2021 metais programa

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Vilniaus miesto sporto klubų projektų įgyvendinimo 2019–2021 metais programa (toliau vadinama – Programa) nustato Programos bendrąsias nuostatas, tikslus, uždavinius, pagrindinius reikalavimus projektams ir sporto klubams, Programos įgyvendinimą ir finansavimą, laukiamus rezultatus  ir projektų paraiškų vertinimo kriterijus.

2.  Programą įgyvendina Vilniaus miesto savivaldybės (toliau – Savivaldybė)  administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento Sporto skyrius.

3. Programos įgyvendinimo laikotarpis – 2019–2021 metai. Programos įgyvendinimui lėšas – ne mažiau kaip 2 mln. 600 tūkst. Eur kiekvienais metais skiria Savivaldybės taryba, tvirtindama Savivaldybės biudžetą.

4. Įgyvendinus programą bus sustiprinti Vilniaus miesto sporto klubai, užtikrintas ilgalaikis ir tvarus jų finansavimas, skatinamas profesionalusis sportas, vaikų ir jaunimo sporto programos, varžybų organizavimas, sudaromos sąlygos dalyvauti svarbiuose Lietuvos ir tarptautiniuose turnyruose, skatinamas veiklos viešinimas, atstovaujant ir reprezentuojant bei rezultatais garsinamas Vilniaus miestas.

5. Programa atitinka Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo, Lietuvos Respublikos kūno kultūros ir sporto įstatymo ir kitų teisės aktų nuostatas.

 

II. PROGRAMOS TIKSLAS IR UŽDAVINIAI

 

6. Programos tikslai yra pagerinti sąlygas profesionaliojo sporto potencialui didinti ir jam realizuoti, plėtoti ir tobulinti sporto klubų veiklą, sudaryti galimybę gabiausiems aukšto meistriškumo sportininkams atstovauti miesto reprezentacines komandas, sudaryti kuo palankesnes sąlygas rengtis oficialioms šalies ir tarptautinėms varžyboms.

7. Programos uždaviniai:

7.1. sudaryti sąlygas sporto klubams organizuoti ir sistemingai siekti Vilniaus miestui svarbių rezultatų;

7.2. skatinti vykdyti socialinius projektus;

7.3. skatinti sporto klubus dalyvauti aukščiausio lygio nacionaliniuose čempionatuose ir tarptautiniuose turnyruose;

7.4 skatinti sporto klubus integruoti vilniečius sportininkus į pagrindines komandas.

 

III. PAGRINDINIAI REIKALAVIMAI SPORTO KLUBAMS

 

8. Programoje gali dalyvauti sporto klubai, kurie:

8.1. organizuoja ir vykdo veiklą, sporto varžybas Vilniaus mieste;

8.2. skatina profesionalųjį sportą ir siekia aukštų sportinių rezultatų, per pastaruosius trejus metus yra delegavę sportininkus Lietuvos reprezentacinėms rinktinėms;

8.3. vykdo vaikų ir jaunimo ilgalaikes programas;

8.4. sudaro patrauklias sąlygas žiūrovams ir siekia didelio žiūrovų skaičiaus sporto renginiuose;

8.5. viešina savo veiklą, atstovauja Vilniui ir reprezentuoja Vilniaus miestą;

8.6. yra registruoti Vilniaus miesto savivaldybėje;

8.7. nėra likviduojami, sustabdę ar apriboję savo veiklą;

8.8. yra įvykdę mokesčių ar socialinio draudimo įmokų mokėjimo įsipareigojimus pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus;

8.9. deleguoja sportininkus į Lietuvos reprezentacines rinktines;

8.10. turi atskirą sąskaitą Savivaldybės biudžeto lėšoms;

8.11. ne mažiau kaip penktadalį Savivaldybės skiriamų lėšų panaudos vaikų ir jaunimo programoms vykdyti.

9. Tinkamos projekto išlaidos turi būti tiesiogiai susijusios su projekte numatytomis veiklomis ir būtinos projektui vykdyti, pagrįstos projekto įgyvendinimo eiga ir planu, išlaidų pobūdžiu ir kiekiu. Projekto paraiškoje numatyto galutinio įvykdymo terminas negali būti perkeliamas į kitus metus.

10. Netinkamos finansuoti išlaidos:

10.1. ilgalaikio turto (ūkio inventorius, baldai, transporto ir ryšio priemonės, kompiuterinė, medicinos įranga ir kitas inventorius, priemonės ir įranga, kuri nenusidėvi per vienus metus) įsigijimams apmokėti;

10.2. pastatų statybai, rekonstrukcijai, kapitaliniam ir einamajam remontui, pastatų ir teritorijos priežiūros išlaidoms apmokėti.

11. Įgyvendinant projektus, finansuojamos šioje Programoje numatytam tikslui ir uždaviniams pasiekti būtinos išlaidos turi būti skirtos projekte numatytai veiklai ir renginiams organizuoti ir vykdyti, realios, pagrįstos projekto įgyvendinimo planu, išlaidų pobūdžiu, kiekiu ir patiriamos projekto įgyvendinimo metu.

 

IV. LAUKIAMI REZULTATAI

 

12. Įgyvendinus šią Programą, bus:

12.1. sudarytos sąlygos sporto klubams organizuoti ir sistemingai siekti Vilniaus miestui reikšmingų rezultatų;

12.2. garsinamas Vilniaus miesto vardas sporto klubų komandoms dalyvaujant Lietuvos ir tarptautiniuose turnyruose;

12.3. sudarytos patrauklios sąlygos žiūrovams.

 

V. PARAIŠKŲ VERTINIMO KRITERIJAI

 

13. Paraiškos bus vertinamos pagal šiuos kriterijus:

13.1. projekto aktualumas Vilniaus miestui, nauda vilniečiams, išliekamoji vertė;

13.2. pareiškėjo iškovotos prizinės vietos Lietuvos aukščiausio lygio čempionatų varžybose 2015, 2016, 2017, 2018 metais;

13.3. pareiškėjo pasiekimai svarbiose tarptautinės ir (ar) nacionalinės reikšmės aukščiausio lygio varžybose 2015, 2016, 2017, 2018 metais;

13.4. jaunimo programų vykdymas;

13.5. varžybų skaičius Vilniaus mieste;

13.6. dalyvių, žiūrovų skaičius, projekto viešinimas;

13.7. televizijos ir (ar) interneto transliacijų skaičius;

13.8. didėjanti privačių lėšų dalis pareiškėjo biudžete.

 

VI. PROJEKTO PARAIŠKŲ PATEIKIMO TVARKA

 

14. Pareiškėjas privalo parengti ir elektroniniu būdu per interneto svetainę www.vilnius.lt (paraiškai pateikti yra būtina užsiregistruoti interneto svetainėje www.vilnius.lt ir naudotis elektroninės bankininkystės paslaugomis) pateikti elektroninę projekto paraišką pagal nustatytą formą (1 priedas) su joje nurodytais priedais per 1 mėnesį nuo paskelbimo apie programą dienos. Apie programą skelbiama Vilniaus miesto savivaldybės interneto svetainėje, kur nurodoma ši informacija:

14.1. programos pavadinimas;

14.2. programos tikslas;

14.3 programos sąlygos;

14.4. programos paraiškų forma, priėmimo būdas ir pateikimo terminas;

14.5. Sporto skyriaus kontaktinių asmenų telefonų numeriai, elektroninis paštas;

14.6. kita su programa organizavimu susijusi informacija.

15. Projekto paraiška turi būti parengta lietuvių kalba.

16. Dokumentai pateikiami tokia tvarka: projekto paraiška (1 priedas), kurią užpildo pareiškėjas, turintis teisę pasirašyti, projekto sąmata (2 priedas), įstaigos registravimą patvirtinantis dokumentas.

17. Pateiktame projekto aprašyme pagrindžiamas projekto reikalingumas, projekto tikslai ir uždaviniai, projekto įgyvendinimo terminai, veiklos programos, projekto įgyvendinimo strategija (1–2 puslapiai), pagrindžiami 13 punkte išvardyti kriterijai.

18. Projekto sąmatoje būtina nurodyti visas su projekto veiklos įgyvendinimu susijusias išlaidas (įskaitant mokesčius ir PVM). Pareiškėjas turi nurodyti bendrą projekto vertę, turimas arba gaunamas iš kitų finansavimo šaltinių lėšas, ne mažesnes kaip 20 procentų nuo bendros projekto vertės, ir atskirai nurodyti sumą, prašomą iš Savivaldybės. Lėšos nebus skiriamos, jei prašoma tik Savivaldybės finansavimo.

19. Juridiniai asmenys, teikiantys paraišką privalo turėti atskirą sąskaitą Savivaldybės biudžeto lėšoms.

20. Vienas pareiškėjas gali pateikti ne daugiau kaip vieną projektą.

21. Pateikta projekto paraiška rodo, kad pareiškėjas yra susipažinęs su programos nuostatais ir griežtai jų laikysis, taip pat patvirtina, kad per pastaruosius trejus metus iki paraiškos pateikimo dienos pareiškėjas nėra paskelbtas nemokiu, nėra likviduojamas, nesustabdyta ar nenutraukta jo ūkinė veikla, nėra skolingas valstybės institucijoms ir Valstybiniam socialinio draudimo fondui, taip pat nepradėti teisminiai procesai dėl pareiškėjo veiklos nutraukimo, nemokumo ar bankroto.

22. Nenagrinėjamos paraiškos:

22.1. pateiktos pasibaigus nustatytam terminui;

22.2. neįformintos pagal Programos 14–18 punktus;

22.3. kurių pareiškėjai nepateikė Savivaldybei anksčiau finansuotų projektų įvykdymo ataskaitų;

22.4. jei paraišką pateikė pareiškėjas, negalintis dalyvauti programoje (neatitinka Programos 8 punkto) arba nesilaikydamas nustatytos formos ir pildymo tvarkos.

 

VII. PARAIŠKŲ NAGRINĖJIMAS IR VERTINIMAS

 

23. Pasibaigus paraiškų priėmimo terminui, elektronines paraiškas sutikrina Sporto skyriaus vedėjo įsakymu paskirtas darbuotojas (toliau – koordinatorius). Koordinatorius patikrina, ar pateikti projektai atitinka šių nuostatų reikalavimus. Vadovaudamasis šios Programos 14–17 punktais koordinatorius turi teisę atmesti pateiktas paraiškas.

24. Koordinatorius perduoda paraiškas vertinti Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudarytai sporto klubų projektų ekspertų vertinimo komisijai, kurią sudaro ne mažiau kaip 5 viešųjų pirkimų būdu atrinkti skirtingų sričių ekspertai, kuriems už darbą mokama.

25. Ekspertų vertinimo komisijos įvertintus projektus svarsto Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu iš ne mažiau kaip 7 narių sudaryta lėšų skyrimo komisija. Esant poreikiui į lėšų skyrimo komisijos posėdžius gali būti kviečiami 24 punkte nurodytos komisijos atstovai.

26. Komisijų sekretoriaus funkcijas vykdo koordinatorius, kuris sušaukia pirmuosius komisijų posėdžius.

27. Viešųjų pirkimų būdu atrinkti skirtingų sričių ekspertai įvertina paraiškas pagal vertinimo anketą (3 priedas).

28. Kiekvieną paraišką balais įvertina 3 viešųjų pirkimu būdu atrinkti skirtingų sričių ekspertai. Koordinatorius pateikia lėšų skyrimo komisijai paraiškų vertinimo vidurkius.

29. Finansuojamos paraiškos, kurių įvertinimo vidurkis yra 50 ir daugiau balų.

30. Komisijų pagrindinė veiklos forma – posėdžiai, kuriuos šaukia komisijų pirmininkas savo arba 2/3 komisijos narių iniciatyva. Posėdžiai yra teisėti, jeigu juose dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 komisijos narių. Sprendimai priimami paprasta balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, sprendimą lemia pirmininko balsas. Pirmininkas išrenkamas pirmojo posėdžio metu.

31. Lėšų skyrimo komisija paskiria programai finansuoti skirtų lėšų dalis procentais, supažindina su lėšų paskirstymo įsakymu Savivaldybės tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komitetą ir teikia įsakymą pasirašyti Savivaldybės administracijos direktoriui.

32. Komisijų nariai prieš pradėdami pirmąjį posėdį pasirašo patvirtinimą, kad komisijos narys nėra asmeniškai suinteresuotas dėl kurio nors iš pateiktų projektų. Priešingu atveju komisijos narys privalo nusišalinti nuo projekto, dėl kurio yra asmeniškai suinteresuotas, ir jo nevertinti.

33. Kol nepriimtas galutinis komisijos nutarimas dėl lėšų paskirstymo projektams ir nepasirašytas Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas dėl lėšų paskirstymo projektams, komisijų nariai ir Sporto skyriaus darbuotojai negali platinti informacijos apie komisijos nutarimus.

34. Pareiškėjai neturi teisės dalyvauti nagrinėjant paraiškas.

35. Informaciją apie programos vykdymą teikia koordinatorius, kurio kontaktiniai duomenys kartu su programos informacija ir terminais yra skelbiami interneto svetainėje www.vilnius.lt.

 

VIIIREZULTATŲ PASKELBIMAS

 

36. Rezultatai paskelbiami per 5 darbo dienas nuo Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo pasirašymo dienos.

37. Rezultatai skelbiami interneto svetainėje www.vilnius.lt.

38. Pateikti projektai negrąžinami.

39. Pateikti projektai yra saugomi 10 metų, praėjus terminui sunaikinami.

 

IX. SUTARTIES PASIRAŠYMO, PROJEKTO VYKDYMO IR ATASKAITOS TEIKIMO SĄLYGOS

 

40. Vilniaus miesto sporto klubų projektų įgyvendinimo 2019–2021 metais programos lėšų skyrimo sutartis (4 priedas) turi būti pasirašyta per 2 mėnesius nuo rezultatų paskelbimo interneto svetainėje www.vilnius.lt.

41. Sutarties prieduose pateikiama Savivaldybės skirto finansavimo sąmata kaip neatskiriama sutarties dalis.

42. Gali būti finansuojamos tik su projekto įgyvendinimu susijusios išlaidos, patirtos nuo sausio 1 d. iki gruodžio 31 d. Kiekvienais metais (2019, 2020 ir 2021 m.) pasirašomos atskiros projekto finansavimo sutartys.

43. Skiriamos lėšos negali būti panaudotos kitai programai, kitam projektui finansuoti.

44. Projekto vykdytojas privalo sutartyje nurodytais terminais teikti finansines ataskaitas, nurodytas sutartyje.

45. Projekto vykdytojas privalo pateikti įvykdymo ataskaitą (6 priedas) iki penkioliktos naujų metų dienos:

46. Projekto vykdymo metu keičiant daugiau kaip 20 procentų sutarties priede pateiktos detalios sąmatos lėšų tarp sąmatos eilučių, būtina Sporto skyriui pateikti du prašymo tikslinti sąmatą (5 priedas) egzempliorius. Per 5 darbo dienas Sporto skyriuje apsvarsčius prašymą ir jam pritarus, pareiškėjui grąžinamas vienas prašymo egzempliorius su žyma „Suderinta“. Nepritarus projekto prašymui pareiškėjas informuojamas per 5 darbo dienas elektroniniu paštu.

47. Finansuojama įstaiga įsipareigoja visoje komunikacijos medžiagoje (viešųjų ryšių priemonėse, lauko, spaudos, televizijos, radijo ir kt. reklamoje) nurodyti, kad Savivaldybė yra sporto klubo rėmėja, vaizduoti oficialų Vilniaus miesto ženklą. Ženklas turi būti vaizduojamas vadovaujantis grafinio identiteto vadove nustatytais reikalavimais.

 

X. KONTROLĖ, ATSAKOMYBĖ IR GINČŲ SPRENDIMAS

 

48. Projekto vykdytojas, pasirašęs sutartį su Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamentu, atsiskaito už panaudotas lėšas sutartyje nustatyta tvarka.

49. Programos įgyvendinimą kontroliuoja Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba bei Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento Sporto skyrius.

50. Organizacija, pateikusi klaidingas žinias apie Savivaldybės finansuojamo projekto vykdymą, panaudojusi ne pagal paskirtį skirtas lėšas ar kitaip pažeidusi lėšų panaudojimo tvarką, atsako Lietuvos Respublikos teisės aktų ir projekto finansavimo sutartyje nustatyta tvarka.

51. Projektą įgyvendinančių subjektų veiksmai ir sprendimai gali būti skundžiami teisės aktų nustatyta tvarka.

52. Už projekto nuostatų nevykdymą ar netinkamą vykdymą jį įgyvendinantiems subjektams taikoma atsakomybė.

53. Visi kilę klausimai ar ginčai sprendžiami Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

_________________________