LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2002 M. KOVO 18 D. ĮSAKYMO NR. 132 „DĖL SVEIKATOS PRIEŽIŪROS IR FARMACIJOS SPECIALISTŲ PROFESINĖS KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO IR JO FINANSAVIMO TVARKOS“ PAKEITIMO

 

2018 m. lapkričio 8 d. Nr. V-1260

Vilnius

 

 

1.  P a k e i č i u Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. kovo 18 d. įsakymą Nr. 132 „Dėl Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų profesinės kvalifikacijos tobulinimo ir jo finansavimo tvarkos“:

1.1. Pakeičiu nurodytą įsakymą ir jį išdėstau nauja redakcija (Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų profesinės kvalifikacijos tobulinimo ir jo finansavimo tvarka ir Profesinės kvalifikacijos tobulinimo mastas išduodant (perregistruojant) farmacijos praktikos licencijas nauja redakcija nedėstomi):

 

„LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL SVEIKATOS PRIEŽIŪROS IR FARMACIJOS SPECIALISTŲ PROFESINĖS KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO IR JO FINANSAVIMO TVARKOS

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatymo 51 straipsnio 2 dalimi, Lietuvos  Respublikos sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo 43 straipsnio 3 dalimi, Lietuvos Respublikos farmacijos įstatymo 6 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos odontologijos praktikos įstatymo 9 straipsnio 3 punktu, Lietuvos Respublikos medicinos praktikos įstatymo 10 straipsnio 2 punktu, Lietuvos Respublikos slaugos praktikos ir akušerijos praktikos įstatymo 13 straipsnio 4 punktu ir 14 straipsnio 4 punktu, Lietuvos Respublikos visuomenės sveikatos priežiūros įstatymo 45 straipsnio 4 dalimi:

1. T v i r t i n u pridedamus:

1.1. Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų profesinės kvalifikacijos tobulinimo ir jo finansavimo tvarką.

1.2. Profesinės kvalifikacijos tobulinimo mastą išduodant (perregistruojant) farmacijos praktikos licencijas.

2.  Pavedu įsakymo vykdymą kontroliuoti viceministrui pagal veiklos sritį.“

1.2. Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtintą Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų profesinės kvalifikacijos tobulinimo ir jo finansavimo tvarką:

1.2.1.   Pakeičiu 1 punktą ir jį išdėstau taip:

1. Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų profesinės kvalifikacijos tobulinimo ir jo finansavimo tvarka (toliau – Tvarka) reglamentuoja sveikatos priežiūros specialistų, vykdančių  Asmens sveikatos priežiūros veiklos rūšių sąraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. vasario 5 d. įsakymu Nr. 61 „Dėl Asmens sveikatos priežiūros veiklos rūšių sąrašo patvirtinimo“, nurodytas veiklas, visuomenės sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų (toliau – specialistai) profesinės kvalifikacijos tobulinimo (toliau – tobulinimas, tobulinimasis) organizavimo, apmokėjimo ir vertinimo tvarką.“

1.2.2.   Pakeičiu 2.8 papunktį ir jį išdėstau taip:

2.8. mokslinė praktinė konferencija – formaliojo švietimo institucijų, sveikatos priežiūros ar farmacijos specialistams, pacientams atstovaujančių organizacijų, viešojo administravimo institucijų organizuojamas profesinės kvalifikacijos tobulinimas, kai mokslininkai pristato ir (ar) aptaria savo praktinės patirties bei mokslinių tyrimų rezultatus;“.

1.2.3.   Pakeičiu 2.9 papunktį ir jį išdėstau taip:

2.9. švietimo institucija – juridinis asmuo, valstybės narės juridinio asmens ar kitos organizacijos padalinys, įsteigtas Lietuvos Respublikoje teisės aktų nustatyta tvarka, kurio pagrindinė veikla yra neformalusis švietimas.“

1.2.4.   Pakeičiu 2.10 papunktį ir jį išdėstau taip:

2.10. formaliojo švietimo institucija – juridinis asmuo, valstybės narės juridinio asmens ar kitos organizacijos padalinys, įsteigtas Lietuvos Respublikoje teisės aktų nustatyta tvarka, kuriai teisės aktų nustatyta tvarka suteikta teisė išduoti valstybės pripažintus diplomus ar pažymėjimus“.

1.2.5.   Papildau 2.11 papunkčiu:

2.81. konferencija – švietimo institucijų, sveikatos priežiūros ar farmacijos specialistams, pacientams atstovaujančių organizacijų, viešojo administravimo institucijų organizuojamas profesinės kvalifikacijos tobulinimo vienkartinis renginys, kurio tikslas – skleisti naujas pažangias idėjas, dalytis patyrimu profesinėje veikloje;“.

1.2.6.   Papildau 2.12 papunkčiu:

2.11. seminaras – švietimo institucijų, sveikatos priežiūros ar farmacijos specialistams, pacientams atstovaujančių organizacijų, viešojo administravimo institucijų organizuojamas profesinės kvalifikacijos tobulinimo vienkartinis renginys, kurio metu vyksta praktiniai užsiėmimai;“.

1.2.7.   Papildau 2.13 papunkčiu:

 

2.12. virtuali mokymo(si) aplinka – kompiuterių tinklais ir kitomis informacinėmis komunikacijos technologijomis vykdoma mokymo ir mokymosi veikla, kai besitobulinančiojo ir dėstytojo mokymo(si) aplinka sukurta naudojant atvirojo kodo programinę įrangą „Moodle“ ar kitą analogišką programinę įrangą;“.

 

1.2.8.   Papildau 2.14 papunkčiu:

2.13. kitos Tvarkoje vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. birželio 28 d. įsakyme Nr. V-645 „Dėl Sveikatos specialistų tobulinimo programų derinimo taisyklių ir Tobulinimo programų vertinimo komisijos nuostatų patvirtinimo“;“

1.2.9.   Pakeičiu 3 punktą ir jį išdėstau taip:

3. Tobulinimosi formos yra šie renginiai: kursai, stažuotės, paskaitos, tobulinimo renginiuose skaitomi pranešimai, publikacijos recenzuojamuose mokslo žurnaluose ir leidiniuose, mokslinės praktinės konferencijos, konferencijos, seminarai, suvažiavimai, dalyvavimas rengiant teisės aktų projektus Ministerijoje ar jai pavaldžiose įstaigose, taip pat studijų dalykai, kuriuos studijuoja ar yra baigę specialistai, turintys tos pačios studijų krypties anksčiau įgytą profesinę kvalifikaciją. Tobulinimas gali vykti ir nuotoliniu būdu, ir asmeniui fiziškai dalyvaujant renginyje.“

1.2.10. Papildau 31 punktu:

31. Nuotolinis tobulinimasis vyksta virtualioje mokymosi aplinkoje, kurioje pateikiama mokomoji medžiaga, atliekamos užduotys, interaktyviai bendraujama su dėstytojais, suteikiamos galimybės pagilinti tas pačias žinias bei kompetencijas, užtikrinant jų patikrinimą bei įvertinimą, kaip ir asmeniui fiziškai dalyvaujant tobulinimosi renginyje.“

1.2.11. Papildau 32 punktu:

32. Profesinės kvalifikacijos tobulinimo renginiuose skaitomuose pranešimuose pateikti vaistinių preparatų reklamą draudžiama.“

1.2.12. Pakeičiu 4.6 papunkčio pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

4.6. dalyvavimas mokslinėje praktinėje konferencijoje, konferencijoje, seminare, išskyrus nurodytą Tvarkos 4.7 papunktyje:“.

1.2.13. Pakeičiu 4.7 papunkčio pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

4.7. dalyvavimas tarptautiniame suvažiavime, tarptautinėje mokslinėje praktinėje konferencijoje, tarptautiniame seminare (Lietuvos Respublikoje ar kitoje valstybėje):“.

1.2.14. Papildau 4.11 papunkčiu:

4.11. dalyvavimas rengiant teisės akto projektą:

4.11.1. Lietuvos medicinos normos projektą – 6 val. pagal atitinkamą profesinę kvalifikaciją;   

4.11.2. diagnostikos ir gydymo metodiką ar diagnostikos ir gydymo tvarkos aprašą ar kitą asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimą reglamentuojantį teisės aktą – 18 val. pagal atitinkamą profesinę kvalifikaciją.“

1.2.15. Papildau 41 punktu:

41. Informacija apie visų formų tobulinimo renginius ir sveikatos specialistų privalomą tobulinimąsi įrašoma ir administruojama Privalomojo sveikatos draudimo informacinės sistemos „Sveidra“ asmens sveikatos priežiūros, odontologijos praktikos ir farmacijos specialistų bei spaudų, asmens sveikatos priežiūros, odontologinės priežiūros (pagalbos) įstaigų ir vaistinių licencijų administravimo bei apskaitos Medicinos elektroninėje tobulinimo administravimo sistemoje    (toliau – METAS) (http://kvp.vlk.lt/METAS/), tobulinimo organizatoriams suvedant renginių duomenis. METAS sistemoje įvestus duomenis tvirtina Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centras“.

1.2.16. Pakeičiu 14 punktą ir jį išdėstau taip:

14. Profesinės kvalifikacijos tobulinimu rūpinasi patys specialistai ir sveikatos priežiūros ar farmacinės įstaigos, įmonės (toliau – sveikatos priežiūros ar farmacijos įstaigos), jų steigėjai, sveikatos priežiūros ar farmacijos specialistams, pacientams atstovaujančios organizacijos. Specialistų rengimo ir tobulinimo užsakovai yra Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija (toliau – Ministerija).“

1.2.17. Pakeičiu 18 punktą ir jį išdėstau taip:

18. Švietimo institucijos turi užtikrinti tobulinimo programų kokybę ir jų vykdytojų profesionalumą, atitinkantį tobulinamų specialistų profesinei kvalifikacijai keliamus reikalavimus, užtikrinti, kad visų formų renginiai vyktų laikantis Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo. Nustačius šio punkto nuostatų pažeidimus, sveikatos specialistų privalomas tobulinimasis nebus įskaitomas. Tobulinimo programos turi būti suderintos, vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. birželio 28 d. įsakymu Nr. V-645 „Dėl Sveikatos specialistų tobulinimo programų derinimo taisyklių ir Tobulinimo programų vertinimo komisijos nuostatų patvirtinimo.“

2. N u s t a t a u, kad šis įsakymas įsigalioja 2018 m. gruodžio 1 d.

 

 

 

Sveikatos apsaugos ministras                                                                                      Aurelijus Veryga