Logo  Description automatically generated

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRO 2017 M. SPALIO 16 D. ĮSAKYMO NR. D1-845 „DĖL PLANUOJAMOS ŪKINĖS VEIKLOS ATRANKOS DĖL POVEIKIO APLINKAI VERTINIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2022 m. kovo 9 d. Nr. D1-65

Vilnius

 

1. Pakeičiu Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2017 m. spalio 16 d. įsakymą Nr. D1-845 „Dėl Planuojamos ūkinės veiklos atrankos dėl poveikio aplinkai vertinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1.1. Pakeičiu preambulę ir ją išdėstau taip: 

„Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymo 6 straipsnio 1 dalies 2 punktu, 2 dalimi, 6 dalimi, 7 straipsnio 4, 6, 7, 8, 9 dalimis, 13 straipsnio 2 dalimi ir įgyvendindamas 2011 m. gruodžio 13 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 2011/92/ES dėl tam tikrų valstybės ir privačių projektų poveikio aplinkai vertinimo su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2014 m. balandžio 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2014/52/ES:“

1.2. Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtintą Planuojamos ūkinės veiklos atrankos dėl poveikio aplinkai vertinimo tvarkos aprašą:

1.2.1. Pakeičiu 1 punktą ir jį išdėstau taip:

1. Planuojamos ūkinės veiklos atrankos dėl poveikio aplinkai vertinimo tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) nustato planuojamos ūkinės veiklos atrankos informacijos, pagal kurią nustatoma, ar reikia atlikti poveikio aplinkai vertinimą (toliau – atrankos informacija), sudėtį ir turinį, atrankos dėl poveikio aplinkai vertinimo (toliau – PAV) proceso dalyvių santykius rengiant ir nagrinėjant atrankos informaciją, atliekant konsultacijas ir priimant atrankos dėl PAV išvadą (toliau – atrankos išvadą) ir jos viešinimą.“

1.2.2. Pakeičiu 3 punktą ir jį išdėstau taip:

3. Tvarkos aprašas privalomas visiems atrankos dėl PAV proceso dalyviams, nurodytiems Lietuvos Respublikos planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymo 5 straipsnio 1 dalyje.“

1.2.3. Pakeičiu 4 punktą ir jį išdėstau taip:

4. Lietuvos Respublikos planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymo 5 straipsnio 1 dalies 1 punkte nurodytos atsakingosios institucijos funkcijas vykdo Aplinkos apsaugos agentūra (toliau – Agentūra) pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2000 m. liepos     28 d. nutarimo Nr. 900 „Dėl įgaliojimų Aplinkos ministerijai ir jai pavaldžioms institucijoms suteikimo“ 2 punktu suteiktus įgaliojimus, o pagal 1 punktu suteiktus įgaliojimus – tarpvalstybinį PAV procesą koordinuoja Aplinkos ministerija.“  

1.2.4. Pakeičiu 5 punktą ir jį išdėstau taip:

5. Tvarkos apraše vartojamos sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatyme.“

1.2.5. Pakeičiu 7 punktą ir jį išdėstau taip:

7. Planuojamos ūkinės veiklos organizatoriaus duomenys (juridinio asmens pavadinimas / fizinio asmens vardas, pavardė, buveinės adresas/adresas, el. paštas, telefono numeris).

1.2.6. Pakeičiu 8 punktą ir jį išdėstau taip:

8. Tais atvejais, kai atrankos informaciją teikia PAV dokumentų rengėjas, pateikiami jo duomenys (juridinio asmens pavadinimas / fizinio asmens vardas, pavardė, buveinės adresas / adresas, el. paštas, telefono numeris).“

1.2.7Pakeičiu 10 punktą ir jį išdėstau taip:

10. Planuojamos ūkinės veiklos fizinės charakteristikos: žemės sklypo plotas ir planuojama jo naudojimo paskirtis ir būdas (būdai), funkcinės zonos, planuojamas užstatymo plotas, numatomi statiniai, įrenginiai ir jų paskirtys, planuojama įrengti inžinerinė infrastruktūra (pvz., inžineriniai tinklai: vandentiekio, nuotekų šalinimo, šilumos, energijos), susisiekimo komunikacijos, kai taikoma, griovimo darbų aprašymas, informacija apie planuojamus teritorijos rekultivacijos sprendinius.“ 

1.2.8. Pakeičiu 12 punktą ir jį išdėstau taip:

12. Žaliavų, produktų (įskaitant šalutinius ir tarpinius produktus), cheminių medžiagų ir cheminių mišinių naudojimas ir susidarymas, nurodant jų kiekius, o naudojant ar susidarant pavojingosioms medžiagoms ar jų mišiniams, taip pat nurodant jų pavojingumo klasę ir kategoriją; radioaktyviųjų medžiagų naudojimas; pavojingųjų (nurodant pavojingųjų atliekų technologinius srautus) ir nepavojingųjų atliekų (nurodant atliekų susidarymo šaltinį arba atliekų tipą) naudojimas; planuojamos ūkinės veiklos metu numatomas naudoti ir laikyti tokių žaliavų, produktų, medžiagų, mišinių ir atliekų kiekis.

1.2.9. Pakeičiu 17 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

17. Cheminės taršos susidarymas (oro, dirvožemio, vandens teršalų, nuosėdų susidarymas, preliminarus jų kiekis ir teršalų skaičiavimai, atitiktis teisės aktais nustatytiems leistiniems taršos ribiniams dydžiams) ir jos prevencija. Duomenys apie numatomą taršą į aplinkos orą iš stacionarių taršos šaltinių ir apie taršos šaltiniuose numatomas išmesti šiltnamio efektą sukeliančias dujas (toliau – ŠESD) pateikiami 1 ir 2 lentelėse. Teršalų kodai ir pavadinimai rašomi vadovaujantis Teršalų išmetimo į aplinkos orą apskaitos ir ataskaitų teikimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 1999 m. gruodžio 20 d. įsakymu Nr. 408 „Dėl Teršalų išmetimo į aplinkos orą apskaitos ir ataskaitų teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.“

1.2.10. Pakeičiu 18 punktą ir jį išdėstau taip:

18. Taršos kvapais susidarymas (kvapo emisijos, teršalų skaičiavimai, atitiktis kvapo koncentracijos ribinėms vertėms) ir jos prevencija.

1.2.11. Pakeičiu 21 punktą ir jį išdėstau taip:

21. Planuojamos ūkinės veiklos pažeidžiamumo rizika dėl ekstremaliųjų įvykių (pvz., gaisrų, didelių avarijų, stichinių nelaimių (pvz., potvynių, jūros lygio kilimo, žemės drebėjimų)) ir (arba) susidariusių ekstremaliųjų situacijų, įskaitant tas, kurias gali lemti klimato kaita; ekstremaliųjų įvykių ir ekstremaliųjų situacijų tikimybė ir jų prevencija. Jeigu planuojama ūkinė veikla yra susijusi su pavojingosiomis medžiagomis, nurodytomis Pavojingųjų medžiagų ir mišinių sąrašo, jų kvalifikacinių kiekių nustatymo ir cheminių medžiagų bei mišinių priskyrimo pavojingosioms medžiagoms kriterijų aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. rugpjūčio 17 d. nutarimu Nr. 966 „Dėl Pramoninių avarijų prevencijos, likvidavimo ir tyrimo nuostatų ir Pavojingųjų medžiagų ir mišinių sąrašo, jų kvalifikacinių kiekių nustatymo ir cheminių medžiagų bei mišinių priskyrimo pavojingosioms medžiagoms kriterijų aprašo patvirtinimo“, 1 ir 2 lentelėse, ir jų kiekis prilygsta minėtose lentelėse nurodytam kvalifikaciniam kiekiui ar jį viršija arba ji galėtų turėti lemiamą įtaką avarijų pavojui esamame pavojingajame objekte, vertinant tokios planuojamos ūkinės veiklos pažeidžiamumo riziką dėl pramoninių avarijų, rekomenduojama vadovautis Pavojingojo objekto, kuriame pavojingųjų medžiagų kiekiai prilygsta nustatytųjų kvalifikacinių kiekių aukštesniajam lygiui ar jį viršija, saugos ataskaitos rengimo rekomendacijose, patvirtintose Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2013 m. lapkričio 6 d. įsakymu Nr. 1-271 „Dėl Pavojingojo objekto, kuriame pavojingųjų medžiagų kiekiai prilygsta nustatytųjų kvalifikacinių kiekių aukštesniajam lygiui ar jį viršija, saugos ataskaitos rengimo rekomendacijų patvirtinimo“, pateiktais rizikos analizės minimaliais reikalavimais ir įvertinti planuojamos ūkinės veiklos keliamą individualią ir socialinę riziką.

1.2.12. Pakeičiu 22 punktą ir jį išdėstau taip:

22. Planuojamos ūkinės veiklos rizika žmonių sveikatai (pvz., dėl vandens, žemės, oro užterštumo, kvapų, triukšmo, vibracijos, elektromagnetinio lauko, šešėlių mirgėjimo susidarymo).

1.2.13. Pakeičiu 23 punktą ir jį išdėstau taip:

23. Planuojamos ūkinės veiklos sąveika su kita vykdoma ūkine veikla ir (ar) pagal teisės aktų reikalavimus patvirtinta ūkinės veiklos plėtra (pvz., pagal patvirtintų teritorijų planavimo dokumentų sprendinius) gretimuose žemės sklypuose ir (ar) teritorijose (tiesiogiai besiribojančiose (-iuose) arba esančiose (-iuose) netoli planuojamos ūkinės veiklos vietos, jeigu dėl planuojamos ūkinės veiklos pobūdžio ir (ar) masto bei aplinkos sąlygų jose tikėtinas reikšmingas poveikis aplinkai). Veiklos sukeliami nepatogumai (pvz., trukdžių susidarymas, statybos metu galimi transporto eismo ar komunalinių paslaugų tiekimo sutrikimai).

1.2.14. Pakeičiu 26 punktą ir jį išdėstau taip:

26. Teritorijų planavimo dokumentuose nustatytas planuojamos ūkinės veiklos teritorijos, gretimų žemės sklypų ar teritorijų funkcinis zonavimas ir (ar) teritorijos naudojimo reglamentas, specialiosios žemės naudojimo sąlygos. Informacija apie vietovės inžinerinę infrastruktūrą, urbanizuotas teritorijas (gyvenamąsias, pramonines, rekreacines, visuomeninės paskirties), esamus statinius ir šių teritorijų ir (ar) statinių atstumus nuo planuojamos ūkinės veiklos vietos (objekto ar sklypo, kai toks suformuotas, ribos).

1.2.15. Pakeičiu 27 punktą ir jį išdėstau taip:

27. Informacija apie planuojamos ūkinės veiklos teritorijoje ir gretimuose žemės sklypuose ar teritorijose esančius žemės gelmių išteklius, dirvožemį; geologinius procesus ir reiškinius (pvz., erozija, sufozija, karstas, nuošliaužos), geotopus, kurių duomenys kaupiami GEOLIS (geologijos informacijos sistema) duomenų bazėje (https://epaslaugos.am.lt/) ir šių teritorijų atstumus nuo planuojamos ūkinės veiklos vietos (objekto ar sklypo, kai toks suformuotas, ribos).“  

1.2.16. Pakeičiu 30.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

30.1. biotopus, buveines (įskaitant Europos Bendrijos svarbos natūralias buveines, pagal Vietovių, atitinkančių gamtinių buveinių apsaugai svarbių teritorijų atrankos kriterijų, sąrašo, skirto pateikti Europos Komisijai, patvirtinto Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2009 m. balandžio 22 d. įsakymu Nr. D1-210 „Dėl Vietovių, atitinkančių gamtinių buveinių apsaugai svarbių teritorijų atrankos kriterijus, sąrašo, skirto pateikti Europos Komisijai, patvirtinimo“, ir Buveinių apsaugai svarbių teritorijų sąrašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2018 m. balandžio 19 d. įsakymu Nr. D1-317 „Dėl Buveinių apsaugai svarbių teritorijų nustatymo“, priedus, kai prieduose jie nenurodyti – pagal Lietuvos erdvinės informacijos portale www.geoportal.lt/map pateikiamus duomenis, gamtotvarkos planų informaciją): miškus, jų paskirtį ir apsaugos režimą (informacija kaupiama Lietuvos Respublikos miškų valstybės kadastre), pievas (išskiriant natūralias), pelkes, vandens telkinius ir jų apsaugos zonas, juostas, jūros aplinką, jų gausumą, kiekį, kokybę ir regeneracijos galimybes, natūralios aplinkos atsparumą;“.

1.2.17. Pakeičiu 30.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

30.2. augaliją, grybiją ir gyvūniją, ypatingą dėmesį skiriant saugomoms rūšims, jų augavietėms ir radavietėms, kurių informacija kaupiama SRIS (saugomų rūšių informacinė sistema) duomenų bazėje (https://sris.am.lt/), jų atstumą nuo planuojamos ūkinės veiklos vietos (objekto ar sklypo, kai toks suformuotas, ribos).

1.2.18. Pakeičiu 33 punktą ir jį išdėstau taip:

33. Planuojamos ūkinės veiklos žemės sklypo ar teritorijos išsidėstymas esamų ir teritorijų planavimo dokumentų sprendiniuose numatytų rekreacinių, kurortinių, gyvenamosios, visuomeninės paskirties, pramonės ir sandėliavimo, inžinerinės infrastruktūros teritorijų atžvilgiu, nurodomas atstumus nuo šių teritorijų ir (ar) esamų statinių iki planuojamos ūkinės veiklos vietos (objekto ar sklypo, kai toks suformuotas, ribos).“

1.2.19. Pakeičiu 35.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

35.3. saugomoms teritorijoms ir Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijoms. Kai planuojamą ūkinę veiklą numatoma įgyvendinti Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijoje ar jos artimoje aplinkoje, planuojamos ūkinės veiklos organizatorius ar PAV dokumentų rengėjas, vadovaudamasis Planų ar programų ir planuojamos ūkinės veiklos įgyvendinimo poveikio įsteigtoms ar potencialioms „Natura 2000“ teritorijoms reikšmingumo nustatymo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2006 m. gegužės 22 d. įsakymu Nr. D1-255 „Dėl Planų ar programų ir planuojamos ūkinės veiklos įgyvendinimo poveikio įsteigtoms ar potencialioms „Natura 2000“ teritorijoms reikšmingumo nustatymo tvarkos aprašo patvirtinimo“, turi pateikti Agentūrai Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos išvadą dėl planuojamos ūkinės veiklos įgyvendinimo poveikio įsteigtoms ar potencialioms Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijoms reikšmingumo;“.

1.2.20. Pakeičiu 35.7 papunktį ir jį išdėstau taip:

35.7. kraštovaizdžiui, pasižyminčiam estetinėmis, nekilnojamosiomis kultūros ar kitomis vertybėmis, rekreaciniais ištekliais, ypač vizualinį poveikį dėl reljefo formų keitimo (pvz., pažeminimo, paaukštinimo, lyginimo, naujų vizualinių dominančių atsiradimo kraštovaizdyje), poveikį gamtiniam karkasui;“.

1.2.21. Pakeičiu 38 punktą ir jį išdėstau taip:

38. Galimas reikšmingas tarpvalstybinis poveikis aplinkai (atstumas nuo planuojamos ūkinės veiklos vietos (objekto ar sklypo, kai toks suformuotas, ribos) iki poveikį galinčios patirti užsienio valstybės sienos, joje esančių gyvenamųjų vietovių ir saugomų teritorijų).

1.2.22. Pakeičiu 40 punktą ir jį išdėstau taip:

40. Viršelis. Viršelyje turi būti nurodyta: planuojamos ūkinės veiklos atrankos informacijos pavadinimas, parengimo metai, planuojamos ūkinės veiklos organizatorius ir PAV dokumentų rengėjas, parengęs atrankos informaciją (kai atrankos informaciją teikia PAV dokumentų rengėjas).“

1.2.23. Pakeičiu 41 punktą ir jį išdėstau taip:

41. Titulinis lapas. Tai pirmasis atrankos informacijos puslapis, kuriame turi būti nurodyta: planuojamos ūkinės veiklos atrankos informacijos pavadinimas ir planuojamos ūkinės veiklos vieta (adresas) pagal Lietuvos Respublikos teritorijos administracinius vienetus; parengimo metai; planuojamos ūkinės veiklos organizatoriaus duomenys (juridinio asmens pavadinimas / fizinio asmens vardas, pavardė, buveinės adresas / adresas, el. paštas, telefono numeris), kai atrankos informaciją teikia PAV dokumento rengėjas, pateikiami jo duomenys (juridinio asmens pavadinimas / fizinio asmens vardas, pavardė, buveinės adresas / adresas, el. paštas, telefono numeris).“

1.2.24. Pakeičiu 46 punkto trečiąją pastraipą  ir ją išdėstau taip:

„Asmens duomenys tvarkomi asmenų identifikacijos ir komunikacijos tikslais, vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) ir Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu. Dokumentai, kuriuose yra asmens duomenys, tvarkomi ir saugomi patvirtintame dokumentacijos plane nurodytą bylos saugojimo terminą, vadovaujantis Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymu ir Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos vyriausiojo archyvaro 2011 m. liepos     4 d. įsakymu Nr. V-118 „Dėl Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisyklių patvirtinimo“. Pasibaigus saugojimo terminui dokumentai, kuriuose yra asmens duomenų, yra sunaikinami, išskyrus tuos, kurie įstatymų ar kitų teisės aktų, reglamentuojančių duomenų saugojimą, nustatytais atvejais turi būti perduoti saugoti pagal Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymą, jo įgyvendinamuosius ir kitus teisės aktus, reglamentuojančius tokių dokumentų saugojimą.“

1.2.25. Pakeičiu 49 punktą ir jį išdėstau taip:

49. Agentūra ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo atrankos informacijos gavimo dienos savo interneto svetainėje turi paskelbti Tvarkos aprašo 50 punkte nurodytą informaciją visuomenei apie gautą atrankos informaciją ir raštu informuoti PAV subjektus apie galimybes susipažinti su atrankos informacija ir pateikti Agentūrai pasiūlymus dėl atrankos informacijos ir (ar) planuojamos ūkinės veiklos PAV. Informuodama PAV subjektus Agentūra savivaldybės (-ių), į kurios (-ių) teritoriją patenka planuojamos ūkinės veiklos vieta, administracijai (-oms), pateikia Tvarkos aprašo 50 punkte nurodytą informaciją ir paprašo paskelbti ją savivaldybės (-ių) interneto svetainėje. Visuomenė pasiūlymus dėl atrankos informacijos ir (ar) planuojamos ūkinės veiklos PAV turi pateikti per 10 darbo dienų nuo informacijos paskelbimo dienos Agentūros interneto svetainėje. PAV subjektai turi pateikti pasiūlymus pagal kompetenciją, nustatytą Lietuvos Respublikos poveikio aplinkai vertinimo įstatymo 6 straipsnio 5 dalyje, per 10 darbo dienų nuo raštu pateiktos informacijos gavimo dienos. Nepateikus pasiūlymų dėl atrankos informacijos ir (ar) planuojamos ūkinės veiklos PAV per nurodytą terminą, laikoma, kad šių pasiūlymų visuomenė ir (ar) PAV subjektai neturi. Pasiūlymai, gauti pasibaigus šiam terminui, nenagrinėjami.

1.2.26. Pakeičiu 50 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

50. Visuomenei Tvarkos aprašo 49 punkte nurodyta tvarka skelbiama ši informacija:“.

1.2.27. Pakeičiu 50.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

50.3. planuojamos ūkinės veiklos, kuriai atliekama atranka dėl PAV, pavadinimas;“.

1.2.28. Pakeičiu 51 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

51. Suinteresuota visuomenė pasiūlymus gali teikti raštu, el. paštu arba kitomis elektroninėmis ryšio priemonėmis. Pateiktas pasiūlymas turi būti pasirašytas. Teikdama pasiūlymus privalo nurodyti:“.

1.2.29.  Pakeičiu 51.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

51.2. pasiūlymo pateikimo datą;“.

1.2.30.  Pakeičiu 56 punktą ir jį išdėstau taip:

56. Aplinkos ministerija, išnagrinėjusi gautą iš Agentūros atrankos informaciją, atsižvelgusi į planuojamos ūkinės veiklos pobūdį, mastą ar vietos ypatumus, per 5 darbo dienas nuo jos gavimo dienos raštu pateikia Agentūrai ir planuojamos ūkinės veiklos organizatoriui ir PAV dokumentų rengėjui motyvuotą išvadą, ar planuojamai ūkinei veiklai bus taikomos tarpvalstybinio PAV procedūros. Agentūra, gavusi Aplinkos ministerijos atsakymą, kad planuojamai ūkinei veiklai turi būti taikomos tarpvalstybinio PAV procedūros, per 3 darbo dienas nuo tokios informacijos gavimo dienos apie tai paskelbia savo interneto svetainėje.

1.2.31. Pakeičiu 59 punktą ir jį išdėstau taip:

59. Aplinkos ministerija, gavusi Tvarkos aprašo 58 punkte nurodytą atrankos informacijos santrauką, Lietuvos Respublikos planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymo 9 straipsnyje nustatyta tvarka ją perduoda poveikį aplinkai patiriančiai valstybei ir konsultuojasi su ja dėl tarpvalstybinio poveikio aplinkai. Informacija apie pradėtas tarpvalstybines poveikio aplinkai vertinimo procedūras skelbiama Aplinkos ministerijos interneto svetainėje. Pasibaigus konsultacijoms, Aplinkos ministerija raštu informuoja Agentūrą, planuojamos ūkinės veiklos organizatorių ir PAV dokumentų rengėją apie konsultacijų rezultatus ir pateikia poveikį aplinkai patiriančios valstybės atsakymą dėl tarpvalstybinio PAV. Agentūra per 5 darbo dienas nuo šio atsakymo gavimo dienos priima atrankos išvadą atsižvelgdama į poveikį aplinkai patiriančios valstybės atsakymą. Jeigu poveikį aplinkai patiriančios valstybės atsakyme nurodoma, kad poveikį aplinkai patirianti valstybė dalyvaus PAV procese, Agentūra priima atrankos išvadą, kad poveikio aplinkai vertinimas privalomas, kurioje nurodo, kad, vadovaujantis Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymo 9 straipsnio 5 dalimi parengus ataskaitą, ataskaita ir informacijos apie planuojamą ūkinę veiklą ir jos galimą reikšmingą tarpvalstybinį poveikį aplinkai santrauka turi būti pateiktos Aplinkos ministerijai, ir per 3 darbo dienas nuo atrankos išvados priėmimo informuoja Aplinkos ministeriją apie priimtą atrankos išvadą.

1.2.32. Pakeičiu 60 punktą ir jį išdėstau taip:

60. Agentūra priimtą atrankos išvadą ir, kai taikoma, papildytą atrankos informaciją ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo jos priėmimo dienos turi paskelbti visuomenei susipažinti Agentūros interneto svetainėje. Pasiūlymus pateikusiems suinteresuotos visuomenės atstovams Agentūra turi raštu pateikti atsakymą, kaip įvertinti jų pasiūlymai priimant atrankos išvadą, ir nurodyti interneto svetainės nuorodą, kur galima išsamiai susipažinti su atrankos išvada ir, kai taikoma, su papildyta atrankos informacija. Atrankos išvada įsigalioja kitą dieną po jos paskelbimo Agentūros interneto svetainėje ir galioja 3 metus.

1.2.33. Pakeičiu 62.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

62.2. remiantis patvirtintais teritorijų planavimo dokumentais ir (ar) Nekilnojamojo turto registro duomenimis, nepasikeitė planuojamos ūkinės veiklos vietos, gretimų žemės sklypų ir (ar) teritorijos apsaugos statusas. Planuojamų linijinių infrastruktūros objektų (pvz., keliai, geležinkeliai, elektros linijos, dujotiekiai) atveju, vadovaujantis patvirtintais teritorijų planavimo dokumentais, nurodoma, kad nepasikeitė planuojamos ūkinės veiklos vietos apsaugos statusas. SRIS (saugomų rūšių informacinė sistema) duomenų bazėje (https://sris.am.lt/) planuojamos ūkinės veiklos vietoje ar gretimuose žemės sklypuose neregistruota naujų saugomų rūšių augaviečių ar radaviečių;“.

1.2.34. Pakeičiu 2 priedo 1 punktą ir jį išdėstau taip:

1. Planuojamos ūkinės veiklos organizatorius (juridinio asmens pavadinimas / fizinio asmens vardas, pavardė, buveinės adresas / adresas, el. paštas, telefono numeris).

1.2.35. Pakeičiu 2 priedo 2 punktą ir jį išdėstau taip:

2. Poveikio aplinkai vertinimo dokumentų rengėjas (juridinio asmens pavadinimas / fizinio asmens vardas, pavardė, buveinės adresas / adresas, el. paštas, telefono numeris). (Nurodoma, kai atrankos informaciją rengia poveikio aplinkai vertinimo dokumentų rengėjas).

1.2.36. Papildau 2 priedą 61 punktu:

61. Suinteresuotos visuomenės pasiūlymai, PAV subjektų išvados ir pasiūlymai.

1.2.37. Pakeičiu 3 priedo 3 punktą ir jį išdėstau taip:

3. Planuojamos ūkinės veiklos organizatorius (juridinio asmens pavadinimas / fizinio asmens vardas, pavardė, buveinės adresas / adresas, el. paštas, telefono numeris).

1.2.38. Pakeičiu 4 priedo 1 punktą ir jį išdėstau taip:

1. Planuojamos ūkinės veiklos organizatoriaus pavadinimas (juridinio asmens pavadinimas / fizinio asmens vardas, pavardė, buveinės adresas / adresas, el. paštas, telefono numeris).

2. N u s t a t a u, kad:

2.1. šis įsakymas įsigalioja 2022 m. lapkričio 1 d.

2.2. šio įsakymo 1.2.7 ir 1.2.15 papunkčiais nustatomi pakeitimai netaikomi Aplinkos apsaugos agentūrai iki šio įsakymo įsigaliojimo pateiktai planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo atrankos informacijai.

 

 

 

Aplinkos ministras                                                                                                   Simonas Gentvilas