INFORMATIKOS IR RYŠIŲ DEPARTAMENTO

PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL INFORMATIKOS IR RYŠIŲ DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS DIREKTORIAUS 2012 M. LIEPOS 4 D. ĮSAKYMO NR. 5V-57 „DĖL ĮTARIAMŲJŲ, KALTINAMŲJŲ IR NUTEISTŲJŲ REGISTRO DUOMENŲ SAUGOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2018 m. sausio 18  d. Nr. 5V-8

Vilnius

 

 

1.       Pakeičiu Informatikos ir ryšių departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2012 m. liepos 4 d. įsakymą Nr. 5V-57 „Dėl Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro duomenų saugos nuostatų patvirtinimo“ ir jį išdėstau nauja redakcija:

INFORMATIKOS IR RYŠIŲ DEPARTAMENTO

PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL ĮTARIAMŲJŲ, KALTINAMŲJŲ IR NUTEISTŲJŲ REGISTRO DUOMENŲ SAUGOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos valstybės informacinių išteklių valdymo įstatymo 43 straipsnio 2 dalimi, Bendrųjų elektroninės informacijos saugos reikalavimų aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2013 m. liepos 24 d. nutarimu Nr. 716 „Dėl Bendrųjų elektroninės informacijos saugos reikalavimų aprašo, Saugos dokumentų turinio gairių aprašo ir Elektroninės informacijos, sudarančios valstybės informacinius išteklius, svarbos įvertinimo ir valstybės informacinių sistemų, registrų ir kitų informacinių sistemų klasifikavimo gairių aprašo patvirtinimo“, 7.1 papunkčiu, 11, 19 ir 26 punktais ir Organizacinių ir techninių kibernetinio saugumo reikalavimų, taikomų ypatingos svarbos informacinei infrastruktūrai ir valstybės informaciniams ištekliams, aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2016 m. balandžio 20 d. nutarimu Nr. 387 „Dėl Organizacinių ir techninių kibernetinio saugumo reikalavimų, taikomų ypatingos svarbos informacinei infrastruktūrai ir valstybės informaciniams ištekliams, aprašo patvirtinimo“, 7 punktu:

1.    Tvirtinu Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro duomenų saugos nuostatus (pridedama).

2.    Skiriu:

2.1. Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro saugos įgaliotiniu Informatikos ir ryšių departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Informacijos saugos skyriaus vyriausiąją specialistę Violetą Križanauskienę;

2.2. Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro tarnybinių stočių administratoriumi Informatikos ir ryšių departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Sistemų infrastruktūros administravimo skyriaus patarėją Saulių Matelionį;

2.3. Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro kompiuterių tinklo administratoriumi Informatikos ir ryšių departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Telekomunikacijų administravimo skyriaus patarėją Joną Vaitkevičių;

2.4. Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro naudotojų administratoriumi Informatikos ir ryšių departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Informacinių technologijų paslaugų skyriaus vyriausiąją specialistę Kristiną Kniūraitę;

2.5. Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro duomenų bazės administratoriumi Informatikos ir ryšių departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Sistemų infrastruktūros administravimo skyriaus vyriausiąjį specialistą Vaidą Jasonį.

3.    Pavedu Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro saugos įgaliotiniui per 5 mėnesius nuo šio įsakymo įsigaliojimo dienos teisės aktų nustatyta tvarka parengti ir pateikti Informatikos ir ryšių departamento direktoriui tvirtinti saugos politiką įgyvendinančius dokumentus.“

2.    Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtintus Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro duomenų saugos nuostatus:

2.1.    Pakeičiu I skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

2.2.    Pakeičiu 1 punktą ir jį išdėstau taip:

1. Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro duomenų saugos nuostatai (toliau – Saugos nuostatai) reglamentuoja Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro (toliau – Registras) duomenų saugos politiką ir kibernetinio saugumo politiką (toliau – Registro duomenų saugos politika), kurios tikslas – nustatyti ir įgyvendinti organizacines, technines ir kitas priemones, suteikiančias galimybę saugiai tvarkyti Registro duomenis, Registro informaciją, Registrui pateiktus dokumentus ir (arba) jų kopijas (toliau – Registro duomenys) ir užtikrinti, kad Registro duomenys būtų patikimi ir apsaugoti nuo atsitiktinio ar neteisėto sunaikinimo, pakeitimo ar neteisėto jų tvarkymo.“

2.3.    Pakeičiu 2 punktą ir jį išdėstau taip:

2. Saugos nuostatuose vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos valstybės informacinių išteklių valdymo įstatyme (toliau – Valstybės informacinių išteklių valdymo įstatymas), Lietuvos Respublikos kibernetinio saugumo įstatyme, Bendrųjų elektroninės informacijos saugos reikalavimų apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2013 m. liepos 24 d. nutarimu Nr. 716 „Dėl Bendrųjų elektroninės informacijos saugos reikalavimų aprašo, Saugos dokumentų turinio gairių aprašo ir Elektroninės informacijos, sudarančios valstybės informacinius išteklius, svarbos įvertinimo ir valstybės informacinių sistemų, registrų ir kitų informacinių sistemų klasifikavimo gairių aprašo patvirtinimo“ (toliau – Bendrųjų elektroninės informacijos saugos reikalavimų aprašas), Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro nuostatuose, patvirtintuose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012 m. balandžio 18 d. nutarimu Nr. 435 „Dėl Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro nuostatų patvirtinimo ir veiklos pradžios nustatymo“ (toliau – Registro nuostatai) vartojamas sąvokas.“

2.4.    Pripažįstu netekusiais galios 2.1−2.2 papunkčius.

2.5.    Pakeičiu 3 punktą ir jį išdėstau taip:

3. Registro duomenų saugos ir kibernetinio saugumo (toliau – Registro duomenų sauga) tikslas – užtikrinti Registro duomenų konfidencialumą, prieinamumą ir vientisumą ir sudaryti sąlygas saugiai automatiniu būdu tvarkyti Registro duomenis.“

2.6.    Pakeičiu 7.6 papunktį ir jį išdėstau taip:

7.6. atlieka kitas Bendrųjų elektroninės informacijos saugos reikalavimų aprašo, Organizacinių ir techninių kibernetinio saugumo reikalavimų, taikomų ypatingos svarbos informacinei infrastruktūrai ir valstybės informaciniams ištekliams, aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2016 m. balandžio 20 d. nutarimu Nr. 387 „Dėl Organizacinių ir techninių kibernetinio saugumo reikalavimų, taikomų ypatingos svarbos informacinei infrastruktūrai ir valstybės informaciniams ištekliams, aprašo patvirtinimo“, (toliau − Kibernetinio saugumo reikalavimų aprašas), Registro nuostatų ir kitų teisės aktų nustatytas funkcijas, susijusias su Registro duomenų sauga.“

2.7.    Pakeičiu 8.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

8.2. atlieka kitas Bendrųjų elektroninės informacijos saugos reikalavimų aprašo, Kibernetinio saugumo reikalavimų aprašo, Registro nuostatų, ir kitų teisės aktų nustatytas funkcijas, susijusias su Registro duomenų sauga.“

2.8.    Pakeičiu 9.4 papunktį ir jį išdėstau taip:

9.4. atlieka kitas Bendrųjų elektroninės informacijos saugos reikalavimų aprašo, Kibernetinio saugumo reikalavimų aprašo, Registro nuostatų ir kitų teisės aktų nustatytas funkcijas, susijusias su Registro duomenų sauga.“

2.9.    Pakeičiu 10.1.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

10.1.1. Registro administratorių paskyrimo ir reikalavimų Registro administratoriams nustatymo;“

2.10.  Pakeičiu 10.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

10.2. koordinuoja Registro duomenų saugos ir kibernetinių incidentų (toliau – saugos incidentai) tyrimą ir bendradarbiauja su kompetentingomis institucijomis, tiriančiomis elektroninių ryšių tinklų incidentus, saugos incidentus, neteisėtas veikas, susijusias su elektroninės informacijos sauga;“

2.11.  Pakeičiu 10.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

10.3. teikia Registro administratoriams ir Registro naudotojams privalomus vykdyti nurodymus ir pavedimus dėl Registro saugos politikos įgyvendinimo;“

2.12.  Pakeičiu 11 punktą ir jį išdėstau taip:

11. Registro administratoriai pagal kompetenciją atlieka funkcijas, susijusias su Registro naudotojų teisių valdymu, Registro komponentais (kompiuteriais, operacinėmis sistemomis, duomenų bazės valdymo sistemomis, taikomųjų programų sistemomis, ugniasienėmis, įsilaužimų aptikimo sistemomis, duomenų perdavimu tinklu, bylų serveriais ir kitais), šių Registro komponentų sąranka, Registro pažeidžiamų vietų nustatymu, saugos reikalavimų atitikties nustatymu ir stebėsena, reagavimu į Registro duomenų saugos incidentus, taip pat privalo vykdyti visus saugos įgaliotinio nurodymus ir pavedimus, susijusius su Registro saugos užtikrinimu, ir nuolat teikti saugos įgaliotiniui informaciją apie saugą užtikrinančių pagrindinių komponentų būklę:

11.1. Registro naudotojų administratorius atlieka šias funkcijas:

11.1.1. suteikia, keičia ir panaikina Registro naudotojams prieigos prie Registro duomenų teises;

11.1.2. administruoja Registro naudotojų duomenis;

11.1.3. atlieka kitas Registro valdytojo vadovo pavestas, Saugos reikalavimų, Bendrųjų elektroninės informacijos saugos reikalavimų aprašo, Kibernetinio saugumo reikalavimų aprašo ir kitų teisės aktų nustatytas funkcijas, susijusias su Registro naudotojų teisių valdymu.

11.2. Registro kompiuterių tinklo administratorius atlieka šias funkcijas:

11.2.1. užtikrina kompiuterių tinklo veikimą;

11.2.2. projektuoja kompiuterių tinklą;

11.2.3. diegia, konfigūruoja ir prižiūri kompiuterių tinklo aktyviąją įrangą;

11.2.4. konfigūruoja tarnybinių stočių tinklo prieigą;

11.2.5. administruoja ugniasienes;

11.2.6. administruoja maršrutizatorius ir komutatorius;

11.2.7. užtikrina kompiuterių tinklo saugumą (nustato pažeidžiamas vietas);

11.2.8. atlieka kitas Registro valdytojo vadovo pavestas, Bendrųjų elektroninės informacijos saugos reikalavimų aprašo, Kibernetinio saugumo reikalavimų aprašo, Registro nuostatų, Registro saugos dokumentų ir kitų teisės aktų nustatytas funkcijas, siekiant užtikrinti tinkamą kompiuterių tinklo veikimą.

11.3. Registro tarnybinių stočių administratorius atlieka šias funkcijas:

11.3.1. užtikrina tarnybinių stočių veikimą;

11.3.2. kuria ir administruoja tarnybinių stočių naudotojų registracijos į tarnybines stotis duomenis;

11.3.3. stebi ir analizuoja tarnybinių stočių veiklą;

11.3.4. diegia ir konfigūruoja tarnybinių stočių programinę įrangą;

11.3.5. diegia tarnybinių stočių programinės įrangos atnaujinimus laikydamasis Registro pokyčių valdymo tvarkos, nustatytos Registro valdytojo tvirtinamose Registro saugaus elektroninės informacijos tvarkymo taisyklėse;

11.3.6. užtikrina tarnybinių stočių saugą;

11.3.7. atlieka kitas Registro valdytojo vadovo pavestas, Bendrųjų elektroninės informacijos saugos reikalavimų aprašo, Kibernetinio saugumo reikalavimų aprašo, Registro nuostatų, Registro saugos dokumentų ir kitų teisės aktų nustatytas funkcijas.

11.4. Registro duomenų bazės administratorius atlieka šias funkcijas:

11.4.1. užtikrina Registro duomenų bazės ir duomenų bazės archyvo, Registro duomenų atsarginio kopijavimo įrangos veikimą;

11.4.2. tvarko Registro programinę įrangą ir Registro duomenų bazės valdymo sistemos programinę įrangą;

11.4.3. diegia Registro programinės įrangos ir Registro duomenų bazės valdymo sistemos programinės įrangos atnaujinimus laikydamasis Registro pokyčių valdymo tvarkos, nustatytos Registro valdytojo tvirtinamose Registro saugaus elektroninės informacijos tvarkymo taisyklėse;

11.4.4. atsako už Registro duomenų atsarginių kopijų darymą, saugojimą ir Registro duomenų iš atsarginių kopijų atkūrimą;

11.4.5. užtikrina Registro duomenų bazės ir duomenų bazės archyvo, Registro duomenų atsarginių kopijų saugą;

11.4.6. atlieka kitas Registro valdytojo vadovo pavestas, Bendrųjų elektroninės informacijos saugos reikalavimų aprašo, Kibernetinio saugumo reikalavimų aprašo, Registro nuostatų, Registro saugos dokumentų ir kitų teisės aktų nustatytas funkcijas, susijusias su Registro duomenų bazės ir duomenų bazės archyvo, Registro duomenų atsarginių kopijų administravimu ir priežiūra.“

2.13.  Pakeičiu 12.6 papunktį ir jį išdėstau taip:

12.6. Kibernetinio saugumo reikalavimų aprašas;“

2.14.  Papildau nauju 12.9 papunkčiu:

12.9. Informatikos ir ryšių departamento direktoriaus įsakymu patvirtintu Kibernetinių incidentų valdymo planu;“

2.15.  Buvusius 12.9−12.11 papunkčius laikyti atitinkamai 12.10−12.12 papunkčiais.

2.16.  Pakeičiu II skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:

II SKYRIUS

REGISTRO ELEKTRONINĖS INFORMACIJOS SAUGOS VALDYMAS

2.17.  Pakeičiu 13 punktą ir jį išdėstau taip:

13. Vadovaujantis Elektroninės informacijos, sudarančios valstybės informacinius išteklius, svarbos įvertinimo ir valstybės informacinių sistemų, registrų ir kitų informacinių sistemų klasifikavimo gairių aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2013 m. liepos 24 d. nutarimu Nr. 716 „Dėl Bendrųjų elektroninės informacijos saugos reikalavimų aprašo, Saugos dokumentų turinio gairių aprašo ir Elektroninės informacijos, sudarančios valstybės informacinius išteklius, svarbos įvertinimo ir valstybės informacinių sistemų, registrų ir kitų informacinių sistemų klasifikavimo gairių aprašo patvirtinimo“ (toliau – Klasifikavimo gairių aprašas), 7.2 ir 7.5 papunkčiais, Registre tvarkoma elektroninė informacija priskiriama ypatingos svarbos informacijos kategorijai.“

2.18.  Pakeičiu 14 punktą ir jį išdėstau taip:

14. Registras priskiriamas pirmajai kategorijai vadovaujantis Klasifikavimo gairių aprašo 12.1 papunkčio nuostatomis, atsižvelgiant į Registre apdorojamos elektroninės informacijos svarbos kategoriją.“

2.19.  Pakeičiu 22.4 papunktį ir jį išdėstau taip:

22.4. patikrinama (įvertinama) Registro naudotojams ir administratoriams suteiktų teisių ir vykdomų funkcijų atitiktis;

2.20.  Pakeičiu 25 punktą ir jį išdėstau taip:

25. Registro rizikos įvertinimo ataskaitos, rizikos įvertinimo ir rizikos valdymo priemonių plano, Registro informacinių technologijų saugos atitikties vertinimo ataskaitos ir pastebėtų trūkumų šalinimo plano kopijas Registro valdytojas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo minėtų dokumentų priėmimo pateikia Valstybės informacinių išteklių atitikties elektroninės informacijos saugos reikalavimams stebėsenos sistemos nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2012 m. spalio 16 d. įsakymu Nr. 1V-740 „Dėl Valstybės informacinių išteklių atitikties elektroninės informacijos saugos reikalavimams stebėsenos sistemos nuostatų patvirtinimo“, nustatyta tvarka.“

2.21.  Pakeičiu 27.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

27.3. programinės įrangos diegimą, šalinimą ir konfigūravimą pagal kompetenciją atlieka tik Registro duomenų bazės arba Registro tarnybinių stočių administratorius.

2.22.  Pakeičiu III skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:

III SKYRIUS

ORGANIZACINIAI IR TECHNINIAI REIKALAVIMAI

2.23.  Pakeičiu 29.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

29.1. tiesioginė prieiga prie Registro duomenų suteikiama įgyvendinus Registro naudotojų autentifikavimo priemones – Registro naudotojai tapatybę patvirtina slaptažodžiu. Registro naudotojų slaptažodžiai sudaromi, keičiami ir jų galiojimo trukmė nustatoma vadovaujantis Registro valdytojo tvirtinamomis Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro naudotojų administravimo taisyklėmis. Tiesioginė prieiga prie Registro duomenų užtikrinama automatiniu būdu visą parą, darbo ir poilsio dienomis.“

2.24.  Pakeičiu 30 punktą ir jį išdėstau taip:

30. Registro atsarginių duomenų kopijų darymo ir atkūrimo reikalavimai nustatyti Informatikos ir ryšių departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos administruojamų informacinių sistemų ir registrų elektroninės informacijos atsarginių kopijų darymo, saugojimo ir atkūrimo tvarkos apraše, patvirtintame Informatikos ir ryšių departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2017 m. sausio 9 d. įsakymu Nr. 5V-6 „Dėl Informatikos ir ryšių departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos administruojamų informacinių sistemų ir registrų elektroninės informacijos atsarginių kopijų darymo, saugojimo ir atkūrimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.“

2.25.  Papildau nauju 32 punktu:

32. Perkant paslaugas, darbus ar įrangą, susijusius su Registru, jo projektavimu, kūrimu, diegimu, modernizavimu, priežiūra, palaikymu, saugos užtikrinimu, auditavimu, patalpų priežiūra, elektroninės informacijos perdavimo tinklais, taip pat kitus, suteikiančius teisę ir galimybę prieiti prie elektroninės informacijos, ją apdoroti, saugoti, keistis elektronine informacija ar tiekti informacinių technologijų infrastruktūros komponentus, pirkimo dokumentuose iš anksto turi būti nustatyta, kad paslaugų teikėjas, darbų vykdytojas ar techninės ir programinės įrangos tiekėjas (toliau – paslaugų teikėjas) privalo laikytis Registro saugos dokumentuose nustatytų reikalavimų ir užtikrinti teikiamų paslaugų, vykdomų darbų ar tiekiamos įrangos atitiktį nustatytiems elektroninės informacijos saugos reikalavimams.“

2.26.  Papildau nauju 33 punktu:

33. Į paslaugų pirkimo sutartį turi būti įtraukta nuostata, įpareigojanti paslaugų teikėjo darbuotojus pasirašyti konfidencialumo pasižadėjimą neatskleisti tretiesiems asmenims jokios informacijos, gautos vykdant šią sutartį, išskyrus tiek, kiek būtina sutarties vykdymui, o taip pat nenaudoti konfidencialios informacijos asmeniniams ar trečiųjų asmenų poreikiams laikantis principo, kad visa paslaugų teikėjui suteikta informacija (įskaitant Registre tvarkomą elektroninę informaciją) yra konfidenciali, nebent raštu patvirtinama, kad tam tikra pateikta informacija nėra konfidenciali.“

2.27.  Buvusius 32−39 punktus laikyti atitinkamai 34–41 punktais.

2.28.  Pakeičiu IV skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:

IV SKYRIUS

REIKALAVIMAI PERSONALUI

2.29.  Pakeičiu 34 punktą ir jį išdėstau taip:

34. Saugos įgaliotinis privalo išmanyti elektroninės informacijos saugos užtikrinimo principus, savo darbe vadovautis Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos teisės aktų nuostatomis, reglamentuojančiomis elektroninės informacijos saugą, kibernetinę saugą, tobulinti kvalifikaciją elektroninės informacijos saugos srityje.“

2.30.  Pakeičiu 36 punktą ir jį išdėstau taip:

36. Registro administratoriai pagal kompetenciją privalo išmanyti elektroninės informacijos saugos, kibernetinio saugumo užtikrinimo principus, mokėti užtikrinti Registro ir Registro duomenų saugą, darbo su duomenų perdavimo tinklais principus, užtikrinti jų saugą, administruoti ir prižiūrėti Registro duomenų bazę, gebėti užtikrinti techninės ir programinės įrangos nepertraukiamą funkcionavimą, stebėti techninės ir programinės įrangos veikimą, atlikti techninės ir programinės įrangos profilaktinę priežiūrą, sutrikimų diagnostiką ir šalinimą, turėti sisteminių programinių priemonių (Windows, Unix, Oracle) administravimo ir priežiūros patirties. Registro administratoriai turi būti susipažinę su Registro saugos dokumentais.“

2.31.  Pakeičiu V skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:

V SKYRIUS

REGISTRO NAUDOTOJŲ SUPAŽINDINIMO SU SAUGOS DOKUMENTAIS PRINCIPAI

 

2.32.  Pakeičiu 39 punktą ir jį išdėstau taip:

39. Tvarkyti Registro elektroninę informaciją gali tik Registro naudotojai, susipažinę su Registro saugos dokumentais ir kitais teisės aktais, kuriais vadovaujamasi tvarkant Registro duomenis, užtikrinant jų saugumą, atsakomybe už saugos dokumentų nuostatų pažeidimus, ir raštu sutikę laikytis saugos dokumentuose nustatytų reikalavimų. Pakartotinis supažindinimas yra vykdomas pasikeitus minėtiems dokumentams ir teisės aktams.“

2.33.  Pakeičiu 41 punktą ir jį išdėstau taip:

41. Registro naudotojų supažindinimą su Registro saugos dokumentais ir atsakomybe už jų reikalavimų nesilaikymą organizuoja Saugos įgaliotinis.“

2.34.  Pripažįstu netekusiu galios VI skyrių „Baigiamosios nuostatos“.

 

 

 

Direktorius                                                                                                               Evaldas Serbenta

 

 

SUDERINTA

SUDERINTA

Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos

2017 m. gruodžio 29 d. raštu Nr. 58D-61

Kibernetinio saugumo ir telekomunikacijų tarnybos prie Krašto apsaugos ministerijos 2017 m. gruodžio 28 raštu Nr. IS-1144