KLAIPĖDOS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL PREKYBOS IR PASLAUGŲ TEIKIMO KLAIPĖDOS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS NUSTATYTOSE VIEŠOSIOSE VIETOSE TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2020 m. birželio 25 d. Nr. T11-244

Gargždai

 

Klaipėdos rajono savivaldybės taryba, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 37 punktu, 16 straipsnio 2 dalies 36 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti Prekybos ir paslaugų teikimo Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose taisykles (pridedama).

2. Įpareigoti Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorių iki 2020 m. liepos 31 d. patvirtinti Leidimų prekiauti ir teikti paslaugas Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose išdavimo ir panaikinimo tvarkos aprašą.

3. Pripažinti netekusiu galios Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos 2013 m. vasario 22 d. sprendimą Nr. T11-84 „Dėl Prekybos ir paslaugų teikimo Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose taisyklių ir leidimų išdavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ su visais pakeitimais.

4. Nustatyti, kad šis sprendimas įsigalioja 2020 m. rugpjūčio 1 d.

5. Skelbti šį sprendimą Klaipėdos rajono savivaldybės interneto svetainėje ir Teisės aktų registre.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                               Bronius Markauskas

 

PATVIRTINTA

Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos

2020 m. birželio 25 d. sprendimu Nr. T11-244

 

PREKYBOS IR PASLAUGŲ TEIKIMO KLAIPĖDOS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS NUSTATYTOSE VIEŠOSIOSE VIETOSE TAISYKLĖS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Prekybos ir paslaugų teikimo Klaipėdos rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) tarybos nustatytose viešosiose vietose taisyklės (toliau –Taisyklės) nustato bendruosius mažmeninės prekybos ir paslaugų teikimo reikalavimus Savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose.

2. Taisyklėse vartojamos sąvokos:

2.1. Viešoji vieta – savivaldybės teritorijoje esanti savivaldybei ar valstybei nuosavybės teise priklausanti ar patikėjimo teise valdoma teritorija (gatvės, aikštės, skverai, parkai, pėsčiųjų takai, paplūdimiai bei jų prieigos, vandens telkiniai ir krantinės, kur teikiamos vandens pramogų paslaugos, kitos žmonių susibūrimo vietos), kurioje vykdoma prekyba ir (ar) teikiamos paslaugos iš (nuo) laikinų įrenginių, kioskų, specializuotų automobilių, automobilių priekabų, nestacionarių viešo maitinimo įmonių (lauko kavinių), įrengtose aptarnavimo vietose prie stacionariųjų viešojo maitinimo vietų, jeigu prekyba ir (ar) paslaugų teikimas netrukdo eismo saugumui ir neprieštarauja galiojantiems teritorijų planavimo dokumentams ir kitiems teisės aktams.

2.2. Prekyba ir paslaugų teikimas viešosiose vietose veikla, susijusi su prekių pirkimu ir pardavimu, paslaugų teikimu, gamyba bei vartojimu iš (nuo) laikinųjų įrenginių, kioskų, specializuotų automobilių, nestacionariose viešojo maitinimo įmonėse (lauko kavinėse), prie veikiančių stacionarių viešojo maitinimo įmonių (aptarnavimo vietų įrengimas prie stacionarių viešojo maitinimo įmonių, neįruošiant atskirų prekybos vietų).

2.3. Laikinieji prekybos įrenginiai – sukomplektuoti lauke statomi prekybos įrenginiai (prekystaliai, vežimėliai, stalai ir kt.).

2.4. Prekiautojas – fizinis ir juridinis asmuo, prekiaujantis Savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose.

2.5. Paslaugų teikėjas – fizinis ir juridinis asmuo, teikiantis paslaugas Savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose.

2.6. Įrengtos aptarnavimo vietos prie stacionariųjų viešojo maitinimo vietų – sukomplektuotas laikinas statinys arba sukomplektuota įranga (staliukai, kėdės, skėčiai, tvorelės, pakylos, gėlinės ir kt.) be atskiros prekybos vietos, kurie skirti aptarnauti stacionariosios viešojo maitinimo vietos lankytojams ir išmontuojami, pasibaigus leidimo galiojimo terminui.

2.7. Nestacionari lauko kavinė – lauke įrengtas laikinas nesudėtingų lengvų konstrukcijų statinys be pamatų arba sukomplektuota įranga (staliukai, kėdės, skėčiai, tvorelės, pakylos, gėlinės ir kt.), kurie skirti viešojo maitinimo paslaugoms teikti.

2.8. Nesudėtingas atrakcionas – nesudėtingas pramoginis įrenginys, nepriskiriamas potencialiai pavojingiems įrenginiams (pripučiamas atrakcionas, batutas, elektromobilis, žaidimų aikštelė ir pan.).

 

II SKYRIUS

MAŽMENINĖS PREKYBOS IR PASLAUGŲ TEIKIMO VIEŠOSIOSE VIETOSE BŪDAI

 

3. Mažmeninės prekybos viešosiose vietose (toliau – prekybos) būdai yra šie:

3.1. prekyba iš kioskų, paviljonų;

3.2. prekyba iš (nuo) laikinųjų prekybos įrenginių;

3.3. prekyba iš automobilių, automobilių-parduotuvių ar priekabų;

3.4. prekyba nestacionariose lauko kavinėse;

3.5. prekyba švenčių, įvairių renginių metu;

3.6. prekyba įrengtose aptarnavimo vietose prie veikiančių stacionariųjų viešojo maitinimo vietų;

3.7. išvežiojamoji prekyba iš (nuo) specializuotų automobilių, automobilių priekabų, specialiųjų nemotorinių transporto priemonių, išnešiojamoji prekyba.

4. Paslaugų teikimo būdai:

4.1. mobilios atrakcionų paslaugos;

4.2. fotografų, menininkų paslaugos;

4.3. batų valymo paslaugos;

4.4. svėrimo paslaugos;

4.5. kinkomojo transporto paslaugos;

4.6. įvairios kt. paslaugos.

 

III SKYRIUS

REIKALAVIMAI PREKYBOS IR PASLAUGŲ TEIKIMUI

 

5. Asmenys, norintys organizuoti prekybą ar teikti paslaugas Savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose, turi sumokėti rinkliavą, nustatytą Savivaldybės tarybos patvirtintuose Vietinės rinkliavos nuostatuose, ir gauti seniūnijos seniūno išduotą leidimą prekiauti ar teikti paslaugas viešojoje vietoje. Leidimą prekiauti vaisiais, gėlėmis, daržovėmis, naudotais daiktais keliose arba visose Klaipėdos rajono seniūnijose, išskyrus Gargždų seniūniją, taip pat iš automobilio-parduotuvės, keliuose arba visuose Klaipėdos rajono kaimuose išduoda Savivaldybės administracijos direktorius. Leidimai prekiauti ir teikti paslaugas viešosiose vietose išduodami Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintame Leidimų prekiauti ir teikti paslaugas viešosiose vietose išdavimo ir panaikinimo tvarkos apraše nustatyta tvarka.

6. Prekybos ir paslaugų teikimo vietoje privalo būti nurodyta: juridinio asmens pavadinimas arba fizinio asmens vardas, pavardė ir individualios veiklos vykdymo pažymos arba verslo liudijimo numeris. Fiziniai asmenys, kuriems verslo liudijimas ar individualios veiklos vykdymo pažyma nėra privalomi, nurodo savo vardą ir pavardę. Šie duomenys nurodomi pardavėjo pasirinktu būdu, tačiau jie turi būti pirkėjų matomi.

7. Draudžiama prekiauti nuo dėžių, turėklų, atramų, grindinio, žemės ir tam nepritaikytos įrangos.

8. Prekiautojai ar paslaugų teikėjai privalo:

8.1. laikytis darbo saugos, priešgaisrinės apsaugos, higienos reikalavimų;

8.2. jeigu vykdoma prekyba naudotomis prekėmis, parduoti naudotas prekes švarias ir apdorotas, kad būtų nekenksmingos ir saugios. Turėti naudotų prekių siuntos apdorojimą patvirtinančius dokumentus;

8.3. garantuoti kultūringą pirkėjų ar paslaugos gavėjų aptarnavimą;

8.4. teikti informaciją tarnybinius pažymėjimus pateikusiems kontrolės darbuotojams;

8.5. prižiūrėti tvarką paskirtoje prekybos ir paslaugos teikimo vietoje, neteršti jos atliekomis ir šiukšlėmis, baigus teikti paslaugas ar prekiauti – sutvarkyti paskirtą vietą;

8.6. jeigu vykdoma prekyba, laikytis visų mažmeninę prekybą reglamentuojančių įstatymų ir kitų teisės aktų.

8.7. Prekiaujantys maisto produktais papildomai privalo:

8.7.1. užtikrinti parduodamų maisto produktų teisės aktų nustatytų ženklinimo reikalavimų, pateikti pirkėjui tik saugius ir kokybiškus produktus;

8.7.2. dėvėti tvarkingą ir švarią aprangą, segėti kortelę, kurioje nurodytas prekiautojo vardas, pavardė, – jei fizinis asmuo, ir juridinio asmens pavadinimas, kodas, buveinė, pareigos, vardas, pavardė, – jei juridinis asmuo;

8.7.3. neprekiauti, jei serga ar įtaria, kad serga, ir turi bent vieną iš šių požymių: viduriavimas, vėmimas, karščiavimas, užkrėsta ar atvira žaizda, odos liga arba yra ligų, kurios gali būti perduodamos per maistą, nešiotojas;

8.7.4. naudoti svarsčius, svarstykles ir kitus matavimo prietaisus, naudojamus prekių masei, tūriui, ilgiui nustatyti, su galiojančiu patikros žymeniu;

8.7.5. užtikrinti, kad būtų laikomasi prekybos savos gamybos žemės ūkio ir maisto produktais viešosiose vietose rekomendacijų;

8.7.6. prekybos vietoje turėti asmens medicininę knygelę.

9. Pasibaigus Leidimo galiojimo laikui, prekiautojas ar paslaugos teikėjas privalo sutvarkyti prekybos ar paslaugos teikimo vietą, savo lėšomis atkurti sugadintą dangą.

 

IV SKYRIUS

PREKYBOS AR PASLAUGŲ TEIKIMO VIEŠOSIOSE VIETOSE KONTROLĖ

 

10. Prekybos ir paslaugų teikimo taisyklių laikymąsi Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose pagal kompetenciją kontroliuoja teisės aktų įgalioti asmenys.

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

11. Taisyklės yra privalomos Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose prekiaujantiems ar paslaugas teikiantiems juridiniams ir fiziniams asmenims.

12. Asmenys, pažeidę šias Taisykles, atsako Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

13. Šios Taisyklės gali būti keičiamos, papildomos ar panaikinamos Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos sprendimu.

______________________