LIETUVOS RESPUBLIKOS SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBOS PAREIGŪNŲ PRAŠYMŲ LEISTI DIRBTI KITĄ DARBĄ NAGRINĖJIMO, SPRENDIMŲ PRIĖMIMO IR ATŠAUKIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2016 m. sausio 19 d. Nr. 2-20

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos statuto 16 straipsnio 1  dalimi:

1.     T v i r t i n u pridedamas Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų prašymų leisti dirbti kitą darbą nagrinėjimo, sprendimų priėmimo ir atšaukimo taisykles.

2.     N u s t a t a u, kad Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams iki šio įsakymo įsigaliojimo dienos išduoti leidimai dirbti kitą darbą galioja šiuo įsakymu patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

3.     P a v e d u:

3.1. Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos Administravimo valdybos Bendrajam skyriui paskelbti šį įsakymą Teisės aktų registre.

3.2. Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos Viešųjų ryšių skyriui paskelbti šį įsakymą Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos interneto svetainėje.

 

 

 

Direktorius                                                                                                        Saulius Urbanavičius

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų

tarnybos direktoriaus

2016 m. sausio 19 d. įsakymu Nr. 2-20

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBOS PAREIGŪNŲ PRAŠYMŲ LEISTI DIRBTI KITĄ DARBĄ NAGRINĖJIMO, SPRENDIMŲ PRIĖMIMO IR ATŠAUKIMO TAISYKLĖS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų prašymų leisti dirbti kitą darbą nagrinėjimo, sprendimų priėmimo ir atšaukimo taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų (toliau – pareigūnai) prašymų leisti dirbti kitą darbą (toliau – prašymai) pateikimo ir nagrinėjimo, sprendimų dėl leidimo pareigūnams dirbti kitą darbą (toliau – leidimas dirbti) priėmimo ir atšaukimo tvarką.

 

II SKYRIUS

PRAŠYMŲ PATEIKIMAS

 

2. Pareigūnas prašymą Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos (toliau – STT) direktoriui pateikia:

2.1. Kai jis ketina dirbti kitą darbą, suderinamą su STT įstatymo 15 straipsnio 1 dalies 5 punkte nustatytais veiklos apribojimais, ir gauti už šį darbą darbo užmokestį arba siekia būti perkeltas į kitas pareigas STT statuto 20 straipsnio 5 ir 6 dalyse nurodytais atvejais.

2.2. Ne vėliau kaip likus 20 (dvidešimt) darbo dienų iki gauto leidimo dirbti galiojimo termino pabaigos, kai baigiasi gauto leidimo dirbti terminas, o pareigūnas ketina tęsti darbą.

2.3. Ne vėliau kaip kitą darbo dieną po to, kai turintis leidimą dirbti pareigūnas buvo perkeltas į kitas pareigas STT.

2.4. Ne vėliau kaip kitą darbo dieną po to, kai pasikeičia turinčio leidimą dirbti pareigūno pareigybės aprašyme nustatytos funkcijos ir jis supažindinamas su šiais pakeitimais.

2.5. Ne vėliau kaip kitą darbo dieną po to, kai asmuo, dirbantis ir ketinantis toliau dirbti įmonėje, įstaigoje ar organizacijoje, priimamas į STT.

3. Kol bus priimtas sprendimas dėl prašymų, pateiktų šių Taisyklių 2.3, 2.4 ir 2.5 punktuose nustatytais atvejais, laikoma, kad pareigūnas turi leidimą dirbti kitą darbą.

4. Prašyme nurodoma įmonė, įstaiga ar organizacija, kurioje pareigūnas dirba ar ketina įsidarbinti, jos teisinė forma, rūšis, veiklos pobūdis, tam tikros profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbas, kurį pareigūnas dirba ar ketina dirbti, ir pareigos, kurias jis eina ar ketina eiti.

5. Prie prašymo pridedama įmonės, įstaigos ar organizacijos, kurioje pareigūnas dirba ar ketina įsidarbinti, vadovo ar jo įgalioto asmens išduota pažyma apie funkcijas, kurias pareigūnas atlieka ar atliktų joje įsidarbinęs, darbo laiko pradžią ir pabaigą.

6. Turintis leidimą dirbti arba padavęs prašymą pareigūnas, sužinojęs, kad pasikeitė šių Taisyklių 4 ir 5 punktuose nurodyti duomenys, ne vėliau kaip kitą darbo dieną apie tai raštu informuoja STT direktorių.

 

III SKYRIUS

PRAŠYMŲ NAGRINĖJIMAS

 

7. STT direktorius įsakymu sudaro nuolatinę komisiją, kuri nagrinėja pareigūnų prašymus ir pateiktą informaciją (toliau vadinama – komisija), ir iš komisijos narių skiria komisijos pirmininką ir komisijos pirmininko pavaduotoją. Komisija sudaroma iš 5 (penkių) komisijos narių ir komisijos sekretoriaus.

Komisijos darbe turi dalyvauti visi jos nariai. Dėl svarbių priežasčių kai kuriems jos nariams neatvykus, komisija gali nagrinėti prašymus ir kitą susijusią informaciją, jeigu jos darbe dalyvauja daugiau kaip pusė komisijos narių. Jeigu komisijos darbe dėl svarbių priežasčių negali dalyvauti komisijos pirmininkas, jo funkcijas atlieka komisijos pirmininko pavaduotojas. Komisijos sprendimai priimami dalyvaujančių posėdyje komisijos narių balsų dauguma.

8. STT direktorius gautą prašymą perduoda nagrinėti komisijai per 3 (tris) darbo dienas nuo prašymo gavimo.

9. Informacijos nagrinėjimas pradedamas STT direktoriui gavus oficialią informaciją. STT direktorius oficialią informaciją per 3 (tris) darbo dienas nuo jos gavimo perduoda nagrinėti komisijai. Informacijos nagrinėjimas taip pat gali būti pradedamas STT direktoriaus sprendimu, gavus neoficialią informaciją ir perdavus ją nagrinėti komisijai.

10. Komisijos pirmininkas paskiria komisijos posėdžio datą, informuoja apie ją komisijos narius, prašymą pateikusį ar leidimą dirbti turintį pareigūną, dėl kurio darbo buvo gauta informacija, jo tiesioginį vadovą ir raštu prašo turinčio leidimą dirbti pareigūno pateikti paaiškinimus dėl gautos informacijos.

11. Turintis leidimą dirbti pareigūnas, dėl kurio darbo buvo gauta informacija, gavęs komisijos pirmininko prašymą pateikti paaiškinimus dėl šios informacijos, šiuos paaiškinimus komisijai pateikia raštu iki komisijos posėdžio, bet ne vėliau kaip per 4 (keturias) darbo dienas nuo komisijos pirmininko prašymo gavimo dienos. Jeigu pareigūnui, dėl kurio darbo buvo gauta informacija, komisijos pirmininko prašymas pateikti paaiškinimus dėl šios informacijos negali būti įteiktas dėl laikinojo nedarbingumo, komandiruotės ar atostogų, sprendimo priėmimo terminas sustabdomas, kol pasibaigs pareigūno laikinasis nedarbingumas, komandiruotė ar atostogos. Pareigūnui, dėl kurio darbo buvo gauta informacija, laiku nepateikus paaiškinimų, komisija išnagrinėja informaciją be pareigūno paaiškinimų ir teikia STT direktoriui vieną iš šių Taisyklių 13.1–13.5 punktuose nurodytų pasiūlymų. 

12. Komisija, nagrinėdama prašymą ar informaciją, analizuoja pateiktus dokumentus, paaiškinimus, prašymą pateikusio ar leidimą dirbti turinčio pareigūno pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, pareigūno privačių interesų deklaracijoje pateiktus duomenis. Pareigūnas savo iniciatyva ar komisijai pakvietus gali dalyvauti posėdyje ir pateikti papildomą informaciją ar paaiškinimus, kurie padėtų įvertinti, ar darbas suderinamas su STT įstatymo 15 straipsnio 1 dalies 5 punkte nustatytais veiklos apribojimais

Taip pat komisija gali kviesti ir kitus asmenis, turinčius informacijos ar galinčius pateikti paaiškinimus, padėsiančius įvertinti, ar pareigūnas gali dirbti kitą darbą, vadovaujantis STT įstatymo 15 straipsnio 1 dalies 5 punktu. 

13. Komisija per 10 darbo dienų nuo jai perduoto nagrinėti prašymo ar informacijos gavimo išnagrinėja, ar pareigūnas gali dirbti kitą darbą, vadovaujantis STT įstatymo 15 straipsnio 1 dalies 5 punktu, ir teikia rekomendacinio pobūdžio motyvuotą išvadą STT direktoriui:

13.1. išduoti leidimą dirbti;

13.2. neišduoti leidimo dirbti;

13.3. atšaukti sprendimą dėl leidimo dirbti;

13.4. palikti galioti leidimą dirbti;

13.5. kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją ir prašyti pateikti rekomendaciją, jei komisijai kyla pagrįstų abejonių, ar darbas, kurį pareigūnas ketina dirbti ar dirba, nesukelia viešųjų ir privačių interesų konflikto.

14. Gavęs šių Taisyklių 13.5 punkte nurodytą pasiūlymą, STT direktorius kreipiasi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją dėl rekomendacijos. Taip pat STT direktorius įstatymų nustatyta tvarka gali kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją su prašymu pateikti rekomendaciją, jei gavus vieną iš šių Taisyklių 13.1–13.4 punktuose nurodytų pasiūlymų kyla abejonių, ar darbas, kurį pareigūnas ketina dirbti ar dirba, nesukelia viešųjų ir privačių interesų konflikto. Nustačius, kad darbas įmonėje, įstaigoje, organizacijoje sukeltų viešųjų ir privačių interesų konfliktą, sudarytų prielaidas tarnybą panaudoti asmeniniais interesais, diskredituotų tarnybos autoritetą, kliudytų pareigūnui tinkamai atlikti jo pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, taip pat kai tai būtų darbas tose įmonėse, įstaigose, organizacijose, kurių atžvilgiu pareigūnas turi valdingus įgaliojimus arba jas kontroliuoja, prižiūri jų veiklą arba priima kokius nors kitus sprendimus dėl tos įmonės, įstaigos ar organizacijos, leidimas dirbti kitą darbą neišduodamas.

 

IV SKYRIUS

SPRENDIMO PRIĖMIMAS

 

15. Sprendimą dėl leidimo dirbti priima ir jį atšaukia STT direktorius.

16. Gavęs komisijos išvadą, STT direktorius per 4 (keturias) darbo dienas priima direktoriaus įsakymu įformintą motyvuotą sprendimą:

16.1. išduoti leidimą dirbti;

16.2. neišduoti leidimo dirbti;

16.3. atšaukti sprendimą dėl leidimo dirbti;

16.4. palikti galioti leidimą dirbti.

17. Šių Taisyklių 16 punkte nurodytas sprendimas turi būti priimtas ne vėliau kaip per 20 (dvidešimt) darbo dienų nuo tos dienos, kai STT direktorius gavo pareigūno prašymą ar informaciją. Paprašius Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos rekomendacijos arba atsiradus šių Taisyklių 11 punkte numatytoms aplinkybėms, sprendimo priėmimo terminas sustabdomas. Gavus Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos rekomendaciją arba išnykus šių Taisyklių 11 punkte nurodytoms aplinkybėms, šis terminas tęsiamas.

18. Pateikęs prašymą pareigūnas su priimtu sprendimu pasirašytinai supažindinamas ne vėliau kaip per 3 (tris) darbo dienas po sprendimo priėmimo. Tais atvejais, kai šių Taisyklių 16 punkte nurodytas sprendimas buvo priimtas pareigūno laikinojo nedarbingumo, komandiruotės ar atostogų metu, su šiuo sprendimu pareigūnas pasirašytinai supažindinamas ne vėliau kaip per 3 (tris) darbo dienas po to, kai pasibaigia pareigūno laikinasis nedarbingumas, komandiruotė ar atostogos. Apie sprendimą neišduoti leidimo dirbti ar apie išduoto leidimo dirbti atšaukimą taip pat raštu pranešama įmonei, įstaigai ar organizacija, kurioje pareigūnas ketino įsidarbinti ar dirba.

19. Sprendimas dėl leidimo dirbti kitą darbą galioja 1 (vienerius) metus nuo sprendimo priėmimo dienos. Jei toks sprendimas priimtas dėl pareigūno perkėlimo į kitas pareigas, leidimas galioja perkėlimo į kitas pareigas laikotarpiu. Pareigūną perkėlus į kitas pareigas, pasikeitus jo pareigybės aprašyme nustatytoms funkcijoms, jis privalo pateikti naują prašymą leisti dirbti kitą darbą.

20. Sprendimas dėl leidimo dirbti kitą darbą gali būti atšauktas, jei atsiranda ar paaiškėja naujų aplinkybių, dėl kurių toks leidimas negalėjo būti išduotas.

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

21. Šių Taisyklių 16 punkte nurodyti sprendimai gali būti skundžiami Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

________________________