LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIO KOMISARO 2013 M. SPALIO 3 D. ĮSAKYMO NR. 5-V-775 „DĖL Šaunamųjų GINKLŲ PERDIRBIMO Į IMITACINIUS GINKLUS, JŲ NAUDOJIMO, GINKLŲ, ŠAUDMENŲ, JŲ DALIŲ KOLEKCIJŲ SUDARYMO, LAIKYMO, EKSPONAVIMO, LIKVIDAVIMO, GINKLŲ, ŠAUDMENŲ PERDIRBIMO KOLEKCIJOMS IR GINKLŲ, GINKLŲ PRIEDĖLIŲ, ŠAUDMENŲ, JŲ DALIŲ PARODŲ ORGANIZAVIMO, REIKALAVIMŲ PARODOMS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2023 m. kovo 29 d. Nr. 5-V-282

Vilnius

 

1. P a k e i č i u Lietuvos policijos generalinio komisaro 2013 m. spalio 3 d. įsakymą Nr. 5-V-775 „Dėl Šaunamųjų ginklų perdirbimo į imitacinius ginklus, jų naudojimo, ginklų, šaudmenų, jų dalių kolekcijų sudarymo, laikymo, eksponavimo, likvidavimo, ginklų, šaudmenų perdirbimo kolekcijoms ir ginklų, ginklų priedėlių, šaudmenų, jų dalių parodų organizavimo, reikalavimų parodoms tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1.1. Pripažįstu netekusiu galios 2 punktą.

1.2. Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtintą Šaunamųjų ginklų perdirbimo į imitacinius ginklus, jų naudojimo, ginklų, šaudmenų, jų dalių kolekcijų sudarymo, laikymo, eksponavimo, likvidavimo, ginklų, šaudmenų perdirbimo kolekcijoms ir ginklų, ginklų priedėlių, šaudmenų, jų dalių parodų organizavimo, reikalavimų parodoms tvarkos aprašą:

1.2.1. Pakeičiu 3.5.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

3.5.2. Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatyme (toliau – Įstatymas);“.

1.2.2. Pakeičiu 5 punktą ir jį išdėstau taip:

5. Visiškai netinkami naudoti ginklai, kurie nurodyti Reglamento I priedo I lentelėje, įsigyjami, laikomi, eksponuojami, gabenami, tik jeigu jie pažymėti bendru unikaliu žymeniu ir prie jų yra pridėtas deaktyvacijos sertifikatas. Visiškai netinkami naudoti ginklai, kurie nenurodyti Reglamento I priedo I lentelėje, įsigyjami, laikomi, eksponuojami, gabenami su pažyma, kad ginklas yra visiškai netinkamas naudoti. Fiziniai ar juridiniai asmenys, Europos Sąjungos valstybėse narėse įsigiję visiškai netinkamų naudoti ginklų, kurie nenurodyti Reglamento I priedo I lentelėje, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo ginklo įvežimo į Lietuvos Respubliką privalo pateikti visiškai netinkamą naudoti ginklą su prašymu išduoti pažymą, kad ginklas visiškai netinkamas naudoti. Fiziniai ar juridiniai asmenys, įsigiję visiškai netinkamų naudoti ginklų ne Europos Sąjungos valstybėse narėse, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo ginklo įvežimo į Lietuvos Respubliką privalo pateikti ginklą su prašymu išduoti deaktyvacijos sertifikatą arba pažymą, kad ginklas visiškai netinkamas naudoti. Prašymai pateikiami, deaktyvacijos sertifikatai ir pažymos, kad ginklas visiškai netinkamas naudoti, išduodami Deaktyvacijos sertifikatų ir pažymų, kad ginklai (šaudmenys) yra visiškai netinkami naudoti, išdavimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos policijos generalinio komisaro 2016 m. gruodžio 20 d. įsakymu Nr. 5-V-1074 „Dėl Deaktyvacijos sertifikatų ir pažymų, kad ginklai (šaudmenys) yra visiškai netinkami naudoti, išdavimo taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Deaktyvacijos sertifikatų ir pažymų, kad ginklai (šaudmenys) yra visiškai netinkami naudoti, išdavimo taisyklės), nustatyta tvarka.“

1.2.3. Pakeičiu 9 punktą ir jį išdėstau taip:

9. Įstatymo 38 straipsnio 1 dalies 1 punkte nurodyti ginklai ir šaudmenys perdirbami į netinkamus panaudoti pagal paskirtį ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo jų įsigijimo dienos.“

1.2.4. Pakeičiu 10 punktą ir jį išdėstau taip:

10. Šaunamieji ginklai, nurodyti Reglamento I priedo I lentelėje, į visiškai netinkamus naudoti ginklus perdirbami pagal Reglamento I priede nustatytas technines specifikacijas. Ginklų, nenurodytų Reglamente, perdirbimo į visiškai netinkamus naudoti ginklus reikalavimai nustatomi Deaktyvacijos sertifikatų ir pažymų, kad ginklai (šaudmenys) yra visiškai netinkami naudoti, išdavimo taisyklių nustatyta tvarka.“

1.2.5. Papildau nauju 121 punktu:

121. Šaudmenims perdirbti į netinkamus naudoti šaudmenis taikomi aprašo 12 punkte nustatyti reikalavimai.“

1.2.6. Pakeičiu 21 punktą ir jį išdėstau taip:

21. Lietuvos policijos generalinio komisaro įgaliota policijos įstaiga (toliau – policijos įstaiga), atsižvelgusi į pateiktus motyvuotus prašymus, gali leisti eksponuoti ginklus ir šaudmenis patalpose, kuriose ginklų apsauga užtikrinama kitomis nei nustatyta šiame apraše techninėmis priemonėmis ir jeigu šios priemonės yra lygiavertės arba aukštesnio patikimumo nei šiame apraše nustatyti būtinieji reikalavimai.“

1.2.7. Pakeičiu 22 punktą ir jį išdėstau taip:

22. Valstybės institucijos ir įstaigos, Lietuvos Respublikoje ar užsienio šalyse registruotos įmonės, įstaigos, organizacijos (toliau – juridinis asmuo), gavusios policijos įstaigos leidimą, gali organizuoti Įstatymo 3 straipsnio 2, 6–10 punktuose nurodytų ginklų, B, C, D kategorijų ginklų, ginklų priedėlių, šaudmenų, jų dalių parodas.“

1.2.8. Pakeičiu 23 punktą ir jį išdėstau taip:

23. Ginklų parodas galima organizuoti tik su policijos įstaiga suderinus parodos apsaugos organizavimo aprašą (toliau – Apsaugos aprašas).“

1.2.9. Pakeičiu 24 punktą ir jį išdėstau taip:

24. Juridiniai asmenys, norintys organizuoti parodą, policijos įstaigai tiesiogiai ar per Policijos elektroninių paslaugų sistemą (toliau – PEPS) pateikia:

24.1. prašymą, kuriame nurodoma:

24.1.1. juridinio asmens pavadinimas, kodas, adresas, el. pašto adresas, telefono ir fakso numeriai, juridinio asmens administracijos vadovo asmens kodas, vardas ir pavardė, prašymo data;

24.1.2. atsakingo už parodos organizavimą fizinio asmens vardas ir pavardė, asmens kodas;

24.1.3. informacija apie planuojamą parodą (parodos plotas, ginklų rūšys, kategorijos ir apytikslis planuojamų rodyti šaunamųjų ginklų skaičius);

24.2. dokumentus, patvirtinančius, kad patalpos, kuriose bus organizuojama paroda, priklauso pareiškėjui, arba dokumentus, patvirtinančius, kad pareiškėjas gali organizuoti parodą šiose patalpose;

24.3. dokumentus, įrodančius, kad parodos metu bus užtikrintas ginklų, jų dalių ir šaudmenų saugumas (sutartį su apsaugos tarnyba, kuri užtikrins apsaugą, arba dokumentus, įrodančius, kad asmuo pats turi teisę verstis apsaugos veikla, arba leidimą laikyti ginklus patalpose, kuriose bus organizuojama paroda);

24.4. juridinio asmens vadovo patvirtintą Apsaugos aprašą, kuriame turi būti numatyta:

24.4.1. ginklų eksponavimo tvarka ir sąlygos;

24.4.2. konkretus fizinės apsaugos darbuotojų skaičius,

24.4.3. kiekvieno darbuotojo atliekamos funkcijos;

24.4.4. darbuotojų kontrolės ir instruktavimo tvarka;

24.4.5. parodos laikotarpis (nuo, iki), adresas, atsakingo už apsaugą asmens kontaktiniai duomenys.“

1.2.10. Pakeičiu 26 punktą ir jį išdėstau taip:

26. Policijos įstaigos pareigūnai ne vėliau kaip 1 dieną prieš atidarant parodą ir ne rečiau kaip kas 7 dienos parodą patikrina ir apie patikrinimo rezultatus surašo pažymą, kurią išsiunčia paštu arba per PEPS (priklausomai nuo pareiškėjo kreipimosi būdo) pateikia pareiškėjui. Pažyma prašymas, suderintas Apsaugos aprašas ir kiti dokumentai įkeliami į Policijos licencijuojamos veiklos informacinę sistemą. Dokumentų originalai grąžinami pareiškėjui.“

1.2.11. Pakeičiu 28 punktą ir jį išdėstau taip:

28. Sprendimą dėl parodos uždarymo priima policijos įstaigos viršininkas ar jo įgaliotas asmuo. Sprendimas vykdomas nedelsiant, neatsižvelgiant į tai, ar yra skundžiamas.“

1.2.12. Pakeičiu 32 punktą ir jį išdėstau taip:

32. Parodos metu ginklais, šaudmenimis ir jų dalimis turi teisę prekiauti tik asmenys, turintys teisę Lietuvoje prekiauti civilinėje apyvartoje ginklais, šaudmenimis, jų dalimis ir ginklų priedėliais.“

1.2.13. Pakeičiu 33 punktą ir jį išdėstau taip:

33. Parodas ir eksponavimo vietas kontroliuoja policijos įstaiga ir kitos institucijos pagal kompetenciją.“

2. N u s t a t a u, kad šis įsakymas įsigalioja 2023 m. balandžio 1 d.

 

 

 

Policijos generalinio komisaro pavaduotojas,

atliekantis policijos generalinio komisaro funkcijas             Saulius Tamulevičius

 

part_c4152c358f6b4f989d7b785f4e2a0b6f_end