LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL PATAISOS PAREIGŪNŲ TARNYBOS ORGANIZAVIMO TAISYKLIŲ IR PATAISOS PAREIGŪNŲ TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMO KOMISIJOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2015 m. vasario 27 d. Nr. 1R-59

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statuto 12 straipsnio 3 dalimi, 13 straipsnio 6 dalimi, 14 straipsnio 3 dalimi, 16 straipsnio 7 dalimi, 23 straipsnio 11 dalimi, 29 straipsnio 5 dalimi, 30 straipsnio 7 dalies 1 ir 2 punktais ir 12 dalimi, 33 straipsnio 3 dalimi, 40 straipsnio 19 dalimi:

1. T v i r t i n u  pridedamus:

1.1. Pataisos pareigūnų tarnybos organizavimo taisykles;

1.2. Pataisos pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimo komisijos nuostatus.

2. P r i p a ž į s t u  netekusiu galios Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2010 m. gegužės 25 d. įsakymą Nr. 1R-116 „Dėl Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžiose įstaigose organizavimo taisyklių ir Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų pareigūnų kvalifikacijos vertinimo komisijos nuostatų patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais.

3. Nustatau, kad šis įsakymas įsigalioja 2015 m. kovo 1 d.

 

 

 

Teisingumo ministras                                                                                                 Juozas Bernatonis


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos teisingumo ministro

2015 m. vasario 27 d. įsakymu Nr. 1R-59

 

PATAISOS PAREIGŪNŲ TARNYBOS ORGANIZAVIMO TAISYKLĖS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Pataisos pareigūnų tarnybos organizavimo taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato atrankos į pataisos pareigūnų pareigas taisykles, pareigūnų prisaikdinimą, pareigybių priskyrimą pataisos pareigūnų grandims, rangų priskyrimą pareigybėms ir rangų suteikimo taisykles, paskatinimų skyrimo, tarnybinių patikrinimų atlikimo, tarnybinių nuobaudų pataisos pareigūnams skyrimo ir panaikinimo tvarką, sprendimų dėl pataisos pareigūnų, atleistų iš tarnybos, pripažinimo padarius tarnybinį nusižengimą ir sprendimų dėl nuobaudų, kurios turėtų būti skirtos, priėmimo tvarką, reikalavimus kvalifikacinėms kategorijoms gauti, pataisos pareigūnų kvalifikacinių kategorijų suteikimo taisykles, pataisos pareigūnų perkėlimo į kitas pareigas taisykles, pataisos pareigūnų atleidimo iš tarnybos tvarką, pataisos pareigūno asmens bylos turinį ir jos pildymo taisykles, pataisos pareigūnų tarnybinių pažymėjimų formą, jų išdavimo, keitimo ir paėmimo iš pataisos pareigūnų taisykles.

2. Taisyklėse vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatyme, Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatyme, Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statute (toliau – Statutas) ir kituose teisės aktuose vartojamas sąvokas.

 

II SKYRIUS

ATRANKA Į PATAISOS PAREIGŪNŲ PAREIGAS

 

3. Atrankos į pataisos pareigūnų pareigas komisija (toliau – atrankos komisija) sudaroma į pareigas skiriančio įstaigos vadovo įsakymu. Sudarant atrankos komisiją, paskiriamas jos pirmininkas ir sekretorius. Atrankos komisijos sekretorius nėra komisijos narys.

4. Į atrankos komisijos narių sąrašą turi būti įtrauktas atranką organizuojančios įstaigos personalo administravimo tarnybos arba kitas darbuotojas, atliekantis personalo administravimo funkcijas, tiesioginis būsimo pataisos pareigūno vadovas arba jį pavaduojantis valstybės tarnautojas ir profesinės sąjungos atstovas Statuto 12 straipsnio 2 dalyje nustatyta tvarka.

5. Jeigu rengiama atranka įstaigos vadovo pareigoms užimti, į atrankos komisijos narių sąrašą turi būti įtrauktas pataisos pareigūną į pareigas skiriantis asmuo arba jo įgaliotas valstybės tarnautojas, atranką organizuojančios įstaigos personalo administravimo tarnybos vadovas arba kitas darbuotojas, atliekantis personalo administravimo funkcijas, Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos (toliau – Kalėjimų departamentas) direktorius (kai atranka organizuojama į Kalėjimų departamento pavaduotojo ar jam pavaldžios įstaigos vadovo pareigas), Kalėjimų departamento atstovas (kai atranka organizuojama į Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos administracijos padalinio vadovo pareigas), Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos atstovas (kai atranka organizuojama į Kalėjimų departamento administracijos padalinio vadovo pareigas arba šiam departamentui pavaldžios įstaigos direktoriaus pavaduotojo pareigas) ir profesinės sąjungos atstovas Statuto 12 straipsnio 2 dalyje nustatyta tvarka.

6. Į pareigas skiriantis įstaigos vadovas atranką skelbia įsakymu.

7. Informacija apie paskelbtą atranką ir pareigybės, į kurią paskelbta atranka, aprašymas skelbiami įstaigos, organizuojančios atranką, interneto svetainėje. Apie paskelbtą atranką gali būti papildomai skelbiama kitose pasirinktose visuomenės informavimo priemonėse.

8. Pretendentų dokumentai priimami 14 kalendorinių dienų nuo atrankos paskelbimo, įstaigos, organizuojančios atranką, interneto svetainėje, įskaitant atrankos paskelbimo dieną.

9. Pretendentas privalo pateikti:

9.1. rašytinį prašymą leisti dalyvauti atrankoje;

9.2. asmens tapatybę ir išsilavinimą patvirtinančius dokumentus ir šių dokumentų kopijas;

9.3. darbo patirtį (stažą) patvirtinančius dokumentus, jeigu pareigybės, dėl kurios paskelbta atranka, aprašyme pretendentui nustatytas specialusis reikalavimas turėti tam tikrą darbo patirtį (stažą), ir šių dokumentų kopijas;

9.4. gyvenimo aprašymą;

9.5. užpildytą Pretendento anketą (1 priedas);

9.6. kitus atranką organizuojančios įstaigos reikalaujamus dokumentus, būtinus patvirtinti pretendento atitiktį pareigybės, kuriai eiti paskelbta atranka, aprašyme nustatytiems specialiesiems reikalavimams, ir šių dokumentų kopijas.

10. Pretendentai gali pateikti dokumentus atranką organizuojančios įstaigos personalo administravimo tarnybai arba kitam darbuotojui, atliekančiam personalo administravimo funkcijas, asmeniškai arba siųsti registruotu paštu.

11. Jeigu pretendentai asmeniškai pateikia Taisyklių 9.2, 9.3 ir 9.6 papunkčiuose nurodytus dokumentus, sutikrinus su kartu pateiktomis kopijomis, dokumentų originalai grąžinami pretendentui.

12. Jeigu dokumentai siunčiami atranką organizuojančiai įstaigai paštu, elektroniniu paštu, faksu arba kitais telekomunikacijų galiniais įrenginiais, pateikiamos Taisyklių 10.2, 10.3 ir 10.6 papunkčiuose nurodytų dokumentų kopijos, o šių dokumentų originalai pateikiami asmeniškai atrankos dieną. Sutikrinus dokumentų originalus su jų kopijomis, dokumentų originalai grąžinami pretendentui.

13. Pretendentų pateikti dokumentai registruojami Pretendentų pataisos pareigūno pareigoms eiti prašymų ir kitų dokumentų registre (2 priedas).

14. Pagal pretendento pateiktus dokumentus personalo administravimo tarnyba arba kitas darbuotojas, atliekantis personalo administravimo funkcijas, sutikrina, ar pretendentas atitinka pareigybei keliamus specialiuosius reikalavimus.

15. Jei pretendentas atitinka specialiuosius reikalavimus, jam per 3 darbo dienas išsiunčiamas siuntimas į Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Medicinos centrą (toliau – Medicinos centras) pasitikrinti sveikatos. Pretendentas, pateikiantis dokumentus asmeniškai, su šia informacija gali būti supažindinamas atranką organizuojančioje įstaigoje pasirašytinai (pasirašoma ant pranešimo) ir jam išduodamas siuntimas į Medicinos centrą pasitikrinti sveikatos.

Siuntimas į Medicinos centrą pasitikrinti sveikatos neišduodamas pretendentui, kurio sveikata Medicinos centre buvo tikrinta, jei atranką organizuojančiai įstaigai buvo pateikta galiojanti Medicinos centro pažyma apie jo tinkamumą tarnybai ir pareigoms, į kurias paskelta atranka. Siuntimas į Medicinos centrą pasitikrinti sveikatos taip pat neišduodamas pretendentui, kuris yra pataisos pareigūnas ir kurio sveikata buvo tikrinta ne vėliau kaip prieš 1 metus, jei atranką organizuojančiai įstaigai buvo pateikta Medicinos centro pažyma apie jo tinkamumą tarnybai ir pareigoms, į kurias paskelbta atranka.

16. Jei pretendentas neatitinka specialiųjų reikalavimų, jam per 2 darbo dienas išsiunčiamas pranešimas apie tai, kad jam neleidžiama dalyvauti atrankoje.

17. Jei per 35 kalendorines dienas nuo Taisyklių 15 punkte nurodyto siuntimo išdavimo arba išsiuntimo atranką organizuojanti įstaiga negauna Medicinos centro pažymos arba atranką organizuojančiai įstaigai gavus Medicinos centro pažymą, kurioje nurodyta, kad pretendentas pagal sveikatos būklę yra netinkamas tarnybai, šiam pretendentui dalyvauti atrankoje neleidžiama ir apie tai per 2 darbo dienas nuo šiame punkte nustatyto termino pabaigos arba Medicinos centro pažymos gavimo pretendentui išsiunčiamas pranešimas.

Šiame punkte nustatytas 35 kalendorinių dienų terminas pratęsiamas iki 60 kalendorinių dienų, jei Medicinos centras informuoja atranką organizuojančią įstaigą, kad ekspertinis sprendimas nepriimtas dėl nebaigtos ekspertizės.

18. Atranką organizuojančiai įstaigai gavus Medicinos centro pažymas dėl pretendentų tinkamumo tarnybai, pretendentams išsiunčiamas pranešimas apie fizinio pasirengimo patikrinimo datą, laiką ir vietą, atrankos datą, laiką ir vietą.

19. Pretendentui neatvykus į fizinio pasirengimo patikrinimą arba neatitikus bendrojo fizinio pasirengimo reikalavimų, atrankoje dalyvauti neleidžiama.

Fizinio pasirengimo patikrinimas neatliekamas pretendentui, kurio fizinis pasirengimas buvo tikrintas ne vėliau kaip prieš 6 mėnesius, jeigu atranką organizuojančiai įstaigai buvo pateikti dokumentai apie pretendento bendrojo fizinio pasirengimo atitikį reikalavimams.

20. Visų pretendentų, kuriems leista dalyvauti atrankoje, vardai ir pavardės likus ne mažiau kaip 5 darbo dienoms iki atrankos ir dar 14 kalendorinių dienų po atrankos skelbiami atranką organizuojančios įstaigos interneto svetainėje.

21. Atranka vykdoma vadovaujantis Konkursų į valstybės tarnautojo pareigas organizavimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. birželio 24 d. nutarimu Nr. 966 „Dėl Konkursų į valstybės tarnautojo pareigas organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, 60–69, 71 ir 82 punktais.

22. Jeigu atrinktas asmuo iki įsakymo skirti jį į pataisos pareigūno pareigas priėmimo atsisako eiti šias pareigas arba nustatoma, kad pretendentui taikytini apribojimai, nustatyti Statuto 10 straipsnyje, į pareigas gali būti skiriamas antrasis pagal atrankos rezultatus pretendentas, jam atsisakius – kitas, ir taip toliau.

23. Teisingumo ministras į Statuto 13 straipsnio 3 dalyje nurodytas pareigas, Kalėjimų departamento direktorius į Kalėjimų departamento pataisos pareigūno (išskyrus Statuto 13 straipsnio 3 dalyje nurodytas pareigas) ar šiam departamentui pavaldžios įstaigos direktoriaus pavaduotojo pareigas, Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos vadovas į kitas vadovaujamos įstaigos ir šiame punkte nenurodytas pataisos pareigūnų pareigas atrinktą pretendentą skiria ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų nuo dokumentų, nurodytų Statuto 10 straipsnio 2 dalyje, surinkimo, taip pat gavus kompetentingos valstybės institucijos išvadą, kad šiam asmeniui gali būti išduotas asmens patikimumo pažymėjimas arba leidimas dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, jeigu pareigybės, į kurias skiriamas pretendentas, aprašyme yra nustatytas reikalavimas atitikti teisės aktuose nustatytus reikalavimus, būtinus išduodant asmens patikimumo pažymėjimą arba leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, ir (ar) dokumentus Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 9 straipsnio nustatytais atvejais ir tvarka. Atrinkto asmens ir į pareigas skiriančio įstaigos vadovo susitarimu šis terminas gali būti pratęstas.

24. Neįvykus atrankai, skelbiama nauja atranka.

25. Veiksmai, neveikimas ir (ar) sprendimai, kuriais pažeidžiamos Taisyklių nuostatos dėl atrankos organizavimo ir vykdymo, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas gali būti skundžiami atranką organizavusios įstaigos vadovui, taip pat Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

III SKYRIUS

PATAISOS PAREIGŪNO PRISAIKDINIMAS

 

26. Pataisos pareigūnas prisaikdinamas jo priėmimo į tarnybą dieną.

27. Priesaiką priima pataisos pareigūną į pareigas paskyręs įstaigos vadovas ar jo įgaliotas valstybės tarnautojas.

28. Pataisos pareigūnas prisiekia stovėdamas priešais į pareigas paskyrusį įstaigos vadovą ar jo įgaliotą priesaiką priimti valstybės tarnautoją ir skaitydamas vieną iš Statuto 14 straipsnyje nurodytų priesaikos tekstų. Prisiekęs pataisos pareigūnas pasirašo vardinį priesaikos lapą, kuris saugomas pataisos pareigūno asmens byloje.

29. Pataisos pareigūno prisaikdinimo procedūroje kviečiami dalyvauti tarnaujantys pataisos pareigūnas, kiti valstybės tarnautojai, darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartį. Prisaikdinime taip pat gali dalyvauti svečiai.

 

 

 

IV SKYRIUS

PAREIGYBIŲ PRISKYRIMAS PATAISOS PAREIGŪNŲ GRANDIMS

 

30. Jaunesniųjų pataisos pareigūnų grandies pareigybės:

30.1. prižiūrėtojas;

30.2. vyresnysis prižiūrėtojas;

30.3. jaunesnysis specialistas;

30.4. prižiūrėtojų budinčiosios pamainos vyresnysis;

30.5. korpuso vyresnysis;

30.6. sargybos viršininko padėjėjas;

30.7. skyrininkas.

31. Pataisos pareigūnų grandies pareigybės:

31.1. jaunesnysis inspektorius;

31.2. specialistas;

31.3. inspektorius;

31.4. būrio viršininkas;

31.5. vyresnysis specialistas;

31.6. vyresnysis inspektorius;

31.7. budėtojas;

31.8. punkto pamainos viršininkas;

31.9. sargybos viršininkas;

31.10. direktoriaus budinčiojo padėjėjo pavaduotojas.

32. Vyresniųjų pataisos pareigūnų grandies pareigybės:

32.1. direktoriaus budintysis padėjėjas;

32.2. vyriausiasis specialistas;

32.3. tarnybos viršininko pavaduotojas;

32.4. tarnybos viršininkas;

32.5. komandos viršininkas;

32.6. skyriaus viršininko pavaduotojas;

32.7. skyriaus viršininkas;

32.8. Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos direktoriaus pavaduotojas.

33. Vyriausiųjų pataisos pareigūnų grandies pareigybės:

33.1. patarėjas;

33.2. Kalėjimų departamento direktoriaus pavaduotojas;

33.3. direktorius.

 

V SKYRIUS

RANGŲ PRISKYRIMAS PAREIGYBĖMS IR RANGŲ SUTEIKIMAS

 

34. Pataisos jaunesniojo pareigūno III, II ir I rangai priskiriami Taisyklių 30 punkte nustatytoms jaunesniųjų pataisos pareigūnų grandies pareigybėms.

35. Pataisos pareigūno III, II ir I rangai priskiriami Taisyklių 31 punkte nustatytoms pataisos pareigūnų grandies pareigybėms.

36. Pataisos vyresniojo pareigūno III, II ir I rangai priskiriami Taisyklių 32 punkte nustatytoms vyresniųjų pataisos pareigūnų grandies pareigybėms.

37. Pataisos vyriausiojo pareigūno rangas priskiriamas Taisyklių 33 punkte nustatytoms vyriausiųjų pareigūnų grandies pareigybėms (išskyrus Kalėjimų departamento direktoriaus).

38. Pataisos pareigūnui tarnybinį rangą suteikia į pareigas skiriantis vadovas įsakymu.

39. Teikimą dėl aukštesnio rango pataisos pareigūnui suteikimo pagal Statuto 23 straipsnio 6 dalį pareigūną į pareigas paskyrusiam vadovui teikia pataisos pareigūno tiesioginis vadovas.

40. Teikime nurodoma:

40.1. pataisos pareigūno vardas ir pavardė;

40.2. glaustas pataisos pareigūno tarnybos eigos apibūdinimas;

40.3. pataisos pareigūno turimi paskatinimai;

40.4. pataisos pareigūno nuopelnų, už kuriuos siūloma suteikti aukštesnį rangą, išsamus aprašymas;

40.5. patvirtinimas, kad pataisos pareigūnas neturi galiojančių nuobaudų;

40.6. siūlymas dėl aukštesnio tarnybinio rango suteikimo.

41. Pataisos pareigūną į pareigas paskyrusiam vadovui atsisakius suteikti aukštesnį tarnybinį rangą, pakartotinis teikimas galimas ne anksčiau kaip po 6 mėnesių.

 

VI SKYRIUS

PASKATINIMŲ SKYRIMAS

 

42. Paskatinimai, išskyrus Statuto 29 straipsnio 1 dalies 5 punkte nustatytą paskatinimą, gali būti skiriami pataisos pareigūnui už nepriekaištingą tarnybinių pareigų atlikimą ir (ar) pavyzdingą tarnybą Vienkartinių piniginių išmokų valstybės tarnautojams skyrimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. liepos 19 d. nutarimu Nr. 1167 „Dėl Vienkartinių piniginių išmokų valstybės tarnautojams skyrimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, 2 punkte nustatytais atvejais.

43. Padėka gali būti skiriama ir kitais, nei Taisyklių 42 punkte nustatytais atvejais, kai yra pateiktas Taisyklių 51 punkte nurodytas teikimas ar fizinio arba juridinio asmens rašytinis motyvuotas siūlymas arba prašymas paskatinti pataisos pareigūną.

44. Žinybiniai ženklai pagal svarbumo eilę yra šie:

44.1. garbės ženklas „Kryžius už nuopelnus Lietuvos bausmių vykdymo sistemai“ (3 priedas) – aukščiausias žinybinis ženklas;

44.2. trijų laipsnių (pirmojo laipsnio, antrojo laipsnio ir trečiojo laipsnio) garbės ženklas „Už nuopelnus“ (4 priedas), kuris žinybinių ženklų hierarchijoje yra po garbės ženklo „Kryžius už nuopelnus Lietuvos bausmių vykdymo sistemai“;

44.3. trijų laipsnių (pirmojo laipsnio, antrojo laipsnio ir trečiojo laipsnio) pasižymėjimo ženklas „Už nepriekaištingą tarnybą“ (5 priedas), kuris žinybinių ženklų hierarchijoje yra po garbės ženklo „Už nuopelnus“.

45. Žinybiniai ženklai numeruojami. Žinybinio ženklo numeris įkalamas kitoje ženklo pusėje ir įrašomas į žinybinio ženklo pažymėjimą arba įsakymą dėl paskatinimo žinybiniu ženklu.

46. Žinybinis garbės ženklas „Kryžius už nuopelnus Lietuvos bausmių vykdymo sistemai“ gali būti skiriamas:

46.1. pataisos pareigūnams už ilgalaikius ar ypatingus nuopelnus Lietuvos bausmių vykdymo sistemai;

46.2. Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų karjeros valstybės tarnautojams ir darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis, taip pat kitų institucijų valstybės tarnautojams ir darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis, Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiams už ilgalaikius ar ypatingus nuopelnus Lietuvos bausmių vykdymo sistemai.

47. Garbės ženklas „Už nuopelnus“ gali būti skiriamas:

47.1. pataisos pareigūnams už pavyzdingą tarnybą ir pasiektus teigiamus rezultatus;

47.2. pavyzdingai tarnaujantiems (dirbantiems) Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų karjeros valstybės tarnautojams ir darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis, taip pat kitų institucijų valstybės tarnautojams ir darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis, Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiams už nuopelnus, aktyvų bendradarbiavimą ir pagalbą Lietuvos bausmių vykdymo sistemai;

47.3. nuosekliai, pradedant nuo žemiausio – trečiojo laipsnio. Aukštesnio laipsnio žinybinis ženklas gali būti skiriamas ne anksčiau kaip po penkerių metų nuo apdovanojimo žinybiniu ženklu. Pataisos pareigūnai, turintys ne mažesnį kaip 20 metų tarnybos Kalėjimų departamente ir jam pavaldžiose įstaigose ir (ar) kitose statutinėse įstaigose (organizacijose) stažą ir anksčiau nebuvę paskatinti trečiojo ir (ar) antrojo laipsnio garbės ženklu, gali būti paskatinti ir pirmojo laipsnio garbės ženklu.

48. Pasižymėjimo ženklas „Už nepriekaištingą tarnybą“ gali būti skiriamas:

48.1. pirmojo laipsnio – pataisos pareigūnams už ne mažiau kaip penkiolikos metų nepriekaištingą tarnybą Kalėjimų departamente ir jam pavaldžiose įstaigose;

48.2. antrojo laipsnio – pataisos pareigūnams už ne mažiau kaip dešimt metų nepriekaištingą tarnybą Kalėjimų departamente ir jam pavaldžiose įstaigose;

48.3. trečiojo laipsnio – pataisos pareigūnams už ne mažiau kaip penkerių metų nepriekaištingą tarnybą Kalėjimų departamente ir jam pavaldžiose įstaigose.

49. Teisingumo ministras ir Kalėjimų departamento direktorius asmenis, kurie nėra pataisos pareigūnai, turi teisę apdovanoti žinybiniais ženklais, nurodytais Taisyklių 44.1 ir 44.2 papunkčiuose, savo nuožiūra, kiti įstaigų vadovai turi teisę apdovanoti tik žinybiniu ženklu, nurodytu Taisyklių 44.2 papunktyje, pagal Kalėjimų departamento direktoriaus nustatytą kitų asmenų apdovanojimo žinybiniais ženklais tvarką.

50. Teikimą skatinti pataisos pareigūną jį į pareigas paskyrusiam vadovui teikia pataisos pareigūno tiesioginis vadovas. Teisingumo ministrui teikimą skatinti Kalėjimų departamento direktorių teikia teisingumo viceministras, kitus pataisos pareigūnus – Kalėjimų departamento direktorius. Teisingumo ministras gali skatinti ir be teikimo.

51. Teikime nurodoma:

51.1. pataisos pareigūno vardas ir pavardė;

51.2. glaustas tarnybos eigos apibūdinimas;

51.3. pataisos pareigūno turimi paskatinimai;

51.4. pataisos pareigūno nuopelnų, už kuriuos teikiama skatinti, išsamus aprašymas;

51.5. patvirtinimas, kad pataisos pareigūnas neturi galiojančių nuobaudų;

51.6. siūlymas dėl paskatinimo priemonės.

52. Pataisos pareigūnui, skatinamam padėka, įteikiamas padėkos raštas arba įsakymo dėl paskatinimo skyrimo išrašas.

53. Pataisos pareigūnui, skatinamam vardine dovana, įteikiama dovana su joje arba prie jos tvirtinamoje plokštelėje išgraviruotu skatinamo pataisos pareigūno vardu ir pavarde, skatinimo data, taip pat nurodoma, kas skatina.

54. Pataisos pareigūnui, skatinamam papildomomis mokamomis atostogomis, jo nurodytu laikotarpiu suteikiamos papildomos mokamos atostogos.

55. Pataisos pareigūnui, skatinamam žinybiniu ženklu, iškilmingai įteikiamas žinybinis ženklas ir jo pažymėjimas arba įsakymo dėl paskatinimo žinybiniu ženklu išrašas.

56. Antrą kartą tuo pačiu žinybiniu ženklu neskatinama.

57. Pataisos pareigūnas, paskatintas žinybiniu ženklu, turi teisę segėti šį ženklą dėvėdamas tarnybinę uniformą. Ženklas segimas ant švarko, kairėje krūtinės pusėje.

58. Pataisos pareigūnui praradus žinybinio ženklo pažymėjimą, jo prašymu gali būti išduotas pažymėjimo dublikatas.

59. Aprūpinimą žinybiniais ženklais organizuoja Kalėjimų departamentas.

 

VII SKYRIUS

TARNYBINIAI PATIKRINIMAI

 

60. Tarnybinis patikrinimas atliekamas, kai yra duomenų apie galimą pataisos pareigūno tarnybinį nusižengimą. Kalėjimų departamento arba jam pavaldžios įstaigos vadovai, informuodami teisingumo ministrą apie galimą pataisos pareigūno tarnybinį nusižengimą, kartu pateikia šį faktą patvirtinančius dokumentus ar kitą medžiagą, kuri gali būti svarbi atliekant tarnybinį patikrinimą.

61. Vadovas, turintis teisę pavesti atlikti tarnybinį patikrinimą, gavęs oficialią informaciją apie pataisos pareigūno galimą tarnybinį nusižengimą, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po šios informacijos gavimo paveda savo vadovaujamos įstaigos tarnybinius tyrimus ir patikrinimus atliekančio administracijos padalinio vadovui ar kitam valstybės tarnautojui (toliau – tarnybinį patikrinimą atlikti įgaliotas asmuo) atlikti tarnybinį patikrinimą arba šiam patikrinimui atlikti sudaro komisiją (toliau – komisija). Komisija sudaroma ne mažiau kaip iš 3 asmenų.

Esant pagrindui manyti, kad pataisos pareigūnas padarė tarnybinį nusižengimą, už kurį gali būti paskirta tarnybinė nuobauda – atleidimas iš pareigų, būtina sudaryti komisiją.

62. Tarnybinį patikrinimą atlikti įgaliotas asmuo arba komisija per 5 darbo dienas nuo įpareigojimo atlikti tarnybinį patikrinimą gavimo dienos arba nuo komisijos sudarymo dienos surašo pranešimą apie tarnybinį nusižengimą (toliau – pranešimas) (6 priedas). Šiuo pranešimu pasirašytinai informuojamas pataisos pareigūnas, galimai padaręs tarnybinį nusižengimą, kad pradėtas tarnybinis patikrinimas, ir jam pateikiama turima informacija apie galimą tarnybinį nusižengimą. Jeigu pataisos pareigūnas pranešime nepasirašo, kad jį gavo, surašomas aktas, kurį pasirašo tarnybinį patikrinimą atlikti įgaliotas asmuo ir du tarnybinį patikrinimą atliekančios įstaigos valstybės tarnautojai, o jei buvo sudaryta komisija, – jos nariai.

63. Jei pataisos pareigūnas, galimai padaręs tarnybinį nusižengimą, tarnauja kitoje įstaigoje, nei atliekamas tarnybinis patikrinimas, pranešimas gali būti elektroniniu paštu, faksu arba kitais telekomunikacijų galiniais įrenginiais išsiųstas šios įstaigos vadovui, kuris užtikrina, kad pataisos pareigūnas su šiuo pranešimu būtų supažindintas pasirašytinai. Jeigu pataisos pareigūnas nepasirašo, surašomas aktas, kurį pasirašo įstaigos, kurioje tarnauja galimai tarnybinį nusižengimą padaręs pataisos pareigūnas, administracijos padalinio, atsakingo už personalo valdymo administravimą, darbuotojas ir du šios įstaigos valstybės tarnautojai.

64. Asmeniui, atleistam iš pataisos pareigūno pareigų, pranešimas ir turima informacija apie tarnybinį nusižengimą išsiunčiami paštu paskutinės jo deklaruotos gyvenamosios vietos adresu, elektroniniu paštu, faksu arba kitais telekomunikacijų galiniais įrenginiais

65. Pataisos pareigūnas, galimai padaręs tarnybinį nusižengimą, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo pranešimo gavimo dienos, neįskaitant laiko, kurį pataisos pareigūnas nebuvo tarnyboje dėl ligos, buvo komandiruotėje ar atostogavo, turi teisę pateikti tarnybinį patikrinimą atlikti įgaliotam asmeniui arba komisijai rašytinį pasiaiškinimą dėl tarnybinio nusižengimo. Jeigu pataisos pareigūnas nurodytu laiku pasiaiškinimo nepateikia, surašomas aktas, kurį pasirašo tarnybinį patikrinimą atlikti įgaliotas asmuo ir du tarnybinį patikrinimą atliekančios įstaigos valstybės tarnautojai, o jei buvo sudaryta komisija, – jos nariai.

66. Tarnybinį patikrinimą atlikti įgaliotas asmuo arba komisija, siekdami gauti tarnybiniam patikrinimui atlikti reikalingą informaciją, turi teisę apklausti pataisos pareigūną, kuris galimai padarė tarnybinį nusižengimą, taip pat kitus asmenis, siekdami išsiaiškinti su tarnybiniu nusižengimu susijusias aplinkybes, patikrinti su tarnybiniu nusižengimu susijusius faktinius duomenis vietoje, kreiptis dėl informacijos ir dokumentų, susijusių su tarnybiniu patikrinimu, į valstybės ir savivaldybės institucijas ir įstaigas, juridinius ir fizinius asmenis bei konsultuotis su specialistais.

67. Tarnybinio patikrinimo metu pataisos pareigūnas, galimai padaręs tarnybinį nusižengimą, turi teisę teikti tarnybinį patikrinimą atlikti įgaliotam asmeniui arba komisijai informaciją bei dokumentus, susijusius su tarnybiniu nusižengimu, dalyvauti tikrinant su tarnybiniu nusižengimu susijusius faktinius duomenis vietoje, pareikšti nušalinimą tarnybinį patikrinimą atlikti įgaliotam asmeniui arba komisijos nariui (-iams), įstatymų nustatyta tvarka apskųsti tarnybinį patikrinimą atlikti įgalioto asmens arba komisijos ar jos nario (-ių) veiksmus ar neveikimą, baigus tarnybinį patikrinimą susipažinti su tarnybinio patikrinimo išvada ir kita tarnybinio patikrinimo medžiaga.

Su įslaptinta tarnybinio patikrinimo medžiaga supažindinamas tik galimai padaręs tarnybinį nusižengimą pataisos pareigūnas, turintis nustatyta tvarka išduotą dokumentą, patvirtinantį asmens teisę dirbti ar susipažinti su Lietuvos Respublikos įslaptinta informacija.

68. Pataisos pareigūnas, galimai padaręs tarnybinį nusižengimą, gali turėti atstovą pagal pavedimą. Šis turi tokias pačias teises, nustatytas Taisyklių 67 punkte, kaip ir pataisos pareigūnas, kuriam atstovauja (išskyrus tarnybinio patikrinimo metu turėti atstovą pagal pavedimą).

69. Tarnybinio patikrinimo metu paaiškėjus pagrindams, nustatytiems Statuto 30 straipsnio 8 dalyje, dėl kurių tarnybinis patikrinimas turi būti sustabdomas, tarnybinį patikrinimą atlikti įgalioto asmens ar komisijos rašytiniu teikimu vadovas, inicijavęs tarnybinį patikrinimą, administraciniu sprendimu sustabdo šio patikrinimo atlikimą, o išnykus šiems pagrindams – atnaujina. Apie tarnybinio patikrinimo sustabdymą ir atnaujinimą raštu informuojamas pataisos pareigūnas, galimai padaręs tarnybinį nusižengimą, ir (ar) jo atstovas pagal pavedimą.

70. Tarnybinis patikrinimas atliekamas ne ilgiau kaip 30 dienų, neįskaitant laiko, kurį galimai padaręs tarnybinį nusižengimą pataisos pareigūnas nebuvo tarnyboje dėl ligos, buvo komandiruotėje ar atostogavo. Esant svarbioms aplinkybėms, tarnybinį patikrinimą inicijavęs vadovas gali pratęsti tarnybinio patikrinimo terminą dar iki 30 dienų.

71. Tarnybinis patikrinimas baigiamas surašant tarnybinio patikrinimo išvadą (toliau – patikrinimo išvada), kurioje išdėstomos nustatytos aplinkybės, jas pagrindžiantys įrodymai, galimai tarnybinį nusižengimą padariusio pataisos pareigūno veikos įvertinimas. Kai tarnybinis patikrinimas atliekamas dėl atliktų tarnybinių patikrinimų išvadų teisėtumo ir pagrįstumo, patikrinimo išvadoje taip pat išdėstomas ankstesnės patikrinimo išvados ir ją surašiusio asmens ar komisijos veiksmų įvertinimas.

72. Patikrinimo išvadoje konstatavus, kad pataisos pareigūnas padarė tarnybinį nusižengimą, turi būti nurodyta, koks tarnybinis nusižengimas padarytas (nurodomas pažeistas teisės akto straipsnis, jo dalis ir punktas), nusižengimo padarymo diena ar laikotarpis, aplinkybės ir jas pagrindžiantys įrodymai, ar jis padarytas tyčia, dėl neatsargumo ar aplaidumo, tarnybinio nusižengimo padariniai, tarnybinę atsakomybę lengvinančios ir sunkinančios aplinkybės, duomenys apie pataisos pareigūno tarnybą (tarnybinės veiklos vertinimo rezultatai, paskatinimai ir nuobaudos), ar nėra suėję Statuto 30 straipsnio 3 dalyje nustatyti tarnybinės nuobaudos skyrimo terminai, ir pateikiamas siūlymas dėl konkrečios tarnybinės nuobaudos skyrimo. Siūlymas dėl konkrečios tarnybinės nuobaudos skyrimo nepateikiamas, jei tyrimo išvadoje nurodoma, kad yra suėję Statuto 30 straipsnio 3 dalyje nustatyti tarnybinės nuobaudos skyrimo terminai arba pataisos pareigūnas, įtariamas padaręs pažeidimą, yra miręs.

Patikrinimo išvadoje taip pat gali būti pateikti siūlymai dėl tarnybinio nusižengimo padarymą lėmusių priežasčių ir jo sukeltų padarinių pašalinimo.

73. Patikrinimo išvadoje pateiktas siūlymas dėl konkrečios tarnybinės nuobaudos skyrimo įstaigos vadovui, turinčiam teisę skirti tarnybinę nuobaudą, neprivalomas.

74. Įstaigos vadovas, gavęs patikrinimo išvadą, per 2 darbo dienas priima vieną iš šių sprendimų (įsakymu arba rezoliucija):

74.1. patvirtinti patikrinimo išvadą;

74.2. grąžinti patikrinimo išvadą papildyti ir prireikus pratęsti tarnybinio patikrinimo atlikimo terminą.

75. Patvirtinęs patikrinimo išvadą, įstaigos vadovas priima administracinį sprendimą dėl tyrimo išvadoje pateiktų siūlymų dėl tarnybinio nusižengimo padarymą lėmusių priežasčių ir jo sukeltų padarinių pašalinimo įgyvendinimo.

76. Patikrinimo išvada, kurioje konstatuota, kad pataisos pareigūnas padarė tarnybinį nusižengimą ir kurią patvirtino įstaigos vadovas, neturintis teisės skirti tarnybinę nuobaudą, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo šios išvados patvirtinimo išsiunčiama įstaigos vadovui, turinčiam tokią teisę, o patvirtinus išvadą dėl pataisos pareigūno, kuris perkeltas į pareigas kitoje valstybės ar savivaldybės institucijoje ar įstaigoje, padarė tarnybinį nusižengimą ir siūloma jam skirti tarnybinę nuobaudą, patikrinimo išvados kopija per 3 darbo dienas nuo šios išvados patvirtinimo perduodama valstybės ar savivaldybės institucijos ar įstaigos, į kurią perkeltas pataisos pareigūnas, vadovui, valstybės tarnybos tvarkymo funkcijas atliekančiai įstaigai ir perkeltam pataisos pareigūnui.

77. Jei tarnybinio patikrinimo metu nebuvo nustatytas pataisos pareigūno tarnybinis nusižengimas, apie šio patikrinimo rezultatus raštiškai informuojamas pataisos pareigūnas, kuris buvo įtariamas galimai padaręs tarnybinį nusižengimą. Jei pataisos pareigūnas yra atleistas iš tarnybos, apie tarnybinio patikrinimo rezultatus pranešama raštu, kuris išsiunčiamas paštu paskutinės jo deklaruotos gyvenamosios vietos adresu, elektroniniu paštu, faksu arba kitais telekomunikacijų galiniais įrenginiais.

78. Tarnybinio patikrinimo metu nustačius to paties pataisos pareigūno kitą galimą tarnybinį nusižengimą, patikrinimo išvadą tvirtinančio vadovo sprendimu pradedamas naujas tarnybinis patikrinimas. Naujas tarnybinis patikrinimas taip pat pradedamas, jei tarnybinio patikrinimo metu nustatomas kito pataisos pareigūno galimai padarytas tarnybinis nusižengimas.

79. Jei tarnybinio patikrinimo metu pataisos pareigūnas perkeliamas į pareigas kitoje valstybės, savivaldybės institucijoje ar įstaigoje arba atleidžiamas iš pataisos pareigūno pareigų, tarnybinis patikrinimas tęsiamas ir baigiamas laikantis Taisyklių reikalavimų.

80. Pataisos pareigūnai ir kiti valstybės tarnautojai, kurie yra profesinių sąjungų atstovai, turi teisę susipažinti su kitų pataisos pareigūnų, pareiškusių raštiškai profesinei sąjungai ir įstaigai, kurioje atliekamas tarnybinis patikrinimas, sutikimą, tarnybinio patikrinimo medžiaga, teikti pasiūlymus dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo, dalyvauti komisijos darbe.

 

VIII SKYRIUS

TARNYBINIŲ NUOBAUDŲ SKYRIMAS

 

81. Įstaigos vadovas, turintis teisę skirti tarnybinę nuobaudą, patvirtinęs (gavęs patvirtintą) patikrinimo išvadą, kurioje konstatuota, kad pataisos pareigūnas padarė tarnybinį nusižengimą, priima individualiu administraciniu aktu įformintą sprendimą:

81.1. pripažinti, kad pataisos pareigūnas padarė tarnybinį nusižengimą, ir skirti jam tarnybinę nuobaudą;

81.2. pripažinti, kad pataisos pareigūnas padarė tarnybinį nusižengimą, ir nustatyti, kokia turėtų būti skiriama tarnybinė nuobauda, kai pataisos pareigūnas yra atleistas iš tarnybos;

81.3. pripažinti, kad pataisos pareigūnas padarė tarnybinį nusižengimą, tačiau tarnybinės nuobaudos neskirti, kadangi pasibaigė Statuto 30 straipsnio 3 dalyje nustatyti tarnybinės nuobaudos skyrimo terminai arba pareigūnas yra miręs.

82. Skiriant tarnybinę nuobaudą, atsižvelgiama į padaryto tarnybinio nusižengimo pobūdį, padarymo priežastis, pataisos pareigūno kaltės rūšį ir laipsnį, tarnybinio nusižengimo sukeltas pasekmes, tarnybinę atsakomybę lengvinančias ir sunkinančias aplinkybes, taip pat ankstesnę pataisos pareigūno tarnybą ir kitas reikšmingas aplinkybes.

83. Įstaigos vadovas, turintis teisę skirti tarnybinę nuobaudą, patvirtinęs (gavęs patvirtintą) Taisyklių 81 punkte nurodytą išvadą dėl pataisos pareigūno, kuris yra profesinės sąjungos narys, ne vėliau kaip kitą darbo dieną kreipiasi į profesinės sąjungos renkamąjį organą dėl sutikimo skirti tarnybinę nuobaudą. Profesinės sąjungos renkamajam organui per 20 dienų nepateikus atsakymo, įstaigos vadovas priima Taisyklių 81 punkte nurodytą sprendimą.

84. Su Taisyklių 81.1 ar 81.3 papunktyje nurodytu įstaigos vadovo sprendimu pataisos pareigūnas supažindinamas pasirašytinai per 5 darbo dienas, neįskaitant laiko, kurį pataisos pareigūnas nebuvo tarnyboje dėl ligos, buvo komandiruotėje ar atostogavo, ir jam įteikiamas sprendimo ir patikrinimo išvadų kopijos. Pataisos pareigūnui atsisakius pasirašytinai susipažinti, surašomas aktas, kurį pasirašo įgaliotas asmuo ir du kiti institucijos ar įstaigos valstybės tarnautojai.

85. Taisyklių 81.2 papunktyje nurodytos įstaigos vadovo sprendimo ir patikrinimo išvadų kopijos per 3 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo perduodamos valstybės tarnybos tvarkymo funkcijas atliekančiai įstaigai ir išsiunčiamos atleistam iš tarnybos pataisos pareigūnui paštu paskutinės jo deklaruotos gyvenamosios vietos adresu, elektroniniu paštu, faksu arba kitais telekomunikacijų galiniais įrenginiais.

 

IX SKYRIUS

TARNYBINIŲ NUOBAUDŲ PANAIKINIMAS

 

86. Sprendimai dėl tarnybinės nuobaudos paskyrimo ne vėliau kaip per 1 mėnesį nuo individualiu administraciniu aktu įforminto sprendimo dėl nuobaudos paskyrimo priėmimo dienos gali būti skundžiami atitinkamai Kalėjimų departamento direktoriui arba teisingumo ministrui. Administraciniam teismui sprendimai dėl tarnybinės nuobaudos paskyrimo skundžiami Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

Praleidus skundo padavimo Kalėjimų departamento direktoriui arba teisingumo ministrui terminą, skundas paliekamas nenagrinėtas. Skundo padavimo terminas gali būti atnaujintas, jeigu kartu su skundu pateikiamas prašymas su nurodytomis svarbiomis priežastimis dėl praleisto skundo padavimo termino.

87. Kalėjimų departamento direktorius arba teisingumo ministras, gavęs skundą dėl tarnybinės nuobaudos paskyrimo, Taisyklių 61 punkte nustatyta tvarka paveda atlikti tarnybinį patikrinimą ir įvertinti patikrinimo išvados, kurios pagrindu priimtas įsakymas dėl tarnybinės nuobaudos paskyrimo, teisėtumą ir pagrįstumą.

88. Tarnybinis patikrinimas atliekamas pagal Taisyklių VIII skyriaus nuostatas.

89. Kalėjimų departamento direktorius arba teisingumo ministras, atsižvelgdamas į patikrinimo išvadoje pateiktą įvertinimą, turi teisę siūlyti vadovui, paskyrusiam tarnybinę nuobaudą, pakeisti ar panaikinti tarnybinę nuobaudą, jei nustatyta, kad:

89.1. atlikto tarnybinio patikrinimo išvados neatitinka nustatytų faktinių aplinkybių;

89.2. naujai nustatytų faktinių aplinkybių pagrindu padaroma išvada, kad pataisos pareigūnas nepadarė tarnybinio nusižengimo;

89.3. netinkamai išaiškintos ir pritaikytos materialinės teisės normos;

89.4. nesilaikyta teisės aktų nustatytos tarnybinio patikrinimo atlikimo ir tarnybinės nuobaudos skyrimo tvarkos, jei dėl to neteisingai paskirta tarnybinė nuobauda.

90. Įstaigos vadovas, turintis teisę skirti (panaikinti) tarnybinę nuobaudą, priimdamas sprendimą dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo (panaikinimo) pataisos pareigūnui, atsižvelgia į teisingumo ministro arba Kalėjimų departamento direktoriaus patvirtintą patikrinimo išvadą.

91. Pataisos pareigūnui paskirta tarnybinė nuobauda gali būti panaikinta anksčiau, negu sueis Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 31 straipsnio 1 dalyje nustatytas terminas, ją paskyrusio vadovo motyvuotu įsakymu, esant pataisos pareigūno, kuriam paskirta tarnybinė nuobauda, tiesioginio vadovo teikimui. Teisingumo ministras gali panaikinti tarnybinę nuobaudą ir be teikimo.

 

X SKYRIUS

REIKALAVIMAI KVALIFIKACINEI KATEGORIJAI GAUTI

 

92. Reikalavimai pataisos pareigūnui, paskirtam į įstaigos vadovo pareigas, kvalifikacinei kategorijai gauti ir jų reikšmės:

92.1. lyderystė:

92.1.1. iškelia sau ir pavaldiems asmenims aiškius tikslus ir siekia juos įgyvendinti;

92.1.2. skleidžia įstaigos misiją, viziją, vertybes ir sugeba įkvėpti to siekti kitus; tobulina įstaigos valdymą (struktūrą ir procedūras), remdamasis įstaigos misija, vizija ir tikslais;

92.1.3. skatina naujovių diegimą įstaigoje;

92.1.4. skatina asmenų aptarnavimo ir (ar) paslaugų kokybės gerinimo iniciatyvų įgyvendinimą;

92.1.5. planuoja ir (ar) dalyvauja planuojant įstaigos veiklą, iš anksto numatydamas galimas problemas ir jų sprendimo būdus;

92.1.6. siekia didžiausio savo veiklos rezultato mažiausiomis sąnaudomis;

92.1.7. siekia, kad pavaldūs asmenys kuo aktyviau dalyvautų įstaigos veikloje;

92.1.8. tobulėja mokydamasis iš patirties;

92.1.9. bendrauja ir bendradarbiauja su politikais, kitais įstaigos veikla suinteresuotais asmenimis, siekdamas įgyvendinti įstaigos tikslus;

92.2. žmogiškųjų išteklių valdymas:

92.2.1. ugdo pavaldžių asmenų gebėjimus, siekdamas įgyvendinti įstaigos strateginius ir (ar) metinius veiklos tikslus ir uždavinius;

92.2.2. nustato, ugdo ir panaudoja pavaldžių asmenų gebėjimus;

92.2.3. suburia asmenis veiksmingam komandiniam darbui;

92.2.4. valdo pokyčius įvertindamas numatomą pasipriešinimą ir skatina glaudesnį bendradarbiavimą;

92.2.5. laikosi personalo valdymo procedūrų, veiksmingai įgyvendina personalo valdymo priemones;

92.3. programų ir projektų valdymas (jeigu įstaigoje taikoma projektinio valdymo sistema ir pataisos pareigūnas joje dalyvauja):

92.3.1. prisiima atsakomybę už programos ar projekto teikiamos naudos nustatymą ir sėkmingą įgyvendinimą;

92.3.2. nustato galimą programos ar projekto riziką, stebi ją ir įvairiomis priemonėmis kontroliuoja;

92.3.4. palaiko ryšius su programos ar projekto veikla suinteresuotais asmenimis;

92.3.5. užtikrina, kad būtų reguliariai atliekamas sprendimų poveikio vertinimas ir pateikiama šiam vertinimui parengti reikalinga informacija;

92.3.6. glaudžiai bendradarbiauja su padaliniu ar valstybės tarnautoju (darbuotoju, dirbančiu pagal darbo sutartį), atsakingu už projektų valdymą;

92.4. finansų valdymas:

92.4.1. dalyvauja rengiant metinį veiklos planą, sugeba tinkamai bendrauti ir bendradarbiauti šiais klausimais įstaigoje ir už jos ribų;

92.4.2. užtikrina ar dalyvauja užtikrinant veiksmingą finansų valdymą;

92.4.3. siekia, kad būtų užtikrintas įstaigos biudžeto ir išlaidų skaidrumas;

92.5. analizė ir pagrindimas:

92.5.1. analizuoja ir panaudoja informaciją geresniam sprendimų priėmimui;

92.5.2. laiku pastebi problemas ir įžvelgia jų priežastis;

92.5.3. sistemiškai skaido daugiaplanes problemas ar situacijas į sudedamąsias dalis;

92.5.4. ieško problemų sprendimo būdų taikydamas įvairius metodus;

92.5.5. priimdamas sprendimus, bendradarbiauja su įvairių sričių analitikais ir ekspertais;

92.6. komunikacija ir viešieji ryšiai:

92.6.1. naudoja komunikacijos priemones, siekdamas įtraukti suinteresuotus asmenis į įstaigos veiklos gerinimo procesą;

92.6.2. kuria ir plėtoja įstaigos kultūrą: skatina bendravimą ir bendradarbiavimą tiek įstaigos viduje, tiek ir su visomis suinteresuotomis šalimis;

92.6.3. kuria ir tobulina aplinką, kuri užtikrina glaudžius ryšius tarp politikos formavimo ir įgyvendinimo;

92.6.4. išmano, kaip įstaiga gali ir turi bendrauti ir bendradarbiauti tiek viduje, tiek už įstaigos ribų;

92.6.5. suvokia padalinio ar valstybės tarnautojo (darbuotojo, dirbančio pagal darbo sutartį), atsakingo už komunikaciją, vaidmenį ir su juo bendradarbiauja;

92.7. strateginis mąstymas:

92.7.1. įneša indėlį formuojant įstaigos strategiją ir tikslus;

92.7.2. žino ir supranta valstybės prioritetus, platesnį politinį kontekstą ir institucines ribas, išmano, kaip visa tai panaudoti siekiant įstaigos strateginių tikslų;

92.7.3. suvokia, nustato ir įvertina pagrindinius rezultatų užtikrinimo veiksnius;

92.7.4. sugeba pagrįsti faktais ir įrodymais veiksmus, pasirinktus siekiant įgyvendinti įstaigos strategiją ir tikslus;

92.8. gebėjimas atlikti pareigybės aprašyme nurodytas funkcijas:

92.8.1. visapusiškas informacijos valdymas atliekant funkcijas;

92.8.2. efektyvus tarnybos laiko paskirstymas;

92.8.3. racionaliausio būdo (metodo) pasirinkimas funkcijoms atlikti;

92.8.4. kiti pataisos pareigūno vertinimai, jeigu įstaigoje taikomos ir kitos personalo valdymo tarnybinės veiklos vertinimo priemonės;

92.9. fizinis ir specialusis pasirengimas:

92.9.1. bendrasis fizinis pasirengimas atitinka ir (ar) viršija teisingumo ministro patvirtintus bendrojo fizinio pasirengimo reikalavimus;

92.9.2. geba atlikti sulaikymo ir lydėjimo veiksmus, apsiginti nuo priešininko, atlikti imtynių veiksmus, išsilaisvinti nuo priešininko, naudoti specialiąsias priemones;

92.10. pavaldžių įstaigų priežiūros funkcijų atlikimas (reikalavimas taikomas tik į Kalėjimų departamento direktoriaus pareigas paskirtam pataisos pareigūnui):

92.10.1. siekia mažinti administracinę naštą pavaldžioms įstaigoms, užtikrina rizikos valdymo principų taikymą;

92.10.2. užtikrina, kad Kalėjimų departamento valstybės tarnautojai savo veikloje taikytų minimalios ir proporcingos priežiūros, nediskriminavimo, planavimo, viešumo, metodinės pagalbos teikimo, funkcijų atskyrimo principus;

92.10.3. planuoja Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų veiklos priežiūrą ir užtikrina, kad ši priežiūra kuo mažiau trikdytų Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų veiklą;

92.10.4. teikia siūlymus dėl teisinio reglamentavimo keitimo, kuriuos įgyvendinus būtų šalinamos teisinio reglamentavimo spragos, mažinama reguliacinė našta Kalėjimų departamentui pavaldžioms įstaigoms, veiksmingiau organizuojama Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų veiklos priežiūra;

92.10.5. įgyvendina kitas priemones, padedančias Kalėjimų departamentui pavaldžioms įstaigoms laikytis teisės aktų reikalavimų.

93. Reikalavimai pataisos pareigūnui, paskirtam į administracijos padalinio vadovo pareigas, kvalifikacinei kategorijai gauti ir jų reikšmės:

93.1. lyderystė:

93.1.1. dalyvauja rengiant įstaigos metinį veiklos planą ir žino, koks kiekvieno pavaldaus asmens indėlis į tam tikrą sritį;

93.1.2. nurodo pavaldiems asmenims veiksmų kryptį;

93.1.3. nuolat stebi pavaldžių asmenų veiklą, kad būtų pasiekti rezultatai;

93.1.4. paskirsto užduotis pagal veiklos prioritetus;

93.1.5. išskiria pagrindinius klausimus, veiklos tikslus ir uždavinius esant sudėtingai situacijai;

93.1.6. skatina ir diegia naujoves;

93.1.7. sugeba pasiekti, kad pavaldūs asmenys kuo aktyviau dalyvautų įstaigos veikloje;

93.1.8. įvertina galimas problemas ir imasi prevencinių veiksmų, kad jų išvengtų;

93.1.9. veiklą nukreipia taip, kad mažiausiomis sąnaudomis būtų pasiektas didžiausias poveikis;

93.1.10. domisi veiklos tobulinimo galimybėmis, ieško būdų panaudoti naujoves padalinio veiklai gerinti;

93.2. žmogiškųjų išteklių valdymas:

93.2.1. perteikia įstaigos veiklos prioritetus pavaldiems asmenims ir užtikrina, kad pavaldžių asmenų individualūs veiklos tikslai sutaptų su padalinio tikslais;

93.2.2. pavaldiems asmenims suteikia veiklos grįžtamąjį ryšį;

93.2.3. skatina ir ugdo pavaldžius asmenis, numato galimus jų kvalifikacijos tobulinimo ir karjeros planus;

93.2.4. skatina, kad vadovaujamame padalinyje būtų plėtojama tolerancijos atmosfera ir užtikrinamos vienodos galimybės;

93.2.5. motyvuoja pavaldžius asmenims ir imasi atitinkamų veiksmų dėl tų, kurių veikla netinkama;

93.2.6. išmano žmogiškųjų išteklių valdymą ir nuolat taiko šias žinias tarnyboje, bendradarbiauja su personalo administravimo padaliniu ar valstybės tarnautoju (darbuotoju, dirbančiu pagal darbo sutartį), atliekančiu personalo administravimo funkcijas;

93.3. programų ir projektų valdymas (jeigu įstaigoje taikoma projektinio valdymo sistema ir pataisos pareigūnas dalyvauja projektinio valdymo sistemoje):

93.3.1. suvokia projektinio valdymo metodų svarbą, sugeba valdyti riziką, paskirsto darbus pagal išteklius ir prioritetus;

93.3.2. skatina kitus susitelkti į rezultatus ir laikytis terminų;

93.3.3. koordinuoja eigą pagal nustatytus rodiklius;

93.3.4. nustato sąryšį su kitais projektais ir susitaria dėl indėlio ir terminų;

93.3.5. supranta projektu suinteresuotų šalių svarbą;

93.3.6. numato galimą įtaką projektu suinteresuotoms šalims ir prireikus imasi numatytų veiksmų santykiams valdyti;

93.4. finansų valdymas:

93.4.1. žino ir supranta pagrindinius valstybės finansų valdymo principus, kuriais gali remtis ir pagrįsti sprendimų priėmimą;

93.4.2. žino ir supranta pagrindinius įstaigos finansų valdymo principus;

93.4.3. prisideda prie veiksmingo finansinių išteklių panaudojimo;

93.5. analizė ir pagrindimas:

93.5.1. supranta ir taiko geresnio reglamentavimo principus (būtinumas, proporcingumas, skaidrumas, prieinamumas ir atskaitomybė) teikdamas siūlymus dėl strateginių sprendimų priėmimo;

93.5.2. panaudoja informaciją ir apibendrintus duomenis geresnių sprendimų priėmimui ir padalinio valdymui;

93.5.3. analizuoja ir išskaido sudėtingą problemą ar situaciją į atskirai vykdomas dalis;

93.5.4. išanalizavęs ir susisteminęs informaciją, įžvelgia galimas problemas ir numato tolesnius veiksmus;

93.6. komunikacija ir viešieji ryšiai:

93.6.1. bendrauja, teikia konsultacijas ir padeda asmenims, kurie kreipiasi į įstaigą;

93.6.2. tinkamai suteikia visą reikiamą informaciją;

93.6.3. supranta komunikacijos svarbą padalinyje ir įstaigoje;

93.6.4. kuria ir palaiko ryšius su kitais padaliniais, pagal kompetenciją bendrauja ir bendradarbiauja su kitomis įstaigomis;

93.6.5. bendradarbiauja su valstybės tarnautoju (darbuotoju, dirbančiu pagal darbo sutartį), atsakingu už komunikaciją;

93.7. strateginis mąstymas:

93.7.1. žino ir supranta įstaigos strategiją ir tikslus;

93.7.2. žino ir supranta valstybės ir įstaigos prioritetus, moka juos perkelti į savo padalinio tikslus ir veiklą;

93.7.3. dalyvauja planuojant ir (ar) priimant strateginius sprendimus dėl įstaigos veiklos tobulinimo;

93.8. gebėjimas atlikti pareigybės aprašyme nurodytas funkcijas:

93.8.1. visapusiškas informacijos valdymas atliekant funkcijas;

93.8.2. efektyvus tarnybos laiko paskirstymas;

93.8.3. racionaliausio būdo (metodo) pasirinkimas funkcijoms atlikti;

93.8.4. kiti pataisos pareigūno vertinimai, jeigu įstaigoje taikomos ir kitos personalo valdymo tarnybinės veiklos vertinimo priemonės;

93.9. fizinis ir specialusis pasirengimas:

93.9.1. bendrasis fizinis pasirengimas atitinka ir (ar) viršija teisingumo ministro patvirtintus bendrojo fizinio pasirengimo reikalavimus;

93.9.2. geba atlikti sulaikymo ir lydėjimo veiksmus, apsiginti nuo priešininko, atlikti imtynių veiksmus, išsilaisvinti nuo priešininko, naudoti specialiąsias priemones;

93.10. pavaldžių įstaigų priežiūros funkcijų atlikimas (reikalavimas taikomas tik į Kalėjimų departamento administracijos padalinio vadovu paskirtam pataisos pareigūnui):

93.10.1. siekia mažinti administracinę naštą, koordinuoti veiklą su kitais Kalėjimų departamento administracijos padaliniais, užtikrina rizikos valdymo principų taikymą;

93.10.2. užtikrina, kad pavaldūs asmenys savo veikloje taikytų minimalios ir proporcingos priežiūros naštos, nediskriminavimo, planavimo, viešumo, metodinės pagalbos teikimo, funkcijų atskyrimo principus;

93.10.3. planuoja Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų veiklos priežiūrą ir užtikrina, kad ši priežiūra kuo mažiau trikdytų Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų veiklą;

93.10.4. teikia siūlymus dėl teisinio reglamentavimo keitimo, kuriuos įgyvendinus būtų šalinamos teisinio reglamentavimo spragos, mažinama reguliacinė našta Kalėjimų departamentui pavaldžioms įstaigoms, veiksmingiau organizuojama Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų veiklos priežiūra;

93.10.5. bendradarbiauja su Kalėjimų departamentui pavaldžiomis įstaigomis, konsultuoja jas, įgyvendina kitas priemones, padedančias Kalėjimų departamentui pavaldžioms įstaigoms laikytis teisės aktų reikalavimų.

94. Reikalavimai kitiems, Taisyklių 92 ir 93 punktuose nenurodytiems, pataisos pareigūnams kvalifikacinei kategorijai gauti ir jų reikšmės:

94.1. lyderystė:

94.1.1. palaiko ir remia padalinyje dirbančių kolegų profesinio tobulėjimo siekius;

94.1.2. domisi ir vertina kolegų nuomonę;

94.1.3. bendradarbiauja su kitais padaliniais ir skatina padalinių tarpusavio bendradarbiavimą;

94.1.4. yra draugiškas, kolegiškai bendrauja ir konstruktyviai atsiliepia į prašymus;

94.1.5. žino ir supranta savo veiklos indėlį įgyvendinant įstaigos strateginius tikslus;

94.1.6. yra susipažinęs su savo srities naujovėmis ir pritaiko naujas žinias praktikoje;

94.1.7. padeda kitiems suvokti veiksmų eigą ar perspektyvą, kurių jie patys nenumatė;

94.1.8. nuolat dalijasi su kolegomis aktualiomis žiniomis ar svarbia tarnybinės veiklos informacija;

94.1.9. siūlo, kaip tobulinti tarnybos metodus ir procesus;

94.1.10. siūlo priemones įstaigos, padalinio veiklai gerinti, pasitelkiant padalinio kolegų ir kitų suinteresuotų asmenų kūrybines idėjas;

94.2. supratimas apie žmogiškųjų išteklių valdymą:

94.2.1. supranta pagrindinius žmogiškųjų išteklių valdymo principus;

94.2.2. pripažįsta sunkumus ir žino, kada siūlyti pagalbą arba jos paprašyti;

94.2.3. nusistato aiškius veiklos tikslus ir stebi vykdomą pažangą;

94.2.4. suprantamai išaiškina sprendimų priėmimo priežastis ir pasitikrina, ar buvo tinkamai suprastas;

94.2.5. gerbia visų kolegų įsitikinimus, individualumą ir teises;

94.2.6. skiria laiko kolegų interesams ir siekiams suprasti;

94.2.7. dirba su kitais, kad sukurtų ir įgyvendintų efektyvesnius veiklos procesus ir procedūras;

94.3. programų ir projektų valdymas (jeigu įstaigoje taikoma projektinio valdymo sistema ir pataisos pareigūnas dalyvauja projektinio valdymo sistemoje):

94.3.1. supranta, kokių rezultatų siekia, ir užtikrina reikiamų veiksmų įgyvendinimą;

94.3.2. sugeba suvokti pagrindinius ryšius tarp nagrinėjamų klausimų ir atsakomybę;

94.3.3. nustato ir valdo pagrindinius ryšius ir sąsajas tarp užduočių;

94.3.4. suvokia ir tinkamai taiko pagrindinius projekto darbo metodus;

94.3.5. įvertina padarytą pažangą, siekdamas pagerinti veiklą ir suvaldyti riziką;

94.3.6. numato galimą riziką ir pagal kompetenciją imasi priemonių jai sumažinti;

94.4. finansų valdymas:

94.4.1. supranta įstaigos struktūrą ir kaip ji veikia;

94.4.2. supranta pagrindinius įstaigos finansų valdymo principus;

94.4.3. prireikus konsultuojasi su finansų specialistais;

94.4.4. optimaliai naudoja įstaigos materialiuosius išteklius;

94.5. analizė ir pagrindimas:

94.5.1. nustato pagrindines problemas ir siūlo galimus sprendimo būdus apsvarstydamas argumentus „už“ ir „prieš“ bei sprendimų variantų riziką;

94.5.2. seka informacijos srautus, sistemina, apibendrina ir perduoda informaciją;

94.5.3. teikdamas pasiūlymus vadovaujasi geresnio reglamentavimo principais (būtinumas, proporcingumas, skaidrumas, prieinamumas ir atskaitomybė);

94.5.4. susieja surinktą informaciją su konkrečiais sprendimais, kad galėtų pagrįsti priimamus sprendimus ir juos tobulinti;

94.6. gebėjimas atlikti pareigybės aprašyme nurodytas funkcijas:

94.6.1. visapusiškas informacijos valdymas atliekant funkcijas;

94.6.2. efektyvus tarnybos laiko paskirstymas;

94.6.3. racionaliausio būdo (metodo) pasirinkimas funkcijoms atlikti;

94.6.4. kiti pataisos pareigūno vertinimai, jeigu įstaigoje taikomos ir kitos personalo valdymo tarnybinės veiklos vertinimo priemonės;

94.7. fizinis ir specialusis pasirengimas:

94.7.1. bendrasis fizinis pasirengimas atitinka ir (ar) viršija teisingumo ministro patvirtintus bendrojo fizinio pasirengimo reikalavimus;

94.7.2. geba atlikti sulaikymo ir lydėjimo veiksmus, apsiginti nuo priešininko, atlikti imtynių veiksmus, išsilaisvinti nuo priešininko, naudoti specialiąsias priemones.

95. Pataisos pareigūnų specialusis pasirengimas organizuojamas ir tikrinamas Kalėjimų departamento nustatyta tvarka.

 

XI SKYRIUS

KVALIFIKACINIŲ KATEGORIJŲ SUTEIKIMAS

 

96. Pataisos pareigūno tiesioginis vadovas pagal atitinkamus Taisyklių 92, 93 ir 94 punktuose nustatytus reikalavimus kvalifikacinei kategorijai gauti vertina pataisos pareigūno tarnybinę veiklą. Teisingumo ministras vertina jo skiriamų pataisos pareigūnų tarnybinę veiklą.

97. Laikinai į kitas pareigas perkelto pataisos pareigūno tarnybinė veikla vertinama jam einant pareigas, į kurias jis perkeltas.

98. Tiesioginis vadovas (teisingumo ministras) pateikia vertinamam pataisos pareigūnui įstaigos vadovo ir įstaigos padalinio vadovo tarnybinės veiklos vertinimo anketą (7 priedas) arba pataisos pareigūno tarnybinės veiklos vertinimo anketą (8 priedas) (toliau – vertinimo anketa). Pataisos pareigūnas vertinimo anketą užpildo ir grąžina tiesioginiam vadovui (teisingumo ministrui) ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo jos gavimo dienos.

Teisingumo ministras, vertindamas skiriamų pataisos pareigūnų tarnybinę veiklą, atsižvelgia į Kalėjimų departamento direktoriaus raštu pateiktą informaciją apie šiems pareigūnams praėjusiais metais (kai atliekamas pataisos pareigūno neeilinis vertinimas – einamaisiais metais) nustatytų užduočių įgyvendinimą, siūlymus dėl einamųjų metų planuojamų atlikti užduočių, kitą aktualią informaciją, kuri galėtų turėti įtakos šių pataisos pareigūnų praeitų metų tarnybinės veiklos vertinimui. Šią informaciją, kartu su vertinimo anketos ir pagal pataisos pareigūno tarnybinės veiklos vertinimo išvados formą (9 priedas) surašyto pataisos pareigūno tarnybinės veiklos vertinimo išvados (toliau – vertinimo išvada) projektais, Kalėjimų departamento direktorius teisingumo ministrui pateikia ne vėliau kaip iki kitų metų sausio 10 d. arba ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo prašymo pateikti šią informaciją gavimo dienos.

99. Pataisos pareigūnas ir jo tiesioginis vadovas (teisingumo ministras) susitaria dėl pokalbio datos. Tiesioginis vadovas (teisingumo ministras) iki pokalbio susipažįsta su pataisos pareigūno užpildyta vertinimo anketa.

100. Tiesioginis vadovas (teisingumo ministras) pokalbio su pataisos pareigūnu metu:

100.1. aptaria pataisos pareigūno užpildytą vertinimo anketą ir pataisos pareigūno gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nurodytas funkcijas;

100.2. aptaria pasiektus rezultatus vykdant pataisos pareigūnui suformuluotas užduotis, o kai vertinama įstaigos vadovo ir įstaigos padalinio vadovo veikla, aptariami jo pasiekti rezultatai vykdant atitinkamai jo vadovaujamai įstaigai arba vadovaujamam įstaigos padaliniui suformuluotas užduotis;

100.3. suformuluoja einamųjų metų užduotis (išskyrus, kai atliekamas pataisos pareigūno neeilinis vertinimas);

100.4. aptaria pataisos pareigūno karjerą ir kvalifikacijos tobulinimą.

101. Po pokalbio su pataisos pareigūnu tiesioginis vadovas (teisingumo ministras) užpildo vertinimo anketą (įrašo atitinkamą komentarą (pagrindimą) tais atvejais, kai nesutinka su pataisos pareigūno nurodytu balu, ir nurodo kitokį balą) ir surašo vertinimo išvadą.

102. Vertinimo išvadoje tiesioginis vadovas (teisingumo ministras) vertina pataisos pareigūno tarnybinę veiklą. Pataisos pareigūno kvalifikacija ir jo gebėjimas atlikti pareigybės aprašyme nurodytas funkcijas ir pasiekti rezultatai vykdant jam suformuluotas užduotis, o kai vertinama įstaigos vadovo veikla ir įstaigos padalinio vadovo veikla, pasiekti rezultatai vykdant jo vadovaujamai įstaigai arba vadovaujamam įstaigos padaliniui suformuotas užduotis vertinami pagal reikalavimus kvalifikacinei kategorijai gauti. Kiekvienas reikalavimas kvalifikacinei kategorijai gauti turi savo reikšmes. Kiekviena reikšmė vertinama nuo 1 iki 4 balų. Mažiausias įvertinimas yra 1 (nepatenkinamai), didžiausias įvertinimas – 4 (labai gerai) balai. Bendras pataisos pareigūno veiklos įvertinimas (labai gerai, gerai, patenkinamai arba nepatenkinamai) nurodomas išvadoje pagal bendrą pasiektų rezultatų, gebėjimo atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas ir kvalifikacijos vertinimų vidurkį.

Vertinimo išvadoje tiesioginis vadovas (teisingumo ministras) suformuluoja einamųjų metų užduotis, įrašo pasiūlymus, kaip tobulinti kvalifikaciją, ir pataisos pareigūno tarnybinės veiklos bendrą įvertinimą. Įvertinęs pataisos pareigūno tarnybinę veiklą labai gerai, patenkinamai arba nepatenkinamai, tiesioginis vadovas (teisingumo ministras) vertinimo išvadoje pateikia vieną iš Statuto 40 straipsnio 10, 12, 13 ar 14 dalyje nurodytų siūlymų.

103. Pataisos pareigūnui vertinimo išvadoje nustatytos užduotys (toliau – užduotys) turi būti aiškios, įvykdomos, turi būti nustatytas užduočių įvykdymo terminas. Jos nustatomos atsižvelgiant į įstaigos patvirtinto (patikslinto) strateginio veiklos plano programų tikslus, uždavinius ar priemones, taip pat metinio veiklos plano priemones, pataisos pareigūno pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas. Skirdamas užduotis, tiesioginis vadovas (teisingumo ministras) nustato ir veiklos rezultatų vertinimo rodiklius ir riziką, kuriai esant šios užduotys gali būti neįvykdytos. Šie rodikliai turi būti aiškūs ir leisti įvertinti, ar pasiektas konkretus rezultatas, o jų reikšmės – pamatuojamos ir apskaičiuojamos, patikimos ir nesunkiai patikrinamos.

104. Prireikus einamaisiais metais skirtos užduotys gali būti vieną kartą pakeistos ar papildytos, bet ne vėliau, kaip likus 4 mėnesiams iki pataisos pareigūno tarnybinės veiklos kasmetinio vertinimo. Šiuo atveju keičiama ar pildoma vertinimo išvados I dalis. Įstaigų vadovams skirtos užduotys privalo būti skelbiamos viešai, išskyrus tuos atvejus, kai tai draudžia įstatymai ir kiti teisės aktai.

105. Jeigu praėjusiais metais pataisos pareigūno tarnybinė veikla kasmetinio vertinimo metu nebuvo vertinama, tiesioginis vadovas (teisingumo ministras), pildydamas pataisos pareigūno tarnybinės veiklos vertinimo išvadą, nepildo šios išvados I dalies „Pasiekti ir planuojami rezultatai“ skilties „Pagrindiniai praėjusių metų rezultatai“.

106. Tiesioginis vadovas (teisingumo ministras) pataisos pareigūną su išvada supažindina pasirašytinai. Pataisos pareigūnui atsisakius pasirašyti, kad su šia išvada susipažino, surašomas aktas. Šį aktą pasirašo personalo administravimo tarnybos atstovas ir vienas įstaigos valstybės tarnautojas.

107. Tiesioginis vadovas (teisingumo ministras) išvadą pateikia personalo administravimo tarnybai ne vėliau kaip iki kitų metų sausio 20 dienos. Kai atliekamas pataisos pareigūno neeilinis vertinimas, išvada personalo administravimo tarnybai pateikiama ne vėliau kaip kitą darbo dieną, kai pataisos pareigūnas buvo supažindintas su išvada arba buvo surašytas aktas pagal Taisyklių 106 punktą.

108. Personalo administravimo tarnyba išvados, kurioje pataisos pareigūno tarnybinė veikla įvertinta labai gerai, patenkinamai arba nepatenkinamai, kopiją pateikia tarnybinės veiklos vertinimo komisijai (toliau – vertinimo komisija).

109. Pataisos pareigūno, kurio tarnybinę veiklą tiesioginis vadovas (teisingumo ministras) įvertino gerai, taip pat nėščios ar krūtimi maitinančios pataisos pareigūnės ir pataisos pareigūno, išėjusio vaiko priežiūros atostogų, tarnybinė veikla vertinimo komisijoje vertinama tik jo rašytiniu prašymu. Šį prašymą pataisos pareigūnas vertinimo komisijai per personalo administravimo tarnybą gali pateikti per 5 darbo dienas nuo pataisos pareigūno supažindinimo su vertinimo išvada dienos. Personalo administravimo tarnyba šio prašymo ir vertinimo išvados kopijas pateikia vertinimo komisijai.

110. Pataisos pareigūno praėjusių metų tarnybinė veikla vertinimo komisijoje įvertinama ne vėliau kaip iki einamųjų metų kovo 1 dienos (išskyrus teisės aktuose nustatytus atvejus, kai vertinimo komisijos posėdis atidedamas arba kai atliekamas pataisos pareigūno neeilinis vertinimas).

111. Vertinimo komisija, įvertinusi pataisos pareigūno tarnybinę veiklą, pateikia vertinimo komisiją sudariusiam įstaigos vadovui savo išvadą (10 priedas).

112. Įstaigos vadovas per 10 darbo dienų nuo vertinimo komisijos išvados gavimo individualiu administraciniu aktu priima sprendimą, įgyvendinantį vertinimo komisijos išvadoje pateiktą siūlymą.

113. Pakaitinių pataisos pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimas ir kvalifikacinių kategorijų suteikimas vykdomas pagal Taisyklių šiame skyriuje nustatytą pataisos pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimą ir kvalifikacinių kategorijų suteikimo tvarką.

 

XII SKYRIUS

PERKĖLIMAS Į KITAS PAREIGAS

 

114. Pataisos pareigūną į (iš) Kalėjimų departamento direktoriaus, jo pavaduotojo ar šiam departamentui pavaldžios įstaigos direktoriaus pareigas (-ų) perkelia teisingumo ministras.

115. Pataisos pareigūną į (iš) kitas pareigas (-ų) (išskyrus Taisyklių 114 punkte nurodytas pareigas) toje pačioje įstaigoje perkelia jį į pareigas paskyręs vadovas, o į pareigas kitoje įstaigoje – jį į pareigas paskyręs ir įstaigos, į kurią perkeliamas pataisos pareigūnas, vadovai bendru įsakymu.

116. Rašytinį prašymą dėl perkėlimo pataisos pareigūnas pateikia turinčiam teisę skirti į pareigas, į kurias prašoma perkelti, įstaigos vadovui.

117. Sprendimas dėl pataisos pareigūno prašymo turi būti priimtas ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų.

118. Tarnybinio nusižengimo tyrimo metu ir iki bus priimtas Taisyklių 80 punkte nustatytas sprendimas, pataisos pareigūną, įtariamą tarnybinio nusižengimo padarymu, draudžiama perkelti į aukštesnes, lygiavertes ar žemesnes pareigas Statuto 16 straipsnio 2 dalyje, 3 dalies 1 punkte, 4 dalies 1 ir 4 punktuose bei Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 181 ir 20 straipsnio 4 dalyje nustatytais atvejais.

 

XIII SKYRIUS

PAREIGŪNŲ ATLEIDIMAS IŠ TARNYBOS

 

119. Pataisos pareigūnas atleidžiamas iš tarnybos jį į pareigas paskyrusio vadovo įsakymu, kuriame turi būti nurodyta:

119.1. atleidimo iš tarnybos pagrindas;

119.2. atleidžiamo pataisos pareigūno vardas ir pavardė, pareigos, tarnybinis rangas, atleidimo data;

119.3. pataisos pareigūno tarnybos stažas, tarnybos Lietuvos valstybei stažas;

119.4. atsiskaitymo su atleidžiamu pataisos pareigūnu tvarka.

120. Pataisos pareigūnas su įsakymu dėl atleidimo iš tarnybos supažindinamas pasirašytinai ne vėliau, kaip likus vienai tarnybos dienai iki jo atleidimo iš tarnybos dienos. Kai pataisos pareigūnas atleidžiamas iš tarnybos vertinimo komisijos siūlymu, su įsakymu dėl atleidimo iš tarnybos gali būti supažindinamas ir paskutinę tarnybos dieną.

121. Atleidžiamas iš tarnybos pataisos pareigūnas iki atleidimo dienos privalo tiesioginiam vadovui perduoti tarnybinius reikalus, įstaigai, kurioje tarnauja, grąžinti ginklą, šaudmenis, specialiąsias priemones ir kitas materialiąsias vertybes.

 

XIV SKYRIUS

PATAISOS PAREIGŪNO ASMENS BYLOS TURINYS IR JOS PILDYMAS

 

122. Pataisos pareigūno asmens bylą (toliau – asmens byla) sudaro 3 dalys:

122.1. pirmoje dalyje saugomas Tarnybos lapas (11 priedas) ir duomenys apie pataisos pareigūno tarnybos stažą ir tarnybos Lietuvos valstybei stažą;

122.2. antroje dalyje saugoma Pretendento anketa, dokumentų, patvirtinančių pataisos pareigūno karinės prievolės atlikimą, išsilavinimą, civilinės būklės aktų kopijos, Medicinos centro pažymos, vardinė pataisos pareigūno priesaika, prašymai, susiję su pataisos pareigūno tarnyba;

122.3. trečioje dalyje chronologine tvarka saugomos tarnybinių patikrinimų (tyrimų) išvadų kopijos, įsakymų kopijos, pareigybių aprašymų kopijos, dokumentai, susiję su pataisos pareigūno tarnybinės veiklos vertinimu ir kiti dokumentai, susiję su pataisos pareigūno tarnyba.

123. Asmens bylos dokumentai numeruojami, o jų pavadinimai įrašomi atskirai į kiekvienos dalies apyrašą, nurodant dokumento lapų skaičių.

124. Asmens bylos viršelio vidinėje pusėje segama pareigūno nuotrauka (su veido atvaizdu, nuotraukos formatas 9x12 cm), kuri atnaujinama, kai pataisos pareigūnui sukanka 30, 40 ir 50 metų.

125. Asmens bylos registruojamos Asmens bylų registracijos žurnale (12 priedas). Asmens bylos registracijos numeris užrašomas ant asmens bylos viršelio.

126. Pataisos pareigūnų asmens bylas sudaro, apskaito ir pildymo metu saugo:

126.1. Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija – teisingumo ministro į pareigas skiriamų pataisos pareigūnų asmens bylas;

126.2. Kalėjimų departamentas ir jam pavaldžios įstaigos – šių įstaigų vadovų skiriamų į pareigas pataisos pareigūnų asmens bylas.

127. Asmens byloje saugomų dokumentų kopijas daryti leidžiama ir laikinai naudoti asmens bylos išduodamos įstaigos padalinio, paskirto atsakingu už asmens bylų sudarymą, apskaitą ir saugojimą, vadovo nurodymu. Apie tai pažymima Asmens bylų registracijos žurnale.

128. Pataisos pareigūną skiriant (perkeliant) tarnauti į kitą įstaigą (Kalėjimų departamentą ar jam pavaldžią įstaigą), asmens byla perduodama įstaigai, į kurią pataisos pareigūnas paskirtas (perkeltas) tarnauti. Apie tai pažymima Asmens bylų registracijos žurnale, nurodant, kada ir kur perduota asmens byla, įsakymo dėl pataisos pareigūno skyrimo (perkėlimo) data ir numeris.

129. Atleistų iš tarnybos pataisos pareigūnų asmens bylos saugomos teisės aktų nustatyta tvarka.

130. Pataisos pareigūnui, kuris buvo atleistas iš tarnybos ir vėliau vėl buvo į ją priimtas, tęsiama jo ankstesnė asmens byla, jei ji nebuvo sunaikinta.

 

XV SKYRIUS

PATAISOS PAREIGŪNŲ TARNYBINIAI PAŽYMĖJIMAI, JŲ IŠDAVIMAS, KEITIMAS IR PAĖMIMAS IŠ PATAISOS PAREIGŪNŲ

 

131. Priimtam į tarnybą pataisos pareigūnui išduodamas Taisyklių 13 priede nustatytos formos 5 metus galiojantis tarnybinis pažymėjimas. Pakaitiniam pataisos pareigūnui tarnybinis pažymėjimas išduodamas pataisos pareigūno skyrimo į pareigas laikotarpiui.

132. Tarnybiniai pažymėjimai yra griežtos atskaitomybės, numeruojami šešiaženkliais numeriais. Tarnybinius pažymėjimus išduoda ir apskaito Kalėjimų departamentas.

133. Tarnybiniam pažymėjimui išduoti įstaiga, kurioje į tarnybą priimtas pataisos pareigūnas, Kalėjimui departamentui pateikia:

133.1. įsakymo dėl pataisos pareigūno paskyrimo į pareigas kopiją;

133.2. pataisos pareigūno nuotrauką (su veido atvaizdu, nuotraukos formatas 30x40 mm).

134. Išduodami tarnybiniai pažymėjimai registruojami Tarnybinių pažymėjimų registracijos žurnale (14 priedas).

135. Kalėjimų departamento pataisos pareigūnai tarnybinius pažymėjimus atsiima asmeniškai Kalėjimų departamente. Kitų pataisos pareigūnų pažymėjimai perduodami įstaigoms, kuriose tarnauja pataisos pareigūnas. Kalėjimų departamentui pavaldžioms įstaigoms perduoti pažymėjimai registruojami Tarnybinių pažymėjimų registracijos žurnale, o pataisos pareigūnai juos atsiima asmeniškai.

136. Pažymėjimai keičiami:

136.1. pasibaigus pažymėjimo galiojimo laikui;

136.2. pasikeitus tarnybos vietai ar pareigoms;

136.3. pakeitus vardą ar pavardę;

136.4. pasikeitus įstaigos ar administracijos padalinio pavadinimui;

136.5. sugadinus pažymėjimą.

137. Prarastas ar negrąžintas tarnybinis pažymėjimas paskelbiamas netekęs galios Kalėjimų departamento interneto tinklalapyje.

138. Pataisos pareigūnas, praradęs ar sugadinęs tarnybinį pažymėjimą, ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo pažymėjimo praradimo ar sugadinimo dienos pateikia įstaigai, išdavusiai tarnybinį pažymėjimą:

138.1. prašymą išduoti naują pažymėjimą, kuriame nurodo pažymėjimo praradimo ar sugadinimo aplinkybes;

138.2. nuotrauką (su veido atvaizdu, nuotraukos formatas 30x40 mm).

139. Atleidžiamas iš tarnybos, perkeliamas tarnauti į kitą įstaigą, gavęs naują tarnybinį pažymėjimą, taip pat nušalintas nuo pareigų pataisos pareigūnas privalo grąžinti tarnybinį pažymėjimą išdavusiai įstaigai.

______________


 

Pataisos pareigūnų tarnybos

organizavimo taisyklių

1 priedas

 

PRETENDENTO ANKETA

 

1. Pretendento vardas ir pavardė _______________________________________________

 

2. Pretendento asmens kodas __________________________________________________

 

3. Įstaiga, kuriai pateikiama anketa ______________________________________________

________________________________________________________________________________

 

4. Pareigybė, į kurią pretenduojama _____________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

5. Gimimo vieta _____________________________________________________________

 

6. Deklaruota gyvenamoji vieta ________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

7. Faktinė gyvenamoji vieta ___________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

8. Ankstesnės gyvenamosios vietos per pastaruosius 5 metus _________________________

(keitimo data ir priežastys)

________________________________________________________________________________

 

9. Karinė prievolė ___________________________________________________________

(jei atlikote, nurodykite datą, karinį laipsnį)

________________________________________________________________________________

 

10. Išsilavinimas ir specialybė __________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

11. Darbas nuo darbinės veiklos pradžios (kartu nurodykite mokymosi ir karinės tarnybos laiką):

 

DATA

Darbovietės pavadinimas

Pareigos

nuo kada

(metai, mėnuo, diena)

iki kada

(metai, mėnuo, diena)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12. Jūsų artimieji (sutuoktinis, tėvas, motina, suaugę broliai ir seserys, vaikai, sutuoktinio tėvas, motina, broliai ir seserys):

 

Giminystės ryšys

Vardas ir pavardė, tėvo vardas, asmens kodas

Gimimo data ir vieta

Darbovietė ir pareigos

Gyvenamoji vieta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13. Ar šiuo metu esate įtariamas ar kaltinamas nusikalstamos veikos padarymu? __________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

14. Ar buvote įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu už tyčinio nusikaltimo padarymą, nesvarbu, ar teistumas išnyko, ar panaikintas, arba pripažintas kaltu už kitos nusikalstamos veikos padarymą ir nuo teismo nuosprendžio (nutarties) įsiteisėjimo dienos nepraėjo 5 metai, arba turite teistumą dėl (padaryto) nusikaltimo? Jei taip – kada, pagal kurį Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso straipsnį? ___________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

15. Ar Jus sieja artimi giminystės ar svainystės ryšiai (tėvai, įtėviai, broliai, seserys ir jų vaikai, seneliai, sutuoktiniai, vaikai, įvaikiai, jų sutuoktiniai ir jų vaikai, taip pat sutuoktinių tėvai, broliai, seserys ir jų vaikai) su asmenimis, atliekančiais laisvės atėmimo bausmę? Jei taip, nurodykite asmens vardą ir pavardę bei kokioje įstaigoje šis asmuo atlieka laisvės atėmimo bausmę:

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

16. Ar Jus sieja artimi giminystės ar svainystės ryšiai (tėvai, įtėviai, broliai, seserys ir jų vaikai, seneliai, sutuoktiniai, vaikai, įvaikiai, jų sutuoktiniai ir jų vaikai, taip pat sutuoktinių tėvai, broliai, seserys ir jų vaikai) su asmenimis, jau dirbančiais Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ar šiam departamentui pavaldžiose įstaigose? Jei taip, nurodykite įstaigą, asmens vardą ir pavardę, pareigas:

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

17. Ar buvote atleistas iš valstybės tarnybos, pareigų ar darbo už tarnybinį (drausmės) nusižengimą? Jeigu taip, kada ir už kokį tarnybinį nusižengimą? _____________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

18. Ar einate renkamas (skiriamas) pareigas ne valstybės tarnyboje, ar gaunate kitą atlyginimą? Jei taip, nurodykite pareigas ir įstaigas, kurioje einate renkamas (skiriamas) pareigas:

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

19. Ar esate įmonių valdymo organų narys, ar gaunate atlyginimą už šį darbą? ___________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

20. Ar atstovaujate užsienio valstybių įmonėms, užsienio valstybių institucijoms ar įstaigoms?      

________________________________________________________________________________

 

21. Ar einate pareigas valstybės tarnyboje? Jeigu taip – kokias? _______________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

22. Ar esate pripažintas neveiksniu? _____________________________________________

________________________________________________________________________________

 

23. Ar esate uždraustos organizacijos narys? ______________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

24. Ar teismas yra atėmęs Jums teisę eiti valstybės tarnautojo pareigas? _________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Pateikta informacija yra teisinga. Sutinku, kad mano anketoje pateikti duomenys bus patikrinti vidaus reikalų įstaigų informacinėse sistemose ir registruose.

 

Pretendento parašas___________________________

Data _______________________________________

 

Žyma apie tai, ar pretendentas atitinka pareigybės, į kurią pretenduoja, specialiuosius reikalavimus:

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

(Data)

 

___________________________________

(įrašą padariusio asmens pareigos)

_____________

(parašas)

___________________

(vardas ir pavardė)

______________

 

 

Pataisos pareigūnų tarnybos

organizavimo taisyklių

2 priedas

 

__________________________________________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

PRETENDENTŲ PATAISOS PAREIGŪNO PAREIGOMS EITI PRAŠYMŲ IR KITŲ DOKUMENTŲ REGISTRAS _________________

(identifikavimo žymuo)

 

Pretendentų prašymų ir kitų pateiktų dokumentų registravimo Nr.

Pareigybės, į kurią pretenduojama, pavadinimas

Pretendento vardas ir pavardė

Pateikti dokumentai (nurodyti)

Prašymo ir dokumentų priėmimo data

Prašymą ir dokumentus priėmusio asmens pavardė ir parašas

Pretendento parašas (gaunant paštu – registracijos Nr.)

Pastabos

1

2

3

4

5

6

7

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________________

(pareigų pavadinimas)

_____________

(parašas)

_________________________

(vardas ir pavardė)

______________

 

 

 

Pataisos pareigūnų tarnybos

organizavimo taisyklių

3 priedas

 

GARBĖS ŽENKLO „KRYŽIUS UŽ NUOPELNUS LIETUVOS BAUSMIŲ VYKDYMO SISTEMAI“ APRAŠYMAS

 

1. Garbės ženklo „Kryžius už nuopelnus Lietuvos bausmių vykdymo sistemai“ pavyzdys:

 

2. Garbės ženklo „Kryžius už nuopelnus Lietuvos bausmių vykdymo sistemai“ aprašymas:

2.1. Ženklą sudaro: kryžius, miniatiūra ir juostelė.

2.2. Kryžius – keturių galų, žalvarinis auksuotas, truputį gaubtas, 50 mm ilgio ir 48 mm pločio, padengtas mėlyna emale. Kryžiaus tarpuose – apskritas, auksuotas stilizuotų laurų vainikas. Virš kryžiaus viduryje įkomponuota reljefiška, paauksuota šešiolikos spindulių Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos žvaigždė su Lietuvos valstybės herbu. Herbo dugnas padengtas raudona emale. Kitoje kryžiaus pusėje išgraviruotas numeris. Paauksuota grandimi ir laikikliu kryžius tvirtinamas prie 40 mm pločio juostos. Juosta – tamsiai mėlyno muaro su raudona, auksine ir sidabrine juostelėmis kraštuose. Juostos galuose prisiūtos dvi lipnios juostelės, skirtos juostai sutvirtinti.

2.3. Miniatiūra – sumažintas 20 mm skersmens kryžius, pritvirtintas prie tokios pat, kaip nurodyta 2.2 papunktyje, tik 10 mm pločio ir 20 mm ilgio juostelės. Kitoje juostelės pusėje pritvirtinta viena metalinė adatėlė su spaustuku.

2.4. Juostelė – tokia pat kryžiaus juosta, tik 32 mm pločio ir 10 mm ilgio. Kitoje juostelės pusėje pritvirtintos dvi metalinės adatėlės su spaustukais.

3. Kryžius kartu su miniatiūra ir juostele įdedamas į tamsiai mėlynos odos pakaito dėžutę, kurios viršuje įspausta reljefiška Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos žvaigždė. Dėžutės plotis – 135 mm, ilgis – 185 mm.

____________________


 

Pataisos pareigūnų tarnybos

organizavimo taisyklių

4 priedas

 

GARBĖS ŽENKLO „UŽ NUOPELNUS“ APRAŠYMAS

 

1. Pirmojo, antrojo ir trečiojo laipsnio garbės ženklo „Už nuopelnus“ pavyzdys:

 

Garbės ženklo juostelės

 

2. Pirmojo laipsnio garbės ženklo „Už nuopelnus“ aprašymas:

2.1. Garbės ženklas yra apskritas, žalvarinis, 40 mm skersmens. Ženklo pagrindas – reljefiška, paauksuota aštuonių spindulių žvaigždė. Žvaigždės viduryje, sidabro skritulyje, padengtame raudona emale, – to paties metalo Vytis. Po žvaigžde, spindulių tarpuose įkomponuotas paauksuotas stilizuotų ąžuolo lapų vainikas. Kitoje ženklo pusėje graviruojamas numeris. Paauksuota grandimi ir laikikliu ženklas tvirtinamas prie 32 mm pločio ir 40 mm ilgio juostos. Juosta – tamsiai mėlyno muaro su raudona ir auksine juostelėmis kraštuose bei viena raudona – viduryje. Kitoje juostos pusėje pritvirtintos dvi metalinės adatėlės su spaustukais.

2.2. Juostelė – tokia pat garbės ženklo juosta, tik 32 mm pločio ir 10 mm ilgio. Kitoje juostelės pusėje pritvirtintos dvi metalinės adatėlės su spaustukais.

2.3. Garbės ženklas kartu su juostele įdedamas į tamsiai mėlynos odos pakaito dėžutę, kurios viršuje įspausta reljefiška Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos žvaigždė. Dėžutės plotis – 65 mm, ilgis – 120 mm.

3. Antrojo laipsnio garbės ženklo „Už nuopelnus“ aprašymas:

3.1. Garbės ženklas yra apskritas, žalvarinis, 40 mm skersmens. Ženklo pagrindas – reljefiška, pasidabruota aštuonių spindulių žvaigždė. Žvaigždės viduryje, sidabro skritulyje, padengtame raudona emale, – to paties metalo Vytis. Po žvaigžde, spindulių tarpuose įkomponuotas paauksuotas stilizuotų ąžuolo lapų vainikas. Kitoje ženklo pusėje graviruojamas numeris. Pasidabruota grandimi ir laikikliu ženklas tvirtinamas prie 32 mm pločio ir 40 mm ilgio juostos. Juosta – tamsiai mėlyno muaro su raudona, auksine ir sidabrine juostelėmis kraštuose bei dviem raudonomis – viduryje. Kitoje juostos pusėje pritvirtintos dvi metalinės adatėlės su spaustukais.

3.2. Juostelė – tokia pat garbės ženklo juosta, tik 32 mm pločio ir 10 mm ilgio. Kitoje juostelės pusėje pritvirtintos dvi metalinės adatėlės su spaustukais.

3.3. Garbės ženklas kartu su juostele įdedamas į tamsiai mėlynos odos pakaito dėžutę, kurios viršuje įspausta reljefiška Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos žvaigždė. Dėžutės plotis – 65 mm, ilgis – 120 mm.

4. Trečiojo laipsnio garbės ženklo „Už nuopelnus“ aprašymas:

4.1. Garbės ženklas yra apskritas, žalvarinis, 40 mm skersmens. Ženklo pagrindas – reljefiška ir pasidabruota aštuonių spindulių žvaigždė. Žvaigždės viduryje, sidabro skritulyje, padengtame raudona emale – to paties metalo Vytis. Po žvaigžde, spindulių tarpuose įkomponuotas pasidabruotas stilizuotų ąžuolo lapų vainikas. Kitoje ženklo pusėje graviruojamas numeris. Pasidabruota grandimi ir laikikliu ženklas tvirtinamas prie 32 mm pločio ir 40 mm ilgio juostos. Juosta – tamsiai mėlyno muaro su raudona ir sidabrine juostelėmis kraštuose bei trimis raudonomis – viduryje. Kitoje juostos pusėje pritvirtintos dvi metalinės adatėlės su spaustukais.

4.2. Juostelė – tokia pat garbės ženklo juosta, tik 32 mm pločio ir 10 mm ilgio. Kitoje juostelės pusėje pritvirtintos dvi metalinės adatėlės su spaustukais.

4.3. Garbės ženklas kartu su juostele įdedamas į tamsiai mėlynos odos pakaito dėžutę, kurios viršuje įspausta reljefiška Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos žvaigždė. Dėžutės plotis – 65 mm, ilgis – 120 mm.

____________________


 

Pataisos pareigūnų tarnybos

organizavimo taisyklių

5 priedas

 

PASIŽYMĖJIMO ŽENKLO“UŽ NEPRIEKAIŠTINGĄ TARNYBĄ“ APRAŠYMAS

 

1. Pirmojo, antrojo ir trečiojo laipsnio pasižymėjimo ženklo „Už nepriekaištingą tarnybą“ pavyzdys:

 

Pasižymėjimo ženklo juostelės

 

2. Pirmojo laipsnio pasižymėjimo ženklo „Už nepriekaištingą tarnybą“ aprašymas:

2.1. Pasižymėjimo ženklas yra apskritas, žalvarinis, paauksuotas, 36 mm skersmens. Ženklo fonas sudalytas reljefiškais iš centro einančiais spinduliais, virš kurių viduryje įkomponuota reljefiška, šešiolikos spindulių Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos žvaigždė su Lietuvos valstybės herbu. Herbo dugnas sudalytas vertikaliomis reljefiškomis linijomis. Kitoje ženklo pusėje graviruojamas numeris. Paauksuota grandimi ir laikikliu ženklas tvirtinamas prie 32 mm pločio ir 40 mm ilgio juostos. Juosta – mėlyno muaro su raudonomis juostelėmis kraštuose ir viena sidabrine – viduryje. Kitoje juostos pusėje pritvirtintos dvi metalinės adatėlės su spaustukais.

2.2. Juostelė – tokia pat pasižymėjimo ženklo juosta, tik 32 mm pločio ir 10 mm ilgio. Kitoje juostelės pusėje pritvirtintos dvi metalinės adatėlės su spaustukais.

2.3. Pasižymėjimo ženklas kartu su juostele įdedamas į tamsiai mėlynos odos pakaito dėžutę, kurios viršuje įspausta reljefiška Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos žvaigždė. Dėžutės plotis – 65 mm, ilgis – 120 mm.

3. Antrojo laipsnio pasižymėjimo ženklo „Už nepriekaištingą tarnybą“ aprašymas:

3.1. Pasižymėjimo ženklas yra apskritas, žalvarinis, pasidabruotas, 36 mm skersmens. Ženklo fonas sudalytas reljefiškais iš centro einančiais spinduliais, virš kurių viduryje įkomponuota reljefiška, šešiolikos spindulių Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos žvaigždė su Lietuvos valstybės herbu. Herbo dugnas sudalytas vertikaliomis reljefiškomis linijomis. Pasidabruota grandimi ir laikikliu ženklas tvirtinamas prie 32 mm pločio ir 40 mm ilgio juostos. Juosta – mėlyno muaro su raudonomis juostelėmis kraštuose ir dviem sidabrinėmis – viduryje. Kitoje juostos pusėje pritvirtintos dvi metalinės adatėlės su spaustukais.

3.2. Juostelė – tokia pat pasižymėjimo ženklo juosta, tik 32 mm pločio ir 10 mm ilgio. Kitoje juostelės pusėje pritvirtintos dvi metalinės adatėlės su spaustukais.

3.3. Pasižymėjimo ženklas kartu su juostele įdedamas į tamsiai mėlynos odos pakaito dėžutę, kurios viršuje įspausta reljefiška Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos žvaigždė. Dėžutės plotis – 65 mm, ilgis – 120 mm.

4. Trečiojo laipsnio pasižymėjimo ženklo „Už nepriekaištingą tarnybą“ aprašymas:

4.1. Pasižymėjimo ženklas yra apskritas, žalvarinis, 36 mm skersmens. Ženklo fonas sudalytas reljefiškais iš centro einančiais spinduliais, virš kurių viduryje įkomponuota reljefiška, šešiolikos spindulių Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos žvaigždė su Lietuvos valstybės herbu. Herbo dugnas sudalytas vertikaliomis reljefiškomis linijomis. Kitoje ženklo pusėje graviruojamas numeris. Žalvarine grandimi ir laikikliu ženklas tvirtinamas prie 32 mm pločio ir 40 mm ilgio juostos. Juosta – mėlyno muaro su raudonomis juostelėmis kraštuose ir trimis sidabrinėmis – viduryje. Kitoje juostos pusėje pritvirtintos dvi metalinės adatėlės su spaustukais.

4.2. Juostelė – tokia pat pasižymėjimo ženklo juosta, tik 32 mm pločio ir 10 mm ilgio. Kitoje juostelės pusėje pritvirtintos dvi metalinės adatėlės su spaustukais.

4.3. Pasižymėjimo ženklas kartu su juostele įdedamas į tamsiai mėlynos odos pakaito dėžutę, kurios viršuje įspausta reljefiška Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos žvaigždė. Dėžutės plotis – 65 mm, ilgis – 120 mm.

____________________


 

Pataisos pareigūnų tarnybos

organizavimo taisyklių

6 priedas

 

(Pranešimo apie tarnybinį nusižengimą forma)

 

__________________________________________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

______________________________________________

(pataisos pareigūno, galimai padariusio tarnybinį

__________________________________________

nusižengimą, pareigų pavadinimas, vardas ir pavardė)

 

PRANEŠIMAS

APIE TARNYBINĮ NUSIŽENGIMĄ

 

______________ Nr. _________

(data)

________________________

(sudarymo vieta)

 

Pranešame, kad yra duomenų, kad Jūs esate galimai padaręs tarnybinį nusižengimą –

________________________________________________________________________________

(nurodyti tarnybinį nusižengimą ir aplinkybes)

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Prašome pateikti rašytinį pasiaiškinimą dėl nurodyto tarnybinio nusižengimo iki ___ ______.

(data)

 

_______________________

(pareigos)

_____________

(parašas)

_______________________

(vardas ir pavardė)

 

Gavau*

___________________________

(pareigūno pareigų pavadinimas)

___________________________

(parašas)

 

____________________________

(vardas ir pavardė)

 

________________

(data)

 

*Žyma rašoma pranešimo egzemplioriuje, liekančiame jį surašiusioje įstaigoje.

 

______________

 

Pataisos pareigūnų tarnybos

organizavimo taisyklių

7 priedas

 

ĮSTAIGOS VADOVO IR PATAISOS PAREIGŪNO, EINANČIO ĮSTAIGOS ADMINISTRACIJOS PADALINIO VADOVO PAREIGAS, TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMO ANKETA

 

Vardas, pavardė

Pareigos

Data

Bendras balas

(gaunamas iki sveiko skaičiaus suapvalinus visų dalių balų vidurkį)

(pildo tiesioginis vadovas)

Vertinama atsižvelgiant į įstaigos vadovui arba pataisos pareigūnui, einančiam įstaigos administracijos padalinio vadovo pareigas, nustatytus reikalavimus kvalifikacinei kategorijai gauti.

1

 

2

 

3

 

4

 

Tiesioginio vadovo komentaras (pagrindimas), jeigu jis nesutinka su pataisos pareigūno pažymėtu balu, ir vertinimas.

1. LYDERYSTĖ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. ŽMOGIŠKŲJŲ IŠTEKLIŲ VALDYMAS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. PROGRAMŲ IR PROJEKTŲ VALDYMAS (jeigu įstaigoje taikoma projektinio valdymo sistema ir pataisos pareigūnas joje dalyvauja)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. FINANSŲ VALDYMAS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. ANALIZĖ IR PAGRINDIMAS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. KOMUNIKACIJA IR VIEŠIEJI RYŠIAI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7. STRATEGINIS MĄSTYMAS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. FIZINIS IR SPECIALUSIS PASIRENGIMAS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. PAVALDŽIŲ ĮSTAIGŲ PRIEŽIŪROS FUNKCIJŲ ATLIKIMAS (reikalavimas taikomas tik į Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktoriaus ir šio departamento administracijos padalinių vadovų pareigas paskirtiems pataisos pareigūnams)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__________________________

(Pataisos pareigūno parašas)

 

__________________________

(Tiesioginio vadovo parašas)

 

____________________

 

 

 

Pataisos pareigūnų tarnybos

organizavimo taisyklių

8 priedas

 

PATAISOS PAREIGŪNO TARNYBINĖS TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMO ANKETA

 

 

Vardas, pavardė

Pareigos

Data

Bendras balas

(gaunamas iki sveiko skaičiaus suapvalinus visų dalių balų vidurkį)

(pildo tiesioginis vadovas)

Vertinama atsižvelgiant į pataisos pareigūnui nustatytus reikalavimus kvalifikacinei kategorijai gauti.

1

 

2

 

3

 

4

 

Tiesioginio vadovo komentaras (pagrindimas), jeigu jis nesutinka su pataisos pareigūno pažymėtu balu, ir vertinimas.

1. LYDERYSTĖ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. SUPRATIMAS APIE ŽMOGIŠKŲJŲ IŠTEKLIŲ VALDYMĄ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. PROGRAMŲ IR PROJEKTŲ VALDYMAS (jeigu įstaigoje taikoma projektinio valdymo sistema ir pataisos pareigūnas joje dalyvauja)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. FINANSŲ VALDYMAS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. ANALIZĖ IR PAGRINDIMAS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. FIZINIS IR SPECIALUSIS PASIRENGIMAS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__________________________

(Pataisos pareigūno parašas)

 

__________________________

(Tiesioginio vadovo parašas)

 

____________________

 

Pataisos pareigūnų tarnybos

organizavimo taisyklių

9 priedas

 

(Pataisos pareigūno tarnybinės veiklos vertinimo išvados forma)

 

__________________________________________________________________________

(įstaigos ir jos struktūrinio padalinio pavadinimas)

 

PATAISOS PAREIGŪNO ________________________________________________

(pareigos, vardas ir pavardė)

 

TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMO IŠVADA

 

_____________ Nr. _____

(data)            

_____________________

(sudarymo vieta)

 

I SKYRIUS

PASIEKTI IR PLANUOJAMI REZULTATAI

 

PAGRINDINIAI PRAĖJUSIŲ METŲ (ESANT PATAISOS PAREIGŪNO TARNYBINĖS VEIKLOS NEEILINIAM VERTINIMUI – EINAMŲJŲ METŲ) VEIKLOS REZULTATAI:

1.

 

2.

 

3.

 

4.

 

5.

 

6.

EINAMŲJŲ METŲ UŽDUOTYS (nustatomos ne mažiau kaip 3 ir ne daugiau kaip 6 užduotys):

1.

 

2.

 

3.

 

4.

 

5.

 

6.

PASIEKTŲ REZULTATŲ VYKDANT UŽDUOTIS VERTINIMO RODIKLIAI:

Kiekybiniai, kokybiniai, laiko ir kiti kriterijai, kuriais vadovaudamasis tiesioginis vadovas vertins, ar nustatytos užduotys yra įvykdytos (pildoma suderinus su pataisos pareigūnu)

 

 

RIZIKA, KURIAI ESANT NUSTATYTOS UŽDUOTYS GALI BŪTI NEĮVYKDYTOS:

Kokios aplinkybės gali turėti įtakos šių užduočių neįvykdymui? (pildoma suderinus su pataisos pareigūnu)

 

 

 

II SKYRIUS

PASIEKTI REZULTATŲ VYKDANT UŽDUOTIS

 

APRAŠYMAS

Pažymimas atitinkamas langelis

Pataisos pareigūnas įvykdė užduotis ir viršijo kai kuriuos sutartus vertinimo rodiklius

4

Pataisos pareigūnas iš esmės įvykdė užduotis pagal sutartus vertinimo rodiklius

3

Pataisos pareigūnas iš esmės įvykdė užduotis pagal sutartus vertinimo rodiklius

2

Pataisos pareigūnas neįvykdė užduočių pagal sutartus vertinimo rodiklius

1

 

III SKYRIUS

GEBĖJIMAI ATLIKTI PAREIGYBĖS APRAŠYME NUSTATYTAS FUNKCIJAS

 

 

Vertinama pažymint atitinkamą langelį

Gebėjimai atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas (vertinama atsižvelgiant į reikšmes, pateiktas 1–4 punktuose)

1. Visapusiškas informacijos valdymas atliekant funkcijas

2. Efektyvus darbo laiko paskirstymas

3. Racionaliausio būdo / metodo pasirinkimas funkcijoms atlikti

4. Kiti pataisos pareigūno vertinimai, jeigu įstaigoje taikomos ir kitos personalo valdymo priemonės, susijusios su tarnybinės veiklos vertinimu 

Tiesioginio vadovo komentaras (vertinimo pagrindimas)

 

 

 

 

 

 

V SKYRIUS

TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMO ANKETOS REZULTATAI

 

 

Pažymimas langelis, atitinkantis pataisos pareigūno tarnybinės veiklos vertinimo anketoje gautą balą

Vertinimas

1

2

3

4

 

PASIŪLYMAI, KAIP TOBULINTI KVALIFIKACIJĄ

(nurodoma, kokie mokymai siūlomi pataisos pareigūnui)

 

 

 

 

 

 

 

V SKYRIUS

BENDRAS VERTINIMAS

 

 

Pažymimas langelis, atitinkantis bendrą pasiektų rezultatų, gebėjimo atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas ir kvalifikacijos vertinimų vidurkį

Vertinimas

Nepatenkinamai

Patenkinamai

Gerai

Labai gerai

 

VI SKYRIUS

SIŪLYMAI

 

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

 

 

(Tiesioginis vadovas)                          (Parašas)                        (Vardas ir pavardė)

 

 

(Pataisos pareigūnas)                           (Parašas)                        (Vardas ir pavardė)

 

____________________

 

Pataisos pareigūnų tarnybos

organizavimo taisyklių

10 priedas

 

(Vertinimo komisijos išvados forma)

__________________________________________________________________________

(valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo komisijos pavadinimas)

 

PATAISOS PAREIGŪNŲ TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMO

KOMISIJOS IŠVADA

____________ Nr._______

(data)

_________________

(sudarymo vieta)

 

 

Pataisos pareigūno vardas ir pavardė ____________________________________________

 

Pataisos pareigūno pareigos ___________________________________________________

(nurodomas įstaigos pavadinimas, administracijos padalinio

________________________________________________________________________________

pavadinimas, pareigybė)

 

Vertinimo komisijos įvertinimas _______________________________________________

 

Vertinimo komisijos siūlymas _________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Vertinimo komisijos pirmininkas                            (Parašas)                                 (Vardas ir pavardė)

Vertinimo komisijos nariai:                                     (Parašas)                                 (Vardas ir pavardė)

(Parašas)                      (Vardas ir pavardė)

 

 

 

Vertinimo komisijos nario atskiroji nuomonė _____________________________________

________________________________________________________________________________

 

Vertinimo komisijos narys                                        (Parašas)                                 (Vardas ir pavardė)

 

 

 

 

Susipažinau

(Pataisos pareigūno parašas)

(Vardas ir pavardė)

(Data)

 

____________________


 

Pataisos pareigūnų tarnybos

organizavimo taisyklių

11 priedas

 

(Tarnybos lapo forma)

 

TARNYBOS LAPAS

 

 

I SKYRIUS

PATAISOS PAREIGŪNO ANKETINIAI DUOMENYS

 

Vardas ir pavardė __________________________________________________________

 

Asmens kodas _____________________________________________________________

 

Gimimo vieta _____________________________________________________________

 

Deklaruota gyvenamoji vieta _________________________________________________

 

Faktinė gyvenamoji vieta ____________________________________________________

 

Asmeninio telefono Nr. _____________________________________________________

 

Išsilavinimas ir specialybė ___________________________________________________

 

Užsienio kalbų mokėjimas ___________________________________________________

 

Moksliniai laipsniai ar vardai _________________________________________________

 

Darbo veikla (mokymosi laikas, darbas kitose organizacijose, įstaigose ar įmonėse) iki priėmimo į pataisos pareigūno pareigas:

Data

Darbovietės pavadinimas

Pareigos

nuo kada

(metai, mėnuo, diena)

iki kada

(metai, mėnuo, diena)

1

2

3

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II SKYRIUS

TARNYBOS EIGA

 

Įsakymą priėmusio asmens pareigų pavadinimas

Įsakymo

Įsakymo turinys

Paskyrimo (perkėlimo, rango suteikimo ar kt.) data

Įrašą padariusio darbuotojo vardas ir pavardė, parašas

data

Nr.

1

2

3

4

5

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

III SKYRIUS

PASKATINIMAI IR APDOVANOJIMAI

 

Eil. Nr.

Įsakymą priėmusio asmens pareigų pavadinimas

Įsakymo

Įsakymo turinys

(už ką ir kuo skatinamas ar apdovanojamas)

Įrašą padariusio darbuotojo vardas ir pavardė, parašas

data

Nr.

1

2

3

4

5

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IV SKYRIUS

NUOBAUDOS

 

Eil. Nr.

Įsakymą priėmusio asmens pareigų pavadinimas

Įsakymo

Įsakymo turinys

(už ką ir kokia paskirta nuobauda)

Įrašą padariusio darbuotojo vardas ir pavardė, parašas

data

Nr.

1

2

3

4

5

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V SKYRIUS

KVALIFIKACINĖ KATEGORIJA

 

Eil. Nr.

Įsakymą priėmusio asmens pareigų pavadinimas

Įsakymo

Suteikta kvalifikacinė kategorija

Įrašą padariusio darbuotojo vardas ir pavardė, parašas

data

Nr.

1

2

3

4

5

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PASTABOS:

1. Pataisos pareigūnui pakeitus pavardę įstatymų nustatyta tvarka, naujoji pavardė Tarnybos lape įrašoma įstaigos direktoriaus įsakymu.

2. Duomenys Tarnybos lape rašomi chronologine tvarka.

3. Taisyti klaidas leidžiama tik įrašant taisiusio darbuotojo pareigas, vardą ir pavardę, taisymo datą ir jam pasirašant.

____________________

 

 

 

 

Pataisos pareigūnų tarnybos

organizavimo taisyklių

12 priedas

_____________________________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

ASMENS BYLŲ REGISTRACIJOS ŽURNALAS __________________________

(identifikavimo žymuo)

 

 

 

Eilės (asmens bylos) Nr.

Pataisos pareigūno vardas ir pavardė

Asmens bylos registracijos (pradėjimo) data

Pastabos

1

2

3

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_______________________________                          ____________________                            __________________________

(pareigos)                                                                                  (parašas)                                                                             (vardas ir pavardė)

 

 

 

Pastaba. Už žurnalo pildymą atsakingas asmuo pasirašo po paskutiniu įrašu žurnale.

 

____________________

 

 

Pataisos pareigūnų tarnybos

organizavimo taisyklių

13 priedas

 

(Pataisos pareigūnų tarnybinių pažymėjimų forma)

 

 

Pažymėjimo 1-oji pusė                           Pažymėjimo 2-oji pusė

 

(herbas)
KALĖJIMŲ DEPARTAMETAS
PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS
TEISINGUMO MINISTERIJOS
P A Ž Y M Ė J I M A S
KD Nr. 000000

.........................................................................

.........................................................................

.........................................................................

.........................................................................



Galioja iki ........................


,Pataisos pareigūno nuotrauka
(30x40 mm)
KD Nr. 000000

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


PASTABOS:

1. Pataisos pareigūnų tarnybinių pažymėjimų matmenys yra 70x100 mm.

2. Pažymėjimo 1-osios pusės pirmoje eilutėje įrašomas pataisos pareigūno vardas ir pavardė, antroje – įstaigos, kurioje tarnauja pataisos pareigūnas, pavadinimas, trečioje – administracijos padalinio, kuriame tarnauja pataisos pareigūnas, pavadinimas (jei tarnybinis pažymėjimas išduodamas įstaigos vadovui ar jo pavaduotojui, taip pat pataisos pareigūnui, kurio pareigybė nepriklauso administracijos padaliniui, trečia eilutė nepildoma), ketvirtoje – pataisos pareigūno pareigos.

3. Po tarnybinio pažymėjimo galiojimo žyma įrašomi žodžiai „TEISINGUMO MINISTRAS“, kai tarnybinis pažymėjimas išduodamas pataisos pareigūnui, kurį į pareigas skiria teisingumo ministras. Po šiuo įrašu pasirašo teisingumo ministras, parašas patvirtinamas Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos herbiniu antspaudu. Kitų pataisos pareigūnų tarnybiniuose pažymėjimuose po galiojimo žyma įrašomas žodis „DIREKTORIUS“, pasirašo Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktorius, parašas patvirtinamas šio departamento herbiniu antspaudu.

4. Pažymėjimų blankai turi atitikti Valstybinės duomenų technologinės apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos patvirtintą Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos pareigūno tarnybinio pažymėjimo eskizą ir technologinių apsaugos priemonių reikalavimus.

____________________

 

 

 

 

Pataisos pareigūnų tarnybos

organizavimo taisyklių

14 priedas

_____________________________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

TARNYBINIŲ PAŽYMĖJIMŲ REGISTRACIJOS ŽURNALAS__________________________

(identifikavimo žymuo)

 

Tarnybinio pažymėjimo numeris

Pataisos pareigūno, kuriam išduotas tarnybinis pažymėjimas, vardas ir pavardė

Pataisos pareigūno, kuriam išduotas tarnybinis pažymėjimas, einamos pareigos

Tarnybinio pažymėjimo galiojimo laikas

Pataisos pareigūno, gavusio tarnybinį pažymėjimą, vardas ir pavardė, parašas, data

1

2

3

4

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_______________________________________               ____________________                       _________________________________

(pareigos)                                                                                 (parašas)                                                               (vardas ir pavardė)

 

Pastaba. Už žurnalo pildymą atsakingas asmuo pasirašo po paskutiniu įrašu žurnale.

 

____________________

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos teisingumo ministro

2015 m. vasario 27 d. įsakymu Nr. 1R-59

 

PATAISOS PAREIGŪNŲ TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMO KOMISIJOS

NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Pataisos pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimo komisijos nuostatai (toliau – Nuostatai) nustato pataisos pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimo komisijos (toliau – komisija) funkcijas, jos narių teises, komisijos darbo organizavimo tvarką.

2. Komisija savo veikloje vadovaujasi Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statutu (toliau – Statutas), šiais Nuostatais ir kitais teisės aktais.

 

II SKYRIUS

KOMISIJOS FUNKCIJOS

 

3. Komisija vykdo šias funkcijas:

3.1. nagrinėja pataisos pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimo išvadas;

3.2. pokalbio su pataisos pareigūnu, kurio tarnybinė veikla vertinama, jo tiesioginiu vadovu (kai jo dalyvavimas būtinas) metu vertina pataisos pareigūno kvalifikaciją ir gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas. Jei vertinamas įstaigos ar administracinio padalinio vadovas, komisija taip pat vertina ir pareigūno gebėjimus įgyvendinti vadovaujamos įstaigos (padalinio) tikslus ir uždavinius;

3.3. priima sprendimą dėl pataisos pareigūno tarnybinės veiklos įvertinimo ir sprendimo dėl komisijos siūlymo pataisos pareigūną į pareigas skiriančiam įstaigos vadovui (išskyrus atvejus, kai komisija pataisos pareigūno tarnybinę veiklą įvertina gerai);

3.4. surašo ir pateikia komisiją sudariusiam įstaigos vadovui komisijos išvadas.

 

III SKYRIUS

KOMISIJOS IR JOS NARIŲ TEISĖS

 

4. Komisija, vykdydama jai pavestas funkcijas, turi teisę:

4.1. gauti iš Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos (toliau – Kalėjimų departamentas) ir jam pavaldžių įstaigų informaciją komisijos kompetencijos klausimais;

4.2. kviesti į komisijos posėdį pataisos pareigūno, kurio tarnybinė veikla vertinama, tiesioginį vadovą.

5. Komisijos nariai turi teisę:

5.1. siūlyti į komisijos posėdį kviesti pataisos pareigūno, kurio tarnybinė veikla vertinama, tiesioginį vadovą;

5.2. dalyvauti diskusijose, žodžiu ar raštu pateikti pasiūlymus, pastabas;

5.3. įrašyti į komisijos išvadą atskirąją nuomonę.

 

IV SKYRIUS

KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

6. Komisijos darbo organizavimo forma – posėdžiai.

7. Komisijos posėdžiams vadovauja komisijos pirmininkas. Kai komisijos pirmininkas dėl svarbių priežasčių negali dalyvauti komisijos darbe, jai vadovauja komisijos pirmininko pavaduotojas. Komisijos pirmininką ir jo pavaduotoją skiria įstaigos vadovas, sudarydamas komisiją įsakymu.

8. Komisijos posėdžiuose turi dalyvauti visi jos nariai. Kai komisijos posėdyje dėl svarbių priežasčių negali dalyvauti kuris nors narys, komisija gali dirbti, jeigu posėdyje dalyvauja daugiau kaip pusė komisijos narių.

9. Pataisos pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimo išvadas pateikia personalo administravimo tarnyba.

10. Komisija apie gautą išvadą (o kai pataisos pareigūnas prašo, kad jo tarnybinę veiklą vertintų komisija, – ir apie gautą rašytinį pataisos pareigūno prašymą), siūlomą komisijos posėdžio datą ir laiką informuoja komisiją sudariusį įstaigos vadovą. Sprendimą dėl komisijos posėdžio datos ir laiko priima komisiją sudaręs įstaigos vadovas.

11. Komisiją sudaręs įstaigos vadovas apie būsimą pataisos pareigūno tarnybinės veiklos vertinimą ne vėliau kaip prieš 10 darbo dienų iki pataisos pareigūno tarnybinės veiklos vertinimo pradžios praneša pataisos pareigūnui raštu.

12. Komisijos posėdyje vertintinų pataisos pareigūnų abėcėlinius (pagal pavardes) sąrašus sudaro ir komisijos protokolų ir išvadų projektus rengia komisijos sekretorius, kuris skiriamas Nuostatų 7 punkte nurodytu įsakymu. Komisijos sekretorius nėra komisijos narys.

13. Pataisos pareigūno tarnybinės veiklos vertinimą komisijoje apima:

13.1. pataisos pareigūno tarnybinės veiklos nagrinėjimas;

13.2. pataisos pareigūno tarnybinės veiklos įvertinimas;

13.3. sprendimo dėl komisijos siūlymo priėmimas (išskyrus atvejus, kai komisija pataisos pareigūno tarnybinę veiklą įvertina gerai);

13.4. komisijos išvados surašymas.

14. Pataisos pareigūno tarnybinės veiklos nagrinėjimas susideda iš pokalbio su pataisos pareigūnu ir išvados nagrinėjimo. Jeigu pataisos pareigūnas, kurio tarnybinė veikla vertinama, dėl svarbių priežasčių negali dalyvauti komisijos posėdyje, posėdis atidedamas iki to laiko, kol išnyks priežastys, dėl kurių pataisos pareigūnas negali dalyvauti komisijos posėdyje, arba pataisos pareigūno rašytiniu prašymu jo tarnybinė veikla pagal komisijai pateiktą išvadą gali būti vertinama komisijos posėdyje jam nedalyvaujant, išskyrus atvejį, kai pataisos pareigūno tarnybinė veikla tiesioginio vadovo (teisingumo ministro) yra įvertinta patenkinamai arba nepatenkinamai.

15. Pakviestam į komisijos posėdį pataisos pareigūno tiesioginiam vadovui komisijos nariai pasiūlo išsamiau apibūdinti tam tikrus pataisos pareigūno gebėjimus, būtinus atlikti pataisos pareigūno pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, taip pat gali pateikti jam kitų klausimų, susijusių su pataisos pareigūno, kurio tarnybinė veikla vertinama, kvalifikacija ir tarnybinės veiklos rezultatais.

16. Išnagrinėję pataisos pareigūno tarnybinę veiklą, komisijos nariai aptaria pataisos pareigūno tarnybinės veiklos įvertinimą.

17. Aptarę pataisos pareigūno tarnybinės veiklos įvertinimą, komisijos nariai balsuoja. Komisijos posėdyje dalyvavusių komisijos narių balsams pasiskirsčius po lygiai, balsavimo rezultatus lemia komisijos pirmininko balsas.

18. Įvertinusi pataisos pareigūno tarnybinę veiklą labai gerai, patenkinamai ar nepatenkinamai, komisija priima sprendimą dėl vieno iš Statuto 40 straipsnio 10, 12, 13 ar 14 dalyje nurodytų siūlymų į pareigas skiriančiam įstaigos vadovui pateikimo. Komisija, įvertinusi pataisos pareigūno tarnybinę veiklą gerai, į pareigas priimančiam asmeniui gali siūlyti taikyti Statuto 29 straipsnio 1 dalyje nustatytas skatinimo priemones.

19. Komisijai įvertinus pataisos pareigūno tarnybinę veiklą, surašoma komisijos išvada. Pataisos pareigūnas su komisijos išvada supažindinamas pasirašytinai. Pataisos pareigūnui atsisakius parašu patvirtinti, kad su šia išvada susipažino, surašomas aktas. Šį aktą pasirašo personalo administravimo tarnybos atstovas ir vienas įstaigos valstybės tarnautojas.

20. Komisijos išvadoje gali būti pateikta komisijos nario, nesutinkančio su komisijos įvertinimu ir (ar) siūlymu, atskiroji motyvuota nuomonė.

21. Komisijos išvada ne vėliau kaip per 2 darbo dienas pateikiama komisiją sudariusiam įstaigos vadovui.

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

22. Komisijos posėdis protokoluojamas.

23. Pataisos pareigūno tarnybinės veiklos nagrinėjimo eigai fiksuoti daromas skaitmeninis garso įrašas, kuris perkeliamas į kompiuterinę laikmeną. Skaitmeninis garso įrašas pridedamas prie komisijos posėdžio protokolo (Nuostatų priedas) ir saugomas įstaigoje teisės aktų nustatyta tvarka.

______________

 

 

Pataisos pareigūnų kvalifikacijos

vertinimo komisijos nuostatų

priedas

 

(Pataisos pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimo komisijos posėdžio protokolo forma)

 

 

 

________________________________________________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

 

PATAISOS PAREIGŪNŲ TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMO

KOMISIJOS posėdžio protokolas

 

__________________ Nr.______

(data)

______________________

(sudarymo vieta)

 

Pataisos pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimo komisijos, sudarytos __________________

________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________,

(įsakymo, kuriuo sudaryta komisija, data, numeris)

posėdis įvyko ______________________, posėdžio pradžia _______________________________,

(data)                                                                                  (nurodomas laikas)

posėdžio pabaiga _____________________.

(nurodomas laikas)                                                             

 

Komisijos pirmininkas _______________________________________________________

Komisijos sekretorius ________________________________________________________

Komisijos nariai: ____________________________________________________________ ________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

Kiti dalyviai: _______________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Darbotvarkė. Šių pataisos pareigūnų ________________________ tarnybinės

(nurodoma, ar eilinis, ar neeilinis)

veiklos vertinimas:

 

 

 

 

Vertinamo pataisos pareigūno duomenys

Tiesioginio vadovo įvertinimas1

Komisijos narių įvertinimas1

Komisijos įvertinimas2

Tiesioginio vadovo siūlymas3

 

 

Komisijos narių siūlymai2

Komisijos siūlomas sprendimas

vardas, pavardė

pareigybė

(pažymėti, jeigu pakaitinis)

 

lygis ir kategorija

kvalifikacinė klasė (jeigu suteikta)

komisijos nario vardas, pavardė

komisijos nario vardas, pavardė

komisijos nario vardas, pavardė

komisijos nario vardas, pavardė

komisijos nario vardas, pavardė

komisijos nario vardas, pavardė

komisijos nario vardas, pavardė

komisijos nario vardas, pavardė

komisijos nario vardas, pavardė

komisijos nario vardas, pavardė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 Įrašyti žodžius „labai gerai“, „gerai“, „patenkinamai“ arba „nepatenkinamai“.

2 Įrašyti žodžius „pritarti tiesioginio vadovo siūlymui“ arba, jeigu komisijos narys nepritaria tiesioginio vadovo siūlymui, įrašyti komisijos nario siūlymą, o kai vertinamas pataisos pareigūnas, kurio paskutinis kasmetinis tarnybinės veiklos vertinimas nepatenkinamas, komisijos narių siūlymai nerašomi.

3 Jeigu vertinamas pataisos pareigūnas, kurio paskutinis kasmetinis tarnybinės veiklos vertinimas nepatenkinamas, ši skiltis nepildoma.

 

Komisijos pirmininkas                                                                    (parašas)                                                         (vardas ir pavardė)

 

Komisijos sekretorius                                                                     (parašas)                                                         (vardas ir pavardė)

 

Komisijos nariai                                                   (parašas)                                                           (vardas ir pavardė)