LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRO 2005 M. BALANDŽIO 11 D. ĮSAKYMO NR. ĮV-119 „DĖL VALSTYBINIO KERNAVĖS KULTŪRINIO REZERVATO NAUDOJIMO IR LANKYMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2021 m. gruodžio 1 d. Nr. ĮV-1355

Vilnius

 

 

1. P a k e i č i u Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2005 m. balandžio 11 d. įsakymą Nr. ĮV-119 „Dėl Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato naudojimo ir lankymo taisyklių patvirtinimo“ ir jį išdėstau nauja redakcija (Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato naudojimo ir lankymo taisyklės nauja redakcija nedėstomos):

 

„LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL VALSTYBINIO KERNAVĖS KULTŪRINIO REZERVATO

NAUDOJIMO IR LANKYMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo 21 straipsnio 3 dalimi,

t v i r t i n u Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato naudojimo ir lankymo taisykles (pridedama).“

2. P a k e i č i u nurodytu įsakymu patvirtintas Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato naudojimo ir lankymo taisykles:

2.1. Pakeičiu I skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS“.

 

2.2. Pakeičiu 2 punktą ir jį išdėstau taip:

2. Rezervatas – unikalus teritorinis archeologijos ir istorijos vertybių kompleksas, su joje esančiais kultūros paveldo objektais (vertybėmis) ir muziejine ekspozicija, 2004 metais įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo objektų sąrašą, tuo pripažįstant šios vietovės išskirtinę vertę.“

2.3. Pakeičiu 3 punktą ir jį išdėstau taip:

3. Rezervato teritorija (194,4 ha), joje esantys kultūros paveldo objektai (vertybės) ir kultūrinis kraštovaizdis saugomi, tvarkomi ir naudojami vadovaujantis Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos įstatymu, Lietuvos Respublikos laukinių augalų ir grybų įstatymu, Lietuvos Respublikos miškų įstatymu, Lietuvos Respublikos nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymu, Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų įstatymu, Lietuvos Respublikos saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatymu, Lietuvos Respublikos specialiųjų žemės naudojimo įstatymu, Lietuvos Respublikos statybos įstatymu, Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymu, Lietuvos Respublikos reklamos įstatymu, Lietuvos Respublikos želdynų įstatymu ir Rezervato nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 5 d. nutarimu Nr. 1745 „Dėl Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato nuostatų patvirtinimo“, Rezervato tvarkymo planu (planavimo schema), patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 m. balandžio 8 d. nutarimu Nr. 291 „Dėl Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato tvarkymo plano (planavimo schemos) patvirtinimo“, kultūros paveldo objektų (vertybių) tipiniais ir individualiais apsaugos reglamentais bei Pasaulinio kultūros ir gamtos paveldo globos konvencijos nuostatomis.“

2.4. Pakeičiu 5 punktą ir jį išdėstau taip:

5. Rezervato veiklą organizuoja, jo apsaugą ir naudojimą pagal paskirtį užtikrina biudžetinė įstaiga Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija (toliau – Direkcija), veikianti pagal Direkcijos nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2002 m. gruodžio 11 d. įsakymu Nr. 461 „Dėl Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcijos nuostatų patvirtinimo.“

2.5. Pakeičiu 6 punktą ir jį išdėstau taip:

6. Rezervato lankytojai bei fiziniai ir juridiniai asmenys, vykdantys veiklą Rezervate, privalo laikytis Taisyklių 3 punkte nurodytuose įstatymuose ir kituose teisės aktuose nustatyto veiklos reglamentavimo ir Taisyklių reikalavimų.“

2.6. Pakeičiu II skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:

 

II SKYRIUS

REZERVATO NAUDOJIMAS“.

 

2.7. Pripažįstu netekusiu galios 8 punktą.

2.8. Pakeičiu 9.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

9.3. organizuoti komercinius ir ne pelno siekiančius renginius bei projektus;“.

2.9. Pakeičiu 10 punktą ir jį išdėstau taip:

10. Rezervato tvarkymo plane (planavimo schemoje) pažymėtu ir įrengtu vietinės reikšmės vidaus keliu, skirtu Rezervato naudojimui bei lankytojų aptarnavimui, leidžiama važiuoti motorinėmis transporto priemonėmis tik darbus Rezervate vykdantiems, Rezervato buferinės apsaugos zonos griežtos apsaugos pozonyje gyvenantiems ar dirbantiems ir (ar) kitiems asmenims. Įvažiavimas į Rezervato teritoriją ribojamas pakeliamaisiais ar atveriamaisiais motorinių transporto priemonių įvažiavimo užtvarais, kuriuos įrengia, valdo ir leidimus pro juos važiuoti išduoda Direkcija.“

2.10. Pakeičiu III skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:

 

III SKYRIUS

REZERVATO LANKYMAS“.

 

2.11. Pripažįstu netekusiu galios 13 punktą.

2.12. Pakeičiu 14 punktą ir jį išdėstau taip:

14. Lankytojai turi teisę:

14.1. lankytis Rezervate;

14.2. naudotis Rezervate esančia infrastruktūra;

14.3. naudotis Direkcijos teikiamomis paslaugomis;

14.4. fotografuoti ir filmuoti nekomerciniais tikslais;

14.5. grybauti, rinkti vaisius (uogas, riešutus ir kt.), vaistažoles ir vaistinę žaliavą, laikantis Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme ir Laukinių augalų ir grybų įstatyme nustatytų reikalavimų.“

2.13. Pakeičiu 15.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

15.3. nešiukšlinti, tinkamai naudotis Rezervato teritorijoje esančiomis poilsiavietėmis: saugiai elgtis su ugnimi, ir sutvarkyti jas paliekant;“.

2.14. Pakeičiu IV skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:

 

IV skyrius

REZERVATE DRAUDŽIAMA VEIKLA“.

 

2.15. Pakeičiu 17 punktą ir jį išdėstau taip:

17. Rezervato naudotojams ir lankytojams draudžiama:

17.1. daryti žalą kultūros paveldo objektams (vertybėms), niokoti bei teršti gamtinę aplinką;

17.2. kopti piliakalnių ar kitais šlaitais bei leistis (įskaitant žiemos metu leidimąsi rogutėmis, slidėmis, čiuožyklėmis ir pan.) nuo jų tam neįrengtose vietose ar kitaip skatinti žemės paviršiaus eroziją;

17.3. gadinti informacinę ir muziejinių ekspozicijų po atviru dangumi įrangą ir niokoti infrastruktūrinius įrenginius;

17.4. kirsti medžius ir krūmus;

17.5. važiuoti transporto priemonėmis (išskyrus neįgaliųjų vežimėlius) visoje Rezervato teritorijoje, išskyrus Rezervato tvarkymo plane (planavimo schemoje) pažymėtu ir įrengtu kietos dangos vietinės reikšmės vidaus keliu ar kitais specialiai pažymėtais takais;

17.6. triukšmauti ar kitaip trukdyti Rezervato lankytojams;

17.7. trukdyti Rezervate vykdomiems darbams ir moksliniams tyrimams;

17.8. stovyklauti (statyti palapines, apsistoti su kemperiais, kilnojamaisiais nameliais), kurti laužus tam tikslui nenumatytose ir neįrengtose vietose;

17.9. naikinti skruzdėlynus, žaloti, rinkti ar išnešti, išvežti miško paklotę;

17.10. įsinešti ir naudoti pirotechnikos ir kitas degias bei sprogstamąsias medžiagas;

17.11. leisti bėgioti šunims be pavadėlio.

2.16. Pakeičiu V skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:

 

V skyrius

ATSAKOMYBĖ UŽ ŠIŲ TAISYKLIŲ PAŽEIDIMĄ“.

 

 

 

Kultūros ministras                                                                                              Simonas Kairys