VALSTYBINĖS VARTOTOJŲ TEISIŲ APSAUGOS TARNYBOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL VALSTYBINĖS VARTOTOJŲ TEISIŲ APSAUGOS TARNYBOS DIREKTORIAUS 2019 M. BALANDŽIO 10 D. ĮSAKYMO NR. 1-128 „DĖL VALSTYBINĖS VARTOTOJŲ TEISIŲ APSAUGOS TARNYBOS DARBO REGLAMENTO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2019 m. gruodžio 18 d. Nr. 1-307

Vilnius

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 m. gruodžio 23 d. nutarimu Nr. 1333 „Dėl Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos nuostatų patvirtinimo“ patvirtintų Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos nuostatų 13 punktu:

1. P a k e i č i u Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktoriaus 2019 m. balandžio 10 d. įsakymu Nr. 1-128 „Dėl Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos darbo reglamento patvirtinimo“ patvirtintą Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos darbo reglamentą (toliau – reglamentas):

1.1. Pakeičiu 10.3 papunktį ir išdėstau jį taip:

10.3 Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos valstybės tarnautojų ir darbuotojų priėmimo į pareigas ir atleidimo iš pareigų, nuobaudų skyrimo, jų skatinimo;“

1.2. Panaikinu 41 ir 43 punktus.

1.3. Pakeičiu 49 punktą ir išdėstau jį taip:

49. Dėl pedagoginio darbo, komandiruotės, atostogų ar renginio (posėdžio, susirinkimo ir kt.) už Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos ribų išvykstantys valstybės tarnautojai ir darbuotojai bei jų skyrių vedėjai turi užtikrinti darbo tęstinumą. Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos valstybės tarnautojai ir darbuotojai, siekdami vykti į komandiruotes, dalyvauti renginyje ar mokymuose, privalo Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos kancleriui pateikti tarnybinį pranešimą dėl leidimo vykti.“

1.4. Pakeičiu 51 punktą ir išdėstau jį taip:

51. Darbo laiko apskaitos žiniaraščius pildo Teisės skyriaus valstybės tarnautojas arba darbuotojas ir juos pasirašo Teisės skyriaus vedėjas arba jo įgaliotas skyriaus valstybės tarnautojas ar darbuotojas, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos regionų rinkos priežiūros skyrių vedėjai ir Naftos produktų bandymų laboratorijos vedėjas. Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos regionų rinkos priežiūros skyrių vedėjai ir Naftos produktų bandymų laboratorijos vedėjas užpildę ir pasirašę darbo laiko apskaitos žiniaraščius juos perduoda Teisės skyriui, kuris organizuoja darbo laiko apskaitos žiniaraščių pateikimą Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktoriui.“

1.5. Pakeičiu 52 punktą ir išdėstau jį taip:

52. Naujai priimamus Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos valstybės tarnautojus ir darbuotojus Teisės skyrius pasirašytinai arba per dokumentų valdymo sistemą supažindina su skyriaus nuostatais, reglamentu, pareigybės aprašymu bei kitais dokumentais.“

1.6. Pakeičiu 55 punktą ir išdėstau jį taip:

55. Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos kancleris pagal Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktoriaus jam priskirtas administravimo sritis pasirašo Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos rengiamus dokumentus, įsakymus atostogų, komandiruočių, papildomų poilsio dienų ir sutrumpinto darbo laiko klausimais.“

1.7. Pakeičiu 100 punktą ir išdėstau jį taip:

100. Skundą pasirašo pareiškėjas arba įgaliotas atstovas. Prie atstovo pasirašyto skundo turi būti pridedamas įgaliojimas ar kitoks dokumentas, patvirtinantis atstovo įgalinimus. Jeigu pateiktas pareiškėjo skundas neatitinka reglamento šio ir 98, 99 punktuose nustatytų reikalavimų, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba nustato terminą, per kurį turi būti pašalinti skundo trūkumai.“

1.8. Pakeičiu 101 punktą ir išdėstau jį taip:

101. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba nuo skundo, atitinkančio reglamento 98, 99 ir 100 punktuose nustatytus reikalavimus, gavimo dienos per 14 kalendorinių dienų priima motyvuotą nutarimą pradėti vartotojų teisių pažeidimo nagrinėjimo procedūrą arba per 30 kalendorinių dienų – atsisakyti pradėti vartotojų teisių pažeidimo nagrinėjimo procedūrą, ir ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo nutarimo priėmimo dienos nutarimo nuorašus išsiunčia vartotojų teisių pažeidimo nagrinėjimo procedūros dalyviams.“

1.9. Pakeičiu 104 punktą ir išdėstau jį taip:

104. Kai Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba vartotojų teisių pažeidimo nagrinėjimo procedūrą pradeda savo iniciatyva, mutatis mutandis taikomos reglamento 97-156 punktų nuostatos.“

1.10. Pakeičiu 106.1 papunktį ir išdėstau jį taip:

106.1. išsiųsti įtariamam pažeidėjui reglamento 96 punkte nurodyto įstatymo pažeidimo protokolo nuorašą, jeigu jis nėra su įstatymo pažeidimo protokolu susipažinęs, ir pareikalauti per nurodytą terminą, bet ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų raštu pateikti paaiškinimą bei nurodyti, sutinka ar nesutinka su protokolu dėl įstatymo pažeidimo;“

1.11. Pakeičiu 107 punktą ir išdėstau jį taip:

107. Pradėjus vartotojų teisių pažeidimo nagrinėjimo procedūrą reglamento 101 punkto nustatyta tvarka, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktorius skiria valstybės tarnautoją ar darbuotoją, kuriam paveda vykdyti vartotojų teisių pažeidimo nagrinėjimo procedūrą (toliau – bylos rengėjas).“

1.12. Pakeičiu 113 punktą ir išdėstau jį taip:

113. Reglamento 96 punkte nurodytame protokole nurodoma:“

1.13. Pakeičiu 117.6 papunktį ir išdėstau jį taip:

117.6. kad įtariamo pažeidėjo ir (ar) jo atstovo, jeigu jis buvo laiku ir tinkamai šio reglamento 117 punkte nustatyta tvarka informuotas apie bylos nagrinėjimo vietą ir laiką ir iki bylos nagrinėjimo pradžios nepateikė savo neatvykimą pateisinančių dokumentų, neatvykimas į bylos nagrinėjimą nekliudo ją nagrinėti;“

1.14. Pakeičiu 123 punktą ir išdėstau jį taip:

123. Byla dėl Lietuvos Respublikos tabako įstatymo pažeidimo bylų nagrinėjimo posėdyje nagrinėjama tuomet, kai bylos nagrinėjimo proceso dalyviai apie bylos nagrinėjimo posėdžio laiką ir vietą buvo laiku ir tinkamai reglamento 117 punkte nustatyta tvarka informuoti.“

1.15. Pakeičiu 131 punktą ir išdėstau jį taip:

131. Bylų nagrinėjimo posėdyje byla nagrinėjama žodinio proceso tvarka, išskyrus reglamento 1451 punkte nustatytą atvejį. Jeigu atidėjus bylos nagrinėjimą Komisijos narys (-iai) nusišalina ar negali dalyvauti bylos nagrinėjime dėl kitų priežasčių, byla pradedama nagrinėti iš naujo tik tuo atveju, jeigu nesant Komisijos nario (-ių) nesusidaro kvorumas.

1.16. Pakeičiu 134 punktą ir išdėstau jį taip:

134. Komisija, atidėdama bylos nagrinėjimą, paskiria kito bylos nagrinėjimo posėdžio laiką ir apie tai pasirašytinai paskelbia bylos nagrinėjime dalyvaujantiems bylos nagrinėjimo proceso dalyviams ar jų atstovams, o nedalyvavusiems praneša reglamento 117 punkte nustatyta tvarka.“

1.17. Pakeičiu 137 punktą ir išdėstau jį taip:

137. Paskirtu laiku bylų nagrinėjimo posėdį pradeda Komisijos pirmininkas ir paskelbia, kokia byla bus nagrinėjama, kas atvyko į Komisijos posėdį. Komisijos pirmininkas nustato atvykusiųjų tapatybę, patikrina pareigūnų ir atstovų įgaliojimus. Jei kas nors iš bylos nagrinėjimo proceso dalyvių ar jų atstovų neatvyksta, bylų nagrinėjimo posėdžių sekretorius informuoja, ar jie buvo tinkamai ir laiku reglamento 117 punkte nustatyta tvarka informuoti apie bylos nagrinėjimo vietą ir laiką, o Komisija nutaria, ar galima be jų nagrinėti bylą.“

1.18. Pakeičiu 142.10 papunktį ir išdėstau jį taip:

142.10. Komisijos nutarimai, nurodyti reglamento 146 punkte;“

1.19. Pakeičiu 1453 punktą ir išdėstau jį taip:

1453. Bylą nagrinėjant rašytinio proceso tvarka, proceso dalyviai ar jų atstovai apie bylos nagrinėjimo laiką, vietą ir procesines teises bei pareigas yra informuojami pranešimais reglamento 1157 punkte nustatyta tvarka.“

1.20. Pakeičiu 147 punktą ir išdėstau jį taip:

147. Komisija nutarimus gali priimti posėdžių salėje, išskyrus reglamento 1451 ir 148.1 punktuose nustatytus atvejus.“

1.21. Pakeičiu 148.2 papunktį ir išdėstau jį taip:

148.2. Komisijai nutarus, nutarimo dėl bylos priėmimas ir paskelbimas gali būti atidėtas, bet ne ilgiau kaip 5 darbo dienoms nuo paskutinio bylų nagrinėjimo posėdžio dienos. Komisija apie tai pasirašytinai paskelbia bylos nagrinėjime dalyvaujantiems bylos nagrinėjimo proceso dalyviams ar jų atstovams, o nedalyvavusiems praneša reglamento 117 punkte nustatyta tvarka. Nutarimą, kurio priėmimas ir paskelbimas buvo atidėtas, gali paskelbti Komisijos pirmininkas arba jo pavedimu vienas iš bylą nagrinėjusių Komisijos narių, kitiems Komisijos nariams nedalyvaujant;“

1.22. Pakeičiu 158 punktą ir išdėstau jį taip:

158. Reglamento 157 punkte nurodyti Komisijos nutarimai skelbiami Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos interneto tinklalapyje, siekiant informuoti visuomenę apie Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos veiklą, ginant vartotojų teises ir teisėtus interesus.“

1.23. Papildau nauju 162.4 papunkčiu:

162.4. dėl nesąžiningų vartojimo sutarčių sąlygų taikymo, kai nustatoma, kad vartojimo sutarčių sąlygos atitinka nesąžiningų sąlygų nustatymo kriterijus – priėmus nutarimus;“

1.24. Papildau nauju 162.5 papunkčiu:

162.5 kartu su nutarimais dėl nesąžiningų vartojimo sutarčių sąlygų taikymo ir dėl Lietuvos Respublikos nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo pažeidimų Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos interneto tinklalapyje skelbiama informacija galimai nukentėjusiems vartotojams apie jų teisės į pažeistų teisių gynimą įgyvendinimo tvarką.“

1.25. Pakeičiu 166 punktą ir jį išdėstau taip:

166. Jeigu pašalinus iš Komisijos nutarimo visus viešai neskelbtinus duomenis, tokio nutarimo paskelbimas nebeatitiktų reglamento 155 punkte nurodyto tikslo, toks Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Komisijos nutarimas Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos interneto svetainėje neskelbiamas.“

1.26. Pakeičiu 221 punktą ir išdėstau jį taip:

221. Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos valstybės tarnautojų ir darbuotojų išvykimo į tarnybines komandiruotes į užsienį ir Lietuvos Respublikos teritorijoje klausimus sprendžia Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos kancleris.“

1.27. Pakeičiu 222 punktą ir išdėstau jį taip:

222. Siuntimas į tarnybines komandiruotes įforminamas Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos kanclerio įsakymu, kuriame turi nurodoma siunčiamo į komandiruotę valstybės tarnautojo ir darbuotojo vardas, pavardė, pareigos, komandiruotės tikslas, vietovė (vietovės), komandiruotės trukmė, komandiruojamą asmenį pavaduojantis asmuo ir komandiruotės išlaidos, kurias apmoka Tarnyba bei komandiruotės išlaidos, kurios apmokamos iš kitų šaltinių. Ši nuostata netaikoma vienos dienos komandiruotėms Lietuvos Respublikoje. Šiuo atveju komandiruotė įforminama Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos kanclerio rezoliucija.“

1.28. Pakeičiu 227 punktą ir išdėstau jį taip:

227. Kasmetinės atostogos Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos valstybės tarnautojams ir darbuotojams suteikiamos pagal iki kiekvienų metų vasario 15 d. Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktoriaus įsakymu patvirtintą atostogų grafiką arba pagal atskirą valstybės tarnautojo ar darbuotojo prašymą – Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos kanclerio ar jį pavaduojančio asmens įsakymu.“

2. N u s t a t a u, kad šis įsakymas įsigalioja nuo 2020 m. sausio 1 d.

 

 

 

Direktorė                                                                                                                        Neringa Ulbaitė