LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL 2009–2014 M. NORVEGIJOS FINANSINIO MECHANIZMO PROGRAMOS NR. LT11 „VISUOMENĖS SVEIKATAI SKIRTOS INICIATYVOS“ Priemonės „SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGŲ TEIKIMO MOKYKLOSE IR IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGOSE GERINIMAS“ Gairių pareiškėjams paTvirtinimo

 

2014 m. birželio 18 d. Nr. V-716

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012 m. sausio 18 d. nutarimo Nr. 57 „Dėl 2009−2014 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų administravimo Lietuvoje“ 2.7 papunkčiu ir Institucijų, atsakingų už 2009−2014 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų valdymą ir kontrolę Lietuvoje, funkcijų aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos finansų ministro 2012 m. balandžio 11 d. įsakymu Nr. 1K-135 „Dėl 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų įgyvendinimo Lietuvoje“, 13.8 papunkčiu,

tvirtinu 2009–2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos Nr. LT11 „Visuomenės sveikatai skirtos iniciatyvos“ priemonės „Sveikatos priežiūros paslaugų teikimo mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose gerinimas“ gaires pareiškėjams (pridedama).

 

 

 

Sveikatos apsaugos ministras                                                              Vytenis Povilas Andriukaitis

 

 

 

 

SUDERINTA

Viešosios įstaigos Centrinės projektų valdymo agentūros

2014 m. birželio 18 d. raštu Nr. 2014/2-5175 


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos

sveikatos apsaugos ministro

2014 m. birželio 18 d. įsakymu Nr. V-716

 

 

2009–2014 M. NORVEGIJOS FINANSINIO MECHANIZMO PROGRAMOS

NR. LT11 „VISUOMENĖS SVEIKATAI SKIRTOS INICIATYVOS“ PRIEMONĖS „SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGŲ TEIKIMO MOKYKLOSE IR IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGOSE GERINIMAS“

GAIRĖS PAREIŠKĖJAMS

 

i SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. 2009–2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos Nr. LT11 „Visuomenės sveikatai skirtos iniciatyvos“ priemonės „Sveikatos priežiūros paslaugų teikimo mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose gerinimas“ gairės pareiškėjams (toliau – Gairės) nustato reikalavimus pagal 2009–2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos Nr. LT11 „Visuomenės sveikatai skirtos iniciatyvos“ (toliau – Programa) priemonę „Sveikatos priežiūros paslaugų teikimo mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose gerinimas“ (toliau – Priemonė) teikiamoms paraiškoms bei pareiškėjams, ketinantiems teikti projektų paraiškas, ir paraiškų teikimo, vertinimo, atrankos ir sprendimo dėl paramos skyrimo priėmimo, skundų teikimo ir nagrinėjimo, projektų įgyvendinimo, projektų įgyvendinimo priežiūros ir atsiskaitymo už suteiktas Lietuvos Respublikos bendrojo finansavimo ir Norvegijos finansinio mechanizmo paramos lėšas tvarką.

2. Gairės yra parengtos vadovaujantis Lietuvos Respublikos ir Norvegijos Karalystės susitarimo memorandumu dėl 2009–2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo įgyvendinimo (toliau – Susitarimo memorandumas), 2009–2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo įgyvendinimo reglamentu (toliau – Reglamentas), patvirtintu 2011 m. vasario 11 d. Norvegijos Karalystės užsienio reikalų ministerijos, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012 m. sausio 18 d. nutarimu Nr. 57 „Dėl 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų administravimo Lietuvoje“, 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų, programų ir projektų finansavimo ir įgyvendinimo taisyklėmis (toliau – Projektų finansavimo ir įgyvendinimo taisyklės), Institucijų, atsakingų už 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų valdymą ir kontrolę Lietuvoje, funkcijų aprašu (toliau – Funkcijų aprašas) ir Juridinių asmenų, kurie nėra perkančiosios organizacijos pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą, pirkimų, įgyvendinant 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų projektus, vykdymo ir priežiūros tvarkos aprašu (toliau – Vykdymo ir tvarkos aprašas), patvirtintais Lietuvos Respublikos finansų ministro 2012 m. balandžio 11 d. įsakymu Nr. 1K-135 „Dėl 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų įgyvendinimo Lietuvoje“, Lietuvos Respublikos finansų ministerijos ir Norvegijos Karalystės užsienio reikalų ministerijos 2013 m. balandžio 16 d. 2009−2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos paramos sutartimi dėl programos „Visuomenės sveikatai skirtos iniciatyvos“ finansavimo (toliau – Programos paramos sutartis) ir Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir VšĮ Centrinės projektų valdymo agentūros 2013 m. birželio 3 d. sutartimi Nr. NOR-LT11-SAM/1S-41/S-80/2013/4-9-5 dėl programos Nr. LT11 „Visuomenės sveikatai skirtos iniciatyvos“ įgyvendinimo.

3. Programa siekiama prisidėti prie ekonominių ir socialinių skirtumų Europos ekonominėje erdvėje mažinimo bei dvišalių santykių tarp Norvegijos ir Lietuvos stiprinimo, pagerinti visuomenės sveikatą ir sumažinti sveikatos netolygumus Lietuvos Respublikoje. Programa prisideda prie atitinkamų metų Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Sveikatos apsaugos ministerija) strateginio veiklos plano programos „Visuomenės sveikatos stiprinimas“ tikslo „Gerinti gyventojų sveikatą, plėtojant ligų prevenciją bei mažinant žalingų veiksnių poveikį“ įgyvendinimo.

4. Informacija apie Programą skelbiama Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje www.sam.lt, Lietuvos Respublikos finansų ministerijos interneto svetainėje www.finmin.lt, VšĮ Centrinės projektų valdymo agentūros (toliau – CPVA) interneto svetainėje www.cpva.lt bei tarpinstitucinėje Norvegijos finansinio mechanizmo interneto svetainėje www.norwaygrants.lt.

5. Gairės skirtos pareiškėjams, partneriams ir institucijoms, kurios vertins ir atrinks tinkamus finansuoti projektus.

6. Gairėse vartojamos sąvokos:

6.1. Pareiškėjas – savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ar savivaldybės administracija, teikianti paraišką dėl projekto įgyvendinimo.

6.2. Partneris – savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ar savivaldybės administracija, su kuria pareiškėjas sudaro Jungtinės veiklos (partnerystės) sutartį, kooperuoja darbą ir (ar) žinias ir įsipareigoja bendrai veikti įgyvendinant projektą.

6.3. Projekto vykdytojas – pareiškėjas, pasirašęs projekto įgyvendinimo sutartį.

6.4. Sveikatos kabinetas – patalpa, skirta visuomenės sveikatos priežiūrai mokykloje / ikimokyklinio ugdymo įstaigoje vykdyti.

6.5. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistas – asmuo, teisės aktų nustatyta tvarka įgijęs teisę vykdyti visuomenės sveikatos priežiūrą mokykloje ir (ar) ikimokyklinio ugdymo įstaigoje.

Kitos Gairėse vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Reglamente, Projektų finansavimo ir įgyvendinimo taisyklėse, Funkcijų apraše, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. lapkričio 15 d. įsakyme Nr. V-918 „Dėl savivaldybės visuomenės sveikatos biure privalomų pareigybių sąrašo ir joms keliamų kvalifikacinių reikalavimų patvirtinimo“ ir kituose teisės aktuose.

 

ii SKYRIUS

REIKALAVIMAI PAREIŠKĖJAMS IR PARTNERIAMS

 

7. Siekiant panaudoti minimalią projekto paraiškai prašomo skirti finansavimo dydžio sumą, pareiškėjas gali paraišką teikti ne tik savarankiškai, bet ir kartu su partneriu (-iais). Pareiškėjas ir jo partneris (-iai) turi atitikti tinkamumo reikalavimus, išvardytus Tinkamumo finansuoti vertinimo metodikoje (Gairių 2 priedas).

8. Partnerio (-ių) dalyvavimo pagrįstumas projekte turi būti nurodytas projekto paraiškoje. Pareiškėjas turi pasirinkti tik tuos partnerius, kurie aktyviai naudosis projekto metu sukurtais rezultatais ir (arba) realiai prisidės (žmogiškaisiais ištekliais ir kt.) prie projekto veiklų vykdymo.

9. Pareiškėjas, teikdamas paraišką su partneriu (-iais), su paraiška turi pateikti partnerio (-ių) pasirašytą (-as) deklaraciją (-as) (Paraiškos skirti projektui paramą pagal 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės ar Norvegijos finansinius mechanizmus ir bendrojo finansavimo lėšas bendrosios (A) dalies (Projektų finansavimo ir įgyvendinimo taisyklių 9 priedas) (toliau – paraiškos (A) dalis) 15 skyrius). Pareiškėjas ir partneris (-iai), teikdami paraišką, turi pateikti galiojančios jungtinės veiklos (partnerystės) sutarties kopiją. Jungtinės veiklos (partnerystės) sutartis turi būti pasirašyta pareiškėjo ir visų projekto partnerių.

10. Jungtinės veiklos (partnerystės) sutartyje turi būti aptarta:

10.1. pareiškėjui ir partneriui (-iams) atstovaujantys asmenys;

10.2. sutarties tikslas, užduočių pasiskirstymas tarp pareiškėjo ir partnerio (-ių);

10.3. detalus biudžetas, nuostatos dėl netiesioginių išlaidų ir jų apskaičiavimo metodas, didžiausia leistina netiesioginių išlaidų suma;

10.4. patirtų išlaidų tinkamumas finansuoti, tinkamų ir netinkamų finansuoti išlaidų paskirstymas pareiškėjui ir projekto partneriui (-iams), jų apmokėjimas, atsiskaitymo su partneriu (-iais) sąlygos ir tvarka;

10.5. partnerio (-ių) įsipareigojimas sudaryti sąlygas atlikti su projektu susijusių veiklų ir dokumentų auditą institucijoms, turinčioms teisę tai daryti įgyvendinant Programą;

10.6. ginčų sprendimas;

10.7. šalių įsipareigojimai ir teisės projekto atžvilgiu, šalių atsakomybė ir įsipareigojimai laikytis geros partnerystės praktikos taisyklių, nurodytų Gairių 12 punkte;

10.8.  pareiškėjo ir partnerio (-ių) pareigos užtikrinant projekto rezultatų tęstinumą penkerius metus po projekto užbaigimo;

10.9. projekto metu sukurto / įsigyto turto nuosavybės / panaudos / patikėjimo sąlygos.

11. Jungtinės veiklos (partnerystės) sutartį galima keisti iki ir po projekto įgyvendinimo sutarties sudarymo, jei keitimas neturi (nebūtų turėjęs) esminės įtakos paraiškos vertinimui ir sprendimo dėl finansavimo priėmimui bei neprieštarauja Projektų finansavimo ir įgyvendinimo taisyklių bei Gairių nuostatoms. Keitimai privalo būti suderinti su CPVA.

12. Projekto įgyvendinimo metu projekto vykdytojas privalo reguliariai konsultuotis su partneriu (-iais) ir informuoti partnerį (-ius) apie projekto įgyvendinimo eigą, partneriui (-iams) privalo persiųsti visų CPVA teikiamų ataskaitų kopijas.

13. Partneris (-iai) dalyvauja įgyvendinant projektą ir naudojasi jo rezultatais arba produktais, tačiau už tinkamą projekto įgyvendinimą, koordinavimą ir lėšų panaudojimą atsakingas projekto vykdytojas. Jei projektui skiriama parama, projekto įgyvendinimo sutartis sudaroma su pareiškėju.

14. Pareiškėjas gali teikti tik vieną paraišką. Pateikus daugiau nei vieną paraišką, vertinama bus tik pirmoji pagal jos pateikimo datą ir laiką, kitos paraiškos bus nevertinamos ir grąžinamos pareiškėjui.

15. Partneris negali teikti atskiros paraiškos dėl projekto įgyvendinimo kaip pareiškėjas, jei bent vienoje pagal kvietimą teikti paraiškas (toliau – kvietimas) pateiktoje paraiškoje yra nurodytas kaip partneris.

16. Partneris negali sudaryti Jungtinės veiklos (partnerystės) sutarties su keliais pareiškėjais.

iii SKYRIUS

REIKALAVIMAI PROJEKTAMS

 

17. Pagal Priemonę įgyvendinami projektai turi:

17.1. atitikti bendrąjį 2009–2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo tikslą „mažinti ekonominius ir socialinius skirtumus Europos ekonominėje erdvėje“;

17.2. atitikti Programos tikslą „pagerinti visuomenės sveikatą ir sumažinti sveikatos netolygumus“;

17.3. atitikti Priemonės tikslą „pagerinti sveikatos priežiūros paslaugų teikimą bendrojo ugdymo mokyklose ar profesinio mokymo įstaigose, vykdančiose pradinio, pagrindinio ar vidurinio ugdymo programas (toliau – mokyklos) ir įstaigose, vykdančiose ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programas (toliau – ikimokyklinio ugdymo įstaigos)“;

17.4. būti tęstiniai (pareiškėjai ir partneriai turi užtikrinti tolesnį projektų rezultatų panaudojimą 5 metus po projektų įgyvendinimo).

18. Remiamos veiklos:

18.1. mokyklų / ikimokyklinio ugdymo įstaigų sveikatos kabinetų (toliau – sveikatos kabinetų) paprastasis remontas;

18.2. sveikatos kabinetų baldų ir kitų priemonių (visuomenės sveikatos rizikos veiksniams įvertinti skirtų priemonių, mokyklos / ikimokyklinio ugdymo įstaigos aplinkai įvertinti skirtų priemonių, sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymo priemonių, informacinių komunikacinių technologijų priemonių, metodinių priemonių), reikalingų sveikatos priežiūrai mokyklose / ikimokyklinio ugdymo įstaigose vykdyti bei įtrauktų į pagrindinių mokyklos / ikimokyklinio ugdymo įstaigos sveikatos kabineto priemonių sąrašą (toliau – pagrindinis sąrašas) ar papildomų mokyklos / ikimokyklinio ugdymo įstaigos sveikatos kabineto priemonių sąrašą (toliau – papildomas sąrašas) (Gairių 9 priedas), įsigijimas.

19. Projekto įgyvendinimo metu planuojamas įsigyti priemones (įtrauktas į pagrindinį / papildomą sąrašus) bei jų kiekius nustato projekto pareiškėjas ir partneris (-iai), įvertinę numatomų aprūpinti sveikatos kabinetų kiekį ir mokyklose / ikimokyklinio ugdymo įstaigose atliekamas visuomenės sveikatos priežiūros specialisto funkcijas (priklausomai nuo mokinių / auklėtinių skaičiaus, visuomenės sveikatos priežiūros specialisto darbo krūvio konkrečioje mokykloje / ikimokyklinio ugdymo įstaigoje).

20. Projekto pareiškėjas turi užtikrinti, kad įgyvendinus projektą ne mažiau nei 50 proc. į projekto paraišką įtrauktų sveikatos kabinetų būtų aprūpinti visomis trūkstamomis priemonėmis, reikalingomis sveikatos priežiūrai mokyklose / ikimokyklinio ugdymo įstaigose vykdyti bei įtrauktomis į pagrindinį sąrašą.

21. Projekto pareiškėjas ir (ar) partneris (-iai) gali numatyti įsigyti po 1 vnt. (ar daugiau) į pagrindinį / papildomą sąrašus įtrauktų aplinkai įvertinti skirtų priemonių bei projekto įgyvendinimo ir jungtinės veiklos (partnerystės) sutartyse numatyti, kad šiomis priemonėmis naudosis visi paraiškoje nurodyti sveikatos kabinetai. Projekto pareiškėjui ir (ar) partneriui pirmiau nurodytomis sąlygomis numačius įsigyti aplinkai įvertinti skirtų priemonių, laikoma, kad visi į paraišką įtraukti sveikatos kabinetai yra aprūpinti aplinkai įvertinti skirtomis priemonėmis. 

22. Projekto paraiškoje taip pat gali būti numatytos įsigyti į pagrindinį sąrašą nepatenkančios, tačiau į papildomą sąrašą įtrauktos sveikatos kabinetų priemonės. Priemonės iš papildomo sąrašo gali būti numatytos įsigyti tik konkretų sveikatos kabinetą aprūpinus / projekto įgyvendinimo metu numačius aprūpinti visomis  trūkstamomis į pagrindinį sąrašą įtrauktomis priemonėmis. Informacija apie kiekvienam į projekto paraišką įtrauktam sveikatos kabinetui prašomą skirti finansavimą, planuojamas įsigyti trūkstamas ir į pagrindinį / papildomą sąrašus įtrauktas priemones turi būti pateikta atskirose Gairių 10 priede pateiktose lentelėse bei pridedama prie paraiškos. Taip pat kartu su paraiška atskiroje lentelėje turi būti pateikta informacija apie visiems į projekto paraišką įtrauktiems mokyklų / ikimokyklinio ugdymo įstaigų sveikatos kabinetams prašomą skirti finansavimą (Gairių 11 priedas).

23. Įgyvendinus projektus (po pirmojo ir antrojo kvietimų pagal Priemonę) turi būti pasiekti visi 1 lentelėje pateikti Programos įgyvendinimo stebėsenos rodikliai:

 

1 lentelė. Programos įgyvendinimo stebėsenos rodikliai

Eil. Nr.

Rodiklio tipas

Rodiklio pavadinimas

Siektina vertė

1.

Rezultato

Mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų, projektų įgyvendinimo metu aprūpintų  pagrindinėmis priemonėmis, skirtomis sveikatos priežiūros paslaugoms teikti, procentinė dalis

50 %

2.

Produkto

 

Suremontuotų / įrengtų mokyklų sveikatos priežiūros kabinetų, atitinkančių įgyvendinant projektą nustatytus kriterijus, skaičius

90

Suremontuotų / įrengtų ikimokyklinio ugdymo įstaigų sveikatos kabinetų, atitinkančių įgyvendinant projektą nustatytus kriterijus, skaičius

60

 

24. Projekto paraiškoje privalomai turi būti pasirinktas 1 lentelėje nurodytas rezultato rodiklis bei bent vienas produkto rodiklis.

25. Detalesnė informacija apie projektų stebėsenos rodiklių matavimą ir skaičiavimą pateikiama 2009–2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos LT11 „Visuomenės sveikatai skirtos iniciatyvos“ priemonės „Sveikatos priežiūros paslaugų teikimo mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose gerinimas“ įgyvendinimo stebėsenos rodiklių matavimo ir skaičiavimo metodikoje (Gairių 6 priedas).

26. Projekto veiklos turi būti vykdomos Lietuvos Respublikos teritorijoje.

27. Projekto įgyvendinimo laikotarpis – nuo projekto įgyvendinimo sutarties įsigaliojimo dienos iki projekto įgyvendinimo sutartyje nurodytos datos, tačiau ne ilgiau kaip iki 2016 m. balandžio 30 d.

28. Projekto veiklos turi būti pradėtos įgyvendinti ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo projekto įgyvendinimo sutarties pasirašymo dienos.

29. Projektai turi atitikti visus administracinės atitikties vertinimo reikalavimus, nurodytus Gairių 1 priede, ir bendruosius projektų atrankos kriterijus, nurodytus Gairių 2 priede, taip pat turi siekti atitikti specialiuosius projektų atrankos kriterijus, nustatytus Gairių 3 priede.

30. Projektas turi atitikti reikalavimus, susijusius su horizontalių politikos sričių įgyvendinimu: atitikti darnaus vystymosi, gerojo valdymo bei lyčių lygybės ir lygių galimybių politikos nuostatas. Pareiškėjas projekto atitikties darnaus vystymosi, gerojo valdymo bei lyčių lygybės ir lygių galimybių politikos nuostatoms pagrindimą turi pateikti paraiškos (A) dalyje. Projekto poveikis šiems principams negali būti neigiamas.

31. Projektas ir projekto veiklos per pastarųjų 5 metų laikotarpį iki projekto paraiškos pateikimo dienos negali būti finansuotos ir (ar) finansuojamos bei suteikus finansavimą teikiamos finansuoti iš kitų programų, finansuojamų valstybės biudžeto, Europos Sąjungos ar kitos tarptautinės paramos lėšomis bei kitų 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų programų lėšomis, jei dėl to projekto ar jo dalies tinkamos finansuoti išlaidos gali būti finansuotos kelis kartus. Kartu su projekto paraiška projekto pareiškėjas ir (ar) partneris (-iai) turi pateikti pasirašytą (-as) laisvos formos deklaraciją (-as) dėl atitikties šiame punkte nurodytam reikalavimui.

 

IV SKYRIUS

PARAMOS DYDIS IR FINANSAVIMO INTENSYVUMAS

 

32. Bendra Priemonei įgyvendinti numatyta lėšų suma – 8 026 779,41 Lt (aštuoni milijonai dvidešimt šeši tūkstančiai septyni šimtai septyniasdešimt devyni litai ir keturiasdešimt vienas centas) (2 324 716,00 EUR), iš kurių pirmajam kvietimui (iš viso bus skelbiami du kvietimai) numatyta skirti lėšų suma – 4 013 389,70 Lt (keturi milijonai trylika tūkstančių trys šimtai aštuoniasdešimt devyni litai ir septyniasdešimt centų) (1 162 358,00 EUR). Norvegijos finansinio mechanizmo lėšos sudarys iki 3 411 381,24 Lt (trijų milijonų keturių šimtų vienuolikos tūkstančių trijų šimtų aštuoniasdešimt vieno lito ir dvidešimt keturių centų) (988 004,30 EUR), Lietuvos Respublikos bendrojo finansavimo lėšos – iki 602 008,46 Lt (šešių šimtų dviejų tūkstančių aštuonių litų ir keturiasdešimt šešių centų) (174 353,70 EUR). Minimali paraiškoje prašomo skirti finansavimo dydžio suma – 690 560,00 Lt (šeši šimtai devyniasdešimt tūkstančių penki šimtai šešiasdešimt litų) (200 000,00 EUR), maksimali paraiškoje prašomo skirti finansavimo dydžio suma – 863 200,00 Lt (aštuoni šimtai šešiasdešimt trys tūkstančiai du šimtai litų) (250 000,00 EUR).

33. Paramos ir bendrojo finansavimo lėšos sudaro 100 procentų visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

34. Projekte turi būti aiškiai apibrėžtas finansavimo lėšų naudojimas, aiškiai atskirtos tinkamos ir netinkamos (jei tokių yra) finansuoti išlaidos. Turi būti numatyta, kad netinkamos finansuoti išlaidos bus apmokėtos nuosavomis projekto vykdytojo ir (ar) partnerio (-ių) lėšomis. Netinkamų finansuoti išlaidų finansavimo šaltiniai turi būti aiškiai apibrėžti, patikimi, tinkamai suplanuoti.

35. Visas kitas projekto tinkamas finansuoti išlaidas, kurios viršija maksimalų galimą finansavimo dydį, pareiškėjas ir (ar) partneris (-iai) turi apmokėti nuosavomis lėšomis.

36. Projekto finansavimo dydis nustatomas kaip didžiausia projektui įgyvendinti būtina lėšų suma. Finansavimo dydis administracinės atitikties ir tinkamumo finansuoti vertinimo metu nustatomas atsižvelgiant į projekto išlaidų pagrįstumą, būtinumą ir tinkamumą.

 

v SKYRIUS

Tinkamos ir netinkamos finansuoti PROJEKTO IŠLAIDOS

 

37. Pagal Gaires tinkamų finansuoti išlaidų kategorijos pateiktos lentelėje:

 

Eil. Nr.

Išlaidų kategorija, išlaidų eilutė (atitinka Projektų finansavimo ir įgyvendinimo taisyklių 9 priedo 8 skirsnyje nurodytų išlaidų eilės numerius ir pavadinimus)

Tinkamos finansuoti išlaidos

1.

3. Statyba, rekonstravimas, remontas ir kiti darbai

(Išlaidos, priskirtos prie šios kategorijos, negali viršyti 15 procentų bendros projekto biudžete numatytos tinkamų finansuoti išlaidų sumos)

2.

3.2. Paprastasis remontas

Išlaidos, susijusios su sveikatos kabinetų paprastojo remonto darbais, jų nerekonstruojant ar kapitališkai neremontuojant.

3.

4. Įranga, įrenginiai ir kitas turtas:

4.

4.1. Baldai

Išlaidos, susijusios su sveikatos kabinetų baldų, reikalingų sveikatos priežiūrai mokyklose / ikimokyklinio ugdymo įstaigose vykdyti, įsigijimu. Pagrindinis ir papildomas sąrašai pateikiami Gairių 9 priede.

5.

4.3.  Kompiuterinė ir programinė įranga

Išlaidos, susijusios su  kompiuterinės ir programinės įrangos (spausdinimo funkciją atliekantis aparatas, kopijavimo funkciją atliekantis aparatas, skenavimo funkciją atliekantis aparatas, daugiafunkcinis kopijavimo aparatas, planšetinis kompiuteris), reikalingos sveikatos priežiūrai mokyklose / ikimokyklinio ugdymo įstaigose vykdyti, įsigijimu. Pagrindinis ir papildomas sąrašai pateikiami Gairių 9 priede.

6.

4.5. Kitos sveikatos kabinetų priemonės (visuomenės sveikatos rizikos veiksniams ir mokyklos / ikimokyklinio ugdymo įstaigos aplinkai įvertinti skirtos priemonės, informacinių komunikacinių technologijų priemonės, sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymo priemonės, metodinės priemonės)

Išlaidos, susijusios su kitų sveikatos kabinetų priemonių (visuomenės sveikatos rizikos veiksnių ir mokyklos / ikimokyklinio ugdymo įstaigos aplinkai įvertinti skirtų priemonių, informacinių komunikacinių technologijų priemonių (išskyrus priemones, patenkančias į 4.3 „Kompiuterinė ir programinė įranga“ išlaidų eilutę), sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymo priemonių, metodinių priemonių), reikalingų sveikatos priežiūrai mokyklose / ikimokyklinio ugdymo įstaigose vykdyti, įsigijimu. Pagrindinis ir papildomas sąrašai pateikiami Gairių 9 priede.

7.

7. Projekto administravimas

(Projekto administravimo išlaidos negali viršyti 10 procentų bendros projekto biudžete numatytos tinkamų finansuoti išlaidų sumos)

8.

7.1. Darbo užmokestis projektą administruojantiems asmenims ir komandiruočių išlaidos

Išlaidos, susijusios su projektą administruojančių darbuotojų darbo užmokesčiu ir su darbo santykiais susijusiais darbdavio įsipareigojimais, apskaičiuotais Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka, atitinkančios projekto vykdytojo ir (ar) projekto parnerio (-ių) taikomą darbo užmokesčio apskaičiavimo tvarką. Išlaidos, susijusios su projektą administruojančių darbuotojų komandiruotėmis, jei jos atitinka projekto vykdytojo ir (ar) projekto parnerio     (-ių) įprastai taikomą komandiruočių išlaidų dydžių nustatymo tvarką ir neviršija Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatytų normų

9.

7.2. Projekto administravimo paslaugų pirkimas

Išlaidos, susijusios su projekto administravimo paslaugų pirkimu, kai projektui ar atskiroms jo veikloms administruoti samdomas išorinis paslaugos teikėjas (-ai). Paslaugos gali būti perkamos tik toms projekto administravimo funkcijoms atlikti, kurių neatlieka projektą administruojantys asmenys, kurių darbo užmokesčio išlaidos yra finansuojamos pagal 7.1 biudžeto išlaidų eilutę.

10.

7.4. Viešinimas

Išlaidos, susijusios su projekto įgyvendinimo sutartyje išdėstytų viešinimo reikalavimų vykdymu bei projekto viešinimo plane numatytų priemonių įgyvendinimu (Gairių 8 priedas).

11.

7.6. Kita (...)

Išlaidos, susijusios su kitų projekto įgyvendinimo sutartyje išdėstytų reikalavimų vykdymu (vertimai, finansinės garantijos, laidavimo raštai, su projekto įgyvendinimu susijusio turto draudimas projekto įgyvendinimo laikotarpiu ir pan.).

12.

8. Netiesioginės išlaidos

(Išlaidos, priskirtos prie šios kategorijos, negali viršyti 3 procentų bendros projekto biudžete numatytos tinkamų finansuoti išlaidų sumos)

13.

8.1. Netiesioginės išlaidos

Netiesioginės išlaidos yra tinkamos finansuoti išlaidos. Jos apskaičiuojamos taikant vienodo dydžio normą. Netiesioginių išlaidų priskyrimo prie išlaidų kategorijų ir jų apskaičiavimo taisyklės nurodytos Vienodo dydžio normos nustatymo metodikoje (Gairių 7 priedas).

 

38. Tinkamos finansuoti projekto išlaidos yra išlaidos, atitinkančios reikalavimus, nustatytus Programos paramos sutartyje, Reglamente, Projektų finansavimo ir įgyvendinimo taisyklėse bei Gairėse, kurios:

38.1. yra faktiškai patirtos ir apmokėtos nepažeidžiant Europos Sąjungos, Lietuvos Respublikos teisės aktų, Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių reikalavimų, įtrauktos į projekto vykdytojo ar partnerio (-ių) apskaitą ir gali būti nustatomos, patikrinamos ir patvirtinamos atitinkamais apskaitos dokumentais, turinčiais visus Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatyme ir kituose teisės aktuose nustatytus apskaitos dokumentų rekvizitus, arba yra lygiavertės įrodomosios vertės dokumentais (netiesioginės išlaidos, kurios apskaičiuojamos taikant vienodo dydžio normą teikiant mokėjimo prašymus, neturi būti pagrįstos išlaidų pagrindimo dokumentais ir išlaidų apmokėjimo įrodymo dokumentais);

38.2. yra proporcingos ir būtinos projektui įgyvendinti, yra numatytos projekto įgyvendinimo sutartyje, naudojamos tik projekto tikslams ir rezultatams pasiekti, atitinka skaidraus finansų valdymo, sąnaudų pagrįstumo ir efektyvumo principus ir yra patirtos projekto vykdytojo ar partnerio (-ių);

38.3. yra realios, atitinkančios rinkos kainas;

38.4. yra patirtos ir apmokėtos po projekto įgyvendinimo sutarties įsigaliojimo išlaidų tinkamumo finansuoti laikotarpiu, nustatytu projekto įgyvendinimo sutartyje, bet ne vėliau kaip iki 2016 m. balandžio 30 d. Visos projekto, kuriam įgyvendinti skiriama parama, veiklos turi būti įvykdytos, visi projekto išlaidas pateisinantys dokumentai turi būti išrašyti ir visos išlaidos apmokėtos išlaidų tinkamumo finansuoti laikotarpiu. Išimtiniais atvejais išlaidos, kurioms sąskaita buvo išrašyta paskutinį išlaidų tinkamumo finansuoti laikotarpio mėnesį, yra taip pat laikomos tinkamomis, jei projekto išlaidas pagrindžianti sąskaita apmokama per 30 dienų nuo išlaidų tinkamumo finansuoti laikotarpio pabaigos;

38.5. patirtos laikantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo ar Vykdymo ir tvarkos aprašo nuostatų ir Reglamento 6.8.6 ir 7.16 punktų;

38.6. avansinio mokėjimo atveju nurodytos prekių tiekėjo ar paslaugų teikėjo ar rangovo projekto vykdytojui ar partneriui (-iams) pateiktoje avansinio mokėjimo sąskaitoje ir kartu yra pateikta visą sutarties, pagal kurią įsigyjamos prekės ar paslaugos ar vykdomi darbai, galiojimo laikotarpį galiojanti avansinio mokėjimo sumos dydžio banko garantija ar kitos finansų įstaigos garantija, jeigu projekto įgyvendinimo sutartyje nenustatyta kitaip. Šios išlaidos yra laikomos tinkamomis finansuoti tik tuo atveju, jeigu iki projekto įgyvendinimo laikotarpio pabaigos bus pateiktos prekės arba suteiktos paslaugos arba atlikti darbai, dėl kurių šis avansas buvo išmokėtas;

38.7. įtrauktos į projekto vykdytojo mokėjimo prašymus.

39. Jeigu remiantis Lietuvos Respublikos įstatymais ir kitais teisės aktais negalima susigrąžinti arba atskaityti pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM), šis mokestis laikomas projekto vykdytojo ir (ar) partnerio (-ių) tinkamomis finansuoti išlaidomis (PVM tinkamumas finansuoti nustatomas vadovaujantis CPVA interneto svetainėje www.cpva.lt pateikta atmintine dėl PVM tinkamumo finansuoti).

40. Projekto išlaidos projekto vykdytojui apmokamos taikant išlaidų kompensavimo su avansu (projektui finansuoti projekto įgyvendinimo sutartyje gali būti numatytas avansas, kuris negali viršyti 30 procentų projektui įgyvendinti skirtų paramos ir bendrojo finansavimo lėšų sumos) ar be avanso būdą ir (arba) sąskaitų apmokėjimo būdą. Projekto išlaidų apmokėjimo būdai ir avanso dydis bei avanso kompensavimo mechanizmas nustatomi projekto įgyvendinimo sutartyje.

41. Partnerio (-ių) patirtos projekto įgyvendinimo išlaidos, atitinkančios Gairių 37−39 punktuose nurodytas sąlygas, yra tinkamos finansuoti išlaidos, bet jas kompensuoja projekto vykdytojas. Finansavimą, skirtą projektui įgyvendinti, tiesiogiai gauna tik projekto vykdytojas, kuris atsiskaito su partneriu (-iais). Projekto vykdytojas per 5 darbo dienas nuo lėšų gavimo privalo pervesti partneriui (-iams) skirtą finansavimo sumą. Projekto vykdytojas negali naudoti partneriui (-iams) skirto finansavimo.

42. Išlaidų, kurios negali būti pripažintos tinkamomis finansuoti, rūšys:

42.1. nustatytos Reglamento 7.6 punkte;

42.2. išlaidos, nenurodytos Gairių 37–39 punktuose;

42.3. naudotos įrangos įsigijimo ir jos nusidėvėjimo išlaidos;

42.4. įnašo natūra išlaidos;

42.5. paraiškos pildymo išlaidos;

42.6.  pagrindiniame ir papildomame sąrašuose nenumatytos kompiuterinės ir programinės įrangos įsigijimo išlaidos.

43. Projekto vykdytojas negali prašyti finansuoti iš projekto paramos ir bendrojo finansavimo lėšų Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatyme reglamentuojamo kompensacinio atlyginimo, kuris vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymais, kitais teisės aktais gali būti įtraukiamas į ataskaitą ir susigrąžintas Projekto vykdytojo. Projekto vykdytojas negali traukti į atskaitą ar kitaip susigrąžinti to kompensacinio atlyginimo, kuris jau buvo kompensuotas iš projekto paramos ir bendrojo finansavimo lėšų.

44. Visais atvejais išlaidos yra laikomos netinkamomis finansuoti, jei jos Reglamente yra priskiriamos prie finansavimo reikalavimų neatitinkančių išlaidų.

 

vi SKYRIUS

Kvietimas ir PARAIŠKŲ teikimo tvarka

 

45. Pagal Programą numatoma skelbti 2 mėnesius galiojantį kvietimą Projektų finansavimo ir įgyvendinimo taisyklėse nustatyta tvarka.

46. Kvietimas lietuvių kalba skelbiamas „Informaciniuose pranešimuose“ ir bent viename iš Lietuvos Respublikoje platinamų dienraščių. Kvietimas lietuvių ir anglų kalbomis skelbiamas interneto svetainėse www.norwaygrants.lt, www.cpva.lt, www.sam.lt.

47. Visa pareiškėjui žinotina informacija apie kvietimą ir organizuojamus mokymus skelbiama interneto svetainėse www.norwaygrants.lt, www.cpva.lt, www.sam.lt.

48. Pareiškėjas kvietime nurodytais CPVA telefonų numeriais, raštu, elektroniniu paštu ir žodžiu gali pateikti klausimus dėl finansavimo skyrimo sąlygų, taip pat paraiškos pildymo bei kitus su finansavimo skyrimu susijusius klausimus. Pareiškėjams atsakoma Projektų finansavimo ir įgyvendinimo taisyklėse nustatyta tvarka per 10 darbo dienų laikotarpį.

49. Atsakymai į klausimus, kurie gali būti aktualūs daugeliui potencialių pareiškėjų, pateikiami interneto svetainėse www.cpva.lt ir www.norwaygrants.lt.

50. Paraiškos teikiamos CPVA užklijuotame voke. Paraiškos iki kvietime nurodyto termino pabaigos gali būti išsiųstos naudojantis registruoto pašto (paraiška laikoma pateikta laiku, jei ant voko nurodyta pašto antspaudo data yra ne vėlesnė nei paskutinė paraiškų pateikimo diena) ir (ar) pasiuntinių teikiamomis paslaugomis (paraiška laikoma pateikta laiku, jei ant voko nurodyta paraiškos įteikimo pasiuntiniui data ir laikas yra ne vėlesni nei galutinis paraiškų pateikimo terminas) arba pristatytos tiesiogiai CPVA adresu Vilnius, S. Konarskio g. 13. Kitais būdais išsiųstos, kitais adresais pristatytos arba po kvietime nustatyto termino pabaigos pateiktos paraiškos atmetamos.

51. Siunčiant paraišką naudojantis registruoto pašto ir (ar) pasiuntinių teikiamomis paslaugomis arba pristatant asmeniškai, ant voko turi būti užrašytas kvietimo pavadinimas ir numeris, pareiškėjo pavadinimas ir adresas.

52. Paraišką sudaro paraiškos (A) dalis, paraiškos (B) dalis (Gairių 5 priedas) ir papildomi dokumentai, išvardyti paraiškos (B) dalyje. Paraiška pildoma lietuvių kalba. Pildyti parengtos elektroninės paraiškos (A) ir (B) dalys ir jų pildymo instrukcijos pateikiamos interneto svetainėse www.norwaygrants.lt ir www.cpva.lt.

53. CPVA turi būti pateikiamos kokybiškai, tiksliai laikantis paraiškos formų užpildytos paraiškos.

54. Pareiškėjas turi pateikti:

54.1. vieną projekto paraiškos popierinį originalą, pažymėtą žodžiu „ORIGINALAS“, ir vieną projekto paraiškos popierinę kopiją, pažymėtą žodžiu „KOPIJA“. Prie projekto paraiškos originalo ir jo kopijos turi būti pateikiami paraiškos (B) dalies X skyriuje „Pridedamų dokumentų sąrašas“ išvardyti dokumentai (2 kopijos, o tais atvejais, kai reikalaujama jų originalo, turi būti pateiktas 1 originalas ir 1 kopija);

54.2. projekto paraiškos elektroninę versiją skaitmeninėje laikmenoje;

54.3. Gairių 1 priedo 6–16 punktuose išvardytus dokumentus.

55. Pareiškėjas su projekto paraiška papildomai gali pateikti kitus dokumentus, kurie, jo manymu, gali būti svarbūs vertinant projekto paraišką.

56. Paraiška turi būti susegta į lengvai išardomą segtuvą. Paraiškai susegti negali būti naudojamos spiralinio ar terminio įrišimo priemonės, įmautės. Visi byloje pateikiami dokumentai turi būti A4 formato, išskyrus atvejus, kai kitų įstaigų išduotų dokumentų formatas yra kitoks. Visi paraiškos lapai turi būti sunumeruoti, paraiška turi būti pasirašyta pareiškėjo vadovo ar įgalioto asmens.

57. Projekto paraiškos originalo, kopijos ir elektroninio varianto turinys turi būti identiškas. Nustačius, kad kopijos ir (ar) elektroninio projekto paraiškos varianto turinys neatitinka originalo, vadovaujamasi projekto paraiškos popierinio varianto originale pateikta informacija.

58. Informacija apie pagal kvietimą registruotas paraiškas ne vėliau kaip per 15 darbo dienų nuo paraiškų pateikimo termino pabaigos paskelbiama interneto svetainėse www.norwaygrants.lt ir www.cpva.lt − nurodomas pareiškėjo pavadinimas, projekto pavadinimas, trumpas projekto aprašymas, paraiškos kodas ir prašoma paramos ir bendrojo finansavimo lėšų suma.

59. Pareiškėjas turi teisę paraišką atsiimti.

 

vii SKYRIUS

PARAIŠKŲ VERTINIMAS ir atranka

 

60. Paraiškos vertinamos Projektų finansavimo ir įgyvendinimo taisyklėse nustatyta tvarka.

61. Administracinės atitikties ir tinkamumo finansuoti vertinimo etape nustatoma, ar su paraiška yra pateikti visi Gairėse nurodyti dokumentai, ar jie tinkamai užpildyti (Gairių 1 priedas), ir nustatoma projekto atitiktis bendriesiems kriterijams (Gairių 2 priedas), didžiausia projekto tinkamų finansuoti išlaidų suma, didžiausia Finansinių mechanizmų valdybai tinkamų deklaruoti išlaidų suma ir didžiausias leistinas skirti lėšų dydis (intensyvumas).

62. Projektų paraiškų administracinės atitikties, projekto tinkamumo finansuoti, naudos ir kokybės vertinimas turi būti atliktas ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo kvietime nustatytos galutinės projekto paraiškų pateikimo CPVA dienos. CPVA turi teisę pradėti vertinti paraiškas nuo jų užregistravimo dienos.

63. Jeigu vertinant paraišką administracinės atitikties ir projektų tinkamumo finansuoti vertinimo etape nors vienas kriterijus yra įvertinamas neigiamai, CPVA pripažįsta paraišką neatitinkančia administracinės atitikties ir projektų tinkamumo finansuoti vertinimo kriterijų ir ją atmeta.

64. Jei sprendimas atmesti paraišką priimamas dėl paraiškos neatitikties administracinės atitikties reikalavimams, projektų tinkamumo finansuoti vertinimas nebeatliekamas. Jei tinkamumo finansuoti vertinimo etape nustatoma, kad paraiška neatitinka bent vieno Gairių 2 priedo 1.1.1, 1.1.2.1–1.1.2.5 ir 8.1.3 punktuose nustatytų bendrųjų projektų atrankos kriterijų, pagal kitus tinkamumo finansuoti vertinimo kriterijus paraiška nebevertinama ir yra atmetama.

65. Patvirtinusi Administracinės atitikties ir projektų tinkamumo finansuoti vertinimo rezultatų ataskaitą (Projektų finansavimo ir įgyvendinimo taisyklių 13 priedas), CPVA pareiškėjams, kurių paraiškos buvo atmestos, per 5 darbo dienas parengia ir išsiunčia registruota pašto siunta informacinį raštą apie paraiškos atmetimą ir išsamiai paaiškina paraiškos atmetimo priežastis. Pareiškėjas CPVA sprendimą atmesti paraišką dėl jos neatitikties administracinės atitikties ir tinkamumo finansuoti vertinimo kriterijams gali apskųsti Sveikatos apsaugos ministerijai per 10 darbo dienų nuo rašto apie paraiškos atmetimą gavimo dienos.

66. Informacija apie pateiktų paraiškų administracinės atitikties ir projektų tinkamumo finansuoti vertinimo rezultatus ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo Administracinės atitikties ir projektų tinkamumo finansuoti vertinimo rezultatų ataskaitos  patvirtinimo skelbiama interneto svetainėse www.norwaygrants.lt, www.sam.lt, www.cpva.lt, nurodant pareiškėjo pavadinimą, projekto pavadinimą, paraiškos kodą ir prašomą paramos sumą, taip pat nurodant bendrą registruotų paraiškų ir paraiškų, perėjusių administracinės atitikties ir tinkamumo finansuoti vertinimo etapą, skaičių.

67. Nustačius, kad projektas atitinka visus administracinės atitikties ir tinkamumo finansuoti vertinimo reikalavimus, paraiška teikiama naudai ir kokybei vertinti. Naudos ir kokybės vertinimo metu nustatoma projekto atitiktis Gairių 3 priede nurodytiems specialiesiems projektų atrankos kriterijams. Projekto naudos ir kokybės vertinimo etape projektui suteikiamas balas, kuris apskaičiuojamas išvedus vertintojų suteiktų balų vidurkį. Jei projektui suteikiama mažiau nei 50 balų, paraiška atmetama.

68. Projekto naudos ir kokybės vertinimo rezultatai surašomi į Projekto paraiškos vertinimo ataskaitą (Gairių 4 priedo 3 punktas).

69. Informacija apie atliktą projektų naudos ir kokybės vertinimą per 5 darbo dienas po Projektų, gautų konkurso būdu, naudos ir kokybės vertinimo ataskaitos (Projektų finansavimo ir įgyvendinimo taisyklių 14 priedas) patvirtinimo skelbiama interneto svetainėse www.sam.lt, www.cpva.lt, www.norwaygrants.lt, nurodant pareiškėjų ir projektų pavadinimus, paraiškų kodus ir prašomą paramos ir bendrojo finansavimo lėšų sumą, paraiškai suteiktų balų sumą, taip pat nurodomas bendras registruotų paraiškų ir paraiškų, perėjusių projektų naudos ir kokybės vertinimo etapą, skaičius.

70. CPVA naudos ir kokybės vertinimą gali atlikti ir prieš administracinės atitikties ir tinkamumo finansuoti vertinimą arba atlikti šiuos vertinimus vienu metu. Vertinimo eiliškumas pasirenkamas atsižvelgiant į gautų paraiškų skaičių. Jei naudos ir kokybės vertinimas atliekamas prieš administracinės atitikties ir tinkamumo finansuoti vertinimą arba šie vertinimai atliekami vienu metu, informacija apie administracinės atitikties ir projektų tinkamumo finansuoti vertinimo rezultatus bei projektų naudos ir kokybės vertinimo rezultatus skelbiama interneto svetainėse www.norwaygrants.lt, www.sam.lt, www.cpva.lt per 5 darbo dienas po Administracinės atitikties ir projektų tinkamumo finansuoti vertinimo rezultatų ataskaitos ir  Projektų, gautų konkurso būdu, naudos ir kokybės vertinimo ataskaitos patvirtinimo.

71. Jeigu vertinant projektą nustatoma, kad pateikti ne visi reikiami dokumentai, jie yra netinkamos kokybės ir (ar) dėl paraiškoje pateiktos informacijos vertintojai negali tinkamai įvertinti paraiškos, CPVA raštu paprašo pareiškėjo per jos nustatytą terminą, kuris negali būti trumpesnis kaip 3 darbo dienos administracinės atitikties ir projektų tinkamumo finansuoti vertinimo etape ir ne trumpesnis kaip 5 darbo dienos projektų naudos ir kokybės vertinimo etape, jeigu CPVA ir pareiškėjas bendru sutarimu nenusprendžia kitaip, pateikti trūkstamus dokumentus ar papildomą informaciją. Jei pareiškėjas per nustatytą terminą prašomų dokumentų ir (ar) papildomos informacijos nepateikia arba pateikia ne visus prašomus dokumentus ir informaciją, CPVA turi teisę priimti sprendimą atmesti paraišką projektų administracinės atitikties ir tinkamumo finansuoti vertinimo etape (jei be atitinkamų dokumentų ir informacijos nėra galimybės įvertinti paraišką) ar vertinti paraišką, remdamasi turima informacija, projektų naudos ir kokybės vertinimo etape.

72. Projekto vertinimo metu gali būti atliekama patikra paraiškoje nurodytoje projekto įgyvendinimo vietoje, organizuojami pokalbiai su pareiškėju CPVA vidaus procedūrų vadove nustatyta tvarka.

73. Įvertinusi visas gautas paraiškas, CPVA teikia Sveikatos apsaugos ministerijai Administracinės atitikties ir projektų tinkamumo finansuoti vertinimo rezultatų bei Projektų, gautų konkurso būdu, naudos ir kokybės vertinimo ataskaitas, atskirų projektų paraiškų vertinimo ataskaitas (Gairių 4 priedas), kurios teikiamos svarstyti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu sudarytam 2009–2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos „Visuomenės sveikatai skirtos iniciatyvos“ Projektų atrankos komitetui (toliau – Projektų atrankos komitetas).

74. Projektų atrankos komitetas, remdamasis CPVA pateiktomis paraiškų vertinimo ataskaitomis bei atsižvelgdamas į parengtas išvadas dėl projektų tinkamumo finansuoti, paaiškinimus, ekspertų pateiktus argumentus, priima rekomendacijas dėl finansavimo skyrimo (neskyrimo) paraiškose pateiktiems projektams finansuoti.

75. Jei atlikus naudos ir kokybės vertinimą kelių projektų vertinimo balai sutampa, Projektų atrankos komitetas gali išdėstyti projektus kita, nei nurodyta naudos ir kokybės vertinimo ataskaitoje, prioritetine tvarka, atsižvelgdamas į Norvegijos finansinio mechanizmo bei Programos tikslus.

76. Projektų atrankos komiteto protokolo nutariamoji dalis turi būti paskelbta interneto svetainėse www.sam.lt, www.cpva.lt, www.norwaygrants.lt ne vėliau kai per 2 darbo dienas nuo jos pasirašymo dienos.

77. Sprendimą dėl projekto finansavimo (nefinansavimo) per kuo trumpesnį laikotarpį, bet ne ilgesnį kaip 30 darbo dienų po to, kai pasirašoma Projektų atrankos komiteto protokolo nutariamoji dalis, priima sveikatos apsaugos ministras, atsižvelgdamas į Projektų atrankos komiteto rekomendacijas.

78. Informacija apie sveikatos apsaugos ministro priimtus sprendimus skirti (neskirti) finansavimą paskelbiama interneto svetainėse www.sam.lt, www.cpva.lt, www.norwaygrants.lt ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo sprendimo priėmimo dienos, nurodant pareiškėjų pavadinimus, projektų pavadinimus, paraiškų kodus ir skirtą paramos lėšų sumą (jei priimtas sprendimas skirti paramos lėšas).

 

viii SKYRIUS

ProjektO įgyvendinimo SUTARTIES SUDARYMAS IR PRIEŽIŪRA

 

79. Su pareiškėju, kurio įgyvendinamam projektui nuspręsta skirti finansavimą, Sveikatos apsaugos ministerija ir CPVA sudaro trišalę projekto įgyvendinimo sutartį. Projekto įgyvendinimo sutartis su partneriais nėra sudaroma. Projekto įgyvendinimo sutartis sudaroma pagal Projektų finansavimo ir įgyvendinimo taisyklėse nustatytą pavyzdinę formą. Projekto įgyvendinimo sutartį pasirašo pareiškėjo, CPVA ir Sveikatos apsaugos ministerijos įgalioti atstovai, ji sudaroma 3 egzemplioriais, turinčiais vienodą teisinę galią.

80. Projekto įgyvendinimo sutartis įsigalioja nuo tos dienos, kai ją pasirašo paskutinė projekto įgyvendinimo sutarties šalis, ir galioja, kol visos šalys įvykdo visus joje numatytus įsipareigojimus arba projekto įgyvendinimo sutartis yra nutraukiama.

81. Pareiškėjas prieš projekto įgyvendinimo sutarties pasirašymą privalo atidaryti banke atskirą sąskaitą projekto įgyvendinimo finansavimo lėšoms (išskyrus atvejus, kai išlaidoms apmokėti numatoma taikyti išlaidų kompensavimo būdą be avanso), pateikti jungtinės veiklos (partnerystės) sutarties pakeitimus, jei tokie buvo padaryti.

82. CPVA, suderinusi su pareiškėju ir Sveikatos apsaugos ministerija projekto įgyvendinimo sutarties projektą, išsiunčia jį pareiškėjui ir nurodo pasirašyti projekto įgyvendinimo sutartį per ne ilgesnį kaip 10 darbo dienų terminą nuo sutarties projekto išsiuntimo dienos, jei pasirašančios šalys nenurodo svarbių priežasčių šį terminą pratęsti.

83. Jei pareiškėjas be pateisinamos priežasties per Gairių 82 punkte nurodytą terminą projekto įgyvendinimo sutarties nepasirašo, CPVA apie tai informuoja Sveikatos apsaugos ministeriją ir siūlo keisti sprendimą dėl finansavimo skyrimo.

84. CPVA ne vėliau kaip per 15 darbo dienų nuo paskutinės pagal kvietimą pasirašytos projekto įgyvendinimo sutarties įsigaliojimo dienos interneto svetainėse www.norwaygrants.lt, www.cpva.lt paskelbia apie pasirašytą sutartį, nurodydama projekto vykdytoją, projekto kodą, trumpą projekto aprašymą, projekto vertę ir projektui skirtą finansavimo lėšų sumą.

85. Projekto įgyvendinimo sutarties priežiūra ir projekto įgyvendinimo ir administravimo patikros vietoje atliekamos vadovaujantis Projektų finansavimo ir įgyvendinimo taisyklėmis ir laikantis projekto įgyvendinimo sutarties nuostatų.

 

IX SKYRIUS

ProjektO VYKDYTOJO IR PARTNERIO ĮSIPAREIGOJIMAI

 

86. Jei projekto veiklos nepradedamos per 3 mėnesius nuo projekto įgyvendinimo sutarties įsigaliojimo dienos, Sveikatos apsaugos ministerija turi teisę vienašališkai nutraukti projekto įgyvendinimo sutartį, jei tai numatyta projekto įgyvendinimo sutartyje.

87. Projekto vykdytojas, įgyvendinęs projektą, Projektų finansavimo ir įgyvendinimo taisyklėse ir projekto įgyvendinimo sutartyje nustatyta tvarka privalo CPVA teikti ataskaitas po projekto užbaigimo.

88. Projekto vykdytojas ir (ar) partneris nuo projekto įgyvendinimo sutarties įsigaliojimo dienos ir ne mažiau kaip 5 metus nuo projekto įgyvendinimo pabaigos be CPVA ir Sveikatos apsaugos ministerijos rašytinio sutikimo negali keisti savo veiklos, kuriai skiriamas finansavimas, pobūdžio ar įgyvendinimo sąlygų ir nutraukti šios veiklos, reorganizuotis, likviduotis, jeigu tai pažeistų Reglamento 7.15 straipsnį.

89. Projekto vykdytojo ir (ar) jo partnerio (-ių) turtas, kuriam įsigyti ar sukurti skiriamos finansavimo lėšos, turi būti įtrauktas į projekto vykdytojo ir (ar) partnerio turto apskaitą.

90. Projekto vykdytojas turi apdrausti įgyvendinant projektą įsigytą įrangą, kuriai taikoma Reglamento 7.3 straipsnio 1 dalies c punkte nustatyta išimtis (toliau – įranga, kuriai taikoma išimtis) maksimaliu turto atkuriamosios vertės draudimu nuo visų galimų rizikos atvejų projekto įgyvendinimo laikotarpiu (nuo to laiko, kai įsigyjamas draustinas turtas) bei ne trumpesniam nei 5 metų laikotarpiui po projekto įgyvendinimo pabaigos; projekto vykdytojas turi užtikrinti, kad šio įpareigojimo laikytųsi ir partneriai (jei partneriai numato įsigyti įrangos, kuriai taikoma išimtis).

91. Projekto vykdytojas be CPVA ir Sveikatos apsaugos ministerijos rašytinio sutikimo turi neperleisti kitų asmenų nuosavybėn, neįkeisti ar kitokiu būdu nesuvaržyti teisių į projekto įgyvendinimo metu įsigytą įrangą, kuriai taikoma išimtis, projekto įgyvendinimo metu ir 5 metus po projekto veiklų įgyvendinimo pabaigos ir tokį pat laikotarpį naudoti tą įranga bendraisiais projekto tikslais, jei projekto įgyvendinimo sutartyje nenumatyta kitaip. Projekto vykdytojas turi užtikrinti, kad šio įpareigojimo laikytųsi ir partneriai (jei partneriai numato įsigyti įrangos, kuriai taikoma išimtis).

92. Projekto vykdytojas turi skirti lėšų įrangai, kuriai taikoma išimtis, prižiūrėti bent 5 metus po projekto užbaigimo ir užtikrinti, kad šios lėšos būtų tinkamai apskaitytos ir dokumentuotos, t. y. būtų aiškiai nustatomos ir patikrinamos. Projekto vykdytojas turi užtikrinti, kad šio įpareigojimo laikytųsi ir partneriai (jei partneriai numato įsigyti įrangos, kuriai taikoma išimtis).

93. Projekto vykdytojas turi pagrįsti ir gauti Sveikatos apsaugos ministerijos sutikimą, jei dėl objektyvių priežasčių projekto įgyvendinimo metu nuspręstų nevykdyti Gairių 90–92  punktuose nurodytų pareigų, susijusių su konkrečiai apibrėžta įranga, kuriai taikoma išimtis. Sveikatos apsaugos ministerija duoda sutikimą, jei įsitikina, kad, atsižvelgiant į visas susijusias aplinkybes, tolesnis tos įrangos naudojimas bendraisiais projekto tikslais neduos jokios ekonominės naudos.

94. Projekto vykdytojas per projekto įgyvendinimo sutartyje nustatytą terminą turi pateikti Sveikatos apsaugos ministerijai įsigytos įrangos, kuriai taikoma išimtis, sąrašą.

95. Projekto vykdytojas pagal projekto įgyvendinimo sutartyje nustatytą mokėjimo prašymų teikimo periodiškumą, bet ne rečiau kaip kas 3 mėnesius, CPVA turi teikti mokėjimo prašymus.

96. Projekto vykdytojas privalo viešinti visas projekto veiklas vadovaudamasis Projektų finansavimo ir įgyvendinimo taisyklėmis ir projekto įgyvendinimo sutartimi.

 

x SKYRIUS

Baigiamosios nuostatos

 

97. Gairės gali būti keičiamos sveikatos apsaugos ministro įsakymu Projektų finansavimo ir įgyvendinimo taisyklėse nustatyta tvarka. Keitimai ir tikslinimai skelbiami nedelsiant interneto svetainėse www.cpva.lt, www.norwaygrants.lt, www.sam.lt.

98. Pareiškėjų ir projektų vykdytojų skundai teikiami ir nagrinėjami šiose Gairėse ir Projektų finansavimo ir įgyvendinimo taisyklėse nustatyta tvarka ir terminais.

99. Projektų vykdytojai ir partneriai privalo užtikrinti visų su projekto įgyvendinimu susijusių dokumentų saugojimą ir prieinamumą Projektų finansavimo ir įgyvendinimo taisyklėse nustatyta tvarka.

 

________________

 

 

 

 

2009–2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos Nr. LT11 „Visuomenės sveikatai skirtos iniciatyvos“ priemonės „Sveikatos priežiūros paslaugų teikimo mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose gerinimas“ gairių pareiškėjams

1 priedas

 

(Projekto administracinės atitikties vertinimo metodikos forma)

 

ADMINISTRACINĖS ATITIKTIES VERTINIMO METODIKA

 

_________________

(vertinimo data)

 

1. Bendra informacija apie paraišką

Paraiškos kodas

 

Projekto pavadinimas

 

Pareiškėjo pavadinimas

 

Paraišką vertino (vardas, pavardė)

 

 

 

2. Administracinės atitikties vertinimo reikalavimai

Eil. Nr.

Administracinės atitikties vertinimo reikalavimai

Taip

Ne

Netaikoma

1.

Paraiška dėl projekto finansavimo (paraiškos (A) ir (B) dalys) pateikta iki kvietime teikti paraiškas nurodyto galutinio paraiškų pateikimo termino pabaigos.

 

 

 

2.

Paraiška pateikta laikantis Gairių 50 punkte nurodytų reikalavimų.

 

 

 

3.

Paraiška visiškai užpildyta, atitinka Gairių 52 ir 53 punktuose nurodytus reikalavimus.

 

 

 

4.

Pateiktas paraiškos popierinis variantas – vienas originalas ir viena kopija.

 

 

 

5.

Pateiktas elektroninis paraiškos variantas (įrašytas į elektroninę laikmeną ir atitinkantis popierinį variantą).

 

 

 

6.

Pateiktas paraišką pasirašiusio asmens įgaliojimus patvirtinantis dokumentas (jeigu paraišką pasirašo įgaliotas asmuo).

 

 

 

7.

Pateikta projekto biudžeto išlaidų pagrindimo lentelė

(http://cpva.lt/lt/dokumentai/projektu-dokumentai/578/p0.html)

 

 

 

8.

Pateikta informacija apie kiekvienam mokyklos / ikimokyklinio ugdymo įstaigos sveikatos kabinetui prašomą skirti finansavimą (Gairių 10 priedas).

 

 

 

9.

Pateikta informacija apie visiems mokyklų / ikimokyklinio ugdymo įstaigų sveikatos kabinetams prašomą skirti finansavimą (Gairių 11 priedas).

 

 

 

10.

Pateikti dokumentai, įrodantys projekto biudžeto pagrįstumą.

 

 

 

11.

Pateikti pareiškėjo ir partnerių darbuotojų, tiesiogiai dalyvausiančių įgyvendinant bei administruojant projektą, gyvenimo aprašymai (CV).

 

 

 

12.

Pateikta jungtinės veiklos (partnerystės) sutarties kopija (aktualu, jei paraiška teikiama su partneriu).

 

 

 

13.

Pateiktas projekto viešinimo planas (Gairių 8 priedas).

 

 

 

14.

Pateiktas pareiškėjo ir (ar) partnerio (-ių) įsipareigojimas padengti nenumatytas ar netinkamas finansuoti, tačiau būtinas projektui įgyvendinti išlaidas nuosavomis lėšomis.

 

 

 

15.

Pateikta (-os) pareiškėjo ir (ar) partnerio (-ių) pasirašyta (-os) laisvos formos deklaracija (-os) dėl Gairių 31 punkte nustatyto reikalavimo atitikimo.

 

 

 

16.

Pateikti mokyklos (-ų) / ikimokyklinio ugdymo įstaigos (-ų) pritarimas (-ai) paprastojo remonto darbams bei įsipareigojimas (-ai) nekeisti sveikatos kabineto (-ų) paskirties projekto įgyvendinimo metu bei 5 metus po projekto įgyvendinimo pabaigos (jei numatomi paprastojo remonto darbai).

 

 

 

 

 

3. Vertintojo pastabos

 

 

4. Vertintojo išvada

Paraiška atitinka visus administracinės atitikties vertinimo reikalavimus

Paraiška atitinka visus administracinės atitikties vertinimo reikalavimus, gavus papildomą informaciją ir (arba) dokumentus

Paraiška neatitinka administracinės atitikties vertinimo reikalavimų (nuoroda į reikalavimų numerius)

 

Vertintojas

 

 

___________________

(vardas, pavardė)

 

 

_______________________

(parašas)

 

 

 


 

2009–2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos Nr. LT11 „Visuomenės sveikatai skirtos iniciatyvos“ priemonės „Sveikatos priežiūros paslaugų teikimo mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose gerinimas“ gairių pareiškėjams

2 priedas

 

(Tinkamumo finansuoti vertinimo metodikos forma)

 

Tinkamumo finansuoti vertinimo metodika

_________________

(vertinimo data)

 

1. Bendra informacija apie paraišką

Paraiškos kodas

 

Projekto pavadinimas

 

Pareiškėjo pavadinimas

 

Paraišką vertino (vardas, pavardė)

 

 

 

2. Vertinimo kriterijai

Bendrasis projektų atrankos kriterijus (atitinka Projektų finansavimo ir įgyvendinimo taisykles)

Kriterijaus vertinimo aspektai

Vertinimo klausimai ir (arba) teiginiai, paaiškinimai

Taip / Ne / Netaikoma (Nurodyti tai, kas tinka)

 

Komentarai

1. Pareiškėjas ir (ar) jo partneris (-iai) yra tinkamas (-i).

1.1. Pareiškėjas ir (ar) partneris (-iai) atitinka Reglamento ir Gairių reikalavimus.

 

 

 

1.1.1. Ar pareiškėjas ir partneris (-iai) atitinka visus Gairėse nustatytus reikalavimus?

Paaiškinimai: įsitikinama, kad pareiškėjas ir partneris (-iai) atitinka Gairių 6 punkte nustatytus reikalavimus.

Informacijos šaltinis: paraiškos (A) dalis.

 

 

1.1.2. Ar pareiškėjui ir jo partneriui (-iams) netaikomi teisės aktų apribojimai ir jie gali gauti paramą?

Paaiškinimai: įsitikinama, kad pareiškėjas ir (ar) jo partneris (-iai) atitinka šios metodikos 1.1.2.1–1.1.2.5 punktuose nustatytus reikalavimus.

 

 

1.1.2.1. Nepradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pareiškėjo ir jo partnerio (-ių) ar jų darbuotojų ūkinės komercinės veiklos.

Informacijos šaltinis: paraiškos (A) dalis.

 

 

1.1.2.2. Pareiškėjas ir jo partneris (-iai) paraiškoje arba jos prieduose nėra pateikęs klaidinančios informacijos.

Informacijos šaltinis: paraiškos (A) dalis, paraiškos (B) dalis, su paraiška pateikti dokumentai ir paraiškos (B) dalyje esantis patvirtinimas, kad pateikta informacija yra tiksli ir teisinga.

 

 

1.1.2.3. Nėra įsiteisėjęs teismo sprendimas dėl pareiškėjo ir jo partnerio (-ių) kitos sutarties dėl paramos skyrimo iš Europos Sąjungos, Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų ar kitos tarptautinės paramos arba Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų pažeidimo.

Informacijos šaltinis: paraiškos (A) dalis.

 

 

1.1.2.4. Pareiškėjas ir jo partneris (-iai) kompetentingoms institucijoms yra grąžinę visas neteisėtai išmokėtas ir panaudotas Europos Sąjungos, Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų ar kitos tarptautinės paramos arba Lietuvos Respublikos biudžeto lėšas.

Informacijos šaltinis: paraiškos (B) dalis.

 

 

1.1.2.5. Pareiškėjas ir jo partneris (-iai) nebandė gauti konfidencialios informacijos arba daryti įtakos vertinimą atliekančiai CPVA, Projektų atrankos komiteto nariams ar sprendimą dėl paramos ir bendrojo finansavimo lėšų skyrimo priimančiajai Sveikatos apsaugos ministerijai – programos operatoriui dabartinio ar ankstesnio paraiškų vertinimo ar atrankos proceso metu.

Informacijos šaltinis: pareiškėjo veiksmai projekto vertinimo metu.

 

 

2. Pareiškėjas organizaciniu požiūriu yra pajėgus tinkamai ir laiku įgyvendinti projektą.

2.1. Pareiškėjas atitinka formaliuosius reikalavimus ir yra pajėgus įgyvendinti projektą.

 

2.1.1. Ar pareiškėjas turi pakankamus administravimo gebėjimus vykdyti projektą?

Paaiškinimai: įsitikinama, kad pareiškėjas yra pakankamai pajėgus administruoti projektą – suformuoja komandą, užtikrina reikiamos kompetencijos darbuotojų paskyrimą atlikti tam tikras projekto administravimo funkcijas ir pan.

Informacijos šaltinis: paraiškos (A) dalis, paraiškos (B) dalis, pridedami dokumentai.

 

 

2.1.2. Ar pareiškėjas pasieks projekto tikslus bei įvykdys veiklas per projekto įgyvendinimo laikotarpį?

Paaiškinimai: įsitikinama, kad projekto įgyvendinimo planas yra realus ir racionaliai suplanuotas, ar projekto įgyvendinimo trukmė atitinka Gairių 27  punkte nustatytus reikalavimus. Projekto veiklos, nurodytos paraiškos (A) ir (B) dalyse yra logiškos, nuoseklios, veiklų trukmė pagrįsta.

Informacijos šaltinis: paraiškos (A) dalis, paraiškos (B) dalis, su paraiška pateikti dokumentai.

 

 

2.1.3. Ar partnerystė įgyvendinant projektą yra pagrįsta ir turi pridėtinę vertę? (Nevertinama, jei projektas įgyvendinamas be partnerio (-ių).

Paaiškinimai: įsitikinama, kad partneriai į projektą įtraukti pagrįstai, t. y. ar partnerystė sukuria papildomą pridėtinę vertę. Pavyzdžiui, partneriai vykdo projekto veiklas, naudosis projekto rezultatais ir pan.

Prie paraiškos turi būti pridedama galiojanti jungtinės veiklos (partnerystės) sutarties kopija.

Informacijos šaltinis: paraiškos (A) dalis, paraiškos (B) dalis, papildomai pridedami dokumentai, jungtinės veiklos (partnerystės) sutartis.

vertinama

 

3. Projektas atitinka Programą ir apima pagal ją numatomas remti veiklas. 


 

3.1. Ar paraiškoje pagrįstas projekto tikslo ir uždavinių ryšys su Programos tikslu?

3.1.1. Ar projekto tikslas ir uždaviniai aiškiai siejasi su Programos tikslu ir Programos įgyvendinimo stebėsenos rodikliais?

Paaiškinimai: nustatoma, ar projekto tikslai ir uždaviniai siejasi su Programos tikslu ir Programos įgyvendinimo stebėsenos rodikliais, ar ryšys yra akivaizdus ir priežastinis.

Pastaba. Turi būti privalomai pasirinktas Gairių 6 priede nurodytas rezultato rodiklis bei bent vienas produkto rodiklis.

Informacijos šaltinis: paraiškos (A) dalis, paraiškos (B) dalis.

 

 

3.1.2. Ar įgyvendinto projekto poveikis Programos tikslui ir Programos įgyvendinimo stebėsenos rodikliams yra teigiamas?

Paaiškinimai: galima teigti, kad, įgyvendinus projektą, produkto ir rezultato poveikis Programos tikslui ir Programos įgyvendinimo stebėsenos rodikliams bus teigiamas.

Informacijos šaltinis: paraiškos (A) dalis, paraiškos (B) dalis.

 

 

3.2. Ar paraiškoje pagrįstas projekto tikslo ir uždavinių ryšys su Gairėse nurodytais siektinais tikslais?

3.2.1. Ar projekto uždaviniai ir tikslas atitinka Gairių 17.117.3 papunkčiuose nurodytus siektinus tikslus?

Paaiškinimai: įsitikinama, kad projekte numatyti tikslai, uždaviniai ir planuojamos vykdyti veiklos atitinka Gairių 17.1–17.3 papunkčiuose nurodytus siektinus tikslus.

Informacijos šaltinis: paraiškos (A) dalis, paraiškos (B) dalis.

 

 

4. Projektas siekia aiškių ir realių kiekybinių uždavinių, atitinkančių Programos tikslą.


 

4.1. Projektas prisideda prie Programos įgyvendinimo stebėsenos rodiklių įgyvendinimo.

4.1.1. Ar projektas siekia programos rezultato ir bent vieno  produkto rodiklio? 

Paaiškinimai: įsitikinama, kad projekte siekiama Programoje numatyto rezultato bei  bent vieno produkto rodiklio ir įgyvendinus numatytas projekto veiklas šie rodikliai bus pasiekti.   

Informacijos šaltinis: paraiškos (A) dalis, paraiškos (B) dalis.

 

 

4.2. Nuosekli vidinė projekto logika ir kokybiški projekto uždaviniai.

 

4.2.1. Ar išlaikyta nuosekli vidinė projekto logika?

Paaiškinimai: įsitikinama, kad išlaikyta nuosekli vidinė projekto logika, t. y. projekto rezultatai turi būti projekto veiklų rezultatai, projekto veiklos turi sudaryti prielaidas įvykdyti projekto uždavinius, o uždaviniai – įgyvendinti nustatytus projekto tikslus.

Informacijos šaltinis: paraiškos (A) dalis, paraiškos (B) dalis.

 

 

4.2.2. Ar projekto uždaviniai yra specifiniai, išmatuojami, pasiekiami, susieti?

Paaiškinimai: įsitikinama, kad projekto uždaviniai yra:

- specifiniai, t. y. parodo projekto esmę ir charakteristikas;

- išmatuojami, t. y. kiekybiškai išreikšti ir išmatuojami;

- pasiekiami, t. y. realūs;

- susieti, t. y. atitinka vykdomas projekto veiklas;

- iškelti laiku.

Informacijos šaltinis: paraiškos (A) dalis, paraiškos (B) dalis.

 

 

5. Projektas atitinka gero valdymo principą.

5.1. Projekte nenumatyti veiksmai, kurie darytų neigiamą poveikį gero valdymo principo įgyvendinimui.

5.1.1. Ar projekte nenumatoma veiksmų, kurie darytų neigiamą poveikį gero valdymo principo įgyvendinimui?

Paaiškinimai: įsitikinama, kad projekto įgyvendinimas neturi neigiamos įtakos gero valdymo principo įgyvendinimui.

Informacijos šaltinis: paraiškos (A) dalis, paraiškos ( B) dalis.

 

 

6. Projektas atitinka darnaus vystymosi principą.


 

6.1. Projekte nenumatyti veiksmai, kurie darytų neigiamą poveikį darnaus vystymosi principo įgyvendinimui.

6.1.1. Aplinkosaugos srityje (aplinkos kokybė ir gamtos ištekliai, klimato kaita, aplinkos apsauga).

Paaiškinimai: įsitikinama, kad projekto įgyvendinimas neturi neigiamos įtakos aplinkosaugos srityje.

Informacijos šaltinis: paraiškos (A) dalis, paraiškos (B) dalis.

 

 

6.1.2. Socialinėje srityje (užimtumas, skurdas ir socialinė atskirtis, sveikata, švietimas ir mokslas, kultūros savitumas).

Paaiškinimai: įsitikinama, kad projekto įgyvendinimas neturi neigiamos įtakos socialinėje srityje.

Informacijos šaltinis: paraiškos (A) dalis, paraiškos (B) dalis.

 

 

6.1.3. Ekonomikos srityje (darnus pagrindinių ūkio šakų ir regionų vystymasis).

Paaiškinimai: įsitikinama, kad projekto įgyvendinimas neturės neigiamos įtakos ekonomikos srityje. Pagrįstas projekto poreikis ir tęstinumas, rezultatai pateisina investicijas (vertinama kartu su šios metodikos 9 kriterijumi).

Informacijos šaltinis: paraiškos (A) dalis, paraiškos (B) dalis.

 

 

6.1.4. Regionų vystymo srityje (socialinių ir ekonominių skirtumų mažinimas).

Paaiškinimai: įsitikinama, kad projekto įgyvendinimas neturės neigiamos įtakos regionų vystymo srityje.

Informacijos šaltinis: paraiškos (A) dalis, paraiškos (B) dalis.

 

 

7. Projektas atitinka lyčių lygybės ir lygių galimybių principą.


 

7.1. Projekte nenumatoma apribojimų, kurie darytų neigiamą poveikį lyčių lygybės ir lygių galimybių principo įgyvendinimui.

7.1.1. Ar projekte nenumatoma apribojimų, kurie darytų neigiamą poveikį lyčių lygybės ir lygių galimybių principo įgyvendinimui?

Paaiškinimai: įsitikinama, kad projekto įgyvendinimas neturi neigiamos įtakos lyčių lygybės ir lygių galimybių principo įgyvendinimui:

- sudarytos vienodos dalyvavimo projekte ir naudojimosi projekto rezultatais galimybės vyrams ir moterims;

- sudarytos vienodos dalyvavimo projekte galimybės bet kokios rasės arba etninės kilmės, religijos arba tikėjimo, amžiaus, negalios, seksualinės orientacijos žmonėms.

Informacijos šaltinis: paraiškos (A) dalis, paraiškos (B) dalis.

 

 

8. Projektas turi aiškų finansavimo paketą: apibrėžtus, aiškius ir užtikrintus projekto išlaidų finansavimo šaltinius. 

8.1. Užtikrintas projekto finansavimas.

8.1.1. Ar užtikrintas netinkamų finansuoti išlaidų padengimas?

Paaiškinimai: būtina įsitikinti, kad užtikrinamas projekte numatytų netinkamų finansuoti išlaidų finansavimas, netinkamų finansuoti išlaidų finansavimo šaltiniai yra aiškiai apibrėžti, patikimi, tinkamai suplanuoti, t. y. ar netinkamų finansuoti išlaidų finansavimas neturės neigiamos įtakos projekto įgyvendinimui.

Informacijos šaltinis: su paraiška pateikti dokumentai.

 

 

8.1.2. Ar užtikrintas finansinis projekto (veiklų) tęstinumas?

Paaiškinimai: būtina įsitikinti, kad sudarytos prielaidos projekto metu sukurtų rezultatų tolesniam naudojimui (Gairių 17.4 papunktis).

Informacijos šaltinis: paraiškos (A) dalis, paraiškos (B) dalis, jungtinės veiklos (partnerystės) sutartis, mokyklos (-ų) / ikimokyklinio ugdymo įstaigos (-ų) pritarimas (-ai) paprastojo remonto darbams bei įsipareigojimas (-ai) nekeisti sveikatos kabineto (-ų) paskirties projekto įgyvendinimo metu ir 5 metus po projekto įgyvendinimo pabaigos (jei numatomi paprastojo remonto darbai).

 

 

8.1.3. Ar projektas tenkina prašomo finansavimo dydžiui keliamus reikalavimus?

Paaiškinimai: įsitikinama, kad paraiškoje prašomo skirti finansavimo dydis nėra mažesnis ir neviršija Gairių 32 punkte nustatyto dydžio.

Informacijos šaltinis: paraiškos (A) dalis.

 

 

9. Užtikrintas efektyvus projektui įgyvendinti reikalingų lėšų panaudojimas.

9.1. Sąnaudų ir naudos analizės taikymas ir rezultatų priimtinumas.

9.1.1. Ar įvertintos rizikos?

Paaiškinimai: įsitikinama, kad projekte įvertintos rizikos, įskaitant išorines ir vidines, tinkamai nustatytas bei pagrįstai įvertintas jų poveikis projektui, numatyti jų valdymo veiksniai.

Informacijos šaltinis: paraiškos (B) dalis.

 

 

9.1.2. Ar projekto planuojami rezultatai atitinka numatytas projektui įgyvendinti reikalingas sąnaudas?

Paaiškinimai: vertinama (vadovaujantis analogiškais projektais, veiklomis ir pan.) projekto rezultatų atitiktis investicijoms.

Informacijos šaltinis: paraiškos (B) dalis.

 

 

9.2. Atitiktis Reglamente ir Gairėse nustatytiems veiklų ir išlaidų apribojimams.

9.2.1. Ar projekte numatytos veiklos atitinka tinkamoms finansuoti veikloms ir jų apimtims nustatytus reikalavimus?

Paaiškinimai: įsitikinama, kad projekto veiklos yra tinkamos finansuoti atsižvelgiant į išlaidų atitikties finansuoti reikalavimus, nustatytus Reglamente ir Gairėse.

Įvertinta rizika, susijusi su dvigubu finansavimu, t. y. įsitikinama, kad projektas ir projekto veiklos per pastarųjų 5 metų laikotarpį iki projekto paraiškos pateikimo dienos nebuvo finansuotos ir (ar) finansuojamos bei suteikus finansavimą teikiamos finansuoti iš kitų programų, finansuojamų valstybės biudžeto, Europos Sąjungos ar kitos tarptautinės paramos lėšomis bei kitų 2009–2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programų lėšomis, jei dėl to projekto ar jo dalies tinkamos finansuoti išlaidos galėtų būti finansuotos kelis kartus.

Informacijos šaltinis: paraiškos (A) dalis, paraiškos (B) dalis, pareiškėjo ir (ar) partnerio (-ių) laisvos formos deklaracija (-os) dėl atitikimo Gairių 31  punkte įvardintam reikalavimui.

 

 

9.2.2. Ar išlaidos suplanuotos pagrįstai ir efektyviai?

Paaiškinimai: įsitikinama, kad projekto išlaidos yra būtinos projekto veikloms atlikti ir atitinka rinkos kainas (išlaidos aiškiai susietos su planuojama veikla, paaiškintas išlaidų būtinumas veiklai atlikti, išlaidos suplanuotos atsižvelgiant į vidutinį metinį kainų augimą ir valiutų riziką).

Informacijos šaltinis: paraiškos (A) dalis, paraiškos (B) dalis, dokumentai, įrodantys biudžeto pagrįstumą.

 

 

9.2.3. Ar projekto veiklos įgyvendinamos, išlaidos patiriamos ir projekto vykdytojo, ir jo partnerio (-ių), apmokamos išlaidų tinkamumo finansuoti laikotarpiu?

Paaiškinimai: įsitikinama, kad projekto veiklos bus įgyvendinamos ir išlaidos patiriamos ir apmokamos Gairių 27 punkte nustatytu laikotarpiu.

Informacijos šaltinis: paraiškos (A) dalis, paraiškos (B) dalis.

 

 

 

 

 

3. Vertintojo pastabos

 

 

4. Vertintojo išvada

Paraiška atitinka visus tinkamumo finansuoti vertinimo kriterijus

Paraiška atitinka visus tinkamumo finansuoti vertinimo kriterijus, gavus papildomą informaciją ir (arba) dokumentus

Paraiška neatitinka tinkamumo finansuoti vertinimo kriterijų (nuoroda į kriterijų numerius)

 

 

Vertintojas

 

 

___________________

(vardas, pavardė)

 

 

_______________________

(parašas)

 

 

 


 

2009–2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos Nr. LT11 „Visuomenės sveikatai skirtos iniciatyvos“ priemonės „Sveikatos priežiūros paslaugų teikimo mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose gerinimas“ gairių pareiškėjams

3 priedas

 

(Projekto naudos ir kokybės vertinimo metodikos forma)

 

PROJEKTO NAUDOS IR KOKYBĖS VERTINIMO METODIKA 

 

_________________

(vertinimo data)

 

1. Bendra informacija apie paraišką

 

Paraiškos kodas

 

Projekto pavadinimas

 

Pareiškėjo pavadinimas

 

Paraišką vertino (vardas, pavardė)

 

 

 

2. Vertinimo kriterijai

 

1 lentelė.

Eil. Nr.

Specialieji projektų atrankos kriterijai

Pagrindiniai vertinimo aspektai

Vertinimo skalė

Vertintojo balas

Informacijos šaltinis

 

 

Daugiausiai galima skirti

100

 

 

1.

Sveikatos kabinetų aprūpinimas į pagrindinį sąrašą (Gairių 9 priedas) įtrauktomis priemonėmis 

 

 

Projektui teikiamas prioritetas, jeigu daugiau nei 51 proc. į projekto paraišką įtrauktų sveikatos kabinetų projekto įgyvendinimo metu bus aprūpinti visomis trūkstamomis į pagrindinį sąrašą (Gairių 9 priedas) įtrauktomis priemonėmis.

 

Visiškai pagal pagrindinį sąrašą aprūpintų sveikatos kabinetų procentas nuo visų į projekto paraišką įtrauktų sveikatos kabinetų: 

· 25 balai – 91 proc. ar daugiau;

· 20 balų – 81–90 proc.;

· 15 balų – 71–80 proc.;

· 10 balų – 61–70 proc.;

· 5 balai – 51–60 proc.;

· 0 balų – 50 proc.

0, 5, 10, 15, 20 arba 25

 

Paraiškos (B) dalis (Gairių 5 priedas)

2.

Projektai, kurie įgyvendinami savivaldybėje (-ėse), Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. sausio 31 d. nutarimu Nr. 112 „Dėl probleminių teritorijų“ pripažintoje (-ose) problemine (-ėmis) teritorija (-omis), arba regioniniame (-iuose) centre                  (-iuose), išskirtame (-uose) Lietuvos regioninės politikos iki 2013 metų strategijoje, patvirtintoje Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. gegužės 23 d. nutarimu Nr. 575 „Dėl Lietuvos regioninės politikos iki 2013 metų strategijos“    

Projektui teikiamas prioritetas, jeigu mokyklų / ikimokyklinio ugdymo įstaigų, kurių sveikatos kabinetai įtraukti į projekto paraišką, yra registruota bent vienoje iš išvardytų probleminių teritorijų ir (arba) regioninių centrų.

 

Probleminės teritorijos: Akmenės rajono savivaldybė, Ignalinos rajono savivaldybė, Jonavos rajono savivaldybė, Joniškio rajono savivaldybė, Jurbarko rajono savivaldybė, Kelmės rajono savivaldybė, Lazdijų rajono savivaldybė, Mažeikių rajono savivaldybė, Pasvalio rajono savivaldybė, Rokiškio rajono savivaldybė, Skuodo rajono savivaldybė, Šalčininkų rajono savivaldybė, Švenčionių rajono savivaldybė, Druskininkų savivaldybė

Regioniniai centrai: Alytus, Marijampolė, Tauragė, Telšiai, Utena, Mažeikiai, Visaginas

 

Mokyklų / ikimokyklinio ugdymo įstaigų iš probleminių teritorijų / regioninių centrų skaičius projekte:

· 25 balai – 21 ar daugiau mokyklų / ikimokyklinio ugdymo įstaigų;

· 20 balų – 16–20 mokyklų / ikimokyklinio ugdymo įstaigų;

· 15 balų – 11–15 mokyklų / ikimokyklinio ugdymo įstaigų;

· 10 balų – 6–10 mokyklų / ikimokyklinio ugdymo įstaigų;

· 5 balai – 1–5 mokyklų / ikimokyklinio ugdymo įstaigų.

 

Jei nei viena projekte dalyvaujanti mokykla / ikimokyklinio ugdymo įstaiga yra registruota bent vienoje iš išvardytų probleminių teritorijų ir (arba) regioninių centrų, tuomet už šį kriterijų projektui skiriama 0 balų.

0, 5, 10, 15, 20 arba 25

 

 

Paraiškos (B) dalis (Gairių 5 priedas)

3.

Į projekto paraišką įtrauktų sveikatos kabinetų skaičius 

Projektui teikiamas prioritetas, jei į projekto paraišką įtrauktas didesnis sveikatos kabinetų skaičius.

 

Į projekto paraišką įtrauktų sveikatos kabinetų skaičius:

· 20 balų – sveikatos kabinetų skaičius 26 ar daugiau;

· 15 balų – sveikatos kabinetų skaičius 21–25;

· 10 balų – sveikatos kabinetų skaičius 16–20;

· 5 balai – sveikatos kabinetų skaičius 10–15;

· 0 balų – sveikatos kabinetų skaičius  9 ar mažiau.

0, 5, 10, 15 arba 20

 

Paraiškos (B) dalis (Gairių 5 priedas)

4.

Ikimokyklinio ugdymo įstaigų sveikatos kabinetų skaičius

Projektui teikiamas prioritetas, jei į projekto paraišką įtrauktas atitinkamas (žr. balų pasiskirstymą) ikimokyklinio ugdymo įstaigų sveikatos kabinetų skaičius.

 

Ikimokyklinio ugdymo įstaigų sveikatos kabinetų procentas nuo visų į projekto paraišką įtrauktų sveikatos kabinetų: 

· 10 balų – 21proc. ar daugiau;

· 5 balai – 5–20 proc.;

· 0 balų –  4 proc. ar mažiau.

0, 5 arba 10

 

Paraiškos (B) dalis (Gairių 5 priedas)

5.

Projekto poreikio pagrindimas

Projektui teikiamas prioritetas, jei projekto paraiškoje pateikiamas išsamus projekto poreikio pagrindimas.

 

610 balų skiriama, kai pateikiamas išsamus ir aiškus projekto poreikio ir problematikos aprašymas; numatomas problemos (-ų) sprendimo būdas (-ai), aiškiai ir išsamiai aprašomas siekiamas projekto poveikis, nurodomos tikslinės grupės ir jų poreikiai, aprašoma projekto pridėtinė vertė bei kaip projektas prisidės prie tikslinės grupės situacijos pagerinimo.

 

15 balai skiriami, kai pateikiamas tik iš dalies išsamus ir nepakankamai aiškus projekto poreikio ir problematikos aprašymas, nepakankamai detaliai aprašomas problemos (-ų) sprendimo būdas (-ai) bei siekiamas projekto poveikis; nenurodomos tikslinės grupės ir jų poreikiai; nepakankamai detaliai aprašoma projekto pridėtinė vertė bei kaip projektas prisidės prie tikslinės grupės situacijos pagerinimo.

 

0 balų skiriama, kai pateikiamas neišsamus ir neaiškus projekto poreikio ir problematikos aprašymas; neaprašomas problemos (-ų) sprendimo būdas (-ai) bei siekiamas projekto poveikis; nenurodomos tikslinės grupės ir jų poreikiai; neaprašoma projekto pridėtinė vertė bei kaip projektas prisidės prie tikslinės grupės situacijos pagerinimo.

0–10

 

Paraiškos (B) dalis (Gairių 5 priedas)

6.

Projekto įgyvendinimo planas

Projektui teikiamas prioritetas, jei projekto paraiškoje pateikiamas detalus projekto įgyvendinimo planas bei pateikiama išsami projekto įgyvendinimo metu galinčių pasireikšti rizikų analizė.

 

610 balų skiriama, kai projekto įgyvendinimo planas yra detalus, struktūruotas ir realus; projekto veiklos detaliai aprašytos, aiškiai išskiriant kiekvienos projekto veiklos pabaigoje planuojamus pasiekti rezultatus bei nurodant kiekvienos veiklos įgyvendinimo trukmę; detaliai aprašytos projekto įgyvendinimui grėsmę galinčios kelti rizikos bei pasiūlytos adekvačiuos rizikų valdymo priemonės. 

 

15 balai skiriami, kai projekto įgyvendinimo planas yra tik iš dalies detalus ir struktūruotas; projekto veiklos nepakankamai detaliai aprašytos, nėra aiškiai išskirti kiekvienos projekto veiklos pabaigoje planuojami pasiekti rezultatai bei nurodyta kiekvienos veiklos įgyvendinimo trukmė; nepakankamai detaliai aprašytos projekto įgyvendinimui grėsmę galinčios kelti rizikos bei pasiūlytos adekvačios rizikų valdymo priemonės.

 

0 balų skiriama, kai projekto įgyvendinimo planas nėra detalus ir neturi aiškios struktūros;  neaprašytos projekto veiklos, nėra išskirti kiekvienos projekto veiklos pabaigoje planuojami pasiekti rezultatai bei nenurodyta kiekvienos veiklos įgyvendinimo trukmė; neaprašytos (ar nedetaliai aprašytos) projekto įgyvendinimui grėsmę galinčios kelti rizikos bei nepasiūlytos adekvačiuos rizikų valdymo priemonės.

0–10

 

Paraiškos (B) dalis (Gairių 5 priedas)

IŠ VISO SUTEIKTA BALŲ

 

 

 

2 lentelė.

Specialiojo projektų atrankos kriterijaus eilės numeris

Vertintojo skirtų balų pagrindimas

1.

 

2.

 

3.

 

4.

 

5.

 

6.

 

 

Vertintojas

 

 

___________________

(vardas, pavardė)

 

 

 

 

_______________________

(parašas)

 

 

 

2009–2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos Nr. LT11 „Visuomenės sveikatai skirtos iniciatyvos“ priemonės „Sveikatos priežiūros paslaugų teikimo mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose gerinimas“ gairių pareiškėjams

4 priedas

 

(Projekto paraiškos vertinimo ataskaitos forma)

 

PROJEKTO paraiškos vertinimo ataskaita

 

20 ___ m. __________________ d.                    Nr. ___________________________

(data) (kvietimo teikti paraiškas numeris)

 

Paraiškos kodas ___________________

 

Pareiškėjo pavadinimas

 

 

Partnerio (-ių) pavadinimas (-ai)

 

 

 

1.   Duomenys apie projektą:

Projekto pavadinimas

 

 

Programos pavadinimas

 

 

Trumpas projekto aprašymas

 

 

Projekto tikslai ir uždaviniai

 

 

Projekto veiklos

 

 

Projekto įgyvendinimo trukmė, mėn.

 

 

Projekto įgyvendinimo vieta

 

 

Stebėsenos rodikliai:

 

rodiklis

vnt.

reikšmė

Produkto rodikliai

 

 

 

 

 

 

 

 

Rezultato rodikliai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Informacija apie prašomas ir siūlomas finansuoti projekto išlaidas (pildoma žemiau pateikta lentelė):

Išlaidų kategorija

Paraiškos duomenys

Vertinimo duomenys

Projekto vertė

Tinkamų išlaidų suma, Lt

Prašomo finansavimo suma

Projekto vertė, Lt

Tinkamų išlaidų suma, Lt

Tinkamų deklaruoti išlaidų suma, Lt

Siūlomo finansavimo suma

%

Lt

%

Lt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Išvados:

 

 

Vertintojų pastabos:

 

 

3. Paraiškos naudos ir kokybės vertinimo rezultatai:

Projekto vertinimo kriterijai

Vertinimo skalė

Vertintojų balų vidurkis

Pastabos / komentarai

Daugiausia galima skirti 100 balų

 

 

 

 

Vertintojų pastabos:

 

 

4. Nustatytos esminės rizikos:

 

 

 

5. Projekto įgyvendinimo sutarties sudarymo pastabos:

 

 

 

 

6. CPVA išvados ir rekomendacijos dėl finansavimo projektui skyrimo:

__________________

(pareigos)

 

_____________      

(parašas)

 

________________ (vardas ir pavardė)

 

 

 

2009–2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos Nr. LT11 „Visuomenės sveikatai skirtos iniciatyvos“ priemonės „Sveikatos priežiūros paslaugų teikimo mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose gerinimas“ gairių pareiškėjams

5 priedas

 

(Paraiškos dėl projekto finansavimo specialiosios (B) dalies forma)

 

norway_grants_logos_h_lt_jpg

 

 

 

 

PARAIŠKOS DĖL PROJEKTO FINANSAVIMO SPECIALIOJI (B) DALIS

(Pastaba: pildydami paraiškos dėl projekto

finansavimo specialiąją (B) dalį,

ištrinkite paaiškinimus ir šią pastabą!)

 

I SKYRIUS

INFORMACIJA APIE PROJEKTĄ, PAREIŠKĖJĄ IR PARTNERĮ (-IUS)

 

1.   Projekto pavadinimas

Projekto pavadinimas

 

 

2. Pareiškėjui neteisėtai išmokėtų ir panaudotų lėšų grąžinimas. Pareiškėjas yra grąžinęs visas neteisėtai išmokėtas ir panaudotas Europos Sąjungos ar kitos tarptautinės paramos arba Lietuvos Respublikos biudžeto lėšas, jei tokių buvo.

(Pažymėkite).

£ Taip (yra grąžinęs arba tokių lėšų nebuvo)

£ Ne (nėra grąžinęs)

 

3. Partneriui neteisėtai išmokėtų ir panaudotų lėšų grąžinimas. Partneris yra grąžinęs visas neteisėtai išmokėtas ir panaudotas Europos Sąjungos ar kitos tarptautinės paramos arba Lietuvos Respublikos biudžeto lėšas, jei tokių buvo.

(Pažymėkite. Jei projekte dalyvauja daugiau nei vienas partneris, informacija apie kiekvieną partnerį turi būti pateikta atskirai, skliausteliuose nurodant kiekvieno partnerio pavadinimą).

£ Taip (yra grąžinęs arba tokių lėšų nebuvo)

£ Ne (nėra grąžinęs)

 

4. Pareiškėjo ir (ar) partnerio (-ių) administracinis pajėgumas

(Įrašykite planuojamų darbuotojų skaičių, jiems priskirtas funkcijas, darbuotojų turimą patirtį bei kompetenciją pagrįskite dokumentais: gyvenimo aprašymu, kvalifikacijos suteikimo ir kt. pan.).

Pareiškėjo ir (ar) partnerio administracinis pajėgumas

Darbuotojai

Skaičius

Paskirtos funkcijos projektui įgyvendinti

Darbuotojų kompetencija bei patirtis

Projektą administruojantis personalas

 

 

(Nurodyti pridedamus priedus ir paraiškos puslapių numerius)

Numatomas papildomas darbuotojų poreikis (jei aktualu)

 

 

(Nurodyti pridedamus priedus ir paraiškos puslapių numerius)

Partnerio (I) paskirtas personalas (jei aktualu)

 

 

(Nurodyti pridedamus priedus ir paraiškos puslapių numerius)

Partnerio (II) paskirtas personalas (jei aktualu)

 

 

(Nurodyti pridedamus priedus ir paraiškos puslapių numerius)

Iš viso darbuotojų

 

 

 

 

II SKYRIUS

PROJEKTO VEIKLŲ SĄSAJOS SU KITAIS PROJEKTAIS

 

(Pastaba. Informacija apie projekto veiklų sąsajas su kitais projektais turi būti pateikiama už 5 metų laikotarpį iki paraiškos pateikimo. Jeigu projekte numatytos įgyvendinti veiklos susijusios su daugiau negu vienu projektu, informacija apie kiekvieną projektą turi būti pateikta atskiroje lentelėje).

Projekte numatytų įgyvendinti veiklų galimos sąsajos su kito projekto, finansuoto (finansuojamo) Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, Norvegijos ir Europos ekonominės erdvės finansinių mechanizmų, Europos Sąjungos ir kitos tarptautinės finansinės paramos lėšomis (toliau – kitas projektas), veiklomis

(Nurodykite, ar projekte numatytos įgyvendinti veiklos susijusios su kitomis pareiškėjo ir (ar) partnerio (-ių) įgyvendintų ar įgyvendinamų projektų veiklomis, finansuotomis (finansuojamomis) Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, Norvegijos ir Europos ekonominės erdvės finansinių mechanizmų, Europos Sąjungos ir kitos tarptautinės finansinės paramos lėšomis. Jeigu atsakėte teigiamai, užpildykite tolesnes lentelės skiltis

 

Kito projekto pavadinimas

 

Kito projekto finansavimo šaltinis

 

Kito projekto vertė (litais)

 

Kito projekto įgyvendinimo laikotarpis (pradžia ir pabaiga)

 

Numatomų finansuoti projekto veiklų ryšys su kito projekto veiklomis

(Pagrįskite numatomo finansuoti projekto veiklų atskyrimą nuo kito projekto veiklų.

Projekto veikla yra konkretus veiksmas, kurio įgyvendinimas turi sudaryti sąlygas iškeltam projekto uždaviniui pasiekti)

 

 

III SKYRIUS

PROJEKTO ATITIKTIS NORVEGIJOS FINANSINIO MECHANIZMO, PROGRAMOS, PRIEMONĖS TIKSLAMS IR STEBĖSENOS RODIKLIAMS

 

1. Projekto atitiktis Norvegijos finansinio mechanizmo, Programos, Priemonės tikslams.

(Aprašykite ir pagrįskite projekto tikslų ir uždavinių atitiktį Norvegijos finansinio mechanizmo, Programos, Priemonės tikslams).

 

 

 

Projekto atitiktis Norvegijos finansinio mechanizmo, Programos, Priemonės tikslams

Atitikties aprašymas

Projekto atitiktis bendrajam Norvegijos finansinio mechanizmo tikslui „mažinti ekonominius ir socialinius skirtumus Europos ekonominėje erdvėje“

(Aprašykite ir pagrįskite projekto tikslų ir uždavinių atitiktį bendrajam Norvegijos finansinio mechanizmo tikslui)

Projekto atitiktis Norvegijos finansinio mechanizmo finansuojamos Programos tikslui „pagerinti visuomenės sveikatą ir sumažinti sveikatos netolygumus“

(Aprašykite ir pagrįskite projekto tikslų ir uždavinių atitiktį Norvegijos finansinio mechanizmo finansuojamos programos tikslui)

 

Projekto atitiktis Priemonės tikslui „pagerinti sveikatos priežiūros paslaugų teikimą mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose

(Aprašykite ir pagrįskite projekto tikslų ir uždavinių atitiktį Priemonės tikslui)

 

 

2. Projekto atitiktis Priemonės stebėsenos rodikliams.

(Aprašykite, kaip bus siekiama Priemonės produkto ir rezultato rodiklių, įrašykite jų skaitines vertes ir pagrįskite, kaip juos pasieksite)

Priemonės siekiami produkto ir rezultato rodikliai

Rodiklio skaitinė išraiška

Pagrindimas

Rezultato rodiklis

 

 

Mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų, projektų įgyvendinimo metu aprūpintų pagrindinėmis priemonėmis, skirtomis sveikatos priežiūros paslaugoms teikti, procentinė dalis

 

 

Produkto rodikliai

 

 

Suremontuotų / įrengtų mokyklų sveikatos priežiūros kabinetų, atitinkančių įgyvendinant projektą nustatytus kriterijus, skaičius

 

 

Suremontuotų / įrengtų ikimokyklinio ugdymo įstaigų sveikatos priežiūros kabinetų, atitinkančių įgyvendinant projektą nustatytus kriterijus, skaičius

 

 

 

IV SKYRIUS

PROJEKTO POREIKIO IR NAUDOS PAGRINDIMAS

 

 

Projekto poreikio ir naudos pagrindimas

(Išsamiai ir konkrečiai aprašykite ir papildykite paraiškos (A) dalies skyriuje „Trumpas projekto aprašymas (santrauka)“ pateiktą informaciją:

· projekto poreikis: detaliai aprašykite problemas bei jų priežastis, pateikite projekto poreikio pagrindimą (nurodydami aktualią statistinę ir kitą informaciją apie esamą situaciją ir kt.); įvardykite kliūtis, konkrečius apribojimus, su kuriais susiduria projekto tikslinė grupė.

· planuojami projekto rezultatai ir nauda: aprašykite kokybinius pokyčius ir nurodykite, kaip projekto įgyvendinimas pakeis esamą situaciją, nurodydami teigiamą poveikį sprendžiant tikslinės (-ių) grupės (-ių) problemas.

Ne daugiau kaip 2 lapai.

 

Kartu su paraiška gali būti pateikiami ir papildomi dokumentai bei informacija, pagrindžiantys šiuos atsakymus.

 

V SKYRIUS

PROJEKTO VEIKLŲ APRAŠYMAS IR PAGRINDIMAS

 

(Aprašykite kiekvieną projekto veiklą, nurodydami numerį, pavadinimą. Projekto veiklos turi sutapti su paraiškos (A) dalies skyriuje „Projekto loginis pagrindimas“ nurodytais veiklų pavadinimais).

 

Nr.

 

Uždavinys

 

Veikla

 

Trukmė (pradžia ir pabaiga)

 

Veiklos aprašymas, pagrindimas, rezultatas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VI SKYRIUS

SVEIKATOS KABINETAMS PRAŠOMAS SKIRTI FINANSAVIMAS

 

(Įrašykite mokyklų / ikimokyklinio ugdymo įstaigų, kurių sveikatos kabinetai įtraukti į projekto paraišką, pavadinimus, nurodykite šių mokyklų / ikimokyklinio ugdymo įstaigų adresus, įstaigoms atstovaujančio (teikiant projekto paraišką) projekto pareiškėjo / partnerio pavadinimą bei sveikatos kabinetui prašomo skirti finansavimo dydį).

 

Nr.

 

Mokyklos / ikimokyklinio ugdymo įstaigos pavadinimas

Mokyklos / ikimokyklinio ugdymo įstaigos adresas

Mokyklai / ikimokyklinio ugdymo įstaigai atstovaujančio projekto pareiškėjo / partnerio pavadinimas

 

Sveikatos kabinetui prašomo skirti finansavimo dydis, Lt

Mokyklos:

1.

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

...

 

 

 

 

Ikimokyklinio ugdymo įstaigos:

1.

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

 

VII SKYRIUS

PROJEKTO RIZIKOS IR JŲ MAŽINIMO BŪDAS

 

Rizika

 

Rizikos tikimybė (didelė, vidutinė, maža)

Rizikos poveikis (didelis, vidutinis, mažas)

Rizikos mažinimo būdas

(Trumpai nurodykite galimą riziką, susijusią su projekto veiklų vykdymu)

(Nurodykite, kokia tokios rizikos pasireiškimo tikimybė)

(Nurodykite, kaip tai paveiktų projekto veiklų vykdymą)

(Nurodykite, kokiais būdais ir kaip greitai riziką galite sumažinti)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VIII SKYRIUS

PROJEKTO ATITIKTIS DARNAUS VYSTYMOSI, GEROJO VALDYMO BEI LYČIŲ LYGYBĖS IR LYGIŲ GALIMYBIŲ POLITIKOS NUOSTATOMS

 

(Papildyti paraiškos (A) dalyje pateiktą informaciją aprašant, kaip projektas atitiks darnaus vystymosi, gerojo valdymo bei lyčių lygybės ir lygių galimybių politikos nuostatas).

 

Projekto atitiktis darnaus vystymosi, gerojo valdymo bei lyčių lygybės ir lygių galimybių politikos nuostatoms

 

 

IX SKYRIUS

PROJEKTO BIUDŽETO TINKAMOS FINANSUOTI IŠLAIDOS

 

(Projekto biudžeto tinkamos finansuoti išlaidos pagrindžiamos atskiroje lentelėje pagal CPVA interneto svetainėje pateiktą Projekto biudžeto išlaidų pagrindimo lentelę ir jos pildymo instrukciją (http://cpva.lt/lt/dokumentai/projektu-dokumentai/578/p0.html)

 

X SKYRIUS

PRIDEDAMŲ DOKUMENTŲ SĄRAŠAS

 

Pareiškėjas su paraiška dėl projekto finansavimo privalo pateikti šiuos dokumentus:

1. pareiškėjo ir partnerių darbuotojų, tiesiogiai dalyvausiančių įgyvendinant bei administruojant projektą, gyvenimo aprašymus (CV);

2. projekto biudžeto pagrindimo lentelę (http://cpva.lt/lt/dokumentai/projektu-dokumentai/578/p0.html);

3. informaciją apie kiekvienam mokyklos / ikimokyklinio ugdymo įstaigos sveikatos kabinetui prašomą skirti finansavimą (Gairių 10 priedas);

4. informaciją apie visiems mokyklų / ikimokyklinio ugdymo įstaigų sveikatos kabinetams prašomą skirti finansavimą (Gairių 11 priedas);

5. projekto biudžetą pagrindžiančius dokumentus;

6. įgaliojimą pasirašyti paraišką dėl projekto finansavimo, jei paraiška dėl projekto finansavimo pasirašoma ne pareiškėjo organizacijos vadovo;

7. jungtinės veiklos (partnerystės) sutarties kopiją, jei projektas įgyvendinamas su partneriu (-iais);

8. projekto viešinimo planą (Gairių 8 priedas);

9. pareiškėjo ir (ar) partnerio (-ių) įsipareigojimą padengti nenumatytas ar netinkamas finansuoti, tačiau būtinas projektui įgyvendinti išlaidas nuosavomis lėšomis;

10. pareiškėjo ir (ar) partnerio (-ių) pasirašytą (-as) laisvos formos deklaraciją (-as) dėl Gairių 31 punkte nustatyto reikalavimo atitikimo;

11. mokyklos (-ų) / ikimokyklinio ugdymo įstaigos (-ų) pritarimą (-us) paprastojo remonto darbams bei įsipareigojimą (-us) nekeisti sveikatos kabineto (-ų) paskirties projekto įgyvendinimo metu ir 5 metus po projekto įgyvendinimo pabaigos (jei numatomi paprastojo remonto darbai).

12. Paraiškos vertinimo metu CPVA turi teisę motyvuotai prašyti papildomos informacijos išlaidų tinkamumui vertinti. Su paraiška dėl projekto finansavimo gali būti pateikti kiti dokumentai, pagrindžiantys paraiškoje dėl projekto finansavimo pateikiamą informaciją.

 

XI SKYRIUS

PAREIŠKĖJO PATVIRTINIMAS

 

Patvirtinu, kad Paraiškos dėl projekto finansavimo specialiojoje (B) dalyje pateikta informacija yra tiksli ir teisinga.

 

 

(Pareiškėjo atsakingo asmens pareigos) (Parašas) (Vardas ir pavardė)

 

A.V.

 

 

 

 

 

2009–2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos Nr. LT11 „Visuomenės sveikatai skirtos iniciatyvos“ priemonės „Sveikatos priežiūros paslaugų teikimo mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose gerinimas “ gairių pareiškėjams

6 priedas

 

2009–2014 M. NORVEGIJOS FINANSINIO MECHANIZMO PROGRAMOS NR. LT11 „VISUOMENĖS SVEIKATAI SKIRTOS INICIATYVOS“ PRIEMONĖS „SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGŲ TEIKIMO MOKYKLOSE IR IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGOSE GERINIMAS“ ĮGYVENDINIMO STEBĖSENOS RODIKLIŲ MATAVIMO IR SKAIČIAVIMO METODIKA

 

Eil. Nr.

Rodiklio tipas ir pavadinimas

Rodiklio paaiškinimas

Rodiklio matavimas

Institucija arba asmuo, atsakingas už reikiamos informacijos pateikimą CPVA ir (ar) Sveikatos apsaugos ministerijai

Privalomas rodiklis

Matavimo vienetas

Informacijos šaltinis

1.

Rezultato rodiklis:

Mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų, projektų įgyvendinimo metu aprūpintų pagrindinėmis priemonėmis, skirtomis sveikatos priežiūros paslaugoms teikti, procentinė dalis

Skaičiuojamas į projekto paraišką įtrauktų sveikatos kabinetų, aprūpintų visomis trūkstamomis į pagrindinį sąrašą (Gairių 9 priedas) įtrauktomis sveikatos priežiūrai mokyklose / ikimokyklinio ugdymo įstaigose vykdyti reikalingomis priemonėmis, procentas nuo visų į projekto paraišką įtrauktų sveikatos kabinetų.

Projekto vykdytojas paraiškos (A) dalyje turi pasirinkti šį rodiklį.

Procentai

Projekto galutinė įgyvendinimo ataskaita ir projekto vykdytojo teikiami mokėjimo prašymai

Projekto vykdytojas

 

2.

Produkto rodiklis: Suremontuotų / įrengtų mokyklų sveikatos kabinetų, atitinkančių įgyvendinant projektą nustatytus kriterijus, skaičius

Skaičiuojami projektų įgyvendinimo metu suremontuoti / įrengti mokyklų sveikatos kabinetai.

Projekto vykdytojas paraiškos (A) dalyje gali pasirinkti šį rodiklį.

Skaičius

Projekto galutinė įgyvendinimo ataskaita ir projekto vykdytojo teikiami mokėjimo prašymai

Projekto vykdytojas

3.

Produkto rodiklis: Suremontuotų / įrengtų ikimokyklinio ugdymo įstaigų sveikatos kabinetų, atitinkančių įgyvendinant projektą nustatytus kriterijus, skaičius

Skaičiuojami projektų įgyvendinimo metu suremontuoti / įrengti ikimokyklinio ugdymo įstaigų sveikatos kabinetai.

Projekto vykdytojas paraiškos (A) dalyje gali pasirinkti šį rodiklį.

Skaičius

Projekto galutinė įgyvendinimo ataskaita ir projekto vykdytojo teikiami mokėjimo prašymai

Projekto vykdytojas

 

 

 

 

 

2009–2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos Nr. LT11 „Visuomenės sveikatai skirtos iniciatyvos“ priemonės „Sveikatos priežiūros paslaugų teikimo mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose gerinimas“ gairių pareiškėjams

7 priedas

 

VIENODO DYDŽIO NORMOS NUSTATYMO METODIKA

 

1. Vienodo dydžio normos nustatymo metodika (toliau – metodika) taikoma 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansiniams mechanizmams įgyvendinti. Metodika skirta projekto netiesioginėms išlaidoms apskaičiuoti, kai taikoma vienodo dydžio norma (toliau – VDN).

2. VDN suteikia galimybę supaprastinti išlaidų pagrindimą paraiškos vertinimo ir projekto įgyvendinimo metu. Projekto įgyvendinimo metu ir po projekto užbaigimo netiesioginės išlaidos, apskaičiuotos pagal VDN, neturi būti:

2.1. grindžiamos išlaidų patyrimą pateisinančiais dokumentais, tikrinamos ar audituojamos, išskyrus VDN pagrindimą paraiškos vertinimo metu;

2.2. grąžintos, jei projekto vykdytojo (partnerio) faktiškai patirtos išlaidos bus mažesnės nei gautos taikant VDN.

3. Tinkamos finansuoti netiesioginės išlaidos turi būti deklaruojamos kiekviename mokėjimo prašyme, kuriame deklaruojamos tinkamos tiesioginės išlaidos. Tinkamų finansuoti netiesioginių projekto išlaidų suma apskaičiuojama pripažintą tinkamų finansuoti tiesioginių projekto išlaidų sumą padauginus iš projektui taikomos VDN.

4. Metodika parengta vadovaujantis:

4.1. Reglamento 7.4 straipsnio 1(b) dalimi, kurioje nurodyta, kad projekto vykdytojas ir projekto partneris gali taikyti netiesioginėms išlaidoms kompensuoti VDN iki 20 proc. nuo visų tinkamų finansuoti tiesioginių išlaidų, išskyrus tiesiogines tinkamas finansuoti subrangos išlaidas bei išlaidas, atsiradusias dėl trečiųjų asmenų veiklos, kurios nepriskiriamos prie projekto vykdytojo patalpų išlaikymo sąnaudų;

4.2. Reglamento 7.13 straipsnio 4 dalimi, kurioje nurodyta, kad VDN metodika turi užtikrinti tinkamą visų papildomų projekto vykdytojo ir  (ar) partnerio išlaidų paskirstymą.

5. Tuo atveju, kai netiesioginės projekto išlaidos yra nustatomos taikant VDN, šios išlaidos yra tinkamos finansuoti kaip netiesioginės (t. y. jos negali būti priskiriamos prie tiesioginių išlaidų):

5.1. su projekto administravimo reikmėmis susijusių patalpų nuomos išlaidos (išskyrus patalpų, kurios skirtos tiesioginiam veiklų vykdymui);

5.2. su projekto administravimo reikmėmis susijusių patalpų komunalinių paslaugų išlaidos (elektros energijos, gamtinių dujų, šildymo, vandens, patalpų priežiūros  ir kt.);

5.3. telefono, fakso, interneto, pašto, kopijavimo, kanceliarinės ir kitos panašios išlaidos;

5.4. žemės ir nekilnojamojo turto mokesčiai (išskyrus turto, kuris naudojamas tiesioginėms projekto veikloms įgyvendinti, mokesčius);

5.5. įrangos ir programinės įrangos (kompiuterinės įrangos, transporto priemonių ir kitos) nuomos, išperkamosios nuomos, pirkimo ir priežiūros (remonto, atsarginių dalių, kuro, draudimo ir kitos) išlaidos, susijusios su projekto administravimu;

5.6. finansinių operacijų išlaidos (banko mokesčių, garantijų, draudimo ir kitos išlaidos, išskyrus išlaidas, nurodytas Reglamento 7.6 straipsnio 2 (a), (b), (c), (d) dalyse);

5.7. kitos netiesioginės išlaidos (pagalbinis personalas (valymo, apsaugos ir kitos), organizacijos valdymo išlaidos, kurios siejamos su projektu, bet negali būti priskiriamos prie tiesioginių išlaidų; bendrai naudojamo turto, įrangos ir kitos išlaidos);

5.8. projektą administruojančių asmenų bendrųjų įgūdžių, tiesiogiai nesusijusių su projekto veiklų įgyvendinimu, mokymo  išlaidos (jei tokios išlaidos yra tinkamos).

6. VDN apskaičiuojama dviem etapais:

6.1. 1 etapas: vadovaujantis Reglamento 7.4 straipsnio 1 (b) dalimi apskaičiuojama galima didžiausia netiesioginių išlaidų suma, kurios projekto VDN negali viršyti;

6.2. 2 etapas: apskaičiuojama VDN. Projekto vykdytojas gali rinktis vieną iš dviejų apskaičiavimo būdų:

6.2.1. 1 būdas (supaprastintas) – projekto vykdytojas ir (ar) projekto partneris sutinka su nustatyta 15 proc. VDN nuo visų tiesioginių išlaidų personalui (darbuotojų darbo užmokestis, dalyvių kelionės, komandiruotės ir dalyvavimas renginiuose bei darbo užmokestis projektą administruojantiems ir vykdantiems asmenims ir komandiruočių išlaidos). Šis būdas nereikalauja jokio išlaidų pagrindimo ir gali būti pasirinktas bet kurio pareiškėjo;

6.2.2. 2 būdas (reikalingas pagrindimas) – vertinamas realus projekto netiesioginių išlaidų poreikis. Naudojant šį būdą būtina pagrįsti išlaidų dydį. Galimi išlaidas pagrindžiantys dokumentai (pasirinkite tinkamiausią):

6.2.2.1. turimų susijusių paslaugų sutarčių kopijos (pavyzdžiui, patalpų, kurias projekto administravimo reikmėms naudos projektą administruojantys asmenys, nuomos sutartis, įrangos pirkimo sutartis ir kita);

6.2.2.2. paslaugų ir (arba) prekių tiekėjų komerciniai pasiūlymai;

6.2.2.3. interneto ar spaudos šaltiniai, pagrindžiantys rinkos kainą;

6.2.2.4. įstaigos balansas ar paskutiniųjų 12 mėnesių buhalterinės pažymos, pagrindžiančios planuojamas sąnaudas (aptarnaujančio personalo, komunalinių mokesčių, ryšio ir kitos išlaidos). Dokumentų tikrumas turi būti patvirtintas atitinkamai projekto vykdytojo ar partnerio vyriausiojo buhalterio;

6.2.2.5. oficialūs statistiniai duomenys arba rinkos tyrimų duomenys (personalo darbo užmokesčiui ar paslaugų kainai pagrįsti);

6.2.2.6. skaičiavimai, pagrįsti realiomis išlaidomis, prognozėmis ar teisės aktais;

6.2.2.7. kiti išlaidas pagrindžiantys dokumentai.

7. Visos išlaidos turi būti priskirtos prie projekto išlaidų pagal vieną iš lentelėje nurodytų formulių:

 

1

Administracinių patalpų, naudojamų projekto reikmėms, plotas (m2) / bendras administracinių patalpų plotas (m2) * visos patalpų išlaikymo išlaidos (Lt)

2

Projektą administruosiančių darbuotojų skaičius / viso administruojančio personalo skaičius * personalo išlaikymo išlaidos (Lt)

3

Projekto įgyvendinimo trukmė (mėnesiais) / periodo, kurį bus naudojamos įsigytos prekės ar paslaugos, trukmė, iš viso (mėnesiais) * bendros prekių ar paslaugų įsigijimo išlaidos (Lt). Naudotos įrangos nusidėvėjimo išlaidos nėra tinkamos finansuoti.

4

Apskaičiavimas pagal formulę nereikalingas, jei įsigyjamos prekės ar paslaugos, skirtos tik projektui įgyvendinti.

 

8. VDN apskaičiavimui palengvinti sukurtas „MS Excel“ darbo lapas, kuris pateiktas CPVA interneto svetainėje http://www.cpva.lt/lt/dokumentai/projektu-dokumentai/568/p0.html

 

 

_______________

 

 

 


 

2009–2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos Nr. LT11 „Visuomenės sveikatai skirtos iniciatyvos“ priemonės „Sveikatos priežiūros paslaugų teikimo mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose gerinimas“ gairių pareiškėjams

8 priedas

 

(Projekto viešinimo plano forma)

 

PROJEKTO VIEŠINIMO PLANAS

 

 

20 __m.__________________ d.             

(data)

 

 

Pareiškėjas

 

Projekto pavadinimas

 

 

 

Už Projekto viešinimą atsakingo asmens duomenys:

Vardas, pavardė

 

Pareigos

 

Telefono Nr.

 

Fakso Nr.

 

El. pašto adresas

 

 

 

2009–2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos Nr. LT11 „Visuomenės sveikatai skirtos iniciatyvos“ priemonės „Sveikatos priežiūros paslaugų teikimo mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose gerinimas“ projekto viešinimo plano tikslas, uždaviniai:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viešinimo priemonės (projekto viešinimo priemonės turi būti parinktos ir suplanuotos taip, kad informacijos sklaida apie 2009–2014 m. Norvegijos finansinį mechanizmą būtų efektyvi ir veiksminga, tai pat prisidėtų prie didesnio 2009–2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo bei projekto žinomumo ir atitiktų Reglamento 4 priedo reikalavimus):

 

Eil. Nr.

Viešinimo priemonė

Tikslinė auditorija

Viešinimo priemonės apibūdinimas

Preliminarūs viešinimo terminai

Projekto lėšos, skirtos viešinimo priemonei finansuoti, tūkst. Lt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_____________________

(Pareiškėjo atsakingo asmens pareigos)

 

 

___________________

(parašas)

 

 

 

 

_______________________

(vardas, pavardė)

 

 

 

 


 

2009–2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos Nr. LT11 „Visuomenės sveikatai skirtos iniciatyvos“ priemonės „Sveikatos priežiūros paslaugų teikimo mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose gerinimas“ gairių pareiškėjams

9 priedas

 

PAGRINDINIŲ IR PAPILDOMŲ MOKYKLOS / IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGOS SVEIKATOS KABINETO PRIEMONIŲ SĄRAŠAI

Pagrindinių mokyklos / ikimokyklinio ugdymo įstaigos sveikatos kabineto priemonių sąrašas

Papildomų mokyklos / ikimokyklinio ugdymo įstaigos sveikatos kabineto priemonių sąrašas

1. Sveikatos kabineto baldai ir kita įranga:

1.1. darbo stalas;

1.2. specialisto kėdė;

1.3. rakinama dokumentų spinta;

1.4. veiklos priemonių ir drabužių spinta;

1.5. kėdės ar suolai mokiniams atsisėsti;

1.6. kušetė arba sulankstoma lova;

1.7. širma;

1.8. praustuvė.

1.1. brošiūrų stovas;

1.2. nešiojami stendai;

1.3. interaktyvi lenta ir jos priedai;

1.4. magnetinė lenta (pastatoma, pakabinama).

 

2. Visuomenės sveikatos rizikos veiksniams įvertinti skirtos priemonės:

2.1. kūno svorio svarstyklės;

2.2. ūgio matuoklė;

2.3. kraujospūdžio matavimo aparatas;

2.4. termometras kūno temperatūrai matuoti;

2.5. priemonė regėjimo aštrumui nustatyti.

2.1. svarstyklės kūno riebalų kiekiui nustatyti;

2.2. svarstyklės daiktams sverti.

3. Mokyklos / ikimokyklinio ugdymo įstaigos aplinkai įvertinti skirtos priemonės (gali būti naudojamos ir kaip ugdymo priemonės):

3.1. anglies dvideginio (CO2) matuoklis (indikatorius);

3.2. termometras kambario temperatūrai matuoti;

3.3. oro drėgmės matuoklis;

3.4. apšvietimo lygio matuoklis.

3.1. garso lygio matuoklis.

4. Informacinių komunikacinių technologijų priemonės:

4.1. telefonas;

4.2. vaizdo kamera arba fotoaparatas su atminties kortele;

4.3. spausdinimo funkciją atliekantis aparatas;

4.4. muzikinis centras.

4.1. įrišimo aparatas;

4.2. diktofonas;

4.3. garso kolonėlės;

4.4. interneto prieigos priemonės;

4.5. multimedija ir pakabinamas ekranas;

4.6. išorinis kietasis diskas;

4.7. kopijavimo / skenavimo funkcijas atliekantys aparatai arba daugiafunkcinis kopijavimo aparatas;

4.8. papildomas akumuliatorius foto aparatui;

4.9. papildomas akumuliatorius vaizdo kamerai;

4.10. laminatorius;

4.11. planšetinis kompiuteris;

4.12. giljotina (popieriui pjaustyti);

4.13. dokumentų naikinimo įrenginys;

4.14. kroviklis elementams.

 

5. Sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymo priemonės (priemonės turi atitikti vaikų amžių, o ikimokyklinio amžiaus vaikams skirtos priemonės turi būti žaidybinio pobūdžio):

5.1. pirmosios pagalbos mokymo (pvz., gaivinimo manekenai, vienkartinės gaivinimo kaukės, kaklo įtvaras, nugaros įtvaras, žaizdų modelis);

5.2. fizinio aktyvumo skatinimo (pvz., žingsniamatis, dinamometras, plaučių tūrio matuoklis, gimnastikos kamuoliai);

5.3. sveikos mitybos skatinimo (pvz., mitybos piramidės dėlionės, užsikimšusios arterijos modelis, antsvorį imituojanti liemenė);

5.4. sužalojimų prevencijos (pvz., saugaus eismo – kelio ženklų kamuolys, rizikingo elgesio vertinimo priemonės);

5.5. žalingų įpročių prevencijos (pvz., girtumo akiniai, rūkymo pasekmių modelis);

5.6. lytiškumo ugdymo;

5.7. higieninių įgūdžių ugdymo (pvz., burnos higienos modelis, menstruacijų ciklo modelis, rankų higienos modelis);

5.8. priemonės, skirtos psichikos sveikatai gerinti (pvz., antistresinės priemonės, CD relaksacinė muzika).

6. Metodinės priemonės (metodinė medžiaga):

6.1. mokomosios kompiuterinės programos;

6.2. filmai;

6.3. spaudiniai (knygos, žurnalai, brošiūros);

6.4. 3D knygos.

 

 

 


 

2009–2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos Nr. LT11 „Visuomenės sveikatai skirtos iniciatyvos“ priemonės „Sveikatos priežiūros paslaugų teikimo mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose gerinimas“ gairių pareiškėjams

10 priedas

 

 

INFORMACIJA APIE KIEKVIENAM MOKYKLOS / IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGOS SVEIKATOS KABINETUI PRAŠOMĄ SKIRTI FINANSAVIMĄ

 

Informacija apie kiekvienam į projekto paraišką įtrauktam sveikatos kabinetui prašomą skirti finansavimą, planuojamas įsigyti trūkstamas ir į pagrindinį / papildomą sąrašus įtrauktas priemones turi būti pateikta atskirose lentelėse (pvz., jei į projekto paraišką įtraukta 20 sveikatos kabinetų, tuomet šiame priede esanti lentelė apie kiekvieną sveikatos kabinetą pildoma atskirai ir kartu su projekto paraiška pateikiama 20 užpildytų lentelių).

 

Mokyklos / ikimokyklinio ugdymo įstaigos pavadinimas

(Įrašykite mokyklos / ikimokyklinio ugdymo įstaigos pavadinimą)

 

Išlaidų kategorija, išlaidų eilutė

Sveikatos kabinetui prašomas skirti finansavimas, Lt

3. Statyba, rekonstravimas, remontas ir kiti darbai

 

3.2. Paprastasis remontas

 

4. Įranga, įrenginiai ir kitas turtas (į išlaidų eilutę patenka priemonės, įtrauktos į pagrindinį / papildomą sąrašus (Gairių 9 priedas):

 

4.1. Baldai

 

4.3. Kompiuterinė ir programinė įranga

 

4.5. Kitos sveikatos kabinetų priemonės (visuomenės sveikatos rizikos veiksniams ir mokyklos / ikimokyklinio ugdymo įstaigos aplinkai įvertinti skirtos priemonės, informacinių komunikacinių technologijų priemonės, sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymo priemonės, metodinės priemonės)

 

Iš viso:

 

 

Priemonės, įtrauktos į pagrindinį sąrašą

Iki projekto įgyvendinimo jau turimos priemonės (pažymėti)

Įgyvendinant projektą numatoma įsigyti (pažymėti)

Kaina, Lt

Komentarai / pastabos

1. Sveikatos kabineto baldai ir kita įranga:

1.1. darbo stalas;

 

 

 

 

1.2. specialisto kėdė;

 

 

 

 

1.3. rakinama dokumentų spinta;

 

 

 

 

1.4. veiklos priemonių ir drabužių spinta;

 

 

 

 

1.5. kėdės ar suolai mokiniams atsisėsti;

 

 

 

 

1.6. kušetė arba sulankstoma lova;

 

 

 

 

1.7. širma;

 

 

 

 

1.8. praustuvė.

 

 

 

 

2. Visuomenės sveikatos rizikos veiksniams įvertinti skirtos priemonės:

2.1. kūno svorio svarstyklės;

 

 

 

 

2.2. ūgio matuoklė;

 

 

 

 

2.3. kraujospūdžio matavimo aparatas;

 

 

 

 

2.4. termometras kūno temperatūrai matuoti;

 

 

 

 

2.5. priemonė regėjimo aštrumui nustatyti.

 

 

 

 

3. Informacinių komunikacinių technologijų priemonės:

3.1. telefonas;

 

 

 

 

3.2.vaizdo kamera arba fotoaparatas su atminties kortele;

 

 

 

 

3.3. spausdinimo funkciją atliekantis aparatas;

 

 

 

 

3.4. muzikinis centras.

 

 

 

 

Iš viso, Lt:

 

 

Priemonės, įtrauktos į papildomą sąrašą

Kaina, Lt

Poreikio pagrindimas (Grįsdami priemonių iš papildomo sąrašo įsigijimo poreikį, planuojamas įsigyti priemones išdėstykite prioriteto tvarka, skliausteliuose įrašydami skaičius didėjimo tvarka (1 – aukščiausias prioritetas ir t. t.)

1. Sveikatos kabineto baldai:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Visuomenės sveikatos rizikos veiksnių įvertinimui skirtos priemonės:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Mokyklos / ikimokyklinio ugdymo įstaigos aplinkai įvertinti skirtos priemonės:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Informacinių komunikacinių technologijų priemonės:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymo priemonės (priemonės turi atitikti vaikų amžių, o ikimokyklinio amžiaus vaikams skirtos priemonės turi būti žaidybinio pobūdžio):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Metodinės priemonės (metodinė medžiaga):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso, Lt:

 

 

 

 


 

2009–2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos Nr. LT11 „Visuomenės sveikatai skirtos iniciatyvos“ priemonės „Sveikatos priežiūros paslaugų teikimo mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose gerinimas“ gairių pareiškėjams

11 priedas

 

INFORMACIJA APIE VISIEMS MOKYKLŲ / IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGŲ SVEIKATOS KABINETAMS PRAŠOMĄ SKIRTI FINANSAVIMĄ

 

Informacija apie visiems į projekto paraišką įtrauktiems sveikatos kabinetams prašomą skirti finansavimą, planuojamas įsigyti trūkstamas ir į pagrindinį / papildomą sąrašus įtrauktas priemones turi būti pateikta toliau esančioje lentelėje. Lentelėje pateikiama informacija turi sutapti su Gairių 10 priedo lentelėse pateikta informacija.

 

Išlaidų kategorija, išlaidų eilutė

Visiems į paraišką įtrauktiems sveikatos kabinetams prašomas skirti finansavimas, bendra suma (Lt)

3. Statyba, rekonstravimas, remontas ir kiti darbai

 

3.2. Paprastasis remontas

 

4. Įranga, įrenginiai ir kitas turtas (į išlaidų eilutę patenka priemonės, įtrauktos į pagrindinį / papildomą sąrašus (Gairių 9 priedas):

 

4.1. Baldai

 

4.3. Kompiuterinė ir programinė įranga

 

4.5. Kitos sveikatos kabinetų priemonės (visuomenės sveikatos rizikos veiksniams ir mokyklos / ikimokyklinio ugdymo įstaigos aplinkai įvertinti skirtos priemonės, informacinių komunikacinių technologijų priemonės, sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymo priemonės, metodinės priemonės)

 

Iš viso:

 

 

Priemonės, įtrauktos į pagrindinį sąrašą

Įgyvendinant projektą numatomas įsigyti priemonių skaičius (vnt.)

Bendra suma, Lt

Komentarai / pastabos

1. Sveikatos kabineto baldai ir kita įranga:

1.1. darbo stalas;

 

 

 

1.2. specialisto kėdė;

 

 

 

1.3. rakinama dokumentų spinta;

 

 

 

1.4. veiklos priemonių ir drabužių spinta;

 

 

 

1.5. kėdės ar suolai mokiniams atsisėsti;

 

 

 

1.6. kušetė arba sulankstoma lova;

 

 

 

1.7. širma;

 

 

 

1.8. praustuvė.

 

 

 

2. Visuomenės sveikatos rizikos veiksniams įvertinti skirtos priemonės:

2.1. kūno svorio svarstyklės;

 

 

 

2.2. ūgio matuoklė;

 

 

 

2.3. kraujospūdžio matavimo aparatas;

 

 

 

2.4. termometras kūno temperatūrai matuoti;

 

 

 

2.5. priemonė regėjimo aštrumui nustatyti.

 

 

 

3. Mokyklos / ikimokyklinio ugdymo įstaigos aplinkai įvertinti skirtos priemonės:

3.1. anglies dvideginio (CO2) matuoklis (indikatorius);

 

 

 

3.2. termometras kambario temperatūrai matuoti;

 

 

 

3.3. oro drėgmės matuoklis;

 

 

 

3.4. apšvietimo lygio matuoklis.

 

 

 

4. Informacinių komunikacinių technologijų priemonės:

4.1. telefonas;

 

 

 

4.2.vaizdo kamera arba fotoaparatas su atminties kortele;

 

 

 

4.3. spausdinimo funkciją atliekantis aparatas;

 

 

 

4.4. muzikinis centras.

 

 

 

Iš viso, Lt:

 

 

Sveikatos kabinetų, aprūpintų visomis į pagrindinį sąrašą įtrauktomis priemonėmis, skaičius (iki projekto įgyvendinimo) (įrašykite):

 

Sveikatos kabinetų, aprūpintų visomis į pagrindinį sąrašą įtrauktomis priemonėmis, skaičius (numatoma po projekto įgyvendinimo) (įrašykite):

 

 

Priemonės, įtrauktos į papildomą sąrašą

Įgyvendinant projektą numatomas įsigyti priemonių skaičius (vnt.)

Bendra suma, Lt

Poreikio pagrindimas (Grįsdami priemonių iš papildomo sąrašo įsigijimo poreikį, planuojamas įsigyti priemones išdėstykite prioriteto tvarka, skliausteliuose įrašydami skaičius didėjimo tvarka (1 – aukščiausias prioritetas ir t. t.)

1. Sveikatos kabineto baldai:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Visuomenės sveikatos rizikos veiksnių įvertinimui skirtos priemonės:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Mokyklos / ikimokyklinio ugdymo įstaigos aplinkai įvertinti skirtos priemonės:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Informacinių komunikacinių technologijų priemonės:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymo priemonės (priemonės turi atitikti vaikų amžių, o ikimokyklinio amžiaus vaikams skirtos priemonės turi būti žaidybinio pobūdžio):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Metodinės priemonės (metodinė medžiaga):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso, Lt: